Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Obrovské etické otázky vyvolal zombícky sliz, ktorý v laboratóriu oživil mŕtve zvieratá


Print Friendly, PDF & Email

Obrovské etické otázky vyvolal zombícky sliz, ktorý v laboratóriu oživil mŕtve zvieratá

(J.D. Heyes, Natural News) Fanúšikovia filmu „The Walking Dead“ (Chodiace mŕtvoly) dávajte pozor: Vo vývoji môže byť nový „sliz“, ktorý vytvorí to, čo mnohí budú vnímať ako stav podobný zombie u ľudí, ktorí zomreli.

Podľa novín The New York Times vedci z Univerzity v Yale vstrekli do tiel mŕtvych ošípaných nový kalový typ séra, ktoré priviedlo orgány týchto mŕtvych zvierat späť do určitého zdania života.

„Ošípané ležali mŕtve v laboratóriu približne hodinu – v ich telách necirkulovala žiadna krv, ich srdcia boli nehybné, mozgové vlny žiadne. Potom skupina vedcov z Yale napumpovala do tiel mŕtvych ošípaných na mieru vyrobený roztok pomocou zariadenia podobného stroju na podporu práce srdca a pľúc,“ začína príbeh v New York Times.

„Čo sa stalo potom, vzbudzuje otázky ohľadne toho, čo veda považuje za hranicu medzi životom a smrťou.

Hoci sa ošípané v žiadnom prípade nepovažovali, že sú pri vedomí, ich zdanlivo mŕtve bunky ožili. Ich srdcia začali biť, keď roztok, ktorý vedci nazvali OrganEx, koloval v žilách a tepnách,“ pokračovala správa.

„Bunky v ich orgánoch, vrátane srdca, pečene, obličiek a mozgu, opäť fungovali a zvieratá nestuhli tým spôsobom ako typické mŕtve ošípané.“

Medzitým výskumníci napumpovali ďalšie ošípané, ktoré boli hodinu mŕtve, pomocou zariadenia ECMO, čo je stroj, ktorý pumpuje skutočnú krv v ich telách. Avšak tieto ošípané stuhli, ich orgány opuchli a poškodili sa, zatiaľ čo krvné cievy skolabovali a na chrbte sa im vytvorili fialové škvrny z nahromadenej krvi, informoval New York Times.

Výskumníci informovali o svojich výsledkoch minulý týždeň v prestížnom časopise Nature.

Čo týmto chceli vedci dosiahnuť?

Výskumný tím uviedol, že primárnym cieľom ich práce je jedného dňa dramaticky zvýšiť zásobu ľudských orgánov, ktoré je možné transplantovať.

Má sa to dosiahnuť vyvinutím procesu, ktorý umožní chirurgom získať orgány aj dlho po tom, čo človek zomrie. Dnes sa totiž musia orgány odoberať z ešte živého človeka, ktorý je len vyhlásený za „mozgovo mŕtveho“.

Tím vedcov tiež uviedol, že by si želal, aby ich technológia bola využívaná spôsobom, ktorý zabráni vážnemu a trvalému poškodeniu srdca po infarkte alebo mozgu po závažnej mozgovej príhode, poznamenali ďalej New York Times.

Stephen Lathan, bioetik z Universzity v Yale, ktorý bol s výskumom úzko spojený, povedal, že zistenia sú len prvým krokom. Táto technológia, ako zdôraznil, je „veľmi ďaleko od použitia u ľudí“.

Skupina výskumníkov vedená Dr. Nenadom Sestanom, profesorom neurovedy, komparatívnej medicíny, genetiky a psychiatrie na Yale School of Medicine, bola napriek tomu ohromená schopnosťou oživiť bunky po smrti.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Dr. David Andrijevic, tiež neurovedec z Yale a spoluautor článku, poznamenal: „Nevedeli sme, čo môžeme očakávať. Všetko, čo sme obnovili, bolo pre nás neuveriteľné.”

Etické dôsledky nového výskumu

Ďalší výskumníci, ktorí sa na práci nezúčastnili, tiež vyjadrili prekvapenie a úžas nad výsledkami.

„Je to neuveriteľné, ohromujúce,“ povedala podľa New York Times Nita Farahanyová, profesorka práva na Univerzite Duke, ktorá študuje etické, právne a sociálne dôsledky vznikajúcich technológií.

Farahanyová však poznamenala, že výsledky tiež vyvolávajú nové etické otázky o tom, kedy skutočne nastane smrť.

„Predpokladáme, že smrť je vec, je to stav bytia,“ povedala. „Existujú formy smrti, ktoré sú zvrátiteľné? Alebo nie? “

New York Times poznamenáva:

„Práca začala pred niekoľkými rokmi, keď skupina vedcov urobila podobný experiment s mozgami mŕtvych ošípaných z bitúnku.

Štyri hodiny po tom, ako ošípané uhynuli, skupina infúziou podala roztok podobný OrganEx, ktorý nazvali BrainEx, a zistila, že mozgové bunky, ktoré by mali byť mŕtve, môžu byť oživené.

To ich priviedlo k otázke, či by mohli oživiť celé telo, povedal Dr. Zvonimir Vrselja, ďalší člen tímu z Yale.

Univerzita požiadala o patent na túto technológiu, pričom Dr. Sestan poznamenal, že výskumníci sa ďalej pokúsia zistiť, či by orgány mohli správne fungovať a potom ich úspešne transplantovať.

Následne chcú zistiť, či je metóda účinná aj pri oprave poškodených mozgov a sŕdc.“

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Košice

  Redakcia, z tejto stránky sa už stala žumpa… Obyčajný bulvár.

