Práve prebieha demolácia potravinovej a energetickej infraštruktúry. Pripravte sa na náraz


Print Friendly, PDF & Email

Práve prebieha demolácia potravinovej a energetickej infraštruktúry. Pripravte sa na náraz

(Mike Adams, Natural News) Globálne ničenie potravinovej a energetickej infraštruktúry sa každým dňom zrýchľuje. Cieľ je v tomto bode celkom zrejmý: Zničiť ľudskú civilizáciu a vyhladovať čo najviac ľudí akýmkoľvek možným spôsobom.

Tí, ktorí si ešte neuvedomujú, že sa to deje, budú tým zničení.

Kde všade sa likviduje infraštruktúra

Niektoré z úžasných momentov tohto zámerného depopulačného plánu sú zhrnuté v nasledovných bodoch:

1. Najväčší výrobca hnojív v západnej Európe, CF Industries, oznámil, že zatvorí svoj výrobný závod v Spojenom kráľovstve (v Chesteri) a presunie administratívne operácie do USA. Učinil tak po tom, čo západná Európá vyhlásila „zelenú vojnu“ proti zemnému plynu (ktorý je potrebný na výrobu hnojív na báze dusíka). (zdroj: CFindustries.com)

2. Americká federálna vláda najprv nariadila leteckým spoločnostiam, aby hromadne zavraždili svojich pilotov prostredníctvom vynútených mRNA patokov. No a teraz sa vyhráža, že „podnikne kroky“ proti leteckým spoločnostiam za to, že nemajú dostatok pilotov. (zdroj: The Epoch Times)

3. Podobným spôsobom Bidenov režim hovorí producentom ropy a plynu, že o 5 až 10 rokov budú všetci zatvorení (lebo obnoviteľné zdroje). Zároveň na nich nalieha, že by sa mali poponáhľať a hneď teraz produkovať viac paliva – a nemali by z toho mať žiadne zisky, pretože Demokrati nechcú prehrať doplňovacie voľby do Kongresu tento rok v novembri kvôli nespokojnosti ľudí s rastúcimi cenami plynu. (zdroj: CNBC.com)

4. Pretlakové potrubie spôsobilo masívny výbuch v jednom z najväčších uzlov pre transport skvapalneného zemného plynu (LNG) v Amerike, ktorý smeruje 70% svojho exportu do Európy. (zdroj: EEnews.net) Táto explózia je strašidelne podobná explózii v rafinérii Philadelphia Energy Solutions v roku 2019, ktorá v nej natrvalo ukončila rafináciu palív. (zdroj: CNBC.com)

5. Odteraz bude zariadenie na skvapalnený plyn LNG vo Freeporte odstavené na celý zvyšok roka, pričom vypadne asi 20% dodávok LNG plynu v Severnej Amerike. (zdroj: EnergyNow.com)

6. Ekologické skupiny nenávidiace ropu a civilizáciu žalujú Bidenovu administratívu, aby sa pokúsila zrušiť 3 500 povolení na ťažbu ropy a zemného plynu s cieľom úplne zrútiť celý priemysel a infraštruktúru. To povedie k masovému hladovaniu a totálnemu kolapsu spoločnosti, ako ju poznáme. (zdroj: CNBC.com)

7. Guvernér štátu Washington, Jay Inslee, ktorý podporuje očkovanie, rúška a potraty, dnes už otvorene varuje svojich občanov, aby sa pripravili na leto „výpadkov, deštrukcie a smrti“. Pritom sa snaží odstaviť štyri vodné priehrady, čo zbaví štát 8% jeho súčasných dodávok elektriny. (zdroj: ThePostMillennial.com)

8. Práve keď ste si mysleli, že by ste mohli prejsť od ropy k „zelenej“ energii, Európska únia sa chystá vyhlásiť lítium za „toxickú látku“. Takéto rozhodnutie by zdevastovalo ťažbu, dopravu a výrobu lítia či produkciu lítiových batérií, ktoré poháňajú veľkú časť ekologického hospodárstva. Bez lítia neexistuje „zelená“ infraštruktúra. (zdroj: OilPrice.com)

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

9. Medzičasom americká železničná spoločnosť Union Pacific nariadila zastaviť prepravu motorovej nafty a aditíva DEF, ktoré je nevyhnutné pre moderné dieselové motory. To spôsobuje výpadky palív na čerpacích staniciach na východnom pobreží USA, vrátane Floridy. (zdroj: NeedToKnow.news)

Okrem toho všetkého dochádza k rozsiahlym sabotážam (podpaľačstvu) fabrík na spracovanie potravín, ktoré sa odohrávajú po celých USA. V kombinácii s nelegitímnym Bidenovým režimom, ktorý sa maximálne snaží uzavrieť ropovody, rafinérie a ťažbu ropy, prichádza kolaps domácej dostupnosti ropy.

To je dôvod, prečo ceny plynu, benzínu a nafty raketovo rastú, čo následne spôsobuje vyššie ceny potravín, dopravy a spotrebného tovaru.

Záver

Toto všetko prispieva k riadenej demolácii potravinovej a palivovej infraštruktúry s úmyslom spôsobiť globálny hlad, chudobu, chaos a smrť.

A nezabúdajte, že tí, ktorí boli dostatočne dôverčiví, aby si dali pichnúť mRNA génovú terapiu, teraz umierajú v rekordných počtoch na krvné zrazeniny, infarkty a syndróm náhleho úmrtia dospelých.

Sledujete globálnu vojnu vedenú proti ľudstvu v reálnom čase a prežijú len tí, ktorí sa pripravia. Možno až 95% bežnej populácie toto všetko úplne ignoruje.

Podrobnejšie informácie o aktuálnom dianí si môžete vypočuť v krátkom podcaste stránky Natural News (v angličtine), ktorý nám pripomína, že je už príliš neskoro na „červenú pilulku“, ktorá by zobudila masy:

Odhadujeme, že do roku 2030 sa globálne straty budú rátať v miliardách ľudských bytostí. Teda presne toľko, koľko sa globalisti chvastajú, že chcú v rámci depopulácie dosiahnuť.

