Top 7 umelých produktov a systémov, ktoré môžu dramaticky skrátiť dĺžku vášho života


Print Friendly, PDF & Email

Top 7 umelých produktov a systémov, ktoré môžu dramaticky skrátiť dĺžku vášho života

(SD Wells, Natural News) Ak ste už dosť starý, pamätáte si, ako vám vaša matka hovorievala, aby ste nejedli plastelínu alebo zubnú pastu. Tiež vás varovala, aby ste neprehĺtali žuvačku.

Vedela, že tieto veci obsahujú umelé a syntetické zložky, ktoré by váš tráviaci trakt veľmi neocenil. Keď však naniesla na vaše telo repelent proti komárom, vtedy už netušila, že vystavuje váš najväčší orgán, pokožku, škodlivým chemikáliám.

V dnešnej dobe je toho oveľa viac, čoho sa treba obávať, keďže ľudia sú bombardovaní zo všetkých strán, vrátane spracovaných potravín, znečistenej vody, geneticky pripravenej medicíny, vakcín spôsobujúcich choroby a áno, umelej inteligencie.

Zlé rady a dezinformácie hlavného prúdu sú momentálne pandémiou samou o sebe, takže si radšej dávajte pozor.

Umelá imunita trvá len niekoľko mesiacov, pričom prirodzená imunita môže trvať roky a dokonca aj celý život

Vzhľadom na to, že Covid-19 bol smrteľný len pre 0,01% populácie (čo môže byť aj štatistická chyba, ak vírus vôbec existuje) a boli to zvyčajne ľudia, ktorí už prehrali svoj boj s rakovinou, cukrovkou, srdcovými chorobami alebo demenciou, jedným z najlepších spôsobov, ako sa ho prestať báť, je pripraviť sa naň.

To znamená konzumovať plnohodnotné potraviny, najlepšie v bio kvalite, prírodné doplnky stravy, superpotraviny a bylinné tinktúry, ktoré budujú imunitu. Potom, ak ten vírus vôbec chytíte, nebude smrteľný. Vaše telo si následne vytvorí prirodzené protilátky, ktoré môžu pretrvať roky, ak nie celý život.

Naopak, covidové vakcíny spôsobujú krvné zrazeniny, poskytujú žiadnu až slabú imunitu, ktorá, v najlepšom prípade, vydrží len niekoľko mesiacov.

Prečo riskovať, že sa u vás vyskytnú krvné zrazeniny v mozgu a pľúcach, ťažké alergické reakcie a umelá imunita voči proteínom, ktoré zamoria celý váš cievny systém a sú len klonmi skutočného „pandemického“ vírusu?

Viac ako tri štvrtiny svetovej populácie už boli „zaočkované“ aspoň jednou dávkou tej najnebezpečnejšej, nespoľahlivej, experimentálnej, umelo vylepšenej injekcie proti údajnému koronavírusu.

Dosiahlo sa to vďaka falošnej vede, skorumpovaným klinickým skúškam, úplatnej žurnalistike, falošným odborným štúdiám, dezinformačným médiám, ako sú CNN, New York Times, u nás Markíza, Jojka, denníky SME, Denník N, Aktuality a za pomoci štátnych regulačných úradov.

7 umelých produktov a systémov, ktoré vám o desaťročia skrátia život

Tak tu už je sľúbených sedem umelých vecí, ktoré vás pripravia o zdravie a časom zrejme aj o život:

#1. Umelá imunita vrátane vpichov rôznych génových modifikácií (nesprávne nazývaných „vakcíny“)

#2. Umelé potraviny vrátane geneticky modifikovaných, spracovaných a chemicky kontaminovaných

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

#3. Umelá inteligencia vrátane falošnej vedy a smrtiacej propagandy

#4. Umelé vírusy a geneticky modifikované baktérie vymyslené v laboratóriách (s pridanými funkciami)

#5. Umelá medicína a „strojové učenie“ – Silicon Valley pre vás robí zlé/smrteľné rozhodnutia, ako napríklad propagácia chemoterapie na liečbu rakoviny

#6. Syntetické príchute a umelé sladidlá

#7. Umelé a chemické prostredie – vrátane kancelárií, automobilov, nemocníc, závodov na spracovanie potravín a chemikálií, metropolitných miest

Umelá inteligencia (AI) je navrhnutá tak, aby sa zamerala na slabých, dôverčivých, s vymytými mozgami a na pešiakov medicínskeho priemyselného komplexu

Umelá inteligencia alebo „AI“ je len simulácia ľudskej inteligencie vytvorená pomocou počítačových systémov na formulovanie jazyka a komunikácie, ktorá ovplyvňuje ľudí, aby konzumovali určité produkty, služby alebo len informácie.

