Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Štúdia zistila, že starší ľudia, ktorí pravidelne používajú internet, majú nižšie riziko demencie


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zistila, že starší ľudia, ktorí pravidelne používajú internet, majú nižšie riziko demencie

(Olivia Cook, Natural News) Pravidelné používanie internetu je často označované za negatívum, no výskum zistil presný opak – a najmä v prípade starších používateľov.

Dlhodobá štúdia veľkej skupiny starších dospelých ukázala, že pravidelní používatelia internetu mali približne polovičné riziko demencie v porovnaní s ich rovesníkmi v rovnakom veku, ktorí internet pravidelne nepoužívali.

Účastníci štúdie používajúci internet od šiestich minút do dvoch hodín denne mali podľa štúdie publikovanej v Journal of the American Geriatrics Society (Žurnál americkej geriatrickej spoločnosti) najnižšie riziko demencie.

Autori uviedli, že verejná diskusia o používaní internetu sa často točí okolo problematického používania internetu – najmä medzi deťmi a dospievajúcimi.

Vedci si ale všimli, že rozdiel v riziku demencie u starších ľudí v závislosti od ich používania internetu zostal aj po vylúčení vplyvu vzdelania, etnickej príslušnosti, pohlavia a známok kognitívneho poklesu na začiatku štúdie.

(Súvisiace: Príliš veľa používania internetu môže u mladých ľudí viesť k depresii.)

Štúdie často spájajú veľké množstvo času stráveného na internete s rôznymi nepriaznivými stavmi. Internet však tvorí aj chrbticu modernej ekonomiky a zábavy – poskytuje množstvo kognitívne pútavého obsahu, ku ktorému je relatívne jednoduchý prístup.

Okrem toho vedci už predtým ukázali, že online angažovanosť môže spôsobiť, že jednotlivci budú odolnejší voči úpadku a fyziologickému poškodeniu mozgu, ktoré sa rozvíja, keď ľudia starnú. To môže zase pomôcť starším ľuďom kompenzovať starnutie mozgu a znížiť riziko demencie. Takýmto spôsobom používanie internetu dokáže pomôcť predĺžiť kognitívne zdravú dĺžku života.

Predchádzajúce štúdie tiež ukázali, že používatelia internetu majú tendenciu mať lepší celkový kognitívny výkon, verbálne uvažovanie a pamäť ako ľudia, ktorí internet nepoužívajú.

Väčšina z týchto štúdií však nesledovala zmeny v priebehu času alebo ich sledovala veľmi krátko. Nedalo sa teda určiť, či používanie internetu pomáha udržiavať kognitívne funkcie alebo či jednotlivci s lepšími kognitívnymi funkciami využívajú internet častejšie.

Vo svojom článku autorka štúdie Dr. Virginia Changová a jej kolegovia chceli preskúmať, ako je riziko rozvoja demencie spojené s tým, či dospelí pravidelne používajú internet. Zaujímalo ich aj to, ako sa táto súvislosť mení v čase a ako vplýva celkové obdobie používania internetu v neskorej dospelosti na zníženie rizika demencie.

Nakoniec chceli zistiť, či môže dôjsť aj k nepriaznivému účinku nadmerného používania internetu, a to skúmaním súvislosti medzi rizikom demencie a denným počtom hodín strávených na internete.

Ako prebiehala štúdia

Výskumníci sledovali viac ako 18 000 dospelých bez demencie a analyzovali údaje zo štúdie s názvom The Health and Retirement Study (Štúdia zdravia a dôchodcovského veku) a z pokračujúceho prieskumu reprezentatívnej vzorky starších dospelých v USA vo veku 50 a viac rokov.

Liečba osteoporózy

Všetkých 18 154 účastníkov sa narodilo pred rokom 1966 a na začiatku obdobia analýzy boli vo veku 50 až 65 rokov. Stredná doba sledovania účastníkov, ktorých údaje boli analyzované v tejto štúdii, bola osem rokov, ale u niektorých to bolo až 17 rokov.

Analýza údajov sa uskutočnila od septembra 2021 do novembra 2022. Výskumníci skúmali vzťah medzi používaním internetu a vzdelaním, etnickou príslušnosťou, pohlavím a generáciou.

Okrem toho skúmali, či sa riziko demencie líšilo podľa kumulatívneho obdobia používania internetu, aby zistili, či začatie alebo pokračovanie používania v starobe moduluje následné riziko.

