Prečo je lepok pre vaše zdravie omnoho horší, ako ste si doteraz možno mysleli


Print Friendly, PDF & Email

Prečo je lepok pre vaše zdravie omnoho horší, ako ste si doteraz možno mysleli

(S.D. Wells, Natural News) Prejdite sa po akýchkoľvek pouličných trhoch v Európe a nájdete veľa rôzneho pečiva, ktoré sa pečie denne, je čerstvé a „čisté“ bez šialených zmäkčujúcich „éčiek“, bez bielidiel a bez ďalších prísad, ktoré majú aj iné priemyselné využitie.

Ak však pôjdete do klasického obchodu s potravinami alebo supermarketu, väčšina tam predávaného pečiva je vyrobená tak, aby vydržala celé týždne v tesnom plastovom vrecku alebo obale. To mu síce zaisťuje veľmi dlhú trvanlivosť, no zároveň skracuje ľudský život tým, ktorí ho konzumujú pravidelne.

V USA výskum týkajúci sa bezpečnosti potravín pre ľudí vykonáva určite jedna z najskorumpovanejších vládnych agentúr v histórii – Úrad pre potraviny a liečivá (FDA).

Dokonca ani Americká lekárska asociácia (AMA) a Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) nie sú až také zákerné, hanebné a zodpovedné za privedenie viac ľudí na cestu sebazničenia prostredníctvom falšovaných potravín a kontaminovaných liekov.

Výskum lepku je kompromitovaný dezinformáciami, ktoré do popredia pretláča Google a „umelá inteligencia“. Väčšina produktov s lepkom obsahuje celý zoznam ďalších známych karcinogénov, ktoré sú zakázané. Najhoršie sú na tom produkty v USA.

Lepok spôsobuje celé kategórie chorôb, vrátane syndrómu dráždivého čreva, celiakie, divertikulózy, vredov, polypov a dlhý zoznam pokračuje ďalej.

Navyše, lepok je lepkavý už na pšeničných klasoch. Často zostáva v ľudskom tráviacom trakte dlho aj po 24 hodinách, počas ktorých by sa malo všetko jedlo z tela vylúčiť, inak začne zahnívať a sa stane toxickým.

Zápcha je veľkým nepriateľom životného štýlu konzumentov na Západe. Vedie k chronickým zápalom, poruchám trávenia, rakovine hrubého čreva a samozrejme, obezite.

Nemusíte mať „intoleranciu na lepok“, aby ste ochoreli z konzumácie lepku

Niektorí ľudia sú v podstate alergickí na lepok, lebo ich telo cíti, že je preplnené toxickými prísadami.

To spôsobuje, že imunitné bunky prehnane reagujú a napádajú vlastné telo, čím vytvárajú v črevách večné bojové pole, a to potom vedie k chronickému zápalu, ktorý zhoršuje takmer každú chorobu a poruchu známu v medicíne.

Prírodná liečba osteoartritídy

Priemerný bochník chleba obsahuje prísady s priemyselnými aplikáciami, ako sú výroba výbušnín, ropných produktov, pesticídov a dokonca aj podložiek na jogu.

Každý je „netolerantný“ na jedenie prísad, ktoré spôsobujú výbuchy či poháňajú traktory, no FDA tvrdí, že všetko je „GRAS“, čo znamená „všeobecne považované ako bezpečné na konzumáciu“, hoci veľa odborníkov na celom svete s týmto úplne a absolútne nesúhlasí. Má FDA tieto falošné tvrdenia podporené vedou? Nie, nemá.

A to stále nie je všetko!

Niektoré z chemikálií používaných pri pečení chleba a pečiva sa používajú aj v plastoch, napríklad na vinyl, alebo na bielenie plastov. Taký bromičnan draselný, ktorý pomáha pri kysnutí cesta, súvisí s rakovinou štítnej žľazy a obličiek u zvierat.

Nezabúdajte, že aj ľudia sú zvieratá. Dostal niekto rakovinu? Možno je to z toho azodikarbonamidu (ACA) – chemikália, ktorá tvorí bubliny v plastoch a penách. Našťastie pre nás, na rozdiel od americkej FDA Európska únia už roky zakazuje používanie a konzumáciu látky ACA.

