Ponaučenie pre Európanky: Prečo ženy v Číne nedostanú rakovinu prsníka


Print Friendly, PDF & Email

Ponaučenie pre Európanky: Prečo ženy v Číne nedostanú rakovinu prsníka

Uvádzame vám príbeh profesorky Jane Plant, odborníčky na geochémiu. Je matkou, manželkou a onkologickou pacientkou.

Jane diagnostikovali rakovinu prsníka, keď mala 42 rokov. Stála na konci svojho života a kariéry.

Neexistovalo nič na svete, čo by ju prinútilo sa vzdať. Jane sa rozhodla bojovať s jej ťažkým ochorením, aj keď sa jej rakovina vrátila už po štvrtýkrát.

Jane zmenila spôsob, akým sa stravovala a žila. Ukázalo sa, že tieto zmeny jej vlastne zachránili život. Jej stravovací režim ju zachránil a teraz sa chce podeliť o svoje skúsenosti s ostatnými ženami a zvýšiť tak toto povedomie.

Jej manžel je uznávaným vedcom. V čase, keď bola Jane diagnostikovaná rakovina, on pracoval v Číne a robil na dôkladnom výskume, ktorý sa týkal výskytu rakoviny prsníka v krajine.

Bol ohromený z protirakovinovej metódy, ktorú Číňania používali, a preto ju navrhol svojej žene, aby ju skúsila tiež.

Táto metóda má úžasné účinky a v súčasnosti je k dispozícii na celom svete. Niektorí ju považujú za kontroverznú, ale rozhodnutie je na ženách, či ju vyskúšajú.

Príbeh úspešného vyliečenia sa z rakoviny

Tu je príbeh Jane, ktorá sa vyliečila z rakoviny prsníka:

Moji priatelia a kolegovia z Číny mi poslali listy, pohľadnice, ako aj neuveriteľné bylinné čapíky.

Tieto čapíky boli určené na liečbu mojej rakoviny prsníka. Veľa som sa na nich nasmiala, že práve ony sú považované za skutočný zázrak, ktorý chráni čínske ženy pred rakovinou prsníka.

Stále som sa čudovala, prečo čínske ženy neochorejú na rakovinu prsníka. Preto som sa začala podrobnejšie zaoberať týmto problémom. Zladili sme naše vedecké skúsenosti a pokúsili sa nájsť logické vysvetlenie. Začali sme skúmať vedecké údaje, ktoré nás priviedli k výhode tukov v strave.

Výskum odhalil, že v roku 1980 tuk tvoril priemerne len 14 % kalórií v čínskej strave na rozdiel od západnej stravy, ktorá obsahovala až 36 % tukov.

Ešte predtým, ako som ochorela na rakovinu, som konzumovala jedlo s nízkym obsahom tuku a bohaté na vlákninu. Okrem toho, ako vedecká pracovníčka som si bola dobre vedomá toho, že u dospelých príjem tuku nezvyšuje riziko rakoviny prsníka.

Zrazu, jedného dňa, ako sme s manželom Petrom pracovali, niektorý z nás, nie som si istá kto, dostal geniálny nápad: „Číňania nejedia mliečne výrobky!“

Bol to pre nás dosť veľký šok, zmiešaný s veľkým vzrušením a šťastím v jedinom okamihu. Cítili sme sa tak, ako by sme boli blízko k niečomu veľkému, a rovnako všetky záležitosti boli nakoniec úplne jasné.

Začala som premýšľať nad mojimi blízkymi čínskymi priateľmi, ktorí verili, že mlieko je len pre bábätká, nad mojimi kolegami, ktorí vždy slušne odmietli moju ponuku ochutnať syr a nad mnohými ľuďmi, ktorí trpia neznášanlivosťou na mlieko.

Nepoznala som nikoho z Číny, kto by používal mliečne výrobky na kŕmenie detí. Totiž, Číňania považujú náš záujem o mlieko a mliečne výrobky za trochu čudný.

V roku 1980 som sa zabávala s vysokou čínskou delegáciou vedcov po skončení Veľkej proletárskej kultúrnej revolúcie a podľa odporúčania Ministerstva zahraničia sme si objednali puding s veľkým množstvom zmrzliny. Avšak akonáhle si Číňania uvedomili zložky pudingu, zdvorilo ho odmietli. Samozrejme, my sme sa tešili z druhej porcie pudingu, ktorú sme takto dostali.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

No zistila som, že mlieko je hlavnou príčinou väčšiny alergií a viac ako 70 % svetovej populácie nedokáže stráviť mliečny cukor, laktózu. To presvedčilo odborníkov na výživu veriť, že je to normálne v prípade dospelých.

