Odomknite silu klíčkov a užite si zdravotné prínosy pestovania vlastných potravín


Print Friendly, PDF & Email

Odomknite silu klíčkov a užite si zdravotné prínosy pestovania vlastných potravín

(Natural News) Naučte sa, ako pestovať jedlo doma, aby ste mohli byť viac sebestační. Ak sa vám založenie domácej záhrady zdá odstrašujúce alebo ste príliš zaneprázdnení na pestovanie plodín, tak si doprajte aspoň zdravotné prínosy, ktoré ponúkajú klíčky.

Klíčky sú jednou z najjednoduchších potravín na pestovanie, dokonca aj v interiéri a na rozdiel od klasických rastlín si nevyžadujú veľa miesta.

Klíčky ponúkajú veľké množstvo nutričných prínosov. Vo všeobecnosti klíčenie zvyšuje obsah vitamínu C, vitamínov skupiny B, vlákniny a ďalších prospešných živín. Príkladom sú klíčky brokolice, ale môžu byť samozrejme aj mnohé iné druhy.

Základy klíčenia

Obávate sa konzumovať klíčky z obchodu, pretože sa v minulosti vyskytlo veľa prípadov baktérií salmonely a E. coli?

To je často spôsobené teplým vlhkým prostredím, v ktorom klíčky rastú, nakoľko ide o rovnaké prostredie, ktoré je vhodné aj pre šírenie baktérií. Vo veľkých komerčných prevádzkach je takmer nemožné udržať prostredie čisté od všetkých patogénov.

Šanca, že zjete kontaminované klíčky, je výrazne menšia, keď si ich vypestujete sami doma. Musíte sa len uistiť, že budete postupovať podľa správnych krokov.

(Súvisiace: Klíčky sú vaša dokonalá voľba jedla pre pripravenosť na núdzové situácie.)

Naklíčiť môžete takmer akúkoľvek strukovinu, semienko či orech, až na malé výnimky. Tu je zopár príkladov semien, ktoré možno naklíčiť:

 • brokolica
 • cícer
 • proso
 • fazuľa mungo
 • reďkovka
 • červená ďatelina

Než začnete, uistite sa, že kupujete iba semená určené na klíčenie. Tak zaistíte, že vaše semená sú testované a overené, že neobsahujú škodlivé baktérie.

1. Klíčenie doma: Začíname

Ak chcete začať klíčiť doma, budete potrebovať nasledujúce položky :

 • veľká priehľadná nádoba alebo aj niekoľko (najlepšie na zaváranie so širokým hrdlom)
 • vrchnák na nádobu
 • miska (alebo misky, ak chcete klíčiť viacero druhov semien)

Postupujte podľa nasledujúcich krokov.

2. Namočte semená

Rôzne semená budú potrebovať rôzne množstvá vody, ale zvyčajne musíte použiť tri diely vody na jeden diel semien.

Ak používate semienka brokolice, budete potrebovať tri polievkové lyžice, ktoré vytvoria najmenej štyri šálky klíčkov.

Semená vložte do čistej misky. Niekoľkokrát ich dobre prepláchnite vo vode, aj desaťkrát, aby sa zmyla prípadná kontaminácia škodlivými baktériami.

Zbohom vysoký krvný tlak

Semená zalejte 3-násobným množstvom studenej vody. Čas namáčania pre väčšinu semien sa môže líšiť – od dvoch do ôsmich hodín.

3. Sceďte a opláchnite klíčky

Po uplynutí času, keď semená napučia a približne zdvojnásobia svoju veľkosť, semená sceďte a znova párkrát prepláchnite v čerstvej vode.

Prepláchnuté napučané semená vložte do uzatvárateľnej nádoby. Nádobu otáčajte tak, aby sa semená rozložili a nalepili na vnútornú stranu nádoby.

Následne nádobu uzavrite vrchnákom a uložte ju v naklonenej polohe (aby semienka nepopadali na kopu dole na viečko).