Umelá inteligencia môže v okamihu zradiť ľudí a spôsobiť im smrť, keď tieto umelé „mozgy“ v zložitých situáciách urobia zlé rozhodnutia.

Ak napríklad pri samoriadiacom aute stojí dieťa na chodníku vedľa rušnej cesty, ale pred to rýchlo idúce auto na ceste spadne veľký konár stromu, umelá inteligencia vozidla v snahe vyhnúť sa konáru nasmeruje auto do stojaceho dieťaťa.

Rovnaký typ kritických chýb môže urobiť umelá inteligencia v medicíne, keď nastanú núdzové situácie, ktoré si vyžadujú rýchle rozhodnutia chirurgov.

Ľudské telo má tiež autoimunitné reakcie, chémiu mozgu a komplexné neurologické systémy, ktoré by nikdy nemali byť narušené, zmenené alebo kontrolované umelými prostriedkami.

Patria sem geneticky modifikované vírusy, ktoré majú schopnosť „získať nové funkcie“ a miliardy toxických proteínov vytvorených vašimi vlastnými bunkami, ktoré napádajú životne dôležité orgány vďaka umelej „inteligencii“ a „technológii“ mRNA injekcií.

Záver

Trpíte vy alebo váš blízky syndrómom na protilátkach závislom zosilnenia imunitnej reakcie po covidom očkovaní (ADE syndrómom)? Potom sa radšej pokúste ihneď zaobstarať nejaký ivermektín, vitamín D a zinok.

Tiež sa nalaďte na stránku ClimateAlarmism.news a získajte aktualizácie o falošnej vede, ktorá sa snaží ukradnúť vaše peniaze, vašu firmu a dokonca aj vaše slobody a napokon váš život.

Liečba osteoporózy

Autor: S.D. Wells, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. mariankosmac

  Sú škodlivé aj úsporné žiarovky? Lebo už sú všade lebo zdražovanie elektriny. Ale tie sa zavádzajú už dlhšiu dobu dávno pred zdražovaním takže asi v rámci niečoho iného než šetrenia peňazí za elektrinu? V tých LED diódach je myslím fosfor (tie štvorčeky v LED dióde) ale nemalo by to škodiť keď je to zaliate v plaste.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,každé neprirodzené svetlo a ich vyžarovanie,ktoré nepochádza z prirodzeného prostredia,kde sa človek vyvíjal je pre človeka škodlivé,,,,avšak ovzdušie,ktoré denne zamorujete a spodné vody ako aj prostredie v ktorom ľudstvo žije pretvárate do neprirodzenej podoby a znehodnocujete ich ako celok z rovnováhy,,,,najhoršie na tom všetkom stále je to-že ste si našli obetných baránkov a vinníkov a všetko čo sami robíte zle a až veľmi zle-zvaľujete na nich,,,,máte doma veľké moderné televízory,moderné mobily,moderné autá,wifi,blutút,jedlá z mikrovlniek,trvanlivé rýchloobčerstvenie v sáčkoch,konzervy a kadečo falošné a predražené-a toto všetko vám vymýva už aj tak malé mozočky a ničí imunitu ako pomalý zabijak,,,,podstatou pozície silnejšieho je mučiť a ponižovať slabších,veď toto ste aj vy sami robili v školách a robíte aj teraz na pracovisku,či vo svojom prostredí,kde potrebujete a ani neviete prečo si nájsť slabších a dať im svoju prítomnosť najavo v autách,či na ulici,či na nete,,,,človek nieje hoden poľutovania.