Predtým, než mi diagnostikovali rakovinu prsníka, skonzumovala som veľa mliečnych výrobkov, jogurtov, odstredeného mlieka a nízkotučných syrov, čo bol vlastne môj hlavný zdroj bielkovín. Tiež som jedla nie veľmi drahé, ale chudé mleté hovädzie mäso, ktoré bolo s najväčšou pravdepodobnosťou od dojnice.

V priebehu chemoterapie, keď som dostala svoju piatu rakovinu, som konzumovala organické jogurty na podporu trávenia a podporu rozvoja „dobrých“ baktérií v črevách.

Avšak zistila som, že v roku 1989 sa jogurt spájal s rakovinou vaječníkov. Dr. Daniel Cramer z Harvardovej univerzity skúmal stovky žien s rakovinou vaječníkov a zapisoval si ich stravovacie návyky. Takto som sa úplne vzdala mliečnych výrobkov, ako sú jogurty, mlieko, maslo a všetky druhy výrobkov, ktoré obsahujú mliečne produkty.

Všetci sme si zrazu uvedomili, že mnohé výrobky, ktoré používame každý deň, ako sú koláče, sušienky, komerčné polievky, sója, slnečnicový olej a margarín, obsahujú mliečne produkty v nejakej forme.

V tom istom čase som skúmala stav mojej piatej rakovinovej hrčky a pripravovala som sa na výsledky. Moji lekári sa ma snažili povzbudiť a podporovať ma, ale ja som si zažila dosť na to, aby som poznala skutočnú pravdu.

Aj keď moja prvá chemoterapia nemala na mňa žiadny vplyv a moja hrčka mala rovnakú veľkosť, odstránila som mliečne výrobky zo svojej stravy. To spôsobilo, že sa moja hrčka scvrkla za niekoľko dní!

Po 2 týždňoch, keď sa moja druhá chemoterapia skončila, nejedla som mliečne výrobky a hrčka na mojom krku ma začala svrbieť, potom sa zmiernila a zmenšila.

Ďalej som zistila, že aj napriek zníženiu veľkosti, zmenšenie nádoru bolo znázornené na grafe priamkou smerujúcou zdola nahor, čo znamená, že som bola vyliečená a nedošlo u mňa k remisii.

Šesť týždňov som bola bez mlieka a mliečnych výrobkov, začala som meditovať jednu hodinu denne a zrazu som cítila, že už nemám hrčku. Nemohla som si to nevšimnúť a užívala som si, že som si vyliečila svoju piatu rakovinu sama.

Poprosila som svojho manžela, aby mi pomohol, ale nebol schopný hrčku ani nájsť. Budúci štvrtok som išla navštíviť svojho špecialistu na rakovinu v Nemocnici Charing Cross v Londýne. Prezrel môj krk dôkladne, najmä oblasť, kde som predtým mala hrčku a oznámil mi, že ju nemôže nájsť.

Špecialista bol prekvapený týmto zistením, ale keď som mu vysvetlila svoju liečbu, bol celkom skeptický. No teraz som počula, že používa grafy úmrtnosti na rakovinu na jeho prednáškach a dokonca radí onkologickým pacientom, aby sa vyhli mliečnym výrobkom.

Zo súčasného hľadiska chápem vzťah medzi rakovinou prsníka a mliečnymi výrobkami, rovnako ako chápem súvislosť medzi rakovinou pľúc a fajčením.

Pevne verím, že môj objav súvislosti medzi týmito dvoma aspektami pomohol vyliečiť moju rakovinu prsníka a udržať rovnováhu môjho hormonálneho systému, ako aj zdravie mojich prsníkov.

Môžete prehlasovať, že je pre vás ťažké uveriť, že takáto prírodná látka, akou je mlieko, môže skutočne viesť k takým zdravotným problémom, ale uvedomte si, že ja som toho živým dôkazom.

Úryvok z knihy: „Váš život je vo vašich rukách.“ od Jane Plant

Jane sa podelila o svoje vlastné skúsenosti vo videu vyššie (v angličtine). Vysvetlila každý svoj krok v boji proti rakovine a prezradila, ako používala jej metódu.

Pozrite si video a zdieľajte ho so svojimi priateľmi a rodinou. Nikdy neviete, či ho nebudú niekedy potrebovať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Strašná blbosť.Nie určite nie mlieko a mliečne výrobky nepodporujú rakovinu.Keby som nepoznala ľudí s intoleranciou na mlieko a mliečne výrobky,ktorý zomreli na rakovinu,tak možno by som tomu článku verila.Ale poznám ľudí,čo nekonzumovali ani syry ani mieleko ani mliečne výrobky a rakovinu mali aj zomreli na rakovinu.

  • Mlieko nie je jediná príčina rakoviny. Sú samozrejme aj ďalšie.

  • Nie je to blbost. S tymto uz prisiel Dr. Gerson, Dr. Cambell, Dr. Walker. Maju dlhorocne skusenosti a tisice vyliecenych pacientov.