Poznámka: Naspodku vrchnáka môžete nechať trocha vody, ktorá sa bude odparovať a vo vnútri nádoby vytvorí vlhké prostredie vhodné pre rast klíčkov.

4. Opláchnite, sceďte a opakujte

Klíčky je potrebné dvakrát denne prepláchnuť vodou. Nechajte ich klíčiť aspoň päť až šesť dní v uzavretej sklenej nádobe, ako je to uvedené v predošlom bode.

U väčšiny semien začnete po dni alebo dvoch vidieť malé výhonky. Aj keď klíčky sa dajú zozbierať a konzumovať v ktorejkoľvek fáze, môžete tiež počkať, kým nebudú mať dĺžku aspoň 2 až 6 centimetrov.

Oplachujte a preplachujte 2-krát denne, až kým klíčky nedosiahnu požadovanú dĺžku.

5. Zozbierajte, konzumujte a skladujte

Keď klíčky dosiahnu požadovanú dĺžku, dôkladne ich znova opláchnite a sceďte. Klíčky sú teraz pripravené na konzumáciu.

Zvyšné klíčky, ktoré chcete uskladniť, vysypte čistú a savú kuchynskú utierku. Rozložte ich na jednu vrstvu a nechajte ich vyschnúť na vzduchu aspoň na 30 až 60 minút.

Klíčky uchovávanie v čistej sklenenej uzatvárateľnej nádobe. Môžete ich skladovať v chladničke až jeden týždeň. Použite ich do šalátov, na sendviče, zábaly, na praženicu (ako toping na hotovú uvarenú praženicu) alebo len tak samé.

Pozrite si video nižšie (v angličtine) a dozviete sa viac o zdravotných prínosoch brokolicových klíčkov:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dal som na rady známych – a tak si občas dám púpavy a lupene z rôznych kvetov.. a to hlavne keď v nich/na nich je voda. Lupene ruží majú fajn chuť… Je toho veľmi veľa čo sa dá jesť a človeku prospieva. Ja toho moc nepoznám ale keď vidím iných ako si v prírode dávajú to čo som nikdy nikoho nevidel konzumovať tak tlo väčšinou skúsim aj ja, zatiaľ žijeme všetci.

 2. Marek Kosice

  Na brokolicu (je na obrazku v clanku) by som sa vykaslal. Jej konzumacia u zien niekedy (mozno casto) sposobuje aromu rybiny „tam dole“.
  Dajte si do googlu : vagina rybina brokolica
  Mozno som touto informaciou nejakej zene odtial pomohol. Alebo jej partnerovi… 😀

 3. Marek Kosice

  Klicky nutne nepotrebuje ziaden clovek, avsak vysokokvalitne maslo, vajicka a mäso potrebuje KAZDY.
  Ja osobne si roky klicim sosovicu a mungo, tyzdenne naklicim asi 625g (v suchom stave vazene, davka na 5 dni) spomenutych strukovin…POTOM ICH ALE VARIM A TAM JEM….Je HLUPOST JEST TO SUROVE…Dajte si surovu bryndxu, surove maslo, surove domace zltko, surovu marhulu, surovu slivku…..TAM TO ZMYSEL MA. Surove klicky mozu byt zapliesnene, toxicke….a hlavne chutia HNUSNE….Kolko ich zjete surove? Ovela menej nez ja, ked ich povarim aspon hodinu so solou, korenim, pridam maslo a vajicka.
  Vyklicena strukovina (ale neklicim az do zmemy na „travinu“, klicim tak 3-4dni) sa do znacnej miery zmeni zo strukoviny na vysokobielkovinnu zeleninu. Vysokobielkovinna zelenina existuje LEN vo forme vyklicenych klickov STRUKOVIN…a len tie mozete zjest vo velkom mnozstve. Urcite nebudete jest vo velkom vyklicene semena horcice…FUJ…otravilo by vas to akurat…

  KLICENA ALFA-ALFA (vojteska myslim) JE TOXICKA….