Dovolíme im to, alebo sa konečne prebudíme a začneme vzdorovať?

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Mike Adams, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Počúval jeho podcasts na Brighteone; Natural News; a Before Its News. Som 40 rokov v Angličtine, ovládam ju perfektne.
  No najlepši sú na Trunews.com z FL.

 2. „4. Pretlakové potrubie spôsobilo masívny výbuch v jednom z najväčších uzlov pre transport skvapalneného zemného plynu (LNG) v Amerike, ktorý smeruje 70% svojho exportu do Európy. (zdroj: EEnews.net) Táto explózia je strašidelne podobná explózii v rafinérii Philadelphia Energy Solutions v roku 2019, ktorá v nej natrvalo ukončila rafináciu palív. (zdroj: CNBC.com)

  5. Odteraz bude zariadenie na skvapalnený plyn LNG vo Freeporte odstavené na celý zvyšok roka, pričom vypadne asi 20% dodávok LNG plynu v Severnej Amerike. (zdroj: EnergyNow.com)“ = fejková správa – už minimálne 2 týždne vyvrátená – hasiči tam mali pravidelné cvičenie – médiá to zneužili ako hasenie reálneho požiaru terminálu a USA tak prehĺbili energetickú krízu pozastavením – pod touto zámienkou – na 3 týždne dovoz LPG do Európy!

  „VIDEO: Exploze terminálu na zkapalněný zemní plyn ve Freeportu v Texasu je podle uniklých záběrů z helikoptéry obyčejné cvičení hasičů a false flag s cílem eskalovat ceny plynu nejen v Evropě! Svědci hlásí, že neslyšeli žádnou explozi, nikde nebyl žádný požár a ani na zařízení nejsou vidět stopy po explozi, nikde žádné trosky! Další prohlubování celosvětové energetické krize s cílem vytřískat co největší peníze z ceny plynu po hysterickém odstřižení Evropy od ruských dodávek! A někdo snad čekal od Američanů něco jiného? Proč Fiala přivezl papežovi do Vatikánu ukrajinskou šálu?“
  https://aeronet.news/video-exploze-terminalu-na-zkapalneny-zemni-plyn-ve-freeportu-v-texasu-je-podle-uniklych-zaberu-z-helikoptery-obycejne-cviceni-hasicu-a-false-flag-s-cilem-eskalovat-ceny-plynu-nejen-v-evrope/

  • Tak ono takmer všetky sabotáže rafinérií/terminálov a požiare potravinárskych fabrík sú zinscenované. Je v podstate jedno, či došlo aj k reálnym škodám alebo len k imaginárnym. Efekt je ten istý – nedostatok potravín a surovín s následným nárastom cien, ktorý napokon vyústi do ekonomického kolapsu a hyperinflácie.

   • Napadla mi iná vec – v čom pomáha Putin globálnemu mocenskému systému a prečo ho ten podporuje v ich spoločnom záujme. ???
    1/ Podľa V.V.Pjakina spred pár rokov – prebiehajú už viditeľné procesy presunu centa moci z NY-LON /New York – Londýn – myslené Wall Street a londýnskych kancelárií Domu Sionu + kráľovskej rodiny do nového centra koncentrácie svetového riadenia – do Číny. Teda – prebieha aj odinštalovanie Pax Americana.
    2/ Riadená samovražda EU podnietená NIELEN!!! riadením z USA – akože stále v duchu a záujme Pax Americana – teda odstrihnutie sa od ruských zdrojov, aby EU bola VIDITEĽNE úplne závislá na USA – je tá viditeľná-pochopiteľná vrstva – „v mene hegemónie USA“ – „čomu rozumie každý politológ“ – aj každý pro USA európsky lokaj. Ale ďalej nedovidia! ???
    3/ Sankcie proti Rusku sa Ruska nijako nedotkli – práve naopak! Rusku sa rozviazali ruky a „Rusko“ = ruskí židia ovládajúci ruské zdroje – môžu konečne predať ruské zdroje za omnoho vyššie ceny ako v Európe. To je ďalšia vrstva – finančná motivácia – prečo sa orientovať mimo Európy a hlavne na východ – na Čínu – ktorá si upevňuje postavenie a zdroje nového CKSR – kumuluje zlato, potraviny, energie! Teda – Rusko vďaka užitočným idiotom v Európe práve posiľňuje plánovaný vznik CKSR globálneho mocenského systému presne podľa plánu GMS. Toť dôvod – prečo globalisti podporujú Putina a „suverénne“ postavenie Ruska v globálnom svete. Lebo predstavte si, že by iný „Putin“ odmietal odklonenie sa od Európy – či už zo sentimentu – zemepisnej a kultúrnej príslušnosti Ruska k Európe, kvôli bližšej aj technologickej orientácii, či z historických dôvodov. Teda!
    4/ Za rozhodnutím – „vyštvať“ Rusko z európskeho spoločenstva vôbec nemusia stáť výhradne záujmy USA a ich lokajov – hoci to tak vyzerá na prvý pohľad pre toho, kto nemá páru – čo je cieľom GMS – a teda – vyslovená likvidácia Európskych národov na všetkých úrovniach – národných ekonomických, technologických, asových, náboženských, na úrovni budúcnosti a plánovania – proste koniec aj invencie a konkurencieschopnosti Európanov na mentálnej úrovni – agónia Európy – po dočasnej saturácii ruských zdrojov zdrojmy z USA – ktoré však takto nevydržia ani za cenu zodratia Európanov z peňazí – nevydržia pre vlastné USA obyvateľstvo – čo je tiež cieľ – nenávisťou k USA zlikvidovať Pax Americana jednak v EU, a zlikvidovať USA doma – rozvratom z nedostatku – lebo neomarxisti už uplne ovládli myslenie v USA! Teda – novým hegemónom na Zemi sa má stať „Čína“ – opäť navonok, pretože opäť ide len o sídlo globálneho parazita!!

