Rakovina sa dá liečiť. Tento lekár odmietol mlčať a vyšiel s pravdou von


Rakovina sa dá liečiť. Tento lekár odmietol mlčať a vyšiel s pravdou von

Profesor Colin T. Campbell sa nedávno ocitol na životnej križovatke. Bol nútený vybrať si medzi kariérou a odhalením nového vedeckého objavu, ktorý by zmenil svet k lepšiemu.

Vyhľadala ho dokonca aj CIA, ktorá sa vypytovala na jeho nové vedecké objavy. Mnohí kolegovia ho varovali, aby pre svoju bezpečnosť radšej nepokračoval v kontroverznom výskume.

Liečba osteoporózy

I napriek tomu, že sa mu vyhrážali prepustením z práce, vybral si, že celému svetu odhalí pravdu.

Čo zistil Dr. Campbell?

Dr. Campbell je profesorom nutričnej biochémie na Cornellovej univerzite. Vo svojom poslednom výskume zistil, že hlavným dôvodom chronických ochorení (vrátane rakoviny) je konzumácia živočíšnych výrobkov, ako sú mäso, mlieko a ryby.

Odhalil tiež súvislosť medzi rakovinou prsníka a mliečnou bielkovinou kazeínom.

Dr. Campbell nesúhlasí s mnohými populárnymi diétami a nestotožňuje sa ani s názormi viacerých slávnych lekárov. S nejedným sa dokonca rozhádal.

Jeho hlavným cieľom je, aby každému človeku bola dostupná zdravotná starostlivosť, vrátane ľudí, ktorí si nemôžu dovoliť kúpiť lieky či podstúpiť adekvátnu liečbu.

Podľa jeho názoru lekári zvyčajne nie sú odborníkmi na výživu, pretože počas ich medicínskeho štúdia na univerzite sa im nedostáva odborných prednášok v oblasti správneho stravovania.

Dr. Campbell strávil viac než 50 rokov vo verejne financovaných laboratóriách (bez komerčného vplyvu farmaceutických firiem) a teraz chce zdieľať svoje objavy s celým svetom.

Ako tvrdí, jednoduché zmeny v stravovaní môžu predísť srdcovým ochoreniam, znížiť riziko rakoviny a dokonca rakovinu aj vyliečiť.

Ako živočíšne bielkoviny vplývajú na rakovinu

Podľa výskumu Dr. Campbella, konzumácia živočíšnych výrobkov aktivuje rakovinové bunky, zatiaľ čo obmedzenie príjmu mäsa znižuje riziko vzniku tohto ochorenia.

Inak povedané, strava s vysokým obsahom bielkovín podporuje rast rakovinových buniek a dodáva kyslík voľným radikálom, ktoré sú často príčinou vzniku rakoviny.

Výskum Dr. Campbella silno poukazuje na to, že liek na rakovinu – či tomu veríte alebo nie – sa ukrýva v rastlinách.

Dr. Cambell pochádza z konzervatívnej rodiny. Vyrastal na farme, kde bol neustále poučovaný, že mlieko má veľa výživných látok, ktoré sú dôležité pre zdravie.

Keď začal svoju akademickú kariéru, študoval vplyv stravy bohatej na bielkovíiny u detí na Filipínach. Bol veľmi prekvapený, keď našiel spojitosť medzi živočíšnou bielkovinou a rakovinou pečene.

Čo ho šokovalo ešte viac bolo, keď zistil, že jedna indická štúdia dospela v podstate k rovnakému záveru.

Liečba osteoporózy

Išlo to totiž takmer proti všetkému, v čo dovtedy veril.

Knihy so zisteniami Dr. Cambella sa stali bestsellermi

V roku 2005 napísal Dr. Campbell knihu o výžive a epidemiologických štúdiách spolu so svojím synom Thomasom.

Aj keď očakával skromnú reakciu od verejnosti, jeho kniha zožala veľký úspech. Predaných bolo viac ako milión výtlačkov a preložená bola do 25 rôznych jazykov.

V roku 2013 napísal ďalší knižný bestseller, kde spomína, že kazeín je najhoršia rakovinotvorná látka. Jeho knihu s názvom Čínska štúdia sa dá zohnať v niektorých internetových kníhkupectvách.

Viaceré menšie štúdie ukázali, že rastlinná strava dokáźe vyliečiť nielen rakovinu, ale napríklad aj srdcové ochorenia.

Edward Giovannucci je iný známy profesor na výživu a epidemiológiu z Harvardovej univerzity, ktorý súhlasí s vyjadreniami Dr. Campbella.