  Horcicne klicky, klicky zo semien redkvicky, z olejnatych semien (plnych oxidacii podliehajucich prozapalovych omega6) NEMA ZMYSEL KONZUMOVAT, viac skodia nez prospievaju.
  Klicenie v tme udajne vytvori klicky s nejakou prospesnou latkou „navyse“ (ktora sa vytvara v nepriaznivych podmienkach tmy), v porovnani s klicenim na svetle.

  • Tvoje poznatky Marek o naklíčených semenách vyzerajú hodnoverné iste sa tomuto zdravému pestovaniu budem venovat, ked si ich dopestujeme doma , máme istotu o ich nezávadnosti vdaka za tento koment +++

  • Marek Košice

   Ešte dodám, že šošovicu a mungo (ako to jediné čo klíčim) klíčim vo väčších sklenených misách, ktoré prikrývam plytkým tanierom. Robím tak možno 12 rokov?… Oplachujem 2x denne – vykúpem ich 1-2 minúty takým spôsobom, že do misy napustím studenú vodu, a po 1-2 minútach (pekne ich to hydratuje, ale zároveň sa z nich nestihnú do vody vylučovať prospešné látky) precedím cez umelohmotné sito. Potom ešte na X krát dodatočne „poodlievam“ vodu, ktorá tam ostane aj po precedení…Proste nech to tam na spodku „nehnije“…

   • „Prospešné“ látky – kadmium. Špeciálne mak je týmto zaťažený. Ryža – arzén. Problém s čistením maku je, že zaklíči v priebehu 24 hodín a za ten čas sa nedá znovu vysušiť na mletie – a riešiť to mixérom je nemožné. Máte niekto nejaký zlepšovák – ako vyčistiť mak – vylúhovať ten bordel a pomlieť ho v domácich podmienkach? V priemysle viem – doma nemám na to. Ide o to, že si musíte uvedomiť tú obrovskú plochu v mase maku. Keď je mokrý, keď je suchý. Mixér to nadrbe na steny a si skončil.

    Všeobecne – nekupujte do zásoby fazuľu – keď tak šošovicu. Šošovica sa dá jesť aj surová – napučaná. Kto si pamätá zo socíku tzv. hlavičkovú salámu – z odpadu, boli v nej chrupavky – tak to bolo to najlepšie do a zo šošovice. Dnes je problém nájsť to dobré – a vôbec lacné do šošovice. Tá hlavičková bola úžasná.

    • Ja ked si dopestujem mak tak ked ho ručne vyštíkam vyperiem vo vode necháma ho vysušit pred použitím pomeliem na mixery a dávam do koláčikov ten sajrajt z maku sa vyplaví jemne po jemnom scedení z vody mak je čistý a suchý ako
     Kristove ľavé oko 10 kg maku je pripravený na zjedenie +++

   • Ďakujem Marek za tvoj príspevok o naklíčení semien asi to začnem so šošovicou vyzerá to byt najlepší spôsob ako si dopestujem klíčky a budem ich používat do jedla resp. konzumovat ich do jedla v predvarenom stave

   • Nakličujem si už niekoľko rokov, hoci nie všetko sa mi darí (napr. rukola mi nevyklíčila nikdy) a vediem k tomu aj svoje potomstvo, pokiaľ si dá povedať. Akurát mám pochybnosti, či v uzavretých nádobách s „nepresvedčivým“ svetlom, môžu mať až taký obsah v sebe ako rastliny vypestované na slnku!?
    Konzumácia už záleží na vlastnej fantázii, aby to nebolo jednotvárne (napr. na chlebe) a aj kvôli tomu semená striedam.

