Neurovedci sú presvedčení, že našli dôkaz pre život po smrti a predkladajú ho OSN


Print Friendly, PDF & Email

Neurovedci sú presvedčení, že našli dôkaz pre život po smrti a predkladajú ho OSN

Je pravda, že vedomie po smrti nezomiera? Vedci dnes prekladajú dôkazy o tom, že existuje život po smrti a opisujú, čo sa deje po smrti.

Vedecké poznanie rastie každý deň exponenciálnou mierou a dosahy nového vývoja, najmä toho, ktorý spochybňuje súčasný rámec ohľadom skutočnej povahy reality, sú naozaj ďalekosiahle.

Vzťah medzi mozgom, mysľou a vedomím

Jedna z oblastí, ktorá stále zostáva stredobodom záujmu a skúmania mnohých lekárov a neurovedcov, je vzťah medzi mysľou, mozgom a vedomím.

Je mozog prijímačom vedomia, alebo je vedomie produktom mozgu?

Hoci veda stále s absolútnou istotou nedokázala, že vedomie existuje oddelene od našich fyzických orgánov, veľa dôkazov (či už laických, alebo vedeckých) naznačuje, že vedomie je niečo úplne samostatné – že pokračuje aj po našej smrti, že je a môže byť „vecou“ oddelenou od mozgu.

Zdá sa, že štúdie, ktoré sa tejto téme venujú, sa v mnohom zhodujú. Nové objavy v tejto oblasti rýchlo menia spôsob, akým vnímame fyzický svet a akým sa k nemu vzťahujeme.

Nižšie uvádzame video prejavu Dr. Brucea Greysona na konferencii, ktorú organizovala Organizácia spojených národov.

Považujú ho za jedného z „otcov“ skúmania zážitkov blízko smrti. Je emeritným profesorom psychiatrie a neurobehaviorálnej vedy na University of Virginia.

Vo videu opisuje zdokumentované prípady jednotlivcov, ktorí boli klinicky mŕtvi (nevykazovali žiadnu mozgovú aktivitu), zároveň však pozorovali všetko, čo sa dialo dolu pod nimi na operačnom stole.

Opisuje, že takých prípadov– kedy sú jednotlivci schopní opísať veci, ktorých líčenie by malo byť nemožné – je veľa. Ďalšie významné vyhlásenie Dr. Greysona postuluje, že tento druh skúmania bol zaznávaný kvôli nášmu sklonu nazerať na vedu ako na úplne materialistickú.

Vo vedeckej komunite takpovediac platí „vidieť znamená veriť“. Nešťastné je, že musíme niečo okamžite spochybniť len preto, že to nevieme vysvetliť materialistickými prostriedkami.

Niektorým vedcom robí problém pochopiť jednoduchý fakt, že „vedomie“ samo o sebe je nefyzická „vec“ a v dôsledku jeho nemateriálnosti sú presvedčení, že ho nemôže skúmať veda.

Ďalší výskum

„Niektorí materialisticky zameraní vedci a filozofi odmietajú tieto javy uznať, lebo nie sú konzistentné s nimi zvolenou koncepciou sveta.

Odmietanie nematerialistického skúmania prírody či zdráhanie publikovať presvedčivé vedecké dôkazy podporujúce nematerialistický rámec sú neetické voči pravému duchu vedeckého bádania, ktorý hovorí, že s empirickými údajmi treba vždy nakladať primerane.

Údaje, ktoré nezapadajú do podporovaných teórií a presvedčení nemožno a priori odmietať. Také odmietanie patrí do sféry ideológie, nie vedy.“ – Dr. Gary Schwartz, profesor psychológie, medicíny, neurológie, psychiatrie and chirurgie na University of Arizona.

V roku 2001 uverejnil medzinárodný lekársky časopis The Lancet trinásť rokov trvajúcu štúdiu o zážitkoch blízko smrti (NDE).

