Korčok je vážna bezpečnostná hrozba. Z jeho vyhlásení je jasné, že by neváhal poslať slovenských synov zomierať na ukrajinský front. Preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

Rob Mooberry, otec dvoch detí, tvrdí, že si vyliečil rakovinu hrubého čreva takto


Print Friendly, PDF & Email

Rob Mooberry, otec dvoch detí, tvrdí, že jeho rakovina hrubého čreva sa po vykonaní tejto liečby vyliečila

Na chvíľu si predstavte, že budúcu lásku svojho života stretnete na svojom pracovisku. Začnete sa s ňou stretávať, iskry poletujú a vy obaja jednoducho viete, že to tak má byť.

Teraz si predstavte, že ste sa zamilovali do svojho krásneho partnera len preto, aby ste sa dozvedeli, že už vám zostalo len zopár týždňov života.

Ako sa daná osoba rozhodne reagovať na takúto realitu, môže byť veľmi rôzné. Dnes sa s vami podelíme o jeden z týchto spôsobov…

Ako Robert Mooberry pristúpil k svojmu boju s rakovinou

V júli 2012 bol, teraz 43-ročný Rob Mooberry, hospitalizovaný s perforovaným hrubým črevom. Skenovanie odhalilo, že Rob je v 4. štádiu kolorektálnej rakoviny, ktorá sa rozšírila do jeho čriev, lymfatických uzlín a pečene.

Rob bol šokovaný najmä preto, že rakovina nebola súčasťou jeho rodinnej histórie.

Zatiaľ čo v Robovej rodine sa nikdy predtým nevyskytla žiadna rakovina, táto situácia sa pre neho z noci do rána stala desivou realitou na zaplakanie. Netýkalo sa to však len jeho.

Po presťahovaní sa z Las Vegas do Los Angeles, Rob a jeho súčasná manželka Amanda pracovali v tom istom bare Cosmopolitan. Práve uplynulo deväť mesiacov od ich sobáša.

Keď však chcete mať po svojom boku v takejto situácii nejakého človeka, tak by to mal byť niekto presne taký, ako je ona.

„Amanda prišla do nemocnice, doktor ju odtiahol bokom a v podstate jej povedal to, že je asi šesťpercentná šanca na to, že budem žiť… Nemohol som tomu uveriť. Ja som bol vždy zdravý človek. Toto som nečakal.

Amanda bola po oznámení tejto správy veľmi rozrušená a moja rodina bola zdrvená. Lekári mi to nepovedali až tak priamo, ale vedel som, že je to vážne.

Myslel som si, že zomriem… Ale Amanda pri mne pevne stála. Mohla ma opustiť, ale ostala. To je ten moment, keď viete, že láska je skutočná.“

Zatiaľ čo si lekári mysleli, že Roba musela rakovina ničiť už asi dva roky, Rob začal pociťovať príznaky len rok dozadu. Tieto príznaky sa prejavovali ako:

 • nadúvanie
 • krv v stolici
 • zmeny v pohybe čriev
 • bolesti žalúdka
 • schudnutie o 27 kg za rok

Keď sa páliaca bolesť v bruchu stávala nezvládnuteľnou a predpokladalo sa, že ide o syndróm dráždivého čreva (IBS), navyše nemal žiadne zdravotné poistenie, nakoniec zistil, že jeho hrubým črevom neprejde nič, pretože črevo bolo perforované.

„Bolo to veľmi bolestivé. Išiel som na pohotovosť a vtedy sa zo mňa stal hospitalizovaný pacient – rozstriekalo sa to na všetky strany.“

Podľa názoru jeho lekárov Robova cesta k vyliečeniu nevyzerala vôbec jednoducho. Jednoducho povedané – výhľad bol taký, že nasledoval kolostomické vrecko, po ňom nasledovala ileostómia a radiačná terapia minimálne dvakrát za sebou spolu s chemoterapiou.

Keď Rob a Amanda spolu sedeli v nemocničnej izbe a pokúšali sa spracovať tvrdú pravdu a premýšľali, ako si s tým poradia, odrazu mu v Robovi blysla myšlienka, že najpodstatnejší je čas a Amande zašepkal do ucha: „Chcem sa oženiť.“ Zostali im dva týždne do zahájenia liečby jeho rakoviny, a oni sa zosobášili!

S dôverou, ktorú mal vo svoj lekársky tím, sa Rob rozhodol podstúpiť potrebné operácie a prvé kolo chemoterapie a rádioterapie. V dôsledku toho sa rakovina znížila na stupeň 3A.

Avšak vďaka svojej intuícii vedel, koľko chemikálií je jeho telo asi schopné zvládnuť. Preto sa rozhodol, že ďalej sa bude liečiť alternatívnou medicínou.

Namiesto toho, aby pokračoval v chemoterapii a radiačnej liečbe, Rob zmenil jednu podstatnú vec: stravu.