Je presvedčený, že bežná strava je príčinou zdravotných problémov svetovej populácie.

Tvrdí, že najhoršie na západnej strave nie je len vysoká konzumácia mliečnych výrobkov, ale aj prejedanie sa vo všeobecnosti. I napriek tomu verejnosť stále uprednostňuje stravu bohatú na živočíšne bielkoviny.

Hoci mlieko môže byť zdravšie naž taká sladená limonáda, štúdie naznačujú, že nezlepšuje kvalitu kostí ako sa to dodnes traduje, ale práve naopak. Mlieko zvyšuje riziko vzniku osteoporózy v neskoršom veku.

Hádzanie polien zo strany medicínskej komunity

O publikáciu Campbellovej kroniky bol veľký záujem, ale kvôli vysokému tlaku zo strany farmaceutického priemyslu k nej nedošlo.

Dr. Campbell vo svojej knihe písal o záškodníckych snahách mnohých ľudí z americkej komunity zameriavajúcej sa na zdravú výživu, ktorej bol sám členom.

V súčasnosti prezentuje svoj výskum medzi ľuďmi v Severnej Karolíne a New Yorku.

Ponúka bezplatné kurzy, kde hovorí o tom, ako vláda ignoruje vedu, zatiaľčo chváli korporatívny výskum a prosperuje z neho.

Záver

Globálna ekonomika sa rozširuje od rastlinnej a živočíšnej výroby, poľnohospodárstva a agrochemických spoločností až po nemocnice, zdravotnícke zariadenia a farmaceutické spoločnosti.

Hlavný prúd pokračuje v chválach a podpore konzumácie mliečnych výrobkov a mäsa. Tým podporuje farmaceutický priemysel v dosahovaní zisku, zatiaľčo ľudia trpia a privodzujú si vážne zdravotné problémy.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Veľmi zaujímavý článok. Ďakujem.

  2. Campbell je kapacita. Toto je cesta k zdraviu a nie zbytočné a komplikované nezmyselné diéty, výživoví „poradcovia“, šarlatáni, zázračné produtky….
    Čínsku štúdiu by mal čítať každý, najmä rodičia, lebo im vďačia ich deti za choroby.

  3. Ja už mám tento spôsob liečby odskúšaný a môžem pokojne povedať: FUNGUJE TO!!! Odkedy som prešla na surovú stravu, nebývam chorá, hoci všetci naokolo kýchajú a kašlú.

    • Presne tak, mám štyri deti ktoré nebývajú choré, ani ja ani manžel. Rastlinná strava je dostačujúca pre ľudský organizmus. Je na nás ako sa budeme stravovať a samozrejme podľa toho sa tak budeme aj cítiť. Škoda len, že tomuto veľa ľudí neverí. Radšej budú do seba pchať lieky čo je pre nich pohodlnejšie ako zmeniť stravovacie návyky. To vidím aj na mojej matke, ktorá mala nádor na hrubom čreve a nádor na maternici a stále sa jej návyky nezmenili.

  4. Antonin Kolinger

    Jsem Vám velmi vděčný za popularizaci důležitých informací, které se lidem běžně tají. Půl století se zabývám tématem „Životospráva“ a na http://www.kolinger je knížka se stejným názvem, kterou stále aktualizuji. Dík za dobrou práci. Zdraví Kolinger

  5. Veľmi zaujímavý článok.Myslím,že trocha pravdy v nom je.

  6. O vlivu rostlinné stravy na zdraví člověka „mluví“ již před 3000 lety „ájurvéda“.

  7. Definitiva

    Sú ľudia, ktorí si myslia a VERIA. Sú ľudia, ktorí si prečítali Činsku štúdiu, odskúšali si fakty v praxi a už postúpili na úroveň, že VEDIA. Dospieť od narodenia k vedeniu, POZNANIU, od bludov k faktom, trvá veľa rokov. Ani štát, ani korporácie vám nepomôžu, lebo by schudobneli a stratili nadvládu nad ľudskými dušami a človek by stal slobodným. A to je hriech!