Organizácia EWG (Environmentálna pracovná skupina) zverejnila zoznam viac ako 500 produktov, ktoré obsahujú azodikarbonamid. Keď sa ACA zahreje alebo pečie, rozpadne sa na dve chemikálie, jednou z nich je uretán. Podľa amerického ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb je uretán považovaný za ľudský karcinogén.

Potom sú tu ešte látky ako BHA a BHT, ktoré opäť podliehajú prísnym obmedzeniam v EÚ, o nich však americká FDA takmer tvrdí, že sú úplne fantastické pre každodennú konzumáciu.

Avšak pri v súčasnom masívnom dovoze obilia do EÚ z Ukrajiny, kde nemajú tak prísne regulácie, si človek nemôže byť celkom istý, či mu tieto látky aj napriek zákazu v EÚ nepristanú na jeho prestretom stole.

Pamätáte si na hanebnú „potravinovú pyramídu?“ Jediné, čo tieto prísady „konzervujú“, je náhrobný kameň pre každého bežného konzumenta.

Liečba osteoporózy

Autor: S.D. Wells, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Pestujem si vlastnu neslachtenu psenicu jednozrnku- odrodu staru 10.000 rokov.Ma iny obsah a zlozenie lepku ako bezna psenica , vacsiu nutricnu hodnoru( do 17% bielkovon). Pestujem. ju bez akejkolvek chemie a rozdavam znamym a obcas nieco predam. Meliem si muku sam na mlynceku na kavu. Nepresla procesom priemyselneho pestovania, susenia, priemyselneho mletia. Co ma vsak zarazaze ludia o to nemaju zaujem. Pre nich je muka jak muka.Aj by som to pestoval vo vacsom, keby bol zaujem.
  Dalej si chcem kupit maly pasovy kombajn pouzivany na mikrofarmach v Azii. U nas je brzda hospodarenia aj to ze na 1/2 hektari nemam kto zasiat a zozat. Ja som sial rucne ako kedysi. Chcem kombajn prenajimat a robit osvetu aby ludia vyuzili podu co maju a nenechali ju agrobaronom na eurodotacie ale namiesto toho sa venovali pestovaniu udravych potravin.

  • Jozko Mrkvicka

   Kde sa nachadzate? Vychod, stred alebo zapad?

   • Zapad pri Nitre, inzerat najdete na bazosi. Ide o to ci budem pestovat v malom. predavat z dvora alebo vyuzijem pre seba cele 2 ha co. mam a momentalne prenajimam.. Mozno a pridaju ludia co maju mensie vymery pozemkov a nechcu a nevladzu ich obrabat. To je v podstate vacsina ludi co ma este podu. Ide o to aby sa spojili majitelia pody, pestovatelia a konzumenti bez retazcov.

    • Ahoj Marek, my si pěstujeme na pol ha vlastnú raž, ale máme problémy s kombajnom máte prosím typ na ten malý kombajn?

     • Ja mam pickup s 3,5 tonovym vlekom a toto ma 2,5 tony +vozik. Je toho plna Alibaba ( combine harvestor napr.Kubota) ale blizko SK to maju madari( Ketel Agro).Uvazujem ze kupim jazddnku a budem kosit obilie s dovozom. Male plochy pre vlastnu potrebu su problem s velkym kombajnom a toto je riesenie.

     • Zdravím – zaujíma ma skladovanie tohoto zbožia,

    • dobry den, aj ja by som mal zaujem, ale nejak Vas na tom bazosi neviem najst.

    • Ospravedlnujem sa, uz som Vas nasiel 🙂

    • Moje prizen ze znojemska prenajmuly nasich 40ha orne pudy ///Babisovy/// za dobre pachtovne
     Take reseni
     zaCSFR zemedelstvi bylo nejlepe vyvinute ve svete
     Mechanizovane velkovyroba masa ryby
     Elektrina Povazske kaskady az Morava Dunaj vodni dielo…
     Zeleninova vyroba vino pivo…
     Stoji nam neonazi Ukrajina za WW3 sankce zvyseni cen energetiky a dalsi.
     .slovane sjednotme a pratele se
     Za predstihneme otrocke anglosasy imperialisty
     Je nas slovanu
     330 000 000 zdravych vzdelanych pracovitych
     Odmitnete EU a nucenou migraci quote z 3.sveta bordelu
     At si je necha Brussel Londonistan a dalsi NATO

  • Zaujem by určite bol. Kedysi som oslovil obchod mlyn zrno, nech rozšíria ponuku o zrno jedno, alebo dvojzrnku. Tiež tvrdili, že asi by nebol záujem, ale o rok neskôr už majú múku z dvojzrnky v ponuke. Celé zrno ale neponúkajú a múka je aktuálne vypredaná.

