Pestujte doma túto izbovú rastlinu: Prinesie vám šťastie aj peniaze


Print Friendly, PDF & Email

Pestujte doma túto izbovú rastlinu: Prinesie vám šťastie aj peniaze

Milujete rastliny? Ak áno, toto si určite prečítajte.

Niektoré rastliny skrášľujú priestor, iné zasa čistia vzduch alebo nás chránia pred prachom, radiáciou a chemickými látkami. No sú aj také ktoré vám prinesú šťastie a peniaze.

To najlepšie však je, že rastliny nám prinášajú do domovov pozitívnu energiu. Mnohí ľudia na celom svete sa zaujímajú o zásady Feng Shui pre interiérový dizajn.

Čo je to Feng Shui?

Feng Shui je stará čínska technika, ktorá skúma vzájomné pôsobenie medzi ľuďmi a ich prostredím. Praktizuje sa už viac ako tisíc rokov.

Slová „Feng“ a „Shui“ v preklade znamenajú „vietor“ a „voda“.

Predstavujú neviditeľné sily na nebi a tok energie na Zemi. Feng Shui sa snaží prinášať rovnováhu a harmóniu do vášho okolia, a to uplatnením princípov prirodzeného toku energie.

Táto technika je založená na tom, že všetky živé i neživé veci existujú v priestore nekonečného vesmíru, ktorý pulzuje vlastnou energiou čchi, respektíve životnou silou.

Energia čchi predstavuje povznášajúci a obnovujúci sa druh energie, ktorý prospieva nášmu zdraviu. Rastliny a kvety dokážu priťahovať túto životnú energiu.

Mnohí odborníci na Feng Shui na celom svete hovoria, že všetky zelené rastliny vyžarujú dobrú energiu, ktorá pozitívne ovplyvňuje všetky oblasti života.

No a niektoré druhy aj materiálnu hojnosť, peniaze a úspech v práci či podnikaní.

Rastlina, ktorá vám do domu prinesie šťastie

Jednou z najznámejších rastlín, o ktorej sa verí, že priťahuje šťastie, úžasné priateľstvá a materiálne bohatstvo, je Tučnolist vajcovitý (lat. Crassula Ovata).

Táto rastlina je známa aj pod názvami „jadeitová rastlina“, „šťastná rastlina“, „rastlina peňazí“, „ružová rastlina“ a „dolárový strom“.

Určite si ju aj vy zamilujete. Nielen kvôli jej kráse, ale aj z dôvodu, že je veľmi odolná a jednoduchá pre pestovanie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Táto zelená rastlina je pôvodom z Afriky, ale postupne sa rozšírila a stala obľúbenou na celom svete.

Má prekrásne zelené listy s oválnym tvarom, ktoré sa podobajú minciam. Sú tučné, lesklé, hladké a zadržiavajú v sebe vodu.

Tučnolist má malé biele alebo ružové kvety, ktoré sa podobajú hviezdam skoro na jar. V závislosti od množstva slnečného svetla, môžu mať listy na svojich okrajoch aj úplne červenú farbu.

Prečo pestovať doma tučnolist

Hlavným dôvodom, prečo by ste mali mať túto rastlinu vo vašej domácnosti, je, že je krásna a symbolizuje šťastie.

Môže byť skvelým darčekom pri príležitosti kolaudácie bytu, pretože sa verí, že prináša celkovú prosperitu, šťastie a bohatstvo.

Ak chcete niekomu zablahoželať k novému podnikaniu alebo k svadbe, tučnolist je skvelým výberom. Symbolizuje vzácny kameň Jadeit, ktorý reprezentuje veľkú hodnotu niečoho.

Táto zelená izbová rastlina priťahuje materiálne bohatstvo a prosperitu tomu, kto ju vlastní.

Ak ju plánujete používať pre získanie finančného požehnania, potom by ste ju mali položiť na miesto otočené na juhovýchodnú stranu.

Verí sa, že každý nový list tejto rastliny zvýši vaše bohatstvo.

Okrem toho, tučnolist symbolizuje aj hlboké priateľstvá a to hlavne vtedy, keď kvitne.

Záver

Prekrásne ružové a biele kvety symbolizujú jemnú starostlivosť a pozornosť darcu, ako aj starostlivosť a pozornosť pre darovaného. Kvety voňajú sladkou vôňou trvalých priateľstiev.

Dúfame, že sa vám tento článok páčil a nezabudnete ho zdieľať so svojimi priateľmi a rodinou.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Danuše Geletová

  Dobrý večer.
  Prosim, možete mi poradiť, kde v Bratislave tuto rastlinu kupiť?
  Pýtala som sa v troch kvetinárstvach a nevedeli mi ani poradiť, natož
  si ju kúpiť.
  Dakujem velmi pekne.
  Geletová

  • Viera Mrázková

   Ja som tú rastlinu,alebo lepšie povedané kvet – tlusticu,kúpila v Brne,tam ju majú v kdejakém kvetinárstve,ako napr. i v Masarykovom onkologickom ústave.

 2. Ja som si ju doniesol z Talianska 🙂

Pridajte komentár

*