Pitie jablčného octu pred spaním nadobro zmení váš život


Print Friendly, PDF & Email

Pitie jablčného octu pred spaním na dobro zmení váš život

Jablčný ocot má obrovské množstvo rôznych použití. Pridáva sa do koláčov, uhoriek, či šalátov. No po zriedení s vodou ho môžeme používať aj priamo na pitie.

Konzumácia už aj malej dávky jablčného octu pred spaním, ak sa to robí pravidelne, dokáže výrazne zlepšiť zdravie a kvalitu vášho života.

Pozrite sa, ako jeho konzumácia na dobro zmení váš život.

Zdravotné prínosy jablčného octu

Jablčný ocot vám prinesie nasledujúcich 10 zdravotných prínosov:

1. Lieči boľavé hrdlo

Jablčný ocot vytvára kyslé prostredie, vďaka čomu ničí všetky patogénne baktérie nachádzajúce sa v hrdle. Má totiž pomerne silné antibakteriálne účinky.

Hodinu pred spaním vypite 1 čajovú lyžičku jablčného octu v pohári vody a po 30 minútach vypite ďalšiu čajovú lyžičku octu zriedenú s vodou.

2. Na chudnutie

Veľa rôznych štúdií poukazuje na to, že obezita je výsledkom nedostatku spánku. Čím má človek vyššiu váhu, tým viac problémov so spánkom sa u neho vyskytuje.

Jablčný ocot predchádza nahromadeniu tuku a znižuje chuť do jedla vďaka pektínu.

Preto, ak pred spaním cítite hlad, jablčný ocot vám ho pomôže zahnať. Zamiešajte 1 čajovú lyžičku octu do šálky vody a vypite to. Tento nápoj je skvelou náhradou za čokoládu alebo koláčiky, ktoré obsahujú veľa tuku.

3. Uvoľňuje upchatý nos

Jablčný ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2 a E spolu s draslíkom a horčíkom, ktoré znižujú množstvo hlienu a čistia dutiny.

Pre rýchlu úľavu rozmiešajte 1 čajovú lyžičku octu v pohári vody a vypite ho pred spaním.

4. Zastavuje čkanie

Jablčný ocot stimuluje nervy v krku, ktoré sú zodpovedné za čkanie. Týmto spôsobom nervy zabúdajú na nutkanie štikútať. Stačí, ak prehltnete 1 čajovú lyžičku jablčného octu denne v šálke čistej vody.

5. Lieči zlý dych

Váš zlý dych môže byť výsledkom pôsobenia niektorých baktérií v hrdle.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Jablčný ocot je ideálnou látkou pre baktérie. Zabíja ich a zanecháva svieži dych. Pred spaním prehltnite 1 čajovú lyžičku jablčného octu zriedenú v pohári vody.

6. Lieči žalúdočný reflux

Ďalšou vecou, ktorú dokáže jablčný ocot, je obnova kyslosti vo vašom žalúdku.

Všetko, čo potrebujete urobiť, je zmiešať 1 čajovú lyžičku jablčného octu s pohárom vody a vypiť ho hodinu pred spaním.

7. Predchádza problémom s trávením

Nespavosť je často podmienená problémami s trávením.

Jablčný ocot vám pomôže s odstraňovaním žalúdočných nevoľností a nadúvaním. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku octu s medom a pohárom vody a vypite hodinu pred spaním.

8. Zmierňuje bolesť žalúdka

Príznaky pokazeného trávenia odznejú hneď, ako vypijete jablčný ocot. Už nikdy nebudete mať problémy s kŕčmi a nadúvaním.

Stačí, ak zmiešate 1 čajovú lyžičku octu v šálke teplej vody a vypijete ju predtým, ako pôjdete spať.

9. Znižuje hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi je jednou z hlavných príčin nespavosti a mnohých ďalších zdravotných problémov. Jablčný ocot zvýši citlivosť na inzulín, čím zníži hladinu cukru v krvi.

Pravidelne preto konzumujte 2 čajové lyžičky jablčného octu predtým, ako pôjdete večer spať.

Poznámka: Ak užívate nejaké lieky proti cukrovke, o konzumácii octu sa poraďte so svojím lekárom.

10. Znižuje kŕče v nohách

Ostrú bolesť v nohách môže spôsobiť nedostatok draslíka. Jablčný ocot ho obsahuje vo vysokom množstve, preto vám pomôže znížiť kŕče a obnoviť vnútornú rovnováhu tela.

Zmiešajte 2 čajové lyžičky jablčného octu s pohárom teplej vody a vypite ho predtým, ako pôjdete spať.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ivana Králová

    Děkuji za vaše články. Ráda je čtu a vždy si udělám úsudek a radami se řídím. Je však velká škoda, že tak skvělý materiál nelze sdílet na facebook. Mám dotaz, či by s tím nešlo něco dělat. Děkuji a přeji spoustu takých to výborných článků a postřehů o zdraví. s pozdravem Ivana Králová

    • jak nejde, já jsem ted zrovna tento článek sdílela . pod článkem máte odkaz, stačí kliknout na modré SHARE

  2. Neviem preco na Facebook, ja tam ani nie som a postupne to pochopi kazdy ze tam netreba byt. Ved identifikovat sa moze aj tu kto chce. A moznost diskusie tu je. Je mozne tiez poslat linku na clanok komu kto chce, aj na facebook. Kde je problem?

  3. Chorvatova Jana

    Co je to zly dych ? podla mna je to neadekvatny preklad francuzskeho vyrazu „mauvaise haleine“ co vlastne je zapach z ust. Takze väcsou presnostou vasich prekladov by ziskli aj slovenski citatelia

Pridajte komentár

*