Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Stačí, aby si z bánk vybral svoje peniaze len 1 z 99 vkladateľov, a všetky banky skrachujú


Print Friendly, PDF & Email

Stačí, aby si z bánk vybral svoje peniaze len 1 z 99 vkladateľov, a všetky banky skrachujú

V súčasnosti sa veľa hovorí o bankovej kríze. V USA tento rok skrachovali už 3 veľké banky, ktorých celkové aktíva už aj po zohľadnení inflácie prevýšili krachy bánk v rokoch 2008/2009.

V Európe zatiaľ skrachovala síce iba jedna banka Credit Suisse, no svojou veľkosťou porovnateľná trom skrachovaným bankám dokopy.

Úrady v Európe aj na Slovensku samozrejme ubezpečujú, že náš bankový sektor je v dobrej kondícii a žiadne problémy mu nehrozia. To je samozrejme klamstvo. Nie preto, že by naše banky zle hospodárili, veď dnes dosahujú maximálne zisky, ale zo samotnej podstaty súčasného bankového sysému.

Dá sa povedať, že žiadna banka, ani tá najziskovejšia a najlepšie spravovaná, nedokáže odolať krízovej situácii, ak by si väčší počet vkladateľov prišiel naraz vybrať svoje vklady.

Keď hovoríme o „väčšom počte“ vkladateľov, vôbec tým nemáme na mysli väčšinu. Stačilo by dokonca len 1 z 99 a celý bankový sektor by skolaboval. V tomto článku si to tak zjednodušene vysvetlíme, že prečo.

Ako funguje dnešný bankový systém

Odporcovia často tvrdia, že banky neohrozí výber vkladov, lebo banky majú všetky vklady kryté pôžičkami.

To znamená, že ak by viac ľudí si prišlo vybrať svoje vklady a bankám by došla hotovosť, tak jednoducho požiadajú svojich dlžníkov, aby splatili svoje úvery a z tých peňazí by banka potom vyplatila vklady.

Nie je to ale celkom tak. Banky fungujú tým spôsobom, že z peňazí, ktoré si vy uložíte na účte, oni uložia nejaké percento ako rezervu v národnej (centrálnej) banke a zvyšok môžu požičiavať prostredníctvom úverov.

Vezmime si nasledovný zjednodušený príklad:

Predstavte si, že všetky peniaze, ktoré existujú, sú 100 Eur (bankovky 50, 20, 20, 10) a máte ich vy. Vložíte ich do banky na svoj bežný účet.

Banka vaše peniaze následne niekomu požičia. Nie všetky, ale len povedzme 90 Eur, lebo musí držať spomenuté povinné rezervy, v tomto prípade 10%, ciže 10 Eur. Dlžník si za 90 Eur niečo kúpi od nejakého predajcu. No a ten predajca si tých 90 Eur tiež vloží do banky, ktorá z nich zasa ďalej požičia 80 Eur, atď.

No a teraz si vy aj ten predajca prídete naraz do banky vybrať svojich 190 Eur – vy svojich 100 Eur a predajca svojich 90 Eur.

Teoreticky banka má oproti vašim a predajcovým 190 Eur v účtovníctve majetok v podobe poskytnutých úverov 190 Eur, ale nikdy nebude schopná vám dvom naraz vyplatiť 190 Eur vo fyzickej hotovosti, lebo existuje len 100 Eur v tých prvotných bankovkách 50, 20, 20 a 10.

Toto bol teoretický príklad, aby ste pochopili, ako funguje bankový sektor a prečo nikdy nie je schopný vyplatiť všetky vklady, aj keby všetci dlžníci dokázali splatiť svoje úvery (čo nedokážu, lebo toľko fyzických peňazí jednoducho niet).

Ako banky legálne vyrábajú fiktívne peniaze

Dobre, teraz sa poďme pozrieť na to, aká je fiktívna masa peňazí v ekonomike oproti tej reálnej. Opäť použijeme príklad, pre lepšie pochopenie.

Príklad č.1

Pri sume fyzicky vytlačenej hotovosti 100 Eur a pri miere povinných minimálnych rezerv 10%, by situácia bola nasledovná (sumy zaokrúhlené na celé eurá):

100 + 90 + 81+ 73 + 66 + 59 + 53 + 48 + …

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Na výpočet tejto postupnosti existuje vzorec: F = M . (1 / r), kde:

F – celková suma fiktívnych peňazí
M – pôvodná suma emitovaných peňazí
r – povinná miera minimálnych rezerv

Výpočet: M = 100 . (1 / 0,1) = 1000 Eur

To znamená, že z pôvodných 100 Eur pri miere rezerv 10% vzniklo celkovo 1000 Eur.

Príklad č.2

Pri sume vytlačenej hotovosti 100 Eur a minimálnych rezervách 5%:

100 + 95 + 90 + 86 + 81 + 77 + 74 + 70 + … = 100 . (1 / 0,05) = 2000 Eur

Čiže z pôvodných 100 Eur pri miere rezerv 5% vzniklo celkovo 2000 Eur. Čím menšia je miera povinných rezerv, tým väčšší je takzvaný „multiplikátor“, a teda tým viac fiktívnych peňazí vznikne.

Realita: O koľko je dnes v obehu viac peňazí než bolo na začiatku emitovaných?

Viete aká je dnes skutočná miera povinných rezerv? Iba 1%! V eurozóne je to extrémne nízke číslo, čo robí z Eura veľmi rizikovú menu. V USA pri dolári je to dokonca 0%.