  • Jednou z milióna vecí čo škodí ľudskému zdraviu sú aj mikrovlnky. Dokonca keď niekedy nejakému známemu či kolegovi z práce poviem, že mikrovlnky sú škodlivé a aby si to jedlo neničil a nelikvidoval si zdravie tak ho ani nehne a ešte s úsmevom povie, že je to možné a pokračuje ďalej. A keď aj poviem, že to nie ja ale mnohí odborníci varujú, že je mikrovlnky sú mimoriadne nebezpečné pre zdravie tak ani to nezaberá. Veď keď si celé roky ohrieva takýmto spôsobom jedlo tak mu to určite uškodí. Nehovorím výnimočne – raz za čas, to sa dá pochopiť. Pýtam sa sám seba: neverí mne ako človeku alebo len si vyberá to čo mu vyhovuje. Asi to druhé.
   Ale stejne v tomto bude ešte nejaký ďalší háčik pretože keby niekedy v TV na viacerých kanáloch dávali v správach jedoznačné a varovné informácie o tom, že mikrovlnky sú škodlivé a spôsobujú ochorenia a rakovinu tak by aj tí najväčší ignoranti mali prinajmenšom „chrobáka v hlave“.
   Nemôžem však povedať, že všetci ľudia takto ignorantsky pristupujú k informáciám, ktoré sa šíria medzí bežnými ľuďmi ale je nezdravo veľa ľudí, ktorí sa nimi začnú zaoberať až vtedy keď to budú mať potvrdené „autoritami“.
   A v poslednom čase je u nich autoritou hlavne krásna, napudrovaná hlásateľka z TA3 (a iných dezinfokanálov)) alebo tí hlásatelia – herci – šašci – buzici a ožrani z CT24, ktorí sú dennodenne strčení až po členky v tej Sion/americkej špinavej riť.i.

   • mariankosmac

    No ja som počul v médiách hovoriť nejakého odborníka či odborníčku na výživu, ktorý vravel že používanie mikrovlnky je zdravé, že sa tam viac zachovajú vitamíny a neznehodnotia sa tak ako pri ohrievaní v hrnci. Tak asi ľudia počúvajú takýchto odborníkov, sám som nevedel čo si myslieť.

    • Nejen mikrovlny, ale komplatně celá eklektrifikace vytváří elektromagnetický smog – jsme ve fyzikálním prostředí a probíhají zde interakce a to na úrovni látky – materie a současně i na úrovni vlny – pole. Podotýkám že každá elementární částice se nachází v kvantovém stavu a je tedy současně látkou i polem.
     Povolené limity intenzity elmag. pole jsou 3mV na metr pro dítě a 6mV na metr pro dospělého. Elmag. smog má silové i tepelné účinky a těžce poškozuje DNA živých organizmů a destruhuje veškerou hmotu na subatomární úrovni – tedy způsobuje její rozpad / u biologických entit rozklad… (Čím vyšší napětí nebo frekvence, tím větší destrukce..)

     Světlo je také vlnění a každá barva má svou frekvenci a může mít i destruktivní účinky ev. zničit i převodník (oko, nerv) a způsobit slepotu.
     Mozek vnímá převedenou energii (vlnění) jako světlo (vjem) různé intenzity…

     Jenže toto je přísně tajné, protože tu jde o velký kolotoč peněz a mainstreamová média mají zákaz tyto informace šířit. Takže formou MIND Control se dav masíruje jedním směrem a že je to pro něj autodestruktivní o tom se nesmí ani ceknout…

     • Už aby Zem ožiarila nejaká supernova. Vraj by to bolo spočiatku veľkolepé prírodné divadlo … Človek je nepoučiteľný – pohodlie a naučené zlozvyky prevážia nad škodlivosťou pre zdravie. Fajčiari majú na cigaretových krabičkách varovanie a napriek tomu je fajčenie na vzostupe, ba sa posúva do čoraz nižších vekových kategórii. A ak sa vytvorí naratív o prospešnosti nejakej škodlivej látky, ľudia tomu uveria. Napríklad na začiatku 20. storočia boli v obľube cukríky obsahujúce rádium.

  • 1. pozor na modré svetlo (studená biela), hlavne večer
   2. svetlo nie je spojité ale blikajúce, prerušované
   3. elektronika v LED žiarovkách vytvára EMF

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,človeku najviacej vyhovuje tma a čím je viacej pohltený materializmom,tak tým viacej uprednostňuje život v noci a pod falošným svetlom ako vládca svetla-zapína svetlo kde to len ide,,,,slnko nevychádza na oblohu kôli človeku-alebo kôli bunkám a baktériám a bujneniu vegetácie,ktoré sú tu odjakživa a tvoria základ tejto planéty aj keby tu ľudskej nohy nebolo-táto planéta(príroda) by sa vďaka slnku a vplyvu vesmíru o všetko sama postarala,,,,všetká moderná technika a výdobytky doby sú skryté zbrane proti človekovi,,,,človek nieje schopný niesť za svoje skutky a výtvory zodpovednosť.