 4. + Putin dorazil dnes ve středu brzy ráno. Jedná se o Putinovu první cestu do Severní Koreje od roku 2000, kdy země uzavřela své hranice.
  Putin a Kim se naposledy setkali v září na ruském Dálném východě, kde Putin Kimovi ukázal kosmodrom Vostočnyj a slíbil, že pomůže Severní Koreji s vývojem satelitů.
  Severní Korea od počátku „války na ua“ důsledně podporuje Rusko, hlasovala proti rezoluci OSN odsuzující ruskou invazi a připojila se k Rusku při uznání Luhanska a Doněcka jako nezávislých států, atp..

  Dvě kratičké videa:
  1) https://x.com/euroboma/status/1803116333057380663

  2) https://www.youtube.com/watch?v=RlOp6olKZoM

  • Marek Košice

   „…..kde Putin Kimovi ukázal kosmodrom Vostočnyj a slíbil, že pomůže Severní Koreji s vývojem satelitů….“….

   Prečo veríš takým rozprávkam, CZkotas? 😀 😀 😀 …. Daj si do google : SATELLITES IN SPACE a uvidíš……….LEN A IBA POČÍTAČOM VYTVORENÉ OBRÁZKY….. 😀 😀 😀 😀

   • Tak ako všetky satelity GMS – vysielajú z terestrických veží. Je to terestrická sieť. „Muskov“ ojeb.

 5. 2024-06-07 Projev V.V.Putina na Petrohradském fóru 2024 (nejedná se o diskuzi, o které hovořil V.V.Pjakin – na tu se musíme teprve podívat)

  https://odysee.com/@ProudN%C3%A1rodn%C3%ADHrdosti:4/2024-06-07-Projev-VVP-:1

  • Marek Košice

   Vieš o tom, že jednou z podmienok vstupu na medzinárodné ekonomické fórum v Petrohrade (aj tento rok) bol NEGATÍVNY PCR TEST??? NIE, NEROBÍM SI SRANDU, zisti si to….Zjavne RUSKO ide ešte viac v NWO agende než západ…. 😀 😀 😀 😀

   Presvedčte sa sami…

   https://www.forumspb.com/en/participants/venue-access/

   • Tzv. multipolárny svet je nevyhnutnosť neviditeľného riadenia NWO, pretože centrálne riadenie NWO by bolo zraniteľné! Takto budete mať jedno centrum v Brazílii, v Rusku, v Iráne /celý európsky chalifát/, niečo v Číne /už NWO existuje/, no a u Saudov. No a teraz skús zničiť takúto horizontálnu organizáciu NWO ako BRICS! Pomocou BRICS sa len upevňuje riadenie NWO! A idioti zo Zlatého veku a Poslovia budúcnosti sa na to tešia! To tu môžem mať totalitu miestneho starostu! Lebo aj to príde – viď kovid teror!

    • Žiadnymultipolárny svet neexistuje a ani nebude existovať ! Všetci do bodky plnia globálnu Agendu 2030, všetko je len divadielko pre ples, prechod na digitálne otroctvo skrz umelú likvidáciu dolára a depopulácie všetkými možnými spôsobmi, vrátane vojen ! Nerobme si falošné ilúzie !
     Slovanka to krásne tuto vystihla: https://cz24.news/mame-skutecne-multipolarni-svet-zatim-vse-velmi-rychle-smeruje-k-jednomu-svetovemu-radu-video-cz-14-min/ !

     • Slyšela jsem zajímavou teorii,co se týče té globální Agendy .Prý budeme veřejně konfrontováni s mimozemšťany.A protože svět rozdělený na x států a s x vlastními zájmy,tak aby ufoni nemuseli rokovat s každou zemí zvlášť,musí se lidstvo sjednotit do jednoho celku. Moc tomu sice nevěřím,ale možné je asi vše.

     • Pohoda – to je len alternatíva svetového mieru. Mantra. Každá miss world chce svetový mier. Aj keď nechápe, že ide o NWO. Na kerú pi.u je nám OSN?