Na druhej strane, napríklad v Česku je to 2%, v Chorvátsku pred zavedením eura to bolo 9%, v Číne je to 17%, v Indii 4,5%, v Mexiku 10,5%, v Rusku 4%, na Taiwane 7% či v Turecku 8,5%.

Pri hodnote 1% to znamená, že podľa vyššie uvedeného vzorca z každých vytlačených 100 Eur vznikne 100-násobok, teda 10 000 Eur fiktívnych peňazí! Stačilo by, aby si 1,01% vkladateľov (1 z 99) vybrali všetky svoje peniaze z bánk a všetky banky by kľakli do kolien.

Prečo práve 1,01% alebo viac?

Počítajme spolu… Koľko je 1,01% z 10 000 Eur? 101 Eur. Lenže fyzickej hotovosti existuje stále len 100 Eur. Fyzická hotovosť nenarástla, vznikli len fiktívne peniaze v podobe záznamov na bankových účtoch. No a v momente, keď by si ľudia chceli vymeniť fiktívne peniaze (čísla na bankovom účte) za reálne peniaze (hotovosť), nastane veľký problém.

Situáciu by dokonca nezachránila ani centrálna banka. Ak by totiž chcela dotlačiť hoci len 2- alebo 3-násobok pôvodne emitovaných peňazí (nehovoriac o 100-násobku), tak by okamžite vznikla hyperinflácia a kolaps meny.

Chápete už teraz, aký krehký je v súčasnosti bankový a finančný systém?

Záver

Nemáte radi banky, považujete ich za úžerníkov? Nepáči sa vám, že Európska únia financuje vojny v cudzích krajinách? Chcete mier, lebo bez peňazí niet zbraní a bez zbraní niet vojny?

Existuje úplne jednoduché riešenie. Stačí, aby 1 z 99 z vás si šiel do banky vybrať svoje peniaze a celý bankový systém skolabuje.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroje: wikipedia.org, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Objektívne

  Existuje aj taká myšlienka, že sa máme tešiť na kolaps, akurát mám taký vodojem, že bude predžovaný, tak ako vojna u susedov.

 2. Načo štrajkovať? Ja už to vravím roky. Dajte vláde na papieri požiadavky ktoré má splniť a termín plnenia. Vláda to nezrealizuje? Žiadny problém. Ľudia, vyberte si peniaze zo svojho bankového účtu. Do troch dní máte splnené svoje podmienky. Tak sa to robí bez stresu a nerváčenia 🙂

  • Objektívne

   To by bolo možné, ak by tie prachy banky mali, ale oni ich nemajú. Sú to len čísla v počítačoch. Môže to byť, ale presne naopak. Ak by také ultimátum niekto dal, tak to vyriešia vojnou.

 3. Credit suisse sa premenovalo na MFC. Robili tretí dôchodkový pilier, ako aj iné banky. Je to vykrádanie sociálneho systému. https://www.mfc.sk/?dochodkove-sporenie-aktuality&sprava=ake-zmeny-caka-treti-pilier

 4. Ja myslím, že je to o výbere hotovosti 2 zo 100, pretože banky môžu fungovať a požičiavať virtuálne peniaze, keď majú 2 percentá hotovosti. Fakticky – keby ľudia chceli úvery vybrať v hotovosti – banky sú v pi.i! Mafia ti požičia peniaze vždy v hotovosti – bangstri len virtuálne!

 5. Israismael

  Mimo tému.. Zda sa ze včerajšia návšteva diabla pri Trenčíne môže meniť realitu v kvantovom poli Zeme, a spôsobovať anomálie :
  https://vitazstvosvetla.org/koncert-skupiny-rammstein-sposobil-silnu-anomaliu-na-kvantovej-urovni-a-zmenil-realitu-v-nemecku/
  Ono zdá sa to neuveriteľné ale keďže všetko je energia, ktorá sa nahromadila v jednom bode pri veľkom množstve ľudí, tak môže to byť pravda co sa píše v článku..

  • Ak ten koncert vyvolal blažené pocity ľudí – tak áno! Sociálny satanistický experiment.

   Tieto záležitosti nie sú náhodné – pôvodne pivný festival v Trenčíne z roku 1997 odkúpili židáci /za zrkadlom – Petržalka/ a satanisti z Brna a preformátovali ho na „Pohodu“ liberastov a pederasov – veď o čom sú tie dvojčatá – batoľatá v logu?
   http://www.festivalsearcher.com/images/logos_l/pohoda_festival_l.jpg

   • Israismael

    Véd áno.. Pocit a aj cit samotný je emócia a emócia je vibrácia.. Hodne záleží o aký cit, ci pocit sa jedna… lebo môže ísť o negatívne vyžarujúci alebo pozitívne vyžarujúci do priestoru…
    Pocit vychádza z rozumu, prostredníctvom myšlienok a často sa mení na fantáziu, ale cit vychádza z vnútra človeka co je primárne silnejšia energia, než pocit a ktorá omnoho viac ovplyvňuje človeka a okolie ..

    • Problém spočíva v tom – kto je ten, kto tvorí realitu v blaženosti – normálny, alebo psychopat! Lebo tá funkcionalita je obecná – obecne účinná! To je ako – nesleduj len to, kto čo hovorí, ale sleduj, KTO to hovorí!

     Bratislavu mentálne ovládli židáci, satanisti, „kultúrnici“ z Pezinka! Čaputová – to je len „výkvet“ tej nákazy! Môžme začať 90-tymi rokmi – Kňažko, Snopko.