„Naše výsledky ukazujú, že výskyt NDE nemožno pripisovať zdravotným faktorom. Všetci pacienti mali zástavu srdca, boli klinicky mŕtvi a v bezvedomí následkom nedostatočného prívodu krvi do mozgu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Za takých okolností začne byť EEG rovné a keď sa do 5-10 minút nezačne s kardio-pulmonárnou resuscitáciou, nastáva nenapraviteľné poškodenie mozgu a pacient zomiera.“

Tím výskumníkov monitoroval celkom 344 pacientov, z ktorých ohromujúcich 18 % malo nejaký druh spomienky z obdobia, kedy boli mŕtvi alebo v bezvedomí (nevykazovali žiadnu mozgovú aktivitu) a 12 % (jeden z ôsmich) malo veľmi silný a „hlboký“ zážitok.

Majte na pamäti, že k týmto zážitkom dochádzalo v čase, kedy v mozgu po zástave srdca nebola žiadna elektrická aktivita.

Dôkaz vedomia po smrti tela

Ďalšia štúdia pochádza z University of Southampton, kde vedci našli dôkaz, že vedomie môže pokračovať prinajmenej niekoľko minút po smrti.

To sa vo vedeckom svete pokladalo za nemožné. Ide o vôbec najväčšiu štúdiu zážitkov blízko smrti na svete, aká bola kedy publikovaná a vyšla v časopise Resuscitation.

„V roku 2008 bola v Anglicku, USA a Rakúsku spustená rozsiahla štúdia, zahrnujúca 2060 pacientov z 15 nemocníc.

Štúdia AWARE (vedomie počas resuscitácie), finančne podporená anglickou University of Southampton, skúmala široké spektrum mentálnych zážitkov vo vzťahu k smrti.

Vedci tiež po prvý raz vo veľkej štúdii testovali platnosť vedomých skúseností použitím objektívnych markerov, aby zistili, či tvrdenia o vedomí, kompatibilné s mimotelovými zážitkami, korešpondujú so skutočnými alebo halucinačnými udalosťami.“

Tento druh javu bol zaznamenaný nielen pri zážitkoch blízko smrti, ale aj pri štúdiách z oblasti parapsychológie.

Konkrétne bola výskumníkmi zo Stanfordovej univerzity v spolupráci s Ministerstvom obrany USA vykonaná jedna viac ako dvadsať rokov trvajúca štúdia, ktorá najviac súvisela s touto témou. Jej názov bol „program diaľkového videnia“.

Muž menom Ingo Swan dokázal úspešne opísať a vidieť prstenec okolo Jupitera, o ktorého existencii nemali vedci ani len tušenia. Stalo sa tak tesne pred prvým preletom americkej kozmickej lode Pioneer 10 okolo Jupitera, ktorá potvrdila, že prstenec skutočne existuje.

Tieto výsledky boli publikované ešte pred objavením prstencov. K vzdialenému Ingovmu videniu došlo po tom, čo ho vedci sledovali pri určovaní fyzických predmetov v skrytých obálkach, umiestnených odtiaľ niekoľko stoviek kilometrov.

Tento druh záležitostí spadá do sféry širších ľudských schopností a je jedným z mnohých zdokumentovaných a pozorovaných príkladov, ktorým chýba vedecký (materialistický) rámec, umožňujúci nejaký druh teórie.

„Nebudem sa angažovať v módnej stupídnosti posudzovať všetko, čo neviem vysvetliť, ako podvod.“ – Dr. Carl Jung

Chceme tiež zdôrazniť, že informácie v tomto článku sú len malým zlomkom celkového množstva výskumu, ktorý je v tejto oblasti k dispozícii.

Existuje o nej veľmi veľa štúdií, kníh a prednášok. Toto je len veľmi krátke a zhustené zhrnutie už roky skúmanej témy.

Záver

Ak vás tento druh vecí zaujíma, tak sme vám, dúfame, poskytli dostatok informácií pre ďalší výskum.

Vyššie uvádzame video (v angličtine), ktoré je pohľadom zasväteného človeka na oblasť zážitkov blízko smrti.

