Deň narcisov, rôzne ligy, nadácie, svetielka, nádeje a iné lži


Print Friendly, PDF & Email

Ahojte všetci!

Chcem svojím názorom prispieť do diskusného fóra. Chcem reagovať na blížiaci sa deň narcisov a vyberanie peňazí tento deň. Možno sa všetkým známym zdám lakomá, ale ja zo zásady nedávam peniaze a cez mesto vtedy doslova prefrnknem. Dievčatá s pokladničkami na mňa vždy divno zazerajú a krútia hlavou lebo v tento deň asi všetci na Slovensku osprosteli a hádžu peniaze hlava nehlava.

Niekto chce dostať narcis, iný pripináčik, aby sa mohol cez celé mesto pretŕčať že aj on prispel na rakovinu a nie malou sumou, keďže pripináčiky dávajú len za darovanú vyššiu čiastku. Iní ľudia v tom vidia dobrý skutok ako zachrániť pár ľudských životov, alebo si naivne myslia že sa za vyzbierané peniaze kúpi nejaký bombastický prístroj na včasné odhalenie rakovinových buniek u človeka. Vážený, to všetko je omyl! Nikto nevie kde peniaze naozaj skončia a na čo sa v skutočnosti použijú. Vždy v telke len večer povedia koľko sa vyzbieralo, aké majú ľudia len veľké srdiečka a oblbnú rečičkami sladkými ako med. Ale realita je iná. Nikdy sa nič z tých peňazí nepoužilo na to aby onkologickému pacientovi uľahčilo život či zmiernilo utrpenie. Väčšinou s chorým zaobchádzajú ako so zverou a na nič nemá spravidla nárok. Nikdy sa taktiež verejne nepísalo alebo nevysielalo komu konkrétne idú peniaze alebo na čo sa použili. Ľudia žijú v samých lžiach a sú neustále podvádzaní a nie len v deň narcisov.

Uvediem ďalší príklad, ktorý ma poriadne vytáča vždy, keď vidím v telke tú reklamu na mliečko. Európska únia si totižto vymyslela že podľa štatistík sa na Slovensku vypije málo mlieka, preto začala kampaň (a nielen na Slovensku) o tom, aký budú ľudia zdraví a ako budú v pohode, keď budú piť mlieko. Ďalšia zavádzajúca lož. A takto ľudí neustále klamú a vedome ohrozujú životy nás všetkých. Prečo nepovedia že to ich zdravé mliečko je v skutočnosti len kopa bordelu, hormónov a chemikálií. Keby totižto mliečko bolo také zdravé tak by čoraz viac ľudí netrpelo intoleranciou či dokonca alergiou. Je dokázané, že mlieko je spúšťač mnohých alergických reakcií, rakovinových ochorení či črevných problémov. Viem o čom hovorím, aj do mňa od mala liali mlieko a v 13-stich rokoch čuduj sa svete som dostala z mlieka anafylaktický šok s hnačkami. Keby som doma nemala adrenalín tak už som tu neni. Našťastie som v tej dobe mala takéto záchvaty raz týždenne, tak mi dal lekár preventívne adrenalín a epipen domov. Imunológovia zisťovali vyše desať rokov, čo so mnou je, pchali do mňa všakovaké lieky a pritom to bolo také jednoduché. Skrátka len vynechať mlieko. To nikto nevedel až som sa čírou náhodou dostala v 23 rokoch k jednej super knihe o zdravej výžive a vtedy som všetko pochopila. Stravujem sa päť rokov výlučne bez mliečnych výrobkov a mäsa a alergiu som už nemala ani nepamätám. Ani žiadnu reakciu či intoleranciu.

Naozaj je to o tom, čomu človek so svojím zdravým rozumom naozaj verí a čomu nie. Týmto všetkým som vlastne len chcela povedať, že každý z nás má v rukách svoj život a zdravie a sám musí uznať za vhodné čo je naozaj pravda a čo iba ilúzia. To platí aj v prípade dňa narcisov.

S pozdravom C. (cele meno bolo kvôli diskrétnosti vymazané)

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Prírodná liečba osteoartritídy

P.S.: Pozdravte odo mňa Damiána.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Nikdy sa nič z tých peňazí nepoužilo na to aby onkologickému pacientovi uľahčilo život či zmiernilo utrpenie. Väčšinou s chorým zaobchádzajú ako so zverou a na nič nemá spravidla nárok. Nikdy sa taktiež verejne nepísalo alebo nevysielalo komu konkrétne idú peniaze alebo na čo sa použili. Ľudia žijú v samých lžiach a sú neustále podvádzaní a nie len v deň narcisov.
    50% je použitých pre nadáciu samotnú!!!

  2. Preto na tú nadáciu už neprispejem. Nič, žiadne eurá ani centy. Dám si pozor na to, komu dám peniaze. Skôr podporiť časopis Cesta alebo korzár , radšej dať peniaze ľuďom, ktorí ich potrebujú . Liga u mňa končí.

Pridajte komentár

*