Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Politika nulového uhlíka presadzovaná Svetovým ekonomickým fórom môže zabiť vyše 4 miliardy ľudí


Print Friendly, PDF & Email

Politika nulového uhlíka presadzovaná Svetovým ekonomickým fórom môže zabiť vyše 4 miliardy ľudí

(The Exposé) Svetové ekonomické fórum (WEF) a s ním asociovaní nikým nevolení globalistickí lídri presadzujú, aby vlády na celom svete postupne ukončili používanie fosílnych palív.

Poprední odborníci sa však vyjadrujú proti týmto plánom elít a varujú verejnosť, že cieľ „nulového uhlíka“ (Net Zero) odstrániť fosílne palivá bude mať za následok smrť viac ako štyroch miliárd ľudí.

Cieľ „Net Zero“ ukončiť používanie fosílnych palív je súčasťou plánov WEF a OSN, vyjadrených v „Agende 2030“ a „Agende 2050“, zahŕňa dramatické zníženie závislosti od fosílnych palív do roku 2030 a úplné vylúčenie ich využívania do roku 2050.

WEF pokračuje v presadzovaní svojej agendy a vyzýva daňových poplatníkov na celom svete, aby platili 3,5 bilióna dolárov uhlíkových daní ročne, čo je podľa nich potrebné na splnenie cieľa „nulového uhlíka“ na „dekarbonizáciu“ planéty.

Kritici však tvrdia, že „dekarbonizácia“ je len eufemizmus pre protiľudskú agendu WEF a odborníci upozorňujú na to, čo to v skutočnosti bude znamenať pre civilizáciu – smrť viac ako štyroch miliárd ľudí.

Hladovanie

Dánsky štatistik Bjørn Lomborg je len jedným z tých, ktorí varujú, že ukončenie používania fosílnych palív povedie k smrti približne polovice svetovej populácie iba hladom.

„4 miliardy ľudí sú závislé na fosílnych hnojivách pre produkciu potravín,“ poznamenáva Lomborg. „Bez toho 4 miliardy zomrú od hladu. Je čas priznať pravdu o deštruktívnych a mizantropických klimatických aktivistoch,“ vyhlásil.

Článok, na ktorý Lomborg reagoval, bol od britského ekonóma Neila Recorda v Telegraph, ktorý tvrdí, že počet ľudí, ktorí môžu zomrieť, sa približuje k šiestim miliardám.

Za rok by zomrelo šesť miliárd ľudí!

Neil Record uviedol:

„Ak by sme doslova prestali používať fosílne palivá, teda prírodné zdroje, od ktorých závisí svet, jeho ekonomika a obyvateľstvo, s najväčšou pravdepodobnosťou by do roka zomrelo šesť miliárd ľudí“.

Pri rozbore toho, čo by sa stalo vo svete bez fosílnych palív, Record poznamenáva, že väčšina ľudí by trpela výpadkami elektriny kvôli vážnemu ohrozeniu prenosovej siete, možno smrteľne, a tieto výpadky by mohli byť rozsiahle a trvalé.“

Veľké množstvo elektriny vo svete sa totiž stále vyrába z plynu a uhlia.

Priemyselní požívatelia plynu by boli prví, ktorí by pocítili zmenu, ak by sa zatvorili svetové plynové polia, ropné vrty a prestalo sa ťažiť uhlie. O 10 alebo 15 dní by Veľká Británia musela vypnúť svoj systém distribúcie plynu, pretože by nebola schopná v ňom udržať tlak.

Na druhej strane by sa odstavili aj domáce dodávky – prestal by prúdiť plyn a približne 21 miliónov domácností (74% populácie) by už nemalo kúrenie, teplú vodu ani zariadenia na varenie.

„V panike sa ľudia môžu pri varení a vykurovaní obrátiť na elektrinu, ale počkajte…“ hovorí Record a dodáva:

„Britská elektrická sieť sa spolieha na zemný plyn ako na „nárazníkový“ zdroj energie. Dopyt sa každý deň mení v závislosti od dopytu spotrebiteľov a hlavných dodávateľov energie. Obnoviteľné zdroje energie sú veľmi variabilné a môžu napájať sieť iba vtedy, keď plyn zaberá leví podiel na rozdiele medzi ich výstupom a dopytom spotrebiteľov.“

(Poznámka: Plynové elektrárne sa používajú na stabilizáciu elektrickej siete pri výkyvoch dodávok z veterných a slnečných elektrární.)

Takže v momente, keď je hlavný distribučný systém plynu odtlakovaný, systém vyrovnávania siete zlyhá a dôjde k výpadkom prúdu.

Dopyt po elektrine by sa prechodom na elektrické vykurovanie priestorov, varenie a ohrev vody prudko zvýšil, a preto sa zdá byť veľmi pravdepodobné, že náhly nadmerný dopyt by bol nedosiahnuteľný. Sieť by sa dostala do špirály nekontrolovateľnosti, čo by malo za následok nedostatok elektriny.

To tiež znamená, že by neexistovali žiadne komunikačné systémy, mobilné telefóny a televízia. Bez elektriny nebude tečúca voda ani kúrenie a najzraniteľnejší ľudia začnú zomierať, uvádza Record.

Liečba osteoporózy

Spočiatku to budú starší ľudia v ich vlastných domoch, potom v nemocniciach, keď sa minie palivo v dieselových záložných generátoroch. Počas prvých 25 dní sa pre bežných ľudí objavia nové existenčné problémy v podobe dostupnosti a distribúcie potravín.

Hladovanie začína od 25. dňa

Deň 25 – Do dvadsiateho piateho dňa je pravdepodobné, že nafta a benzín vyschnú, aj keď Record hovorí, že je pravdepodobne veľkorysý s načasovaním. To však bude znamenať, že distribúcia potravín zlyhá. Nakoľko väčšina populácie je úplne závislá na kúpených potravinách, začnú hladovať.

Zaujímavé je, že by sa to relatívne nedotklo iba izolovaných vidieckych komunín a tých, ktorí sú poľnohospodársky sebestační.

Deň 50 – Mnoho ľudí v mestských oblastiach by v tomto čase bolo blízko smrti od hladu, tvrdí Record, „zákon a poriadok by sa zrútili“ a v dôsledku stále zúfalejšieho hľadania prostriedkov na prežitie by došlo k masovým občianskym nepokojom a zabíjaniu.

Bez hygienických podmienok, ktoré máme vďaka energiám, zásobovaniu vodou a tokom odpadových vôd, by sme zažili návrat viktoriánskych chorôb, ako je cholera a úplavica.

Deň 100 – Peniaze a spoločenský status budú v priebehu času irelevantné. Len tri mesiace po tom, čo svet zastaví ropu, Neil Record odhaduje, že približne polovica svetovej populácie, čo sú približne 4 miliardy ľudí, bude mŕtva.

„Prvý, kto zomrie, bude mestská chudoba. Potom stredná a vyššia trieda.“

Opäť platí, že preživší by boli ľudia vo vidieckych oblastiach, ktorí by mohli žiť z miestnej poľnohospodárskej produkcie alebo zo zmenšujúcich sa zásob potravín.

