Schizofrénia a jej liečba vitamínmi – skúsenosť čitateľky


Print Friendly, PDF & Email

Milí priatelia,

Medzi choroby, pri ktorých sme schopní poskytnúť dôležité a optimálne informácie, patria aj tzv. duševné alebo psychické ochorenia ako depresia, schizofrénia, bipolárne ochorenia a iné.

Podotýkame, že tieto ochorenia nie sú prírodnou medicínou považované za duševné ochorenia, ale za duševné symptómy metabolického ochorenia nervovej sústavy z nedostatku dôležitých živín.

Správnym výživovým režimom a zmenou životného štýlu je možné a nie ťažké dosiahnuť biochemickú a výživovú rovnováhu centrálnej nervovej sústavy a napraviť chorobný stav. Veľa závisí od informovanosti a odhodlanosti pacienta a od jeho sebadisciplíny.

Dôležitým faktorom je aj podpora okolia – rodiny, priateľov, kolegov…

V nasledujúcej emailovej korešpondencii si môžete prečítať príbeh mladej 35 ročnej ženy, ktorá sa na nás obrátila po neúspešnej liečbe schizofrénie ortodoxnou psychiatriou.

——————————————————————————————

12. január 2010

Vážený pán Damián,

Viem, že ste pomerne dosť už zaneprázdnený. Rad by som Vás teraz poprosil o pomoc mojej dlhoročnej kamarátke. Vydala sa do Talianska, kde žije odlúčená od sveta na nejakej dedinke s manželom, chovajú psov.

Neviem, či to odlúčenie spôsobuje psychické problémy, ale mala ich vážne. Bola na Slovensku pred rokom na psychiatrii a musela brať nejaké lieky (popis nižšie). U nás raz spala a bolo to hrozné, videla duchov, rozprávajú sa s ňou.

Je to mladá baba, má 35 rokov, ešte by chcela mat bábo. Že vraj jej diagnóza je schizofrénia. Počuje hlasy, toto mi napísala dnes:

„Nerozprávam sa sama so sebou, ale prakticky v tom svete sa rozpráva telepaticky, takže ja telepaticky počujem cudzie hlasy,  – áno sledujú ma, nadávajú mi to je hrozné.

Brala som haloperidol asi týždeň, zyprexu 6 mesiacov a asi 2 mesiace akyneton. Teraz beriem zybrexu 10mg. Predtým som brala zybrexu 20mg, veľmi silná a teraz mi ju asi tiež zvýšia.

Dneska mám ísť za doktorom. Bojím sa, lebo vypadá to, že mi to nepomáha.

Ešte sa neuzatváram, bojujem proti tým vnútorným hlasom, ale tie zosilňujú Antonio Amicucci. A čo je hrozné, že ja neznášam vulgaritu a oni sú veľmi vulgárny, niečo hrozné a urážajú ma …je mi do plaču.“

Preto sa chcem spýtať, či je možné nejako ináč potlačiť tento stav dávkami vitamínov B alebo niečím prirodzenejším ako chemickými liekmi.

Veľmi pekne ďakujem,

Miro

——————————————————————————————

Zdravím Miro,

Veru, som nadmieru zaneprázdnený. Avšak, ak má pacientka ZÁUJEM vyliečiť sa a je odhodlaná, aj ja mám záujem pomôcť, akokoľvek som zaneprázdnený.

Najskôr napíšem len najdôležitejšie veci pri schizofrénii. Ozvite sa mi po 2 mesiacoch a ak sa stav nezlepší, pozriem sa na to bližšie.

1. Vylúčiť všetok biely cukor, sladkosti, používať jedine melasu alebo med.
2. Vylúčiť VŠETKU bielu múku a výrobky z nej (glutén je známy neurotoxín). Obmedziť aj ostatné obilniny
3. Obmedziť prípadne vylúčiť červené mäso, mlieko, syry (okrem tvarohu)
4. Piť 2 litre čistej nesýtenej nebublinkovej vody denne + nejaké 2 bylinne čaje.
5. Pohyb, plávanie a pod.
6. Jest veľa surového ovocia, zeleniny, orechoviny, semená, čerstvé ryby
7. 10g vitamínu C pH neutrálneho denne
8. 5-8 tabliet B50 komplex (silná forma B komplex)
9. Niacín 1000-3000 mg denne
10. Rybacie oleje, alebo ľanový olej
11. Lugolov roztok jodidu draselného kvapkať 4 kvapky do vody a jednu kvapku natrieť pod štítnu žľazu
12. Betain HCL 3 tablety s každým jedlom
13. Hodil by sa aj multiminerálový / vitamínový komplex

To je všetko. Väčšinu z uvedeného môžem poslať z UK, ak potrebujete.

Ozvite sa, ak niečo potrebujete a ak kamarátka začne liečbu, napíšte mi o 1.5-2 mesiace ako sa má.

s pozdravom, Damian

————————————————————————————–

Ďakujem, ešte sa chceme opýtať čo tie lieky, čo má predpísané?

Užívať – neužívať?

Veľmi pekne ďakujeme.

Miro

—————————————————————————–

Zdravím Miroslav,

Zvyčajne nenabádam ľudí k tomu, aby prestali užívať lieky, keďže rozhodnúť sa musia sami. Avšak, myslím, že by bolo dobre popri terajšej Zyprexe začať užívať spomínané doplnky a stravu a pomaly Zyprexu znižovať až vysadiť A POZORNE SLEDOVAŤ STAV, ČI SA NEZHORŠUJE. Pri dôkaze o zhoršení stavu ju zase postupne nasadiť / zvyšiť.

Takto sa mi podarilo vysadiť Zyprexu (Olanzapin) u jednej pacientky (súdna zubárka) z Kolumbie. Už od roku 2004 je bez akýchkoľvek liekov a pracuje znovu ako zubárka.

Mala však silné odhodlanie sa vyliečiť a počúvla ma na slovo, t.z. zmenila stravovanie, pitný režim, balanc medzi prácou a oddychom a pod. Pritom jej psychiatri stále tvrdili, že na Zyprexe musí byt do konca života (30 ročná žena!!).

Mam záujem na tom, aby sa stav Vašej kamarátky zlepšil bez dlhodobej pomoci chémie, tak mi píšte, ako sa jej darí.

———————————————————————————–

Dobrý deň pán Damián,

som Mirkova kamarátka. Ziprexu (Olanzapin) som brala 6 mesiacov, potom som prestala na 3 mesiace – cítila som sa výborne bez tabletiek a začala som normálny život.

No teraz pred Silvestrom som začala počuť hlasy, tak doktor mi nasadil 10 mg ziprexu znovu, takže beriem ju asi týždeň, stav sa mi ešte nezlepšil, raz dokonca som už mala aj vidiny na asi 3 sekundy.

Neviem teda, či mi odporúčate prestať brat tu tabletku (pretože je krátky čas, čo ju beriem) alebo ako ste písal Mirkovi, že mám ju brať a popritom brat aj vaše vitamíny.

Ďakujem vám veľmi pekne

Janette H

———————————————————————————-

Zdravím Janette,

Po týždni Zyprexy by už mali hlasy a iné príznaky halucinácie pomaly ustupovať (aj keď to nie je pravidlo a môže trvať aj 2 týždne pokiaľ Olanzapin začne zaberať). Tie halucinácie, ako písal Miroslav, Vás dosť rozrušujú, tak ak chcete, môžete:

a) zvýšiť na čas na 15mg, a
b) popritom začať to, čo som písal a
c) po cca mesiaci sa pokúsiť Zyprexu znížiť na 10 mg a
d) o 2 týždne na 5 mg a
e) až o ďalší mesiac vylúčiť (ak nebudú žiadne halucinácie) a
f) disciplinovane užívať to, čo som písal, vrátane stravy, pitného režimu, športu a pod.

Môžete mi písať každý týždeň v rovnaký deň a prehodnotíme celkový stav.

Damián

———————————————————————————-

Dobrý podvečer Damián,

Ak mam pravdu povedať, tak tie halucinácie kúsok ustúpili, no nie úplne. Najhoršie na tom je, že hlasy sú hrozne vulgárne a ja som pravý opak. Preto som z toho zhrozená, aj keď teraz si už uvedomujem, že sú to len výmysly.

Pretože som mala problémy s dýchaním, doktor mi zmenil zybrexu na /Abilify/. No nezohnala som 5mg tabletku. Tak teraz beriem len tú 10mg, pokúsim sa niekde zohnať tú 5mg.

Dúfam, že tie hlasy úplne zmiznú. Práve idem hľadať tie vaše vitamíny, čo ste písali. Zatiaľ som nič nenašla, v najhoršom prípade, ak vás to nebude otravovať, by ste mi poslali niečo.

Môžeme sa dohodnúť každý pondelok vám dám vedieť o mojom zdravotnom stave. Ak potrebujete vedieť niečo bližšie, ako sa mi to začalo alebo…niečo iné…tak napíšte.

Ďakujem vám veľmi pekne za všetko.

Janette.

mam 35 rokov a dúfam, že budem môcť mať ešte detičky. Zatiaľ som bezdetná, no nedávam tomu veľkú šancu. Ak sa mi to bude vracať, nemôžem sa rozhodnúť pre taký dôležitý krok. Čo si vy o tom myslíte?

Znova ďakujem a zdravím vás

Janette

————————————————————————————–

Zdravím Janette,

Jasné, napíšte mi, ako to začalo alebo čo si myslíte, ako tie symptómy začali. Pretože, to nie je ani tak choroba, ale symptómy, keďže halucinácie nie sú chorobou, aj keď ortodoxná psychiatria to zaškatuľkovala do pojmu schizofrénia.

