Globalisti v panike: Prvý pokus o zavedenie CBDC meny v Afrike zlyhal


Print Friendly, PDF & Email

Globalisti panikária: Prvý testovací pokus o zavedenie CBDC meny v Afrike zlyhal

(Tyler Durden, ZeroHedge) Prechod na digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) v Nigérii nevyšiel podľa predstáv.

Elity vždy používajú africké národy ako svoje testovacie subjekty. Nigéria sa pokúsila pomaly spustiť program digitálnej meny s názvom eNaira postavenej na blockchaine Hyperleger Fabric.

Centrálna banka Nigérie (CBN) je výlučne zodpovedná za prevádzkovanie uzlov tejto digitálnej meny. Začiatočné záťažové testy uvádzali, že táto mena dokáže vykonať 2 000 transakcií na sekundu.

V októbri 2021 začala vláda ponúkať odmeny občanom, ktorí sa rozhodli prejsť na digitálnu CBDC menu.

Keď ľudia neposlúchali, pokúsila sa vláda nanútiť digitálnu menu násilím

O rok neskôr ľudia stále váhali s plným prechodom (to znamená vzdania sa hotovosti a klasických bankových účtov), a tak centrálna banka začala zavádzať rázne opatrenia.

V októbri 2022 sa centrálna banka rozhodla pôvodnú menu zrušiť prostredníctvom „kroku zameraného na obnovenie kontroly centrálnej banky Nigérie nad menou v obehu“. Uviedli, že pôvodné papierové bankovky budú zákonným platidlom len do 31. januára 2023, takže ľuďom nezostávala iná možnosť, než vymeniť svoju hotovosť za novú digitálnu menu.

Nigérijčanom nebol koncept zrušenia meny celkom cudzí, pretože je to niečo, čo vláda bežne robí.

Centrálna banka otvorene oznámila, že konečným cieľom bolo zamerať sa na 100% bezhotovostnú spoločnosť používajúcu len novú digitálnu menu eNaira. Avšak novú menu prijalo len menej ako 0,5% Nigérijčanov a následne v celej krajine vypukli protesty.

Do 2. decembra 2022 centrálna banka Nigérie vydala list všetkým bankovým inštitúciám, aby zaviedli prísny zákaz fyzickej hotovosti. Centrálna banka stanovila limity na výber hotovosti nasledovne:

 • vo výške 100 000 ₦ (225 USD) týždenne pre jednotlivcov
 • vo výške 500 000 ₦ (1 123 USD) pre firmy

Občania, ktorí si chceli vybrať vyššie sumy, podliehali spracovateľskému poplatku vo výške od 5 % do 10 %. Bankomaty boli obmedzené na 20 000 ₦ (45 USD) na deň a k dispozícii mali iba bankovky v hodnote 200 ₦ (0,45 USD) alebo nižšie nominálne hodnoty.

Tlačová agentúra Bloomberg uviedla, že 90% krajiny predtým používalo hotovosť na svoje transakcie. Nechceli konvertovať na CBDC menu, ale nemali inú alternatívu.

Demonetizácia meny znížila dostupnú hotovosť z 3,2 bilióna nairov na 1 bilión nairov. To viedlo k tomu, že centrálna banka vytvorila viac ako 10 miliárd eNairas. Ľudia proti týmto opatreniam však dodnes neustále protestujú.

Najprv dobrovoľne ako doplnok, neskôr násilne ako jediná možnosť

Takto to všetko začína.

Najprv zavedú novinku ako dobrovoľný doplnok k existujúcim formám meny (hotovosti a klasickým bankovým účtom), neskôr z digitálnej meny chcú spraviť jedinú dostupnú alternatívu.

Pred spustením týchto programov na Západe používajú globalisti Nigériu a ďalšie rozvojové krajiny ako testovacie subjekty. Pre Európanov a Američanov je ťažké pochopiť zrušenie meny, pretože sa takmer nikdy nedeje.

V USA k zmene meny nedošlo od založenia krajiny v roku 1776. V Európe to býva o niečo častejšie, ale zasa nie tak často. Posledná zmena meny bola na Slovensku v roku 2009 prechodom na euro. Predtým v roku 1993 prechod z československej koruny na slovenskú korunu a predtým v roku 1953 bola komunistická peňažná zmenka.

Americký Federálny rezervný systém aj Európska centrálna banka však dali jasne najavo, že túto možnosť skúmajú. Zvyčajne to prezentujú ako „vymoženosť“ pre ľudí.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

V skutočnosti je to ale spôsob, ako zabezpečiť, aby peniaze zostali v pod palcom vlády. Nechcú dovoliť, aby bol čo i len jediný cent nezdanený. No a keď sa program rozšíri, môžu úplne vylúčiť neposlušných jednotlivcov aj firmy z účasti v spoločnosti.

Osobná skúsenosť z Nigérie

Na Telegrame sme v komentároch k tejto téme objavili výpoveď slovenskej ženy vydatej za Nigérijčana, ktorá má informácie z prvej ruky, hlavne od svojej svokry a manželovej rodiny.

Tuto uvádzame anonymne bez uvedenia mena jej postrehy:

Prezident Buhari jedného dňa vyhlásil, že fyzické peniaze musia skončiť, lebo sa veľmi často falšovali. Že dajú do obehu novú menu a zrušili platnosť starej.