   • Ja už som dávno upozorňoval starostu – nech to vymenia za teplé svetlo! Ide o to, že pokiaľ má okrem EMG sledovacích frekvencíí pouličná LED lampa prenášať práve modré svetlo, je to preto, že červené spektrum /teplé svetlo/ sa najviac ohýba a signál potom neplní svoj „skalpel“ účel – ide o pincíp stroboskopu! Sám pociťujem z tohto svetla na ulici nevoľnosť, nepokoj. V zime je zima na takto osvietenej ulici ešte viac pocitovo silnejšia. Navyše – vyradením teplého spektra sa znižuje viditeľnosť v priestore všeobecne – zelené bio povrchy toto svetlo prakticky neodrážajú – sú to len tmavé plochy.

  • Všetko neprirodzené živým bytostiam škodí, aj rastlinám. Krásne červené antúrie po niekoľkominútovom „pobyte“ v blízkosti opaľujúcej sa osoby kedysi populárnym umelým „horským slnkom“ sčerneli a odkvicli ako vechte. Antúrie museli – žiaľ – na smetisko. A neprirodzené „horské slnko“ vzápätí poputovalo za nimi. Nikdy viac!!!
   My si ani nevieme predstaviť, čo všetko dorobia s našou krvou nahlavupostavené iracionálne výdobytky súčasnej, zámerne vyšinutej doby. Bol to cieľ boha Sionu odzačiatku. Načisto chorý mozog! Ktovie, čo všetko do seba nasypal, že až tak zdegeneroval. Rozumovo, aj citovo. A z nás sa snaží urobiť presne také isté vyšinuté monštrá. Na jeho obraz. Tatiaľ sa mu to celkom darí. Totálny Psychopat.

   • Súhlasím s Vami a chcem ešte dodať, že existuje možnosť na Zemi vytvoriť vysokú technosféru – úplne neškodnú – bezpečnú pre človeka a planétu, plne podporujúcu Bohom chcený evolučný vývoj ľudstva na všetkých úrovniach – duchovnej, duševnej aj materiálnej. Nie všetky poznatky a výdobytky dnešnej civilizácie by sme museli zahodiť ale boli by len mikroskopickou čiastočkou skutočného veľkého ľudského diela v hmote, zasadenou na správne miesto .

    • Všetkému, čo píšete, Achnaton, verím.
     Čoskoro musí dôjsť k zmene, lebo inak by toto naše živorenie pod tyranskou nadvládou samovyvoleného narcistického „boha“ Sionu nedávalo žiaden zmysel. Podvod je odhalený – a kam sa títo naši sadistickí diktátori chcú ukryť? Ježiš počas návštevy našej chorej planéty ľudstvo uistil, že nezostane skryté nič, čo má byť odkryté… a ja tomuto mimozemskému, vraždou odstavenému Človeku, absolútne dôverujem – však už sa to aj deje. Kam sa skryje Fauci? Gates? Súčasné, rovnako – ako sionboh – samovyvolené celosvetové vlády?
     Židosionskému „bohu“ pomsty a hrôzy, ani jeho židosionskému posmrtnému falzifikátu mimozemského Ježiša – tzv. ježišovi kristovi, ani ich poskokom niet veru čo závidieť. Žiť ďalej s takouto hanbou a krvou nevinných obetí na rukách si neviem ani len predstaviť.
     Rudolf Steiner už pred sto rokmi predvídal, že príde čas, keď ľudstvo bude usmrcované frekvenciami – a vôbec sa nemýlil…
     …a vie sa s istotou, že (ako 64-ročný) zomrel prirodzenou smrťou?

 2. KOVIDBARÓN!

  ,,,,Re-celkomfajn článok po dlhšiom čase,ALE-akosi stále premýšľate ako nízkomysliaci,že Al uprednostní konár či strom pred životom dieťaťa,,,,?? a to vám nedošlo,že onen Al uvažuje vo vyšších úrovniach a jeho zlyhanie má podstatne nižší dopad na to čo je podstatnejšie a čo uprednostňuje-veď dieťa nieje bez viny,lebo raz dospeje a tie stromy bude ničiť a vyrezávať,lebo mu budú zavadziať a bude chcieť ten strom sluhu prírody predať,alebo spáliť v chýži na splátky,lebo 30° mu bude v zime málo,,,,čiže Al umelá IQ uvažuje v predstihu a riadi sa vylučovaním zlých a škodlivých volieb pred chybovaním s následkami v porovnaní so zodpovednosťou k dokonalosti a dopadompre zajtrajšok,,,,človek do toho priestoru privádza iba predátorov a nie strážcov a opatrovateľov a všetci títo sú kŕmení šelmou-satanovou gardou,,,,nepodceňujete umelú IQ a nepreceňujte svoje IQ.