     • Israismael

      U nás je to emócia ľudí samozrejme opačná ako u liberálnych politikov ktorí nám zatiaľ stále vládnu.. Preto uvidíme co vznikne po voľbách..
      Ak emócia vydrží, tak všetci politici typu Caputova, Nad, Heger atď ale aj starý to, vykvet“, ci terajšie politické,, zombie“ pôjdu tam kam majú.. Niektorí na smetisko dejín a niektorí aj inde na oveľa horšie miesta a na veľa rokov…

     • A je to tu!

      „Koncert kapely Rammstein v Trenčíne sprevádzali viaceré komplikácie, nakoniec sa odohral a kapela mohla odísť zo Slovenska na ďalšiu zastávku v euróspkom turné. Či sa sem ešte niekedy vráti, je otázne. Po veľkolepej šou totiž ostali hladní.

      Odohrali veľkolepú šou a ostali hladní. O problémoch s nasýtením členov kapely Rammstein v Trenčíne informovala pravda.sk. Jeden z najtvrdších koncertov, aké Slovensko zažilo sprevádzali viaceré problémy ešte pred samotným štartom šou. “
      https://www.cas.sk/clanok/2810077/neprijemne-prekvapenie-pre-kapelu-rammstein-po-navrate-z-koncertu-jedlo-nemame-skuste-mcdonald/
      ————————————–
      Podľa mňa ide pre nich o pre nás negatívnu asociáciu s USA základňou! Toto neberieme – nech to ide do pi.e!

      Fakticky – čím nás mali obohatiť svojou tvrdosťou = svojím rámusom „háár“! Do pi.e s nimi!

      No a teraz nastúpia v Trenčíne buzeranti a pederasi do „Pohody“!

   • Toto iste logo ponuka SLSP na svojich platobnych kartach… aj jednorozca Pandu,,, vsetko su symboly,,, Unicorn – jedna z najvacsich poistovacich spolocnosti a Panda eyes…. symbol adrenochromu…. dvojickyneviem…. daj Maros, diky

  • Galaxia andromeda

   To sa velmi mylite diabol nosi obleky a uniformy vojsk preco vam to stale nedochadza? Lebo sa pozerate očami a nie srdcom. Pri trencine nebol ziadny diabol diabol je …. Zapnite si tv a uvidite!!!Ste nevedomy.

   • Israismael

    To je naozaj smiešne hľadať temno a diabla len v uniformách ..sa pozri na politickú scénu tam máš uniformy? a akolko tam máš diablov doslova a do písmena na politickej scéne a aj u nás ich máš dosť na Slovensku..
    Ty si nevedomy pretože si myslís že len v určitom malom sektoriku sa nachádza temno ..v Hollywoode majú uniformy vojakov ? Ty si myslíš že tam sa nachádzajú anjelské bytosti ? ..prezidenti nosia uniformy ? ..Gates nosí uniformu? ..

  • Prechádzajú mnou zimomriavky že na Slovensku prišlo tajýchto diablov podporit 40000 ludí je to otrasné žijem 20 km od Trenčína a nemôžem pochopit takých ľudí ktrorí sa nadchýňajú takouto diabolskou hudbou som nepríjemne z pohladu na nich ako vyzerajú odporne znechutená z nich °°

  • Israismael, nemci majú ramštajn a česi majú Kabát – to je tiež taká satanistická kapela. Už hrajú nejaký ten piatok a poslednú dobu koncertujú v každej perdeli – sú liberálmi pečení varení na každom feste či na iných podujatiach na Slovensku či v ČR, ktorý s rockom a metalom nemá nič spoločné takže často si ich vypočujú aj deti alebo dôchodcovia.
   Ak je niekto špinavý ožran a o baby – rodinu nemá záujem tak si nemusí robiť výčitky, stačí si pustiť Moderní děvče a hneď sa mu uľaví na mysli. Ja mám z toho speváka z Kabátu taký zvláštny pocit akokeby patril do nejakého okultného klubu a ten jeho prejav mi pripadá ako prejav čisto za peniaze alebo za niečo iné. Proste ja z neho cítim akési vedomé ťahanie ľudí za nos narozdiel od ďalších členov Kabátu. Akokeby ho tá hudba nebavila ale baví ho to ako sa s ľuďmi hrá a že sa mu z toho dobre žije – tak to z neho cítim. A to čiastočne cítim aj u Ramštajnov – i keď im ten úslužný servilný postoj k satanizmu prerástol za hranice ich sebareflexie. A samozrejme, že im je to jedno – lebo v takom bohapustom stave – tranze v akom „koncertujú“ nemôžu mať ani sekundu spojenie sami so sebou. No a k tomu Kabátu – posúď sám:

   Kabát – Moderní děvče

   Moderní devče, když chlapce spatří
   vypadá jak klaun, k cirkusu patří
   růžovou vestu a modrý voči
   na diskotéce kolem se točí
   Jů, ten je báječný, jistě má prachy
   můj sen je vypadat jednou tak taky.

   oléo, oléo Rio de Janeiro

   Moderní holky nosej pěkný nohy
   vypadaj svatě, jenže maj rohy
   to sem si našel moc špatnou cestu
   piju a kouřím, ježiš já klesnul
   Chtěl bych být jiný, bystrý a krásný
   milovat děvče a být s ní šťastný.

   oléo, oléo Leo Kangasero

   Jenže já sem
   denně ožralej, denně ožralej
   mám velikej pupek, smrdím a jsem špinavej
   Hodně piju, jim, ženský nebalim
   a když někdy o sobě vim hned to oslavim.