Pre 55% ľudí v mestských oblastiach bude takmer nemožný prístup k jedlu a bezpečnej vode, pretože nebude existovať žiadna z bežných distribučných ciest pre potraviny, žiadne skladovacie zariadenia (chladničky/mrazničky bez elektriny) a žiadna voda vo vodovode. Čistá voda by bola nedostupná alebo by bolo takmer nemožné sa k nej dostať.

Rok bez ropy – vraždy a chaos

Deň 365 – Record hovorí, že po roku bez ropy „by možno zomreli ďalšie dve miliardy ľudí od hladu alebo by zamrzli. Nažive by zostali povedzme dve miliardy ľudí, zostávajúce zásoby potravín by boli vyčerpané alebo skazené, a nevyhnutné zrútenie zákona a poriadku by znamenalo pre mnohých násilný koniec.“

„Súťaž o vzácne zdroje, tak elegantne vyriešenú vynálezom trhu a cien, by nahradili vraždy a chaos.“

V danom čase by už nebolo cesty späť, pretože prostriedky na zvrátenie experimentu s vylúčením ropy by už neboli k dispozícii.

„Hromadné vymieranie by pripravilo spoločnosť o svoju kultúru, vzdelanie a techniky prežitia. Nasledovala by nová doba temna.“

Ako hovorí Record, vykresľuje síce nočnú moru, avšak tvrdí, že všetko v tomto scenári je dobre podložené faktami.

Meadowsove vyľudňovanie

Členovia WEF opakovane navrhujú, že masové zníženie počtu ľudí na Zemi by organizácii pomohlo dosiahnuť ciele zelenej agendy. Portál Slay News uvádza, že Dennis Meadows, ktorý je oslavovaným členom WEF, vyzval na ohromujúci 86-percentný pokles populácie ľudí.

Meadows, ktorý je jedným z hlavných autorov knihy Rímskeho klubu na podporu vyľudňovania z roku 1972 „The Limits to Growth“ (Limity rastu) a čestným členom Rímskeho klubu, ako aj členom Svetového ekonomického fóra, tvrdí, že cieľ možno dosiahnuť „mierovo“.

Meadowova kniha bola vydaná pred viac ako 50 rokmi, no zdá sa, že jeho ideológia je stále v súlade s dnešnou protiľudskou agendou WEF presadzujúcou depopuláciu. Tvrdil, že „väčšina svetovej populácie musí byť vyhladená, aby tí, čo prežili, mohli mať slobodu a vysokú životnú úroveň“.

Tých, čo prežijú, však má byť len zopár vyvolených a je nepravdepodobné, že medzi nimi budú mnohí z nás. Oni sú ten špeciálny klub, do ktorého my nepatríme.

Tak či onak

Odborníci, ktorí varujú pred nebezpečenstvom spojeným s vyradením ropy, by sa nemali ignorovať. Je očividne zrejmé, že naši nevolení lídri sa nezaujímajú o naše blaho.

Tí, ktorým bolo prisľúbené privilegované postavenie vo vyľudnenom svete budúcnosti, majú mnoho spôsobov, pomocou ktorých dúfajú, že dosiahnu svoje ciele – či už prostredníctvom chemtrailsov, vakcín, farmaceutických produktov, toxických látok v potravinách, vode atď.

Dostať nás tak či onak, napríklad pomocou vyradenia ropy a ostatných fosílnych palív, je len ďalší ich spôsob.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nakec to může dopadnout ještě jinak, jak nám bylo ukázáno ve filmu Proroctví (2009).
  Stačí jen, když si Slunce uprdne…
  https://www.youtube.com/watch?v=8DxnCdqt3mw

  • Objektívne

   To, čo je v tom filme ukázané sa stalo pred ~12000 rokmi a v Biblii je opísané ako veľká potopa. Vyzerá to tak, že je to periodický dej a je dosť pravdepodobné, že sa s týmto javom stretneme. Tu sa o tom hovorí na akademickej pôde:
   https://www.youtube.com/watch?v=5goujqKAe6g

   • Naposledy sa to stalo pred 181 rokmi , roku 1842. Podľa vtedajšieho kalendára bol rok 1816. Je známy ako rok bez leta. Jadrová zima.

    • oprava: pred 182 rokmi

    • Objektívne

     Podľa akého kalendára?

     • Ako postupne vymýšľali históriu, tak postupne pridávali roky. Napísal som rok podľa súčasného kalendára (1842) a počet rokov späť (182). To by malo stačiť. Kalendárov bolo veľa. Mali by ste v tom chaos.

     • Objektívne

      Nie je moc múdre spoliehať sa na to, čo sa niekde predostrie ako fakt. Vždy je potrebné predkladaný materiál podrobiť skúmaniu. Ten dátum o ktorom píšeš pochádza z diela alternatívnej chronológie dejín od Anatolija Fomenka, pričom paradoxne ani to nie je celkom jeho výmysel, pretože to opísal z diela Emanuela Velikovského – Svety v kolízii. Už Velikovský to má chybne.
      Velikovského publikácia je o katastrofizme a katastrofách. Predstavuje tam zaujímavú hypotézu založenom na starovekých dokumentoch o 360 dňovom počte dní v roku pre minulý svetový vek, t.j. veku, ktorému my hovoríme Atlantský. Je iba jedna jediná možnosť ako by to bolo možné ak to nie je matematická chyba a to, že planéta Zem bola v minulom veku na inej obežnej dráhe, bližšie k slnku. Velikovský hodne opisuje rôzne historické kalendáre a dáva ich do súvahy, bohužiaľ bez toho aby preskúmal možnosť ich úmyselnej zmeny pre potreby vtedajšej vládnucej elity. Táto vec sa stala napríklad s Yuga cyklami, ktoré boli umelo nafúknuté.
      Správne zosúladenie Yuga cyklov je tu, doporučujem prečítať:
      https://www.bibhudevmisra.com/2012/07/end-of-kali-yuga-in-2025-unraveling.html

  • To by bol koniec, keby sa slnko uprdlo

  • Stačilo by aby si uprdlo menej a príde len trochu plazmy…a ani to nevieme čo to s nami urobí