  • Vy sem chodíte aj tak len trolovať, takže pre vás určite „na zákazku“ písať nebudeme.

  • zvrhlý deduško večerníček

   Ta ty si to nepochopil ! To členovia redakcie na tej fotke k článku ! 😀

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,človek sa odpradávna zabýva témou nesmrteľnosti a večnosti rovnajúcej sa bohom a polobohom a v tejto dobe je táto snaha vedy o to dôležitejšia,lebo sa čas ľudstva značne posunul vpred a máme tu už mnoho pracháčov a mocnárov,ktorí túžia po inej výbavičke,než máte vy-všetci rovní,,,,kto chce umrieť-nech umrie,kto chce žiť-nech teda žije,umrieť musí predsa každý-nie,nemusí ak to sám nechce,,,,diabol pozná tajomstvá a učí ľudstvo už dlho ako oklamať boha,,,,

 2. Tento článok – hovorím za seba – totálne dno, ktoré sa ešte s celým jeho nechutným obsahom prevalilo a kleslo ešte hlbšie do žumpy.
  Sorry! Málokedy som kritická voči redakcii, ale toto mi – fakt – nedalo nezareagovať!
  Vďaka za porozumenie!
  P.S. Zrejme máte k tomu svoje opodstatnené dôvody..

  • Venujeme sa rôznym témam. Ak sa vám niektoré témy nepáčia, môžete ich ignorovať alebo sem prestať chodiť.

  • zvrhlý deduško večerníček

   Tak to vidíš moja : vraj Slováci – pohostinný národ, a tu ľaľa aká reakcia : „keď sa ti nepáči, ťahaj !“

  • Článok je dno? Alebo tí „vedci“, ktorí toto robia? Máš evidentne problém poznať rozdiel. Ak chceš ďalej žiť na ružovom obláčiku, tak choď na fejsbúk lajovať kvetinyky a mačiatka.

 3. 1/ Ad headline – „Obrovské etické otázky vyvolal zombícky sliz, ktorý v laboratóriu oživil mŕtve zvieratá“ – toto je exemplárna ukážka tzv. „žltej“ /klamlivej/ bulvárnej pažurnalistiky, keď škandalózne titulky majú za každú cenu zaujať, ale obsah článku je už úplne o inom!
  Som tu rozoberal dramaturgiu – edičné smerovanie – toto rovno čľup do žumpy! Badatel sa má zrejme zbaviť svojej čitateľskej základne – toto sa stáva, keď niekto ovládne-infiltruje redakciu. Po tomto článku vám už neuverí ani skalný čitateľ! No ale veď k samovražde tu smeruje spústa subjektov, tak prečo nie aj vy, že. Mimochodom – skončil aj Jan Korál s NWOO.org – asi ho chytili za gule za bitcoiny.

  Stále ide o drahocenný životný čas, a – „Ak sa vám niektoré témy nepáčia, môžete ich ignorovať alebo sem prestať chodiť.“ – toto povedzte hosťovi v hoteli a v živote ho už neuvidíte! Zjavne svoju činnosť nepovažujete za službu verejnosti – potom fungujete kvôli niečomu inému – komentáre monitoruje – ako stav nálad obyvateľstva – tajná služba.

  2/ Ad – „Skupina výskumníkov vedená Dr. Nenadom Sestanom, profesorom neurovedy, komparatívnej medicíny, genetiky a psychiatrie na Yale School of Medicine, bola napriek tomu ohromená schopnosťou oživiť bunky po smrti.“

  No – je sakra rozdiel hovoriť o mŕtvom celom orgáne a o mŕtvych buňkách! Žiadnu buňku po smrti oživiť – NEJDE!
  Takže v skutočnosti tie orgány nie sú po BUNEČNEJ smrti – sú len paralyzované smrťou CNS!

  Najdlhšie po smrti CNS prežívajú buňky PEČENE – a to aj niekoľko dní! Pečeň „má vlastný rozum“ a je schopná udržať si metabolizmus „sama pre seba“ – nakoniec sa však zahltí neodvádzanými toxínmi. Na vlastnej koži som zažil, ako mi jeden poľovník daroval kus pečene z mladého diviaka – dal mi to „v nalievárni“, kde sme sa stretávali na víne. Doma som ju už pripitý niekde „založil“. Objavil som ju až o pár dní – nesmrdela, „ale“. Tak sme sa znovu scukli na vínku, a ja som sa mu priznal – čo teraz s tým? Len sa zasmial – čo si pipi – umy ju a bude ešte lahodnejšia uležaná. A tak aj bolo.

  „zombícky sliz, ktorý v laboratóriu oživil mŕtve zvieratá“ – ty kokso!

  „Výskumný tím uviedol, že primárnym cieľom ich práce je jedného dňa dramaticky zvýšiť zásobu ľudských orgánov, ktoré je možné transplantovať.“ – pre koho tie orgány?! O tomto píšte slizúni!
  https://i.ytimg.com/vi/E1pJXXq0fG8/maxresdefault.jpg
  https://i.pinimg.com/originals/1b/8e/28/1b8e284917450d5de2364178a37a6f7a.jpg

  • Túto stránku čítajú tisíce ľudí. Ak by sme chceli vyberať len také články, ktoré sa páčia všetkým, nikdy by sme taký článok nenašli. Napríklad stránka expose-news.com je dobrá, často z nej čerpáme. Lenže sa časom zvrhla tak, že 80% článkov tam sú o vakcínach a očkovaní. My nie sme monotematická stránka, snažíme sa prinášať rôzne témy. Čo sa týka bulvárnosti tituliek – viete uviesť jedno nejaké významnejšie médium, kde ich vôbec nenájdete?