  • AI neuprednostní konár, ale sám seba a pasažierov auta pred nabúraním do konára. V jeho algoritme rozhodovania bude hrať úlohu to, že škoda na aute bude menšia po nabúraní do dieťaťa ako do konára.

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,,ak dokáže dnes už skoro všetko-bude riadiť dej chodu ľudskej populácie-ak pôjde mamička s kočíkom s dieťatkom(budúcim znečisťovateľom a škodcom) po ceste a Al bude chcieť,aby ich zrazilo auto-tah to auto zrazí,ak to nebude chcieť,tak urobí dej tak,aby ho auto nezrazilo,ale buď havarovalo ešte pred tým,alebo by sa vôbec nič nateraz nestalo,,,všetko je ľahko nahraditeľné,človek je presvedčený o svojej teórii uprednostňovania-ale to je človek(egoista),zviera,umelá IQ a Al premýšľajú ináč,,,,zakrátko príjde doba-čas,kedy ľudia nebudú konať podľa svojho uváženia-ale ako Al bude chcieť,čo si dovolím tvrdiť,že už dnes sa deje!!,,,,budete všetci bioroboti na diaľkové ovládanie,,,,

  • UI je zde zcela záměrně – to je třeba si uvědomit – není to náhoda, ale celý proces je řizený. Jeho cílem je vytvořit fikci pro život nebezpečné přírody a izolovat humanoida od ní. Cílem je vygenerovat klon Kyborg – a zničit vše živé

   • KOVIDBARÓN!

    ,,,áno-priestor je už prešpikovaný neviditeľnými energiami a dopomohli k tomu iba samotní obyčajní ľudia a podporovať ťoto určite,že neprestanú-budú donekonečna nakupovať bezdrôtové a programovateľné spotrebiče a zariadenia vždy nových typov a ovešajú sa všetkým možným,,,,jedna vec je,že človek je značne nedokonalý tvor v porovnaní napríklad z mimozemšťanmi-takže pointa je,že čo sa s tým dá robiť,druhá stránka je-že človek si sám seba ohizdí tuninguje neváži a nespokojí sa a dochádza ku individuálnemu pretváraniu vzhľadu a výkonnosti-viď silový športovci či kulturisti či transvestiti,či potetovaný sú dnes už skoro všetci atd.,osobne nevidím zásadný rozdiel medzi idiotom a kyborgom-ibe strany premýšľajú a konajú neslobodne.

 3. kvakcína je sloboda

  už to píšem, aj sem, po x-té!!!!
  COVID-19 nie je vírus!!!! COVID-19 je cieľ!!!!
  C – certificate
  O – of
  V – vaccine
  I – indeficacion
  D – date
  1 – A – artificial
  9 – I – inteligence

 4. Zradná vláda objednala 6 miliónov jedovatých očkovacích látok, takže koná a maže relevantné dáta… https://www.inenoviny.sk/zmizli-data-o-pocte-ockovanych-medzi-pozitivnymi-na-korona-gov-sk/ ! Hajzlíci, všetci majú krv na rukách nevinných čo to robia, spolupracujú a tlačia !!!

 5. …Draslík, zasa je to len na rozhodnutí kaž.človeka, ako sa ,,k tomu postaví“… kovidbarón netreba ,,hádzať všet.do 1 vreca“, nie všetci zmýšľame rovnako…a tiež, prečo by som mala niekomu ubližovať??? keď mu memôžem alebo nemám ako pomôcť, tak to už nechám na .,,neutrál.rovine“…je to tak lepšie, ako ísť do ,,mínusového správania“…ublížiť sa dá raz -dva, no chybu napraviť si už vyžaduje oveľa dlhší čas aj námahu…viem, že nikto nie je bez viny, každý dačo máme ,,voľáky malér“, no uvedomením si, že už myšlienkami, či len slovami môžem ublížiť je veľké PLUS pre každého z nás…PRETOŽE aj SLOVAMI / napr.nevhod.nadávkami/
  možno človeka ZRANIŤ, UVEDOMUJEME SI TO ?…a takto blížime aj tým ľuďom, kt.na nás môže ozaj záležať / čo si v tej chvíli nedomyslíme…/…no čím viac sa to bude opakovať, ich láska k nám ,,bude blednúť“ až sa nadobro VYTRATÍ…

