Prečo by sme mali prestať používať telefóny na záchode


Print Friendly, PDF & Email

Prečo by sme mali prestať používať telefóny na záchode

Podľa nedávneho prieskumu sme mnohí závislí na našich smartfónoch, čo nemusí byť také neškodné, ako to znie. Ak patríte k tým, ktorí jednoducho nemôžu ísť na WC bez svojho mobilu, mali by ste zvážiť isté riziká.

Môže to škodiť nielen nášmu zdravie, ale aj vplývať na naše mysle a kvalitu našej práce. Zostavili sme zoznam hlavných bodov výskumu, súvisiaceho s používaním vášho telefónu na záchode.

Môže to šíriť veľa škodlivých baktérií

Nedávna štúdia dokazuje, že telefóny sú špinavšie, než samo sedadlo toaletnej misy, čo je dosť nechutný fakt.

V štúdii, ktorej účastníkmi boli deti zo stredných škôl, sa zistilo, že mnohé telefóny sú pokryté baktériou E.Coli. Táto škodlivá baktéria je spájaná s črevnými problémami, ako je napríklad otrava jedlom.

Nie je to však jedná škodlivá baktéria, ktorú môžete získať v záchode.

Môže to zvyšovať vašu šancu na vznik hemoroidov

Toto sa deje zrejme kvôli dlhej dobe, trávenej na toalete, kde je vyvíjaný tlak na naše orgány, ktoré sa nad toaletnou misou ocitajú bez podpory.

Hoci je na overenie tejto spojitosti potrebný ďalší výskum, počet prípadov hemoroidov od príchodu smartfónov stúpol.

A tak, hoci môže byť stratenie sa v našich telefónoch na záchode občas uvoľňujúce, môže to aj spôsobiť niektoré nepríjemné zdravotné problémy.

Môže to obmedzovať kapacitu vášho myslenia

Mobilné telefóny v skutočnosti narúšajú našu koncentráciu a myslenie, obmedzujúc našu schopnosť pracovať na probléme. A to dokonca aj vtedy, keď ich nepoužívame, alebo sú vypnuté.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Preto je pre naše mysle dôležitý čas trávený bez rozptyľovania naším telefónom. Vypnúť ho a tráviť čas osamote je niekedy presne tým, čo potrebujeme.

To znamená, že nosenie si telefónov na záchod nás oberá o cenné prestávky, ktoré potrebujú naše mysle.

Môže to spôsobiť dysfunkciu panvového dna

Prílišné trávenie času na toalete rozptyľujúc sa našimi telefónmi môže znamenať problémy pre naše svaly.

Konkrétne nám môžu klesnúť orgány ako sú črevo, močový mechúr či vagína, lebo svaly panvového dna už nie sú dosť silné, aby ich držali v správnej pozícii.

Čiastočne je to kvôli našej polohe, keď sedíme na toalete, najmä keď sa dlho skláňame nad mobilmi.

Zvyšuje to našu závislosť na telefóne

Smartfóny nás síce spájajú so svetom tak, ako to nedokáže nič iné, no sú aj vysoko návykové.

V skutočnosti by 1 z 10 mileniálov radšej prišiel o prst, než o svoj mobil. To očividne nie je dobré znamenie, lebo ukazuje, že sa začíname odpájať od nášho okolia.

Záver

Čo si o spoločnosti závislej na svojich mobilných zariadeniach myslíte vy? Ste za, alebo súhlasíte s tým, že to môže byť škodlivé?

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Veru na toalete by sme nemali telefonovať ale pekne, zľahka, v kľude sa ráno „vykakať“, v prípade potreby dať pod nohy stolček (neviem sa vyjadriť, aby nohy boli vyššie – aby sme boli v normálnom uhle pre naše „vykakanie“, pre naše telo).
  Bohužiaľ ani toto nepovedia lekári dôchodcovi keď povie, že trpí zácpou – len sa dajú lieky. Sú aj cviky v joge, ktoré pomôžu aby nebola zácpa, potom napr. uvariť kompót zo sušených sliviek, dostatok vody piť…)
  Klikla som na naturalnews.com
  Teraz tam nabehol článok:
  https://www.naturalnews.com/2020-11-10-covid-19-vaccines-manufactured-stockpiled-before-tested.html
  Voľný preklad názvu:
  Vedecký podvod: Covid-19 vakcíny boli vyrobené a nahromadené (dané do zásoby) vojskom dlho pred tým ako boli otestované a „schválené“.