   • zapredana SR

    Netreba to riešiť. Ja si prečítam hocičo, ak má to zaujme. Keď ma to nezaujíma, nečítam to. Takéto vypisovanie hlúpych komentárov je nepodstatné. Majú to v názve: portál bádateľ.
    Nebudeme tu badať 100rokov po covide. Keď sa niekomu nepáči článok v plus sedem dní, tak hneď píše do redakcie. Tak to určite nie. Otočí stránku a číta ďalší, a tak je to aj tu. Ráno pozriem čo mi od vás o 8:00 príde a buď záujme, alebo nie. Nič sa nedeje, prepnem na telegram, a čítam ďalej.

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,na slovensku a vo svete sa denne dejú zvrhlosti a zvrátenosti-možno je treba robošom témy o zvyšovaní platov a o nafte a benzíne bez dph-to by tu bolo hneď 200-300komentov od slabomyselníkov-konzumošov,,,,svet má vážne problémy-je prehustený robošmi,ktorí nemajú iné potreby,než pracovať za čo najvyšší plat s najlepšími výhodami a s obchoďákmi za čo najakciovejšie ceny-tak potom sa nedivte,že konzum je tu ako doma,,,,množiacu sa robošinu je treba opíchavať nonstop! je to rakovina tejto ľudskej rasy-a toto je TOPproblém o ktorom sa nikto nechce baviť,lebo aj politikje iba podnikateľ a robošov potrebuje pre svoju prosperitu a platy pre nich pochádzajú zo štátnych dotácií,na ktoré sa vám roboši všetci povinne skladéme! a aj toto sú temy-tabu na slovensku sú penis+vagína montérky s nápismi slobodomurárskych pobočiek,,,,

     • zatial nikto

      Tak,problem s elitakmi je ziveny odspodu.Este je tu par inych problemov,vlastizradne armady,policia a sudy

    • Môj názor na nič sa nedeje preto sme ako ľudstvo tam kde sme

   • Relácia nezačína zverstvami v Kosove – hoci by mohla. Zverstvá Chorvátov proti Srbom.
    2022-08-22 – 3/5 Válka proti Jugoslávii: NATO, Pentagon a žoldáci v Kosovu. Chemické zbraně v Chorvatsku
    https://www.svobodny-vysilac.cz/2022-08-22-3-5-valka-proti-jugoslavii-nato-pentagon-a-zoldaci-v-kosovu-chemicke-zbrane-v-chorvatsku/

    VIDEO: Srbský prezident ve vystoupení k národu prohlásil, že Srbsko válku o Kosovo vyhraje, pokud Priština zaútočí na etnické Srby na severu Kosova! Balkán stojí znovu na pokraji války kvůli americké intervenci a v Kosovu opět zní střelba! Proč chce Deep State rozvrátit Balkán? Protože cílem je ekonomický rozvrat a kolaps EU, ze kterého by profitovaly opět USA jako v případě Ukrajiny? Ne, je to sebevražda i USA! Srbský prezident obviňuje kosovského premiéra, že se chce stát balkánským “Zelenským” a získat tak lítost celého světa, peníze, podporu a zbraně proti Srbsku!
    https://aeronet.news/video-srbsky-prezident-ve-vystoupeni-k-narodu-prohlasil-ze-srbsko-valku-o-kosovo-vyhraje-pokud-pristina-zautoci-na-etnicke-srby-na-severu-kosova-balkan-stoji-znovu-na-pokraji-valky/
    —————————————–
    Srbsko je otvorený spojenec Ruska – zamestnať Srbsko Kosovom je preto nanajvýš aktuálne!
    ———————————————
    „Česká ministryně schvaluje smrt Duginovy dcery, čímž se dopustila trestného činu podpory terorismu! Stojí za atentátem nakonec české tajné služby? Prořekla se Černochová?“
    https://aeronet.news/atentat-na-putinova-spiritualistu-alexandera-dugina-se-nezdaril-a-nastrazena-bomba-v-aute-zabila-jeho-dceru-ktere-pujcil-sve-auto-po-skonceni-prednasky-ceska-ministryne-obrany-jiz-stihla-jeji-smrt/

    „Hnusná nacistka si smrť zaslúžila,“ komentoval Krúpa výbuch auta dcéry Alexandra Dugina. „Schvaľovanie terorizmu a vrážd je trestný čin,“ reaguje Blaha a policajného prezidenta Hamrana sa verejne pýta, kedy Krúpovi zaklope na dvere NAKA?
    https://www.informacnavojna.tk/article/hnusna-nacistka-si-smrt-zasluzila-komentoval-krupa-smrt-dcery-alexandra-dugina-schvalovanie-terorizmu-a-vrazd-je-trestny-cin-reaguje-blaha-a-policajneho-prezidenta-hamrana-sa-verejne-pyta-kedy-krupovi-zaklope-na-dvere-naka

    https://aeronet.news/video-ruska-fsb-odhalila-pachatele-atentatu-na-dceru-ruskeho-analytika-alexandera-dugina-bombovy-utok-provedla-dustojnice-ukrajinske-tajne-sluzby-natalia-vovk-s-operativnim-krytim-sve-vlastni-dcery/
    ———————————————-
    V proxy vojne chazarských židov proti chasidským židom – „Rusom“ pokračuje, avšak v tejto vojne žid nezabije žida atentátom! Preto Ruský židovský kongres nedovolí odstrániť Zelenského atentátom!
    Alexander Dugin nie je žid ani náhodou a ako konceptualista a spiritualista najvyššej úrovne / náš ThDr.René Balák detto/ spĺňa všetky kritériá na „Najlepšieho Gójima zabi – ostatných zotroč!“

    Slovensko naplno ovládol mediálny duch zámeny! Fašisti označujú antifašistov za fašistov! Protokoly Sionu. Pretože na to, aby sa človek stal užitočným idiotom sionistov – vôbec nemusí byť žid. Sú to dobrovoľní otroci Domu Sionu!