Štúdia uskutočnila rozhovory s účastníkmi každý druhý rok od roku 2002, ktoré sa pýtali na ich používanie internetu, vrátane frekvencie, trvania a účelu používania internetu.

Hodnotenie demencie sa tiež vykonávalo každý druhý rok prostredníctvom upraveného telefonického rozhovoru pre vyhodnotenie kognitívneho stavu. Autori štúdie vypočítali, ako dlho účastníci žili bez demencie. Vo svojej analýze použili aj rôzne demografické údaje o účastníkoch.

Čo ukázala štúdia

V priebehu rokov sa monitorovalo používanie internetu, ako aj pokles kognitívnych funkcií. Analýza údajov ukázala nasledovné:

 • 65% účastníkov boli pravidelní používatelia internetu a 35% boli nepravidelní používatelia
 • 21% zmenilo svoje návyky pri používaní internetu počas sledovaného obdobia, zatiaľ čo 53% ich nezmenilo
 • 26% vypadli z prieskumu
 • 8% zomrelo počas obdobia sledovania alebo prekonalo inú príhodu, preto boli vylúčení z ďalšej analýzy
 • u 5% účastníkov sa počas skúmaného obdobia rozvinula demencia

Pravidelní používatelia internetu mali 1,54% pravdepodobnosť, že sa u nich rozvinie demencia. Toto riziko bolo až 10,45% pre nepravidelných používateľov internetu.

Keď sa analyzoval čas do rozvoja demencie, výsledky ukázali, že jej riziko u bežných používateľov internetu bolo o 57% nižšie ako u nepravidelných používateľov.

Zistenia ukázali, že vzťah medzi rizikom demencie a dennými hodinami používania internetu bol v tvare U. Dospelí, ktorí používali internet medzi 6 minútami a 2 hodinami denne, mali najnižšie riziko demencie. Toto riziko bolo oveľa vyššie u dospelých, ktorí nepoužívali internet vôbec, ale tiež sa postupne zvyšovalo s každodenným používaním internetu nad 2 hodiny denne.

Autori štúdie uviedli:

„Naše zistenia poukazujú na dôkaz digitálnej priepasti v kognitívnom zdraví dospelých vo vyššom veku. Konkrétne dospelí, ktorí pravidelne používali internet, mali približne polovičné riziko demencie ako dospelí, ktorí tak nerobili.“

Poznámka

Štúdia má aj isté obmedzenia, ktoré je potrebné vziať do úvahy. Je pozoruhodné, že použité hodnotenie demencie nemusí úplne súhlasiť s klinickými diagnózami demencie.

Štúdia navyše zahŕňala iba jedincov bez demencie na začiatku štúdie a vylúčila jedincov, u ktorých sa demencia vyvinula príliš skoro. Výsledky by teda nemuseli byť rovnaké, ak by do štúdie boli zahrnutí aj títo jedinci, ktorí sú súčasťou bežnej populácie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Olivia Cook, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Na vážne zamyslenie: https://www.inenoviny.sk/na-pozadi-s-divadlom-okolo-huliaka-prebieha-proces-zavadzania-totality/ !!! Pravda alebo čiastočná manipulácia?

  • „Neviete náhodou, že prečo Huliak nekričí proti Ficovi, proti Dankovi, proti Pellegrinimu ohľadom Zelenej európskej dohody, Agendy OSN 2030…. keď to práve oni toto všetko schválili, prijali, podpísali a právne zaviazali ?“

   No viem, lebo je v pozícii, keď ešte nie je vo vláde! A niekto zabudol, že je po volebnej kampani – v zmysle – je to nová etapa. Čo má čo Huliak ku.va s podpisovaním niečoho, keď ešte nesedí v parlamente!

   Toto mi pripomína idiota Chmelára a „jeho“ think-thankovú manufactory! Shalom Chazari!

   • Odorova vláda a starý parlament tu budú šarapatiť ešte jeden mesiac!

   • Vláda je vždy kompromis a výber menšieho zla – koaličná dohoda! Nedá sa ísť malou stranou proti všetkým (nie sú školáci)! Najmä ak je vo vláde s predmetnými stranami. Čas ukáže, kam sa podarí všetko posunúť. Alebo chcete bezvládie? Takéto elementárne veci vám nedochádzajú??? Ale, no…
    Tu niečo k tomu, o čom už vieme:
    https://www.inenoviny.sk/na-cele-who-je-clovek-napojeny-na-teroristicku-organizaciu-a-zapadne-tajne-sluzby/ !