Podstata (choroba) je metabolická porucha nervového systému, čomu však psychiatria neverí, lebo nechce. Je im pohodlnejšie donekonečna riešiť len symptómy – chemickými drahými liekmi.

Ohľadom deti, nedajte sa diskriminovať halucináciami. Ak máte, či budete mať muža, ktorý pri Vás stojí a radi by ste mali deti, nevidím dôvod, prečo by ste ich nemohli mať. Rodičovstvo je o zodpovednosti a láske.

Ak tie dva máte, hlasy Vám nemôžu brániť mať deti. Poznám veľa ľudí, ktorí majú podobné problémy a majú deti.

Berte len toľko aripriprazolu (Abilify), koľko je nevyhnutné – teda, aby Ste Vy bola spokojná, že hlasy buď nie sú, alebo sa s nimi dá žiť a čo najskôr začnite program, čo som písal. Aj keď nemáte mnohé veci, hádam ste už začali s pitným programom a pod.

Áno, mnohé veci môžem poslať z UK.

Damián

———————————————————————————

19. január 2010

Dobrý večer, prepáčte, že vás otravujem, no chcem začať tu vašu liečbu s vitamínmi. Zohnala som všetko okrem – nevedia tu, čo to je Lugolov roztok (nie je to náhodou jód?)

Od zajtra by som začala vašu kúru. Ak teda zistím, čo je to ten lugolov roztok.

Mám ale ešte pár otázočiek, aby som mohla liečbu začať.

– môžem piť sójové alebo ryžové mlieko?

– potrebujete vedieť značku vitamínov, aké som zohnala?

To by bolo všetko, ďakujem.

Janette

———————————————————————————

Lugol je to 5% roztok jodidu draselného, čo je dôležité. Ak nemajú a nemôžu urobiť tak, ako má byť, teda 5%, napíšte mi, pošlem)

Nečakajte za lugolom, začnite s tým, čo máte.

Sóju, ani nič sójové nesmiete a to v žiadnom prípade. Ryžové, ovsené, kokosové, mandľové mlieko môžete.

Potrebujem vedieť hlavne dávky vitamínov v tabletách, takže ak máte, pošlite linky na to, čo máte. Mnohí totiž nakúpia úplne iné veci, než tie, ktoré sú potrebne.

Damián

——————————————————————————————-

Zdravím Janette

Ten B komplex čo ste mi písali je veľmi veľmi slabučké a Cebion obsahuje Éčka a sukralózu, čo nie je dobre.

Napíšem Vám ešte raz čo potrebujete a akej potencie (ide o klinickú účinnosť), buď si to sama zožeňte, alebo pošlem z UK.

1. Vylúčiť všetok biely cukor, sladkosti, používať jedine melasu alebo med.
2. Vylúčiť VŠETKU bielu múku a výrobky z nej (glutén je známy neurotoxín). Obmedziť aj ostatné obilniny
3. Obmedziť, prípadne úplne vylúčiť červené mäso, mlieko, syry (okrem tvarohu). Biele kuracie nepražené mäso môžete – s mierou. Môžete ryby.
4. Piť 2 litre čistej nesýtenej nebublinkovej (najlepšie destilovanej) vody denne + nejaké 2 bylinné čaje.
5. Pohyb, plávanie a pod.
6. Jesť veľa surového ovocia, zeleniny, orechoviny, semena, čerstvé ryby…
7. 10g vitamínu pH neutrálneho C denne – čistý vitamín C s vápnikom
8. 5-8 tabliet B50 komplex (silná a klinicky účinná forma B komplexu) – silný B komplex
9. Niacín 1000-3000 mg denne
10. Rybacie oleje, alebo ľanový olej
11. Lugolov roztok (urobia Vám ho v lekárni 5 percentný?) jodidu draselného kvapkať 4 kvapky 3 x denne do vody a jednu kvapku rozotrieť pod štítnu žľazu stále, keď sa predchádzajúca kvapka vstrebe.
12. Betain HCL 3 tablety s každým jedlom
13. Hodil by sa aj multiminerálový / vitamínový komplex
14. Každé ráno pred raňajkami pite jablčný ocot (1 PL) + domáci med (1CL) v teplej vode (200-300ml). + to isté chlipkajte počas obedu, ale bez medu.

Tak zatiaľ, Damián

————————————————————————————

Bola by som asi radšej, keby ste mi poslali tieto vitamíny nech liečba je účinná a nech sme si istý, že beriem správne vitamíny. Tu v Taliansku som nenašla to, čo ste písali. No potrebovala by som vedieť približne, ako dlho bude liečba trvať. Teda, ak by sa vám to dalo vyrátať, by som objednala na celú dĺžku liečby vitamíny.

Takže jedine Lugolov roztok mám, urobili mi v lekárni, no chcela som vám povedať, že som práve vyskúšala si kvapnúť pod štítnu žľazu, no ma to veľmi páli – je to normálne?

Zatiaľ kým mi to nepríde, budem pokračovať a brat aspoň tieto vitamíny čo mám – dajte mi vedieť, či ich mám vysadiť. Ďakujem

———————————————————————————

Zdravím Janette

Nie je pre mňa problém poslať všetko do IT priamo z UK.

Ako bude liečba trvať, je ťažké povedať, záleží na mnohých veciach, na tom, ako zmeníte životný štýl, pitný režim a iné. Veľmi záleží na Vašom odhodlaní. Po postupnom vysadzovaní chemických liekov treba ešte aspoň mesiac až dva užívať vyššie dávky vitamínov a potom ich postupne znížiť na udržiavacie nižšie dávky a životný štýl dodržiavať stále, bez výnimky = žiť zdravo.

Lugol – normálne trochu páli, preto si ho rozotrite na čo najväčšiu plochu a nemusíte stále na rovnaké miesto

s pozdravom

Damián

—————————————————————————–

Pekný sobotňajší podvečer vám prajem pán Damián,

Práve som pozerala list, čo ste mi na začiatku písali, no asi neberiem dobre vitamíny – teda málo, podľa toho, čo ste mi písali, by som mala brat 4-5 tabletiek B50. Ten beriem len raz denne – mám ich zvýšiť? Potom beriem 3 ampulky rybieho oleja denne, už 11 niacínov a len jednu tabletku Health Insurance plus. Zabudli sme aj na Betain HCL, ten neberiem. Napíšte mi, či sme sa zle pochopili a mám začať brať aj tie ostatné tabletky-vitamíny.

Ďakujem, Janette

—————————————————————————–

1. marec 2010

Pekný pondelňajší deň vám prajem,

Vopred sa chcem ospravedlniť, že som tak dlho neodpisovala, no bola som bez počítača.

Našla som aj múku, z ktorej by som si asi mohla piecť chlebík, no chcem sa opýtať vás, čo vy na to poviete? Je to múka z hnedej bio ryže a je bez gluténu.

Ozaj, chcela som vám povedať, že mi pomaličky dochádza ten vitamín C s vápnikom a nicotinamide – lebo beriem 2 tabletky.

No, chcela by som dať objednať potom znova všetko, ak by sa mala liečba predĺžiť.

Cítim sa niekedy dobre a niekedy tak strateno. Občas, hlavne keď sa idem napiť alebo niečo mimo hlavných jedál zjesť, tak občas počujem hlasy, no len v tej chvíli na chvíľočku.

Vopred vám ďakujem Janette

—————————————————————————–

Date: Thu, 4 Mar 2010 15:20:04 +0100

Ten nikotinamid užívam dve tabletky denne – asi to bude málo.

ABILIFY (aripriprazol, pozn. Damián) beriem 15mg denne – NO HLASY ESTE STÁLE NEUSTÚPILI, tých 50-krát denne určite ich mám. Niektorý deň viac, niektorý menej, neviem čo mám robiť, aby mi prestali.

Bola by som rada keby ste mi poslali 6 škatuliek nicotinamide a 5 škatúľ calcium ascorbate. Bude to lepšie, aspoň vás nebudem stále otravovať a jednu škatuľu ešte health insurance + 1 škatuľu rybí olej.

Ste písali, že koľko prírodných doplnkov som užívala denne – ja beriem všetky tabletky po 1 len nikodinamide a health insurance beriem po dve tabletky.

Ďakujem vám za ochotu a pochopenie, škoda, že sa nenachádzate v Taliansku.

Príjemný deň vám prajem Janette

———————————————————————-

Zdravím Janette,

Zvyšujte každých 5 dní ten nicotinamide o 1 tabletu počas jedla (neužívajte ich naraz, ale v priebehu dňa) a sledujte sa, ako je to s hlasmi.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zvýšte rybí olej na 3 kapsule denne.

Damián

—————————————————————————–

Pekný večer prajem,

Ten nicotinamid budem zvyšovať, začala som už teraz (no chcela som sa opýtať, čo s tými chemickými liekmi, či ich ideme znižovať, či zvyšovať, či mám pokračovať v 15 mg dávke?)

Ďakujem vám, Janette

———————————————————————-

Abilify zatiaľ neznižujte, počkajte, ako a kedy bude účinkovať zvýšenie Nicotinamidu a pod. a až keď sa hlasy zmenšia, potom postupne znížime Abilify

Damián

—————————————————————————–

15. marec 2010

Dobrý večer pán Damián,

Vitamíny prišli.

Zvyšujem pomaličky, ako ste povedali ten nicotinamide už 4 denne a na 3x ten rybí olej.