  • Za socíku sa najlepšie kakalo pri čítaní Pravdy – to sa z toho človek mohol aj posrať!

   Jedna baba povedala:
   „Potvrdenie o teste sa už vyžadovať nebude

   Certifikáty o negatívnom teste sa podľa Matoviča od pondelka už vyžadovať nebudú a zákaz vychádzania tak bude len v nočných hodinách. To znamená, že súčasný zákaz vychádzania počas dňa už platiť nebude.

   „Teraz sme mali zákaz vychádzania pre ľudí, ktorí nemali test a tí ostatní boli slobodní. Vzhľadom na to, že teraz už celoplošné testovanie prebiehať nebude, tak sa nemôžeme tváriť, že test urobený pred dvoma-troma týždňami bude vstupenkou k slobode. Je to hlúposť, lebo taký starý test už nemá žiadnu výpovednú hodnotu,“ hovorí Matovič.“

   „Vakcína bude dobrovoľná

   Premiér sa vyjadril aj k téme vakcíny na koronavírus. „Môžeme urobiť polodobrovoľné testovanie antigénovými testami, ale povinným očkovaním by sme asi prekročili rozumnú mieru únosnosti,“ uviedol.

   Dôležitejšie je podľa neho sa zomknúť a spoločne robiť kampaň k očkovaniu. Tvrdí, že práve očkovanie je cesta ako sa z pandémie dostať.
   Matovičov rozhovor v Rádiu Expres

   Slovensko má za sebou tri rôzne kolá celoplošného testovania. Stále platí zákaz združovania, obmedzené či zatvorené služby. Čo bude ďalej? Prečo sa opäť predlžuje núdzový stav a čo to vôbec znamená? Dokedy to všetko bude trvať a aké sú dlhodobé plány vlády v boji proti koronavírusu? “
   https://www.infovojna.sk/article/matovic-sa-rozhodol-ze-na-slovensku-bude-platit-nocny-zakaz-vychadzania-bez-ohladu-na-test

   Niekoho slovo platí – jeho lezie z gatí!

   K článku – fakt je, že človek pri uvoľňujúcej činnosti ako je sprchovanie a vyprázdňovanie intuitívne v duchu často vyrieši správne určité problémy.

   Psychologický cvik na zbavenie sa strachu z akýchkoľvek autorít – predstavte si danú osobu – Matoviča napr. – ako je nahý a ako niekde v kríkoch SERIE! Ono to funguje podvedome preto, pretože máme hlboký inštinkt bezbrannosti pri takejto činnosti – „vtedy nám môže niečo skočiť na krk“, takže sa vieme vnútorne stotožniť s bezbrannosťou každého zmrda v takejto situácii. Funguje to na 100%!

   • vďaka za info okolo plandémie trnafského vajdu, nedokážem sledovať jeho tlačovky – sú, podľa mňa len pre silné žalúdky a ja som v tomto živote prekonala 2-krát žalúdočné vredy, po treťom netúžim:))
    a s tou teóriou o nahatej „autorite“ ako serie (a nemusí to byť len v kríkoch) úplne súhlasím :DDD

    • Mária – to nie je teória – to je metodika! Dá sa použiť aj pri zbavení sa závislosti na nejakom partnerovi, partnerke, ktorý-ktorá odmieta priazeň – stačí si ju-jeho predstaviť na hajzli, ako sa okolo neho-nej šíria plyny, ako jemu-jej pri tom vlhnú oči, ako civí do prázdna!

     V minulosti som to viac-menej ako zaujímavosť spomenul pred jednou kamarátkou – keď sme sa stretli znovu cca o 2 týždne, tak ma dodrbala, že som jej mal čo povedať – že sa pri tej predstave sebe samej nedokázala týždeň vykadiť, lebo mala predstavu, že ju pri tom niekto pozoruje! Funguje to na 100%! Ja som toto používal na vojenčine, keď po nás niekto príliš ziapal. Ozaj – používa Čaputová mobil aj na svojom luxusnom WC? Aby sa jej niekto v ňom napr. nehrabal ako v kabelke.