   • Marek Košice

    Pravda, Chmelár je jedným z najväčších idiotov, ktorí sa vyjadrujú k politike.

    • Nepovažovali by sme ho za idiota. Je veľmi inteligentný, mnohé jeho komentáre sú trefné, hocí niektoré sú úplne mimo. Nemôžete súdiť človeka na základe jedného alebo pár vyjadrení a ignorovať iné. Každý človek je spektrum názorov. Nikdy nenájdete takého, s ktorým sa budete stotožňovať na 100%.

     • https://img.cas.sk/cas/900px/2576267.jpg

      Je veľmi inteligentný? asi ako zmrd Zelenskij! Je to idiot! Vy vychádzate zo starej definície idiocie založenej na akomsi stupni inteligencie. Teraz inak – ak je priemerná inteligencia nejakej mimozemskej rasy 500 bodov – ten, ktorý bude mať 250 nebude idiot?

      Poznal som spústu málo inteligentných jednoduchých ľudí, ale tí sa riadili tým, čo sa nazýva prirodzená inteligencia a svedomie, a ich konanie vždy smerovalo správnym všeobecne prospešným smerom – bolo správne! Už v minulosti som písal na adresu Chazara Chmelára, že je schopný napísať 10 strán sračiek, aby do nich zabalil a schoval tú svoju cielenú lož a manipuláciu!

      Zjavne ste nečítali zúfalý komentár drukujúci Čaputovej – lebo Chmelár má kandidatúru na prezidenta stále v hlave, ktorý napriek úplnej nekompetentnosti „kompetentného“ eštebáka Budaja označil Huliaka, ako vzdelaním nekompetentného riadiť MŽP. Ja mám svoje prírodovedné vzdelanie, aj skúšku zo životného a projekty týkajúce sa životného, ale pán Huliak toho vie 10 x viac a navyše je odhodlaný čeliť Parazitovi nášho životného prostredia! Chmelár nie je intelektuál – inak by pracoval pre národ. Je to vychcaný, ako tak inteligentný zmrd, ktorý tu plní pufrovaciu úlohu /damage control/, a zároveň sa snaží pokračovať v chazarskej rozvratnej agende. A idiot je v tom, že mu ani nenapadne, že niekto ho ako takého pozorne pozoruje! A „huliakovci“ sú na love! To, že Chmelár neserie na schody, ešte neznamená, že patrí medzi slovenskú elitu. A pre chazarov je len ješitná „harabínovská“ marioneta.

      Chmelár IDIOT JE! Platený idiot!
      Huliak je podľa Chmelára exot, ktorý nemá ani základnú predstavu o kompetenciách a pôsobnosti rezortu životného prostredia. „Extrémisti na oboch stranách ma pri akomkoľvek náznaku nesúhlasu obviňujú z toho, že ma platí Soros alebo Putin,“ komentuje reakcie priaznivcov Huliaka, ktorí nesúhlasia s kritikou nominanta SNS
      https://www.infovojna.bz/article/huliak-je-podla-chmelara-exot-ktory-nema-ani-zakladnu-predstavu-o-kompetenciach-a-posobnosti-rezortu-zivotneho-prostredia

  • To, že „Fico podpísal Agendu 2030“ je nezmysel. Agenda 2030 nie je nejaký zákon, ktorý by niekto podpísal a začal automaticky platiť. To sú stovky bodov, ktoré by sa museli samostatne prijať, ratifikovať parlamentom, atď. Jedine mohol podpísať nejaké všeobecné nezáväzné memorandum, že sa bude snažiť zasadzovať o ciele agendy. Tie ciele na prvý pohľad neznejú zle, to sú také všeobecné vznešené kecy. Podstatná je ich konkrétna realizácia a na tú už by museli byť ratifikované konkrétne medzinárodné dohody. Takže ešte raz – Fico nepodpísal žiadnu Agendu 2030.

 2. Podľa uvedenej štúdie to vyzerá, že americký prezident Biden s jeho demenciou – „zakopol“ naposledy o internet, keď mal 60 rokov, t.j. pred 20-timi rokmi..

  P.S: Každý deň na 2 hodiny, by ho – podľa tých amerických vedcov – mali povinne k internetu priviazať, aby jeho súčasné kognitívne „zdravie“ neohrozovalo bezpečnosť celého Sveta..