  • Vskutku, keď vidím čo nám naši rodičia a širší okruh príbuzných, ktorý do 20-tky vyrastali na poli dnes všetko povystrájajú a aké majú ppostoje, tak za človeku až zastavuje dych…

   Chodia do hypermarketu, Kauflandu, kde sú po pár minútach už v tranze!!

  • Blahoželám!

  • Ako to bol už tu niekto napísal. Potravinová nezávislosť SK ? A kto by tam robil na poliach ? Všetci len mobil a hyper market, manageri a nerobiť a zarobiť. Parazitovať.

   Na svet sme síce neprišli momentálne, aby sme sa zodrali. Ale ľudstvo ešte stále nepochopilo, načo sme vlastne tu ! Prozreteľnosť len tak pripustí nejaké morové rany, šarády tipu aké zažívame ? Lebo sa ne-svetlí tak rozhodli ? Keby chce, tak zajtra vymaže, čo tu nemusí byť ! Alebo len tak zrazu všetko vymaže všetko akože „zlé“ a bude raj ? Daj raj debilovi a urobí z neho čo ? Žumpu alebo kúlničku na dříví.

   Nerobíš to, načo si sa sem zrodil, do tejto školy, výučby ? Tak sa ti rozsvietia signálky. Vzťahy, zdravie, prostredie, vojny…nestačí…na hybaj preč do péčka a pôjdeš do takej „zábavy“ naspäť, akú si vyrábal aj sebe, aj iným a potom sa môžeš čudovať, že prečo sa mi deje hento a toto, jáj, a aká nespravodlivosť. Sprostota, lenivosť, nemúdrosť. Nie nespravodlivosť !

   Aj práca šľachtí. Nič sa tu nedeje náhodou. To len my sme ešte taký nevedomí (tĺci), že si myslíme, že už všetko vieme. A pritom nevieme ešte takmer nič ! Nevieme ešte ani toľko, čo vedeli Egypťania, májovia, sumeri, atlanťania a iní. Čo je aj zatiaľ dobre, lebo už dávno by sme sa vymazali z povrchu zemského, čo by ani tak nevadilo, akurát by sme ale znehodnotili prostredie, ktoré tak NIEKTO bravúrne vytvoril a stvoril na výučbu.

   Pestujte, hrajte sa s chuťou, tešte sa, bádajte a ĎAKUJTE…alebo robte si čo len chcete a uznáte za vhodné a odpovede sa dostavia, presne také, aké bude treba…na pochopenie.

   V nekonečne času dosť…

   • Stale len ta pustna cvarga ako egyptania a sumeri sa spomina, a slovania su vymazani z dejin. Preco asi?

    • Miroslav Čižmár

     Zatiaľ sme ešte nevymreli, tak snáď až potom.

    • A prečo asi Slovania nie sú doteraz vládnuca rasa ? Tiež len tak ? Lebo sa niekto rozhodol ? Lebo tiež, keď už nevedeli čo od dobroty, tak sa ich čas pominul. Viem o vykopávkach na Bojnej a tie sprostosti, čo tu archelógovia oficiálne rozprávajú. Viem, že Slovieni tu boli dávno pred Grékmi, Číňanmi a bola to vyspelá kultúra a civilizácia. A aj Ameriku neobjavil ani Amerigo Vespuči a Kolumbus. Len raz spomenul nejaký Kanadský archeológ, že našli vykopávky „nejakého“ Svätopluka I. A hrobové ticho. Ani ťuk viac ! Tak ako Lemuria, Mu, atď.

     Kde ale vidíte tú Egyptskú, Perskú, Slovanskú kvalitu existencie dnes ? Keď sa prejdem po mestách, kdekoľvek, špina, odpatky, bordel jak cigáni ! A chovanie ? Veď to krásne vidíme, čo sa tu deje. ( To sme Slovania ? )Tým, že sa budeme búchať do hrude a spievať v krčmách Na kráľovej holi, budeme lepší Slovania ?

