Počuli ste už niekedy o zázračnej HIPOTERAPII? Takto funguje liečba srdcom


Print Friendly, PDF & Email

Liečivá sila srdca: stretnutie s liečivými koňmi

„Jedného dňa sa v mojom živote objavil kôň. A všetko sa zrazu zmenilo.”

Slová mojej dobrej priateľky mi znejú v ušiach vždy, keď si spomeniem na moje prvé stretnutie so špeciálnym druhom koňa, ktorý dokáže liečiť.

V jej prípade išlo o prekrásneho bieleho koňa, ktorého si odfotila. U mňa to bola nádherná kobyla hnedej farby. Cez stred čela sa jej tiahla biela škvrna. Volala sa Trinity Red Star.

Ja som si ju nevyfotila. Samotná prítomnosť tohto koňa ma však zmenila. Otvorila mi dvere do dovtedy nepoznanej komnaty.

Trinity Red Star patrí k stádu liečivých koní na Thirteen Moons Farm. Táto farma sa nachádza na ostrove Vancouver  v provincii Britská Kolumbia.

Skôr ako vám prezradím viac, chcem sa vás niečo opýtať: Veríte v liečivú silu srdca?

Ja áno. Sama som ju zažila. A som presvedčená, že vy tiež. Ľudské srdcia si vymieňajú energiu. Zatiaľ tomu však nedokážeme plne porozumieť.

Vedecké dôkazy  o sile srdca

Štúdia z Heartmath Institute v Kalifornii zistila, že srdce vytvára najsilnejšie elektromagnetické pole v celom ľudskom tele.

Výskumníci zistili, že elektromagnetické pole srdca dosahuje 60x vyššiu maximálnu hodnotu ako sledované mozgové vlny a má vyššiu úroveň inteligencie ako mozog.

Magnetometer dokáže zmerať žiarenie srdca vďaka tomu, že jeho pôsobením sa vytvára okolo ľudského tela energetické pole.

Môže byť široké až 250 – 300 cm a nachádza sa aj medzi dvoma jedincami blízko seba.

Predstavte si teda silu ľudského srdca a vynásobte ju piatimi. Výsledky ďalších štúdií hovoria, že takéto množstvo energie vyžaruje srdce koňa.

Heartmath Institute ho opisuje ako pole v tvare gule a tvrdí, že dokonca dokáže zmeniť náš srdcový rytmus!

Liečivá sila koní

Keď prichádzam na farmu, môj srdcový rytmus je narušený. Kone milujem, no zároveň sa ich bojím.

Keď som mala 9 rokov, z jedného som spadla. Do sedla som sa vrátila len pár týždňov pred začatím tejto liečby.

Musím sa priznať, že mám veľký rešpekt pred tým, ako tieto zvieratá vnímajú ľudské emócie a ako na ne reagujú.

Dnes je to však úplne iné. V našej skupinke je nás zhruba 25. Sedíme v kruhu vnútri jazdeckej haly. Sme zabalení v dekách, popíjame horúci čaj a zoznamujeme sa.

Kone sa už pripravujú vo svojich stajniach. Tie sú hneď vedľa jazdeckej haly. Nevidíme ich. Cez drevené steny k nám však doliehajú rôzne zvuky a niektorí z nás už cítia zmeny energie.

Našu skupinu vedie Tina – jedna z mála nadaných ľudí, ktorí pracujú s týmito úžasnými bytosťami. Vysvetľuje nám, že liečivé kone sú ešte vnímavejšie a silnejšie ako tie bežné.

Majú totiž génovú mutáciu, ktorá sa označuje ako Pocahontas efekt, The Large Heart Gene (Gén veľkého srdca) alebo X-faktor.

Štúdie zistili, že kone majú pravidelný srdcový rytmus. Takýto systém pomáha prekonať stresové  situácie a vyrovnať sa s nimi. Dokáže ich premeniť na stavy pokoja a radosti.

Pri interakcii s koňmi sa podľa štúdií tieto stavy emočnej rovnováhy prejavujú aj na fyzickom zdraví jednotlivca. Výsledkom je napríklad znížený krvný tlak a tep, zvýšená hladina beta-endorfínov (neurotransmiterov, ktoré potláčajú bolesť) či zníženie hladiny stresu.