  Otázka: Je (i)relevantné pre jeho mozog, či by mu tam púšťali napr. porno, ev. americké akčné sci-fi, ako Tom Cruise zachraňuje planétu pred mimoňmi, ev. reálne spravodajstvo z vojny UA/RF, ev. vážnu hudbu od Mozarta?

  Pozn.: Nepredpokladám, že on SÁM by si bol v t.č. schopný na Nete vyfiltrovať textovo – súčasné globálne udalosti a s tým spojené ďalšie geopolitické súvislosti..

  Video v odkaze, v ktorom sa 46. prezident USA zas a zas – „zdrbal“ tento – krát nie na schodoch lietadla, ale priamo na pódiu pri promócii absolventov leteckých síl.

  https://www.dnes24.sk/joe-biden-spadol-priamo-na-podiu-dav-stichol-dvihali-ho-niekolki-ochrankari-video-434669

  • Vladimír

   On už patrí do domova dôchodcov a asi už nič mu nepomôže, ale temní ho nútia tam byť, lebo je ľahko ovládateľný. V histórii temné elity vždy dosadzovali tzv. slabých panovníkov, aby ich ľahko ovládali. „Silných“ nechávali zlikvidovať.
   PS: Ako na medveďov som už napísal pod váš koment do okna s otázkou.

 3. Tak často nepadal ani Charlie Chaplin vo svojich groteskách.Dementný dedo to už má „spočítané“.

 4. Takže neosprostiem.To je potešiteľné 😉

  • Vyhánění lidí už nebude jak za kolektivizace.Jen se namíří anténka a je to .Asi budeme muset utéct do lesa.Já jen doufám ,že jim něco ty satelitky zlikviduje .

 5. mariankosmac

  Ono to asi nebude len internetom ale používaním počítačových programov ako takých, pretože tam človek musí prmýšlať a učiť sa s programom pracovať. Ja som si napríklad chcel vymazať nejaké duplicitné súbory a obrázky a jeden z prvých programov čo som našiel bol Alldup a ten ma trošku potrápil kým som zistil ako ho použiť a našiel som v ňom i chybu.

  Politický publicista Tucker Carlson tvrdí, že americký líder Joe Biden berie pred svojimi prejavmi tabletky na posilnenie svojich kognitívnych schopností. Tak tomu už nič nepomôže, tam už je neskoro, takže treba začať trénovať mozog zavčasu.

  • Marek Košice

   Presne tak. Prakticky VôBEC to nebude internetom ako takým. A hlavne – NA 100% to nebude „skrolovaním“. Pretože dlhodobé skrolovanie poškodzuje mozog.

 6. No tak vzhľadom na to, že mnohí dôchodcovia pozerajú len TV vymývačku tak aj obyčajné zvedavé brúzdanie internetom kde je všetko možné by im postupne začalo rozoberať a vytláčať ten stuhnutý balast ktorý si nechali pozeraním ukladať do hláv z propagandistickej TV mašinérie.
  Lenivých dôchodcov, ktorí nad netom – ktorý nemajú len mávnu rukou ale keby ho mali tak by sa v ňom hrabali jak prvotriedni škrečkovia.
  Už len tá rôznorodosť obsahu internetu – jeho plusy i mínusy by začala rozpúšťať tie tv nánosy, myšlienkové štruktúry, presvedčenia.
  Každý má v rodine starých ľudí a ak hltajú len tv a o informáciách na internete nemajú ani potuchy (len svoje predstavy) tak to treba skúsiť, nejako ich inšpirovať aby si ho zaviedli alebo ak je v dome net tak im pustili nejaké diskusie z alternatívnych médií.
  Ono to hodne záleží aj na tom na čom trčia mladí/v strednom veku a aké sú v rodine vzťahy – či si ľudia dôverujú – či sa starší ľudia nechajú od mladších dobrovoľne presvedčiť aby si pozreli/počúvli aj niečo iné než TV.
  Každý dôchodca, ktorý dennodenne hltá tv a iné informácie odmieta tak je vlastne len lenivý. Samozrejme jednou z výnimiek sú starí ľudia v domovoch dôchodcov, kde im určite nebudú púšťať alternatívu cez Tv alebo im ju ukazovať na Pc – ak ho ovšem majú prístupný.
  Tá demencia u starých ľudí – isto nie celá ale časť nej je vytvorená pozeraním TV.