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,strážcovia rovnováhy-vždy šliapli predátorom na achilovky keď to bolo nutné,,,,neviem či ste si všimli-ale vo svete nikdy nikto vojnu v skutočnosti nevyhral-a prečo??,lebo človeku neni víťazstvo súdené a ani sláva,boj nieje vojna a víťazstvo je sláva vo večnosti a nie na pár pozemských rôčkov a i to inba v propagande a v chaose,,,,každá ľudská armáda je poraziteľná,každý ľudský vodca je poraziteľný a zvrhnuteľný,každá ľudská mocnárska idea je iba fetiš a iba hon na čarodejnice v priestorovom labyrinte,či v nekonečnom bludisku,,,,po 31.8.nech vás onen boh ochraňuje,lebo,,,,

    • No neviem,vsimli ste si na vraj poslednej fotografii Dugina s jeho dcerou ako lavou rukou prezentuje satanisticke znamenie.

     • to je jedno kto

      vsimli vsimli. zaujimavy je aj komentar chmelara. celkom zapada do toho, co som pocul od ineho cloveka, a sice ze dugin sa s putinom rozlucil v 2014-tom po tom, co putin riesil situaciu na donbase minskymi dohodami, zatial co dugin chcel situaciu riesit radikalne. odvtedy udajne vplyv dugina na putina, aspon ten priamy oslabol. chmelar okrem tohoto spomenul satanisticke korene dugina. no neviem, ci je to nie je pritiahnute za vlasy, ale to gesto darje je fakt prapodivne. na aeronete, pan vk „takticky“ uverejnil posledne foto dugina s dcerou tak, ze zobrazil iba hornu cast fotografie, bez satanistickeho gesta.

      https://www.youtube.com/watch?v=UuWg1xkpMVY

 4. KOVIDBARÓN!

  ,,,,keď nebudem mať bača svoje stádo,lebo ho odohnal a ostali mu už iba psy,tak potom už nieje bačom,ale chovateľom psov,,,,každá téma,ktorá nieje bežne spomenutá v konzumných médiách a na konzumných webových stránkach sem patrí,,,,robošina-bojíte sa smrti ako čert kríža,takže vám takéto témy vaše vedomie a žalúdky odmietajú stráviť a viacej vám vyhovuje konzumrobošstyle-ohováranie elít a globalistov,,,,nezastávam sa nikoho,pretože ja niesom na žiadnej strane,ale málo si vážite príliv informácií a túto stránku,tak ako aj všetko čo tu za niečo stojí,,,,

 5. Pravidelny citatel

  Ja sa musim jednoznacne zastat redakcie Badatela ! Vsetci ti , ktori vyjadrili vo svojich reakciach pohorsenie nad tymto clankom , zrejme netusia ,co vsetko je spojene s transplantaciami organov , ze darcovia organov su rezani zaziva , ze oni sami su potencialni darcovia a ze je s tym spojeny velky biznis ! A to , co som uviedol , nie je zdaleka vsetko . Bolo by to na celu knihu .
  Redakcia upozornuje tymto clankom len na to , kam je schopna zachadzat ludska trufalost a to , ze autori tohto „vynalezu“ si ho chcu dat patentovat len
  dokazuje , ze aj za tymto je zase len biznis a potencialne zisky !
  Este dodavam , ze niektorym „dopisovatelom“ a kritikom clankov , ktore Badatel uverejnuje , by pristalo viacej pokory . Pravidelny citatel .

  • „Redakcia upozornuje tymto clankom len na to , kam je schopna zachadzat ludska trufalost a to , ze autori tohto „vynalezu“ si ho chcu dat patentovat len
   dokazuje , ze aj za tymto je zase len biznis a potencialne zisky !“ – no pŕ!

   Maroš -„Výskumný tím uviedol, že primárnym cieľom ich práce je jedného dňa dramaticky zvýšiť zásobu ľudských orgánov, ktoré je možné transplantovať.“ – pre koho tie orgány?! O tomto píšte slizúni!
   —————————
   Môj šéf ma naučil, že zmluva nerozmýšľa – zmluva hovorí! Takže si dávam pozor, čo kde čo napísané hovorí! A tento článok – ani s redakčnou poznámkou – nehovorí o biznise s orgánmi! Keby som takýto článok preberal s cieľom poukázať na biznis s orgánmi – zmenil by som mu headline! Položil by som v ňom otázku, napr. – „Je za vynálezom „oživovania“ mŕtvych transplantačných orgánov len ďalší veľký biznis?!“
   Je to bežný postup – pod takto zmenený headline sa v zátvorke uvedie originálny headline zdrojového článku.

   Ale – keď dvaja robia to isté – nie je to vždy to isté! Bulvárne „žlté“ /jew/ klamlivé titulky sú snahou zaujať pozornosť za každú cenu – a predať sračku, pričom autori takýchto článkov neovládajú ani copywriting, nedokážu napísať ani PR článok – lebo aj tam by museli dodržať pravidá lege artis a kredibilitu. Sú to len „prirodzene“ lživí bulvárni „novinári“ – notorickí klamári s fantáziou – psychopati bez pravidiel. Ich zamestnávateľ ich núti produkovať „nápady“ – až kým nevyhoria. Predajní zúfalci, opilci. No a pred takýmito rozhodne pokoru nemám! A čo s tým urobíš?

