Neurológovia hovoria, že počúvanie tejto pesničky znižuje úzkosť o 65%


Print Friendly, PDF & Email

Neurológovia hovoria, že počúvanie tejto pesničky znižuje úzkosť o 65%

Všetci dobre vieme, že je stres je potrebné vedieť zvládať, inak nás pohltí a uškodí zdraviu.

Keď zažívate ťažké chvíle v práci, škole alebo vo vašom osobnom živote, môžete použiť triky a techniky, ako si upokojíte svoje nervy.

Vedci na tento účel vytvorili zoznam 10 piesní, ktoré na pôsobia na psychiku človeka nadmieru upokojujúco.

Nové štúdie potvrdzujú účinky terapie zvukom

Zvuková terapia je už dlho populárna ako spôsob relaxácie a nástroj na obnovenie ľudského zdravia. Už po stáročia používali domorodé kmene hudbu na zvýšenie svojho blahobytu a zlepšenie zdravotného stavu.

Neurológovia vo Veľkej Británii nedávno určili, ktoré tóny prinášajú pre ľudské telo najviac blahodárnych účinkov.

Štúdia bola prevedená na účastníkoch, ktorí sa pokúšali riešiť zložité hádanky tak rýchlo, ako je to možné, zatiaľ čo boli napojení na snímače.

Hádanky u nich vyvolali určitú úroveň stresu. Účastníci pri tom počúvali rôzne piesne, kým výskumníci merali ich mozgovú aktivitu, ako aj fyziologické stavy, ktoré zahŕňali srdcovú frekvenciu, krvný tlak a rýchlosť dýchania.

Podľa Dr. Davida Lewisa-Hodgsona z Mindlab International, ktorý vykonal tento výskum, objavili jednu pieseň, ktorá vyvolávala väčší stav relaxácie než akákoľvek iná hudba.

V skutočnosti počúvanie tejto jednej piesne s názvom „Weightless“ spôsobilo u účastníkov pozoruhodné 65% zníženie celkovej úzkosti a 35% zníženie fyziologickej úrovne, pri ktorej sú schopní dosahovať relaxovať. Inými slovami, ľahšie dosiahnu stav pokoja.

Ako vznikla táto pozoruhodná pieseň

Rovnako pozoruhodná je skutočnosť, že táto pieseň bola v skutočnosti vytvorená práve pre tento účel.

Spoločnosť Marconi Union ju vytvorila v spolupráci s odborníkmi na duševné zdravie. Jej starostlivo štruktúrované harmónie, rytmy a basové zhody pomáhajú spomaliť srdcový tep poslucháča, znížiť jeho krvný tlak a hladinu stresového hormónu kortizolu.

Zníženie úzkosti predstavuje jednu z najdôležitejších úloh súčasnosti. Stres totiž výrazne zvyšuje riziko zdravotných problémov, ako sú srdcové ochorenia, obezita, depresia, tráviace problémy, astma a iné.

Ešte viac znepokojujúce je, že nedávna štúdia Harvardovej a Stanfordovej univerzity zistila, že zdravotné problémy z pracovného stresu spôsobujú viac úmrtí než cukrovka, Alzheimerova choroba alebo chrípka.

Zbohom vysoký krvný tlak

V tejto dobe neustáleho bombardovania má veda jasno. Ak chcete, aby vaša myseľ a telo vydržali, musíte uprednostniť odpočinok.

Hudba predstavuje jednoduchý spôsob, ako odsuniete tlak od všetkých cinknutí, zvukov, aplikácií, fráz, textových správ, emailov, schôdzok, stretnutí a konečných termínov. Tieto veci totiž môžu jednoducho zvýšiť vašu úroveň stresu a vy sa potom budete cítiť vyčerpaní a úzkostliví.

Dr. David Lewis-Hodgson povedal, „že pieseň „Weightless“ bola taká účinná, že mnohé ženy sa stali ospalými, preto by som ju neradil počúvať pri šoférovaní. Mohlo by to byť nebezpečné.“

Ak by sa vám uvedená pesnička zunovala, vedci okrem nej odporúčajú aj nasledovných 10 pesničiek s podobnými účinkami:

1. „We Can Fly“ od Rue du Soleil (Café Del Mar)

2. „Canzonetta Sull’aria“ od Mozarta

3. „Someone Like You“ od Adele

4. „Pure Shores“ od All Saints

5. „Please Don’t Go“ od Barcelona

6. „Strawberry Swing“ od Coldplay

7. „Watermark“ od Enya

8. „Mellomaniac (Chill Out Mix)“ od DJ Shah

9. „Electra“ od Airstream

10. „Weightless“ od Marconi Union

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: inc.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Už ako dieťa som citovo závislá na melódiach, hudbou sa liečim a dodáva mi energiu …

Pridajte komentár

*