Liečba osteoporózy

Zdroj: collective-evolution.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V článku „Neurovedci sú presvedčení, že našli dôkaz pre život po smrti a predkladajú ho OSN“ sa nachádza chyba.

  Ďalšia štúdia pochádza z University of Southampton, kde vedci našli dôkaz, že vedomie môže pokračovať prinajmenej niekoľko minút po smrti.

  To sa vo vedeckom svetre …
  V texte to vyznie komicky. Dávajte na to pozor !

 2. Marie Kubešková

  Ano – souhlasím s tím, že tito NEUROVEDCI přímo lžou. Toto učení vzniklo už od pohanů. Podle Bible nic takového neexistuje – stačí si ji přečíst. Člověk když zemře, tak už nic necítí, je prostě mrtvý. Je psáno: člověk byl vytvořen z prachu země – to je z prvků, a dostal energii života a stal se tak „DUŠÍ ŽIVOU“. Dále se píše o MRTVÝLCH DUŠÍCH – to je o zemřelých. Nikde není, že by člověk zemřel a jeho
  „energie, že by někam putovala“, prostě skončí.
  Pán J. Kristus skutečně
  zemřel, potom byl vzkříšen – to je dokázáno. Kdyby někde „cestoval“ tak by nemusel být vzkříšen. Člověk když zemře – končí. Protože nemá žádnou duši – on sám je duší živou – tak ani není nic co by někam cestovalo.
  Prostě to co učí jsou báchorky – výmysly..

  • Jiří Matouš

   Ne to není dokázáno že byl vzkříšen navíc co když jen zkolabova ??? Tehdy neuměli určit pořádně jestli je tělo skutečně mrtvé nebo upadlo do něčeho jako kóma či kolabsu,jinak všechno kým jsme jací jsme je jen iluzorní výsledek produkt výchovy prostředí doby společností mozkem DNA genetikou zážitky vjemy výchovou atp atd.

  • Odišiel do podsvetia.

  • Jo je jenom očistec pro duše mrtvých těl, my žijem v „pekle“ které si vzájemně agresivní zahraničnou a domácí politikou – jejími důsledky kontinuálně vyrábíme.

 3. Co moje oči nevidí a uši neslyší, tomu nevěřím. Na druhé straně – máme mozek a leccos můžeme vydedukovat…Jsme na tom světě krátko, vlastně jen „na návštěvě“ – život je krátký a prožít ho co nejsmysluplněji, nejpěkněji a splnit všecko, co se od nás pro zajištění slušné budoucnosti našim potomkům vůbec není jednoduché Ale když toto se daří, má všecko smysl. Proč marnit čas bádáním o tom, co nám k ničemu není, jen nás to zbytečně otravuje. ( Přes tyto názory nemám za to, že bych byla „jednoduchá osoba“. )

 4. Páni redaktori, chcelo by to získať viac vedomostí, potom patričný odstup od tém a za tretie nezverejňovať kadejaké bláboly.

  Zrejme budete súhlasiť s tým, že ľudia (hlavne laici) radi veria tomu, čo je v súlade s ich presvedčením a čomu verí ich najbližšie okolie. Avšak dopracovať sa ku kritickému mysleniu a zdravému skepticizmu nie je také jednoduché, ako by sa zdalo. V minulom storočí som sám patril k podobným laikom, preto viem svoje.

  Pokiaľ sa považujete za aspoň trochu kvalifikovaných ľudí, mali by ste sa trochu krotiť a pri písaní či zverejňovaní článkov si prečítať niektoré minulé. Napríklad:

  Ako je to s tým umieraním a čo sa vtedy deje v mozgu a o „živote“ po živote sa toho napísalo už naozaj dosť. Vv komentári k príspevku čitateľa ste napísali:

  …redakcia
  26/06/2019 at 8:59
  Orgány sa vždy odoberajú, keď človek ešte žije – to znamená, keď mu bije srdce a prúdi krv v žilách. Tlačivo klame, keď hovorí, že až po smrti.
  Zrejme tí „odborníci“ z Národnej transplantačnej organizácie mali na mysli, že až po mozgovej smrti. To však nie je jedno, lebo „mozgová smrť“ sa nerovná „smrť“. Pri mozgovej smrti je telo stále živé…

  A práve o to ide – keď nastane smrť, akékoľvek vedomie sa stráca! Definitívne. Ale dianie a javy, ktoré sa spomínajú v dnešnom článku, súvisia s krátkym časovým úsekom medzi mozgovou smrťou a definitívnou smrťou. Niektorí však z tohto neprebádaného časového úseku robia unáhlené závery, čo vyvoláva v hlavách laikov zmätok.