Genetická mutácia spôsobuje, že tieto liečivé kone sa rodia s neobyčajne veľkým srdcom. V spojení s ich pravidelným srdcovým rytmom je pre ne jednoduchšie prenášať veľké množstvá energie ako pre obyčajné kone.

Liečivé kone znesú vysoké a silné vibrácie, čo im umožňuje pracovať aj s väčším počtom ľudí naraz bez toho, aby sa cítili vyvedené z rovnováhy.

Prv než sa k nim môžeme priblížiť, musia vyrovnať a zvýšiť energiu skupiny z diaľky. Až potom môžeme vojsť do stajní a pristúpiť bližšie. Tam začína ďalšia fáza liečenia.

Hoci som kone ešte stále nevidela, už som zabudla na svoj strach. Začínam pociťovať vzrušenie.

Ako sa píše na stránke Thirteen Moon Farm: „Všetky kone sú učitelia. Niektoré kone sú tiež liečitelia. Liečivé kone sú viac ako učitelia-liečitelia.”

Je fascinujúce, že liečivé kone sa na prvý pohľad od bežných koní nelíšia. Ak však nedostanú príležitosť uplatniť sa ako liečitelia, začínajú krívať alebo sa nevhodne správať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Toto ochorenie si veterinári často vysvetľujú nesprávne. V skutočnosti je možné zvrátiť ho len tým, že kone dostanú priestor liečiť druhých. (Pripomína mi to ľudí, ktorí chcú tiež žiť zmysluplne.)

Práca týchto koní je pozoruhodná. Vy možno v liečivú silu energie neveríte. Pozitívne výsledky, ktoré dosiahli pacienti s duševnými či telesnými  ochoreniami po liečbe pomocou koní, sú však veľmi presvedčivé.

Tina pracuje s liečivými koňmi už niekoľko desaťročí. Počas svojej kariéry zažila niekoľko „zázračných“ vyliečení.

Na svojej stránke píše: „Vstúpenie do energetického poľa koňa dokáže naštartovať spirituálne prebudenie. Tí, ktorí sú citliví, potrebujú podporu ľudí, ktorí sú s týmto procesom oboznámení a môžu im byť počas liečby oporou.” 

Približne po 40-tich minútach kone ukončili prvú fázu liečebného procesu. Tina to už vie posúdiť podľa zvukov, ktoré kone vydávajú.

Teraz sa s nimi konečne môžeme stretnúť. Moje vzrušenie vrcholí a jediné, čoho sa obávam, je, že svojím prílišným nadšením a nedočkavosťou tieto citlivé zvieratá odplaším.

Keď vojdeme do stajní, pred nami stojí zoradených niekoľko nádherných koní. Hneď ma upúta jeden veľký hnedák. Volá sa Trinity Red Star.

Zopár ľudí zo skupiny sa postaví pred tohto koňa so mnou a začína sa ďalšia fáza liečby. Cítim, ako mi kôň jemne okusuje  zápästie, potom sa jeho nozdry dotýkajú oblasti môjho srdca a následne ich ucítim na čele.

Tina mi vysvetľuje, že kôň práve pracuje na prepojení môjho srdca s mysľou. Len ticho prikývnem. Nečudujem sa.

Po celý rok sa snažím nahliadať viac do svojho srdca a dostať srdce a myseľ do rovnováhy. Ten kôň musí byť génius.

Trinity Red Star pokračuje vo svojej práci. Nozdrami sa posúva hore-dole po našich telách, preskúmava konkrétne oblasti a popri tom cerí zuby.

Ak by to človek pozoroval z diaľky, pripadalo by mu to ako nejaký smiešny tanec. Kôň pritom vykonáva svoju prácu v rámci skupinky aj na jednotlivcoch.

Tina a jej tím sa nám snažia čo najlepšie priblížiť „reč“ koňa a vysvetliť, čo sa práve deje. Som ohromená tým, ako kôň dokáže zachytiť toľko duševných a fyzických problémov.

Ani raz sa nepomýlil.

Prístup k liečbe Thirteen Moons Farm sa líši od iných prístupov v tom, že sa sústredí na prácu so samotným zvieraťom a jeho predurčenou úlohou liečiť.

„K zásadnému zlomu v liečbe dochádza vtedy, keď si klient začne plne uvedomovať, že kôň je vnímavá emocionálna duchovná bytosť, ktorá zasvätila svoj život liečeniu ostatných,” hovorí Tina.