Dopadlo to tak, že nových peňazí bolo veľmi málo a ľudia sa k nim nemohli dostať. Začali masovo obliehať banky a vyberať peniaze z účtov. Masovo myslím v desaťtisícoch. Mnohí ľudia boli ušliapaní davom. V radoch sa čakalo niekoľko dní.

Stávali sa situácie, kedy žena prišla nahá čakať na svoje peniaze, lebo nemala čím nakŕmiť deti. Ľudia nemali za čo kupovať jedlo, platiť deťom školy…

Vypálili a zničili niekoľko bánk. Po tomto začala polícia strieľať do ľudí, ale obvykle im to ľudia vrátili aj s úrokmi a policajta zabili.

Moja svokra vtedy nejedla niekoľko dní, lebo je stará a nemohla ísť čakať niekoľko dní v rade. Ceny paliva stúpli niekoľkonásobne a prakticky zastal obchod. Pár dní fungoval výmenný obchod. Keďže ľudia stále chceli svoje peniaze, banky začali žiadať 25% poplatok za vybranú čiastku! Za ich vlastné peniaze!

Nakoniec, keďže ľudia šaleli hladom a násilnosti nemali konca, Buhari vrátil starú menu do platnosti s tým, že platí do decembra. Ceny všetkého ale aj tak nehorázne stúpli a už aj dovtedy chudobní ľudia schudobneli ešte viac.

Tento mesiac volili prezidenta. Mňa na tom zaujalo pár, už z iných krajín známych ťahov. Zvolil sa moslim, samozrejme.

Ja som manželovi vopred hovorila, že podľa mňa nie je tej moci, ktorá by prinútila moslimákov vzdať sa moci nad kresťanmi. Lenže ľudia hovorili, že nevedia, kto toho nového prezidenta zvolil, lebo nepoznajú nikoho, kto by ho volil. Volili iného kandidáta. Ten druhý kandidát dlho vyhrával v priebežných výsledkoch a zrazu hop a moslimovi pribudli milióny hlasov.

Nová vláda ešte nie je zostavená. Môj manžel tvrdí, že nová vláda môže situáciu v krajine zmeniť. Že sa môžu dokonca v decembri vzoprieť CBDC. Neviem. Uvidíme.

A ekonomika? No, to je tiež ťažké popísať. Bavíme sa tu o obrovskej krajine s nepredstaviteľnou mierou korupcie, násilia a náboženských problémov. Keď to mám trochu zjednodušiť, každý sa živí, ako sa dokáže.

Mesto Abuja je mestom tých, ktorí pracujú pre vládu. Takí majú zaistené bývanie a dôchodok. Bez práce v štátnych úradoch nie je dôchodok. Dane sa platia, ale na čo sa používajú, nikto netuší. Zmiznú niekde cestou.

Ak existujú štátne nemocnice, sú horšie, ako si dokáže ktokoľvek predstaviť. Korupcia v tom zmysle, že keď môjmu švagrovi šli vyberať slepé črevo, jeho otec musel uplatiť chirurga. Keď už ležal na operačnom stole, chirurg prišiel a povedal, že chce viac. Súkromné nemocnice sú pre bežného človeka finančne nedostupné.

Školstvo je detto to isté. A náboženstvo je kapitola sama o sebe.

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Tyler Durden, Zdroj: zerohedge.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Přesně takto si to představuju. Nejdříve banky zavřou krám a pak ta fialová zaprodaná verbež (chráněná americkými jednotkami) zalomí rukama a prohlásí, že nikdo o nic nepřijde a že peníze bude možné vybrat v náhradním systému CBDC v bezhotovostní měně. Ve Franci si dokážu představit občanskou válku a defenestrace. České vovce se zaradují, že je to vlastně pohodlnější. Do té doby než jim naběhnou záporné úroky a sdělí podmínku pravidelného očkování.

 2. Myslím, že ich v ko.otizme predbehneme! Pokiaľ viem, tak to EUbank chystajú na 23. septembra! Cestovné lístky na vlak od 1.júna 2023 len bezhotovostne, resp. bude tam jediná pokladňa, ktorá bude predávať za plus manipulačný poplatok. Navyše cestovné má údajne zdražieť o 30% – „lebo budeš rád, keď si kúpiš lístok“! Zdroj – Mgr.Kyseľ – infovojna predvčerom.

  Inak už aj krčmy – samoobslužne bezhotovostne. Detto COOP Jednota. Inú cestu – keď má niekto v pi.i – ako násilie nevidím. Treba ich – vrátane rodín – vytiahnuť z ich bezpečia. Ja sa sťahovať na inú planétu NEMIENIM!