  19.9. ste zverejnili článok „Štúdia zistila, že farmaceutický priemysel o antidepresívach nechutne klame“ Píše sa v ňom napr. toto:
  … Toto nie je prvýkrát, čo boli farmaceutické spoločnosti pristihnuté pri manipulácii vedy, aby dostali antidepresíva na police lekární.
  … V správe uvádza, že „väčšina v súčasnosti publikovaného výskumu je lživá“. A to bolo pred 10 rokmi – odvtedy sa situácia nesporne zhoršila.
  … „Dôkazy, hromadiace sa proti vede, sú jasné: veľa vedeckej literatúry, snáď polovica, môže byť jednoducho nepravdivá“.

  Tak teda, čomu a komu veriť, keď aj medzi vedcami sú klamári! (Na túto tému by sa dalo obsiahle diskutovať, mohol by som pridať ďalšie – niekedy až otrasné – príklady). A prečo potom veriť tým neurológom?! Kvôli objektívnosti a serióznosti by bolo vhodné ku každému článku, podobnému tomu dnešnému, uverejniť iný, s opačným názorom uznávaných vedcov.

  26.6.2018 ste zverejnili toto:
  … Avšak znepokojení skeptici označujú aj contrails za chemtrails, pretože sa domnievajú, že vláda zneužíva prirodzený fyzikálny jav – biele pruhy vznikajúce za letiacim prúdovým lietadlom – na to, aby prostredníctvom neho do ovzdušia v tajnosti rozprášila viacero chemických látok.
  Škodlivé látky, ako sú hliník, stroncium a bárium sú vraj len niektoré z viacerých jedov obsiahnutých v chemtrails. Že prečo to všetko?
  Asi preto, že jedovaté chemikálie vychrlené prúdovými motormi lietadiel sú nástrojom v rámci veľkého strašidelného systému, ktorý si dal za úlohu rozhodovať o počasí, veľkosti populácie, o kvalite a množstve potravín, ako aj zmierňovať dôsledky globálneho otepľovania.

  Toto je naozaj silná káva! Napadla mi otázka:
  Ktorá vláda to robí? A vraj v „tajnosti“…?! (v takom prípade, keď o niečom vedia desiatky rôzne odborne vzdelaných ľudí na rôznych úrovniach, sa nič nedá utajiť…). Nedávno som čítal (myslím, že to bolo na osel.cz) seriózny článok českého vedca o tom, že vyššie uvedené informácie sa nezakladajú na pravde, ale sú konšpiráciou, s cieľom strašiť ľudí!

  Ďalej mi vadia viaceré články o „zázračných“ liečebných účinkoch niektorých rastlín, ktoré radi zverejňujete. Ako dlhoročný semivegetarián (úplne stručne: vegetarián, ktorý 1-2x do týždňa konzumuje mäso, hlavne hydinu – nikdy nie ráno -, denne olivový olej atď.) som zástancom rastlinných preparátov a konzumácie rastlín a ich plodov s terapeutickým efektom. Nikdy by som však neskĺzol do priam bulvárneho spôsobu ich propagácie. Bez serióznych multicentrických štúdií, uverejnených v karentovaných odborných časopisoch. Vy to však robíte – prečo?! Prečo si tým kazíte dobré meno?

 5. Som síce ateista, hoci začínam meniť názor o Bohu; možno existuje nejaké medziplanetárne či medzigalaktické spoločenstvo na x-násobne vyššej úrovni a toto by mohol byť aj náš Boh. A odkedy som čítal, že tajné služby s vhodnými typmi ľudí využívali oddelenie vedomia (=duše) s jeho návratom do tela, tak som náchylný veriť tomu, čo tvrdia uvádzaní vedci v článku.