Prvé zmeny začínam pociťovať. Všetky hlasy mi ešte nezmizli, no  tabletka nicotinamide (vitamín B3, pozn. Damián) mi utlmuje hlasy na čas. Som aj kľudnejšia, keď vidím zmeny k lepšiemu.

Našla som aj cestoviny bezlepkové, tie môžem papať?

Príjemný víkend vám želám.

—————————————————————————–

Janette, veľmi ma to teší – buďte však trpezlivá, nič sa nenapraví odrazu.

Bezlepkové cestoviny – áno, s mierou, nepreháňať.

papa, Damián

—————————————————————————–

20. marec 2010

Peknú sobotu prajem,

Už beriem 5 tabletiek nicotinamide – hlasy pomaličky ustupujú, no ešte stále ich mám.

Janette

———————————————————————–

Zdravím Janette,

Maximálna dávka denná nicotinamidu je až 3000 mg, takže pomaly, trebárs každý týždeň zvýšte o 1 tbl/250mg denne, až pokiaľ hlasy neprestanú. Potom pomaličky znižovať Abilify.

Pekný deň! Damián

—————————————————————————–

2. apríl 2010

Dobrý deň pán Damián,

Hlasy pomaličky ustupujú, je to už lepšie, no nechcem to zarieknuť, zo 5-krát denne ešte ich mám. Ten jód asi mi veľmi chýba, lebo ta nádcha mi neprechádza a ten fliačik na krku sa rýchlo absorbuje.

Prajem vám šťastlivé prežitie Veľkonočných sviatkov.

Janette

—————————————————————————-

Zdravím Janette

Ak sa Vám jód stále rýchlo vstrebáva do kože, znamená to, že si ho telo dosť vyžaduje, zvýšte na 1 mesiac na 5 kvapky, 3x denne ústne – do štiav, alebo do vitamínu C.

Užívate stále Abilify? alebo Ste znížili dávky? Ak nie, skúste pomaly znížiť dávku, ale len tak, aby hlasy neboli neznesiteľné.

Damián

—————————————————————————-

Dobrý deň,

Ok, zvýšim dávku jódu na 5 kvapky, 3x denne.

Áno, ešte som neznížila abilify, a som rada, že ich ideme znižovať, teda znížim o 5 mg. Po koľkých dňoch potom znížim ešte abilify?

Ďakujem za všetko ešte raz a príjemné sviatky.

Janette

—————————————————————————

Uvidíme o 2 týždne, ak hlasy nebudú neznesiteľné, znížite Abilify o ďalších 5 mg.

—————————————————————————-

8. apríl 2010

Dobrý deň pán Damián,

Musím vám povedať dobrú novinku – cez sviatky po prvý kráť som nemala vôbec hlasy a to sme znížili aj abilify. Dneska ich mám kúsok, takže myslím, že v pondelok môžeme znížiť o ďalších 5 mg abilify – no nechám to na vás.

Chcela som sa vás opýtať, či by vám nemohla napísať aj moja maminka – je po mozgových príhodách a má aj nádor v hlavičke – samozrejme, ak by vás to neotravovalo.

Príjemný dník vám prajem

Janette

———————————————————————-

Zdravím Janette,

Veľmi ma teší, že hlasy ustúpili. Áno, ak bude všetko OK, v pondelok môžete znížiť o 5 mg a ak by potom hlasy zintenzívneli, zvýšite Nicotinamide.

Samozrejme, mama mi môže napísať, ale len s podmienkou, že je odhodlaná zmeniť stravu a odhodlane a disciplinovane sa sama liečiť, ako Vy. To je vlastne to najdôležitejšie pri akejkoľvek liečbe.

S pozdravom, Damián

—————————————————————————–

Dobrý deň pán Damián,

Tak som rada, že tie hlasy sú už minimálne.

Chcela som sa vás opýtať, čo si myslíte o tom, keby sme sa s manželom pokúsili mať bábätko. Samozrejme, keď prestanem brať chemické lieky. My ešte detičky nemáme a veľmi by sme chceli, no nás zaskočila táto moja choroba. Vopred vám ďakujem.

Tieto chemické lieky mi nerobia dobre na hlavu – na pamäť, som spomalená a nepamätám si dobre, už sa neviem dočkať, keď ich vysadíme. Aj tak mi nič nerobia podľa mňa.

Príjemnú sobotu prajem.

Janette

—————————————————————————-

Zdravím Janette

Samozrejme, ako som písal, dieťa nie je žiadny problém – asi pol roka po vysadení chemických liečiv môžete pokojne otehotnieť.

S pozdravom,
Damián

—————————————————————————-

Pekný sobotňajší podvečer vám prajem pán Damián,

Práve som pozerala list, čo ste mi na začiatku písali, no asi neberiem dobré vitamíny – teda málo, podľa toho, čo ste mi písali, by som mala brat 4-5 tabletiek B50. Ten beriem len raz denne – mám ich zvýšiť?

Potom beriem 3 ampulky rybieho oleja denne a už 11 niacínov a len jednu tabletku Health Insurance plus. Zabudli sme aj na betain HCL, ten neberiem. Napíšte mi, či sme sa zle pochopili a mám začať brať aj tie ostatné tabletky – vitamíny.

Ďakujem, Janette

———————————————————————–

Zdravím Janette,

Ako sú hlasy po týždni?

Aké máte trávenie? Trávi Vám dobre? Ako často je stolica? Každý deň? Je to dôležité.

Damián

—————————————————————————-

Dobrý deň pán Damián,

Tak dneska prišiel balík. V sobotu znížim už na posledných 5 mg abilify, hlasy ustupujú, niekedy ich vôbec nemám.

Zdravím vás, Janette

————————————————————————–

Vyyyyborne Janette, máte moju pochvalu! Len tak ďalej!

Damián

—————————————————————————–

2. máj 2010

Pekný nedeľňajší podvečer vám prajem pán Damián,

Hlasy už skoro úplne ustúpili!!!

Beriem 12 tabletiek za deň – nicotinamide. A v piatok prestanem brať už aj chemické tabletky. Som veľmi rada a chcela som sa vám poďakovať!!!!

Chcela som vás poprosiť – práve som si pozerala vašu www stránku bádateľ, a videla som, že máte novú knihu o rakovine Prečo stále umierame bez spoznania pravdy. Chcela by som si ju objednať, ak by to bolo možné. Vopred ďakujem.

Janette

—————————————————————————-

Zdravím Janette,

Som veľmi rád, že sa máte dobre. Prajem si aj Vám, aby to tak bolo aj naďalej. Verím, že ak sa telo dostane do metabolickej rovnováhy, bude možné postupne znižovať nicotinamid, aj iné udržiavacie dávky (ktoré sú u každého iné). Samozrejme, za účasti výživnej stravy.
Knihu Vám pošle pani zo Slovenska. Keď dôjde, potom uhradíte.

Pekný večer!

Damián

—————————————————————————-

5. máj 2010

Aj ja som rada, že môj stav sa zlepšuje a už môžem povedať, že hlasy úplne ustúpili! Stravovací lístok som si upravila, jem maximálne 1-krát do týždňa krajec chlebíka. Ostatné je všetko ovocie, zelenina, ryby, občas kuracinu a bravčovinu – výnimočne. Jem veľa semiačiek – naučila som sa pozerať na etiketu, ktoré semiačka čo obsahujú a podľa toho ich kupujem. Začala som jest aj vo väčšom slivky a marhule – dočítala som sa na vašej stránke, že sú zdravé a potrebné.

Chcela som sa vás ešte opýtať, či neviete niečo proti bolesti chrbta? Mala som pred troma mesiacmi veľké problémy s chrbticou – vnútorná bolesť (bedrová časť), keď som napr. zametala, bola som kúsok predklonená a keď som dozametala, nemohla som sa vôbec vystrieť.

Ako beriem ten vitamín C s vápnikom, bolesť kúsok ustúpila, no občas sa vráti. Nechcem už používať chemické lieky – pri bolesti chrbta mi pomôžu len na určitý čas. Chcem sa dať úplne na vitamínové liečby. Vopred ďakujem. A ešte jedna otázka – je niečo aj na bolesť hlavy? Zvyčajne nemávam bolesti hlavy, ale občas mi prídu a silné. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

—————————————————————————-

Na bolesť chrbta je dobre vyhrievať termoforom, plávanie, masáže a ak nič nepomáha, potrebný je dobrý osteopat, ktorý odblokuje stavce. Aj hlava často bolí z chrbtice, často z krčnej. Ak je to migréna, treba piť čaj tzv. Darjeling.

Damián

—————————————————————————-

18. máj 2010

Milý Damián,

Ďakujem za všetky informácie ktoré ste poskytli Janette do Talianska, už vidno aj na jej komunikácii, že je to iný človek.

Rad by som sa všetko takto naučil čo viete. Mat vaše skúsenosti, pomáhať ľuďom. Ľudia sú slepí…

Viem, že to takto funguje, prešiel som si zmenu stravovania aj ja, ale nevedel som o doplnkoch, že ich treba a v akom množstve. Dlho som bol na surovej strave a niečo sa zlepšilo a niečo zhoršilo (hlavne nejaký druh alergie – preto objednávam aj Vitamín E, o ktorom ste mi už písal). Rád by som vedel odkiaľ máte toľko informácii? Ja študujem hlavne internet, ale také správne informácie, ako máte Vy, to chce asi aj skúsenosti.

Miro

—————————————————————————-

20. máj 2010

Pán Damián,

Mám sa výborne, konečne mi prechádza aj depresia – nevedela som o tom, že ju mám a začala som aj športovať. Som úplne iná – kľudná, rozvážnejšia a všetko vďaka vám.