    Otázka -koľko miliónov obyvateľov majú USA? 300?
    Európa 500 s Ruskom – bez Ruska plus eurázijských národov – 300?
    A koľko miliónovú kapacitu majú 200 miliónové kompletné mestá „duchov“ v Číne?!
    Otázka – viete si predstaviť premiestniť najkvalifikovanejšiu časť európskej populácie – hladomorom, vojnou, imigráciou, islamizáciou – rovno do Číny? No lebo ako najjednoduchšie vytvoriť ten satanistický BABYLON jazykov a úplne zotrieť hranice medzi EU národmi – ako ich všetkých napchať do multimilónových sídlisk v Číne?!
    A Rusko bude „len“ namiesto na Západ smerovať svoje zdroje na Východ! A spolu s Čínou držať USA za gule! Preto má Putin takú podporu zo strany GMS /ich hovorca Kissinger/ – lebo „Európa“ = illumináti – urobili kus práce spolu s proamerickými lokajmi – užitočnými idiotmi na naplnenie cieľov Globálneho mocenského systému! TOTO JE NEZVRATNÝ PROCES! JEDNOSMERKA k Zlatej miliarde v Číne! Toto nie je fikcia – toto je koniec „výkladnej skrine ľudstva“ – Európy!

   • Redakcia – “ všetky sabotáže rafinérií/terminálov a požiare potravinárskych fabrík sú zinscenované. Je v podstate jedno, či došlo aj k reálnym škodám alebo len k imaginárnym. Efekt je ten istý – nedostatok potravín a surovín s následným nárastom cien,“ – myslím, že je zásadné vedieť, že je to podvod! A nie následok skutkového stavu! Je to rukopis Rotschieldovcov – podvodom sa zmocniť – ovplyvniť čokoľvek! Sakra nie je to jedno! Nie je jedno, či sa rozvediete kvôli skutočnej nevere, alebo len kvôli rečiam! Aha – jedine ak už dávno chcete opustiť zväzok – potom je to jedno! Ako vám toto môže byť jedno! Aha! Médiá nemajú zo zákona povinnosť hovoriť pravdu – detto Badatel! A to nie je prvý krát – detto Mike Adams, ktorý pravidelne fabuluje, lebo hrá na 2 strany! Aj jemu je to zrejme – vo výsledku – jedno! Mne nie!

    Redakcia – udržiavate prostredie lži pri živote! A opakujem – nie prvý krát!

    • Tak ani my nie sme vševedúci. Ak sa zmýlime, máte v komentároch možnosť na to poukázať a poopraviť nás.

    • I try to correct. Mike but he banned me. Even when. I bought products from him later. He corrected. Himself

 3. Riadená demolácia ekonomiky (skrátené)

  Veľmi podobný článok, v ktorom je vysvetlená celá genéza stavu, prečo sme dospeli až k súčasnému bodu Zlomu..
  Kto si chce článok prečítať celý, dolu je uvedený zdroj. Treba tie články zdieľať (ak ešte je vôbec – komu..)

  „Inflácia neprichádza z ničoho nič. Je dokonale predvídateľným výsledkom intervencií centrálnych bánk.
  Dodávateľský reťazec sa „nerozpadá“ bez konkrétneho dôvodu. Bol uzavretý na základe vládneho nariadenia.
  Ceny potravín nerastú preto, že by sa poľnohospodári náhle rozhodli žiadať viac peňazí. Rastú preto, že vlády starostlivo pripravujú podmienky pre potravinovú apokalypsu.
  Nie, to, čo zažívame, nie je spontánny ekonomický kolaps, ale riadená demolácia ekonomiky.

  Že finanční elitári, ktorí tak usilovne pracovali na vybudovaní svetového poriadku, sa potom otočia a prispejú k jeho zničeniu, je prekvapujúce iba vtedy, ak si myslíme, že majú v úmysle navždy zachovať súčasný status quo. To však neurobia. Aby mohli uvoľniť cestu novému ekonomickému svetovému poriadku, musia najprv zničiť ten starý. Je iste možné, že podvodníci, ktorí túto podvodnú hru prevádzkujú už toľko desaťročí, majú v rukáve ešte niekoľko trikov, ako udržať zombie ekonomiku ešte nejaký čas krívať.

  Takmer každá centrálna banka na svete sa teraz aktívne usiluje o zavedenie digitálnej meny centrálnej banky (CBDC). O pár rokov budeme svedkami toho, ako jedna krajina za druhou prijíma a vnucuje svojim občanom maloobchodné CBDC s cieľom sledovať každú transakciu v ekonomike v reálnom čase.
  Je nepravdepodobné, že by verejnosť zľahka prijala úplne nový menový nástroj, pokiaľ na to nebude nejaký pádny dôvod, napríklad hyperinflačná kríza starého menového nástroja.
  Keď si všetky tieto skutočnosti spojíme dohromady, je zrejmé, že finančný poriadok, ktorý sme poznali celý život, čaká skaza a jeho dni sú spočítané. Domnievam sa, že práve vo svetle týchto poznatkov by sme mali interpretovať súčasnú hospodársku krízu.
  Je dôležité pochopiť, ako do seba jednotlivé dieliky širšej politickej / geopolitickej / sociálnej / energetickej/ potravinovej/ finančnej skladačky zapadajú a ako všetky udalosti posledných dvoch rokov tieto dieliky spájajú.
  Zavedenie biologickej bezpečnosti vyžaduje očkovacie pasy. Očkovacie pasy zavádzajú digitálnu identitu. Digitálna identita poskytuje infraštruktúru pre CBDC. CBDC poskytujú mechanizmus na presadzovanie systému sociálnych kreditov (a/alebo systému uhlíkových kreditov). Považovať tieto udalosti za oddelené udalosti, ktoré sa odohrávajú náhodne a zhodou okolností, znamená prehliadnuť celú podstatu. Demolácia ekonomiky je iba zámienkou pre realizáciu ďalšej fázy programu, rovnako ako bol COVID-19 zámienkou pre túto fázu programu.
  Stručne povedané, totálny ekonomický útok na slobodné národy sveta, ktorý práve prebieha, je len ďalším bojiskom vo všeobjímajúcej vojne piatej generácie, ktorú globálne elity vedú proti nám.
  Naša schopnosť brániť sa tomuto útoku závisí od toho, či vôbec mnohí z ľudí si uvedomuje, že sme vo vojne. Musíme byť schopní vyložiť karty na stôl našim priateľom a rodine čo najjasnejšie vysvetliť: Ekonomika je ničená zámerne! Robia to tí samí podvodníci, ktorí vytvorili práve ten systém, ktorý je ničený. A deje sa to preto, aby sa upevnila úplná kontrola nad ekonomikou, až po našu schopnosť nakupovať a predávať – digitálnym spôsobom.