  • Možno raz umelá inteligencia potvrdí, že Ježiš Kristus robil veľké zázraky. Potom bude asi najrozumnejšie aj pre ateistov s pokorou prijať vieru. A plniť Božie príkazy. Lebo podstatu Pána Boha nedokážeme odhaliť.
   Už bolo toľko kadejakých teórii, že sa to nedá ani spočítať. Nedávno som čítala, že BOH je ukrytý v matematike. Ako v jednej z ďalších dimenzií.
   Zjednodušene- dá sa veriť, že 2+2=4, ak by neexistovalo nič hmotné ani energetické? Asi hej. Je to asi večná pravda, skoro božská. Žeby tu niekde bol ukrytý darca nášho života? Je numerologia pravdivá? Je vesmír celý zakódovaný do čísiel? NEVIEM. Ale chcela by som vedieť. Len či Pán BOH chce, aby to ľudia mali vedieť. /Veď im zakazoval v raji odtrhnúť jablko zo stromu poznania/.

   • Anka Dudová

    P.S. niekoľko dní po pohrebe syna som mala pocit, že pri hrobe stojí syn/ civilne oblečený/ale nevidela som ho očami-len ten pocit- a mal svoj modrý sveter/tmavší/. Pozeral vydesený na hrob a plakal. ??? Odvtedy sa bojím smrti. Potom sa to už nikdy nedialo. A na MDD, prvé od smrti, padali ľadové krúpy, keď som bola na cintorine. Ale každý deň sa modlím za jeho spásu. Dovtedy nie. Myslím si, že hroby treba upravovať, čistiť a prejavovať aj hmotnými vecami svoju lásku. Veď my vlastne nič nevieme. PANE BOŽE ZMILUJ SA NAD MOJÍM SYNOM. PROSÍM

 6. Jiří Matouš

  Duše pravděpodobně,ani neexistuje protože vědomí je produktem mozku a všechno jací kým kdo jsme je jen iluzorní výsledek produkt výchovy prostředí doby společností mozkem DNA genetikou místem zážitky atp atd a náš biologický software a hardware se dá uměle měnit ovlivnit programovat určovat např jak bude vypadat jakou bude mít barvu očí výšku odstranit různé vady nemoce to dokáže genetické inženýrství,software je produktem hardware a okolních vjemů,ale i kdyby duše existovala tak jak sama o sobě vidí funguje vnímá,když nemá fyzické smysly natož mozek který by to zpracovával a z čeho je odkud je proč je a na co potřebuje tak složité tělo a jak je možné ovlivnit skrze tělo hardware genetickým inženýrstvím naší osobnost chování emoce respektive naší duševní software stránku,když by duše neměla být ovlivněna natož tak radikálně extrémně jen skrze chemii geny tělo hardware genetickým inženýrstvím atp atd protože to by znamenalo že duše je původně produktem těla,ale dokáže přežít i bez něj nebo je v přímém kontaktu s tělem v každé jeho buňce i DNA a nebo je jen z části produktem těla a nebo prostě neexistuje a jsme jen biologické stroje roboti,mimochodem duši by tedy měl mít i trilobit a jeho duše se převtělí do dinosaura,což je absurdní kardinální nesmysl navíc nepřirozený,duše je proti všem fyzikálním biologickým zákonům a samotné evoluci a to píše člověk který zažil klinickou smrt,ale klinická smrt není skutečná smrt,ale jen stav podobný smrti a to co člověk zažívá jsou halucinace ( spánková paralýza jsou taky halucinace ) podobné stavy dokonce ještě divnější stavy se dají vyvolat skrze psychotropní látky např LSD a mozek sám psychotropní látky vylučuje a není pravda že při klinické smrti je úplně mrtvý protože mozek funguje ještě několik minut po smrti těla či useknutí hlavy takže logicky musí fungovat i při klinické smrti která,ani není skutečná plnohodnotná definitivní smrt a navíc pokud by mozek nefungoval a byl úplně mrtvý a zničený pak se člověk nemůže vzbudit a pokud existuje duše tak by se nemohla kam vrátit protože do zničeného hardware nelze nahrát software ( informace data soubory ) takže by to musela umět opravit a oživit,ale to už je fantasy a tyhle videa jsou pseudo věda,doporučuji sledovat videa od Bewise kteří to mají podloženo skutečnou vědou fakty studiemi a důkazy.