  8. Aj ja vam dakujem za vystizny clanok !
    Rastlinna strava lieci vsetky civilizacne ochorenia – dokladaju to nespocetne VEDECKE studie. Ich popularizacii sa venuje, napr., stranka https://nutritionfacts.org/video/curing-painful-diabetic-neuropathy/ (slovenske titulky, tema- radikalne zlepsenie „diabeticke nohy“ za niekolko dni ! )

  9. Imro Galgóczi

    Zdravím!
    Doporučujem prečítať Čínska štúdia bez zaujatosti, a znovu prehodnotiť tam zverejnené údaje. Výsledok bude práve opačný.
    Takmer smrteľník už vie, že dôvodom rakoviny je vysoká hladina inzulínu a cukru v krvi, uvediem len zopár dôkazov: ; Edward Giovannucci, 2001; Brand-Miller, 2005;
    Strava s vysokým GI a GL, signifikantne a trvale udržiava vysokú hladinu IGF-1 – aj to je dokázané – Sandhu MS, 2002.
    Ak to všetko zložíme, niet sa čo čudovať, že Levine a spolupracovníci dospeli k tomu, že skupinu s „vysokým obsahom bielkovín“ rovnako charakterizuje vysoké riziko mortalita diabetu a rakoviny.
    Prečo je tak hlúpy takýto bádateľský tím? Preto, že viacej uverí domnienke ako faktom. Každý, kto chce démonizovať mäso, uverí všetkému, ešte aj tú nemožnosť, že mäso spôsobuje cukrovku.
    Bohužiaľ, len málo ľudí vie, že Čínska štúdia je typickým príkladom zavádzajúceho a manipulatívne zaobchádzania sa s údajmi.

  10. Je pravda, že mliečne výrobky /je to neprirodzená strava pre človeka/ spôsobujú veľa chorôb, aj veľa mäsa – záleží ako chované. Ale vysoká hladina cukru v krvi je zabijak. No a musíme si zistiť čo nám zvyšuje cukor v krvi – pšenica, ovos, a iné geneticky upravované obilniny, cukry,… Dôležité je keĎ chcete byť zdravý v skratke povedané, jedzte prirodzenú stravu – kopu zeleniny a k tomu občas niečo iné – ryby /lovené sieťami/, mäso len z dobrých zdrojov, ryžu čo najmenej genet. upravenú, občas zemiaky,……… bez napolitániek, nanukov z obchodov a rôznych polovýrobkov,……
    Viem o čom hovorím. Keď som mala nádor a potom sa mi stratil, ten pol rok som nejedla ani mäso, mlieko a mliečne výrob. vôbec, ani výrobky kde je mlieko, obilie – pšenicu, ovos, raž,….. chemikálie atĎ / lebo je toho ešte veľa – akú vodu, čaje, mydlá,…/ a keď som pozerala telku, tak len pozitívne české veselohry, a napr. aj české zábavné relácie,. A vyhýbajte sa večným sťažovateľom. Zjednodušte si život.
    Nezaručujem, že to funguje u každého. Je toho niekedy málo, a niekedy veľa, čo človek musí spraviť aby vyzdravel. Ja som to robila všetko s Božou pomocou – Skúšala som, čo som sa dočítala a dávalo mi to logiku / Čínania a Japonci nebývajú tak chorí- nemajú rakovinu, srdc.-cievne ochor., rôzne demencie,….., samozrejme keď nejedia hamburgery/ a so zdravým úsudkom , aj keď okolie vám nepraje a banalizuje, náročky dá na stôl zákusky,,….odolala som.
    Ja som to skúsila a nádor po pol roku mi nenašli. Nebojte sa toho. Majte sa krásne , Môžte mi napísať: [email protected]

  11. Pán doktor má pravdu n 1000%. Ja osobne sa trápim s rakovinou. Absolutne sa snažím nejesť mliečne výrobky. Odskúšal som si to na sebe včetne mäsa. (malé množstvá neškodia). Najdôležitejšia ja surová strava včetne ovocia a zeleniny vo veľkých množstvách. Majte sa krásne a prajem všetkým čitateľom veľa zdravia, lebo v živote je najdôležitejšie. S.L.

  12. Moja sestra sa od 15 roku svojho života dala na vegetariánstvo. Ako 33 ročná zomrela na rakovinu. Ja a brat vegetariánstvu neholdujeme, zatiaľ žijeme. Rakovinu ovplyvňuje mnoho faktorov a toto je len jeden príklad, ale príklad ktorý popiera ideu článku. Podľa článku mala rastlinná strava moju sestru zachrániť.
    Môj dedo zomrel 74 ročný. Pamätám si, že mal tmavé vlasy, sem tam pristriebrené. Jeho syn, môj strýko, sa dal na vegánstvo. Už v 50tke mal úplne biele vlasy (pôvodne čierne).
    Mňa ste teda nepresvedčili – pokračujem v striedmej, no pestrej strave.

Pridajte komentár

*