Korčok je vážna bezpečnostná hrozba. Z jeho vyhlásení je jasné, že by neváhal poslať slovenských synov zomierať na ukrajinský front. Preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

Pitie jablčného octu pred spaním nadobro zmení váš život


Print Friendly, PDF & Email

Pitie jablčného octu pred spaním na dobro zmení váš život

Jablčný ocot má obrovské množstvo rôznych použití. Pridáva sa do koláčov, uhoriek, či šalátov. No po zriedení s vodou ho môžeme používať aj priamo na pitie.

Konzumácia už aj malej dávky jablčného octu pred spaním, ak sa to robí pravidelne, dokáže výrazne zlepšiť zdravie a kvalitu vášho života.

Pozrite sa, ako jeho konzumácia na dobro zmení váš život.

Zdravotné prínosy jablčného octu

Jablčný ocot vám prinesie nasledujúcich 10 zdravotných prínosov:

1. Lieči boľavé hrdlo

Jablčný ocot vytvára kyslé prostredie, vďaka čomu ničí všetky patogénne baktérie nachádzajúce sa v hrdle. Má totiž pomerne silné antibakteriálne účinky.

Hodinu pred spaním vypite 1 čajovú lyžičku jablčného octu v pohári vody a po 30 minútach vypite ďalšiu čajovú lyžičku octu zriedenú s vodou.

2. Na chudnutie

Veľa rôznych štúdií poukazuje na to, že obezita je výsledkom nedostatku spánku. Čím má človek vyššiu váhu, tým viac problémov so spánkom sa u neho vyskytuje.

Jablčný ocot predchádza nahromadeniu tuku a znižuje chuť do jedla vďaka pektínu.

Preto, ak pred spaním cítite hlad, jablčný ocot vám ho pomôže zahnať. Zamiešajte 1 čajovú lyžičku octu do šálky vody a vypite to. Tento nápoj je skvelou náhradou za čokoládu alebo koláčiky, ktoré obsahujú veľa tuku.

3. Uvoľňuje upchatý nos

Jablčný ocot obsahuje vitamíny A, B1, B2 a E spolu s draslíkom a horčíkom, ktoré znižujú množstvo hlienu a čistia dutiny.

Pre rýchlu úľavu rozmiešajte 1 čajovú lyžičku octu v pohári vody a vypite ho pred spaním.

4. Zastavuje čkanie

Jablčný ocot stimuluje nervy v krku, ktoré sú zodpovedné za čkanie. Týmto spôsobom nervy zabúdajú na nutkanie štikútať. Stačí, ak prehltnete 1 čajovú lyžičku jablčného octu denne v šálke čistej vody.

5. Lieči zlý dych

Váš zlý dych môže byť výsledkom pôsobenia niektorých baktérií v hrdle.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Jablčný ocot je ideálnou látkou pre baktérie. Zabíja ich a zanecháva svieži dych. Pred spaním prehltnite 1 čajovú lyžičku jablčného octu zriedenú v pohári vody.

6. Lieči žalúdočný reflux

Ďalšou vecou, ktorú dokáže jablčný ocot, je obnova kyslosti vo vašom žalúdku.

Všetko, čo potrebujete urobiť, je zmiešať 1 čajovú lyžičku jablčného octu s pohárom vody a vypiť ho hodinu pred spaním.

7. Predchádza problémom s trávením

Nespavosť je často podmienená problémami s trávením.

Jablčný ocot vám pomôže s odstraňovaním žalúdočných nevoľností a nadúvaním. Zmiešajte 1 čajovú lyžičku octu s medom a pohárom vody a vypite hodinu pred spaním.

8. Zmierňuje bolesť žalúdka

Príznaky pokazeného trávenia odznejú hneď, ako vypijete jablčný ocot. Už nikdy nebudete mať problémy s kŕčmi a nadúvaním.

Stačí, ak zmiešate 1 čajovú lyžičku octu v šálke teplej vody a vypijete ju predtým, ako pôjdete spať.

9. Znižuje hladinu cukru v krvi

Vysoká hladina cukru v krvi je jednou z hlavných príčin nespavosti a mnohých ďalších zdravotných problémov. Jablčný ocot zvýši citlivosť na inzulín, čím zníži hladinu cukru v krvi.

Pravidelne preto konzumujte 2 čajové lyžičky jablčného octu predtým, ako pôjdete večer spať.

Poznámka: Ak užívate nejaké lieky proti cukrovke, o konzumácii octu sa poraďte so svojím lekárom.

10. Znižuje kŕče v nohách

Ostrú bolesť v nohách môže spôsobiť nedostatok draslíka. Jablčný ocot ho obsahuje vo vysokom množstve, preto vám pomôže znížiť kŕče a obnoviť vnútornú rovnováhu tela.

Zmiešajte 2 čajové lyžičky jablčného octu s pohárom teplej vody a vypite ho predtým, ako pôjdete spať.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Ivana Králová

    Děkuji za vaše články. Ráda je čtu a vždy si udělám úsudek a radami se řídím. Je však velká škoda, že tak skvělý materiál nelze sdílet na facebook. Mám dotaz, či by s tím nešlo něco dělat. Děkuji a přeji spoustu takých to výborných článků a postřehů o zdraví. s pozdravem Ivana Králová

    • jak nejde, já jsem ted zrovna tento článek sdílela . pod článkem máte odkaz, stačí kliknout na modré SHARE

  2. Neviem preco na Facebook, ja tam ani nie som a postupne to pochopi kazdy ze tam netreba byt. Ved identifikovat sa moze aj tu kto chce. A moznost diskusie tu je. Je mozne tiez poslat linku na clanok komu kto chce, aj na facebook. Kde je problem?

  3. Chorvatova Jana

    Co je to zly dych ? podla mna je to neadekvatny preklad francuzskeho vyrazu „mauvaise haleine“ co vlastne je zapach z ust. Takze väcsou presnostou vasich prekladov by ziskli aj slovenski citatelia

Pridajte komentár

*