  • Milan Filip

   👍

 2. No ak by k tomu prišlo a všetci bežní ľudia by mali prejsť na extrémne úsporný režim tak by bol problém s ľuďmi ktorí zo svojich životov úplne vylúčili bežné činnosti a žili len konzumným životom. Tí by sa nejaký čas nevedeli vpratať do kože a narobili by starosti svojej rodine aj nielen jej pretože vo väčšine inam než ku svojej rodine a známym by nešli hľadať zdroje na prežitie. Mamina by zasa prala, prikladala do kamien, varila – keďže by po nejakej dobe žili viacerí členovia rodiny znova v jednom dome. A časom aj 5 rodín v jednom dome aby prežili.
  Vonku by nestál žiadny elektrický ionic 5 a dokonca ani bicykel pretože by ho niekto ukradol aj keby bol zamknutý dvomi zámkami – všetko by si každý chránil. Decká čo posledné roky dospievali by zažili kultúrny šok pretože by museli doma pridať „ruku k dielu“ a nie sedieť u Pc či na mobile a pozerať von oknom ako rodičia alebo prarodičia makajú na dvore/záhrade či v dome. Generácie dnešných dospelákov ktorí ešte chytajú býka za chvost – ktorí vsi uvedomili, že nemá cenu kupovať drahú elektroniku, dotovať drahé koníčky a dovolenky alebo kupovať nové či drahé autá a hlavne sa zadlžovať kvôli blbostiam – tak tí dnes sa snažia zbaviť hypoték/pôžičiek a kupujú pôdu byty, záhrady, chatky prerábajú na bývania – skromné, vkusné a plne funkčné pretože vidia, že dnes je posledná šanca sa nejako zabezpečiť do budúcnosti…a tiež kvôli svojim deťom – lebo vidia aká doba ide. Otázne je ako naložia s tým všetkým ich deti keď vzťah k tomu nemajú, nepomáhali nijako len sa starali o svoje… väčšinou o virtuálnu realitu na sociálnych sieťach. Ja to vidím snáď všade že mladí jaksi úplne stratili pochopenie pomáhať rodičom doma. Neviem jak chcú žiť keď príde nejaký silný dlhodobý nedostatok/kolaps keď však im nič nechce.

  • V principe pises zle. Dopustit depopulaciu nesmieme!! ICH je par stoviek, nas mld. A ak nevies donutit lenive decko k praci, zamysli sa nad sebou, aku mas vychovu!! To uz nie je o systeme, ale o ludoch!

   • Dole v podzemní je jich dost,co nás nahradí.. A jak si představuješ nedopustit depopulaci, když je jich hodně nabodnutých? Včera jsem zkoukla film“ 28dní poté“(2002).Co když nějaký signál ty zatím spící agenty probudí?To si fakt nedovedu představit .

   • Solium,je nas prilis malo a vacsina nema ziadnu moc,takze globalna elita ,presadi na 100% ich ciele,Ludia preziju,len daleko od velkych miest,kde sa Hordy hladujucich nedostanu

  • Tutanchamon

   A terazky mi povedztě, Kefalín, čo vy si predstavujetě pod takým slovným spojením že „do kamien“?

   • Trebárs starý gumák, skriňu alebo čokoľvek čo horí keď bude zima a nebude už čím kúriť. Sporák na tuhé palivo + palivo+ oheň = únik pred paralýzou z chladu. Keď je človeku zima a nemá čím kúriť tak je ochromený. Žiaden strach ešte budú rúry z činžiakov keď nebude plyn, elektrina.

    • Achnaton,
     priznám sa, že som sa – účelovo, hĺbkovo a systematicky s určitým konzekventným výstupom – nikdy priamo nevenovala dávnej (napr. egyptskej, gréckej a i.) mytologickej histórii, vr. ich vládcov a vladkyň. Viem len to, čo je bežne – „dočitateľné“ .

     Ale narážam na to, že dnes v diskusii, okrem – pre nás – vnútorne známeho – Achnatona (ktorého názory rada čítam + teším sa na ďalšie..), začal prispievať i Tutanchamon a to už vo mne evokovalo, že ak chceš byť v akom-takom historickom obraze, tak si skús tieto dve osobnosti „čeknúť“, akože – aby bolo viac – slnečno – pre dnešný veľkonočný posledný marcový a u nás – zafúkaný deň..
     Citujem:

     „Vedci zrekonštruovali tvár faraóna Achnatona: Tutanchamón bol celý tatko!

     Talianskym vedcom sa podaril husársky kúsok. S pomocou inovatívnych postupov a s použitím najmodernejšej techniky zrekonštruovali tvár egyptského faraóna Achnatona. Každý si tak môže podrobne pozrieť, ako vyzeral slávny muž, ktorý žil pred viac ako 3 300 rokmi. Z rysov tváre je podľa vedcov zjavné, že Achnaton sa veľmi podobal na svojho syna, neskoršieho panovníka -Tutanchamóna. (Pozn.: čiže – nie syn sa podobá na otca, ale opačne – otec sa podobá na syna?!)

     Vedci použili pri rekonštrukcii tváre Achnatona takzvanú manchesterskú metódu. Ide o postup, pri ktorom sa odborníci snažia na základe zachovaných štruktúr pozostatkov odhadnúť presné rozloženie a tvary mimických svalov. Výsledok je fascinujúci. Z vizualizácií vytvorených talianskym Výskumným centrom forenznej antropológie, paleopatológie a bioarcheológie sa na nás pozerá tvár súčasníka, ktorý by mohol byť naším susedom. Ťažko veriť, že nejde o Juraja zo susedného paneláka, s ktorým sa stretávame na futbale, ale o legendárnu postavu z pradávnej histórie.

     „Priviedli sme naspäť k životu, metaforicky povedané, jednu z najkontroverznejších a najdôležitejších múmií celej histórie,“ pochválili sa talianski vedci. Sami však pripomínajú, že pri náleze ľudských pozostatkov datovaných do 14. storočia pred naším letopočtom treba byť opatrný pri vynášaní záverov.

     V prvom rade nie je definitívne isté, či nález známy ako „múmia KV 55“, na ktorý narazili archeológovia v egyptskom Údolí kráľov v roku 1907, je skutočne múmiou Achnatona. Mierna neistota stále panuje aj okolo toho, či bol Tutanchamón skutočne Achnatonovým synom. Analýza DNA síce potvrdila ich blízky príbuzenský vzťah, ale niektorí vedci ju spochybňujú.
     Práve rekonštrukcia faraónovej tváre by pritom mohla v tejto veci mnohé napovedať. Podľa vedcov mali totiž Achnaton aj Tutanchamón veľmi podobné viaceré rysy tváre vrátane silnej čeľuste či špicatého nosa. Postupne sa tak vytvára stále detailnejšia skladačka okolo najvýznamnejších postáv histórie starovekého Egypta.

     Samotný Achnaton bol pozoruhodný okrem iného tým, že sa snažil nahradiť egyptské polyteistické náboženstvo vierou v jedinú božskú entitu, konkrétne slnečný kotúč Aten.