Okrem mojej choroby, s tou vašou liečbou ste mi vyliečili ďalšie 3 choroby. Prvá hlavná schizofrénia, bolesti vnútorné chrbta, bolesti pri menštruácii a depresiu. Ešte raz vám veľmi pekne ďakujem.

Janette

——————————————————————–

Janette,

Som na Vás veľmi hrdý a teším sa, že sa máte dobre. Kiež by sa aj iní pacienti v nemocniciach mali takto ako Vy. Žiaľ, doktori nechcú ani počuť o vitamínoch!

Mali sme jednu pani (sama bola doktorka – súdna zubárka) z Kolumbie – bola veeeeelmi chorá, viac ako vy. Tiež jej povedali, že bude musieť brat lieky do konca života. Lenže ja som sa jej tajne opovážil povedať o vitamínovej (metabolickej) liečbe, o správnej strave a životnom štýle – ona sa toho ujala a teraz je to už vyše 5 rokov, čo neužíva žiadnu chémiu a je zdravá – a navyše zase pracuje – doma v Kolumbii, ako lekárka. Sme stále v kontakte. Verím, že správnou cestou sa aj Vy budete mať takto dobre.

Je veľmi veľa ľudí ako Vy a nevedia nájsť cestu von z choroby. Ak môžete, nájdite si čas a napíšte príbeh o celej vašej chorobe, ako prebiehala a ako sa máte teraz. Môžeme to dať na stránku do rubriky Príspevky čitateľov. Samozrejme, meno písať nemusíte, je to na Vás. V žiadnom prípade to neberte ako žiadosť, ale len ako návrh – keďže nikoho nenútim, aby o sebe písal. Pouvažujte o tom.

Prajem krásny deň!

Damián

—————————————————————————

9. jún 2010

Dobrý deň pán Damián,

V kuse na vás myslím a v duchu vám vždy prajem všetko najlepšie.

Ak chcete, môžete uverejniť aj moje svedectvo o mojej chorobe a liečbe, ako ste mi pomohli. Cítim sa fakt dobre a už skoro mesiac som konečne začala aj športovať.

Nie som spisovateľka, takže ak sa vám niečo nebude páčiť, tak to kľudne môžete zmeniť.

Volám sa Janette H, mám 35 rokov a žijem v Taliansku. Pred dvoma rokmi mi bola diagnostikovaná schizofrénia. Veľmi som trpela, lebo môj život sa pomaličky ukončoval – chemické tabletky mi úplne odobrali chuť k životu. Bola som stále slabá, malátna a prestala som vidieť krásy života – prírodu, slniečko… nič ma nezaujímalo.

Až raz som cez môjho známeho prišla na adresu Damiána (ktorému sa chcem veľmi poďakovať za všetko, čo pre mňa robí, nielen pre mňa, ale aj pre moju maminku) a mnoho ďalších ľudí. Hneď ako som mu napísala, mi zakrátko odpísal a ja som bez váhania začala s tým, čo mi poradil.

Už sa liečim piaty mesiac – živou stravou a vitamínmi. Skoro dva mesiace neberiem lieky (chemické – ktoré mi dokonca už ani nepomáhali – preto som bola zúfala). Začala som aj športovať po dlhej dobe malátnosti a slabosti.

Chcela som týmto povedať, že za túto krátku dobu sa mi jednou kúrou stratilo viac chorôb, ako napríklad chronický zápal chrbta (mala som velikánske bolesti), ktoré absolútne nemám, bolesť kolena, bolesť hlavy, bolesti pri menštruácii, a mojou hlavnou chorobou bola tiež pažravosť.

Jjedávala som strašne veľa, lebo som bola stále hladná, našťastie som mala šťastie, že som počas celého života aj napriek prejedaniu bola stále chudá. Preto som si myslela a aj celé okolie okolo mňa si myslelo, že potrebujem jesť tri krát viac ako muži, lebo som vysoká, hyperaktívna a chudá). No to som ešte nevedela, že to vlastne bola moja choroba.

Teraz sa cítim super, nepociťujem už hlad a ešte raz chcem poďakovať Damiánovi za všetko.

Toľko zatiaľ

Janette

—————————————————————————

22. jún 2010

Dobrý podvečer pán Damián,

Videla som, že ste uverejnili naše listy, chcela som vám len upresniť, že tie listy som písala, keď som ešte nečítala knihu od Philipa Daya: Rakovina, lebo potom som úplne upravila môj jedálničiek.

Teraz už jedávam len ovocie, zeleninu, všetko surové, raz do týždňa kúra a raz do týždňa ryba. Jedla som semiačka ľanové a sezamové + denne 10 jadierok horkých marhuľových jadier a rôzne oriešky. Občas kúsok ovčieho syru. Cestovinu, chleba, vlastne všetku múku som úplne vysadila.

Chcela som to len upresniť, lebo som videla, že ste uverejnili aj listy kde som sa pýtala, čo môžem a nemôžem jesť. Už asi dva mesiace sa takto stravujem.

Janette

Stop Candida

Poznámka

Podrobný zoznam doplnkov stravy vhodných pri liečbe schizofrénie, ale aj iných psychických, či všeobecných ochoreniach nájdete v článku Odporúčané kvalitné a silné doplnky výživy. Tiež tam nájdete odkazy na obchody, kde sa uvedené doplnky dajú zohnať.

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň,

  mám tiež ocka, už mal teraz 70-tku s diagnózou schizofrénia, „nakukali“ mu , že celý život bude musieť brať lieky. Ochorel keď mal 45. Je šanca na zmenu ešte aj u neho? (Keby išiel podľa toho Vášho protokolu?) Lebo lieky, kt. berie tak dlho, si už vybrali svoju daň. Má celý rad iných zdravotných problémov, v karte mu píšu: postupný rozklad osobnosti, tiež mu diagnostikovali Parkinsona. Aké lieky presne berie, neviem, ale viem zistiť.
  Ďakujem za akúkoľvek odpoveď

  Ľubica

 2. Dobrý podvečer pán.Damián , viem ze ste asi moc zaneprazdneny ale chcela by som sa podelit s mojou chorobou a zivotnou skusenostou , ani neviem kde mam začať je toho tolko co by som vam chcela napisat a dufam ze moj pribeh Vám nebude lahostajny tak zacnem pekne po poriadku ….

  Mam uzasnu rodinu ocina, maminu, serty 😀 a mala som aj uzasneho priatela teda aspon som si to myslela 🙁 , po strednej skole som vyskusala vela pracovnych ponuk avsak nic ma nenaplnovalo mala som pracu ako casnicka kde som od rana do noci stale pracovala vobec som si neuvedomovala ze som nemala ziadny spanok do toho som si pomaly uvedomaovala ze uz mi nechybala ani strava tak som ani niekedy cely dni nejdela a zacalo sa to potom prejavovat chorobou s nazvom schizofrenia diagnostikovali mi ju az ked som nasla mrtveho stareho otca a to n ebolo este vsetko nik nevedel co sa so mnou deje ani rodina ani priatel kazdemu som bola na obtiaz stale som potrebovala byt s niekym tak som sa rozhodla v pokrocilom stadiu choroby odist do zahranica isla som na brigadu na zber saltu a tam sa to vsetko potvrdilo mala som vidiny , halucinacie a videla som veci aj pocula ktore boli nereálne skoncilo sa to tak ze prisla po mna mamina ktora pracovala ako zdravotna sestra v Rakusku a hned ma previazli na slovensko a hospitalizovali na psychiatru tam som stravila mesiac davali mi elektrosoky a dupovali silnymi liekmi ziprexa pri ktorej som za mesiac pribrala 30 kil takze z 47 kil sa mi tak rapidne zdvihla vaha ked ma prepustili bola som malatna unavena a k tomu som mala aj tabletky na spanie … a tak ma aj priatel opustil zrutil sa mi svet 🙁 . chodlila som rok na kontroly poctivo som uzivala lieky az mi to islo casom na nervy kedze som sa citila hrozne tucna skareda tak som ich postupne zacala vysadovat sama od seba po uritom case asi po 3 mesiacoch sa mi to vratilo naspat zas ma hospitalizovali a prevenciu aby som si nevysadzovala lieky mi dali injekcie na ktore som chodlia kazde 2 tyzdnne Rispendal consta sa volala injekcia fungovala som na nej cele dva roky ale kedze som bola zavodnena stale pribrata a aj sa mi zmenil menstruacny cyklus nemala som rok menstruaciu tak mi ju vysadili presla som na abilify po roku mi uz dali najnissiu davku 10 mg nakolko som uz tak nadupovana liekmi som sa rozhodla ze uz nechcem ziadnu chemiu a vysadila som to aj napriek nevoli doktora neberem to uz pol roka je mi super sportujem a vaha ide super dole nemam ziadne vidiny ani halucianie a vsetci moji kamarati mi povedali ze je zo mna baba ako som bola predtym krasna, usmievava , a hlavne ziva . Bola by som rada ak by ste mi nieco na to odpisali aky mate na to nazor dakujem krasne prajem pekny vecer s pozdravom Nikola.

 3. Dobrý večer pán Damian

  chcela by som Vás touto cestou poprosiť o radu.
  aká je šanca že dieťa, ktoré má otca s diagnózou paranormálna schizofrénia
  bude zdravé?
  viem že ste zaneprázdnený a preto Vám ďakujem za skorú odpoveď ak je to možné.
  S pozdravom, veronika.