  V podstate stojíme na základni globálnej ekonomiky a sledujeme, ako vo vežiach-dvojčatách globálneho finančného systému vybuchujú výbušniny. Buď tu môžeme stáť a fascinovane sledovať pyrotechniku výbuchov, alebo sa môžeme stiahnuť, preskupiť a podniknúť nevyhnutné kroky k zníženiu našej závislosti na tomto rúcajúcom sa systéme a rozšíriť a posilniť proti-ekonomiku, ktorá bude naším jediným záchranným lanom, pretože mreže nového ekonomického väzenia sa okolo nás zatvárajú. Nech už je to akokoľvek, treba sa rozhodnúť rýchlo!“

  Celý článok – zdroj: https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/riadena-demolacia-ekonomiky

  • Čo k tomu dodať , ajša, Maroš.
   “ … Ľudia sa spoja v láske. Prekuli ich hru. Lockdown, izoláciu, pichanie sračiek do tiel, depopuláciu etc. Strach je veľký pán. No príde chvíľa, kedy už ani strach nebude mať silu. Láska zvíťazí. Oni nebudú mať kde ujsť. Ľudia si vedia poradiť aj bez ich ideológií ,chorých, tyranských, nenásytných, zvrátených. Boh vie, že oni už skončili. Boh koná a prebúdza Lásku v ľuďoch, ktorých podviedli. Podvod sa neodpúšťa. Nikdy!!! “

   Bude to ťažké a je ťažké vystúpiť zo systému, na ktorom sme my ľudia , či sa nám to páči, alebo nie, závislý. Nikto neponúka recept ako z toho von. Áno, byť silný vo viere. To je jedna z ciest. Ľudia sú rozdelení, niektorí spia, alebo sa robia, že sa tu nič nedeje. No to nie je riešenie. Politici sa tvária ako spasitelia, no nie sú, nikdy neboli a nebudú. Ako z toho von? Aké máme k tomu čo sa to tu deje, riešenia?
   Ponúkajú nám za úplatu “ voľnosť „, ktorej klamlivo hovoria sloboda / kto po takom niečom túži ??? /. No Sloboda ja a bude vždy len a len zodpovednosť za vlastné rozhodnutia. Ako vidím ľudia sú za voľnosť ochotní zapredať dušu a Slobody sa boja – „Zodpovednosť za vlastné rozhodnutia, toho sa boja a nechcú prijať za svoje. V tom vidím problém. Veľký problém. Nikoho neodsudzujem, len konštatujem.

   Milujem život, no nie som na ňom závislý.
   https://otevrisvoumysl.cz/kabala-ii-14-cast-era-depopulace-jak-to-vypada-v-nasich-zivotech/

   • Bluesman, vďaka – za príjemný koment. Potešil. Sme pod ťažkou mediálnou paľbou rôznych katastrofických scenárov. Tu, ale i inde. Nie je vždy jednoduché to spracovať mentálne. Sme telo + duša – v Jednom. A trochu mi tu chýbajú i duchovné aspekty tejto doby, aby bola zachovaná aká-taká rovnováha vo vnímaní – ako Celku.
    Tak, iba niečo málo pridám:
    Svetlo Mysle.
    Veľa ľudí sa už prebúdza… začínajú rozumieť tomu, čo sa tu deje, lepšie povedané, komu o čo ide. Je ešte veľa úrovní, ktorým nerozumieme, no už nám je jasné, že tak jednoduché to s nami mať nebudú.
    Do spoločnosti sa vliala rieka. Tou riekou je tok informácií, riadený skupinou „ľudí“, ktorí chcú ovládnuť všetko. Stoja na brehu „rieky“ a pozorujú, ako to vplýva na dav, na ľudí. No na druhom brehu rieky sa zhromažďujú tí, ktorí nesúhlasia s tokom klamstiev a odčlenili sa. Tí, ktorí pochopili, že je to tok manipulatívnych informácií a klamstiev. Chápu to, lebo si na to posvietili svojou vlastnou Mysľou.

    Prebudená Myseľ svieti. Nemyslím to obrazne, je to proste fakt. Mnohí to vedia potvrdiť. Preto taká Myseľ odhalí skôr a viac, ako Mysle ovplyvnené. To Svetlo mnohým vadí a nie iba tým z druhého brehu. Zaujímavé je, že to vadí aj ľuďom v toku, kde sú aj naši blízki, rodina a priatelia.

    No keď už svietite,
    nedovoľte nikomu,
    aby zhasol vaše vnútorné svetlo
    len preto, že mu žiari do očí.

    Asi toľko – pre dnešný letný deň a dlhý večer! „Vidíme sa“ zas o niekoľko hodín. Verím!

    • Miroslav Čižmár

     Láska je hormonálny stav. Láska je politický názor. Láska je dom, viera je skala.

     • I am The Rock!
      V rauši sa toho dokáže veľa – láska je rauš! A rauš je neloboda!

      Jasná myseľ, vedomosti, idea, plán, viera a vôľa – odhodlanie = moc konať vôbec – vám pravdoláskarom zjavne nehovorí nič! Zhulte sa a šírte všade lásku – ako hippies – také budete mať výsledky! Komunity v rauši, kde sa každý stará len o to, aby mohol zotrvať v rauši!