     • Maroš, všetko najlepšie k dnešnému sviatku :))
      Aj virtuálne nicky majú sviatky!! 😀

     • mohol by si nám niečo uliať a nejaký koláčik ponúknuť..čo ty na to?

 2. Dnešný článok Dr. Mercolu:
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2020/11/11/coronavirus-antibody-dependent-enhancement.aspx
  Voľný preklad názvu:
  Ako vakcína proti Covidu-19 môže zničiť Váš imunitný systém.

 3. Definitiva

  Vantajm Matelko svojím správaním len potvrdzuje, že žiadna Covid pandémia neexistuje!!!
  Testovanie -netestovanie, modrá bumažka potrebná-nepotrebná, zákaz vychádzania v noci-cez deň, núdzový stav predlžovaný donekonečna napriek nízkym podvodným údajom a pozitivite, pozitívni sú chorí-ale aj zdraví… Tu platí len pomenovanie šialenstvo a šialenec.

  Žiadne z opatrení minulých aj budúcich nemá vply na šírenie akejkoľvek virózy, teda aj korona. Všetky opatrenia nie sú ani len amatérske, oni sú doslova šialené. Opatrenia nevychádzajú z odbornosti a poznania medicíny a biológie.

  Jeden spoločný menovateľ tu predsa len je: Testovať, plošne, v určitých okresov, v obciach, pred prevádzkami, testovať týždenne, každé 2 – 3týždne, mesačne…testovať do nemoty, lebo Vantajm musí minúť všetky podvodne nakúpené testy, na ktorých zhrabol 10 miliónov. Lebo občanov pokladá za debilov, ktorí sú povinní uveriť, že štát testy zakúpil vo verejnom a nie jeho súkromnom záujme zbohatnúť.

  Druhý spoločný menovateľ je stretnutie s babou Merkel a okamžitá záchrana Slovákov pred smrťou a to zavádzaním NWO, testovaním, čipovaním, zavádzaním 5G sietí = opatrenie vlády,
  donútiť ľudí k poslušnosti,
  zaviesť elektronické otroctvo, zrušenie finančnej hotovosti, zákaz pohybu,
  elektronické obchodovanie a donáška do domu, klasické predajne skrachujú, nebudú, okrem potravín,
  zrušenie kultúry, a športu, zákaz aktivít,
  zrazenie kultúrnej úrovne do stredoveku, právo kultúry len pre elity.

  Všetko sú to kroky na zavedenie NWO, Vantajm Matelko aj p-rezidentka USA s.r.o. na Slovensku majú jedného šéfa.

  Opakujem, z odborného medicínskeho hľadiska tu nemáme žiadnu pandémiu, ale bežnú chorobnosť vydávanú za katastrofu.
  Žiadne z opatrení vlády nemá účinok na zabránenie šírenia virózy.
  Opatrenia spĺňajú ukazovatele na zavedenie NWO na Slovensku a zotročenie obyvateľstva.
  ČR a SR sú laboratórne myši na overenie tých správnych metód pred zavedením celosvetového NWO.

  https://aeronet.cz/news/nemecka-firma-s-pobockou-na-slovensku-pozadovala-ucast-na-celoplosnem-testovani-i-po-zamestnancich-kteri-uz-pracuji-z-domovu-ramci-home-office-za-splneni-obcanske-povinnosti-firma-nabizela/

  Liek je jednoduchý, 17 nov. ísť do ulíc až dovtedy, kým vláda neodstúpi. Riadiť sa Ústavou SR a platnými zákonmi a prestať počúvať a poslúchať vládu šialencov, nenosť rúška, netestovať sa, stretávať sa, rozprávať sa a žiť, ako káže sedliacky rozum a nie ko znie diktát NWO.

  Dôkazom podvodu je Rusko a dobrovoľnosť, Švédsko a Bielorusko bez opatrení, a všade tam beží normálny život.

  Ospravedlňujem sa, ale mobil na záchode pre mňa nie je téma.