     Po jeho smrti sa však Egypt vrátil k pôvodnému náboženskému systému a Achnatona za trest za jeho snahy o reformu dokonca vyškrtli zo zoznamu faraónov. Tutanchamón, ktorého Achnaton podľa všetkého splodil so svojou sestrou, sa stal vládcom Egypta už ako osemročný a jeho krátky život bol poznačený zdravotnými problémami.

     otec Achnaton
     – vládol v rokoch 1353 – 1336 pred n. l.
     – manžel slávnej kráľovnej Nefertiti
     – pokúšal sa zaviesť monoteistické náboženstvo
     – uctieval slnečný kotúč Aten

     syn Tutanchamón
     – vládol v rokoch 1333 – 1323 pred n. l.
     – pravdepodobne syn Achnatona a jeho sestry
     – incestný vzťah jeho rodičov bol zrejme príčinou jeho zdravotných problémov
     – vládcom Egypta sa stal už ako osemročný“

     https://www.cas.sk/clanok/1105932/vedci-zrekonstruovali-tvar-faraona-achnatona-tutanchamon-bol-cely-tatko/

     P.S: Achnaton, Tvoja životná a duchovná filozofia je taká, s ktorou ja osobne sa vysoko stotožňujem a len otázka na Teba, že či existuje určitý mentálny a duchovný Odkaz – Prepojenie – od Achnatona spred 3 300 rokov do do r. 2024 n.l. – vzhľadom na Tvoj nick ?

     Vďaka za Tvoje porozumenie!

     • Ajša, s tým kráľom Achnatonom a mnou to nebude také horúce. V minulom živote na Zemi som žil pred a v období 2. svetovej vojny a mal som profesne blízko k stavbe vzducholodí, nepohodol som sa s nacistickými pohlavármi a tiež som nakoniec aj tak skonal – pri nejakej havárii vzducholode a teraz neviem či išlo aj požiar a moje uhorenie.
      Bola to vražda.
      Predtým som žil na území Rakúska – Uhorska (v dnešnom Maďarsku na hraniciach s Rakúskom) ako syn jedného zámožného človeka s vysokým spoločenským postavením.
      Vlastnili sme „vodný hrad“ – krásne ale smutné sídlo. Niekedy som potajomky zašiel do otcovej pracovne – čo on neznášal – a túžil som byť schopným človekom ako bol on keďže som sa vtedy videl ako ničomník.
      Môj terajší otec bol často preč a na mňa čas nemal, často som býval sám, matku sme nemali. Nežil som však ako človek dobre a neurobil som raz pre istú skupinu ľudí to čo bolo z mojej pozície/postavenia možné urobiť pre ich záchranu a tak to aj dopadlo – zomrel som vo veku 23 rokov a teraz neviem ako presne k tomu prišlo ale zomrel som v nejakej hlbokej studni alebo priepasti.
      Ešte predtým v 16 storočí som žil ako syn námorníka zaoberajúceho sa obchodom – lodnou prepravou bežných komodít terajšej doby, plavili sme sa po stredozemnom mori. Otec bol Portugalec, matka bola z Grécka. Dožil dom sa len 27 rokov nakoľko som sa vtedy utopil v stredozemnom mori. Mali sme na terajšie pomery celkom malé plavidlo. Okolnosti smrti si nedokážem „načítať“ ale iba to, že boli obrovské čierne hrozivé vlny ako domy.
      No a potom už iba v snoch alebo keď pozerám na nejaké umelecké historické predmety mám isté spomienky na predchádzajúce existencie ale to sú už len fragmenty, občas sa mi to vyplavuje. Je tam niečo z čias Rímskeho impéria a neustálych vojenských pochodov a bojov ale aj z čias Atlantídy. A je to najčastejšie spojené s morom, vodou, neviem prečo. Nič si však neidelalzujem a mám skôr hrôzu z toho čo musím ešte naprávať v nedostatky v sebe aj voči iným, ktorým som vtedy ublížil a pod. – pretože to cítim v sebe ako ťarchu napriek tomu, že to nemám v dennom vedomí.
      Jak sa povie karma je zdarma a je to tak. Raz ruský konceptuál Boris Jefimov (dnes už mám z neho divné pocity) vysvetľoval čo je to vlastne karma.
      Je to na jutube. On by mal v podstate pravdu ale nevie o tom, že karmické vlákna, ktoré človek naviazal siahajú do jeho minulosti tisíce rokov a ak sa ich má človek „zbaviť“ tak sa človek musí oboznámiť s platnými Večnými Zákonmi aby ich vôbec mohol použiť na svoje polepšenie a správne zvládnutie karmy (ale aj toho čo nieje karma pretože nie všetko čo človeku prichádza do cesty je karmického pôvodu). A čím bude chcieť byť lepší a čistejší tak sa mu budú vracať karmické dlhy vo väčšom množstve pretože je na ne lepšie pripravený. A to môžu byť jak intenzívne a ťažké rany „od života“ alebo len symbolické – nemusia ho zasiahnuť v plnej sile lebo sa na ňom z hľadiska ROVNORODOSTI ÚPLNE NEZACHYTIA keďže sa vnútorne zmenil. Záleží na tom čo všetko v minulých životoch natropil. Životných rán sa teda netreba báť a chápať ich ako treba – ako súvisia s človekom. A ako som už napísal, že všetko nieje karma tak to nekarmické tiež správne prijať, spracovať a nerobiť si ďalšie „dlhy“.
      A z hľadiska karmy nejde LEN O KVALITU ALE AJ O KVANTITU – ak bol človek sériovým vrahom tak sa mu budú vracať všetky jeho činy naspäť do jedného ale môžu sa prejavovať ako slabšie a slabšie..- ak sa stane lepším človekom…No a nakoniec ak v dôvere v Božie Zákony vytrvá na ceste k ľudskosti a SPRÁVNE ZAREAGUJE NA ŽIVOTNÉ UDALOSTI tak sa časom všetky dlhy vymažú – on ich „splatí“ a zostane duchovne čistý – jeho jemnohmotné telá budú svetlé, čisté, ľahké a žiarivé. Tak to je s každým človekom na Zemi, že tu žije mnoho existencií – každý tu prežil mnoho životov a všetko čo koná a na čo myslí sa mu znásobené vráti.
      Dosť ľudí sem na Zem však nepatrí – boli sem na Zem pritiahnutí z planét ktoré sú duchovne omnoho nižšie ako je Zem. Pritiahnutí boli na základe nízkych prianí a činov pozemštanov, ktorí sa časom stali ich obeťou.

     • ku komentu: Achnaton – 01/04/2024 at 17:15
      Achnaton,
      vďaka za Tvoj Čas a Energiu.

      P.S: 1 – Aspoň vidíme, ako to má každý človek inak naprojektované vo svojom dnešnom Živote – v rámci zadanej úlohy „tu Dole“ – a s následným odpočtom jej plnenia – „tam Hore“ (pozn.: hľadaj Zmysel svojho Života – nie je žiadna škrupulózna fráza..)

      Myslím, že Príroda (Ves-mír) je tak múdra, že nám neumožňuje za normálnych okolností pamätať si na svoje minulé životy. Nepamätáme si ich, pretože by sme ich dokázali vo všeobecnosti len ťažko zvládať, hlavne – keď mnoho-krát nedokážeme zvládnuť ani ten jeden súčasný (život), pretože i v ňom existuje pre človeka značný (duchovný) zmätok.

      P.S: 2 – Ale pripúšťam, že existujú ľudia, u ktorých nastane okamžik, že sa dostanú do tak meditatívneho stavu, že ich nič neruší, brány sa otvoria a pred človekom sa objavia všetky jeho minulé životy. Je to taký automatický mechanizmus..
      Poznala som zopár takých ľudí a Ty si ďalším z nich.. Pozn.: Regresnou hypnózou by som ja osobne – kvôli narušeniu vnútornej integrity – určite do toho nešla.. Ešte raz, vďaka!