     • holistický prístup

      Maroš,

      veľmi stručne:
      Tzv. „OSN“ je len predvoj – jeden z krokov – tzv. „svetovej vlády“ – má to otrokov naučiť, že tzv. „OSN“ sú JEDINÍ, ktorí sú vodcami na mieste pomenovanom „Zem“, že sú to tí s rozhodujúcou právo(ne)mocou – to isté možno použiť pre všetky „organizácie“ s pomenovaním „svetové“ (ako oddelenia tzv. „OSN“).

      Krok za krokom – zvyčajne mnoho krokov v jednom kroku.

  • Chmch, to čo za tým ty Marek vidíš alebo nevidíš ale nejako to sedí – to neustále spochybňovanie Ruska ako nositeľa ľudskej koncepcie – tak k tomu aj vnútorne tiahneš a to si v skutočnosti želáš… a želáš si to nielen ty pretože každý kto v tom zmysle popisuje tieto procesy – ten pracuje proti Rusku, ľudstvu a Bohu A pracuje bud vedome alebo nevedome. Ty, Marek, nevedome – jak inak. Preto ti môžem dat len radu a to, že na to čo píšu iní ľudia v komentároch na nete „v záujme“ boja proti elitám a „osvety“ – tak na tom príliš nelipni pretože samému ti musí byť jasné, že môžu tu písať informovanejší ľudia do ktorých zámerov nevidíš ale myslíš si, že si. s nimi na jednej lodi keď „máš“ ten istý názor isté veci … – ale niesi! Si úplne niekde inde a nakoniec na to doplatíš, že si sa Pravdy nechcel dibrať sám.

   • 1/ V t.č. som si prečítala a vypočula komparáciu amerického občana z Ohio, ktorý sa presťahoval do Ruska, kvôli bezplatnej lekárskej starostlivosti svojej chorej dcéry.

    2/ Berme to ako názor jedinca, ktorý nemal v úmysle „mlžiť“.. Jeho porovnanie sa týkalo hlavne každodenného využívania občanmi sociálnych, zdravotných, dopravných a iných služieb infraštruktúry, vr. ruského potravinárskeho sortimentu v komparácii s GMO-potravinami v USA + EÚ..

    https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2024/06/american-srovnal-zivot-v-rusku-s-usa.html#more

    • No k tomu článku odomňa toto – že Kolektívny Západ vytvoril (presnejšie – v ňom ako konštrukte fingujúcom na len báze FAŠIZMU bol vytvorený) celý systém sociálneho zabezpečenia len najmä ako protiváha toho čo bolo vybudované v Ruskom svete. A keďže ten západný sociálny systém bol vybudovaný vo fašistickej spoločnosti tak je absolútne iný ako ten Ruský. Preto je od počiatku v mnohom zámerne deravý a zároveň ho môžu využivať plne vždy len ti, ktorí sa prehrabú nahor, ostatným sa z neho ujde len podľa toho koľko toho majú na konte. V Rusku sa vždy myslelo na to aby sa každému dostalo toho čo z neho robilo človeka a tiež sa dbalo na to aby sa mu dostalo aj podpory a sily zo strany spoločnosti / tak bola budovaná a je budovaná i dnes napriek CUDZÍM SNAHÁM jej toto čo ju obovuje odobrať. A toto čo udržuje Rusko celé veky je priamo v ľuďoch, ide to od nich, zospodu.
     A teraz začína doba kedy celý pozemský svet začína byť budovaný ZOSPODU pretože celý svetový pozemský systém riadenia sa zrúti pretože stojí proti ľuďom a hlavne proti Bohu – Jeho neznicitelnemu riadeniu, ktorému sa nič nevyrovná. Už žiadna riadiacia štruktúra, ani tá skrytá neustojí tú zmenu, ktorá teraz všade na Zemi začína..ide to teraz odspodu, od nás, sme nútení sa vnútorne rozhodovať a bude to vyžadované viac a viac keďže tlak Sily Svetla sa bude zvyšovať až do maxima – a z toho vznikne stav – svet, z ktorého každý zvlášť výročíme tam kam patríme – kam sme sa konečnom rozhodnutí sami zatriedili. Rusko do poslednej chvíle udržuje čas aby sme mohli dozrieť v mieri do konca dní starého – dnešného sveta. Putuje s nami tisícročia ako spolupútnik (Sputnik).
     Plány dnešných elít o nwo sa zákonite zrútila i keď sa na čas bude zdať, že im vyšli… nieje však možné nwo trvale udržať a to hlavne z dôvodu, že eltam jednoducho na to nezostane v Božom pláne čas a ani priestor keďže neustále zosilujuca Sila Božského Svetla nad Zemou nakoniec oddelí posledné zrnko od poslednej plevy – bude hotovo. To už budú všetky temné svetové riadiace štruktúry naprosto neschopné riadenia, každý človek bude patriť do jedného z dvoch táborov… každý a to aj „boh Sionu“ keď to Ajša tak nazývaš. Potom prídu na „radu“ bytostné sily a totálna premena Zemského povrchu…
     Rusko má mnoho nielen vnútorných nepriateľov, zradcov, záškodníkov ale rozpoznať ich jazyk je v dnešnej dobe dosť ťažké keďže sme si všetci zvykli hodnotiť veci rozumom a nie duchom.