  • Sursum Corda!

   Autor článku Radomír Malý z Protiproudu si sám niekoľko krát protirečí. Na jednej strane uznáva Bergolia za pápeža a na druhej strane ho nechce poslúchať!:

   „Zá­le­ži­tost je tedy jasná. I papež Fran­ti­šek je pro mne řád­ným pa­pe­žem, i když učí v ně­kte­rých bo­dech ne­o­mo­der­nis­tic­ké bludy. Ve všem jsem mu za­vá­zán po­sluš­nos­tí s vý­jim­kou si­tu­a­cí, kdy hlásá he­re­ze nebo anu­lu­je hřích tam, kde jej Cír­kev vždyc­ky ve svět­le Písma a Tra­di­ce vi­dě­la. Tam na­o­pak platí známé bib­lic­ké „je lépe po­slou­chat Boha než lidi“.

   Aj detský tradičný katechizmus učí, že každý bludár je automaticky vylúčený z Katolíckej cirkvi, prestáva byť katolík, je teda odpadlík.

   Otázka znie, môže byť zjavný bludár, nekatolík a ešte k tomu verejný modloslužobník (viď. klaňanie sa Pachamame) zástupcom Pána Ježiša Krista na zemi?

   Okrem toho, po 2. vatikánskom koncile sa súčasná tzv. pokoncilná cirkev stala prijatím myšlienok arcibludárskeho filozofa Pierra Teilarda de Chardina ako sú náboženský indiferentizmus, modernizmus, relativizmus, evolucionizmus, náboženská sloboda svedomia atď. bludárskou sektou namierenou proti Trojjedinému Bohu a spáse duší. Som presvedčený, že pred týmto slobodomurárskym sprisahaním v podobe uznesení 2. Vatikánskeho koncilu nás varovala aj Panna Mária vo svojom 3. Fatimskom posolstve, ktoré malo byť zverejnené nie náhodou do roku 1960, teda 2 roky pred začiatkom revolučného 2. Vatikánskeho koncilu! Koľko ľudí bolo a bude šírením bludov pokoncilnej novus ordo sekty zatratených zistíme až na druhom svete.

   Pre predstavu ako pôsobí blud na skazu duše pripájam príhodu sv. Agáta, ktorý má dnes sviatok:
   „Agatho byl poustevníkem na poušti skétické. Žil ve čtvrtém století. Kdysi chtěli poustevníci vyzkoušeti pokoru a ctnost Agathovu. Řekli mu: „Agathone, mnozí lidé se nad tebou pohoršují, že prý jsi pyšný, jinými pohrdáš. Ano někteří pravili, že prý
   jsi oddán smilstvu a že proto jiné odsuzuješ, abys sám nebyl pokládán za hříšníka.“ Agatho padl na kolena a řekl: „Všecky nepravosti na sobě pozoruji. Nemohu to zapírati. Prosím vás, bratří, abyste se nepřestali modliti za mne bídného, aby mi Pán Ježíš odpustil.“
   Bratří pokračovali: „Někteří také pravili, že jsi kacíř! (po slovensky bludár)“ „To ne,“ odpověděl živě Agatho, „kacíř nejsem, kacířství budiž daleko ode mne vzdáleno!“

   Tu se podivili bratří a tázali se ho: „Proč jsi, otče, zůstal klidný, když jsme ti vytýkali různé neřesti, a proč ses zhrozil slova kacíř?“ Agatho odpověděl:
   „První obvinění jsem snesl, abych byl pokládán za velikého hříšníka. Neboť víme, že ctnost pokory jest duši k spáse. Ježíš Kristus snášel nespravedlivé obviňování a potupy. Ale výtky z kacířství nemohu klidně snésti, protože kacířství jest odloučení od Boha. A odloučí-li se člověk od Boha, nemá pak už nikoho, ke komu
   by se mohl utíkati, a tak zahyne.“

   • Miroslav Čižmár

    Keď človek prestane milovať Boha, prestane aj Boh milovať človeka? Keď sa človek odlúči od Boha, zostane mu presvedčenie, že Boh ho stále miluje. To je štvrtá fáza vstupu ľudstva do dospelosti. Agatho žil na začiatku tretej fázy, keď ľudstvo ešte nedospelo k presvedčeniu o bezhraničnej Božej láske.