     • Ajša, ono to v mojom prípade nieje schopnosť človeka, že si človek na niečo „spomenie“ z minulého života alebo z viacerých – ale je to z toho dôvodu, že sa má k tomu z určitého dôvodu vrátiť aby videl čo má v tomto živote urobiť a vyvarovať sa toho – ide o pomoc pri riešení kardinálneho problému pretrvávajúceho počas viacerých životov Je to pomôcka daná Zhora a nie moja schopnosť sa prehrabávať v mojej pamäti a v mojich minulých životoch. To je jedna vec. A druhá vec je, že pamätať si deje z minulého života alebo z viacerých nieje až taký „výkon“ pretože v celkovom pomerne tri pozemské životy človeka na Zemi nič neznamenajú oproti jeho celkovému počtu odžitých životov, ktorých je v rámci celkového vývoja ducha človeka vo vesmíre – hmote – škole Života cca 150 až 500. Sú to milióny rokov s rôznymi stupňami uvedomenia. Takže pamätať si – či skôr Zhora dostať nejaké obrazy minulých životov a potom si na ne spomenúť nieje nič extra. No ja som to dostal ako varovanie a dvihnutý prst – ako dôkaz, že som šiel viac životov tvrdohlavo stále jedným smerom a to mi privodilo nemalé ťažkosti v tomto živote. Nemalé je slabé slovo! Nikto Zhora by mi zo srandy a pre zábavu také niečo neukázal. Takže je to skôr akoby ukázanie toho, že v istých veciach za druhými zaostávam…a zaostávam zbytočne kvôli svojej tvrdohlavosti a tiež pýche, ktorú som si dlhé roky vysvetľoval inak rovnako ako pojem namyslenosť. Takže mám čo doháňať aby som sa mohol aspoň rovnať ostatným v istých veciach nech sú akíkoľvek. Niežeby som na to nemal schopnosti ale kvôli zbytočným ohľadom a sebaklamu som si od života nebral to čo som mohol a v podstate mal. O čo ide nebudem rozpisovať ale ide o princíp dávania a brania.
      No a tá hypnóza – ja osobne neviem či sa dá pracovať s hypnózou nejako aby si človek neublížil ale určite viem, že absolútna väčšina ľudí používajúca hypnózu ku škode prichádza. Preto to nikomu nedoporučjem a skôr varujem pred takými praktikami.

     • Ajsa,snaz sa zaopatrit,ako prezijes buducu dobu,znalost faraona ti nepomoze,vobec sa cudujem ze ludia v tychto casoch,este myslia na nedolezite veci

    • Achnaton,
     môj dlhší komentár k historicko-súčasnej téme a osobnostiam:
     „Achnaton vs. Tutanchamon“
     je – neviem prečo – redakciou – bloknutý, tak si musíme počkať..

     „Your comment is awaiting moderation.“

     • Mne sa to tu (a nielen tu) väčšinou stáva keď napíšem meno a priezvisko tzv. „trnavského blázna“.
      Keď ho napíšem či už spisovne alebo skomolene tak je 50 percent istota, že komentár bude mať problémy. A nieje to len na Bádateľovi to podotýkam.
      Ešte k tým mladým – nie všetci sú takí, ktorí si neuvedomujú, že čo doma to sa ráta ale ako s tým budú narábať v ďalších desaťročiach taj to už je vec iná. Môj dom je môj hrad! A treba sa zásobiť ale nielen keď to tak napíšem konzervami ale všetkým čo sa dá použiť v čase jak núdze tak aj v čase dostatku pretože potom už keď dodávky jedla či energií kľaknú už bude problém. Strašne veľa vecí ktoré sa dajú ešte použiť sa vyhadzuje. Baráky si ľudia majú ale sebestačnosť nulová ak k niečomu príde. A to nemyslím len moderné vily a domy ale aj na deninách v starších domoch pretože mladí robia „revízie“ toho čo sa nebude potrebovať a že v podstate nikto to už nebude potrebovať – podľa nich.
      Keď som chvíľu pracoval v stavebnej firme a burali sme staré domy tak väčšinou nový majiteľ dal do kontajnera vyviezť celé poklady od náradia, dreva – ktoré sa dalo ešte použiť až po kŕmenie pre zvieratá či seno, slamu atd. Vtedy som si vždy na fajtront do kufra bral veci ktoré sa doma zídu. By som povedal, že sa príli veľa š vecí ktoré sa dajú použiť vyhodia – úplne zlikvidujú a nerobia to len reťazce s potravinami ale aj bežní ľudia. Zásadná vec je aby človek mohol aspoň trocha sebestačne žiť a stále byť na niečo pripravený tak si to musí udržať aj v rodine pretože aj najbližší rodinní príslušníci majú často pocit, že niečo treba posunúť ďalej „aby sa veci hýbali“ a to čo niekde v šope leží roky – trebárs trámy alebo stavebný materiál tak by to malo ísť už preč.
      Len nech to tam zostane a časom to niekomu poslúži a nedostane sa to do rúk ktoré si to nevážia.

     • ku komentu: Achnaton – 01/04/2024 at 23:31

      Achnaton,
      mala som snahu naznačiť, že Život každého človeka tu na Zemi, stojí úplne na inej duchovnej „trajektórii“. Ty si dostal odkaz z posledných 3 životov, ako určité Memento pre Tvoj súčasný Život.

      Pre mňa zas otázka minulých životov je TABU. Tabu preto, lebo „Odkaz ZHORA“ pre mňa je taký, aby som sa v Absolútnosti koncentrovala na SÚČASNÝ – mnou prežívaný Život a to nie z povrchu I. poschodia, lebo – to by bolo veľmi povrchné..

      Kráča o to, aby maximálne každú sekundu môjho Života v mojom Vedomí, som bola TU a TERAZ, to znamená – 24/7 žila konštruktívnym – Prítomným Okamžikom, v ktorom nachádzam Božskú Večnosť. Ale.. tá (moja) Myseľ, ktorá chce donekonečna a bez-cieľne surfovať do Minulosti a Budúcnosti (v rámci ktorej už nič konštruktívne – nevyrieši, akurát si vedomky-nevedomky – vytvára(m) ďalšiu zbytočnú karmu. Lebo – čo nadbytočná a pre Vesmír – neproduktívna (energetická) Myšlienka – to znamená – Nový energetický Následok, nová životná situácia. A keď je tých „bezduchých“ Myšlienok za pár hodín, dní – tisíc, alebo lepšie povedané – milión, tak vedz, že v tomto Živote už ich karmicky nestihneš „vyrovnať“ a ich dôsledky sa Ti posúvajú ďalej a ďalej. Ale – to si ľudkovia na tejto Zemi – v Absolútnosti – neuvedomujú, že akým spôsobom sa – s Božou pomocou – (ne)dokážu – vyslobodiť z nekonečného cyklu reinkarnácií.