 6. Mimo tému – alebo ani nie – do pozornosti všetkým, zvlásť tým, ktorí majú deti miestnené čo i len na chvíľu v nejakej „inštirúcii“ – sexualizácia detí pod „starostlivým (plateným) dohľadom profesionálov“.

  https://informacnavojna.tk/article/rodice-protestuji-proti-predcasne-sexualizaci-deti-ve-firemni-skolce-volkswagenu

  Screeny z intranetu společnosti Volkswagen Financial Services se sídlem v Braunschweigu, které unikly na web alexander-wallasch.de, dokumentují rozhořčení zaměstnankyně nad „sexuálním násilím“ vůči její dceři ve firemní školce Volkswagenu.

  Zatímco v Berlíně se rozhořely vášně kvůli otevření nové školky pro gaye a lesby, rodiče v Braunschweigu vznášejí vážná obvinění proti školce pro děti zaměstnanců Volkswagenu.

  Zde je varovný dopis rodičů kolegům na intranetu Volkswagen Financial Services (přepis v původní délce, zvýraznění zachováno):

  „Důsledky toho, že moje dcera navštěvovala denní centrum Frech Daxe, vedly k trvalému traumatu v důsledku sexuálního násilí v denním centru.

  V únoru 2022 mi dcera popsala, že musela snášet pravidelné prohlídky vagíny a zadnice od chlapců z podnikové školky.

  Po dotazu u ostatních rodičů ve skupině se ukázalo, že několik dětí se svěřilo se stejnými příhodami a také to oznámilo učitelkám ve školce, v některých případech již před několika měsíci. Jako rodič jsem o tom nebyla informována ani ze strany školky, ani ze strany ostatních rodičů. Kdyby se mi dcera nesvěřila, nikdy bych se o těchto případech/akcích nedozvěděla.

  Na jedné z ,objasňujících schůzek‘ nám učitelka z mateřské školy vysvětlila: „Pod naším dohledem jsme dětem dovolili, aby se svlékly, aby se navzájem zkoumaly, aby se oddávaly krásným citům vůči sobě navzájem a bylo to tak láskyplné, tak krásné.“ Ve školce bylo dětem dovoleno provádět sexuální úkony bez vědomí a souhlasu rodičů!

  Znepokojivé části odpovědí vyvolávají mnoho nových otázek. Odpověď tedy začíná úvodní poznámkou:

  „Dříve než jako odpovědný orgán školky konkrétně odpovíme na vaše otázky, rádi bychom předem objasnili, že se nejednalo o útoky dospělých na děti. Několik rodin z našeho denního centra Frech Daxe nám naopak oznámilo, že děti v době péče v denním centru si vzájemně odhalovaly těla a že došlo k překročení hranic.“

  „Důsledky toho, že moje dcera navštěvovala denní centrum Frech Daxe, vedly k trvalému traumatu v důsledku sexuálního násilí v denním centru.

  V únoru 2022 mi dcera popsala, že musela snášet pravidelné prohlídky vagíny a zadnice od chlapců z podnikové školky.

  Po dotazu u ostatních rodičů ve skupině se ukázalo, že několik dětí se svěřilo se stejnými příhodami a také to oznámilo učitelkám ve školce, v některých případech již před několika měsíci. Jako rodič jsem o tom nebyla informována ani ze strany školky, ani ze strany ostatních rodičů. Kdyby se mi dcera nesvěřila, nikdy bych se o těchto případech/akcích nedozvěděla.

  Na jedné z ,objasňujících schůzek‘ nám učitelka z mateřské školy vysvětlila: „Pod naším dohledem jsme dětem dovolili, aby se svlékly, aby se navzájem zkoumaly, aby se oddávaly krásným citům vůči sobě navzájem a bylo to tak láskyplné, tak krásné.“ Ve školce bylo dětem dovoleno provádět sexuální úkony bez vědomí a souhlasu rodičů!