    • Marek Košice

     „Keď človek prestane milovať Boha, prestane aj Boh milovať človeka?“ … Si na drogách, Miroslav?

     1. Ktorý rodič by prestal milovať svoje dieťa, keby ho (dieťa) prestalo milovať? MÁLOKTORÝ! A Boh má byť dokonalý, nie? …A HLAVNE NEPODMIEŇOVAŤ SVOJU LÁSKU…
     2. Kde sa prejavuje božia láska voči človeku? V tom, že mu umožní žiť? 😀 😀 😀 To umožní aj dedo svojim králikom, ktoré nevideli denné svetlo, dostávajú žrať granule a trpia v králikárni osamote v jednej „izbe“. Miluje ten dedo králiky? ÁNO – ALE JEDINE NA TANIERI.

     • Miroslav Čižmár

      Keď otec stratí autoritu pred ďeťmi, kto ich bude vychovávať? Božia láska musí byť podmienená z dôvodu nedospelosti ľudstva. Keď ľudstvo dospeje k presvedčeniu o bezhraničnej Božej láske, prestane byť láska k Bohu vyžadovaná Božou autoritou.

    • Dobrý a Zlý policajt! Manipulačná schéma! Božia – hovno – hociktorá láska – ak to má byť láska – musí byť BEZPODMIENEČNÁ!!! Inak je to len kalkul.

     Súčasná proklamovaná kvázi láska je len satanistická podmienená láska. Takže do prdele s láskou – ak to má byť niečo za niečo.

     Trest smrti je vrchol morálneho impeiratívu. Ja teraz nehovorím o zvôli vládcu niekomu zobrať život – ja teraz hovorím o živote za zobraný život. Nemusí to byť vôbec výchovné. Je to len eliminácia tých, ktorým na živote druhých nezáleží, ktorí im o život ukladajú kvôli výhodám a naplneniu svojich túžob a hlavne nutkaní. Trest smrti ako eliminácia sociopatov. A vieme, že sociopati – psychopati, sa trestu smrti neboja. Boja sa len svojho umierania. A to je to pravé orechové! Ale bez trestu a osobne zažitého umierania sa smrti báť nebudú, a budú vraždiť-zabíjať iných – ďalej a beztrestne.

     Čiže – nechápem, v čom je problém trest smrti pre tých, ktorí sa smrti neboja! Lebo nie je problém ani pre odbojárov, ktorí sa smrti síce boja, ale sú pripravení svoj život obetovať – nie zmárniť – pre iných. A sme vo vojne!.

    • Marek, v čom je rozdiel medzi Miroslavovou otázkou o 18:05 a Tvojou zápornou, prchkou reakciou na ňu? Lebo ja tam žiadny rozpor nevidím… z jeho strany to bola len čisto rečnícka otázka, navyše v absolútnom súlade s Tvojím videním skutočnosti…

     Klídek, Marek. Neboj, všetko nakoniec dobre dopadne; Švajčiarsko už začalo:

     https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/svycarska-protiimigracni-pravicova-strana-vyhrala-volby/

     • Emily – Švajčiarsko – bašta Vatikánu a GMS ako také, je subjekt riadenia – alebo sídlo riadenia! Je subjekt vlastného riadenia? Choď už s tou slniečkárskou ezoterikou do riti!

     • Viem. Ale veľmi dobre viem aj to, ako TAM žijú ľudia: Slobodne.
      …aj keď – možno iba tam… to už neposúdim.
      Skutočnosť ukáže čas.
      A správaj sa k druhým slušne! Nikto nie je najmúdrejší a nikto nemá právo osočovať KOHOKOĽVEK. Tí top ľudia sa toho držia. Ty „slniečkárska“ „ezoterika“.