   Teórie podvojných identít v súčasnej spoločnosti
   „Na úvod je dôležité povedať, niečo o tom čo to vlastne „namotávanie“ je a prečo má nejaký význam sa tým zaoberať. Namotávanie totiž väčšina ľudí chápe, iba ako istý druh zábavy na úkor druhého človeka, bez hlbšej myšlienky, a potom existuje druhá veľká skupina ľudí, ktorí dokonca považujú namotávanie za amorálne, nečestné, detinské – prosto ako vyložene negatívny jav. Existuje dokonca malá skupina ľudí ktorá považuje namotávanie za istý druh psychickej poruchy. Je treba teda jednoznačne definovať namotávanie ako činnosť vedome praktizovanú, na základe precíznej prípravy, pričom nie je dôležité či táto činnosť sleduje nejaký vysšší zámer, alebo cieľ, a diferencovať ju od neurózy označovanej ako notorické klamárstvo. Ľudia postihnutí touto nemocou, sú skutočne postihnutí a o akejkoľvek zábave, alebo sledovaní nejakých záujmov nemôže byť ani reči, ide teda o nekontrolované prejavy bez vplyvu vedomia. Podobne je to s ľudmi, ktorí proste majú nutkavú potrebu stále si vymýšľať, a keď si vymýšľajú nerobia to vlastne úplne vedome a vôbec nie cielene, a ani túto činnosť nemožno označovať ako namotávanie, pretože je len ďalším druhom duševnej odchýlky. Pokúsim sa teda zamerať našu pozornosť na „pravé“ namotávanie… Namotávanie je teda vedomá činnosť, pri ktorej nehovoríme pravdu resp. úplnú pravdu, pretože sa snažíme z nejakého dôvodu pozmeniť, či zatajiť reálne fakty, je to zčasti aplikácia kylenwrayovej teórie neúplnej pravdy. Základné namotávanie, má za cieľ si jednoducho z niekoho vystreliť, avšak ako uvediem neskôr nie je to jediné uplatnenie tejto techniky. Celý názov namotávanie vznikol, podľa charakteristického druhu namotávania, ktoré je tu od nepamäti. Jednalo sa jednoducho o to, že ľudia (zväčša chlapci) sa snažili upútať pozornosť iného človeka (väčšinou dievčaťa) na seba, tým že si buď vymýšľali o sebe skutočnosti, ktoré by mohli v očiach toho druhého vylepšiť ich image, alebo potom používali falošné komplimenty na adresu druhého, vždy však s cieľom, aby vzbudili záujem druhej osoby o osobu vlastnú. Existuje mnoho ďalších foriem tohto základného druhu namotávania, avšak všetky majú spoločný znak, že sa snažia o zvýhodnenie osoby ktorá namotáva. Tento druh namotávania je skutočne možné považovať za nemorálny, a využitie namotávania pre dosiahnutie vlastných cieľov takouto cestou je skutočne nečestné. Takémuto druhu namotávania sa budem snažiť venovať čo najmenej, pretože ja sám ním opovrhujem, a považujem ho za nesprávne. Toto „negatívne namotávanie“ teda možno v istých kritických okamihoch uplatniť, ale jeho každodenné používanie a tým získavanie výhod vlastnej osoby na úkor osôb iných je jednoducho nesprávne. Takémuto „negatívnemu namotávaniu“ teda nebudem venovať prílišnú pozornosť. Obvykle je prejavom slabších jedincov a je sprevádzané nesúvislým dejom a neupresnenými faktami. Jeho využitie v praxi nechám na čitateľovi samotnom. “
   http://www.wray.sk/?page=wire

   • Príklad aktuálne lživého headline! Otázka – prkurátor Žilinka si navrhol a schváli paragraf „363“? Plus obsah!

    https://spravy.pravda.sk › domace › clanok › 637973-matovicovci-menia-zilinkov-paragraf-kollar-tlmi-ich-nadeje
    Matovičovci menia Žilinkov paragraf. Kollár tlmí ich nádeje
    DnesMatovičovci menia Žilinkov paragraf. Kollár tlmí ich nádeje Nie je to napokon koaličná rada ani iný formát rokovaní, čo by konečne posunulo dopredu snahu o zmenu dôležitého paragrafu Trestného poriadku.

  • Presne si to vystihol. Najmä istý Maroš sa tu hrá na alfu a omegu všetkého, pre mňa je len obyčajný drístač. Poznám pár takých, čo všade boli, všetko videli, všetko poznajú, ale hovno vedia.

 6. Zaujímavé, že vedci chcú “prehodnotiť” kedy skutočne nastane smrť, ale nezaoberajú sa otázkou kedy skutočne začína život! Nevedia o živote a smrti ani prd! Preto sa tým nemajú zaoberať vedci ale filozofovia alebo svätci.
  Mám pocit že ide o nejaké nové Overtonovo okno ohľadom transplantácií. Povinné “vstrekovanie slizu” ešte za života, aby bol človek “ziskovým artiklom” aj po smrti.
  Príprava na transplantačné farmy.
  Na jednej strane idú udržiavať gerontov nažive a na druhej ničia mladý život pred narodením… aj z toho vidno motívy TEJTO vedy a zdroj peňazí na ňu.