  • To je v živém vysílání a nebo nějaký článek. Nemůžu to najít. Zajímalo by mě to.
   Dík

   • Tie železnice
    22.05.2023
    1. Agentúrky aktuálne
    2. Čriepky z domácej a zahraničnej politiky s Norbertom Lichtnerom
    Hostia: Anton Kysel
    https://www.infovojna.bz/archiv/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom
    —————————–
    O stave a nefunkčnosti železníc po tom, čo Útvar ministerstva financií SR „Hodnoty za peniaze“ nechal vypracovať grafikon, ktorým úplne rozvrátili dopravnú optimalizáciu. Meškajúce vlaky, výluky, nenadväzujúca doprava, tisíce ľudí prišli o prácu, deti majú problém dostať sa do a zo školy, ľudia sa nevedia dostať včas kam treba, viazne doprava nákladná. Ku.vy robia také veci, že vedia 3-4 dni dopredu, že nebudú mať rušeň ani strojvodcu, ale ľuďom predajú lísky a potom ich nechajú na holičkách. Rušia miesta vlakvedúcich, čo sú osoby kompetentné riešiť problém situ na tvári miesta. Plus iné. Tam aj zmienka o rušení pokladní.

    Obmedzenie výberu hotovosti až zrušenie hotovosti v EU tu

    VIDEO: Christine Lagarde jako šéfka Evropské centrální banky prozradila ruským imitátorům Vovan a Lexus děsivý plán na zavedení digitálního Eura již na podzim tohoto roku a padla dokonce i zmínka o možnosti, že nebudou povoleny už ani drobné hotovostní transakce okolo 300 až 400 EUR! V minulosti je prý zneužívali teroristé v Paříži v roce 2013! Už je jasné, proč Vít Rakušan spustil v České republice rušení poboček České pošty, brzy už nebude výplata důchodů v hotovosti možná nikde v Evropě, bezhotovostní budoucnost je skoro tady!
    https://aeronet.news/video-christine-lagarde-jako-sefka-evropske-centralni-banky-prozradila-ruskym-imitatorum-vovan-a-lexus-desivy-plan-na-zavedeni-digitalniho-eura-jiz-na-podzim-tohoto-roku-a-padla-dokonce-i-zminka/

    Evropská komise chystá směrnici pro zavedení evropské digitální identity v souladu se zavedením digitálního Eura a prostředků CBDC pod správou ECB, obojí by mohlo být přijato již na podzim tohoto roku! Děsivý digitální pas má mít formu mobilní aplikace, která bude nejen shromažďovat a sdílet biometrické údaje člověka, ale bude orgánům státní správy, finančním úřadům, zdravotním pojišťovnám, pracovním úřadům a dalším institucím hlásit historii pohybu každého občana! Evropská komise chce tímto způsobem získat biometrická data o všech obyvatelích v EU!
    https://aeronet.news/evropska-komise-chysta-smernici-pro-zavedeni-evropske-digitalni-identity-v-souladu-se-zavedenim-digitalniho-eura-a-prostredku-cbdc-pod-spravou-ecb-oboji-by-mohlo-byt-prijato-jiz-na-podzim-tohoto-roku/

    Pozor! K tejto agende sa hlási PELLEGRÍNI! Tak ho nezabudnite voliť! A keďže v hre je aj koalícia Fico-Pellegríni – výsledkom bude koaličná dohoda – aj o tomto – zvlášť ak sa Fico hlasí k EU socialistickej internacionále – a to sú všetko neomarxisti, ktorí nám tu zavádzajú NWO!

    https://www.mirri.gov.sk › aktuality › informatizacia › slovensko-ma-digitalnu-koaliciu › index.html
    Slovensko má Digitálnu koalíciu | Ministerstvo investícií, regionálneho …
    Digitálna koalícia (DK), ktorej predsedom predstavenstva je vicepremiér Peter Pellegrini, spája partnerov zo štátneho, súkromného, neziskového a akademického sektora v úsilí pripraviť Slovákov všetkých vekových kategórií na prácu a život v nastupujúcej digitálnej ekonomike.

    Stanovisko NBS!
    „5) Digitálne meny „mimo dosahu a kontroly“ centrálnych bánk predstavujú výhľadovo riziko pre stabilitu cien. Skoky v hodnote takýchto mien by mohli naštrbiť cenotvorbu a citeľne ochromiť schopnosti centrálnych bánk starať sa o cenovú stabilitu. Vlastná digitálna mena nám môže v budúcnosti pomôcť zlepšiť účinnosť menovej politiky a tým efektívnejšie pomáhať ľuďom.“

    Kurva! – akurát NBS už nie je národná a kontrolu nad našimi peniazmi má mať Euróṕska centrálna banka!!!
    A tá bude zavádzať „spravodlivé ceny“ V SLOVENSKEJ KOLÓNII – ty podvodnícke lživé hovädo z NBS!
    PRAKTICKY TO BUDE ZNAMENAŤ – ZMRAZENIE VŠETKÝCH NAŠICH VKLADOV! A potom „znárodnenie“ – oficiálnu krádež našich peňazí! Do piče s EU!
    https://nbs.sk/aktuality/chceme-ci-potrebujeme-digitalnu-menu/

    Pryč z EU (dokument, 2019, česky, 53 minut) CZ dabing 1080p_full_HD.mp4
    https://ulozto.net/file/3I4l9Yrptz3I/pryc-z-eu-dokument-2019-cesky-53-minut-cz-dabing-1080p-full-hd-mp4#!ZGZ4AQR2AmV1LmR0BQSxBJD2LmuvZ0xmraE5oSyfp0EcnGIwLt==

  • Galaxia andromeda

   To ja by som odisiel na moju rodnu planetu ihned. Boze to by bolo krasne a nie byt tu medzi dvojnohymi opicami co likviduju celu planetu a trpiet smrt boles a nespravodlivost. Uz by ma mohli “uniest”

  • Zmija požiera svoj vlastný chvost – oni si sami vytvorili logický regulatív obmedzením mobilizácie ľudí – už žiaden voľný pohyb osôb – už žiadne šírenie moribundov – jedine ak priznajú, že námto priamo sypú na hlavy!