 7. Zatímco svět čeká na další Izraelský krok v Gaze, ve východní Evropě zuří jako nezastavitelné peklo stejně důležitá bitva: boj za konečnou likvidaci Ukrajinských syndikátů obchodujících s dětmi a farem na výrobu Adrenochromu, což jsou dva cíle neoddělitelně spojené od doby, kdy zločinný Bidenův režim začal počátkem roku 2022 financovat Volodymyra Zelenského a jeho zločinné spoluspiklence.

  https://aktax.cz/specialni-jednotky-a-tym-specnaz-rozdrtily-adrenochromovy-kartel-na-ukrajine/

  • Keď Ona je po tom taká pekná…

  • Marek Košice

   Zuzana, môžeš mi povedať na čo slúži Adrenochrom? Vraj aj na spomalenie starnutia. Tu mi ale niečo nesedí….TAKMER NA NIKOM Z ELÍT NEBADAŤ, že by starol nejak pomalšie než iní ľudia, ktorí majú ako-tak kvalitnú stravu a štandardné bývanie. Tak komu je potom ponúkaný ten adrenochróm, AK NIE TÝM NAJBOHATŠÍM? Pozri na Gatesa ako vyzerá… Clinton zničený, Bush tak isto, starý dedko Karol (princ Charlesň… atď, atp… KTO SI Z ELÍT NENECHÁ SPRAVIŤ PLASTIKU, NEVYZERÁ ANI O DEŇ MLADŠIE, NEŽ PRIEMERNÝ ČLOVEK V JEHO VEKU.

   TAKŽE S ADRENOCHROMOM TU NIEČO SMRDÍ……….. Proste alternatíva v niektorých veciach drísta…

   • Adrenochróm spomaľuje starnutie a obnovuje vitalitu chvíľkovo. Po jeho aj krátkodobom vysadení nastáva akcelerácia starnutia. To je ako s adrenalínom (z ktorého adrenochróm oxidáciou pochádza). Na chvíľu v strese vás vybudí k mimoriadnym výkonom, ale akonáhle sa vyčerpá, nastáva totálny útlm.

    • Všimol som si, ako rýchlo zostarol Harabín – aj keď nikdy neomladol. Myslím, že Archonti si cucnú u mnohých. Matovič je Archont.

   • z coho sa ziskava adrenochrom?

   • Pozri sa na celine Dion napríklad

    • – a ešte keď sa pripojí – z pochopiteľných dôvodov maximálne zostresovaná Celina psychika…
     Vzhľadom na to, čo si chúďa v krátkom čase odžila, ani sa jej postupom a zmene jej výzoru príliš nečudujem…

     Onedlho potom, ako jej jeden po druhom poumierali jej najbližší ľudia, vzala si smrť aj ju. Predčasne. Žiaľ. Pre Celine možno vykúpenie.

     Škoda jej. Každého človeka je škoda, ktorý zomrie predčasne.

     • Celin Dion zomrela? O tom nič neviem, má 55 rokov. Zomrel je manžel René Angelil.

     • Včera neskoro večer som zaregistrovala správu na internete; neviem k tomu nič bližšie.

   • Mne to omladzovanie sa pomocou krvi pripomína známe dielo Joža Nižňánskeho – Čachtická pani, ktoré som čítala ako dvanásťročná. Nepamätám si už, či protagonistka tohto slávneho románu – Alžbeta Báthoryová – sa v krvi iba kúpavala alebo ju využívala aj inak, ale aj jej (podľa knihy) slúžila krv mladých dievčat na omladnutie.
    Táto – zatiaľ polemika – nás nabáda prinajmenšom na zamyslenie sa nad tým, či práve táto vzácna tekutina je tou cestou k možnej večnej mladosti.
    Piť krv (a ešte ľudskú) je pre triezvo mysliaceho človeka asi neprípustné, ale ak človek má žiť večne a nestarnúť, tak nejaké recyklačné schopnosti asi v sebe máme…samozrejme jednoduchšie a citlivejšie. Po páde novovekého babylonu sa veľa zaujímavého dozvieme; už len vydržať.
    Naši „filantropi“ odnepamäti prepisujúci dejiny sa teraz podieľajú na prekódovaní našej jedinečnej krvi pomocou nanovakcín, čím transfúzia krvi je v tomto čase, predpokladám, už z viacerých hľadísk riskantná.
    Tí z nás, každým systémom prenasledovaní, neskôr spŕznením ich učenia pomocou zdehonestovaných biblií aj oblbujúcich časopisov „Prebuďte sa“ ponižovaní a vysmievaní – tzv. svedkovia jehovovi – pravdepodobne museli do veľa vecí v minulosti vidieť, keď odzačiatku transfúziu krvi tvrdo odmietali. Tí súčasní SJ mňamku prijali.

