Stlačte vášmu bábätku tieto body na nohách pre utíšenie bolesti a lepší spánok


Print Friendly, PDF & Email

Stlačte vášmu bábätku tieto body na nohách pre utíšenie bolesti a lepší spánok

Hádam všetci rodičia sa zhodnú na tom, že keď ich deti zažívajú nepríjemné pocity, väčšinou začnú plakať. Môžu ich trápiť bolesti bruška, zápcha, chrípka a pod.

Lekári potom deťom nastavia liečbu a predpíšu lieky. Podľa nášho názoru však existujú rôzne domáce prírodné prostriedky, ktoré vám zdravotné problémy detí pomôžu vyliečiť rovnako dobre, no bez vedľajších účinkov.

Okrem toho, že sú bezpečnejšie, sú aj veľmi jednoduché.

Jednou z takých prírodných alternatív sú reflexné body na nohách, ktoré úzkostlivé deti pomôžu upokojiť.

Odborníci tvrdia, že každá oblasť chodidla zodpovedá jednotlivým orgánom, svalom a iným častiam tela.

Jemným tlakom na tieto oblasti môžete znížiť bolesť, ktorá vzniká buď blokáciou svalov či nervov, alebo podľa tradičnej čínskej medicíny blokáciou životnej energie či.

Samozrejme, reflexné body nefungujú len u detí, ale majú liečivé účinky aj u dospelých.

Vzhľadom k tomu, že väzy a svaly na chodidlách vašich detí nie sú ešte plne vyvinuté, na ich masírovanie používajte len mierny tlak.

Základy reflexológie

Podľa reflexológie môže vyvíjanie tlaku na určité body na rukách, ušiach a nohách zlepšiť celkové zdravie.

Čínska tradičná medicína je presvedčená, že všetky systémy a orgány v ľudskom tele sú spojené s energiou meridiánov. Keď energia prúdi cez tieto meridiány, telo je v dokonalej harmónii a rovnováhe.

Poznámka:

Akupresúrne body na ľavej nohe, ruke a uchu zodpovedajú orgánom, kostiam a ostatným častiam tela na ľavej strane. A naopak, reflexné body na pravej nohe, ruke a uchu zodpovedajú pravej strane tela.

Vedecká komunita často nesúhlasí so zdravotnými prínosmi akupresúry a reflexológie. Súhlasí však s tým, že môžu mať liečebné účinky na krvný obeh, lymfatický systém a úroveň stresu.

Ako používať reflexológiu

Najprv musíte vedieť, čo trápi vaše dieťa, a potom sa môžete zamerať na špecifické oblasti na ich chodidlách, ktoré zodpovedajú bolesti daných častí tela.

Ak si nie ste istí, zľahka masírujte celé chodidlá, ruky a uši.

1. Hlava/zuby

Ak vaše dieťa povciťuje bolesti zubov alebo hlavy, pomasírujte špičky ich prstov na nohách. Tým urýchlite proces hojenia.

Podobne postupujte aj pri liečbe ušných infekcií.

Liečba osteoporózy

2. Dutiny

Dutiny sú umiestnené v centre v kostiach tvárovej časti lebky. K nim zodpovedajúce body sú umiestnené v strede veľkého prsta na nohe v spodnej časti chodidla.

Podľa odborníkov, vyvíjanie mierneho tlaku na tieto body zmierňuje bolesť dutín, upchatý nos a iné príznaky prechladnutia.

Funguje to aj na alergie a iné dýchacie problémy.

3. Hrudník

Vankúšiky chodidiel vašich detí sú spojené s ich hrudníkom.

Vyvíjanie tlaku na body v tejto oblasti pomáha zmierniť ťažobu v hrudníku, odstraňuje prebytočný hlien a zmierňuje pretrvávajúci kašeľ.

A zapamätajte si, že reflexológiu by ste mali používať len ako doplnkovú liečbu, pretože nepredstavuje komplexnú liečebnú metódu.

4. Oblasť solar plexus (na hrudníku)

V prvom rade si je potrebné uvedomiť, že solar plexus nie je len čakrou. Predstavuje tiež súbor nervov medzi žalúdkom a pľúcami.

Tento bod býva často pôvodom rôznych bolestí. Jeho jemná stimulácia zlepšuje trávenie a prechod potravy črevami.

Uvedený zhluk nervov je prepojený s bodom v strede chodidla.

5. Horná/dolná brušná dutina

Horná a dolná brušná dutina sú spojené s oblasťou v strede chodidla.

Vankúšiky na chodidle sú zasa spojené viac s hornou brušnou dutinou, kým časť medzi stredom chodidla a pätou zodpovedá skôr dolnej brušnej dutine.

Vyvíjanie tlaku na body zodpovedné pre hornú brušnú dutinu zlepší pálenie záhy a tráviace problémy, kým stimulácia bodov pre spodnú časť brucha vylieči zápchu a nadúvanie.

6. Panva

V neposlednom rade, chodidlo vášho bábätka je spojené s oblasťou panvy, ktorá môže spôsobovať napäté svaly a tiež problémy s držaním tela.

Stimuláciou päty dokážete zlepšiť napríklad problémy s chrbticou či zmierniť bolesti v kostrči.

Záver

Reflexológia vám vie pomôcť aj s liečbou anémie, astmy, rakoviny, kardiovaskulárnych ochorení, cukrovky, bolesťami hlavy, postmenštruačného syndrómu a funkciu obličiek.

Nedokáže však vyliečiť vždy a všetko. Preto je dôležité nazabudnúť navštíviť aj svojho lekára, aby vám s liečbou pomohol.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*