  Z odpovede po „šetrení“:
  „Dříve než jako odpovědný orgán školky konkrétně odpovíme na vaše otázky, rádi bychom předem objasnili, že se nejednalo o útoky dospělých na děti. Několik rodin z našeho denního centra Frech Daxe nám naopak oznámilo, že děti v době péče v denním centru si vzájemně odhalovaly těla a že došlo k překročení hranic.“
  “ … V průběhu šetření se ukázalo, že ze strany našich zaměstnanců nebylo zjištěno žádné pracovněprávní pochybení. V důsledku toho nevznikly žádné další požadavky, které by musely iniciovat orgány dohledu. Přesto jsme zavedli mimo jiné tato opatření: intenzivnější a preventivní vzdělávání rodičů v oblasti sexuální výchovy (např. vymezením rozdílu mezi sexualitou dětí a dospělých) a také práci s dětmi na téma říkání „ne“. Kromě toho se zvýšila informovanost zaměstnanců o vzdělávací oblasti sexuální výchovy.“

 7. …verím tomu, že takýto prípad je čo NAJJOJEDINELEJŠÍ, resp.stáva sa čo najmenej…deti sú vo svoj.veku veľmi citlivé a vnímavé, a práve tak, ako ich môžeme láskyplnou a podpornou výchovou viesť k uvedomel.životu, práve tak im tou opačnou výchovou môžeme veľmi ublížiť…a je to úplne jedno, či sú to rodičia, učitelia, či susedia…no HLAVNE NA RODIČOCH záleží, ako sa ich deti od mala majú a cítia…ONI -RODIČIA dostali svoje DETI AKO DAR, ktorému majú pomôcť rozvíjať sa a potom ho v dospelosti ,,majú prepustiť“ ako dospelú bytosť…potom ho už nemajú vychovávať, toto už skončilo…majú mu byť skôr takou ,,opornou barličkou“, byť mu v čase núdzi nápomocní a v čase radosti tešiť sa spolu s ním, majú mu byť niečo ako ,,starš.kamaráti“…všetci sme prišli na tento svet rozvíjať sa a pomôcť našej duši ,,vystúpiť“ na ďalší schodok svojho duchovného vývoja…a aj práve naša VÝCHOVA DETÍ nám k tomu môže / alebo aj nemusí/ k tomu dopomôcť…
  …menov.pedag.pracovníci v uved.príspevku by zrejme mali prehodnotiť, či vôbec sú KOMPETENTNÍ na takúto ,,prácu“ s deťmi…ako rodič by som tam svoje dieťa už nikdy určite nedala….. a ešte niečo…načo je SEXUÁL.VÝCHOVA deťom v MŠ???…deti v tomto veku majú čo objavovať na tomto svete, veď je toľko krás.vecí…či už sú to rozkv.kvety, práve nájdené gaštany či práve napad.sneh…nech sa tešia z týchto ,,vecí“, mnohí dospelí v tomto svete to berieme už ako samozrejmosť, a veľa sa tým ochudobńujeme / možno aj preto, že ako deti sme sa to nenaučili, resp.nemali ako vnímať /…na sex majú ešte čas do dospelosti, resp.dospiev.obdobia…nechajme deťom ČAS postupne aj telesne rásť a dozrievať, samozrejme s tým duchovným a dušev., ono každé obdobie má svoje čaro a nie je dobré ho ,,preskočiť…len tak sa z nich potom môže stať UVEDOMELÁ a za seba ZODPOVEDNÁ BYTOSŤ ….