Bola už toľkokrát svedkom liečivej sily koní, že sa stala stúpencom takejto práce a rozhodla sa založiť Medzinárodnú akadémiu liečivých koní.

Kone naše skupinky opustili a sedenie sa skončilo.Výsledok práce koní s energiou je však cítiť niekoľko dní, týždňov, ba dokonca mesiacov.

V jazdeckej hale nás čaká horúci čaj a úžasné sušienky, ktoré pre nás napiekol Tinin manžel. Sedíme a rozoberáme naše stretnutie s koňmi.

Niektorí ľudia hovoria, že pociťovali chvenie či dokonca prechádzanie bolesti celým telom. Iní pociťovali zmeny energie či návaly emócií.

Ja sa cítim šťastná a povznesená. Stále som fascinovaná zo stretnutia s týmito úžasnými zvieratami.

Nasledujúce dni sa u mňa dostavujú badateľné účinky liečby. Prechádzajú mnou obrovské vlny hnevu, smútku, frustrácie, až sa sama nespoznávam.

Reaguje aj moje telo – žalúdok vydáva čudné zvuky a cítim sa nesmierne vyčerpaná. Je to ako nejaké „čistenie“. Doslova mám pocit, ako by som sa zbavovala niektorých emócií.

Po pár dňoch sa mi vracia sila. Cítim sa sviežo, som ako znovuzrodená. Usídlil sa vo mne pokoj a ešte niečo, čo sa mi ťažko vysvetľuje.

Cítim sa opäť prepojená so svojím JA. Ako by ma niekto napojil na zdroj energie. Pripomína to kúzlo. Je to kúzlo koní.

Bol to skutočne silný zážitok. Iný, ako som očakávala. Niečo vo mne zmenil.

Mám niečo aj pre vás, milí skeptici: za týmto všetkým je veda a dosiahnuté výsledky sú výborným dôkazom.

Za seba a zo svojej skúsenosti hovorím, že tieto kone sú skvelí liečitelia a sú tak trochu „z iného sveta“.

Ak sa mi niekoho z vás podarilo zaujať – choďte a vyskúšajte si to!

Stojí to za to. Pocítiť liečivú silu srdca je veľký zážitok.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobry den. Zaujimave! Jestvuje daco podobneho v SR ci v CR? Vopred dakujem a prajem pekny den.

 2. Vladimír Jurišta

  počujte môj zážitok z detstva…..keď som mal 4 roky stal na ulici furmanský voz s koňom. Pohonič si dával v naprotívnom obchode pivo.Ja som ako hravé dieťa vliezol do zadného kolesa vozu, ktoré som cez jednotlivé priečky preliezal. Vtom prišiel furmán a zavelil koňovi “ !hijo!“ Keby sa voz dal do pohybu z štvorročného chlapca by ostala fašírka.Koň však odmietol ísť. Zúrivý a ožratý a sprostý ako tágo pohonič,teda inač typický kysucký furmán začal koňa neprirodzene mlati5 a nadávať mu…ty ku…ja ti dám a podobne.
  Zúrivý rámus trval asi 5 minút, vozom cukalo a mne štiplo brucho a zlomilo malíček.Ale koň znášal krutú bitku a nepohol sa. Ožraté induvidum s IQ 28 len revalo a revalo. Predávačky vybehli z predajne,zalomili rukami a kričali na pohoniča.
  Ten idiot to nepochopil,že ukazujú,že v kolese je dieťa.Museli doslova pribehnúť k nemu a prstom ukázať čo sa deje. Až potom mu zapálilo-
  Za svoj život vďačím koňovi.
  Potom sa divíte, že zvieratá sú na vyššej úrovni ako drtivá väčšina dvojnožcov na Slovensku,zvaných Homo Trapiens.
  Vďaka ti koník,aj keď už si určite v konskom nebíčku.

  • A kde si mal vtedy rodicov,ty hrave dieta? Vsetko kritizujes a nadavas,inak to mohol byt od teba celkom slusny prispevok.

 3. Vladimír Jurišta

  standak – čo sa stalo, bola uplná pravda. V tej dobe, písal sa rok 1950 rodičia nevodili detičky za ruky a možno aj preto teraz, keď mám 72 rokov som pomerne fit. Nebol to prípad mojich rodičov, bolo to všade tak .A mimochodom, vôbec nenadávam , ten ožratý blbec si zaslúžil poriadnu nakladačku…

Pridajte komentár

*