   REFRÉN
   Denně ožralej, denně ožralej
   mám velikej pupek, smrdím a jsem špinavej,
   hodně piju, jim, ženský nebalim
   a když někdy o sobě vim, hned to oslavím.

   Denně ožralej, denně ožralej
   mám velikej pupek, smrdím a jsem špinavej,
   hodně piju, jim, ženský nebalim
   a když někdy o sobě vim, hned to oslavím.

   • Israismael

    Zvláštne že boli časy keď aj mňa zaujal KABÁT a cekom sa mi páčili niektoré ich pesničky a preto ja síce ako muzikant ktorý som už od 14 rokov vystupoval na rôznych akciách a vystúpeniach som to tak nevnímal žeby bolo niečo negatívne v ich hudbe ..ale to asi aj preto že viac som počúval tóny ,drive muziky ako texty..
    No ale niečo na tom bude ako si písal ..

    Ale teraz zabrusim mimo túto tému.. DNES som našiel niečo ,čo ma ohromilo a to doslova ..Aby som to ozrejmil najskôr o čo ide a to aj tým čo nikdy nečítali starý zákon ,tak v Tom starom zákone je písané ,že BOH stvoril svet za 6dni a siedmy deň odpočíval ..v duchovných a tých najvyšších svetoch je 1den= 1000 rokov dôkaz tu : https://www.bible.com/sk/bible/163/PSA.90.4.SSV…..čiže 6 dní =6000 rokov a keď sa dovŕši táto doba ,akoze Boh si odpočinie(obrazne myslené ) čo však v našom ľudskom ponímaní bude znamenať nastúp novej doby, nového milénia 1000 rokov ,resp nový svet a Nová Zem pod vedením Ducha Svätého/Imanuel/➜tak je to písané nič si nevymýšľam…
    ..
    Biblia z roku 1813 poukazuje na rok 2025 ako na rok VEĽKÉHO PRECHODU !
    Citát z predslov tej biblie znie :

    Bible z roku 1813 má něco velmi zajímavého. Jedna stránka obsahuje seznam osob a událostí v chronologickém pořadí.(od Adama po Krista ,a od Krista po rok 1813)

    Píše se tam: „Z toho, co se vypočítalo, je od Adama ke Kristu 3 974 let, šest měsíců a deset dní. A od narození Krista do tohoto roku je 1814 let. Takže součet a počet let od počátku světa do tohoto aktuálního roku je 5788, šest měsíců a mmst řečeno deset lichých dnů.“

    Pokud je to pravda, v roce 1814 byl svět skutečně starý 5788 let. V letošním roce 2023 by Země byla 5998 let stará..
    *Nasledujúce dva roky budú teda časom konca šiesteho a posledného tisícročia a rokom 2025 začne pravdepodobne nové milenium !
    Pozn ,ktorú pridávam ja :
    Samozrejme že Zem je stara nie 6 tis rokov ale až vyše 4 miliardy rokov ..ale ide o ČASOVÉ obdobie vývoja modernejšieho už člo-veka a to 6tis rokov ,ktoré umožnil Boh na vývoj ľudských duchov ,a po tomto období ,ktoré dosiahneme o 2roky(6tis rokov) a po očiste Zeme ,ktorá začne vraj už tento rok podľa informácií a bude pokračovať rokom 2024 sa dostaneme k tomu roku 2025..
    Avšak nedôjde ku koncu sveta ,ale ku KONCU doby vývojového cyklu 6 tis rokov ..triedenie ľudí dobro -zlo je u konca ..tisíc rokov zlatého veku pred nami ..
    Tu je zdroj tej biblie aj článok v polstine, ale prekladač existuje :
    https://inny-info.translate.goog/wielkie-niewiadome/tajemnicza-biblia-ujawnia-date-wielkiej-katastrofy-co-stanie-sie-przed-2030/?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=wapp

    • Israismael
     • Israismael

      A ešte jeden dodatok k téme ktorú som načrtol včera o polnoci
      Aby to nevyzeralo smiešne že azda neviem kedy vznikol na zemi úplne prvý clo- vek (zámerne dávam pomlčku aby bolo zvýraznené slovo VEK ako určité obdobie) tak tu je aj z wikipedie citat:
      Prvý človek vznikol Asi pred 2,5 miliónmi rokov , objavil sa nový druh – prvý pravý človek. Mal väčší mozog a bol schopný vytvárať jednoduché predmety z kameňa, z kúskov parohov, z kostí, kože a dreva. Je známy ako Homo habilis – človek zručný. Žil na začiatku obdobia, ktoré nazývame kamenná doba.
      Pokracujem: V knihe Vo svetle pravdy je vysvetlené ako vznikal prvý človek ,ako prišiel na zem ,všetko je to tam podrobne spísané ..nemôže ísť o fantázie lebo kniha je dielom toho ktorý prišiel na Zem úplne podobne ako Ježiš od Boha(avizovaný Duch Pravdy ) ,aby vysvetlil
      Iudstvu všetko čo nebolo známe a aby vysvetlil ,napravil to čo bolo pokrivené ľuďmi v biblii a pod a aby ludi poučil pred novou tisícročnou ríšou- mileniom(2025?) čo všetko má vedieť z pohľadu Najvyššieho aby uspel na hranici Prechodu ..Aby nedošlo k pokriveniu ,tak tentokrát sa SLOVO pána spisovalo a je dostupné ľudstvu od roku 1931 -dodnes vo vyše 900 strankovom zväzku … na rozdiel od Ježiša ,ktorý SLOVO iba hovoril a nespisoval (nový zákon spisovali ľudia po smrti Ježiša)