  • Draslik, dal som tam plno odpovedi,je tam mnozstvo trolov

 3. …vďaka za infor. …

 4. VIDEO: Jana Černochová podepsala ve Washingtonu v podstatě zvací dopis pro americkou armádu a česká média se snaží mlžit, že prý smlouva Američanům nedává právo umisťovat na českém území jejich vojáky nebo základny! Jenže ve smlouvě toto právo mají vyhrazeno hned v článku 3 v odstavci 1 a mohou budovat tolik kasáren pro své vojáky, kolik budou chtít! Smlouva dokonce nemá ani výluku a pojistku proti uskladnění či rozmístění jaderných zbraní! Američané budou dokonce mít právo na určení objektů, do kterých čeští vojáci nebudou mít přístup!
  https://aeronet.news/video-jana-cernochova-podepsala-ve-washingtonu-v-podstate-zvaci-dopis-pro-americkou-armadu-a-ceska-media-se-snazi-mlzit-ze-pry-smlouva-americanum-nedava-pravo-umistovat-na-ceskem-uzemi-jejich-vojaky/

  A čo NATO predvolebná ficomašinka?

  VIDEO: Obranná zmluva medzi Českou republikou a USA je výhodnejšia od tej, ktorú Naď vlani podpísal s Američanmi. Hegerova vláda sa v zmluve dobrovoľne vzdala, aby trestné činy amerických vojakov spáchané na Slovensku vyšetrovali, obžalovávali a súdili slovenské orgány
  https://www.infovojna.bz/article/video-obranna-zmluva-medzi-ceskou-republikou-a-usa-je-vyhodnejsia-od-tej-ktoru-nad-vlani-podpisal-s-americanmi
  ————————————
  Je zaujímavé, ako každú vládu na svete serie akákoľvek domobrana!

  VIDEO: Obyvatelům Belgorodu došla trpělivost a požadují po gubernátorovi, aby jim rozdal zbraně a mohli tak vytvořit lidové sbory místní domobrany na ochranu lidí před útoky AFU! Když rozdali “chochlům” kulomety, ubránili s nimi Kyjev! My dokážeme to samé a se zbraněmi ubráníme Belgorod, vzkazují gubernátorovi ve videu ruští tátové od rodin! Po diverzní skupině AFU zůstala hromada vraků západní bojové techniky! Na zničených autech jsou nápisy, že šlo o pomstu za Bachmut!
  „Byl to prostě útok, který měl vyvolat chaos a paniku v ruském obyvatelstvu v pohraničí, a to se podle všeho podařilo, protože skupiny Rusů již začaly formovat domobrany a jedna z nich dokonce natočila video, ve kterém žádají gubernátora Belgorodské oblasti Vjačeslava Gladkova, aby jim rozdal kulomety a zbraně. Video máte níže.
  VIDEO: Rozdejte nám zbraně! Obyčejným Rusům došla trpělivost

  Mluvčí ruských domobranců ve videu rovněž říká, že když na Ukrajině tamní vláda rozdala “chochlům” zbraně, tak s nimi dokázali ubránit Kyjev před Ruskou armádou. Když tedy rozdají zbraně Rusům, dokáží s nimi ubránit Belgorod proti ukrajinské armádě podobně, jako to dokázali v Kyjevě chochli. Tahle poznámka ve videu je podle mého názoru největší obavou Kremlu. Rozdat zbraně Rusům, toho se vláda v Moskvě obává, protože by to znamenalo přiznání Kremlu, že válka se z Ukrajiny přenesla do Ruska a už nejde o speciální vojenskou operaci v cizině. Bylo by to přiznání, že důsledky SVO se přenáší domů do Ruska. A to by destabilizovalo ruskou politickou scénu.“

  „Vytvoření domobran a rozdání zbraní Rusům v pohraničí by destabilizovalo Kreml a veřejné mínění

  Tohle je pro Kreml velice nebezpečná pozice. Pokud nedokáže hranici ochránit, bude muset dříve či později lidem zbraně rozdat a zformovat domobrany, protože nic jiného udělat nepůjde. Z politického hlediska to ale bude facka pro Kreml, že nedokáže ochránit vlastní hranici. Důvodem je samozřejmě personální vyčerpání Ruské armády, protože všichni muži byli odesláni na frontu, takže na ochranu hranic skoro nikdo nezůstal.“
  https://aeronet.news/video-obyvatelum-belgorodu-dosla-trpelivost-a-pozaduji-po-gubernatorovi-aby-jim-rozdal-zbrane-a-mohli-tak-vytvorit-lidove-sbory-mistni-domobrany-na-ochranu-lidi-pred-utoky-afu/