     • Achnaton
      vďaka z Tvoj „rozšírený“ náhľadový koment v reakcii na ten môj vyššie.

      1/ Nemám vôľu v t.č. ho z mojej strany – bližšie obsahovo analyzovať , nejakú spätnú väzbu som dala nižšie pod komenty:

      • Achnaton – 20/06/2024 at 11:33 a
      • iana – 20/06/2024 at 13:02

      2/ Iba, s čím som sa nestotožnila v rámci Tvojho komentu, bolo to, že – citujem Ťa:

      „každý človek bude patriť do jedného z dvoch táborov… každý a to aj „boh Sionu“ keď to Ajša tak nazývaš.“ – koniec Tvojej citácie.

      Môj dodatok: Achnaton – určite si si ma tu splietol – zrejme s Emily, ktorá tento terminus-technikus: „boh Sionu“ – používa veľmi – veľmi často, pričom v mojom komente – NIKDE – nenájdeš toto verbálne spojenie. Nie preto, lebo moje vnútorné vnímanie Boha – Stvoriteľa, je na „inej koľaji“.

      P.S: Myslela som si, že tu máš komentujúcich lepšie načítaných..Neviem, či to bol Tvoj vnútorný zámer, alebo to bolo „nevedomky“. Nevadí..

      Vďaka za Tvoje pochopenie!

    • Aj v rusku pestujú pomocou technológií a iných vymyslov, putin kontroluje paradajky, a to nehovorím že sa mi niektoré jeho názory nepáčia…… https://stream24.ilsole24ore.com/video/italia/russia-putin-visita-serra-pomodori-sud-paese/AFXI0uwC
     Je tam video ako su paradajky kontrolované a napojené na počítač.
     Viete ako sa hovorí , : najbližšiu pomoc hľadaj na konci tvojho ramena….nikto nikoho nespasí, všetko záleží na každom z nás….ak si ľudia vytvára modly je to veľmi nebezpečné