     • Oprava – rauš je nesloboda! Láska je nesloboda – paralýza v extáze. Sloboda je schopnosť konať. OK – veď aj v láske sa dá konať, avšak to konanie je konaním v rauši!
      Milovať znamená obsiahnuť do hĺbky. Byť zamilovaný znamená nutkavosť mať, vlastniť, ovládať, byť ovládaný. Duša nepotrebuje lásku, ale vhľad! Potom je milovanie súznením, jednotou, byť súčasťou. Ak tvrdím, že miľujem svoj národ napriek vagabundom a darebákom, tak preto, že mám vhľad, súznim, cítim sa byť súčasťou. A vôbec nemusím objímať každého, koho stretnem „premknutý láskou“ – to by som potom nedokázal rozlišovať dobro od zla! Zaláskovaný človek nedokáže rozlišovať dobro od zla. Láska je spojená so stratou objektivity – takže…

     • Miroslav Čižmár

      Ak máš vieru, ale nemáš lásku, tak si skala, ale nie si dom.

    • The awaking is very minimal genocide will occur

  • ajša, Váš príspevok je mrazivý, plný zmaru a smrti…. Ale mate v ňom pravdu, smutnú, desivu pravdu.. Ale je veľmi málo ľudí na svete, ktorí by sa spamätali aby sa postavili na odpor. Na aktívny, likvidačný odpor…

 4. Treba sa pripraviť! Veci prichádzajú.

  • Miroslav Čižmár

   A odchádzajú.

  • Poraďte, ako sa pripraviť? Dajte návod na prípravu v bytovom dome (cca 60 bytov), s vlastnou plynovou kotolňu bytového domu. Varenie v byte je možné len elektrický. Poraďte… ako si zabezpečiť potraviny, vodu a ostatné, respektíve uloženie tých zdrojov. Keď sa nekuri, dá sa naobliekat. Ako riešiť splachovanie, umývanie a podobne keď každé čerpadlo je na elektriku? Na com zohrieva, variť? Koľko zásob potravín si zabezpečiť? Na mesiac, dva, desať? Na rok, dva, desať? Ako sa pripraviť s liekmi? Aké lieky? Ktorý lekár vám predpise životne. Nutné lieky na rok, dva, desať? Takže dajte návod ako sa pripraviť. Alebo???

   • Tibor,na toto co pre nas naplanovali sa neda pripravit.Je to ako,ked sa ti do bytu pokusa dostat nasilim vrah s pistolou a ty sa budes branit tak,ze sa zamknes v obyvacke a ked ti bude vylamovat dvere do obyvacky,tak prebehnes do spalne,kde ta o par minut najde a zastreli.Jedina obrana za zachranu svojich zivotov je aktivny spolocny odpor ludovych mas,ktore musia mat na svojej strane podporu policie a armady.Inej cesty na zachranu ludstva niet.Bud zabiju oni nas,alebo my zabijeme ich.Co sa tyka Ruska a Ciny ja to tvrdim uz davno,je to ako trojhlavy drak chazarska zidosionistickoiluminatska satanisticka mafia ROTHSCHILD a spol.Rusko ovladane Chasidmi Chabad lubavitch a Cina.Toto je gang troch.Problem je ten,ze oni sa na nejakej agende svetovlady dohodli,a rozdelili si svet pre seba na svoje teritoria vplyvu.Lenze v tomto gangu trojhlaveho draka jeden neveri druhemu a navzajom sa upodozrievaju,pretoze kazdy z nich ma svoje neblahe skusenosti s podvodmy a zakernostiami toho druheho.Tato ich vzajomna nedovera nam ludstvu dava aku taku nadej,ze nakoniec ich naplanovana svetovlada sa zruti ako domcek z karat,ale aj tak bez hromadneho odporu vsetkych narodov to nepojde.

   • Tibor sorry. You. Eventually became a. Soylent greens if you can’t move out to rural place

   • Tibor, absolútne chápem Tvoje obavy. Ale – ako hovorím ja – vždy – je Cesta! Niekto povie – Cesta je Cieľ! Možno! (Podľa mňa – Áno!)
    Ale k veci: pozri na web – dolu uvedený – a všetko ostatné je len na Tebe, čo si z toho vezmeš, alebo – nevezmeš, čo z toho vieš uplatniť vo svojom vlastnom Živote.

    Na Bádateli funguje nick_ – hľadač pravdy – O.K. Nikto z nás tu NIE JE – nositeľom pravdy, iba ak – Hľadačom pravdy.
    K veci: musíš si na danom webe prejsť – ergo – hľadať – veľa príspevkov, komentov, ktoré sa týkajú tvojich dotazov – a nájsť akú-takú odpoveď, ako sa zabezpečiť v panelákovom dome v období „totálky“. Chce to čistú myseľ!

    http://preppers.cz/forum/index.php/board,333.0.html?PHPSESSID=3h4te9si0ejt86v9vvujnthnc5