  • Marosko,kazda terajsia „vlada“ odmietne dat ludom zbrane,lebo vsetky vlady su proti ludom,momentalne prebieha v Rusku kynozenie hydiny v Millionoch,kvoli“vtacej chripke“,co je uzasny podvod).Ruska „vlada“ je v sulade s WHO,WEF,atd. Tiez Ukrajina,tam maju digitalnu DIIA. Black Rock ,vlastni minimalne 30% Ukrajiny a velku cast Ruska Co sa tyka tej vojny je to davno naplanovane Harwardskym Projektom,ako vykynozit Slovanov,Slovanmi a ide im to ako Svajciarske hodinky. Ziaden z vodcov nie je Rus,ani Ukrajines. Putin napisal v knihe,ze matka bola zidovka a Zelensky je tiez a je „hlavnym: velitelom AZOV brigady,co su nacisty“ ha ha. 10 Juna budem na svatbe v Trnave,cauko

   • Dokonalo vystihnuté, Janko.
    Uvedomme si konečne, že Všetky Vlády Sveta sú z jedného a toho istého súdka. Ak by sa niektorý z vodcov pokúsil o niečo iné, ako nariadil samozvaný „boh“ sionu, už dávno by bol na zozname nezvestných osôb. Presnejšie – „pod drnom“. Bolo to tak „odpočiatku“ – a je to tak dodnes. Tí, ktorí tieto zverstvá do biblie napredpovedali, si ich aj plnia. Zatiaľ. Uvidíme dokedy.
    My Pozemšťania nemáme najmenšiu šancu čokoľvek na postupe udalostí zmeniť. Zostáva nám len dúfať, že zasiahne konečne niekto z inej, dodnes utajenej desiatej planéty. Niekto, kto má zdravý rozum aj cit.

 5. Takže ste už pochopili prečo bola u nás tzv. zbraňová amnestia?

  • Tak ako každá lumpárna proti prírode tak aj kovitvakcíny – ich negatívne pôsobenie presahujú ľuďmi viditeľný fyzický svet. Je viac článkov kde sa píše, že kovitvakcíny pôsobia aj po fyzickej smrti tela človeka.
   Každým odklonom od Pravdy či prírody si človek v „záhrobí“ vytvára zlo, ktoré ho po smrti čaká (a ovplyvňuje ešte čaj počas života na Zemi) Keď si dobrovoľne nechá kovitvakcínou upraviť – otvoriť dvere duše dokorán – zrušiť jej ochranné polia tak si k sebe pozýva – púta aj také negatívne duše, ktoré sú s ním z hľadiska rovnorodosti energií nespojiteľné.
   To je ako si dobrovoľne nastálo k sebe pozvať pár rodín z luníka 9 a potom s nimi vo vlastnom dome bačovať. To by nikto neurobil keby vedel s kým má tú česť – jedine, že by sa nechal nejako oklamať – tak ako tí čo sa dali opichať. Ich tá sebranka ktorú si vakcínou k sebe nevedome pozvali začína na Zemi veľmi ovplyvňovať no a po smrti – po odložení fyzického tela sa s ňou – s tou sebrankou stretnú – sú s ňou energeticky pripútaní.

   • Israismael

    Skutočne je to tak ACHNATON, že čo si človek tvorí tu na Zemi,aký stav duše ,ducha(nie tela) , tak po ukončení života v pozemskom sa dostaví vždy a pre každého nová realita ,ale presne taká akú si vytváral počas života v pozemskosti (ak stav ludskeho ducha je mizerný a temný ,tak taká bude aj nová realita v novom svete ,v novom tele a naopak ak bude stav spejuci k svetlu ,tak aj realita bude vo svetlých oblastiach,vyšších a jemnejších )…Pripomeniem že celým stvorením a vesmírom ,či už hmotným aj menej hmotným ,či jemnohmotnym pôsobí Boží nemenný zákon príťažlivosti rovnorodeho a ten rozhoduje po smrti spolu s tiazou kam bude človek ,,odvedený,, príťažlivosťou a tiazou(príklad: pijan k pijanovy,vrah k vrahovy ,dobrý k dobrému a pod ..hore niet možnosti zmiešanych byti ako tu na Zemi,ale vždy je len ROVNORODOST) ..Je obrovskou smolou pre človeka že sa tým nezaoberá a ani nechce zaoberať napriek tomu, že materiál je k tomu už takmer 100 rokov a nie od hocikoho (každý človek to ale musí zistiť sám a nie cez náboženstva sekty ,cirkvy a pod)…
    Žiaľ človek nespoznal toho ktorý to priniesol na zem v Pravde ..A preto ja stále hovorím o Pravde ale nie pozemskej ale tej ktorá je absolútna …veď vidíte ako dnes vypadá pravda na Zemi ,že je zamienana za lož …

    https://www.posledny-sud.sk/3-v-com-spociva-pomoc-v-poslednom-sude/

 6. A ešte niečo k primitívnym dezolátom, ktorým ani teraz nedochádza a nedôjde im, ani na smrteľnej posteli ! Už som teda zvedaví, koľkí nás do 2025 – 28 opustia alebo vážne ochorejú…, vedl. účinky ako z učebnice (asi nečítali príbalový leták či stránku PFIZERu a pod.), pravdu však nikto nezabije: https://www.startitup.sk/slovenskom-sa-siria-konspiracie-o-heribanovej-smrti-patologovia-z-vysokej-skoly-zivota-udrel-moderator/ :