 7. A ešte detail: aké OBROVSKÉ etické otázky to vlastne vyvolalo? Že kedy je človek NAOZAJ mŕtvy? Aby sme ho mohli “obchodne použiť”? Je to povrchná a zle položená otázka. Čo a KTO je človek? Myslíme jeho telo alebo životné prejavy jeho tela, alebo komplex tela a (asi) duše alebo niečoho, čo je súčasťou osobnosti “cloveka”? Nevieme definovať život. Náboženstvá tvrdia, že život je večný. Potom nevyvstávajú žiadne etické otázky.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,smrť je iba prerušením čiary života-existencie-bytia-funkčnosti,,,,keď žiješ-si v skúške pre ďalšie púoužitie,,,,kto žil správne-ide ďalej,,,,kto žil v nevedomí ako robošpožierač či odvrátenec-žil zbytočne a pretože sa duša či duch nedá zničiť-ostávajú takíto vo svojích komunitách odrezaní od svetov v izolácii,čiže ako církev hlása-v pekle,lebo kto nieje v lepšiom-bude v tom horšom a pre obraznosť sa za horšie považuje ohnisté peklo,,,,v skutočnosti je aj peklo iba matrix-oklamanie mysle a ducha,,,,v existenciách sa vyhľadáva vyššími iba to čo je schopné existovať,,,,naša planéta je neslobodná a obyvateľ tejto planéty je iba vezeň bez možnosti pohybu po vzdialenom okolí,,,,diabol-svetlonos,ako tu tiež vezeň,učil ľudstvo sa premiestňovať podstatne efektívnejšie a jemu vyvoleným dal ešte viacej nápadov,,,,všetko čo tu máte vidíte a používate pochádza od svetlonosa-priniesol do vášho utrpenia svetlo menšieho utrpenia,,,,ja byť sova-tak som vegán a radšej umriem,,,,

   • Prečo vnímaš sovu len ako vtáka čo loví myši?
    Sova má iný metaforický význam…
    Poznáš ho, majster nad majstrov, mudrc nad mudrcov?

 8. Pro info, dne 3.9.2022 = proběhnou DVĚ demonstrace v ČR:
  1) PRAHA Česká republika na 1. místě! 03.09.2022 / 14:00 / Václavské náměstí
  https://www.naprvnimmiste.cz/
  2) OSTRAVA Shromáždění občanů – energetická krize. 03.09.2022 / 14:00 / Masarykovo náměstí
  Rozdíl mezi demonstrací v Praze a shromážděním v Ostravě:
  https://www.youtube.com/watch?v=04JjJy7SRGA

  = Shlédněte to video na YT a udělejte si vlastní obrázek na tyto „demonstrace“ a jestli si myslíte, že to NĚCO změní. Obě jsou politicky motivované a jsou pro lidi pouze „na oko“… Nebo je vážně někdo tak naivní?!
  = Vždy podstrčí dopředu nějaké placené herce, kteří mezi pokojnými demonstranty způsobí chaos, což pak mainstreamová média ukazují v televizi apod.

  !!Nezapomeňte že organizované protesty a demonstrace “Jelity” plně vítají – protože jsou součástí Sionských protokolů!!

  = Ani nevěřím, že podepisování petic má nějaký účinek. Kolik jste jich v minulosti podepsali? Měla některá z nich vůbec nějaký účinek? Jistě, až se nashromáždí dostatečný počet podpisů, zde by vláda mohla být povinna toto téma projednat. Ale když víte, že vaše vláda je až po okraj naplněna loutkami, opravdu věříte, že to něco změní? Nic takového jako demokracie už neexistuje.

  Vlády záměrně vytvářejí problémy pro své voliče a pak nabízejí řešení, která odstraňují svobodu a přidávají útlak.

  • zatial nikto

   CZkotas to ako jeden z mala pochopil uplne.
   Stale je totiz vela ludi ktori vkladaju nadeje do tzv opozicie alebo inej novej strany a nechapu ze to nikam nepovedie,politik je len vlastizradny zastupca parazitickych elit.Faraonov a kralov sme premenovali na politikov a povazujeme to za pokrok.
   Ludi klame to ze obcas je aj docasne obdobie prosperity spolocnosti a pripisuju to dobrym politikom,ktori boli ale takto instruovany zhora len preto lebo to docasne vyhovuje aj elitam.Ak im to prestane vyhovovat,tak znicia narody ktore ovladaju,bez sucitu,presne tak ako stado dobytka.
   Este stale chcete volit,demonstrovat,podpisovat peticie,referendovat a ine nezmysly?

  • Absolútny súhlas!

   Súčasné celosvetové dianie napĺňa biblické „predpovede“ boha Sionu – ide sa presne podľa jeho hrozného plánu:
   „Rozvrátim, rozvrátim, rozvrátim túto Zem, neponechám kameň na kameni… živí budú závidieť mŕtvym… kto neprijme pečať šelmy 666, nebude môcť ani kupovať, ani predávať…“ vyhráža sa tento krvilačný boh pomsty a hrôzy, ktorý si vyvolil jediný národ a zvyšok ľudstva trestá hroznými chorobami a mučivým, zdĺhavým umieraním. My Pozemšťania – optikou boha Sionu (takisto Pozemšťana) „OVCE“ – budeme podľa jeho slov slúžiť „za hnojivo Zeme“. Koľká to láska!
   Ešte aj dnes má chuť niekto veriť, že tento bezcitný tvor je Láska?? A že má niečo spoločné s milujúcim a donekonečna odpúšťajúcim Otcom?
   Stvoriteľ Otec a Jeho syn Ježiš sú obyvateľmi inej planéty, ako je tá naša. Obaja sú čistá Pravda, Láska a nekonečné odpúšťanie. Samozrejme, sú to ľudia ako my, ibaže rozumovo dokonalí.
   „Boh“ Sionu žije tu na Zemi. Kristus bol s najväčšou pravdepodobnosťou plastikou upravený Máriin manžel Jozef, lebo ten po smrti Ježiša sa akosi záhadne vyparil. A Mária prišla na Ježišovu popravu hádam iba preto, aby sa uistila, či už má najobludnejšia Lož tejto planéty voľný priechod.
   Človeku bola do vienka daná slobodná vôľa. Asi bolo nevyhnutné, aby sme si prešli týmto peklom – inak by sme s našou slobodnou vôľou zrejme nevedeli správne „naložiť“.