  • Jiří Matouš

   PS. Existovat jako duch se mi teda taky nechce natož se znova a znova rodit to je zbytečné a k ničemu,ale mě je vlastně ve skutečnosti úplně jedno jestli posmrtný život či Bůh existuje nebo ne,ale ten abrahámovský má do lásky daleko, stačí si přečíst korán nebo Bibli…viz takové odsuzování homosexuálů kteří si to nevybrali nebo takový holokaust ve formě potopy čímž zabil i nevinné děti‘,člověk je jen takový jak ho programátor naprogramoval stvořil a svobodná vůle je taková jak jí programátor vytvořil,člověk není svůj stvořitel programátor a dle jedné teorie nás měla stvořit mimozemská humanoidní rasa anunnaki skrze velice pokročilé genetické inženýrství jakožto experiment a hlavně především jakožto levnou pracovní sílu a člověk je měl za Bohy anděly metafyzické duchovní entity,ale ve skutečnosti šlo jen o smrtelníky z masa a krve jako je člověk zvíře rostlina ( organismus prostě ) metafyzická duchovní entita nemá DNA protože nemá biologické fyzikální tělo a nemá a ani nepotřebuje genetické inženýrství natož skafandr či jiné technologie viz dokument vetřelci dávnověku,ale neříkám že tomu věřím,ale je to pravděpodobnější než stvoření světa a Adama a Evy kteří se tu najedou objevily již plně hotový dospělí lidé, což je z hlediska fyziky a převážně biologie kardinální nesmysl takhle totiž evoluce vývoj,ani vznik života nefunguje respektive alespoň ne ten ve fyzikální a biologické formě protože v přírodě se vše tvoří postupně a nic se jen tak nezhmotní již plně vyvinuté hotové dospělé navíc Adam a Eva ( hlavně Adam ) měl být stvořený z hlíny prachu,ale biologický život pochází z vody a naše těla jsou z většiny procent voda a ne prach hlína pokud se tím ovšem nemyslelo že jsme biologické entity na bázi uhlíku,evoluce nevylučuje Boha ( kromě možná toho abrahámovského náboženského ) Bůh nevylučuje evoluci kterou sám mohl jak jsem již možná psal řídit ovlivnit formovat programovat,ale stejně tak posmrtný život nepotvrzuje existenci Boha a existence Boha nepotvrzuje existenci posmrtného života protože to může existovat i neexistoval nezávisle na sebe,jsem sekulární humanista ateista a hlavně především skeptik,jinak zajímavé že Sysifos nic takového nepotvrdil a ne jen oni.

  • LONBSBANG RAMPA: Môj druhý život – príbeh cyklických životov jedinca vedomého svojich životov.
   Príbehy „nesmrteľných“

   …aj keď sa podobáme, ja som iba biologická „polovička“ človeka !

 7. Jiří Matouš

  Museli by to vědomí mimo tělo nezávisle na těle změřit nebo vyfotit nebo obojí navíc je to nesmysl,už jen proto protože vědomí je závislé na mozku protože,když omdlíte tak jste bez vědomí,když jste v narkóze tak jste v bezvědomí takže vědomí je závislé na mozku a taky na jeho fungování,ale to nejde dohromady s tím že přežije po smrti natož ještě úplně ve stejné nezměněné formě jako když byl v těle a nebo,když se poškodí mozek může se úplně změnit chování myšlení i osobnost člověka a to by nemělo být možné natož tak radikálně extrémně pokud vědomí není nijak závislé na těle respektive mozku a přežije a funguje i bez něj.