Od chvíle, keď mu oznámili, akú má diagnózu, Rob začal jesť rastlinnú stravu a povedal: „Len som chcel byť natoľko zdravý, ako to je možné.“ Ani to nebolo až také ťažké, keďže Amanda bola vždy vegetariánka.

„Na vegánsku stravu som neprešiel hneď. Najprv som bol len vegetarián. Ak mám byť úprimný, pre celú rodinu bolo oveľa jednoduchšie variť len jedno jedlo. Tak sme všetci prešli na rastlinnú stravu.“

Onkológovia na Roba naliehali, aby čo najskôr pokračoval v štandardnej liečbe rakoviny, ale Rob v sebe nebol schopný nájsť silu, ktorá by mu pomohla ísť touto cestou.

Zbohom vysoký krvný tlak

„Bolo to strašné. Musel som si brať voľno z práce, nemal som v sebe žiadnu energiu, cítil som sa chorý. Chemoterapia spôsobí telu veľké škody. No v duchu som si opakoval, že sa musím uzdraviť. Vtedy som vedel, že potrebujem urobiť čokoľvek, aby som porazil túto rakovinu.

Bol som naozaj ochotný vyskúšať čokoľvek, aby som si zachránil život. To bol ten moment, keď som úplne prešiel na surové, vegánske superpotraviny.“

Takže, namiesto toho, aby vrazil tisíce dolárov do špecialistov na rakovinu hrubého čreva v Tijuane, v Mexiku a iných drahých alternatívnych terapií, Rob pokračoval v konzumácii vegánskej stravy, z ktorej vylúčil všetky cukry/sacharidy, vrátane červeného mäsa a mliečnych výrobkov.

Asi o pol roka neskôr, začiatkom roku 2013, Rob šiel na CT vyšetrenie, aby sa dozvedel, že jeho rakovina sa zredukovala o 80 %. Do roku 2014, podľa Daily Mail, už v jeho tele nebola absolútne žiadna stopa po rakovine.

Teraz Rob Mooberry oslavuje svoje piate výročie života bez rakoviny spoločne so svojou manželkou Amandou a s dvoma dvojmesačnými dvojčatami. Dokonca prevádzkuje aj malú neziskovú protirakovinovú charitu s názvom Nadácia Mu Casa Moo.

Okrem toho pokračuje vo svojej barmanskej práci, „ktorá prináša peniaze jednotlivcom a rodinám, ktoré bojujú s rakovinou.“

„Je bláznivé pomyslieť na to, ako sa proti nám pred niekoľkými rokmi všetko zlé spriahlo,“ povedala Amanda. „Ale to, čím sme si spoločne prešli, len ukázalo, že láska dokáže zázraky.“

Spojitosť medzi jedlom a rakovinou nesmiete ignorovať

Rob Mooberry sa nepovažuje za advokáta vegánov. V skutočnosti je niečo viac:

„Ja si tu nemädlím ruky a nehovorím, že každý musí prejsť na stravu, ktorá je založená výhradne na rastlinnej báze, dokonca len na surovej zelenine a ovocí. Keď sa ma ale opýtate, čo u mňa zafungovalo, odpoviem, že táto strava.“

Takéto rozhodnutie môže prameniť len z vlastného vnútorného presvedčenia, poznania svojho tela a výskumu, ktorý si robíte. To, čo sa dá s istotou povedať, je, že zmena jedálnička, ktorú Rob urobil, je na 100 % zodpovedná za to, že teraz žije bez rakoviny.

Zdá sa, že existuje jasná súvislosť medzi tým, ako a čo ľudia jedia a mierou rizika vzniku rakoviny.

Výskumníci predpokladajú, že riziko vzniku rakoviny u ľudí, pochádzajúce  z nekontrolovateľných faktorov, je prekvapivo nižšie ako 30 %. Ostatných 70 % skutočne patrí  do vašej kompetencie – samozrejme, ak si tak vyberiete.

Vedci zrealizovali niekoľko menších štúdií s nádejou, že sa im podarí zistiť, ktoré a aké potraviny znižujú alebo zvyšujú riziko vzniku rakoviny. Okrem toho je ale potrebné uskutočniť aj rozsiahlejšie štúdie.

A niektoré sú v štádiu realizácie. Štúdia EPIC (Európske výhľadové zisťovanie o rakovine a výžive) napríklad robí presne toto. Je to jedna z najrozsiahlejších a najdlhšie trvajúcich kohortových štúdií (má trvanie 15 rokov) a výskumníci pozorujú 521 000 účastníkov z desiatich európskych krajín.

Tu uvádzame to, čo už vieme o určitých potravinách, ktoré sú spájané s rakovinou…

1. Potraviny konzervované soľou (napr. nakladaná zelenina, solené ryby a sušené mäso) by mohli zvyšovať riziko vzniku rakoviny žalúdka.