   • to je jedno kto

    nejdem sa hrat na mudreho, ale co mna osobne brutalne stve je to, ze ked pride na riesenia, tak tu nikto nevie druhemu pomoct. same odkazy, pripadne ezotericke pjakinovske taraniny. byval som v panelaku a chystal som sa na kolaps v nom. riesenia su taketo:
    1. toaleta:
    kupi si toaletu, ktora separuje moc od pevnej zlozky (napr. separett.com). vyzaduje odvetranie. pevnu cast mas v kybli, ktory raz za cas, ked sa to naplni zoberies a vyhodis za dom. moc budes zbierat do bandasky, ked sa naplni, vylejes von do kanala. nesmrdi to. mozes to umiestnit do normalneho wc, povodny zachod vyberies, kanalyzacnu ruru zaslepis zatkou, ktora sa da kupit hocikde.
    2. ked to buchne, zabudni, ze sa budes kupat kazdy den. hygiena je vsak na prvom mieste. takze nakup si pevne, tvrde mydlo. vlozky pre damy. veci, ktore pouzivas do zasoby. na ohrev vody mozes pouzit malu spiralu na 12V, sprchovacia hadica napr. takato, ide na usb/12V:
    https://www.campingwagner.at/product_info.php/info/p2734_Pieper-Heizstab-Camping-Star-12V-75W.html
    https://www.campingwagner.at/product_info.php?info=p46321&utm_campaign=froogleat_46321&utm_source=froogleat&utm_medium=CPC&utm_content=textanzeige&campaign=froogleat&gclid=Cj0KCQjwwNWKBhDAARIsAJ8HkhdJL6vkq89bqqa-RuTAYaQdomFNDhdCxQRPVW0rlra4cTHasGgKaCQaAmn4EALw_wcB
    nakup sodu, teraz v lidli maju praci prasok Jelen, jadrove mydlo. kup si barel 10L, namiesas sodu, tvrde mydlo ktore nastruhas na struhadle, vlozit saty do suda a hrkas 5 minut, mas oprate.
    3. ohrev jedla:
    kup si liehovy varic (napr. trangia, su ale aj mensie, novsie, popozeraj). nakup lieh, pouzivany do bio krbov. je to v celku stale palivo. mozes na tom varit aj vo vnutri, pri beznom vetrani.
    4. spravit si jednu izbu, kde sa budes hybat, ako zateplenu. nakup v baumaxe, alebo v podobnom obchode taku striebornu izolacnu foliu, ma to par milimetrov hrubku, toto nainstalujes na steny v tejto izbe. to zabezpeci odraz tepla v zime.
    5. nakup dobre spacaky, karimatky,deky,quilts, postup ako sa dobre vyspat, tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=aPxddfPf5UQ
    fleesky, krpce na doma, pretoze v bytoch bude zima, ked sa vsak spravne zaizolujes, bude sa to dat prezit. tip: nakup v decathlone, zacali mat velmi dobry pomer medzi cenou a kvalitou.
    6. v treskucej zime, by som bez rozpakov v tej zaizolovanej izbe spustil petromax 500 hk. da sa na tom aj varit. petrolej ale musis kupit taky, co nesmrdi, celkom ok je priamo original petrolej od petromaxu. palivo je to opat v celku stale, ak sa dobre uskladni.
    dalsia moznost je dat prec jednu sklenu tabulu okna, a spravit do nej dieru na komin. vyzaduje ale pristup k drevu, pripadne naskladni do pivnice peletky. vydu drahsie, ale je to dobre naskladnitelne. prisposob tomu vyber sporaku, pretoze peletky maju vyssiu vyhrevnost.
    7. jedlo:
    nakup na minimalne rok a viac. ak sa bavime o tom, ze nemas peniaze, vsad na strukoviny, ryzu, konzervy hrasku, kukurice a pod. konzervy vydrzia aj roky po zaruke, mam odskusane. dalej si zabezpec vysusenu zeleninu, koreniny, nieco co dokaze spestrit stravu, podla vlastneho vyberu. maso by som si zavaril sam, postup tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZuKQ4r-j5ZQ
    nakup zrno, psenice, ovsa, raze. kup mlyncek na zrno. zaloz kvasok na chleba (nepotrbujes drozdie). nakup susene vajcia, mlieko.
    idealne je mat doma aj zasobu vody. bud nakupis len neperlivu mineralku, ktoru budes postupne rotovat, alebo si kupis nieco taketo, s cim premenis hocijaku vodu na pitnu:
    https://www.kopp-verlag.at/a/msr-se200t-community-chlorine-maker-trinkwasser-in-extremsituationen-5
    zakupil by som si aj filter na vodu sawyer mini.
    8. kup borovicku/vodku/cigaretky/kondomy na vymenny obchod
    9. ak su peniaze, kup battery pack. odskusane mam jackery 500, k tomu je potrebny solar panel. odporucam aspon 500W na tu 500-ku. v zime totizto slnko velmi nesvieti.
    10. na mobility ako low by som zakupil bycikel, s obycajnymi brzdami, mozno aj bez vydlice v predu. uplny zaklad. k tomu nakup vozik na tahanie za byciklom, ja mam napr. od trailey. ak mas pristup k serioznemu nabijanu, kup elektricky skuter.
    11. vodu by som zbieral do suda, filtroval gravitacnym filtrom (nieco spravi aj ten sawyer, co som spomenul vyssie) a dorazil tym msr 200 systemom.
    12. nauc sa, ako pestovat vo vnutri, rychle intro tu:
    https://www.youtube.com/watch?v=bXZR2m1S7x0
    13. komunikacia:
    kup 2x baofeng uv-5r, je to vhf + walkie talkie radio. dalej kup tento prijimac, rozbehaj ho na pocitaci, stoji to pakatel ,ked to padne, budes v obraze, co sa deje:
    https://www.youtube.com/watch?v=h4x7cGALaC8
    https://www.youtube.com/watch?v=rUwRt5qn-6U

    hlavne teraz nezacni nakupovat panicky. vsetko si rozmysli a postupuj naozaj s chladnou hlavou. pozri si k danej teme viacej videi, rozhodni sa podla svojich financnych a tiez technickych schopnosti.

    • to je jedno kto

     este jedna vec, ak budes cokolvek robit s ohnom, odporucam zakupit hlasic CO. aby si nezaspal pri tom HK500 naveky. zaroven, ked to spustis, musis mat na mysli, ze to vyzaduje prisun kyslika, takze je potrebne spravit to vetranie ala vymena tabule okna za nieco pevne s dierov a ventilatorom. da sa za 500 eur kupit rekuperacia s priemerom tusim 150 mm, ktora vie vymenit vzduch bez teplotnej straty.

 5. adamkratochvil

  za komunistov sme budovali za tohto rezimu sa uz 33 rok vsetko likviduje ergo kladivko vsetko sa nici…

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,za komunistov ste sa premnožovali aj teraz sa premnožujete,,,,čím viacej prírastkov-tým viacej hladných krkov a nových chorých hláv,,,,ľudstvo je nič-táto planéta nepotrebuje vaše chýže na splátky,vaše diaľnice pre smradľavé autá požierajúce čistý vzduch a zohrievajúce vzduch,vaše osvetlené preplnené mestá a vaše štadióny a arény,,,,

   • mudr.Chocholusik

    presne tak a tvoje taraniny su jasnym dokazom existencie chorich hlav

   • To môžeš vyčítať, akurát tak sebe, keď nevieš, ktorým smerom máš tú svoju frustráciu nasmerovať…

    • KOVIDBARÓN!