      NO a TERAZ to PODSTATNÉ ..vývoj ľudí a sveta bežal plynulo veky ,tisícročia za tisícročiami a clo-vek dospel vývojom a udalostiami vývoja k tej dobe ,keď Boh urobil hrubú čiaru a poslednej línii novo človeka dal určitú časovú hranicu(6 tisíc rocnu fázu nového vývoja vo svete ) ked po uplynutí doby od vytýčenej časovej hranici , by mal byť už človek vyvinutým v ľudskom tele ako zrelý duch ..
      Preto Adam a Eva neboli úplne prvými ľuďmi na tejto zemi veď dejiny človeka majú vyše 2 míľ rokov… Vtedy pred 6 tisíc rokmi boli dejiny predelene hrubou čiarou ..Adam a Eva boli označení ako muž a žena v línii pre novú a poslednú etapu vývoja (a len vývoja) ..
      A ešte k tej správe zo stareho zákona Genesis že 1 deň je u Boha tisíc rokov ..Vskutku v prežívaní človeka ,čo všetko by on člo-vek prežil za tisícročie ,tak u Boha trvá sotva jeden deň .Hovoríme o prežívaní ..
      To len pre pochopenie tých 6dni ,ktoré boli tvorivými na začiatku dejín zeme ale platia aj ako ukazovateľ času toho obdobia predelenych Hrubov Čiarov od Adama a Evy ,že to je v skutku 6tisic rokov v pozemskom na čas posledného vývojového štádia clo-veka ..No a až potom vám dáva zmysel ta správa z biblie z roku 1813 a vypočítaný rok 2025;že to bude dokonale presne 6tisic rokov od novo (s)tvorenia a vymedzenia času novo ľuďom s ľudským duchom od Adama a Evy..

 6. Z iného súdka… niečo na temú postupujúceho vnútorného rozbytia a rozkladu katolíckej cirkvy http://christianitas.sk/biskup-schneider-oznacil-synodalnu-reformu-papeza-za-podkopavanie-cirkvi-odmieta-hlasovanie-laikov-a-sucasnost-prirovnal-k-arianskej-hereze/ !
  Čoskoro príde veľká skúška pre veriacich, vybrať si tú správnu stranu ! A aby toho nebolo málo, satanisti myslia na všetko !
  https://www.armadnymagazin.sk/2023/06/15/video-3/
  Harari je previazaný na WEF, kde patrí medzi hl. ideológov, šéf WEF je zase previazaný na Pfizer a Frantu… puzzle sa nám pomaly dávajú dokopy !

 7. Evžen Prigožin podpořil obyvatele České republiky a Slovenska v jejich boji za národní hodnoty

  Zakladatel soukromé vojenské společnosti Wagner Jevgenij Prigožin deklaroval připravenost podpořit boj obyvatel České republiky a Slovenska za jejich národní hodnoty a suverenitu. Podle něj jsou tyto pojmy v současné době aktivně rozmělňovány Západem.

  V odpovědi na otázku telegramového kanálu Selský Rozum tvůrce „orchestru“ zdůraznil, že si velmi váží občanů těchto dvou evropských států. Prigožinova slova cituje tisková služba Concordu.

  „Ve světě globalismu se samozřejmě finanční a politické struktury Západu snaží erodovat národní hodnoty suverénních národů. A proti tomu je třeba nemilosrdně bojovat. Národní hodnoty a suverenita národů jsou to hlavní, co existuje a co se předává z generace na generaci,“ vysvětlil zakladatel Wagner.

  Také zakladatel „orchestru“ se vyjádřil k údajům Selského rozumu, že je v Česku a na Slovensku mimořádně populární. Podle Prigožina mu tato skutečnost umožňuje pomáhat obyvatelům těchto republik chránit jejich hodnoty.

  „Jsem připraven postavit se bok po boku někomu, kdo může vést český lid v boji za národní hodnoty, a vynaložit veškeré úsilí, aby mu Češi mohli důvěřovat. Tím spíše, že Rusko a Česká republika jsou bratrské národy už mnoho a mnoho let a jenom sobectví Západu a snahy NATO nás dočasně odcizily,“ řekl šéf vojenské společnosti Wagner.

  Již dříve autoři telegramového kanálu Selský Rozum uvedli, že 52 % jejich dotázaných odběratelů by rádo vidělo Jevgenije Prigožina prezidentem České republiky nebo Slovenska.

  Sám zakladatel „orchestru“ však takovou možnost vyloučil.
  https://vk.com/public201672071?w=wall-201672071_51339

 8. Takto funguje SOKOL! Inteligencia a sila! 12-ročný chlapec vám to vysvetlí! Úžasné! Teším sa!

  VIDEO: Český školák popsal v rozhovoru děsivou ukrajinizaci na jeho základní škole
  https://www.infovojna.bz/article/video-cesky-skolak-popsal-v-rozhovoru-desivou-ukrajinizaci-na-jeho-zakladni-skole

 9. RAzhlas – férovky – 15. 6. 2023

  SLÁVa RODům a DIERŽAVÁm NAŠim
  Ukončené členství v korporaci. Mimo ně.
  Otrok, poddaný. Mocenská hra na fyzickou osobu.
  Občanský průkaz, političtí aktivisti návrat k roku 1989, UCC OPPT,…
  http://www.czechaslavakiadierzavi.cz

  https://www.youtube.com/watch?v=ifxRcSozoe0

 10. A teraz niečo pre naivných, čo si myslia, že BRIKS na čele s Čínou je lepšia cesta ako západ… Najprv fakt, že megazávod na výrobu umelého mäsa z rakovinotvorných buniek neplánuje postaviť v Holandsku len firma previazaná na Gaťesa, ale aj brazílska firma v španielskom Baskicku ! A teraz niečo o kamarátstve príprave globálne WHO diktatúry (digitálna mena, covid pas a sociálne kredity ich spájajú) : https://hnonline.sk/finweb/zahranicna-ekonomika/96088827-bill-gates-sa-v-pekingu-stretol-s-cinskym-prezidentom-ten-ho-oznacil-za-americkeho-priatela
  Takže každá depopulácia je vítané (očkovaním, hladomorom, vojnami,…) a odpútavanie pozorností ofcí od globálnych procesov na pozadí ide ďalej !!!

