Sledujete Vy Váš Samsung Smart TV alebo sleduje on Vás? Pravdivé odhalenie


Print Friendly, PDF & Email

Ak máte televízor Samsung Smart TV, prečítajte si zásady ochrany osobných údajov. My vám povieme, čo to pre vás znamená

V ére (digitálnej) paranoje, je vlastný domov a ním ponúkané súkromie tým posledným miestom, kde by ste sa chceli niečoho obávať.

Keď si však prečítate znepokojujúci riadok v zásadách ochrany osobných údajov spoločnosti Samsung, váš osobný voľný čas už nemusí byť až taký bezstarostný, ako by ste si to boli doteraz mysleli.

Týka sa vás to hlavne vtedy, keď vlastníte niektoré zariadenie z rady „Smart TV“.

V čom spočíva problém politiky ochrany osobných údajov v prípade televízorov značky Samsung Smart TV?

V priebehu rokov sa ľudia stále viac zbavujú svojich neohrabaných, zastaraných, diaľkovo ovládaných televízorov. Nahradili ich moderné modely.

Sú elegantné, lesklé, ploché, sexy a často ovládateľné hlasom. Táto futuristická funkcia však nemusí byť až tak veľmi žiadúca, ako si možno myslíte.

Rastúce obavy ľudí, ktorí si tento Smart televízor kúpili alebo práve zvažujú jeho kúpu, sú niečím, čo by sa malo počúvať.

Ako už bolo na viacerých miestach uvádzané, funkcia hlasových povelov by mohla zachytiť viac, snáď oveľa viac, než len vašu jednoduchú, zdanlivo neškodnú žiadosť o prehrávanie vašich obľúbených televíznych seriálov.

V zmysle Zásad ochrany osobných údajov spoločnosti Samsung pre ich Smart TV prijatých v roku 2015 platí nasledovné:

„Ak vaše hovorené slová obsahujú informácie osobného charakteru alebo iné citlivé informácie, tieto informácie budú zahrnuté do databázy zozbieraných údajov a odovzdané tretej strane.“

Po prečítaní tohto oznámenia si niektorí ľudia otvorili Facebook a porovnali si tento text s textom z knihy s názvom 1984 od Georgea Orwella. (Román 1984 od Georgea Orwella bol napísaný v roku 1949. Autor v ňom ostro kritizuje totalitnú moc a upozorňuje na snahy mocenských síl ovládnuť civilizáciu. Kniha ponúkla víziu, ktorá sa postupne stala/stáva skutočnosťou. – vysvetlenie redakcie)

Momentálne je na tejto veci zaujímavé to, že aktuálne zásady ochrany osobných údajov boli aktualizované a ako sa zdá, sú očividne vágnejšie:

Ak povolíte rozpoznávanie hlasu, použitím svojho hlasu môžete komunikovať so svojou inteligentnou televíziou.

Tým, že sme vám poskytli funkciu rozpoznávania hlasu, môžu byť niektoré vaše interaktívne hlasové príkazy prenášané (spolu s informáciami o vašom zariadení, vrátane identifikátorov zariadenia) k poskytovateľovi služieb, ktorou je tretia strana (v súčasnosti je tou spoločnosťou Nuance Communications, Inc.).

Tretia strana konvertuje vaše interaktívne hlasové príkazy na text a v rozsahu potrebnom na to, aby sme vám zabezpečili realizáciu funkcií rozpoznávania hlasu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Okrem toho, spoločnosť Samsung môže zhromažďovať a vaše zariadenie môže zachytiť hlasové príkazy a súvisiace texty v záujme toho, aby sme vám mohli poskytnúť funkcie rozpoznávania hlasu a posúdiť a vylepšovať funkcie zariadenia.

Spoločnosť Samsung bude zhromažďovať vaše interaktívne hlasové príkazy iba vtedy, keď vykonáte konkrétnu žiadosť o vyhľadávanie v inteligentnej televízii (Smart TV) kliknutím na tlačidlo aktivácie, a to buď na diaľkovom ovládači, alebo na obrazovke a hovorením do mikrofónu, umiestneného na diaľkovom ovládači.

Čo vlastne znamenajú zásady ochrany osobných údajov Samsung Smart TV

Skúsme teda veriť spoločnosti Samsung i napriek tomu, že pochybujeme o tom, čo hovorí.

Takže za tohto predpokladu, vecne by to mohlo byť tak, že technologický gigant len (bez vedľajších úmyslov) zbiera hlasové dáta, aby poskytol svojim zákazníkom, v danom prípade –vám – lepší a bezproblémový zážitok zo sledovania televízie.

Stručne povedané, podľa Corynne McSherry, riaditeľky pre odbor duševného vlastníctva spoločnosti Electronic Frontier Foundation, spoločnosť Samsung „používa služby tretích strán na konvertovanie reči na text“.

Aby sme to ešte viac zjednodušili – spoločnosti Samsung ide o to, aby vaša inteligentná televízia bola ešte lepšia a inteligentnejšia.