 4. mam coreho chlapca ma 20 rokov pocuje ine hlasy ked vijde na ulicu mysly sy ze sa nanho pozeraju vsetci a ze nieco maju proti nemu ma v hlave mna brata a oca a nas neznasa hovori ze preco mu nedame pokoj ze preco ho nervoznime chce ist prec od nas hovori mu v hlave ze ma nieco urobit a on to urobi je vzdy nervozny nadava nema pokoj v hlave hovori ze niekedy ani nevie a nieco nam urobi ze on to nieje ze to v hlave prosim vas poradte mi co mam robit zijeme vanglicku dakujem

 5. Dobrý deň pán Damian,
  túto stránku som objavila len teraz, a budem rada ak ešte „funguje“, –
  píšem za svojho manžela,- ktorý, ako mi lekárka povedala, trpí viacerými psychickými poruchami. V psychologickom posudku má záver aj o tom, že kontakt s realitou nedosahuje parametre normy. Je na dôchodku kvôli mánickým depresiám, ktoré prešli až do halucinácií. Choroba mu bola diagnostikovaná pár rokov dozadu, ale prvé známky zvláštneho správania som si všimla už po svadbe, keď mal 26 rokov. Teraz má 46 rokov. Mával povznesenú náladu, ale nevedel reálne komunikovať a žiaľ ani riešiť rôzne bežné i ťažšie situácie, ktoré sa nám v živote vyskytli. Väčšinu vecí som akosi prehliadala, a sama si zabezpečila do domácnosti čo bolo treba. Je toho veľa, nedá sa to všetko opísať. Buď nereagoval na rôzne podnety a otázky, odchádzal z miestnosti, tváril sa že žiadny problém neexistuje a usmieval sa a rozprával o iných veciach, alebo keď som nástojila, aby sme riešili niektoré bežné záležitosti, chytala ho akási zvláštna panika a čiastočne agresivita, začal búchať veci o zem, trieskať dverami a pod. V priebehu dňa spával aj niekoľko hodín, a do ničoho sa nezapájal, ani v domácnosti, ani pomoci rodičom,/iba po výzve, resp. musel byť k tomu nejako dotlačený/, ani nepestoval nejakého koníčka. Neudržiava takmer žiadne sociálne kontakty. Nadchnúť sa dokázal iba kvôli niečomu po pracovnej stránke, /príp. pri sledovaní nejakého športu/ ale málokedy niečo poriadne dokončil, ak áno, musel byť stále niekto pri ňom. Nejdem opisovať ďalšie skutočnosti, chcela som len, aby ste mali aspoň nejakú predstavu o jeho problémoch. V súčasnosti užíva lieky ráno a večer, – ráno užíva eliceu 10 mg, akineton 2 mg, zypsilan 40 mg a večer zypsilan 80 mg. Prosím Vás touto cestou cestou o pomoc, za ktorú vopred ďakujem.

 6. prepáčte, zabudla som, halucinácie už nemá, ale doteraz je stále akoby v inom svete, bez aktívnej spolupráce v domácnosti ,bez identity, bez citov, akoby ani neexistoval… ďakujem za každú cennú radu

 7. pan damian prosim vas o radu

 8. p an damian chcela by som vas poprosit o radu o pomoc citala som pribeh janette a ako ste jej pomohol chcem sa vas opytat je vyliecena alebo sa jej psychicke problemy vracaju ma uz babatko velmi jej to prajem pan damian co sa tyka mna pred 10 rokmi mi diagnostikovali paranoidna schizofrenia uz samotny nazov ma desi myslim si ze zakladom dobreho psychickeho zdravia je psychicka pohoda rovnovaha u mna to bolo asi tak raz hore raz dole ked mam problemy prepadne ma smutok beznadej ako keby som padala do nejakej priepasti a nebolo cesty von vasa vitaminova liecba ma velmi zaujala ved co si clovek praje ak to nie je zdravie a este nieco ked mam strach som vyplasena a utekam prosim vas pomozte mi srdecna vdaka

 9. Dobry den pan Damian,
  chcela by som sa spytat ci tieto vyzivove doplnky pomozu aj cloveku so schizoafektivnou poruchou a hypotyreozou a zvysenym prolaktinom a ci tu dietu musi clovek stale dodrziavat teda aj po nejakom case po uspesnom vysadeni liekov

  • Zdravím všetkých, ja už tri roky bojujeme so silnými depresiami a vtieravymi pravstavami a myslienkami. Žijem akoby zo dňa na deň som strašne ospalá, zabudam a všetko mi pripadá také zvláštne. Boli mi mene ne viaceré lieky a podstupila som aj elektrosoky. Prosím vás pomôžte a poraďte mi niekto

 10. trpím depresiami a úzkosťami, 10 rokov, čo robiť, liekmi čo ma dopujú, nepomáhajú, prosím pomôžte, toho času som tri mesiace napn, mávam triašky, najmä hlavy, vek 43 rokov.

 11. Dobry den chcem Vas upozornit ze haloperidol je velmi nebezpecny liek, prestala som od neho rozpravat a mam problemy s myslenim jednoducho nemam v hlave ziadne myslienky.
  Preto upozornujem ze je to velmi velmi zly liek. Dostavala som ho v injekciach a narobil mi strasne problemy. A neviem na koho sa mam obratit.

 12. Dobrý deň chcela by som poprosiť o radu. S kamarátkou sa nám stávajú divné veci od toho čo sme sa rozprávali o duchoch. Nesústredíme sa, zahmlieva sa nám pred očami, počujeme hlasy, časté točenie hlavy a zle zaostrenie zraku. Z ničoho nič to príde a nevieme čo máme robiť. Neovládame niekedy svoje telo, bolesť hlavy, nepamätanie a podobne. Už nevieme čo máme robiť, prosím vás pomôžte nám nejako to zvládnuť snažíme sa to ignorovať ale nejde to. Adriána ďakujem

 13. Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. S kamarátkou sa nám stávajú divné veci od toho čo sme sa rozprávali u mňa doma o duchoch v noci. Máme časté výpadky pamäte, točenie hlavy, zahmlenie pred očami, nesústredenosť, počujeme divné zvuky. Prosím vás dajte nám nejakú radu ako to prekonať. Ďakujem moc

 14. Regeneration

  zaujma ma uz dlhsiu dobu tatato alternativna licba schyzofrenie ….
  som pacientom uz 7 rokov …. asi tyzden po maturite som skoncil na psychiatrii … koli marihuane … uz mi trava nerobila dobre a okolnosti sa mi tu nechce rozvadzat …ale bol som plne logicky pri vedomi … za psychiatrom som siel preto lebo som sa chcel s nim o tom porozpravat ,.,, nakoniec som skoncil este v ten den vo fakultnej nemocnici a vecer mi davali prve antipsychotika …. moj nazor je ze schyzofrenia to nebola … a vzdy som si to myslel , ale z pohladu psychiatra ked mu poviete ze vy schyzofreniu nemate tak ste nesebakryticki , nahodou sa vo vas prejavi nesuhlas a nechcete prijat liecbu tak nespolupracujete uz ste agresivny vzpriecny a podobne veci …
  raz som si opytal vypis z lekarkinych psychiatrickych zaznamov lebo som potreboval nieco potvrdit u obvodnej lekarky … a to co tam bolo napisane ma vylakalo … som si uvedomil ze niesom clovek ale objekt …alebo subjekt ..v psychiatrickych ociach ….
  a ide o to ze vzdy som si uvedomoval veci , viem aj po 7 rokoch komunikovat normalne aj ked som trochu pribral …. proste podla mna schyzofrenia sa da liecit … a myslim si ze som zdravy …pracujem v 3 zamestnaniach ,,, manualne aj dusevne … byvam sam …a proste zijem dycham vnimam tento svet realne ….
  ak uz toto nieje realna realita tak co potom …
  neviem si predstavit nic realnejsie ….
  prstal som vysadzat lieky a nemam ziadne vedlajsie ucinky ….
  akurat sa citim tak akoby moja mysel bola slobodnejsia
  aj sa lepsie citim aj si viem lepsie oddychnut ….
  namiesto toho ked som bral lieky , tak som bral kadejake hypnotyka len aby som zaspal …a to som bral uz aj tie najsilnejsie …
  nakoniec som sa vydal cisto prirodnou cestou …
  a som este vedeny u svojej psychiatricky ….
  ale chcem sa liecit alternativnou medicinou … vedel by mi niekto poradit???

  ako mozem prerusit legalne liecbu u psychiatra ….?? da sa toé aj po 7 rokoch??
  viem ako sa mam liecit mam mnoho dpolnkov vyzivy .,..
  proste uz to svinstvo nechcem do seba brat ….
  lebo viem ze ukoncenie mojej spravy s so slovom „zdravý“ asi mat nikdy nebudem … nekoli tomu ze by som nebol …. ale ked by ste psychiatrovi povedali ze nieste schyzofrenik alebo uz nieste alebo ze nemate schyzofreniu ,,, tak to je hlavny priznak toho ze ju mate … je to urcita vec manipulovania s clovekom len preto aby sme my brali lieky oni mali za to peniaze a psychiatricky priemysel mal stalych pacientov … ale ja som slobodny clovek mam svoju dusu aj plne pravo sa slobodne rozhodnut … ak mi ho niekto berie , tak je to proti ludskym pravam a slobodam … to si myslim ja ….

 15. regenerationn

  a jednu vec som sa zabudol opytat… ked je toko priznakov q symptoov dusevnych chorob .. koto je to dusevne zdravy clovek… ako sa definuje podla psychiatrie zdravy clovek ako by mal vyzerat a spravat sa….