     ,,,,onedlho vás frustrácia všetkých prekvapí,lebo také slniečkárske najivné rečičky môžu pochádzať iba z presne chorých hláv,lebo zdravší jedinec si uvedomuje prítomnosť vo svete temnoty,,,,hlupákov je ľahké oklamať-stačí všetko prifarbiť a je vymaľované,,,,prázdne chgladničky,prázdne špajze,poloprázdne obchody,na naftu a benzín zabudnite-budete šliapať do pedálov a tlačiť sa v hromadnej doprave,,,,a nezabudnite,že každým dňom ste k tomuto bližšie.

   • Súhlas, vidno že sa rodí veľké množstvo blbcov. Si toho príkladom. 😁 😁 😁

    • Tibor he is more correct than you there is still information for survival .plenty of it

     • To je sice pekne.. a ciastocne aj pravda …ale vela zalezi od tvojho veku , tvojich moznosti , schopnosti a hlavne od okolnosti… comprende?

     • Janko, ev. John! Vieme tu, že žiješ roky v USA. Ale – stále si na slovenskom webe a bolo by fajn – nezabúdať na rodnú – slovenskú reč (jazyk). Ja chápem, o čom tu po anglicky rozprávaš, ale – zajtra – kvôli zachovaniu jazykovej rovnováhy – tu môžem ja dávať príspevky v ruskom jazyku. Paňatno?
      A čo na to redakcia?!

  • Vsetko, co sa da privatizovat sa da aj znarodnit. Vsetko co sa da znicit sa da aj vybudovat. Vsetci co si hovoria nepostihnutelni mozu byt odstraneni. Potrebujete len skupinu odhodlanych a osvietenych, ktori sa do toho pustia, nehladiac na prekazky. Nic nie je v takom stave, aby sa to nedalo obnovit. Jedinym predpokladom je vsak cas, a pochopenie suvislosti.

 6. KOVIDBARÓN!

  ,,,,človek sa nenarodil a ľudstvo nevzniklo do istôt,vytvorili ste si umelý svetv neistom prostredí a jediné a to podstatné čo ste počas svojej existencie nedokázali a ani nechceli dokázať-vytvoriť civilizovaný lepší ľudský svet a ste iba tieňom a lacnou kópiu sveta démonov a temnoty,ktorý vás viacej lákal,,,,keby nevychádzalo každý deň slnko nad hlavy ľudstva,čo raz aj tak vyhasne-tak tu žijete ako zvieratá a vzájomne sa vykrádate,znásilňujete a vyvražďujete,,,,lebo temnota by vám ešte dodala motiváciu,takto konať,,,,dajte si radšej otázku-prečo ste vôbec takto ničotní požieračmi sebasamích,,,,prečo jednoducho nedokážete z hodiny-na hodinu,čiže okamžite prestať so všetkým nevhodným a nerozumným,čo ste doteraz robili-a práve pre túto vašu neschopnosť a neochotu,ste nuly na odpis.

  • Príliš všetkých hádžeš do jedného vreca, si predpojatý a plný predsudkov. Každý človek je iný, ale jedna vec je istá, bez Slnka tu nebude života, Slnko „nevyhasne“, ale nastane Supernova, ktorá zničí aj Zem. Takže píšeš úplné sprostosti bez znalosti princípov Vesmíru a ľudstva. To ty a tebe podobní ste škodným parazitom tejto spoločnosti a civilizácie, pretože to tebe temnota zatemňuje rozum a schopnosť logicky myslieť..

 7. adamkratochvil- máš 1000 percentnú pravdu. Tato posledná vlada zlikvidovala všetko čo bolo dobré

 8. ŠKODA LÁSKY ktorú sme dali v RAUŠE.Skoda detí ktoré sa zrodili z nej

  • No – ten fantastický posit bol len náš – detto to bolestivé sklamanie – najprv motýliky v bruchu – potom krtonôžky. Ja vôbec neľutujem, že som bol zamilovaný, tak ako neľutujem, že som bol opitý – ale je dobré si uvedomiť, kedy je človek mimo a je ovládnutý. Keˇmám rád prírodu a idem lesom – cítim tichú radosť a náklonnosť a nemusím všade bozkávať zem a objímať každý strom a achkať Ježiš, Ježiš! A čo ten vlk?

   Pred láskou dávam vo vzťahoch prednosť rešpektu. Rešpekt aj bez lásky stačí k slobode ostatných.

   • Miroslav Čižmár

    Skala rešpektuje, ale neprichýli. Nemusím objímať každý strom, stačí jednu ružu.

    • Asi si v živote nebol počas búrky v jaskyni v skale, pod skalou, a asi si v živote neobjal ružový krík v opitosti. „Filozof“ nedotknutý poznaním.

     • Miroslav Čižmár

      Nedotknutý poznaním dobra a zla. Veď to je skutočná sloboda. Láska postavená na viere, život na pravde.

 9. Citujem: “ Nehřešit slovem znamená nepoužívat slovo proti sobě. Potkám-li vás na ulici a
  řeknu vám, že jste hloupý, vypadá to, že jsem použil slovo proti vám. Ale ve
  skutečnosti jsem použil slovo proti sobě, protože mě kvůli tomu začnete
  nenávidět a vaše nenávist pro mě není ničím dobrým. Když se proto rozzlobím a
  svým slovem k vám vyšlu emocionální jed, používám slovo proti sobě. Pokud se
  mám rád, vyjádřím tuto lásku při vzájemných stycích s vámi a budu pak slovem
  nehřešící, protože můj čin vyvolá podobnou reakci. Budu-li mít rád vás, budete i
  vy mít rádi mne. Urazím-li vás, urazíte mě také. Budu-li vám vděčný, budete
  vděční i vy mně. Budu-li se k vám chovat sobecky, budete se chovat sobecky ke
  mně. Použiji-li slovo, abych vás očaroval, očarujete i vy mne.
  Nehřešit slovem je správné využívání naší energie; znamená to využívat
  energii ve směru pravdy a lásky k sobě. Uzavřeme-li se sebou dohodu, že
  nezhřešíme slovem jen s tímto úmyslem, bude z nás vycházet pravda a zbaví nás
  veškerého emocionálního jedu, který v nás byl. Ale uzavření této dohody je
  obtížné, protože jsme se naučili činit pravý opak. Navykli jsme si při komunikaci s
  jinými a především sami se sebou lhát. Hřešíme slovem. “ Koniec citácie.
  https://uloz.to/file/J3ePW1IeayGT/ctyri-dohody-pdf