 11. Dávno známa vec (viď. nadpis článku). Ale poďme na to z iného uhla. Ak vám banka požičiava nehotovostné peniaze, nikdy nemusí preukázať, že ich fyzicky vlastní. Takže vám vlastne požičiava ničím nekryté „číslo“. Pokiaľ však dlžník banke spláca dlžnú sumu, musí príslušný obnos skutočne vlastniť a na požiadanie aj preukázať pôvod nadobudnutých peňazí.

 12. Prečo sa nedá zdieľať ?

 13. Pokiaľ si dobre pamätám, policajtov tiež nútili očkovať sa, pravda?!
  https://zilina.zoznam.sk/obrovska-tragedia-nahla-smrt-policajneho-velitela-vieme-co-sa-stalo/
  Nuž keby mal 4-5 dávok, už by bol dávno…

 14. Nasporené peniaze v banke neležia. Banky s nimi pracujú, investujú, požičiavajú, ale úroky ktoré ľudia dostanú sú mizivé a ešte sa zdania. Banky bohatnú aj s úspor bežných sporiteľov, navyše si od nich pýtajú rôzne poplatky za transakcie a vedenie účtov.Pritom kdesi písali že sporitelia, bežní ľudia by mali bankám dokonca platiť za to, že im peniaze uschovávajú. Preto asi tá snaha, zrušiť hotovosť, aby ľudia nemohli peniaze vybrať a aby ich doma nedržali v pančuche, ale zaniesli do bánk. Ak niekomu zomrie blízky príbuzný, ktorý má peniaze v banke, všetko sa zablokuje a prechádza do dedičského konania, pokiaľ sa nestihnú peniaze rýchlo vybrať. Ktovie ako by to bolo keby bola zrušená hotovosť alebo pozostalí by ani nevedeli aký obnos peňazí ich príbuzný vlastnil…

  • Pred zmenkou v päťdesiatych rokoch malo veľa ľudí peniaze v hotovosti doma a aj tak o ne prišli. Myslieť si, že v liberálnej diktatúre (pardon, demokracii) nič také nehrozí (že to mohli urobiť len zlí komunisti), je ilúzia. Digitálna mena je jednou z možností, ako to dosiahnuť.

 15. Nuž priatelia nechcem strašiť, ale posledne mám dosť blbí pocit z toho, čo sa pravdepodobne začne diať v druhej polovici 2014 a v 2025… vyzerá to tak, že mňamky sa prejavia naplno. Posledne sa v mainstreame objavuje viac a viac článkov ohľadom myokardy, rakoviny, autoimúnnych či nervových ochorení a najmä, ako ich rozpoznať a čo robiť ďalej. Dnes zase, nech sa páči: https://www.cas.sk/clanok/2795245/nie-je-to-len-bolest-ci-nahla-strata-hmotnosti-13-priznakov-rakoviny-ktore-mozete-lahko-prehliadnut/ ! Tomu sa hovorí „profylaktika“…

 16. Vědci úspěšně podali kočkám genově zmutovaný adenovirus, který je činí neplodnými. Po infekci, která byla doprovázena vedlejšími účinky jako „neškodná rýma,“ již nebyly ochotny se pářit.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/06/bude-geneticky-modifikovany-virus-neplodnosti-vytvoreny-pro-kocky-brzy-vyuzit-i-pro-depopulaci-vetsiny-lidstva/

  a konečně můžou vzhlásit tu plánovanou plandemii na rok 2025

 17. Ukrajina je pripravená vymeniť orgány svojho ľudu za západnú vojenskú pomoc, povedala vo štvrtok na margo Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová.
  https://cz24.news/zacharovova-ukrajina-je-pripravena-zaplatit-zapadu-v-ludskych-organoch-za-vojensku-pomoc/

  • Tak funguje parná píla na spracovanie dreva – z odrezkov a pilín poháňa samú seba!

   Kto vlastní orgány Ukrajincov?! A kto ich vyberá – keď ukrajinskí lekári emigrovali za lepšími podmienkami na Západ? A táto činnosť musí byť časovo zorganizvaná – a najčerstvejšie orgány sú vždy z tých ešte živých! Kto tvorí to „ukrajinské sovietske kápovské NKVD“ – ktoré strieľa Ukrajincov do chrbta, keď nechcú ísť do mäsomlýnka! Toxoplazma to asi nebude! Sú to tí, ktorí nenávidia tak ukrajinských Rusov, ako aj ruských Rusov!