   • skusila som heho dietu spolivice..pomohla..mam celu sadu knih od neho aj Beata Bischop- Je cas vyzdraviet a ine..Funguje…Ziadna blbost..vyliecila som si polyartritidu a cystu na stitnej zlaze a rok upchaty nos…znicena sliznica…ODPORUCAM !

 2. Janka Kristnka

  Ja moc mlieka nevypijem lebo ma to naduva a boli ma brucho a mavam hnacky. Dam si trodku ,alebo nepijem vobec. Pri hitke je to sice tolerovane ale malom mnozstve. Syry mozem lem makke ale moc ich nejem a tie ostatne nemozem jest. A tie ostatne tucnomliecne vyrobky mi skoro sposobili srdcove problemy a cholesterol. A inak davam si taky tucnomliecny tvaroch na tvar a ruky a aj vlasy. Nie nie a nie. Makove mlieko to je lepsie.

 3. Dobrý den,

  předně by si někteří respondenti měli uvědomit, že argument typu …tolik lidí pije litry mléka denně a nic…je nesmysl, který vychází z reality, že každý z nás má své dispozice, které dostává v okamžiku početí. To, že náš genofond obsahuje informace z doby Ježíše a ještě hloupějšího data snad nemusím nikomu s průměrným vzděláním vysvětlovat.
  Nyní k článku stručně a hlouběji. Existují nemoci, které jsou v přímé úměře odvozené od stylu života a především našeho myšlení nebo emocí, které prožíváme.
  Tak, jako že poznám člověka lakomého při prvním pohledu na jeho ruce, nebo jsem schopen diagnostikovat příčinu bolesti zad v té či oné partii – v souvislosti s nemocemi týkající se nádorů prsou u žen a dnes i u mužů dovolím si moudrým lidem napovědět.
  Převážná část takto postižených lidí by měla hledat prvotní příčinu vzniku tohoto onemocnění v nedostatku lásky.
  Prsa spadají do mocné sféry srdcové čakry a tudíž veškeré emoce, citová strádání, potlačovaná křivda doprovázená neopětovanou láskou i u zdánlivě na veřejnosti úspěšných rodin se odvíjí od této reality.
  Těm, které toto oslovilo, studujte, hledejte, neboť láska je prvotním hybatelem celého vesmíru.
  Zkuste třeba i 13. kapitolu Korintským, která je tím nejlepším vodítkem do dalších dnů.

  • Znie to pekne, ale poznám kontrapríklad. Pani, čo dostala rakovinu prsníka a nepoznám láskyplnejšiu rodinu. Bola operovaná, prehodnotila priority a prešla na vegetariánstvo. Jej muž, ktorý sa predtým o vegetariánstve vyjadroval pohŕdavo, prešiel naň tiež, aj deti. Až keď bola istota, že je zdravá, vrátili sa k obvyklej strave. Mám síce len pohľad zvonka, ale dovolím si tvrdiť, že o nedostatok lásky nešlo.

   • Zkuste si přečíst onen list Korintským a denně v tichu minimálně hodinu přemýšlet pouze nad tímto poselstvím několik týdnů…
    To, co naznačujete o té rodině …nemám právo takový způsob uvažování soudit, ale láska – to je běh na dlouhou trať, kde je obrovská spousta jemných nuancí, které na člověka denně útočí, aby se z něj stal opět ten „starý člověk“…
    Ne nadarmo se říká, že učit se v myšlenkách, slovech a skutcích toliko pokusit se realizovat „Desatero“ je úkol na celý život.
    Pochopitelně nikdo z nás nemá právo bourat svět toho druhého, pokud on sám necítí potřebu na oné pomyslné spirále života vystoupit kousek výše.
    Věřte mi, že pokud se budete učit pokoře, ve světle poznaného se postem času stanete „hřejivějším“ minimálně pro své blízké.

  • Musím súhlasiť, pokiaľ sa človek vo vnútri nezmení, tak nepomôže ani najlepší liek. Choroba vzniká z psychických dôvodov, zdravá strava a životný štýl nám síce pomáha, ale neochráni nás pred chorobou, pokiaľ sme vo vnútri nešťastný. To, že niekto má „šťastnú- láskyplnú rodinu“ ešte neznamená, že aj vo vnútri je šťastný. Sú ľudia, ktorí celý život pijú a fajčia a nič im nie je, kľudne sa dožijú 80 rokov a tiež sú ľudia, ktorí sa snažia jesť bio produkty, nefajčia, nepijú, športujú a tak ďalej… a nedožijú sa ani 50 rokov… žiaľ ak niekto celý život žije v strachu pred rakovinou a zo strachu robí všetku prevenciu, tak je pravdepodobné, že ho na konci dostane rakovina.

Pridajte komentár

*