9 varovných znamení, že by ste mali prestať piť mlieko

Print Friendly, PDF & Email

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Počnúc zlomeninami až po únavu, mliečne výrobky môžu byť hlavným dôvodom niektorých vašich zdravotných problémov. A možno vám ani nenapadlo viniť za ne mlieko.

Keď si teda budete nabudúce pripravovať nákupný zoznam, možno by ste to mali vziať do úvahy.

V dnešnom článku si povieme viac o varovných príznakov vášho tela, ktoré sa vám snažia naznačiť, že by ste mali konzumáciu mlieka obmedziť, prípadne úplne vylúčiť.

1. Po väčšinu času sa cítite unavení

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Mlieko obsahuje malé množstvo molekúl ópia, ktoré vás uspávajú. To však, vedecky povedané, neznamená, že budete dobre spať.

Pretože sa ťažko trávi, unavuje vám telo snahou vytvárať energiu na jeho rozloženie, čo narušuje váš spánkový cyklus.

Pre lepší spánok môžete skúsiť konzumovať ovocie bohaté na tryptofán a zeleninu, napríklad brokolicu, sladké zemiaky, banány alebo jablká.

2. Máte akné

Niekoľké štúdie preukázali, že odstredené mlieko zhoršuje u tínedžerov a mladistvých akné. Podľa iného výskumu môžu byť na vine aj mliečne výrobky.

Nízkotučné mlieko ovplyvňujúce hormóny, ako sú inzulín a IGF-1, môže negatívne pôsobiť na vašu pleť.

3. Vaše trávenie nie je plynulé

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Jedna štúdia naznačuje, že laktózovou intoleranciou trpí 65-70 % svetovej populácie.

Hoci má ľudské mlieko v porovnaní s kravským vyššie množstvo laktózy, to kravské sa nám ťažšie trávi.

Pravidelné problémy, ako sú nadúvanie, nevoľnosť, plynatosť a hnačka, vám môžu hovoriť, aby ste prestali piť mlieko.

4. Máte bolesti prichádzajúce akoby odnikiaľ

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Keďže mlieko je veľmi kyslé, spôsobuje podľa štúdie zápal, ktorý vám poškodzuje kĺby a svaly.

Keď sa po cvičení ťažko zotavujete z bolesti svalov, skúste znížiť svoju dennú spotrebu mliečnych výrobkov.

5. Zažívate mozgovú hmlu

Mozgová hmla nie je choroba, ale symptóm. Spôsobuje problémy s pamäťou, neschopnosť sústrediť sa a mentálnu vágnosť.

Hoci existuje aj niekoľko iných príčin, spúšťačom mozgovej hmly môže byť tiež nadmerná konzumácia mliečnych výrobkov, kvôli vysokému množstvu kazeínu v mlieku spôsobujúcemu falošný pocit uspokojenia.

Mnohé výskumy naznačujú, že zníženie vašej konzumácie mlieka môže pomôcť potláčať depresiu.

6. Máte alergie a iné kožné stavy

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Kvôli podobným počiatočným príznakom, ako sú zápcha, hnačka a kolika, sa môže alergia na mlieko zamieňať s laktózovou intoleranciou.

Alergiu na mlieko má 5 % detí, no môže sa objaviť aj neskôr v dospelosti. Kvôli mliečnym výrobkom môžu vznikať aj ekzémy.

Skúste zo svojej stravy vyradiť mliečne výrobky a uvidíte, či sa váš stav zlepší.

7. Máte vysoký cholesterol

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Cholesterol v krvnom riečisku pochádza sčasti z vašej stravy.

100 gramov obyčajného kravského mlieka obsahuje podľa USDA 10 g cholesterolu a z tohto dôvodu je nebezpečné požívať ho denne vo veľkých množstvách.

8. Ľahko vám praskajú alebo sa lámu kosti

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Vápnik je nevyhnutný pre vývoj a zdravie kostí, najmä v detstve.

Lenže všetky mliečne výrobky – alebo živočíšne bielkoviny vo všeobecnosti – sú kyslé, čo príjem vápnika do tela znižuje.

Jedna štúdia naznačuje, že vyššie riziko fraktúr majú ženy, ktoré pijú denne 3 a viac pohárov mlieka.

9. Vaše telo vzdoruje liečbe a zotavuje sa len pomaly

9 znamení, že máte prestať piť mlieko

Hoci štúdia ukazuje, že v tomto prípade za to nemožno viniť mlieko, na vaše zdravie nepriamo vplývajú kravám podávané antibiotiká.

Antibiotiká podávané kravám spôsobujú vznik antimikrobiálne rezistentných baktérií. Zatiaľ čo probiotiká sú naši priatelia, tieto baktérie sú úplným opakom.

Záver

Ak sa chcete rýchlejšie uzdraviť, možno by ste sa mali zamyslieť nad svojou konzumáciou mliečnych výrobkov.

Zažívate v poslednom čase niektoré z týchto symptómov? Podeľte sa s nami pre zvýšenie povedomia o svoje poučenia!