 8. Jack Godman

  To že mozek funguje ještě 10 minut po smrti, tedy po tom co došlo k zastavení dechu a oběhu krve, není žádná novinka. Je to informace, známá už mnoho let. Ve skutečnosti je to až několik hodin. Minuty se berou jako taková hranice, po které už dochází k nevratnému poškození. Mozek je fascinující orgán, který se v průběhu let, dokázal adaptovat tak, aby přežil co nejdéle a uchoval co nejvíce informací. To však nedokazuje nic o posmrtném životě. Jediné, co to dokazuje, že fyziologie lidského těla je fascinující.

  Spousta informací v naší mysli je dáno biochemickými procesy a společně se znalostmi a zkušenostmi tvoří jádro naší povahy. Abychom začali chápat, zda je možná existence posmrtného života, je nutné odlišit věci, které jsou dány geneticky, fyziologicky a které jsou informačního charakteru. Co z toho pak pokračuje? Všem musí být jasné, že na nějaké alternativní energetické bázi, již nedochází k biochemickým procesům, určující naši povahu. Takže co vlastně pokračuje? Soubor nějakých informací v cloudovém prostoru, bez vlastního vědomí? Transformace vědomí do jiné formy? A jak vlastně taková forma má vypadat? Entita bez emocí?
  Jediná možnost, jak tento způsob dokázat, je komunikace s někým, kdo je ve fázi posmrtného života. Jenže duše v posmrtném životě nějak nekomunikují, což je překvapivé. Představte si, že vědec chce zemřít pro to, aby dokázal existenci posmrtného života. Jeho motivací je, dostat se na druhou stranu a pak někoho zkontaktovat, a informovat o všem, co tam je. Takových lidí, motivováni dokázáním posmrtného života bylo a je spousta, jenže nikdo z nich nikdy nikoho nekontaktoval. To poukazuje na to, že buď na druhé straně nelze nikoho kontaktovat, nebo žádná druhá strana není, nebo nám po smrti nezůstává žádná vůle, která by nám umožnila se rozhodnout. To poukazuje na fakt, že smrt je tedy konečná, bez ohledu na to, zda informace ještě někam putují, či nikoli. Prakticky jsme tak zase na začátku.

  Experiment, který dokáže, že 18% respondentů něco prožije, není důkaz. Jedná se o statistickou chybu, která o ničem nevypovídá. Pro potvrzení takového experimentu, je nutné dosáhnout úspěšnosti alespoň 51%, nejméně a to při vědomí, že ani 51% stále nemusí být prokazatelným zjištěním. 18% je nic a lze to považovat za neúspěch.

 9. Máte pravdu, tápeme v neistote a asi aj v prázdnote. Sme takí chudáčikovia na zaplakanie. Stratení v tom širokánskom priestore. Nevieme čo bude. Veriaci aspoň veria v spásu a neveriaci dúfajú, že budú mať konečne sväty pokoj. ALE- POZOR. Človek nikdy nevie čo ho v tom komplikovanom vesmíre môže čakať. Buďme radšej dobrí. Len to môžeme pre seba spraviť. A keby sme aj tu, na Zemi dokázali premôcť smrť. A boli nesmrteľní. A pritom žili v euforii a so svojimi najbližšími. To by sa nám určite páčilo. A možno raz k tomu ľudstvo dospeje po opakovaných inkarnáciach? A tak Pán BOH splní svoj sľub. Asi dristám. Ale vraj na svete je všetko možné.
  P.S. Na pohrebe mojej tety, keď som stála pri jej truhle som ju v duchu prosila, aby mi dala znamenie, že existuje jej živá duša, a to tak, že sa rozkýva akési vlákno, čo viselo pri nej z akéhosi predmetu. A to vlákno sa trochu rozkývalo… .Len neviem, či aj pred tým sa občas nerozkývalo. A kadejakých podobných znamení je strašne veľa. Akože- zjavil sa obraz matke, keď zomrel. Spadol obraz, keď zomrel a pod. Mali by to skúmať štatisticky. A môj nebohý otec- tak to radšej nepíšem, aj tak by neverili. Nádej je vždy.