 9. Nerozumiem niektorým komentárom.Ak sa mi téma nepáči alebo ma nezaujíma tak ju nečítam a nebudem tak nezmyselne útočiť na redakciu.Zamyslite sa vážený nad tým.Nezastávam si redakciu,ale tiež sú iba ludia a nie sú neomylní.Takže tak.

  • To, že to nečítaš ty – neznamená, že to nečítajú iní! Redakcia vedome ovplyvňuje informačné pole! A sama to v komentári potvrdila – že teraz treba šíriť informácie, že čím viac ľudí bude vedieť a bla bla! Číňania pridávali nejakú bielu farbu do mlieka – dobre – niekto nekupuje mlieko vôbec – ale čo tí, čo ho konzumujú? Staraj sa o seba svojím spôsobom! Opakovane tvrdím, že iná ako kolektívna obrana neexistuje – a správne informácie do tejto kolektívnej obrany patria! Ty si samozrejme kúp pištoľ a cíť sa bezpečne sám.

 10. Vypípanti devastů přes vychytralé parazity, se zámky debiliriátů z aparátčíků průmyslu kejklířů s „kydy. Úžer, se zástupy pitomých tleskačů. Sebezáhub z armád plastelinizovaných.
  https://www.youtube.com/watch?v=YXUIAqGFYNw

  23.8.2022 v 11:29
  https://dfens-cz.com/lockdown-trikrat-ockovanych/comment-page-3/?show=comments#comments

 11. A psychopat zradca Naď si robí s majetkom štátu čo chce, vymieňa, posiela a pod. CHUJ ! https://www.topky.sk/cl/11/2367747/MIMORIADNE-Unikla-nova-armadna-dohoda–Nemci-pisu-o-darovani-slovenskych-tankov-Ukrajine–Nad-to-popiera#disqus_holder
  Na neho si KGB nemôže konečne posvietiť ?

 12. A čo naši vládni debili? Budú sa ako vždy opičiť po iných, alebo vlastný rozum nikdy nemali? https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Nekdo-si-to-vylobboval-Prichazime-o-volice-V-ODS-dusno-kolem-nove-dane-711980 ! Tiež to zavedú alebo sú až taký debili, že zničia podnikateľov a ekonomiku aj inak?

 13. Israismael

  Svet v týchto časoch je žiaľ v satanistickom obkľúčení …vidieť to každucky deň viac a viac..ľudstvo spustlo a už nevie rozoznať základ toho čo je na tejto planéte dobré a čo zle …skončí to biedne ..och joj
  Pár bojovníkov svetla je málo na tú presilu temna vo svete …ale aj tak to nevzdáme,lebo ..lebo…Boh je silnejší než ztemnele ľudstvo ..je to však smutné ako sa dali ľudia zviesť na zlo..žiaľ ..ľutujem všetky duše čo budú musieť ísť do zatratenia

 14. …ďakujem za zauj.informácie, je smutné a hrozné, čo sa stalo tomu ml.dievčaťu v tom aute… milá Lea, kaž.máme urč.pocity, čo je ok.vyhľadávajte, a čo nie vynechávajte…naopak ja zasa komentáre tohto p.pod nicom Maroš čítam rada, a práve vďaka nemu tu je okrem iných dnes mimor.pútavý príspevok o ,,namotávaní“…,,tak to se povedlo“ ako hovoria naši bratia Češi…

 15. …áno Israismael, mnohí z nás sme už zabudli, čo je dobré a čo zlé, no verím tomu, že sa o to poznanie budeme stále usilovať…

 16. Presne tak ako si napísal niet k tomu čo dodať píšeš to tak ako by to bolo písané z mojej myšlienky všetko je to tak Israimael

  • Israismael

   Alenka áno je to tak, aj Bozka to tak cíti..
   Vy ste tými ľuďmi(a vám podobní) ktorých Boh chce mať na svojej zemi(na tejto planéte Zem),… lebo na svetových hodinách je tesne pred odbíjaním dvanástej…
   Veľké čistenie začína. Majte oči otvorené a spoznáte čoskoro jasne prísnu a spravodlivú ruku svojho Pána, teraz vo všetkých pôsobeniach…
   celý svet bude oslobodený od všetkých tých bytostí, ktoré patria k trabantom Luciferovým a ktoré, vyvyšujúc samých seba, vôbec sa nestarajú o svätosť Božích zakonov a prírodných zákonov na tejto Zemi a vo stvorení…
   Tí, ktorí vás napriek tomu napadnú a budú chcieť ohovárať, súdia tým sami seba,
   Nebojte sa všetko je v rukách Pana.. Musel to nechať až do dnešných čias bez zásahu…. ale čoskoro príde.. Človek má slobodnú vôľu a je mu dovolené zájsť až na pokraj samozničenia, práve kvôli slobodnej vôli, ktorá bola tak hrozne zneužitá človekom… To len pre vysvetlenie tým co nechápu ze prečo nechal boh zájsť situáciu na Zemi až do takýchto rozmerov…. Práve kvôli slobodnej vôli, ktorá ale bude čochvíľa podviazaná , lebo človek ju využíval cez rozum a ducha prevažne k temným účelom a teda úplne nesprávne….. človek všetko pokryvil.
   Toto píšem prevažne tým, ktorí poznaju PG vo Svetle Pravdy, ale aj tým ktorí majú ešte duše nepokrivene a pochopia ze temno sa nedá poraziť nijak inak iba svetlom.. Zamyslite sa nad tým nepomerom síl na zemi keď skoro 80% ľudstva je ovládané temnom…všetko sa o chvíľu musí zmeniť,ale bude to ťažký boj, pretože človek sa nechce zmeniť.. Musí však spoznať ťažký boj a až potom mu príde pomoc..