  Ešte tvrdšie a kritickejšie slová však ľuďom konšpirujúcim o smrti obľúbeného herca adresoval známy moderátor Marcel Forgáč.
  „Svoloč na slovenskom internete už má aj odpovede. Patológovia a histológovia z Vysokej školy života, s počtom zubov často zhodným s počtom odštudovaných rokov v školách. Ramón y Cajal z Hornej a Mária Curie -Sklodowska z Dolnej, čo praje ukrajinským matkám, aby zdochli, už majú jasnú odpoveď. Bol očkovaný!“ Nešetril na sociálnej sieti tvrdými slovami TUPÝ moderátor.

  • Israismael

   Už každý normálny a súdny človek musel spoznať pokiaľ nie je slepým a hluchým, že sa niečo deje vo svete od toho roku 2020..No lenže médiá hlavného prúdu samozrejme zatajujú také veci ako boli vakcíny ,a naopak šírili cez reklamy cez mnohých hercov ,že sú to dobré veci ,zachraňujúc vakcínou životy ľudí pred kovidom a pod..
   Keď k tomu dodám ešte aj obhajobu vakcín cez pápeža ,ktorý ich nazval božím darom ,tak potom si človek ani náhodou nemohol myslieť ,že je to špekulácia s ľuďmi ohľadne vakcín..
   Je však dnes už mnohým ľuďom jasné že svet je pod útokom temna ..
   Temno je súhrnny pojem pozemských organizácií,ktoré zavádzajú a ovládajú ľudí, ako aj mimo Zem pôsobiace entity,ktoré sú naskrze skutočne a existujú aj keď priamo nemôžu zasahovať na zemi ale ,,vpaluju,, zle myšlienky do prednych mozgov ľudí a tým do ich zmýšľania a rozumu,mysliac si že sú to ich ľudské myšlienky …Takto žiaľ pôsobí temno, pretože ľudia si nevybudovali ochranu voči temnu,ale stále viac a viac mu podávali, a stále podávajú ruky..

  • Veď oni všetci do jedného v mainstreame vedome klamú! A o kovide a vakcinach jakbysmet. V podstate všetky kanály tv a rozhlasu – sú len pripravené divadielka, žiadna skutočná diskusia. „Špičkové“ sú večery s havranom (vydržím 10 s) jak tam všetci tí „odborníci“ diskutujú. Je do očí bijúce ako sa vždy snažia nevyvracat akúkoľvek blbosť druhému „diskutérovi“ – na to si dávajú sakra pozor. Topku tomu dáva havran keď si podopiera rukou bradu a kýve hlavou akože sa snaží niečo pochopiť. Safriš, to je herec, niečo ako zelenský! Všetci tí pozvaní hostia vyzerajú ako odborníci – ale len pre ovce – lebo už opticky je vidieť, že im chýba vážny prístup k danej téme. Keď vypnú kamery, skončí divadlo – tak už je to zas len dezorientovaná banda treťosektorových hercov a nejaké povedomie o odbornej debate je fuč, nieje z neho ani opar.
   Všetko predom pripravené – tak ako caputovej vystúpenia.
   Keď som to povedal známej, že mainstream je len pripravené divadlo a propaganda tak privolila, že propaganda síce áno ale že divadlo nie – vraj oni sú iného razenia, názoru.
   A ja jej, že oni žiaden názor nemajú – oni kdákajú len to čo im povedia aby kdákali a nič viac. A tie vakcíny dva roky nazad takíto treťosektoroví „odborníci“ vychvalovali bez toho aby čo i len jeden v médiách zapochyboval o jej škodlivosti. A toto ich úlysné , podliezavé, odporné a hlavne podozrivé divadlo, ktorého sa zúčastnili aj umelci – mohlo vystrašiť a prebudiť väčšinu ľudí – mohlo im docvaknúť, že ide o špinavú hru.

   • Israismael

    Toto všetko zlo ,ktoré napáchal maestream ,jeho herci ako zlo- bábky (dobre zaplatené za reklamy vakcín ) a vedené na snurkach tých podplatenych štátnych a súkromných médií dopadnú veľmi zle..Ak by ich náhodou nedostihol pozemský trest,nejaký Noriberg 2.0,tak isto ich dostihne do kratkeho času ich nečistá ,špinavá karma a vesmírny zákon ,alebo pre nich úplne to najhoršie ,a to blížiaci sa iný súd… nie z Norimbergu ,ani štátny ,ani Haagsky … ale Posledný Súd ! (udalosť ktorá ale dostihne každého človeka na Zemi nech bude kdekoľvek )..
    Pre dobro konajúce ľudstvo a človeka to bude posilnenie na úrovni hmoty aj ducha ,aby prežil..Pre zlo konajúcich ľudí to bude ťažké a sklucujuce obdobie cca 6mes, v jednom určitom roku(čoskoro) ,ktorý musí prísť na túto planétu ..milióny a milióny ,až miliardy budú musieť ,,opustiť túto planétu a ten stav sa nazýva( ….. …..) !
    Aby nedošlo k tomu že má budú chcieť pranirovat niektorí jednotlivci ,tak by si to mali všetko naštudovať v diele Ducha Pravdy aby mohli hodnotiť skôr ako odsúdia … a nech hľadajú a študujú úplne z plných ľudských síl ..
    Nikomu to však nevnucujem ..Každý sme strojcom svojho šťastia či nešťastia ..