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujem Vám za užitočné rady do života, ktoré naozaj majú opodstatnený význam. Prajem Vám veľa objektívnych článkov, ktoré mnohým ľuďom pomáhajú.
  S pozdravom Jozef

 2. No já nevím,mléko moc nepiju,spíš podmáslí a jogurty,tvaroh a kosti mám pevné přesto,že už jsem v důchodu…kdesi jsem slyšela,že mléko by neměli pít starší lidé vůbec..nevím čemu dneska můžeme opravdu věřit..zdraví Jana

 3. Falk Novák

  Kravské mléko nepiji od doby, co jsem se dozvěděl v knize Prof. Dr. Campbella Čínská studie (Chinese study), že obsahuje rakovinotvorné bílkoviny (kasein, kterých je asi 80%, zatímco neškodných syrovátkových bílkovin jen 20%)

 4. Anastazia Szegedy

  Ja som tiež vyradila mlieko a mliečné výrobky, iba veľmi málo , si dám tvrdý syr pri červenom vínku….. a to je mlieko starších … tiež obmedzujem múčné výrobky. Vôbec nepoužívam cukor , Iba mad. Najväčšie biele nebezpečenstvo pre zdravie sú 4. biele jedy. Že aj soľ ??? Ja som výnimka Miľujem soľ.
  Ja veľmi solím, ale v tom čase pijem veľa vody. Tam nastáva elektrolýza veľmi dôležitá pre naše zdravie. Tiež používam veľa čili papriku, cesnak , cibuľu. Ráno si dám pohár vlažnej vody z citrónom. Keď ma pobolieva hrdlo, večer vykloktám zo slivovicou. Zo skúsenosti môžem povedať že , Mám 73.r. Ale moje zdravie , je zďaleka lepšie ako pred rokmi. Verím , že je to zmenou stravy. Veľmi opatrne musíme vyberať čo v dnešnej dobe kupujeme a jeme. Samozrejme veľa pohybu na čerstvom vzduchu , Miľujem chodiť po horách , spev vtáčikov , zahľadenie sa do zelenej krásy , modrej oblohy , zurčanie potôčika , pustiť myšlienky správnym
  smerom je veľmi doležité´´ myslím že je to kľúč ku zdraviu pre mňa. Samozrejme , že sme každý iný´´ a každý si musí´´ v živote nájsť tú svoju správnu cestu. Verím , že z týmto možno, pomôžem aspoň niekomu.

 5. Nikdy jsem neměla nic zlomeného, a to jsem se něco s dětmi skoro až do důchodu nasportovala! Také jsme 2x stavěli a musela jsem dělat i hodně těžké práce. I když jsem hodně vážila, byla jsem vždycky štíhlá, jako dítě někdy až hubená. Lékař mi při školních prohlídkách říkával, že mám asi silné kosti, že tolik vážím. Já věřím, že to bylo proto, že u nás doma nebylo dne, abychom my 2 děti nevypily s chutí i víc než 2l mléka.
  Jako školačka jsem měla denní ranní úkol dojít do mlékárny do konvičky pro mléko a čerstvé rohlíky na snídani. Chodívalo nás víc dětí. Cestou nazpátek jsme skoro každý upíjeli…i půlku mléka jsem vypila, tak jsem měla ráda to studené mléko. Převařené, navíc s „blaněma“ nahoře bylo pro mne FUJ. Naši to věděli a časem se i přestali zlobit. Že by rodiče někdy pili mléko si nepamatuju, asi těch peněz nebylo tolik. Pivo u nás nebylo nikdy, tatínek pijával jenom „meltu“, nebo vodu. Zato mléko se pro nás děti někdy ještě přikupovalo a když zbylo, dělala máma tvaroh nebo krupičnou kaši. O tom, kolik jsem vypila mléka při těhotenstvích, radši pomlčím, aby to nevypadalo, že si vymýšlím. Po porodu oboje celé šestinedělí jsem do sebe nedostala nic jiného než piškoty a mléko, až mi porodní babka, která se občas tehdy chodívala podívat, hubovala. Časem jsem potom nějak sama od sebe začala dostávat chuť na jiná jídla. Obě moje děti jsou štíhlé, i když dost váží, zřejmě mají silné kosti jako já, i mléko dodnes milují tak jako já.
  Jenže pozor!!
  To, co se dneska prodává, to má se zdravým hodnotným mlékem pramálo společného! Mléko dřív bylo skutečné, poctivé mléko! Ještě když později prodávali mléko ve sklenicích, dalo se pít, pak bylo „sáčkové“, to už chuťově nebylo ono, ale problémy po něm ještě nebývaly. Teprve až ta“ mléka “ z těch řetězců mi dělají Vámi výše popisované problémy. Po poradě s léčitelem ( ne s doktorem! to ani náhodou!!), když jsem mu řekla, co jím a piju, jsem si bohužel musela „mléko“ , částečně i některé další potraviny
  odpustit. Mléko mi strašně chybí, tak aspoň občas zhřeším, litr koupím a sama tu bílou imitaci , studenou, po troškách během dne blaženě vypiju, i když vím, co bude několik dní následovat. Moje kočka je rozumnější než já, když jí chci té „dobroty“ trošku do misky také dopřát, ani k tomu nečichne. Hledat nějakou farmu a jezdit pro mléko, to bych zas měla strach, jestli mají ta zvířata zdravá. Tak nevím, jestli zas nejsem moc negativistická…

 6. Ako píše pani Vierka. Mlieko áno a veľa. Ale klasika od kravy. V obchode je zamutena voda plus milión chémie

 7. Odkedy žijem – teda už v bývalom Československu mlieko v obchodoch nebolo. Tá okyptená biela tekutina, ktorá sa pod týmto názvom predávala (aj sa vo veľkom v reťazcoch dodnes ponúka), nemá s mliekom vôbec, ale naozaj vôbec nič spoločné.

Pridajte komentár

*