   Odoberanie orgánov v zóne ATO na Ukrajine.avi
   „Samotné video je ešte z 8. septembra 2015. Rozpráva v ňom dôstojník ukrajinskej rozviedky, ktorý mal dohliadať na bezpečnosť tímu zdravotníkov, ktorí odoberali orgány zraneným vojakom a civilom pri bojoch na Donbase. Dotyčný svedčí o zločinoch a vraždách, ktoré sa pritom diali, keď prakticky ľudí, ktorí mohli žiť, rozobrali bez ich súhlasu na orgány, ktoré putovali do iných krajín. Na tomto biznise sa mali priamo zúčastňovať Michail Saakašvili a jeho manželka Sandra.“
   https://ulozto.net/file/j13RVkLODFKY/odoberanie-organov-v-zone-ato-na-ukrajine-avi#!ZGR1BGR2AmxmMGEzLmWzZzIxZQZ3ZIyYExEYZISlqxyhEQMvMt==

 18. Kedy už konečne niekto poriadne rozbije hubu Sorosovi juniorovi? Staršie mu to nevyšlo, tak aspoň mladého treba solídne nakopať, lebo od vrodenej debility už nevie čo so sebou! Primitívny úchyl !
  https://www.cas.sk/clanok/2810407/orban-sa-neudrzal-a-nalozil-bruselu-madarsko-vyhralo-a-teraz-nas-chcu-takto-trestat/

  • Objektívne

   Obávam sa, že niekto asi stačiť nebude. Takáto výzva je podobná kapitánovi „Samosato“.

   • To bola otazka Draslika s naslednym konstatovanim reality, nie vyzva … 😉

    • Objektívne

     Môže byť, len som toho názoru, že keď budeme stále dokolečka len konštatovať, tak sa to nepretaví do činov. Dá sa stretnúť aj s takým názorom, že zabíjať treba v jemnohmote a ono sa to potom prejaví na fyzickej rovine. Môže to byť pravda, ale k tomu by som len poznamenal. že to vidím ako: snívajte, kapitán samosato urobí.

 19. Poznajuc mentalitu Britov, tym staci zavelit a uz budu v rade zrat rakovinotvorne umele mado… Co nas to caka za doba… zvlast po zavedeni digitalneho eura!
  https://www.trend.sk/spravy/singapur-je-jedinym-miestom-svete-kde-predava-maso-vyrobene-laboratoriu?itm_brand=trend&itm_template=news&itm_modul=denny_suhrn_sprav&itm_position=75

 20. …ďakujem za infor. ,,,

 21. Euro digitální centrální banky dostává konkrétní podobu – a nyní se chce Evropská komise konečně pustit do práce. Navrhuje, aby se digitální peníze ECB staly zákonným platidlem v celé eurozóně a aby je všichni obchodníci a věřitelé akceptovali k vyrovnání všech dluhů.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/06/rozhodnuto-digitalni-euro-se-stane-zakonnym-platidlem-v-eurozone/

 22. Priamo zo súčasného Života:
  Dnes som si chcela vybrať z bankomatu Tatra banky – hotovosť, ale žiaľ – „Nepodarilo sa danú transakciu zrealizovať“ – bez ďalšieho adekvátneho zdôvodnenia s tým, že aspoň mi – vyplulo kartu.
  Musela som ísť následne niekoľko km do bankomatu, v ktorého banke mám otvorený účet.
  Možno technické problémy v TB, alebo i – nie.. Nemali snahu ani na monitore vysvetliť klientovi, že prečo sa Slovák nemôže dostať k svojim prachom..

  Takže v rámci dnešného redakčného článku, len toľko, že čo sa týka mojej osoby, tak si skutočne nechávam na účte len potrebné minimum, ktoré mi pokryje každo-mesačné inkasné platby. Všetko, čo je naviac – vyberám a následne platím v mojom Živote – cashovo.

  No a zrejme si to uvedomili včera (v rámci už predvolebnej kampane) i poslanci v NR SR, keď schválili ústavnú zákonnú povinnosť – zachovať cash i do budúcnosti (napriek – nejakým výnimkám).

  P.S: 1 – No veď – akoby Borko K. platil tým svojim konkubínam za ich služby, Riško S. + spol. v SaS za matroš – materiál, snáď IB – prevodom na účet, Pay Pal-om, cez ktorý je všetko z pohľadu Globálnej Elity – tak veľmi transparentné, že by to asi nebolo pre mnohé slovenské „celebrity“ až natoľko – „komfortné a bezpečné, že ?! “

  Takže znovu – až tak veľmi – o normálnych ľudí tu nešlo, my sme sa s tými skorumpovanými vládnymi i nevládnymi zbohatlíkmi v predvolebnej kampani, len – akosi zviezli.. Nevadí! I to – sa v tomto prípade – počíta!

  P.S: 2 – V t.č. – tu ešte abstrahujem od CDBC (digit.meny).

 23. Celá situácia sa ešte dá zachrániť tým, na čo sme už zvyknutí! – uzáverou! Totálny lockdown Slovenska ako za komunizmu! Spoločnosť rozjebávajú „otvorené“ neziskovky, ktoré sa dožadujú našich otvorených dverí – v civilizácii globálne ovládnutej organizovaným zločinom!

  Čiže – všetko, čo sa tu vyprodukuje – tu sa musí spotrebovať! Žiadne potraviny židom na svetovú potravinovú burzu! Nech si žerú tie svoje šwáby! 99,5% finančných operácií sú len ich špekulatívne operácie! Reálne potrebujeme len 0,05% peňazí na výmenu za tovar a služby – takže žiadne nekryté peniaze ani z EU! Viem si to predstaviť ako Albánsko za komunizmu – všade bunkre – hailochy – vínne sklepy, zbrojné sklady – proti zloduchom a živelným pohromám.