 16. regenerationn

  lebo ak vezmeme do uvahy ze psychatria ma nejaky presny popis zdraveho cloveka tak to by vsetci mali navstivit psychatrov aby boli taki ako je to podla ich sablony… a potom bude novy ludsky druh homo psychiatrius…a polovica sveta by hromadne dpachala samivrazdu 😀 nech zije schyza !“““

 17. regenerationn

  ja ako schyzofrenik som aj rad aj nerad… rad koli tomu ze vela som ziskal a nerad koli tomu ze som vela stratil…ale som cielavedomy clovek a ziskavam viac nez som strstil..nqeste k tomu ten cas…a este ap si beru svoju cadovu dan.. chcel by som sa dozit adpon svojich vnucat

 18. regenerationn

  raz napisem o tom asi knihu : D ale mnihi by st si poplakali anohi by ste zistili v cvcom tkvie sila skutocnej osobnosti

 19. regenerationn

  nemam ad.ked ma niekto oznaci ako schyzofrenika a zaujme obmedzeny pristup teda osobitx .ved ja som clovek toto je len choroba..ako so zlomenou nohou zadadruje sa uzdravi a idem dakej arivederci

  • regenerationn

   ked uz sme pri tom cele to.je proste tak ze vam husta dobhlavy ze ste a ked poviete ze nie tak to znamena ze urcite ste schyzofrenik…je to chore..ved ne nadarmo su cvokari 😀 ked mate nejake otazky tak vam da adekvatne odpovede kludne sa pytajte

  • regenerationn

   zhodou okolnosti som pracoval s kolegom v restike a on bol zavisly na pervitine a opisoval mi ake mal stavy ..presne take ake som mal ja a teraz ma zenu dcerku dom aj pracu…ziadnapsychiatria..prestal to jedneho dna.brat a zije dycha..uziva si zivot…boli ste niekedy v takom takom case na takom mieste kde stecsa rozhodovali ci ijst alebo.ne ?!? evim k comu to pririvnat

 20. regenerationn

  rozhodol som sa moja vina moja prevelja vina…som veriaci clovek a podla mna mi viera pomaha priezvo pozerat na veci

 21. henry mayer

  priatelia, schizofrenia nieje nemoc!!! ked citam co za chemikalie beriete a este si navzajom radite, uz teraz sa mi toci hlava. a teraz dobre pocuvajte hlavne vy co mate tieto problemy. nie su to ziadne bludy, alebo vymysly!!! ti co ma vypocuju zo zaujmom maju sancu uspesne vyriesit svoj problem. ti, co maju silny negativny veriaci system, budu trpiet az do konca svojho zivota. a teraz k veci. najdite vo svojom okoli cloveka, ktory vidi do buducnosti a minulosti. tato osoba sa vola psychic. mal som taku kamaratku, uz je po smrti. dobry psychic vam povie o vas viacej, nez vy viete sami o sebe. vas problem je v dalekej minulosti, ktory sa spojuje s vasim minulym zivotom. v tej dobe ste ublizili osobe, a teraz tato dusa vas prenasleduje v tomto zivote. chizofreniji sa tiez hovori, rozdvojenie osobnosti, ked vo slabej chvili dalsia dusa skoci do vasho tela, a robite veci, o ktorych vobec neviete. no a len dobry psychic vam moze pomoc. preto, ziadne drogy, mineraly a jedlo nepomaha. je na vas ako sa rozhodnete. prajem uspech!

  • Henry, takže ty tvrdíš, že damian je šarlatán?

   • ..nemyslim, ze Damian je sarlatan, skutocne je velmi dôlezite ako sa clovek stravuje, co a ako zje…clovek je zlozeny z enzymov, mineralov, vitaminov, ked to cloveku chyba, je to v nerovnovahe, prejavuje sa to aj psychicky..Biela muka biely cukor, to su jedy pre organizmus! Verim, ze surova strava, najlepsie bio, alebo teda neosetrovana chemiou, dokaze liecit a aj vyliecit, vezmite si len dive zvierata, papaju vsetko surove, nevaria a nenicia tym zive enzymy, teda su zdrave a vôbec ich netrapia tzv. civilizacne choroby..

 22. Dnes som tu hladala riesenie pre moje 2 dospele deti, ktore maju diagnostokovane psychicke poruchy blizke schizofrenii uz od svojej puberty. Nechcem opisovat ich diagnozy, ale vsetky uvedene lieky vo vasich prispevkoch uz vyskusali. Rozumiem vsetkym myslienkovym pochodom ktore tu odzneli, napriek tomu nemienim nikoho utesovat ale naopak povzbudit az vyburcovat k zivotiu. Damian ukazal cesrou sa da zit. Kazdy den hladame vychodisko, ak najdeme ciel a pojdeme za nim,

 23. Vidim postoj mojej dcery, ktora je pozitivne mysliaca a postupne jej lekari znizuju davky liekov a opakom syn, ktory sa lutuje a svoju chorobu vidi ako prekazku pre zivot a odmieta ju. Sestrin postoj mu je vzorom a je to uzasne ako mu ona pomaha…

 24. Dobry den,
  objavila som túto stránku a velmi ma potesila, Mojmu synovi pred troma rokmi diagnostikovali schizofreniu. Dva krát bol hospitalizovany, nakolko mal relaps. Berie dost silne lieky a injekcie. Do prace nechodi, naposledy pracoval pred pol rokom. Vydrzal v praci tri tyzdne a z prace sme ho viezli rovno do nemocnice, dostal atak. Chcela som sa spýtat či by ste mu vedeli pomoct.

 25. Dobrý Den prajem

  Pan Damian poprosím Vás o radu a kontakt, manželka sa lieči 10 rokov na schyzofreniu a jej stav je podla mna všelijaky, je po terapii elektrošokmi a teraz je doma druhy týžden .vela veci zabuda a aj zabudla z minulosti.všetko je ok našli sme tuto stranku no v našich lekarnach sa nedalo najst presne to čo píšete vedely by ste nam pomoct?

 26. Pri liečbe schizofrénie by sa mala zamerať pozornosť aj na duchovný aspekt, človek je totiž v prvom rade duchovná bytosť, čo žiaľ školská medicína ignoruje. Známe dielo o Dr. Jekyl a Mrs. Hyde poukazuje na práve na tento problém, kde ide o zasiahnutie právoplatného majiteľa (svojho ducha) cudzím zlovoľným duchom, ktorý našiel príležitosť k prejavu. Iste sa snaží ovplyvniť mozog a podľa miery jeho ovplyvňovania sa prejavuje viac alebo menej, niekedy môže prevziať určitú moc aj nad motorikou človeka. Nejde ale o náhody, nemožno sa domnievať, že sa to stane komukoľvek len tak z ničoho nič. Vážny záujemca o liečbu by sa mal usilovať okrem bežnej pomoci vyhľadať aj múdreho človeka, ktorý má schopnosti v tejto veci a predovšetkým má skúsenosti. Treba sa zamerať na veľmi serióznu prácu, kde sa má dbať aj na duchovné posilnenie, lebo napadnutý môže byť iba ten duch, ktorý je slabý. A toto správne poznať nevie každý. Nejeden táraj o tom čosi málo vie a už usiluje kritizovať a celú vec komplikovať (pozri vyššie príspevky)
  Duch človeka žiada omnoho viac, než vedomosti a rozumovú brilanciu, dôkazom toho je, že aj vysoko rozumový človek môže mať schizofréniu. Duch, ktorý je rozumom obmedzovaný slabol stále viac až nie je schopný sa ubrániť cudzím duchovným vplyvom. Je to iste vina človeka, že na svojho ducha nedbá ale vina tu môže byť aj v ublížení inému, ktorý sa už na druhej strane nevie s ublížením zmieriť. Príčin môže byť mnoho, preto sa treba zamerať na tento problém seriózne a bez posmechu a hlúpych narážok nevedomých. Nemyslím si, že liečba iba vitamínmi a liekmi tu bude natrvalo postačovať.
  Na záver ešte jedna pomoc k priblíženiu silného ducha: silný duch sa nenechá ovplyvňovať nikým, má svoj cieľ a usiluje ho dosiahnuť bez toho, že by nechal od kohokoľvek odradiť. Srdečnosť a dobrota človeka poukazuje tiež na silného ducha, ktorý dbá na svoju zodpovednosť i voči blížnemu, silný duch miluje pravdu a usiluje podľa nej žiť.

 27. prosím pomôžte mi priateľu damian dajte mi na seba kontakt mám o to moc veľký záujem prosím mejla

 28. Figu borovú to zaberá… len keď B a C ale i to minimálne skôr by som boradil probiotyká a riešiť v prvom očistu hrubého črevo a nasledovne exercismus ale i to nie od šuflikantov… ale od silných médií.