      Umenie a zároveň pre mňa pozemské Zadanie – dokázať ovládať vlastnú Myseľ tak, aby ostala tichúčko a disciplinovane – „čupieť“ v rohu izby s tým, že pred Tebou sa objaví – „pokojná – Božská Prázdnota“, je pre mňa to, čo popísať na tomto webe – nedokážem.. Kto Vie – Ten Vie, kto nevie, tak – všetko má ešte pred sebou.. Vďaka za duchovné porozumenie!

     • Ajša, to množstvo inkarnácií vo vesmíre – hmote je nutných na vývoj ducha pretože inde ako vo vesmíre sa jednoducho k sebauvedomeniu vyvinúť nedokáže. Je to pre neho nutnosť aby sa mohol stať večným duchom a odísť z vesmíru – hmoty domov – do duchovného domova kde bude žiť navždy – naveky. A je to oveľa krajší a rušnejší život ako tí dole v hmote vesmíre. Ale aj tu dole vo vesmíre mohol byť odlesk skutočného duchovného sveta ale došlo ku zlyhaniu vyslaného Lucifera a anjelov, ktorí s ním prišli až z Božskej ríše, ktorá je o viac úrovní – svetov vyššie ako ten duchovný svet do ktorého sa má človek po vývoji v hmote – vesmíre vrátiť. Ani ich božská podstata nezaručia, že cudzie hutnejšie prostrednie a to najmä to fyzické – hrubé mnohým z nich nezastre ich duchovný zrak.
      A tak sa aj stalo.
      Okolnosti kedy – za akých podmienok môže opustiť vyvinutý ľudský Duch vesmír – všetky jeho úrovne vrátane toho astrálneho – záhrobného a tiež všetkých jemnohmotnotnych – skrátka celú hmotnosť“ – tak v tom mám ešte medzeru. Viem iba, že ten čas nastáva pri tzv. Božích súdoch v určitých obdobiach zrelosti vesmíru.
      Samozrejme , že je toho schopný len zrelý duch – len taký je schopný sa na základe svojej ľahkosti vzniesť sa nad všetku hmotu vesmíru za postupného „spaľovania“ – odhadzovania všetkých svojich hmotných obalov – tiel až napokon spáli až tie najjemnejšie hmotné telá a zostane len samotný duch – duchovná osobnosť. Ale to už iste vieš, že takto to nejako funguje.

      No a k tej disciplínovanej mysli v kúte rohu a zažívanie čistej existencie či Božskej prítomnosti…
      Nikto nedokáže byť v hmotnom tele neustále v bdelom duchovnom stave – to len tak bokom. Za druhé uchopiť a zažiť Božskú Silu či čokoľvek Božské je pre človeka nemožné a to jak v hmote tak aj v duchovnom svete – v raji. Za tretie minulosť aj budúcnosť má v živote človeka v hmote význam – správny prístup k nim mu dáva možnosť sa uvidieť v prítomnosti a naopak – sústredenie sa na prítomnosť a na seba umožňuje mať správnejší a zdravší a hlavne oslobodzujúci postoj k minulosti a k budúcnosti pretože oni sú vlastne JEDNO jediné ale len naša myseľ – rozum – produkt obmedzeného mozgu ich vníma ako rôzne kategórie. Pre nehmotného ducha človeka je to však len jedna jediná existencia v hmote – vesmíre do ktorej sa sám svojim duchovným pohybom NORÍ. Čas nikam nejde, čas stojí a Ty sa v ňom pohybuješ duchom a napokon sa to prejaví aj na hmotnej úrovni čo dáva zdanie pohybu času.
      Ale je to len prejavom tvojho ducha – to čo je okolo teba tebou a ostatnými vytvorené. Ďalšia vec je prostredie vesmíru, planéty ba príroda – to je prejavom činnosti iných bytosti, ktoré to majú „na starosti“ a lepšie je ak napíšem, že to vyplýva z ich podstaty – tá tvorba, udržiavanie a rozklad všetkého vo vesmíre – teda aj prírody na Zemi.
      Toto treba vedieť a tu v hrubej hmote na Zemi je treba používať aj kategórie vychádzajúce z rozumovej činnosti (a neulietavať kamsi preč) – teda minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Mozog a myseľ treba používať a dať ich do poriadku – do súladu s Duchom – citom. Tvoja myseľ nemusí čušať v rohu aby si zažila niečo čo vlastne nedokážeš zažiť – myslím tú Božskú existenciu okolo teba, nedokážeš ju totiž ani vytrhnúť pre seba na chvíľu a keby aj aj áno tak by to bolo zbytočné – nič by si z toho nemala. Toto je prianie a sen mnohých – zabudnúť na seba – na to čo majú v hlave a zažiť prítomný večný okamžik. Lenže neupratanú myseľ nepredchnutú duchom – citom nikam nikdy neupraceš! A je tam ešte jedno negatívum – v takom prípade je zjavné, že je v človeku ešte väčší chaos a je v bežnom živote na Zemi ešte nepoužitelnejší ako človek, ktorý sa vecami Ducha nezaoberá ale má vypracovaný určitý systém v ktorom žije a ktorého sa drží (aj keď nemusí byť dobrým človekom). Dokonca je aj duchovne nepoužiteľný a má stále pocit, že musí si všetkým začínať odznova ak chce niečo budovať (hlavne vzťahy) a má tú neustálu potrebu uchopiť aspoň niečo zo skutočného Života, ktorý je podstatou iný než je on sám. Je to márnenie svojho času a prianie nie ducha – citu ale vypočítavého rozumu.
      Avšak z pohľadu kontinua pozemských a záhrobných existencií je možné takýto jeden či viac režitých životov na Zemi považovať za príučku a školu v škole aby sa takýto človek duchovne prebudil keďže má oveľa ťažší život než ostatní. Môže byť už podstate dosť duchovne vyvinutý ale viaže ho nejaký negatívny skoln , slabosť, neduh ktorý ho obmedzuje v prejave jeho ducha. A ten jeho duch – nejakým sklonom spútaný si potom v hmotnom tele hľadá náhradnú cestu ako zažiť skutočnú realitu – skutočný život keďže si medzi seba a Život sám postavil stenu – pripútal však k nejakému negatívnemu sklonu alebo má jednoducho lenivého ducha.

     • ku komentu: Achnaton – 02/04/2024 at 10:02

      Achnaton,
      pre objasnenie a Tvoje lepšie pochopenie – dovolila som si rozprávať v mojich komentoch o nasledovných procesoch Žitia – viď odkaz od 6:21:40 – 6:27:55

      https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=cOtsvoGwcEw&t=31s

    • Achtamov,cinziaky budu spalene a ludia sa budu zaoberat LUDOZRUTSTVOM,co uz vlastne svetove elity propaguju

     • Trebárs máš pravdu ale každopádne príde okamžik kedy bude svetovým elitám odobraté absolútne všetko.
      A môžem ti prezradiť,. že to nebude záležať od činnosti ľudí a už vôbec na nejakých dobrých mimozemšťanov a podobných nezmysloch. Každá elita si kope svoj hrob no neplatí to len pre elity ale aj pre bežných ľudí. Čas existencie zla na Zemi sa blíži ku koncu a toto sú posledné časy dlhej éry po ktorej začne tá krajšia.