     RES non VERBA ! Činy a nie slová. A keď sa v ďalšom živote narodíte ako maďar, nemec, iránec, somálčan, budete velebiť slovanstvo ?

     Ja nepotrebujem žiadnu príslušnosť na to, aby som bol Človek, aby som sa správal slušne a normálne. Lebo je úplne jedno, či vás okráda slovan, germán, holanďan, anglán, rus, žid ! Viete čo robili Slovania svojim nepriateľom ? Podobne ako Ďzingischán, podobne ako všetky ostatné kultúry, ktoré sa používajú, ako výučbový program na planéte 0, čiže zemi.

     Žil a pracoval som v rôznych krajinách. Hrali sme fotbal, volejbal, nohejbal po robote s Brazílcami, urugvajcami, mexíkmi. Inak dievčence s južnej ameriky sú také fešné jak slovenky (Para, Uru a Argentína). A fajn. A okradol nás, kúbánec, američan, poliak, čech aj slovák. Stretol som v živote príjemných ľudí po celom svete, ale aj chrapúňov, parazitov a vychcancov.

     Nálepka Sloviena, peržana, germána zo mňa lepšieho človeka nespraví…

  • mám zájem o jednozrnku, je možné poslat poštou na dobírku? jaká by byla cena?
   [email protected]

  • Zdravim, mate nejaku predajnu alebo eshop? Je skvele ze to na svk niekto takto pestuje.

   • Zatial iba predaj z dvora. Nasa legislativa neumoznuje predaj z dvora cez eshop ani zasielanim. Ale ked idem na sluzobku a niekomu vezmem vzorku zdarma podla mna to nie je na basu.

    • Marek – drž sa! Budeme musieť siahnuť hlboko do našich dejinných súvislostí – preto zabili Martiinu Kušnírovú.

  • Dušan Fábry

   Ahoj Marek,prosím Ťa o kontakt na teba ,najlepšie telefonicky.Moje č.t. je 0949 874 138,s pozdravom Dušan

  • kupil by som, som z Nitry, 0903417280, osobny odber

 2. Podľa tohto článku a výsledkov NKÚ, ak vy pukla nová plandémiua, súčasná vláda by nás rovnako hnala na povinné očkovanie experimentálnym patokom ako predošlá, takže sa pripravte na potencionálnu vtáčiu chrípku, lebo ja neverím žiadnemu politikov, ani súčasným! Len si spomeňte na vyhlásenia Pellegriniho a jeho ľudí počas covidu ohľadom očkovania. No a potom, Pellegriny to divadlo po návšteve Trumpa u nás rozbiehal a Trump s GateS-om to v USA rozbiehali a do dnes to smrteľné očkovanie odporúča! Ľudia okolo Pellegrinyho sú z farmamafiánskej lobby, pamätajte na to !https://necenzurovanapravda.cz/2024/05/robert-f-kennedy-jr-o-trumpovi-billu-gatesovi-a-spolecnosti-pfizer-video/

  • ++++
   Mne sa nepáči, ako minister vnútra Šutaj Eštok vypúšťa hlášky o zneprístupneni katastra nehnuteľností verejnosti!!!!!!!!!!!!!
   Podlosti sa vždy vydávajú za záchrancu!
   Až ma napadla, že Pána Fica podstrelili preto, aby mohli zakázať katester!
   Je to jedna z mála možností, keď môžeme my všetci kontrolovať veci okolo seba a sami byť kontrolovaní!

   Očividne otvorenosť a rovnosť prístupu k informáciám má ľuďom byť odopretá!
   Kataster nemá nič spoločné s vraždou Pána Fica, ale Šutaj Eštok to hneď zakomponoval do scénára!
   Som úprimne zhnusená!
   Týmto a podobnými krokmi nám odkrývajú svoje skryté ciele!
   A tie ciele sú rovnaké dlhodobo bez ohľadu na charakter vlády!

   A sú rovnako hnusné!

   Jedinou opozíciou je Kotleba!

   • Tak jesť. Treba to kontrolovať!

   • Únia nás ničí, pošli ju do ****! Do EP Kotlebu, inak to nevidím. Už aj táto koalícia začína robiť cenzúru. Jediný politik, ktorý nikdy neklamal je Marian Kotleba. Už pred cca 12 rokmi hovoril o tom, že NATO chce zaútočiť na RF.