Toto je jej vrcholne nesebecký cieľ, ktorým pomáha výhradne zákazníkovi. Samozrejme, za predpokladu, že Samsung naozaj nemá žiadne bočné úmysly…

Ponúkame vám návod na ochranu súkromia online a vo vašich zariadeniach

Pre tých z vás, ktorí majú konkrétne Smart TV, podľa zásad ochrany osobných údajov spoločnosti Samsung:

„Ak nepovolíte rozpoznávanie hlasu, nebudete môcť používať funkcie rozpoznávania hlasu, hoci ste mohli ovládať svoj televízor pomocou určitých vopred určených hlasových povelov.

Zber údajov o rozpoznávaní hlasu môžete kedykoľvek zakázať v ponuke „nastavenia“. To však môže zabrániť používaniu niektorých funkcií rozpoznávania hlasu.“

Zatiaľ čo zakázanie funkcií hlasového príkazu môže anulovať presne ten účel, kvôli ktorému ste si kúpili inteligentnú televíziu, z určitého hľadiska to môže stáť za to.

Nemá totiž zmysel sedieť pred televízorom v stálom podvedomom napätí z toho, že niečo neviditeľné vás sleduje a nahráva všetko to, čo sa u vás doma, v prostredí, ktoré má byť dôverné, povie.

Existuje však 7 účinných krokov na ochranu súkromia online a môžete ich začať používať ihneď:

 • Pravidelne meňte heslo svojho užívateľského účtu (napríklad každé dva mesiace)
 • Nikdy neposkytujte svoje osobné informácie (pokiaľ si nie ste absolútne istý, že ten, komu ich dávate, je osobou, ktorej môžete dôverovať)
 • Prečítajte si to, čo je napísané drobným písmom, aj napriek tomu, že to je nezáživné čítanie a normálnemu človeku to spôsobuje utrpenie
 • Dbajte na to, aby váš počítač nebol zavírený
 • Používajte len skutočne bezpečné Wi-Fi pripojenie
 • Striedajte vyhľadávacie stránky (DuckDuckGo je vyhľadávač, ktorý nezaznamenáva vaše osobné údaje)
 • Ak je niečo, o čom rozmýšľate dvakrát, či to s niekým zdieľať, alebo nie, tak to jednoducho vôbec nezdieľajte

Dúfame, že tieto jednoduché kroky, vám pomôžu získať pre seba viac pohodlia pri používaní každodenných technológií, ktoré používate u seba doma.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Zakúpil som si nedávno TV Samsung QLED, obraz úžasný, po technickej stránke som velmi spokojný. K spomenutej problematike v článku som sa dostal na druhý deň keď som začal skúmať nastavenia a možnosti TV, a bol som mierne povedané rozčarovaný.
  V tomto článku nie je spomenuté všetko, iba hlasové zadávanie. Tých špiónov tam bolo v menu schovaných a defaultne zapnutých ovela viac:
  V sekcii „Podpora“, v podsekcii „Podmienky a stratégia“ je možnosť:
  – „Sledovanie informačných služieb“ – Povoliť zhromažďovanie informácií o kontinuálnom prenose videí a sledovania ich obsahu na mojom Smart TV („História sledovania TV zahŕňa informácie o sieťach, kanáloch a programoch sledovaných na vašom Smart TV a množstvo čas stráveného ich sledovaním. Na určenie sledovaných programov Smart TV prenáša útržky videí alebo informácie z TV tunera“)
  – Súhlas s používaním mojich osobných údajov v internetových reklamných službách
  Samozrejme som všetko poodškrtával, a ani som sa nezaregistroval do kumunity Samsung. Potrestaný som tým, že je nefunkčný on-line update firmveru TV, ale ten sa dá vykonať aj cez USB klúč, a ktorý sa aktualizovaný firmvér stiahne v PC. No a tiež bez povolenia prenosu informácií z hlasových služieb do centrály Samsungu je nefunkčná „vychytávka“ Hlasové ovládanie TV.
  Týmto chcem potvrdiť uvedené informácie v článku.

 2. Vďaka,Peter za info…. aspoň vieme,ako postupovať! Je až neuveriteľné,ako všetko speje k tomu,aby ľudia boli sledovaní….a že vraj sloboda a demokracia!!! Hnus!!!

 3. Produkty samsung nikdy viac nekupim a to mozu mat neviem ake najnovsie technologie a najnovsie produkty. Mal som jednu skusenost s TV, pokazil sa po vyse roku .. ocividne v nom bolo asi takzv „kazitko“, o ktorych sa hovori, ze su tam pridavane schvalne a asi je to pravda. Bol dokonca vyrobeny na SK. Zivotne prostredie nikoho nezaujima, len ked biznis funguje. Bol to v podstate nas prvy tv samsung v rodine a televizory od Philipsu, Sony a inych znaciek funguju nepretrzite a to boli kupene niekolko rokov pred tym, nez som kupil ja ten ich podradny samsung. Nikdy viac ma nedostanu.

Pridajte komentár

*