    • Každý človek má také dôkazy, k akým bol schopný z pozície svojej slobodnej vôle a vlastným hľadaním Pravdy sa dopracovať a aké bol schopný svojím Duchom – pochopiť. Boha môžeme spoznať len osobne (nie cez kostol), vnútorným duchovným hľadaním. Nenašli sme zatiaľ také hmotné pravítko a váhy, ktorými by sme Ho mohli odmerať, zvážiť, komparovať, vyhodnocovať..
     Hmota a celý hmotný Vesmír je stvorený iba z vonkajších a to najpomalejších a najslabších (čo sa týka vyžarovania Svetla) – energií Božích.

     Môžeme sa len uistiť, že to, aký pozemský Život vedieme tu „dole“, a komu slúžime, či Svetlu, ale Temnu, sa veľmi skoro prejaví i v rozhodovaní Vyšších síl – Quo vadis, homo sapiens?

     • Ajša ja cítim, že v podstate žiadni ateisti či veriaci neexistujú. Existujú len ľudia na určitom stupni vývoja/ uvedomenia. A to či aj to ich uvedomenie má pre nich nejakú hodnotu sa odráža v ich skutkoch. Akékolvek uvedomenie z hľadiska vývoja ducha nemá pre ľudí žiaden význam – ak nie je použité v živote.
      Potom nieje prekvapujúce, že nejeden „ateista/neveriaci“ je pre seba a svet hodnotnejší a stojí vyššie než kadejaký duchovný teoretik alebo aj vyšší duch – človek, ktorý svojím uvedomením stojí vyššie nad ostatnými ale z nejakého dôvodu sa v živote – v hmote prestal riadiť svojími vnútornými postojmi.
      Keď si predstavím pohľad Zhora na ľudí tak vidím len vyžarovanie určitého druhu, určitej farby a intenzity – svetlosti – zrelosti ich ducha. To jak si ľudia Pravdu, vyššie úrovne a Boha predstavujú a ako ich to v pozemskom živote ovplyvňuje (ako konajú) – to je ich vizitka – podľa toho aj „svietia“ a spôsobujú rôzne zmeny v sieti vyžarovania celej prírody/vesmíru, ktorá potom podľa svojho Základného nastavenia (Bohom) na ich skutky – žiarenia reaguje – náprava ich („zlou“ karmou) alebo ich v ich činnosti podporuje.
      Ani človek, ktorý si myslí, že je ateista ale ani ten čo si myslí, že je veriaci nieje od Života ničím ukrátený či zvýhodnený – od Života dostáva len to zaslúžené, nič viac a to aj v prípade, že sa mu dejú veľké neprávosti lebo si nepamätá aké neprávosti spôsoboval on druhým vo svojich predchádzajúcich pozemských životoch. Preto brániť sa zlu – to áno – a aj zabiť iného človeka – keď to NAOZAJ inak nejde ale nikdy sa mstiť alebo len tak „preventívne“ čistiť svoj životný priestor lebo škola života človeka na Zemi zahŕňa aj učivo mimo hmotný viditeľný svet – a ten treba stále v živote zohľadňovať. A ten zahŕňa aj množstvo minulých životov človeka a jeho skutkov. A z toho dôvodu si dať treba dať (hlavne v dnešnej dobe) pozor na ľúbivé či rozbúreným ľudským emóciám imponujúce „rady“ v zmysle „oko za oko, zub za zub“ alebo „dáme štrajk?, dáme revolúciu?“. Aj pri zúčtovaní so zlom na Zemi sa treba držať Spravodlivosti.

 7. Niečo k HPV vakcínam „proti rakovine“ krčka maternice – nielen pre dievčatá – aj pre chlapcov!

  https://www.cas.sk › clanok › 999798 › tichy-zabijak-ohrozuje-nielen-zeny-ako-sa-ochranit-pred-hpv-virusom
  Tichý zabijak ohrozuje nielen ženy: Ako sa ochrániť pred HPV vírusom
  – V 13. roku dieťaťa, pri štandardnej preventívnej prehliadke, rodičom oznamujeme, že je možnosť očkovania proti rakovine krčka maternice. Vakcína by sa mala podať pred začiatkom pohlavného života. Očkovanie sa odporúča aj u chlapcov ako prevencia proti bradaviciam na pohlavnom orgáne a prekážka prenosu ochorenia.

  REPLAY – „ako prevencia proti bradaviciam na pohlavnom orgáne a prekážka prenosu ochorenia“ – myslené papiloma birus bradavice – ten sa prenáša špinavými rukami – ten, kto sa rýpe v zemi by si nemal honiť neumytými rukami – asi tak.