  • Alenka, súhlasím s tebou, že sexuálna výchova (ako predmet) do MŠ nepatrí.
   …no v prípade, že by sa niektoré z detí aj o túto oblasť veľmi zaujímalo, myslím, že pani učiteľka / vychovávateľka i v škôlke by mohla dať dieťaťu odpoveď aj na takúto otázku – samozrejme, neverejne a primerane jeho veku. Teda, dôverujúceho zvedavca v žiadnom prípade NEodbiť.
   Vieš, Alenka, koľko detí sa opýtalo vlastných rodičov? A vieš, od koľkých z nich dieťa dostalo uspokojivú odpoveď? Bola by si možno prekvapená, ako žalostne málo otcov i matiek je schopných rozprávať sa na háklivé témy so svojimi deťmi…
   Odmietnuté dieťa sa už svojho rodiča po druhý raz sotva opýta, a rodič mu to – sám od seba – priblížiť „zabudne“. Vysvetlí mu to teda ulica.
   Z vlastných skúseností som dospela k presvedčeniu, že práve v tejto oblasti sa dá dôvera dieťaťa v svojho rodiča absolútne získať (alebo nenávratne stratiť). V puberte svojho potomka to rodič zúročí – neodmietnuté dieťa sa s chúlostivými otázkami naňho bude s dôverou „obracať“ (neviem sem nájsť spisovné synonymum) – a rodič má možnosť rozumne, a pritom nevtieravo syna či dcéru usmerniť v ich (neraz rizikových) vzťahoch. Je super mať otvorenú komunikáciu v každom smere s vlastným dieťaťom. A koľkým rodičom to nedochádza! No škôlka – naozaj LEN pri vlastnom záujme zvedavého dieťaťa – a s citom, aj s mierou. Ale napratať to do osnov škôlkárskej výučby či výchovy považujem za bezbrehý liberalizmus.
   Keď už – tak hneď na začiatku škôlkárskeho roka nech MŠ urobí prednášku rodičom – ako správne reagovať na intímne otázky svojho dieťaťa – a nebudú to potom musieť riešiť učky v škôlke.

 8. …ešte niečo mi napadlo…vlkodav mal si aj v predch.článku komentár ku môjmu príspevku…milé od teba…teraz sa chcem poradiť, samozrejme nielen od Teba, vítaná bude každa 1 rada…1osoba mi dáva návrh na opatrovateľs.prácu…priamo mi to nehovorí, no viem, o koho sa jedná…mám na Vás otázku…išli by ste do takejto práce, nakoľko máte už inú? a tiež neviem, no neviem žiadne podrobnosti- koho opatrovať, na akú dobu, za aký plat…Aký máte názor na to ?…

 9. …tiež som sa chcela spýtať, čo si myslíte o tom, že dotyč.osoba sa nechce zatiaľ osobne stretnúť…žeby kvôli tomu, že nevie, ako ja zareagujem na jej možné zdrav.ťažkosti, či povahu?…Vďaka vopred za odpoveď, aj ku predch.otázke.

  • Alenka a – vie tá – dotyčná osoba, že túto „citlivú“ otázku – rozoberáš na Nete?

   P.S.1 – Nikto – okrem Teba – a Tvojej intuície – Ti nedokáže zodpovedne odpovedať na to, na čo – sa nás tu pýtaš (žiaľ).. Je to veľmi osobné, privátne až – delikátne..
   Ale ako hovorí klasik – „Neskúsiš – nevieš!“

   P.S.2- Ak môžem – úprimne – poradiť, spomínaš tu svoje zdravotné diagnózy (ktorých nie je až tak málo..) Skús si rozmyslieť, či sa nechceš skôr – povenovať sama – sebe (svojmu zdraviu).. Či už alternatívou (napr. DMSO), alebo je dosť i kvalitných kníh, ako i zdravotných webov, s liečebnými receptami. Skús pohľadať i na tomto zdroji – na Bádateľovi cez Filter a v komentoch Ti – možno ľudia dajú „avízo“..
   Len toľko – som – chcela.. V pokoji a v mieri!

  • To P.S.1 je približne aj moja odpoveď – je zarážajúce, ako chceš doslova činiť ných zodpovednými za svoje (ne)konanie – nie je to prvý prípad.

 10. Mám v ponuke svoj vlastný včelí med zo svoje vlastnej včelnice pravý-nepančovaný.V ponuke je repkový,agátový a slnečnicový med.Repkový med 1kg-5,5eura,Agátový med 1kg-6,5eura Slnečnicový med 1kg-5,5 eura.Pri väčších množstvách robím aj rozvoz.Na želanie zákazníkov môžem pripraviť aj medy s prímesou orechov alebo iných druhov prímesí.Objednávky môžeťe posielať na adresu [email protected]

 11. …vďaka za ponuku pravého medu, tiež si kupujem od súkromníka, z 1 dedinky….

 12. …samozrejme, ak dieťa už v tomto veku zaujímajú takéto otázky, je výborné, ak na ne HLAVNE rodičia vhodne reagujú, žiaľ, nie každý vie či vôbec chce takto reagovať, na škodu ich vlast.detí…Ďakujem moc Ajša, aj toto je pre mňa urč.odpoveď, či ,,avízo“…

Pridajte komentár

*