To sa môže stať v dôsledku pôsobenia soli na žalúdočnú sliznicu, čo môže zapríčiniť zápal a spôsobiť, že žalúdočná sliznica bude citlivejšia na chemikálie spôsobujúce rakovinu.

2. Červené mäso, hlavne, ak sa spáli. Pri varení na vysokých teplotách sa vytvára HCA (kyselina hydroxycitrónová) a PAH (polycyklické aromatické uhľovodíky). Dlhodobá konzumácia týchto potravín môže u zvierat vyvolať rakovinu. Samozrejme aj u ľudí.

3. Cukor môže výrazne zvýšiť riziko vzniku rakoviny a bolo to potvrdené v štúdii z októbra 2017, publikovanej v časopise Prírodné rozhovory (Nature Communications). Počas tejto deväť rokov trvajúcej štúdie vedci zistili, že cukor podporuje rast malígnych nádorov.

V skutočnosti je potrebné vykonať ešte oveľa viac štúdií. To ale nie je dôvod, aby ste si mysleli, že ste v bezpečí. Je totiž úplne jasné, že stravovacie návyky môžu podporiť riziko vzniku rakoviny alebo presne opačne, ochrániť vás pred ňou. Takže si dôsledne vyberajte, čo budete jesť.

Pred začatím akéhokoľvek liečebného programu alebo pred úpravou vášho jedálnička a/alebo životného štýlu sa najprv poraďte so svojím lekárom.

Neprestaňte užívať lieky, ktoré vám boli predpísané lekárom, a tiež neprestávajte so žiadnou liečbou bez toho, aby ste to najprv konzultovali so svojím lekárom.

Všetky doplnky stravy alebo výživové produkty a liečby, o ktorých sa tu diskutuje, nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie, prevenciu alebo liečbu akejkoľvek choroby.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Na začiatku článku píšete …“Onkológovia na Roba naliehali, aby čo najskôr pokračoval v štandardnej liečbe rakoviny, ….“

  Na konci píšete – poradiť sa s lekárom…, neprestať užívať lieky / ha,ha /

  Tým posledným odsekom celkom popierate všetko, čo je v článku.

  Skúsenosť našej rodiny je taká, že do nemocnice sa chodí iba v akútnom stave, aj to musí človek nahučať na tupých lekárov, ktorí nerozpoznajú ani porážku a infarkt.
  Ďalšia skúsenosť našej rodiny s lekármi, ktorí nie sú schopní nič správne diagnostikovať ani pri dlhodobej hospitalizácií je – zobrať pacienta domov a nasadiť alternatívnu liečbu, základ ktorej tvorí zmena stravy na čo najviac surovej a vegánskej stravy. Na zmenšovanie nádorov a riedenie krvi sa nám osvedčili prípravky z imela, odšťavovanie cvikle, mrkvy, ktoré je veľmi namáhavé a prácne, niektorí hovoria o injekčnom vitamíne C, ktorý dostať v lekárňach.
  Kombinovať to celé s chemoterapiou hrozí, že človek zomrie po čase na následky rádioaktivity.

  • BLM, na konci píšete, že : „Kombinovať to celé s chemoterapiou hrozí, že človek zomrie po čase na následky (?) rádioaktivity“

   Ako to myslíte,odkiaľ radioaktivita ?

  • BLM mozem sa spýtat, že co ste užívali na riedenie krvi a či to bolo účinné, aké prírodné prostriedky ste užívali, lebo otec užíva lieky na riedenie krvi a chcela by som to nahradiť alternatívou. dakujem za odpoved.

 2. …hallo,ono to je zbytočné,tu čosi aj písať,ale len tak nestranne…Moja známa,od mlada,bola mi na stužkovej kedysi,bola na 2.operácii..“,ženských vecí..“Cakajú ju chemoterapie,ako po prvej operácii,ktoré sú aj tak zbytočné .ved čítame tu články a názory…Kedže teraz mala problémy s“ trávením a vylučovaním..“ išla na kontrolu,spomínajúc tento problém, dotyčný lekár ju odbije s dotazom,…“čo by ste chceli,ved sme z Vás vybrali povraze s hrčami..“,v smútku odišla,ved tu je to normál…žiaľ…Zil som dlho vonku,zažil som toho veľa,ale nikdy a žiaden lekár by toto nikomu a tam nepovedal.Ale tu..? Modlím sa aby som tu nemusel do „špitála…“a do do tých hrôz v pivničných priestoroch.Toto je to slov .vychválené zdravotníctvo…

 3. Prave na to mal ist opacne – len zivocisne meso a tuk, najlepsie surove, surove vajcia – a rakovina je prec za 2 tyzdne (skoro 0 cukor). Co mu mozno pomohlo, ze nejedol muku a malo spracovane potraviny a to, ze mal 43. Inak by mu skodliva rastlinna strava nepomohla.

Pridajte komentár

*