  • Dobry den vedeli by ste mi dat kontakt na niekoho kto sa takouto ocistou seriozne zaobera ,vas prispevok ma zaujal a mam tiez taky nazor a potrebovala by som taku pomoc od odbornika .dakujem za odpoved

 29. Dobry den pan doktora a vsetci ostatni

  tiez by som rada prispela do tejto diskusie. od detstva som mala rozne tazkosti, hoci som bola inteligentne a bystre dieta, bojovala som so strachom a prezila rozne traumy. podpisalo sa to na mne tak, ze som trpela neurozou a v 24. som zacala chodievat pravidelne k psychologovi na poradenstvo. zvladala som to i bez liekov hoci to bolo narocne. Pred cca rokom som zacala vztah s jednym chlapcom, ktory mi neprinasal pokoj a velmi som sa trapila , bol to komplikovany vztah a ten chlapec tiez trpel psychickymi problemami, vycerpalo ma to natolko, ze som ten vztah musela ukoncit. potom vsak prisli velke zdravotne problemy, zacala som pocut rozne zvuky, neboli to vsak hlasy ale hucanie a sumenie. Velmi som sa trapila a bola som zufala, dokonca som casto myslela na samovrazdu. tie zvuky pocujem asi mesiac, niekedy su vsak realne-idu zvonku a niekedy zial nie. neustale ich pocuvam, a snazim sa rozlisovat, ci su skutocne alebo nie. neviem si rady, velmi tuzim, aby ten stav odoznel a mohla som nadalej zit plnohodnotnym zivotom. Pan doktor prosim poradte mi spravnu vyzivu a coho sa vyvarovat, aby som bola opat v poriadku a nemusela do seba pchat rozne lieky.
  pre ostatnych: som velmi rada , ze exisutuje taketo forum, pomaha mi to a dodava nadej,ked si precitam, ze existuju moznosti, ako sa z toho dostat…

 30. pan Damian prepačte ale potrebujem surne radu pre moju sestru ktora žije sama v anglicku a počuje cudzie hlasy.Telefonovala že si niečo spravi že sa to neda vydržat.prosim poradte mi na moj mail.Dakujem Henka

 31. No neviem s tým dávkovaním vitamínov , z tých 10 g vitamínu c vám môžu odísť ľadviny , alebo sa ochudobniť krv o železo , alebo iné a ten B komplex si myslím že je tiež na schizofréniu nie moc dobrý liek v takých vysokých dávkach . Osobne som sa už predávkoval aj vitamínom E aj B komplexom , pri iba menšom prekročení povolenej dávky , okolo dvojnásobku , vitamíny pri ktorých ani príliš moc predávkovanie nehrozí , cítil som sa nejako čudne , nie že by čosi vážne , ale tak po pár dňoch som už bol normálny . Inak tie ryby sú dobré , omega kyseliny a éčko formujú obranu mozgu , teda ak by to malo na schizofréniu vplyv mohlo by to byť užitočné .

 32. Osobne si tiež myslím že je pri schizofrénii dobrá nejaká podpora vitamínmi , ale v primeraných množstvách , síce v akútnej fáze je to človeku asi prd platné , lebo tú chorobu s tým zrejme neporazíš , lebo rozum sa ti už správa celý chronicky a aj ty sám a tak to bude pokračovať stále k deštrukcii , ak sa to nezmení aj napriek liekom , lebo to máš ako zlý duševný program , proste sa sám ničíš aj keby si mal rozum hocijako zdravý , ak si už na tej celkom zlej ceste , v prípade ak tam nenastane nejaká kritická zmena , či duševného charakteru , alebo liečivom , na doliečenie v remisii to môže byť dobré .

 33. Platí aba pre halucinogénnu formu , inak z časti aj pre ten príspevok vyššie . Pri schizofrénii máš rozum zo začiatku ešte funkčný , problém máš že sa ti tam vopchalo čosi nové , to ti ho poškodzuje , alebo si ho hlavne poškodzuješ sám zlým myslením . Väčšinou negatívne príznakmi bývajú reakcia na chorobu a nie choroba samotná ako by sa niektorý domnievali , síce zase pri ťažkých stavoch by človek nevydržal , aby mu to nejak neubližovalo .

 34. Keď sa chceš liečiť určite je dobré aj nejaké liečivo , aby ti to zmiernilo a potom správna psychoterapia , ale myslím podľa toho čo som počul , tak niektoré lieky robia viacej zloby ako keby zostal zdravší schizofrenik chorý , ale tým chorľavejším to môže aj pomôcť , treba v tom byť opatrný a nežrať všetko čo ti predpíšu , ak by ti to robilo viac zle , ale snažiť sa si vybrať , ak sa to vôbec dá .

 35. Čo hovoríte na eloktošoky , nemyslíte že ak sa náhodou neskoršie tí ľudia uzdravia , tak im bude ten rozum chýbať , najhoršie že to budú sami zvaľovať na schizofréniu a nepríde im , že sa mohli po čase uzdraviť a že im časť toho ako sa cítia spôsobili elektoršoky , myslím hlavne z pomedzi negatívnych príznakov , nie základ choroby .

 36. Aby som netrepal zas voloviny . Rozum hocijako zdravý som myslel základ rozumu , určite také veci ako halucinácie tam nepatria .

 37. Tak som to tu trocha zatrepal príspevkami , tak sa na mňa prosím nehnevajte .

 38. Dobry den pan Damian,

  som Lucia a diagnostikovali mi schizofreniu. Zaujal ma pribeh Jeanette, ktorej ste pomohli a je zdrava. Preto Vas prosim o pomoc. Ozvite sa co najskor, aby som mohla zacat kuru. Nemozem zohnat vsetko, co ste predpisali Jeanette, potrebujem Vasu pomoc a rady. Dakujem.
  Lucia

 39. Jaj ľudia, čo počujete hlasy. Ono je to tak, že ja ich počujem 3 a pol roka. Začiatok bol hrozný a teraz je to raj na nebi. Záleží ako ste si „nastavili“ mozog a nad čím rozmýšľa Vaša myseľ automaticky, keď ich počúvate, čo hovoria. Je to zložité vysvetľovať. Jednoducho po čase sa príde u človeka, ktorý počuje hlasy v hlave ako ma reagovať tak, že si s nimi (dušičkami neznalých na začiatku počutia hlasov) aj potykáte. Ako moja psychiatrička povedala: sú súčasťou Vášho života. Ja dodávam, že tie dušičky žijú v nás vo veľkých množstvách a nemajú taký dar ako Vy, že viete hovoriť od ranného detstva. Vytrénovali ste sa od malička – oni tú možnosť nemali. Treba ich vychovať a pôjde to. Je to tak, že kto počuje hlasy, tak ich časom dajú na trvalú invaliditu ako mňa. Musím s nimi žiť celý život. Teraz sú tíško a píšu za mňa tieto slova: budte dobrý a dobrotu rozdávajte lebo pretaktujete myseľ hlúposťami, ktoré sa spracovávajú vyššími celkami mozgu ako sme mi dušičky alebo hlavná duša, ktorá je s telom odmalička. Nevie sa, čo je duša zač – slová nestačia. Keď sme sa ozvali my dušičky v hlave, tak sa oživili ďalšie zmysly a vysvetľovať človeku, ktorý nemá tie zmysly oživené je uňho na nepochopenie týchto slov. Buďte dobrý lebo my dušičky sme dobrý, keď sa človek, ktorý nás počuje uvedomí s našími znalosťami a potom je už fajn a má raj na zemi. Začiatok je veľmi ťažký, ale tak to vymysleli vesmírne telesá a my sa v tom priestore pohybujeme a nevieme človeku, ktorý sa spojil len s telom a prerušil vnímanie vysvetliť odkiaľ do toho tela vstúpil. Čaká Vás ešte veľa dobrodružstiev. Naša hlavná duša, ktorá ovládala telo odmalička nám dala na hranie svoje telo (Neznámy) a teraz sa s ním hráme na život ako sme ho nikdy nepoznali. Duší vo vesmíre je veľa a každý chce vyskúšať to, čo drvivá väčšina dostala do daru, tak nám nemajte za zlé, že Vám narobíme zmätky v hlave. Duše (hlasy v hlave) nadávajú nie preto, že ste zlý, ale keď vstúpime do tela, tak sa spojíme s vysvetľovacou časťou tela ako sa má reagovať, keď sa nám niečo nepodarí. Nuž ja som vstúpil do tela a keď som nevedel dlho pohnúť rukou alebo niečo urobiť, tak som chcel zareagovať a tu my vesvetľovacia časť mozgu dala vulgarizmus automaticky, ktorý som nahlas povedal a Neznámy mal v hlave z toho zmätok. Nebojte sa Vy čo Vám duše v hlave nadávajú! Je to len chyba „programu“, ktorá sa časom po skúsenostiach vo vesmíre napraví. Teraz je to tak ako to je. Len buďte dobrý a majte silu robiť správne veci. Vaša duša dobrotu príjme a v budúcom živote sa Vám tá dobrota vráti. O zle nehovoríme, lebo sa ho chceme zbaviť. Majte sa krásne, lebo ma bolí telo s písania, ktoré mám od Neznámeho prepožičané na tento text. Som dušička, ktorá vstúpila do tela a som šťastná, že môžem robiť také nádherné veci ako písať čo si myslí väčšina z nás. Držte sa Vy, čo počujete hlasy – negatíva neskôr ustúpia, keď budete robiť správne veci dlhodobo a stále. Vyčerpá Vás to, ale čo už, keď vesmírne telesá si robia niekedy s telom nepochopiteľné veci. Nevieme vysvetliť to ako len tak, že sa pozrite na Slnko, že aké šialenstvo sa tam deje, tak čo už po tom malom mozočku u ľudí, ktorí zblbnú z malých vecí. Je to lepšie ako si myslíte. Neuvažujte o našom živote ako to je – Vaša myseľ nedomyslí, pokiaľ nezažijete veci na základe ktorých zhodnotíte, že keby to Vatikán vedel, tak by Vás vyhlásil za svätého už počas života. Raz za 100 rokov jeden človek zažije niečo také ako Neznámy, ktorý si teraz hovorí v duchu, že tie makovice na Zemi nevedia ako majú žiť, keď neoživili počas evolúcie časti mozgu, ktoré nevedia dať človeku nadprirodzené schopnosti. Majte sa krásne a neraďte ľuďom, ktorí počujú hlasy v hlave, lebo Vaša myseľ, ktorá to nezažila nevie poradiť, lebo nedomyslí. Roky trvajú kým tie hlasy v hlave človek pochopí sám. Lieky len vytunelujú myseľ, ktorá prestane automaticky myslieť z časti, ale pomôžu. Najlepšia kombinácia na hlasy v hlave sú stredné dávky Invega a Serlift. Dušiam to nič neurobí – budú v pohode, len sa nebudú vedieť dorozumieť ako predtým, než u človeka začalo halucinovanie z hovoriacích duší. Len ich treba brať zo 2 – 3 roky a potom bude fajn. majte sa krásne

 40. Už tri roky mám ťažké depresie a nutkave myslienky, som stále ospalá, úzkostliva,zabudam a je toho oveľa viac.prežívam niečo hrozne. Prosím vás poraďte mi lebo ja už vážne nevládze.