 3. 4.5.2009 bol v Novom čase uverejnený článok/prevzaté od iDnes.cz:
  15 !!! Najväčších kontajnerových lodí sveta vyprodukuje viac emisií ako všetky autá sveta.A koľko lodí je na svete???

 4. Politika nuloveho uhlíka môže zabiť 4 miliardy ľudí aj vakcíny môžu zabiť 6 miliard ľudí všade len môžu podľa mňa ani nulový uhlík ani vakcíny covid nezabiju miliardy ľudí bolo by to tak príliš jednoduche

 5. Kiež by si mal pravdu, že to je len o mne a mojej výchove! Ono tí mladých o ktorých píšem majú od 15 do 35 rokov a tí starší z nich boli niektorí vychovaní dobre akurát, že dnešný svet im motá hlavu natoľko, že začali mať akosi iné predstavy čo má cenu a čo nie.
  Príliš veľa kalkulujú.
  Oni to nemyslia s rodičmi a s tým čo ich naučili zle ale ten život, ktorý ich ešte stále len čaká si predstavujú akosi úplne inak než ten čo je doma – hlavne ak ešte bývajú u rodičov. Známy má syna cca 30 ročného (policajta) a vždy mu pomáhal ale posledné roky má mladý hlavu úplne niekde inde a ani ho nenapadne tatovi niečo pomôcť doma dvihnúť keď nemôže kvôli chrbtici.
  Skrátka sa tí mladí začínajú cca posledných 7 – 10 rokov chovať jak malé decká a pritom sú to buď dospievajúci muži alebo aj už starí 30 – 35 roční capi. Veľa vecí ktorými sa zaoberajú by mohli kľudne vylúčiť a o nič by neprišli. Ono to však postihlo aj staré kusy doslova pred dôchodkom – niektorí starší kolegovia z práce sa tak zmenili, že sa začali chovať jak malé decká a preberajú na pracovisku (vekovo ich vnukmi) témy hodné 15 ročných pubertiakov jak keby si zo života neodniesli žiadnu múdrosť. Nič iné ma nenapadá ako to nazvať infantilizáciou. Tiež som pred 13 rokmi zažil jeden šok – premenu jedného starého „klasika“ ktorého som poznal v 92 druhom roku u hasičov. Bol to taký chlap, ktorého nič nerozhodlo, stará škola, nemal rád zmeny, mal riadny pivný mozol a dlhoročný stereotyp a som si vtedy hovoril, že takého človeka už nič nezmení keď sa dovtedy nezmenil. No a v roku 2011 keď som pracoval v jednej veľkej nadnárodnej firme ten chlapík šiel do dôchodku. No ale ako vyzeral za tie roky v takej firme. Postupne sa z neho stal ustráchaný, vystresovaný a vychutnutý – riadne vytrénovaný robotník, pobehujúci s vypleštenými očami s rôznymi vozíkmi z haly do haly tempom ako 20 ročný mladík.
  Pripomínal mi nejakého väzna z koncentračného tábora pracujúceho v zrýchlenom tempe vo vojenskom priemysle. Keď som ho vtedy videl tak som si povedal „Feri, čo to s tebou urobili?“. Takže tie zmeny (nielen) mladých niesú len o výchove doma ale aj o tom čo je vonku – čo si z vonku prinesú domov.

 6. svatoslav butora

  Existencia človeka rozumného je spojená od počiatku s existenciou využívania ohňa a palív, ktoré existenciu ohňa umožňujú. Keby nad vznikom človeka a myslenia bdeli Idioti, ktorí dnes presadzujú dekarbonizáciu, potom by civilizácia ľudí nevznikla. Idioti, ktorí sú odtrhnutí od života dnes zasahujú do prírodných cyklov uhlíka a dusíka a vody a iných prírodných cyklov a ničia všetko, čo umožňuje život v súlade s prírodou. Atmosféru Zeme sme obdržali od Stvoriteľa, ktorý stvoril všetko dobré a funkčné. Akurát používanie rozumu človeka sa pod vplyvom mocenských ambícií „vodcov“ ľudí zmagorených predstavami o ich vplyve na tržný mechanizmus ich moci sa dostalo do príkreho rozporu s reálnymi životnými potrebami ľudí a Zeme.
  Slová „environment“ a „environmentálna politika prekrútili títi zelení (plesniví) vládnuci Idioti do šialenej nacistickej podoby, ktorá leží v rovnakej spektrálnej rovine ako environmentálna politika nacistov v koncentračných táboroch,
  v ktorých zajatci dostávali minimálny príjem potravy, museli si prilepšovať požieraním hmyzu a jediným zdrojom tepla bolo ich vlastné živočíšne teplo.
  Hnus nacizmu dnes prerástol do štátnej politiky vládnucich Idiotov s dekarbonizo-vaným zeleným plesnivým rozumom.
  Svet Ľudí sa s ich prispením dostal do područia nazi-IV.anglosaskej darebáckej globálnej Ríše. Je nutný návrat do stavu normálneho (sedliackeho) prirodzeného stavu, ktorý je možný vtedy, keď sa ľudstvo zbaví moci Ovládateľov vlády USA a nad USA a spol. a tých istých Ovládateľov tzv.EU a spol.
  Keby nebolo ohňa a CO2 a uhlia a dreva a plynu, tak by človek rozumný nevznikol. Dekarbonizovaný svet podľa predstáv vládnucich zelených Idiotov je svet pre mŕtvych. Svet živých žije v priateľstve s uhlíkom a všetkými prvkami Mendelejovej tabuľky chemických prvkov. To je svet normálnych živých ľudí. Vládnuci anglosaskí Idioti sú schopní akéhokoľvek idiotizmu, pokiaľ nebudú odprataní za rieku Styx…

  • No a ja zasa rozmýšľam či to nebude ošterené – to pretláčanie nulových blbostí aj tak, že ak vyhlásim u lekára, v práci či niekde inde, že znižovanie uhlíkovej stopy či očkovanie c19 a pod je podvod a úmysel zredukovať počet obyvateľov Zeme nejakými Parazitickými mocenskými štruktúrami – že či ma lekár nebude môcť zbaviť svojprávnosti, vyhlásiť za duševne chorého alebo šupnúť rovno do blázinca.

  • Lenže to nie sú idioti, ale organizovaní illumináti. Idioti sme my. Treba sa zásobiť všetkým, čo v budúcnosti bude predstavovať významnú uhlíkovú stopu pri jeho výrobe – nedostupné pre jednotlivca. Teraz inak.