  • Ja som sa stretol s dedkom, ktorého som od narodenia nepoznal. On sa na vnúčika veľmi tešil, ale nedočkal sa. Umrel náhle len niekoľko dní pred mojim narodením. Stretol som sa sním keď som mal 14 rokov za prítomnosti svedka. Téma ma odvtedy veľmi zaujala, vzdelal som sa v problematike. Babku to veľmi zaujímalo. Povedala, dám ti vedieť ak budem môcť. Babka ma navštívila „kompletná“ s „riedkym“ telom 3x. Vždy sa na nás usmiala, naposledy aj zamávala na rozlúčku. Odvtedy sa už „telesne“ nepripomenula. Nikdy to nebolo na „dušičky“. So srdcu blízkymi sa dá stretávať mnoho rokov po ich telesnej smrti v stave „snenia“. Platí zásada živý sa nemá prihovárať hlasito ani v myslienkach k zjavenému, ku komunikácii ho však môže vyzvať. Ak zjavený na to pristúpi dozviete sa mnoho odpovedí až tomu nebudete ani veriť aká je pravá pravda o tom všetkom. My žijeme vo svojich bludných iluzórnych bludoch – svoje predstavy vydávame za pravdu. Komplementárna realita uzavretých cyklov života má svoje biologické zákonitosti. Je jedno akú vieru vyznávate ! Duševná zásluhovosť je však ako tak spravodlivejšia ako svetská ! Aj tam sú „rodinné“ väzby, ale s biologickou príbuznosťou nemajú nič spoločné, iba 1 z „miliardy“.

 10. Tlamka Jozef

  Život človeka-ľudskej bytosti na planéte zem je určovaný a podlieha systémovým zákonitostiam celého vesmíru…najmä: entropie a extropie resp. vývoja od singularity alfa do singularity omega…….
  Jestvuje systémová kvantová synchronicita vedy a viery pri objasňovaní týchto procesov z hľadiska individuálneho vedomia človeka a vesmírneho vedomia vrátane jeho transcedentálno-duchovnej
  časti a princípov kvantovej fyziky…pre súčasnú úroveň správania ľudskej civilizácie je to zatiaľ TABU
  proces, na hrane života a zániku ľudského druhu…
  Je to na dlhšiu reč a kontinuálno- priestorové cestovanie časom……..Biblia, kódy A.Einsteina, N.Teslu, J.Bekensteina a Egyptská chrámová medicína atď. ….Jozef

 11. Pavel Balaz

  Vy jen komentujetee vsichni neco co jste nevydeli a necitili.Aco ty entity duse mrtvych co jsou v domech veci se hybou citite chlad.To vam nestaci ano ne protoze vy prave vy jste nezchopni to vydet.Ja to a jini zazili azazivaji dal a mel jsem jako ostni plne kalhoty. I ma zena.a techto lidi jsou milony a ziji s dusemy mrtvych stale.a vydije citije a mluvi snimi a oni vykazuji energiji jako projev.Tak co vy tuponi ano jste uzavreni matetialiste jen vdite a reagujete na penize a hmotne veci.Me to nevyvrayite co jsem zazil i ostatni lide.tudis po smryi lide zde zustavaji v jinne gorme byti.Nekomentujte neco ocem nic nevite.Badejte a hledejte dtare domy kde ktomu dochazi vsude.Uz je yolik poradu co poukazuji na vse .Zajistete si kde a jedte tam .Tluchubove.pisalci.poserete se strachy to neni jako horory ve vadich televizich tohle je uz dtaleti prokazane i bez vedcu trapnych.je plno fomacnosti co maji entity doma roky.vy vrte vasemu kontu v bance ci mercedesu pred domem.Vse matetialni.tohle neni veda a neni co zkoumat je to tafy uz od vznku prvniho chpani cloveka.Je zazi vydel.Vy me nezajimete.

Pridajte komentár

*