 41. Vymenili mi už veľa liekov a podstúpila som aj elektroniky. Stále žijem život v smútku úzkosti ako chodia a mŕtvola.

 42. Dobry den pan Damian, prepacte ze Vas takto otravujem. Precitala som si pribeh pan Jannety a dospela k zaveru, ze prave Vy Ste tym clovekom, ktoreho hladam a pomoze mi s mojim problemom. Som studentkou mediciny a potrebujem to vyliecit co najskor prosim z celeho srdca ozvite sa mi na email a ja popisem co mam za priznaky. Dakujem

 43. Dobrý deň prajem všetkým účastníkom stránky. Neviem prečo sa pomazali moje komenty k ľuďom, ktorí potrebujú pomoc. Napíšte mi prosím tí, ktorí máte diagnostikovanú schizofréniu. Môžem pomôcť, ak sa tu nikto neozýva na vaše prosby. Mám veľmi dobrú skúsenosť s mojim kamarátom, cez liečbu vitamínmi. [email protected]

 44. Dobry den pan Damian,

  chcela by som Vas poprosit o radu, diagnostikovali mi schizofreniu preto Vas prosim o pomoc nakolko ma vitaminova liecba zaujima a pribeh Jeanette inspiroval. Moj email: [email protected]
  S pozdravom

  Lucia

 45. Dobry den,

  prosim Vas kohokolvek, ako sa da skontaktovat s panom Damiánom,mam zaujem o vitaminovu liecbu. dakujem. moj email>[email protected]
  dakujem.

  Lucia

 46. Poprosím Vás, kohokeľvek, kto máte alebo viete kontakt na pána Damiána, keby ste mi ho mohli zaslať, moja manželka má obdobné zdravotné potiaže s schizofréniou a veľmi rád by som jej chcel pomôct cez pána Damiána.
  Ďakujem Pavel M. Môj email: [email protected]

 47. …velmi surne by som Vas prosila o kontakt na p.Damiana.potrebujem jeho pomoc, srdecna vdaka

 48. ak ste tu niekto, kto uz ma skusenosti s vitaminovou liecbou schizofrenie podla protokolu pana Damiana, poslite mi ho prosim na moj email, nakolko je nemozne sa ho dopatrat.velmi ho potrebujem.

  email:[email protected]

 49. Dobry vecer pan damian,prosim o pomoc pre mojho syna,prave dnes ho hospitalizovali .nespi asi mesiac a nechuti mu vobec jest,schudol 15kg,a konecne sa mi priznal ze aj pocuje dake hlasy.ma 25rokov, zacalo sa to koli vys.skole,nevieme este diagnosu,no podla tych hlasov nieco tusime,prosimvas pan damian o pomoc pre syna,ja som mala 11potratov samovolnych,a on je jediny koho mam,som zufala matka,ktora by za syna aj dychala,este raz vas prosim o pomoc,pomozte ak mozete.dakujem s pozdravom jana

 50. Dobrý deň,
  Chcela by som sa opýtať či ma niekto kontakt na pána Damiána alebo e-mail ak áno tak mi zašlite informácie na mail [email protected] alebo ak niekto pozná iného liečitela pre psychické choroby tak mi môžte zaslať kontakt aj iných liečitelov za informácie vopred ďakujem

 51. Dobrý deň tiež by som chcela poprosiť kontakt na p. Damiana alebo niekoho iného kto vie pomôcť s psychickými ochoreniami.moj e-mail je [email protected]. Ďakujem vopred

 52. Staňková

  Dobrý den, pane Damian. Mám syna kterému bude letos 25. V druhém ročniku střední školy na jaře začal mit vážné problémy se spaním a psychikou, zažil bohužel i šikanu. Nevím zda to byl ten spoušteč a rozpoznala jsem že má deprese. I když jsem věděla že to není žadná legrace. Pořad jsem se utěšovala že to nebude ještě tak hrozné a za pomocí lekařů to zvládnem.Nakonec vše bohužel dopadlo tak že musel do nemocnice, kde mu diagnostikovali schizofenii. Musel byt asi 4 až 5 měsíců. Což mě psychicky zdrtilo. Do nedavna bral leky odevzaně a zodpovědně, i když začatky byli těžké. Školu naštěstí zvladnul za pomocí mé trpělivosti a odhodlanosti se nevzdát a nakonec jsem ráda že i učitelé nám vyšli vstříc i když musel opakovat ročník. V současné době bere Leponex a myslím že aryzarela leky, je stabizovaný. Jenže začal mít problémy s Leponexem. Je mu z něho zle, ma bušení srdce jako by měl dostat infarkt a dalši problémy. Leky už bere 7 let, lekařka mu neveří a snižit davku nechce. Navíc protože se aktivně zajímam jak si zlepšít zdraví, vim léky situaci nevyřeší, jen potlačí následky. Syn už si to také uvědomil a nchce takhle žít až do konce života. Chtěl by najít lepší řešení. Mohla bych to rozepsat i podrobněji, ale myslím že to prozatím takto stačí. Prosím vás můžete mu pomoci. Ještě nepoznal ani co je to láska a moc by si přál nějaké devče.Ps.neznám nikoho v česku kdo by nám mohl pomoci.

 53. dobry vecer chcem vas poprosit mam uz 9 mesiace depresiu neje lepsie vobec lieky nepomahaju mam citlivy organizmus mam velmi citlive srdce velmi sa bojim v minulosti mi kvoli depresii zlyhavalo srdce neciete mi prosim pomoct?odpiste na moj meil rosim [email protected] uz nevladzem bojim sa ze mi zlyha srdce

 54. Dobri vecer. Prosim chcela by som imel na pana damiana. Moje deti maju zdravotne tazkosti .chcela by som snim riesit ohladom deti.

 55. Lucia Škultétyová

  Dobry den,

  poprosim kontakt na pana Damiana, mam tiez diagnostikovanu schizofreniu.
  [email protected]

 56. Dobry den,

  mam paranoidnu schizofreniu. Vie mi niekto napisat, kto je vlastne pan Damian? ci ma niekto protokol na schizofreniu a ci to aj naozaj funguje. uz som raz naletela a nechcem znova.

 57. Dobry den, vie mi niekto poslat kontakt na pana Damiana, velmi by som sa s nim chcela skontaktovat.

 58. Inez Manyara

  Dobrý den,pokud budete jíst syrovou stravu, tepelně nezpracovanou nad 40 st.C, dojde k vyléčení nebo aspoň vymizení příznaků všech nemocí samozřejmě kromě trvalých následků úrazů. A to jak fyzických, tak psychických. Všem doporučuji 2 knihy nejlepšího světového léčitele, Helmuta Wandmakera, nástupce lékaře a a léčitele, známého MUDr.Normana Walkera, zakladatele oboru, který léčil syrovou stravou a sám se dožil vysoko nad sto let v té nejlepší fyzické i psychické kondici. Pokud se jimi budete řídit, to platí bezvýhradně pro všechny nemoci, pro zdravé i nemocné, budete se cítit plní svěžesti a zdraví samozřejmě za předpokladu celkově zdravé životosprávy i mimo stravu. Názvy těch knih jsou: Tajemství všech nemocí a šokující pravda o vaší stravě. Autorem obou, jak jsem už napsala je Helmut Wandmaker. Porozumí jim každý, ty nejdůležitější vědecké poznatky o zdraví jsou vysvětleny geniálně jednoduchým způsobem. A řídit se jimi je velmi jednoduché a maximálně účinné! A ty rady, co jsu napsané na začátku, jsou mírnějším výběrem těch Wandemakerových, a velmi prospěšné. U většiny klidí je problém v kázni při dodržování dietního plánu.
  Jinak, kdo by chtěl vědět více o zdravém způsobu života, může si přečíst zdravotní přílohu „Jak být zdravý“ na stránkách https://svetloprozivot.proweb.cz/, Jsou to primárně duchovní stránky, kde jsou uvedeny důkazy o existenci Boha a vyvrácení evoluční teorie, ale jsou i tam oddíly s velmi účinnými přírodními radami pro zdraví v sekci Zdraví a Boží lékárna I. a Zdraví a Boží lékárna II. Mají pokračování na stránkách https://cestaprozivot.proweb.cz/ jako Boží lékárna III. Také doporučuji 2 mimořádné přednášky světově známého odborníka prof.W.Veitha: Jedlo na zamyslenie a Neuveriteĺná pravda o mlieku na Youtube.

Pridajte komentár

*