   Konceptuálne vypatlaní ľudia stále žijú v predstave, že politici sú subjekty riadenia, že politika je dohadovanie, kto to myslí s nami lepšie. Hovno! Už neexistuje iná „domáca“ politika, ako tá previazaná s globálnymi procesmi riadenia. Takže to nie je záležitosť „dobrých úmyslov a len hlúposti“! Je to záležitosť zlých úmyslov a vedomej spoluúčasti na globálnych zločinoch.

  • Za vsetkym je vsemocny ZID,then ovlada USA,EU,Rusko,Cinu,sami sa vyslovili(Rabbi)ze my sme NICITELIA),vsetko nicime a budeme nicit,hlavne HMYS,to znamena Ludi,v ich pisme sme oznaceni ako HMYZ,alebo odpadky zo zvierat( secretion of animals). Usa padne pod Cinu,Europa pod Rusko,pod jednym vladcom,

 7. Objektívne

  Globalisti tiež vedia, že najneskôr do r.2050 je potrebné odstaviť všetky jadrové elektrárne a zabezpečiť aby jadrové palivo bolo dobre uskladnené pred živelnými pohromami. Nehovorí sa o tom, pretože by mohlo niekomu trknúť, že sa chystá niečo veľkého.

  • A čo sa chysta

   • Kdyby se poškodila jaderná elektrárna, bylo by to stejné, jako Fukušima či Černobyl. Jestli to bude způsobené zemětřesením, jadernou elektrárnu to poškodí a následná tsunami udělá zbytek. Takže celá Evropa by byla zamořená klidně z jedné elektrárny. A kolik elektráren je v Evropě? tohle by byl průser i pro elity, který se chtějí skovat pod zem.

 8. Doprava je hrdlo organizácie.
  „Dusík, chemikálie, ropa, všetko, čo potrebujete na to, aby sa ekonomika hýbala, bolo doslova odstavené na štyri až päť rokov.

  V Baltimore na východnom pobreží Spojených štátov došlo v utorok 26. marca. 2024 k zrúteniu štvorprúdového cestného mosta Key Bridge, keď do jedného z jeho pilierov v čase okolo 01.30 h miestneho času (06.30 h SEČ) narazila kontajnerová loď. Most sa následne zrútil do rieky Patapsco.“
  „Spadnutý most v Baltlimore s názvom The Francis Scott Key Bridge bol postavený v 70. rokoch 20. storočia. Dôležité podporné piliere, nachádzajúce sa v strede mosta, tvorili medzi sebou splavný úsek pre lode.

  Keďže sú len dva, je jasné, že ak sa jeden zrúti, konštrukcia mosta to nevydrží. To si, samozrejme, uvedomovali aj inžinieri pri jeho stavbe, a tak, štandardne, sa budovala aj ochrana týchto pilierov pred nárazmi.
  Prvou boli betónové konštrukcie nachádzajúce sa vo vode asi 100 metrov pred piliermi mosta. Boli určené práve na to, ak by sa neriadená loď rútila na piliere mosta, aby táto konštrukcia absorbovala energiu a zabránila nárazu.

  Druhou ochranou boli blatníky. Ide o stavby z dreva či železobetónu umiestnené okolo pilierov. Rovnako ako blatník na aute, aj tu má cieľ chrániť piliere pred nárazom lodí a pohlcovať energiu.

  Problémom ale bola samotná loď. Loď Dali s hmotnosťou viac ako 100-tisíc ton jednoducho prekonala aj ochranné betónové konštrukcie, ktoré nedokázali pohltiť veľkú energiu lode a podobne skončili aj blatníky. Na videozázname zo zrútenia je vidieť mrak prachu, čo môže byť práve drvenie blatníkov.

  V čase, keď sa most staval, také veľké lode neexistovali a nepočítalo sa s tým, že by niečo také veľké mohlo do mosta naraziť.

  Krátko po dostavaní mosta Baltimore sa v 80. rokoch 20. storočia začali zavádzať výrazne lepšie pravidlá na ochrany mostov. Bolo to aj dôsledkom viacerých kolízií lodí s mostami. Momentálne musia konštruktéri mostov uvažovať o čelných či bočných nárazov do pilierov a prispôsobovať tak konštrukčné riešenia.

  Dnešné nákladné lode sú oveľa väčšie ako v minulosti a je pravdepodobnosť, že do budúcna budú ešte väčšie. Konštruktéri tak musia myslieť dopredu, keďže mosty dokážu, ak nedôjde k veľkej kolízii, stáť aj niekoľko storočí.

  Momentálne dobrým riešením je budovanie ochranných ostrovov okolo pilierov, ktoré zabraňujú tomu, aby lode do pilierov narazili.

  Juhoafrická investigatívna novinárka, bývalá korešpondentka americkej spavodajskej telvízie CBS New Lara Logan v programe Steva Bannona uviedla, že podľa spravodajských služieb sa jedná o brilantný, dobre naplánovaný, strategický útok na jeden z najdôležitejších zásobovacích reťazcov v USA, aj keď Bidenova administratíva tvrdí opak. Dusík, chemikálie, ropa, všetko, čo potrebujete na to, aby sa vaša ekonomika hýbala, bolo doslova odstavené na štyri až päť rokov. Podľa nej je to ako kybernetický útok, ktorý nevidíte, tak ako to bolo s kybernetickým útokom na americké prezidentské voľby v roku 2020.“
  https://www.infovojna.bz/article/video-zrutenie-mostu-v-baltimore
  —————–
  Z manévru tej lode je jednoznačne vidieť, ako sa loď horným oblúkom, teda po prúde vracia k pilieru, takže sabotáž globalistov, a toto sa bude opakovať – dnes zablokovaný Suez.

 9. Nejvyšší důstojníci NATO včetně Polského generála zabiti Ruskými bombami na Ukrajině

  https://aktax.cz/nejvyssi-dustojnici-nato-vcetne-polskeho-generala-zabiti-ruskymi-bombami-na-ukrajine/

 10. V supermarkete COOP Jednota je až nápadne všetkého dosť – až prebytok. Takže nič netušiaci Gójim môže mať v pi.i na lehátku. A voľby vyhrá ten, kto bude mobilizovať.
  V okamihu, keď vyhrá Korčok – Ficova vláda bude neutralizovaná a zároveň to bude koniec Fica, lebo toto obdobie nebude také zlé, ako za kovid teroru Matovičovej vlády. Fico vymenil – tým že nekandidoval za prezidenta – štátnictvo za peniaze /pre jeho smeráckych kleptomanov/, pretože prístup k peniazom má vláda – nie prezident. A globálne agendy môžu pokračovať – Dolinková bude opichávať, Drucker debilizovať školstvo, smeráci budú digitalizovať. Digitalizácia je dôležitá, pretože len vďaka nej je možné zrútiť celý systém a spustiť aj hladomor. Netreba nič bombardovať.

 11. WEF prohlašuje, že „sexuální orientace“ pedofilie musí být přidána k LGBTQ+

  https://aktax.cz/wef-prohlasuje-ze-sexualni-orientace-pedofilie-musi-byt-pridana-k-lgbtq/

Pridajte komentár

*