    • Neklamal, pravdivo informoval, nekradol, ale aj si stranu sám pochoval svojím chovaním a ne-múdrosťou. Respektíve si myslel, že on vie najlepšie. Nenechal si poradiť. Všetci sme na ceste…

   • Tá tvoja veta je fakt perla ducha – „Až ma napadla, že Pána Fica podstrelili preto, aby mohli zakázať katester!“
    Kataster nehnuteľností dobre poslúžil v minulosti keď si ľudia mohli vyhľadať spoluvlastníkov pozemkov, podiely aké vlastnili aby im to uľahčilo prípadný predaj svojho pozemku či podielu, alebo ak pozemok chceli vlastniť museli zistiť ostatných vlastníkov aby im ich podiely mohli vyplatiť. Ja nepotrebujem nikoho kontrolovať a tiež nepotrebujem aby niekto kontroloval mňa a nagŕgal mi do listu vlastníctva. Je tu ochrana osobných údajov a mala by to byť aj ochrana súkromia vlastníkov nehnuteľností. Mne to nepripadá hnusné, prečo by mal niekto nazerať aký byt vlastním, akú záhradu a pozemok, na koho je nehnuteľnosť zapísaná.
    Nakoniec, Úrad geodézie, kartografie a katastra chystá úpravu zákona o katastri nehnuteľností tak, aby prístup k informáciám bol dostupný len pre zaregistrovaných používateľov.

 3. Už dosť bolo článkov, čo všetko je škodlivé – už viem, všetko, čo v obchodoch predávajú, dokonca ani BIO nie je skutočne BIO! Napíšte nám už konečne, aké zdraviu prospešné potraviny existujú a hlavne kde? Pretože nie každý má možnosť niečo si vypestovať.

  • Israismael

   Tak ako máme škodlivé potraviny ,tak máme aj škodlivých politikov..
   O čo išlo a ide progresívnym liberálom na Slovensku ? O to isté ide aj liberálom vo svete ..Ničiť spoločnosť v prospech ,,diabla“ ..a o tom je aj rozhovor v tomto videu :
   https://m.youtube.com/watch?v=omJDJOn3Hps&pp=ygUMbWltaSBzcmFtb3Zh

  • Miroslav Čižmár

   Nie to, čo vchádza do človeka ho poškvrňuje, ale to, čo vychádza zo srdca.

  • V BIO obchodoch už veselo predávajú aj GMO potraviny a preto som úplne prestal veriť ich reklamám. Už vám ostáva iba zistiť vo vašom okolí záhradkárov, ktorý majú aj nejaké prebytky a skutočne pestujú BIO produkty pre vlastnú spotrebu zo starých osvedčených vlastných odrôd. Ak nemáte vlastnú pôdu, oslovte niektorého biopestovateľa, či nepotrebuje pomoc. Prajem vám, aby ste takého našli. Alebo si môžete prenajať nejakú záhradu.

   • Pod pojmom BIO rozumiem nestriekané a nemodifikované, absolútne bez chémie, okrem rastlinných prirodzených výlučkov.

  • BIO definované v podmienkách EU môže byť maximálne 8 krát striekané. Také máte Bio v obchodoch. jediné BIO máte buď doma, alebo poznáte niekoho, kto nestrieka.
   Ja osobne poznám 4 ľudí, čo nestriekajú.

 4. Náhly skrat počas vysielania! Moderátor sa nervovo zrútil! Predviedol labutiu pieseň?

  https://m.youtube.com/watch?v=cPQJ0RrBfT0

  .. oddaný ako pes – oddaný Sionistickým neokonom do poslednej chvíle. Ešte, že sa nerozplakal, zmetek jeden. Aspoň je vidieť o čom je celá tá ich mediálna „objektívna“ mašinéria. Je jedno aké procesy bežia a či idú v skutočnosti proti doterajšej politike RTVS alebo nie – hentá zapredaná špina sa sama tlačí tým degenerátom na Západe do zadku a keď ju chce niekto vytiahnuť von alebo ten panský zadok niečím zacpať tak takto skuvíňa smerom k tomu zadku – západnému páníčkovi : „odpusť mi Sionistický páničku, ja ti verne slúžim celé roky, zapredávam celé Slovensko aj so Slovenským národom a musíš predsa vidieť, že to čo sa deje vo vedení nie je moja chyba. Nenechávaj ma tu v tomto, veď takto sa nedá pre teba pracovať! Čo mám robiť?Urob niečo, čokoľvek!“