     • iana, Putin sa im na paradajky napojené na pc vykašle až obyvateľstvo RF pochopí, že sám tieto divadielka zatiaľ hrať musí než sa bude pripravená pôda – obyvateľstvo na ďalší krok k navýšeniu suverenity Ruska.
      Rusko sa neodtrhlo od Západu ale je to naopak a Rusko má nepretržite nastavenú priateľskú ruku ku svetu vrátane Západu ale má svoje záujmy na Zemi – čo úplne vylučuje skutočné mierové dohody so Západom pretože Západu ide len o kapitualciu Ruska a jeho definitívnu likvidáciu aj s jeho obyvateľstvom.
      BRICS je v prvom rade kontrolným nástrojom Globalistov voči Rusku a nieje principiálne vybudovaný na ľudskej koncepcii a tiež jej neslúži… ale teraz je to cesta naspäť k vybudovaniu ľudskej spoločnosti na Zemi. Je to jeden z mnohých krokov, ktoré musí Rusko absolvovať s každým, kto by chcel akokoľvek – (dnes GP Čína) tomu zabrániť.
      Je to ako pochod všetkých na posvätnú horu Sion. ktorú chcú navždy ovládnuť (nwo), Rusko sa musí zúčastniť každého diania na Zemi a hájiť svoju ľudskú konceociu aby po boji s každým netvorom vystúpilo na Sion s každým kto háji záujmy ľudí na Zemi.
      Rusko a V. V. Putin majú iné záujmy než BRICS, Západ alebo Globalisti.

 6. NATO plánuje rozšířit „pozemní koridory“, aby mohlo poslat více vojáků na frontovou linii s Ruskem

  https://aktax.cz/nato-planuje-rozsirit-pozemni-koridory-aby-mohlo-poslat-vice-vojaku-na-frontovou-linii-s-ruskem/

 7. „Uděláme Evropu znovu velkou“ – Maďarsko odhalilo slogan svého předsednictví EU

  https://aktax.cz/udelame-evropu-znovu-velkou-madarsko-odhalilo-slogan-sveho-predsednictvi-eu/

  • Orban tým tou „veľkou Európou“ myslel novodobé Rakúsko – Uhorsko (teraz Uhorsko – Rakúsko) – fašistický konštrukt, ktorý má po istej dobe svojej existencie navždy zničiť Rusko. To však dnešným plánom USA nesedí.
   Orban nieje dobrý ale je to Globalista, ktorý síce môže rozprávať o zvrhlosiach západu a USA ale vnútri sú mu ukradnuté. je to len kalkul. Avšak v dnešnej dobe je to tá o niečo prijatelnejsia cesta než vojna v Európe a Rusku v záujme sion-usa.

 8. Dajte si pozor na semená dovážaných druhov, takmer všetky sú GMO. Napríklad sója, mungo fazuľa, šošovica, kukurica a iné. Alebo obsahujú obrovské množstvá glyfosátov (herbicíd vyvolávajúci rakovinu). Ten herbicíd sa nachádza hlavne v obilninách až v 98 násobnom povolenom množstve. Aj pod značkov BIO je obrovské množstvo semienok GMO. Napríklad semená konope, ale aj ďalšie. V minulosti som často klíčil rôzne semienka, ale keď som zistil nové balenia a preveroval som si ich, tak som zistil, že tie nové sú všetky GMO. Ináč vegánsku doma pestovanú stravu z overených semienok doporučujem.

 9. Splnomocnenec vlády SR – dr. Kotlár pre prešetrenie tzv. Covidového obdobia, si „dovolil na Výbore v parlamente NR potvrdiť, že – citujem:

  „V závere môjho vyšetrovania, ktoré prednesiem v septembri, je aj jasný dôkaz toho, že na Slovensku pandémia z hľadiska toho, čo pandémia znamená, NEBOLA!
  Z hľadiska incidencie a ostatných merateľných parametrov,“ uzatvára Kotlár s tým, že zatiaľ sa nehovorí o ľuďoch, ktorí sú za to zodpovední. – koniec citácie.

  https://www.hlavnydennik.sk/2024/06/19/poslanec-kotlar-sokuje-na-slovensku-pandemia-nebola-video

  P.S. Sama som zvedavá, ako dlho ešte tým Splnomocnencom pre „pandémiu“ – bude a kto a kedy ho z tejto pozície – odvolá z titulu následného enormného tlaku opozičných faši-liberálov..