 8. Rasa a úadok

  Dokonce někteří na alternativě jsou úpadkem Západu tak znechuceni, že se mi zdá, že skoro s nadšením vyhlížejí, jak by měl být co chvíli vystřídán nezápadními kulturami. Ale přece jen Západ je stále naší civilizací přes všechny nešvary a defekty, a stále ještě si (zatím) udržuje převážně bílé obyvatelstvo, které ho vytvořilo. A hlavně, na to, že někde vznikne něco lepšího, mohou zapomenout. Jsou to země třetího světa s nižším IQ, a tak zeměmi třetího světa taky navždy zůstanou (navíc i tam probíhá dysgenický úpadek, takže se to tam bude ještě zhoršovat). Jednu dobu byly hodně propagovány země typu Indie nebo Brazílie jako někdo, komu je předurčeno co nevidět dohnat a předehnat dekadentní Západ. A ono nic. Výjimkou je samozřejmě Čína s vysokým národním IQ, ale tu už brzy bude dolů táhnout vymírání, stárnutí a dysgenický úpadek vlastního obyvatelstva; ostatně už teď čínská ekonomika natrvalo zpomaluje a jsou v ní nemalé problémy (totéž se už nějakou dobu týká Japonska a dalších východoasijských „tygrů“). Načas se asi stane vůdčí velmocí světa, zazáří – ale pak zhasne. Kdysi docházelo k civilizační obrodě jen proto, že vždy někde existovali vnitřně kvalitní barbaři (tvrdý necivilizovaný život působí eugenicky), kteří se zkultivovali a své velké vrozené kvality pak naplno rozvinuli v podobě nové vyspělé civilizace (jako když po zániku Římské říše nastoupili na scénu Germáni, Slované a z dřívějších časů přeživší Románi a společně vytvořili naši západní civilizaci). V dnešním světě už nikdo takový ale není, rezervoár kvalitní barbarské krve vyschl; poslední takový zdroj bylo právě evropské Barbaricum. Žádná obroda v podobě nové civilizace už nebude (jak si mnozí namlouvají), zavládne doba temna. A bude trvalá, protože geneticky daná – na rozdíl od dočasných úpadků civilizací způsobených jen přechodnými nepříznivými okolnostmi – jako temná staletí v Evropě na počátku středověku, která časem přešla.

  Civilizace nezanikají z důvodu nějakého úpadku hodnot a morálky, odvratu od racionality, kvůli bujení byrokracie apod., jak se nám mainstreamoví historikové a sociální vědci snaží namluvit – a bohužel i mnozí na alternativě (tyto vlivy mohou civilizaci působit potíže či přivodit dočasný úpadek, ale ne ji zničit). Mizí proto, že původní obyvatelstvo ztratí své kvality a identitu kvůli dysgenickým trendům a cizorodé imigraci – a většinou (ne ale vždy) i kvůli celkovému vymírání původního obyvatelstva. Dříve či později se tyto fatální trendy spustí v každé vyspělé civilizaci. Mimochodem, i Rusko čelí těmto fatálním trendům, takže baštu spásy taky nepředstavuje, jak si někteří na alternativě nalhávají. Dokonce i alternativou často glorifikované Orbánovo Maďarsko zdaleka nemá všechny fatální trendy vyřešeny.

  Celý rozhovor na:
  https://sarmatia.wordpress.com/2023/10/14/hovory-s-andreosem-i/

  • Miroslav Čižmár

   Pán je nacista. Hovorí pekne, ale nevidím v tom Krista.

   • Marek Košice

    MČ : A vidíš Krista v tom, že ani Boh ani Kristus nezasiahnu keď za posledné dekády bolo ukradnutých X miliónov detí, a z toho predpokladám aj tretina zabitých (zvyšok prostitúcia, alebo adopcia, aj keď malo svojich milujúcich rodičov)… Ako môžeš byť takto slepý?

    • Stvoriteľ dak ľudstvu slobodnú vôľu, Marek – nemôže mu ju teraz vziať späť. Sme vo vojne. A tam platia prísahy.

 9. Je naprosto zřejmé, že Německo je i nadále „trvalým nepřítelem“ práva Palestinců na svobodu a lidskou důstojnost.

  https://aktax.cz/nemecko-je-i-nadale-trvalym-nepritelem-palestinskeho-boje/

 10. No, to je zlé ,ak staší ľudia ako nedementní všetko chápu na internete ,tak ich oveľa skôr trafí šlak z tej špinavosti ,ako keby boli dementní a to je princíp šetrenia na výdajoch socialnej poisťovne ! Tie svine!

Pridajte komentár

*