  • Israismael

   A teraz si predstav Achnaton,ze čo by sa dialo na Slovensku keby vládli v túto chvíľu progresivisti ,že čo by oni presadzovali aké agendy ..Ako by ich tieto pressstitútky s presstituti z liberálnych médií podporovali a ako by magorili ludi …Iste by presadili aj zbrane na Ukrajinu,iste by sa pridali aj k českej iniciatíve na nákup nábojov ..a isto by sa naši liberalikovia pripojili k názoru, že kľudne sa môže strieľať raketami stredného doletu už aj do vnútra Ruska ..Česi majú problém ,lebo Fiala súhlasí so všetkým čo povie západ a sú v ohrození ak sa budú strieľať rakety do vnútra Ruska .Putin hrozí odvetou na centra, ktoré povolia prípadné štarty rakiet z územia Ukrajiny na Rusko ,ale navádzať ich budú amíci cez satelity ,a to všetko so súhlasom napr aj Fialu,ktorý súhlasí aby sa odpaľovali rakety na Rusko ,.
   Chcem tým povedať len to ,že chvála pánu ,že nie sme nateraz súčastou štvavej politiky, ako by sme iste boli ak by vládli progresivci a liberali,lebo oni by nás zavliekli do vojny proti Rusku.. Nuž potom by hrozili aj slovensku odvety ruských rakiet na naše územie..

   • Nie sme? Ale sme!
    Dobre – teraz odstavili Fica – ale všetky štruktúry sú pod NATO!

    • Israismael

     Myslel som tak , že keď bol v čele vlády Heger ,že ako provokoval Rusov spolu s Nadom ,že robili tak ako pískala Amerika a dodávali Ukrajine všetko čo sme mali vo výzbroji … a že teraz už nie je pod vládou smeru a za Fica nejaká štvava kampaň ,a nehrozia nám ruské kyndžale nad hlavami ..

     • Áno, máš pravdu a teraz ešte uvidíme čo sú tí v súčasnej vláde zač.
      Fico je jedna vec a každý ďalší vo vláde je vec druhá. Vyzerá to tak, že odklon Slovenska od mocenských záujmov USA, ktoré chcú vtiahnuť aj Európu do vojny mal predsa len nejakú váhu – vyústenie v podobe útoku na Fica. No uvidíme čo dokáže naša vláda… či to bude schopná tlačiť mimo záujmov USA, ktoré potrebujú veľkú vojnu v Európe a v Rusku..a na Východe.

     • A Matovič si šiel do Kyjeva robiť prevolebnú kampaň do EU.
      Ako precitol pred 5-timi rokmi.
      https://www.youtube.com/watch?v=pPWNI0Qhzjo

  • Zober si, kto je Kovačič a kto je Kovačič-Hanzelová. Podla mňa – je to konflikt Deep State vs ilumináti – na úrovni TV Markíza. Až tak vysoko! Nič dobré pre nás.

  • Obhajca pravdy

   Na lepsie pochopenie toho , co sa deje na svete , mozno pochopit z nedavneho rozhovoru Tuckera Carlsona a Jeffreya Sachsa . Skuste si ho najst na internete . Je v anglictine s nemeckymi titulkami . Mal by si ho vypocut aj pan Kovacic . Len som si
   nie isty , ci by na to jeho jazykove schopnosti stacili . Ale aj keby si ho vypocul a po-
   chopil by ho , nie je iste , ci by sa poucil . Avsak len uboziak dovoli , aby ho niekto
   zneuzival a este na taketo nekale a satanske ciele …

 5. Polsko popírá zprávy, že plánuje vyslat vojáky na Ukrajinu

  https://aktax.cz/polsko-popira-zpravy-ze-planuje-vyslat-vojaky-na-ukrajinu/

 6. Studie potvrdila, že krávy nezpůsobují klimatické změny

  https://aktax.cz/studie-potvrdila-ze-kravy-nezpusobuji-klimaticke-zmeny/

 7. provokater

  Achtung, židomor pridáva plyn!!!

Pridajte komentár

*