  • .. videl som to a bolo vidieť, že bol pod tlakom.
   Všetci liberáli tam hrali emo-divadlo jak
   na.zapade – jednoducho úplná spodina.
   Trocha mi to pripomínali „komunistické“, v skutočnosti trockistické represie v 50 rokoch v Československu. Inak neviem čo to je za nová liberálna móda – holá hlava, pripadne holá hlava a veľká brada… a k tomu kolobežka.
   Kdeže sú už dredy a bubienky, to boli len takí pouliční slniečkári..

  • Pravdupovediac mi to nebude vadiť ak ho odvolajú alebo sa „náhodou“ niečo zomelie,… kotlar je tam planovane dosadený. Nezabúdaj že v slovenskej korporácií,nazvanej Slovenská republika su v parlamente všetci poslanci kolegovia.

   • 1/ Určite je potrebná dôležitosť – MAŤ – určité geo-politické Znalosti, Vedomosti, Cit pre dianie vo Svete, ale – predovšetkým je – NEVYHNUTNÉ – VLASTNIŤ – aspoň bazálne duchovné Znanie (ako v princípe – externe – fungujú Vesmírne Zákony), ďalej – dlhými rokmi – vypestovanú Intuíciu – pre orientáciu v tomto šialenom geo-politickom Svete, v ktorom – akože – znepriatelení „bojovníci“ spolu môžu sedieť na večeri za jedným stolom a pritom – NIKTO – z nich vlastne nevie, Kto je Kto (Who is Who?! – hlavne, aký je jeho vnútorný Zámer, ďalší flow jeho Myšlienok, následne – akéže „zasľúbené“ Slová vyjdú z jeho úst, pričom úplne protichodne, môžu vyznieť vo Finále jeho Činy + Skutky!!)

    To sa – možno – už bavíme o tých vyšších poschodiach Riadiacich globálnych Systémov.. (pričom – takto fungujú Dnes – životne i bežní človiečikovia okolo nás.., ktorí sú bez akejkoľvek vnútornej Integrity. A i preto sa nachádzame v takej p*deli, v akej momentálne – sme..)

    2/ Citujem z Tvojho komentu vyššie: „ Nezabúdaj, že v slovenskej korporácií, nazvanej SR, sú v parlamente všetci poslanci kolegovia.“ – koniec citácie.

    Dodatok: Nezabúdam! A práve preto žiaden zo zodpovedných politikov – nebude NIKDY – sedieť za Gorilu, ev. za „umelú Pandémiu, vr. násilného nosového špajchlovania, tzv. očkovacej lotérie, rovnako tak – za Vlastizradu – z titulu totálnej likvidácie obrany a akej-takej bojaschopnosti – z pozície Vlád SR, vr. jej prezidentky v rokoch 2020-2023 – odovzdaním všetkých funkčných i „nefunkčných“ vojenských prostriedkov – „zadara“ – na UA.

    3/ Takže – áno! Každý z politikov na svojho – akože – politického protivníka – „NIEČO“ má, čím sa dá „vypalovať“ a to min. do r. 2030, pričom „na basu“ to ovšem – NIKDY – NEBUDE! (viď – ENORMNÚ – nenávistnú Kampaň a Úsilie Matoviča a spol. – dostať Smerákov, vr. Fica v r. 2020-2023 – do „kriminálu“..)

    4/ Lenže – oni si to Svoje – šľapú – ďalej! Keď tým faši-liberálom nevyšiel Kriminál, tak si toho „triedneho nepriateľa“ -„poriešili“ – pištolníkom – ako na Divokom Americkom Západe!

    5/ Doba je v t.č. – vysoko turbulentná, cítiac to i v atmosfére, pričom úprimne prajem všetkým ľuďom dobrej vôle, aby neprežívali tieto dni v Strachu, Stresoch, Obavách, ale pokúsili sa prežiť každý Deň – hodnotovo – Naplno. Myslím – duchovne, mentálne, fyzicky i súcitne (voči svojmu okoliu) – aspoň na 80%!

    P.S: iana, len toľko – máličko – na margo Tvojho komentu, za ktorý Ti – ďakujem!

    Vďaka za pochopenie!

Pridajte komentár

*