   • Israismael…
    uvažujem: Ježiš odpustil smilnici, cudzoložnici…na kríži odpustil ešte aj vrahom. Slovom – odpustil úplne všetkým. On po celý čas zástupom hovoril, že neprišiel svet súdiť, ale prišiel ho spasiť. A že robí to, čo videl u svojho Otca, ktorý je v nebi. Z toho vyplýva, že ani Stvoriteľ Otec nikoho nesúdi, ani súdiť nebude.
    Boh Sionu je ten, ktorý neraz vraždil… On od 1. Mojžišovej až po Zjavenie Jána nerobí nič iné, len súdi a trestá…a súdi a trestá…plus čipuje: znamenie šelmy 666. On úplne ignoruje prísľub Pravého, donekonečna odpúšťajúceho Ježiša a rovnako donekonečna odpúšťajúceho Stvoriteľa Otca. Na základe výrokovej logiky možno usúdiť, že Pozemšťania – vraždiaci boh Sionu a židovský kristus – nemajú nič spoločné s donekonečna odpúšťajúcou mimozemskou dvojicou – Ježišom a Stvoriteľom Otcom. Odporuje to výrokovej logike…
    Čistý oxymoron!
    Falzifikáty.
    Čo nám to mocní po celý čas hučali do hláv??
    Podvod väčší, ako covid…

 17. …áno Israismael, slobodná voľa robí veľa….verím tomu a tiež dúfam, že za tým Svetlom bude chcieť ,,kráčať“ viac ľudí, aj keď sa to tak zatiaľ javí inak…a tiež, som veľmi rada, že som sa k poznaniu PG vo Svetle Pravdy dostala, ďakujem Vladimír…

 18. israismael,baron ja za seba:som vodnar vzdusne znamenie mam moznost sa pohybovat priestorom tu v eu viacerych narodov, nebudem vypisovat to co tu uz davno zaznieva ,ale100% pravdu ma baron co sa tyka ,,robosov,, a israis tiez 100% vyjadrenia sa o ,,robosovi,,citovo. len pre malo robosov je jasne co sa deje.takze ziadne ocakavanie o zlepseni alebo ,ze to bude pochopene.perfektne pomenovane tiez v niektorom prispevku,ze sme tu zajatcami tohoto priestoru.BOH NAS OCHRANUJ

  • Israismael

   Baron je len baron aj ten raz musí pozemský skončiť,pretože iná možnosť nie je ..človek sa narodí a s istotou aj zomrie ..To je zákon tu na Zemi ,iná možnosť neexistuje..Môže sa snáď pozemský človek rovnať tomu Vecnemu Najvyssiemu??..k čomu mu bude titul baron či pápež a pod keď jedného dňa sa všetko pominie ..bude snáď riadiť ,,robosov“ z iného sveta??…
   Chcem tým povedať len toto:
   Človeka môže byť pod tyraniou nejakých pozemských elít ,alebo zlých entít zo zákulisia pokiaľ im to dovolí ..je to len chyba človeka ..však taký je aj dnešný svet ..či môže byť svet rajom keď človek ako taký pácha len zlo a zlo tým pádom priťahuje len zlo???… a potom to takto vyzerá na tejto zemi..toto je ďalší zákon ,tzv božsky zákon ale aj na zemi prírodný = zákon príťažlivosti (zlo priťahuje len zlo ,ako aj dobro zas len dobro) …dodávame do sveta zlo svojim zmýšľaním a činmi alebo dodavas do sveta dobro????…vesmír ti vráti len to čo mu ponúknes..
   A ďalšia vec je tá že píšeš pán Boh nás ochraňuj..Áno ochráni ,ale najskôr sa musí ľudstvo prebudiť ,lebo ak to neurobí čo najskôr prídu tie najťažšie mraky nad tuto planétu..a to sa už blíži tak rýchlo ,že táto generácia bude toho svedkom..
   A ešte jedna posledná vec : nech by sa aj miliardy baronov či iných pánov sveta chcelo postaviť proti Svetlu ,nech aj celá zem, tak nemá také zoskupenie šancu proti moci Svetla (Boha )…No môže mať šancu miliarda a miliarda ľudí ak by sa chcela postaviť proti Najvyssiemu ,keď On je Zdrojom všetkého??..stačí jeden záchvev Zeme ,alebo silný tlak vyžarovania Svetla bozskymi lúčmi a je koniec..Čím sa chce brániť skazené ľudstvo ..jediná možnosť je urobiť ešte obrat v sebe samom..ale čas sa už kráti !

   • Israismael

    Ešte dodám že teraz som toho baróna nemyslel Kovidbarona..v niečom má pravdu ale každý máme odlišné poznanie..čo je však v poriadku lebo na tejto zemi sme rôznorodi ľudia…

Pridajte komentár

*