  • A táto bežná chorobnosť ešte navyše aj bezpečne obchádza politikov a ich povinnosti podrobiť sa testom, karanténam a domácim väzeniam, nimi naordinovaných pre celú spoločnosť.
   MatCovidč od začiatku ignoruje takmer všetky „opatrenia“, ktorými nás zavalil a ovalil, každý jeho deň po dni i s jeho cháskou.

   Ľudia píšu, čo si myslia aj v diskusiách na pravde, sme (možno už niektorých mazali), oponujú im akurát prototalitní boti a zamestnanci propagandy s určitou skupinou sfanatizovaných spoluobčanov.

   https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/568314-politici-maju-vynimku-na-karantenu/
   https://komentare.sme.sk/diskusie/3722767/1/matovic-si-berie-moc-lebo-moze.html

   Ministerstvo propagandy zatiaľ operuje spoza kríkov, ale posila a la mix Atwoodovej Gileadu, Stalina, Pol Pota, Goebbelsa a iných zloduchov od nich vyššieho rádu, je už nachystaná, ľudia nebudete si myslieť, čo si chcete alebo môžte myslieť, nebudete sa vzájomne utvrdzovať v inom názore nez predpísanom, lebo bude pre vás zle (ešte horšie ako dnes, v rámci denného zvyšovania útlaku) „Píšte všetci modrým perom, iná pravda nebude“ (autor piesne však je pravdepodobne tiež na strane súčasných uzurpátorských totalitárov).

   https://www.hlavnespravy.sk/vlada-ide-bojovat-proti-hoaxom-a-dezinformaciam-pripravila-material-nad-ktorym-by-aj-orwell-otvaral-oci/2346020#

   • chzd – vieš, ako sa volá „neziskovka“ s bezpečnostnou previerkou? Sorosova tajná služba!

    „Záväzné rozhodnutie

    Od 11. do 29. júla 2011 zasadal v Ženeve 102. Výbor OSN pre ľudské práva. Bolo na ňom prijaté rozhodnutie, záväzné pre všetky štáty, ktoré podpísali Dohovor o ľudských právach, teda aj pre nás. V spomínanom prípade sú relevantné články 9 a 10, garantujúce každému človeku vyjadrovanie svojej mienky bez ujmy aj zastávanie akéhokoľvek názoru bez donútenia. Dôležitý je však aj článok 49, podľa ktorého môže každý vyjadrovať názory na historické skutočnosti podľa vlastného úsudku.

    Za zmienku pritom stojí fakt, že Slovenská republika tento dohovor doteraz nepreložila do slovenského jazyka. Považuje totiž za zbytočné inkorporovať ho do nášho právneho poriadku z dôvodu jeho odmietnutia. Nedopátral som sa však, konkrétne čieho odmietnutia sa obáva.

    Pri ochrane práva vyjadrovať názory bez ujmy nepovoľuje pakt nijakú výnimku ani obmedzenie. Sloboda názoru pritom zahŕňa aj právo osoby zmeniť svoju mienku na základe slobodného rozhodnutia. Nijaká osoba nesmie byť vystavená porušeniu akýchkoľvek práv pre jej skutočné, vnímané alebo predpokladané názory. Je pritom jedno, či ide o postoje politické, vedecké, historické, morálne alebo náboženské. Ich hlásanie sa nesmie považovať za trestný čin. Preto akékoľvek prenasledovanie, zastrašovanie alebo stigmatizácia osoby vrátane zatknutia, držania vo väzbe, súdneho procesu alebo uväznenia pre jej názory predstavuje porušenie článku 19, odseku 1.10.

    Zakázaná je aj akákoľvek snaha donútiť, aby osoba zastávala alebo nezastávala určitý názor. Sloboda vyjadrovať svoju mienku pritom nevyhnutne zahŕňa aj slobodu nevyjadrovať ju.“
    https://www.extraplus.sk/clanok/trestnopravny-moloch

    Treba si položiť otázku – prečo sioni zrušili po roku 1989 trestný čin rozvracania republiky, a dnes úp rozvrate – ho chcú inštalovať znovu? Pretože rozvrat prebehol, pretože sú u moci a pretože potrebujú svoju moc – status quo stabilizovať NORMALIZÁCIOU!
    https://www.mojevideo.sk/video/2e6d4/yuri_bezmenov_umenie_rozvratu_a_demoralizacie.html