  • Chlapík asi nezažil prepad banky. Ale tam asi nikto nemá rád nikoho – len peniaze. He – skúste povedať lúpežníkovi – „Aj ja mám rád peniaze!“

   Praktická rada pri komunikácii s cudzím štekajúcim psom : „Vyzerám ako mačka?!“ Samotná otázka má univerzálny účinok – „je ju cítiť“ – takže preľaďuje pozornosť a aktivitu. Ak pes kvôli vlastnému hluku a vyhecovanosti nezachytil signál – treba to zopakovať a s dôrazom a pohľadom do jeho očí – jednak účinok otázky – jednak otázku kladie ten, ktorý niečo chce – má vôľu, osobnosť – samozrejme aj vyzualizácia je dôležitá – nebudem sa pýtať psa – „Psíček – neublížiš mi?“

   „Vyzerám ako mačka = vyzerám ako tvoja obeť ty útočiaci debil?! Treba vedieť, že debil považuje každý ústretový krok a láskavosť za slabosť a dôvod k útoku, takže neplatí obecne – kto do teba láskou… – navyše láska sa dá aj predstierať a nie každý – či už vysielajúci, či príjímajúci, ju je schopný správne prijať. láska je tiež len energia a záleží na jej intenzite a pravdivosti.
   Bitkár, ktorý v konflikte zneistie – vyšle klamlivý prieskumný signál – podáva ruku a chce sa akože zmieriť, na čo keď pristúpi druhá strana – tá tým vyšle signál, že ustupuje a nechce konflikt, takže to je ten pravý signál pre útočníka – zaútoč teraz – ten druhý už nemá adrenalín a najradšej by utiekol! Univerzálna láska nie je univerzálna ako nástroj!

   • Som žena a nie bitkár mám rada ruže stromy les a prírodu preto idem do lesíka kde je jasyňa ktorou môžem vidiet zem po ktorej kráčam s tebou …

 10. Aj tak si myslím že v tejto spinavej hre ide aj Rusko. Skratka dokonale zahrane divadlo.

  • Aj to je možné. Ale vzhľadom na zúfalosť a paniku našich politov, je to zrejme nefalšované. Tak dobrí herci totiž nie sú.

   • Miroslav Čižmár

    Na to nemusia byť herci, len chamtiví idioti.

   • Keby veľmoci boli medzou sebou naozaj tak veľmi nepriateľské, tak by v mnohých iných smeroch ako sú Vesmírne programy nespolupracovali a ani by nemohli súčasne existovať. Takže určite je to divadlo. Oni ani nemusia byť veľmi dobrí herci, stačí, že povedia a riešia čo majú dopredu pripravené. Keby boli takí veľmi dobrí herci, tak im veríte aj vy, lenže politikom skoro nikto neverí, práve preto, že nie sú dobrí herci…

    • Už to začali pomaly meniť. Zelenskyj na Ukrajine je bývalý herec. Justin Trudeau (Castro) je tiež bývalý herec, respektíve učiteľ drámy.

     • Ale tým len získajú trochu času, ľudia ich zas skôr či neskôr prekuknú a rozoznajú ich nové lživé metódy..

 11. …ďakujem moc za kopec prínos.príspevkov, treba ešte dopočúvať….ok.všeličo sa dá predstierať, nielen láska, aj keď je to ťažké predstierať, ak to tak nie je, si myslím… je otázne dokedy a hlavne prečo to niektorí vlastne robia, resp.takto ,,neférovo“ voči iným konajú a voči sebe si tvoria urč.druh karmy…takže lepšie konať bez pretvárky…

 12. …a ešte niečo, som veľmi rada, že som opäť po týždni na tejto stránke, nakoľko som bola na dovol., 1x pri mori…rada čítam články od Portál Bádateľa ako aj Vaše príspevky…tam som hlavne odpočívala a spoznávala nové miesta tejto krajinky bez pc techn. …… takže ešte raz ďakujem moc všetkým za nové aktual.inform. a ajši prajem tiež pek.dovolenku…

  • Práve včera som si hovorila, kde sa nám stratila Alenka. Som veľmi rada, že ste si na dovolenke oddýchli a nabrali nových fyzických i psychických síl do ďalších dní.

 13. Ale to je tak vždy. Len teraz nám niekto našeptal. A preto to pár z nás vie. Ale čo tie masy?

 14. Nepodliehajte panike, beznadeji. Ludia sa prebudzaju, pomaly ale isto. Sice si este trochu vytrpime ale nakoniec sa podari zjednotit a porazit tento system. A porazka nemusi byt vobec nasilna. Uz niekolko milionov ludi po celom svete je pripojenych k projektu Tvoriva spolocnost, treba len co najviac ludi o tom informovat https://creativesociety.com/sk

 15. …presne tak ajša, hlavne si človek oddýchol…je to od Vás veľmi milé a vďaka za tie tipy o ,,prežití v meste“, aj keď človek nikdy nevie, ako to všetko vlastne bude …prajem pek.deň…

 16. …super pesnička od veľmi obľúb.kapely…bolo by milé, keby bol niekto priamejší a chcel sa podpísať vlast.menom…alebo sa stále ,,hráme na mačku a myš“?….všetko by bolo oveľa jasnejšie a zrozumiteľnejšie, neviem, prečo sa niekto nechce vyjadrovať priamo, príp.priamo niekomu napísať správu pod svoj.menom do mailu….určite by to bolo lepšie pre obe strany a veľmi by som to uvítala…

Pridajte komentár

*