  Pozor – Albánec mohol slobodne cestovať za rodinou, ale musel sa vrátiť – inak by režim chytil za gule tých doma! Čiže žiaden židokozmopolitizmus! To nefunguje ani v Izraeli! Komu sa nepáči na Slovensku – nech ide budovať demokraciu-židokraciu do pi.e! Žiadne kozmopolitné demonštratívne dovolenky davo“elitárov“ do Dubaja, na Hurgadu – zostante si ku.va tam! Veď to je podprahová islamizácia!

  Kamarátova žena – farmári – mi povedala, že musia každoročne pod hrozbou 100 tisíc eur nahlasovať, čo idú pestovať – aby s tým židáci mohli dopredu kšeftovať!
  Do riti s týmto! Uzavrieť krajinu a vysporiadať sa s vnútorným nepriateľom – zlikvidovať túto mafiu prelezenú do štátu! Žiadne sadneš si do SUV a odfrčíš! Tvoje občianstvo musí byť zaslúženou výsadou! Žiadna WHO, OSN, WEF, Open Society Found! A nemusíte špekulovať, akú novú spoločnosť tu budete budovať! Tradičná spoločnosť bola vždy uzavretá a miesto v nej bolo výsadou! Áno treba zaviesť inštitút čestného občianstva – nie automatického občianstva – ani pre domácich, a už vôbec nie pre pre azylantov a Slovensko hejtujúcich kozmopolitných kreténov – „svetoobčanov“!
  Slovensko ti nepatrí atomaticky – Slovensko si musíš zaslúžiť! V Švajčiarsku musíš držať pi.u a sekať dobrotu 25 rokov – a stačí jednoduchá dopravná nehoda – lebo si ňou ohrozil iného – a si v prdeli s občianstvom tam!

  Tak tu láskavo neriešte svoje kozmogenické svätuškárske vibračné ko.otiny typu New Age, keď tu stačí sa s týmto zločinom zavrieť v dome a vytrieskať to, aby to nemalo kam ako potkan ujsť doboha! Mor ho!

  Prípad z izraela- Slováci na kultúrnej výmene – jedna baba niečo v hoteli – odpočúvanom – skritizovala – Izraelci si ju zaradili a nabudúce nedostala vízum! A mohla sa rozkrájať a mať peňazí koľko chcela!

  Mám reálnu predstavu o dvojitom občianstve – tentoraz nie národnostnom, ale o tzv. identifikačnom personálnom občianstve /to od 15. roku/ a o čestnom občiansve – v zmysle preukázania vlastenectva, lojality a spoločenskej prospešnosti – v zmysle kolektívneho uznania, pocty. A to by mohlo byť aj zmyslom života – koľkí túžia po poctách – pričom zločincom stačí krátkodobý rešpekt – než ich niekto zastrelí, že. Ale veď naše občiny mali svojich vážených – takže nič nové som nevymyslel, a nemusíte ani vy! My tu stále máme tradičné nástroje na obnovu tradičnej spoločnosti. Veď kedysi ľudia na Slovensku – a menej ako pred 100 rokmi – dvere nezatvárali! Ale kde sa tu to tá čvarga a lúza – a teraz v bielych golieroch – nabrala?! Veď podstatou je tá chudoba duchom! Doboha – veď kto riadi tento štát – kto tomu dopustil?!

  Samozrejme sa nájdu kreténi, ktorý by to „čestné občianstvo“ podmenili vakcínami proti čomukoľvek ako prejav ochrany tých druhých. Ale prečo stále musíme myslieť na prekrúcanie a zneužívanie čohokoľvek – tu už nefunguje rozum – zmysel pre správnosť? No lebo keby existoval – nefungovala by riadená debilizácia! Takže – KTO toto nenormálno riadi?! Médiá, politici? A kto ich riadi, kto ich vlastní? Tomuto sa napr. zásadne vyhýba Infvojna! To je stále len o výmene tých istých debilov a o „demokracii“. Žijeme v nájomnom štáte s povinne vykopnutými dverami! A v takom sú vám aj peniaze nahovno! Lebo prídete aj o to málo!

  Otvorená spoločnosť – to čo je za ku.va twisterskú bandu – každý tu bude je.ať a vyje.ávať s každým?!
  Ja chcem žiť slobodne – podľa tradičných pravidiel – v uzavretej spoločnosti! My musíme Slovensko uzavrieť aj duchovne-morálne – než nám ho úplne „v hlave“ ro.jebú!

  „Dvojí metr metrosexuála na hradě. Pozve na hrad také rodiče „náhodně“ ubodaných a pobodaných chlapců, aby se jim omluvil? Kam zákonitě dojde situace s neřešením kriminality našich „hostů“? Pokrytectví nemocných mocných vlastizrádců! Jak vypadá život v NEprávním státě? Kdo by se měl z čeho zodpovídat! Tunely a rozkrádání, lži a propaganda, které věří čím dál méně lidí. Slovenský protiústavní prezidentský puč. Vlastizrádci se bojí míru, svobodných voleb a vlastních voličů! Lži prezident agent Pávek vyzval k zavírání Rusů do internačních táborů. Nacifikace shodná s předvečerem 2. světové války v nacistickém Německu. Nela Lisková vyzvala k denacifikaci Česka a exministrovi Hermanovi se to nelíbí, cítí se být ohrožen? NATO na Ukrajině těžce prohrává, požaduje více Slovanů do první linie! Zbraně kolektivního Západu neuspěly proti vyspělému obrannému systému armády Ruské federace. Poválečná rizika pro ČeskoSlovensko!“
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-06-16-hovory-pri-vine-s-hostem-karlem-svetnickou-274-dil-122-min/

  2023-06-16 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-06-16-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

Pridajte komentár

*