    • Zaujímavé, ani tu pravdepodobne nie je zaznamenaný text z roka 2011, Slovenské národné stredisko pre ľudské práva, ktoré o sebe doteraz nenechalo nijak výrazne počuť http://www.snslp.sk/#menu=1433

     Ale nie je od veci pripomenúť si už len tú staručkú, stále platnú Všeobecnú deklaráciu ľudských práv -prvá na zozname- tá je dobre zrozumiteľná bez kadejakých vnorených a menených kľučiek, v ktorých sa jednotlivec už nevyzná. A táto deklarácia je tu práve už nejaký ten mesiac pošliapavaná.

     +Yuri dobre hovorí, že sa nato strážcovia našich hodnôt nepripravili, keď ide o tak dávno známe postupy… nechali sa vymiznúť.

 4. Bohužiaľ všetko zatiaľ ide podľa plánu Rockefellerovcov. V marci t.r. sme na infowars.com mohli prečítať: Scenerios for the future of technology and international development, strana 18 Lockstep Guarantee and curfew.
  A bohužiaľ zatiaľ všetko ide podľa ich plánu, vidíme, že niekoľko rodín ovláda celú zemeguľu. Skoro celá zemeguľa poslúcha niekoľkých ľudí. A pracujú na Great Reset (Veľký reset).
  Dnes na http://www.banned.video – nabehlo niekoľko vídei o Veľkom resete – neskôr to vypočujem.

 5. Ja len malé upozornenie, že viazne spätná väzba od televízie SLOVAN! Pán MUDr.Peter Kotlár akosi nemá potrebu z Gatesovho Gmailu – [email protected]
  odpovedať.
  Kto ide cez číslo 0905 915 915 – sa identifikuje ako „odporca“ idiot!
  Čiže poviem na rovinu – nech ma niekto presvedčí, že nejde o provokatívnu činnosť spravodajcov – bohvie pre koho pracujúcich. Protokoly SM. Že pozdravuje Jozef Gabčík!

  • Od začiatku som tam vnímal podobné otvorené riziko, lákať medvede na med.
   Keď už i nie pochádzajúce od „obetavého dobráka“, tak od tých, čo sa naňho radi od prvého dňa zavesia.
   Jedného dňa bude (či je?) preklepnutý snáď každý „nesúhlasiaci“ diskusný príspevok s tyranovládcami – od toho na Sme, cez Pravdu, Trend až po iné na „nezdravých médiách“ ktoré nepatria hlavnej valcovacej mašinérii a propagande.

 6. Vladimír Jašek

  Nárůst hemeroidů nemá nic společného s mobilama na záchodech ale s jedovatou chemickou stravou zvanou potraviny schválenými státními orgány jako nezávadné a přitom startují rakoviny . Stačí začít jíst syrovou zásaditou stravu . Přestat píct a smažit a hemeroidy jsou okamžitě pryč . Prostě vrátit svůj organismus do acidobazické rovnováhy a lékaři budou kromě záchranky zcela zbyteční .Tyto články bych čekal v Haló novinách nebo v Aha a ne na Badatelovi . Máte tady TČM a Ajurvédu přes 5.600 let se znalostmi a zkušenostmi , tak by podle toho mohli ty články také vypadat .

 7. Keby mali všetci taký mobil ako ja, tak by tam toľko nevysedávali.
  Dotykový mi tak liezol na nervy, že som sa cítila pod tlakom z toho pípania.
  Tak som ho vymenila za starý malý biely talčítkový 🙂

  Nechápem doteraz, v čom je iné surfovanie na mobile na wc ako napr.v kuchyni?
  Veď im tam musí zadok tŕpnuť ..alebo žeby niečo iné tvrdnúť? 😛

  Mobil na wc je hodne škodlivý..hlavne pre tých, ktorí čakajú kedy sa tam dostanú 😀

 8. Jednoduchá

  Vďaka za výborné komentáre ohľ.covidu – p.Jean :-), p.Definitívovi, p.Marošovi……
  a Vďaka aj za pouč..komentár ku danému článku od p.Vladimíra Jaška a ametystu….
  Želám všet.slob.zmýšľ. pekný večer :-)…………..

Pridajte komentár

*