  „Chlapec a dievča po očkovaní stále spia! Mnohí rodičia sa snažia o to, aby ich dieťa bolo očkované proti mnohým ochoreniam, ktoré im v budúcnosti môžu spraviť zdravotné problémy. Avšak po čase používania istých vakcín sa mnohokrát objavia aj nepredpokladané negatívne reakcie. Závažnou reakcou trpí aj trinásťročné dievča, ktoré absolvovalo očkovanie proti HPV vakcínou Cervarix.“

  „Podobnými príznakmi trpí aj šesťročný chlapec. Jeho stav je poznačený narkolepsiou – záchvatmi chorobného neodolateľného spánku. V jeho prípade podľa denníka Daily Mail ide o reakciu na vakcínu proti chrípke. Britský denník uvádza, že Josh tri týždne po vakcinácii Pandemrixom stratil svalovú kontrolu a začal spávať až devätnásť hodín denne. Bol schopný zaspať každých päť minút – aj keď sa prechádza, či pri plávaní – a trpí záchvatmi náhlej straty svalového napätia.
  Posteľ má aj v škole

  Dnes, takmer dva roky po očkovaní, 41-ročná Caroline, matka Josha, povedala, že ešte stále trpia následkami – štyrikrát v noci sa budí, aby ho nakŕmila a utešila, lebo má desivé nočné mory. Počas dňa nemá na jedlo chuť, kvôli svojmu zdravotnému stavu, hlad má v noci. Keď v škole zaspal, vždy ho posielali domov, ale teraz mu v triede vyčlenili priestor, kde si môže zdriemnuť. Liečia ho aj antidepresívami, ale už to nie je ten usmiaty chlapec, akým býval.“
  https://najmama.aktuality.sk/clanok/228603/katastrofalne-nasledky-ockovania-po-vakcine-na-rakovinu-krcka-maternice-neustale-spi/

 8. Ten nadpis o panike u Globalistov je poriadne pritiahnutý za vlasy. Oni totiž neočakávajú, že všetko im prejde hladko a na všetko majú pripravený scenár a ďalšiu variantu k prechodu na digit. menu. Takže tak.

  • Stačí si predstaviť, ako si globalisti hryzú tie svoje reptiliánske nechty a potom v panike pobehujú v koterci sem a tam. Však to je normálna reakcia. ReDakcia.

   Vám tu prosto chýba groteskná predstavivosť! Už si strelil mačku vzduchovkou do zadku? Ja tiež nie – ale viem si to predstaviť.

   Dávam sem hudobný tip na fakt dobrý kreatívny Deep House – veľmi kreatívne rytmický a krásne mäkký na počúvanie. Vydarený remix.
   Deep house 2016 Mix Set @30 – Best of Vocal Deep House & Nu Disco mix by Viet Me_Full-HD-mc.mp3
   https://ulozto.net/file/Ouw3MN8kWGRS/deep-house-2016-mix-set-30-best-of-vocal-deep-house-nu-disco-mix-by-viet-me-full-hd-mc-mp3#!ZGIwBQR2AQHmAQWwAGSvZJH1MTH3MyAFE1qSGUSJEHuxEJLkLD==

  • Brunero,neexistuje na svete ziadna moc,co by ich porazila,natrvalo,su uzasne uspesni a nie su v ziadnej PANIKE,ako to Redakcia tvrdi

   • Oni sa nakoniec zlikvidujú sami – v boji o absolútnu moc! Ich systém funguje na neštrukturálnom – informačnom riadení, a na anonymite. V okamihu, keď sa prezradí identita týchto elitných jednotlivcov – entít – tak im niekto pôjde po krku! Egyptskí žreci si dávali sakra pozor na to, aby ich chrámoví otroci – židia – nedokázali identifikovať ako „hlavu“ – ktorá to celé riadi! Samotní chazarskí židia – v období Ch. kaganátu – kopírovali takéto riadenie vo vzťahu k ostatným, t. j. – mali 2 kaganov – jedného určeného pre verejnosť a druhého skutočného vládcu – kvázi tieňového – odvtedy replika – „keby som ti to prezradil – musel by som ťa zabiť“! Celý tento sku.vený systém padne v okamihu, keď budú identifikovaní hlaváči Globálneho mocenského systému – teraz nehovorím o ich viditeľnej periférii moci – o židoch, o Dome Sionu, o Čiernej šľachte, atď. Hovorím o tom, čo je nad nimi – to pre nás aj pre nich neviditeľné. Ich komplex moci je tak silný, že v okamihu, keď zistia kto sú títo hlaváči – entity – odrežú im hlavy a požerú sa medzi sebou!

    Čiže redakcia – globalistov ak tak – desí ich identifikácia!

 9. To teda nevie dnes človek s čím a s kým sa stretne v tomto pošahanom svete v torom sa nedá verit takmer nikomu °°°°

 10. Tie plany majú satanisticke elity. KTO ich chráni a umožňuje im násilné viesť ľudí do otroctva a zatratenia? Organizovaný zločin, polícia, armáda resp. Tajne vraj špeciálne služby. Do piče s týmito darebák,, oni umožnili digitálne otroctvo a celoplanetarnu apokalypsu pod kuratelyov armádnych vedcov a ich produktu umelej inteligencie.

Pridajte komentár

*