Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Ďalšia rana pre farmaceutické firmy: Lieky na cholesterol sú vraj absolútne bezcenné


Print Friendly, PDF & Email

Ďalšia rana pre farmaceutické firmy: Lieky na cholesterol sú vraj absolútne bezcenné

Posledná doba bola pre farmaceutické firmy veľmi ťažká. Boli totiž publikované 3 veľké štúdie, ktoré kompletne vyvrátili akúkoľvek efektívnosť viacerých druhov najpoužívanejších liekov.

Následky týchto štúdii môžu byť pre tieto spoločnosti zdrvujúce, keďže sa jedná o extrémne ziskové lieky, ktoré neraz tvoria hlavné jadro ich príjmov.

Iba 1 zo 14 liekov na depresie lepší než placebo

Prvá z uvedených štúdii bola publikovaná v erudovanom odbornom časopise The Lancet.

Priznala, že riziká liekov na depresiu u detí výrazne prevažujú prínosy, pretože uvedené lieky dramaticky zvyšujú riziko samovrážd.

Len jeden 1 zo 14 liekov sa ukázal, že depresiu zlepšuje lepšie než placebo.

Lieky na znižovanie cholesterolu sú vraj absolútne bezcenné

Druhou skupinou liekov, ktorá utŕžila poriadnu ranu, boli lieky na znižovanie cholesterolu. Tie dnes užíva takmer každý 20-ty človek, no ukázali sa ako absolútne bezcenné.

Skupina medzinárodných výskumníkov publikovala štúdiu v British Medical Journal (Britský medicínsky denník), ktorá zistila, že neexistuje žiadny súvis medzi takzvaným „zlým cholesterolom“ a úmrtiami v dôsledku ochorení srdca.

Naopak, štúdia došla k záveru, že až 92% ľudí s vysokou hladinou cholesterolu v krvi žijú dlhšie.

Najlepším spôsobom, ako si udržať zdravé srdce, tak nie je užívanie liekov na cholesterol, ale prostredníctvom dodržiavania zásad zdravého životného štýlu.

Ako ďalej uvádza profesor Sherif Sultan z Írskej Univerzity:

„Znižovanie cholesterolu pomocou liekov u ľudí nad 60 rokov je plytvaním času a zdrojov.

Na druhej strane, zmena životných návykov je jedinou a najdôležitejšou cestou, ako si zabezpečiť kvalitu života v dôchodkovom veku.“

Znižovanie cholesterolu liekmi totálnou stratou času

Spoluautor štúdie, Dr. Malcolm Kendrick, uvádza:

„Starší ľudia s vysokou hladinou zlého LDL cholesterolu (lipoproteíny s nízkou hustotou) žili v skutočnosti dlhšie a mali menej ochorení srdca.“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Tieto najnovšie zistenia budú mať pre farmaceutický priemysel obrovské dopady, pretože lieky na znižovanie cholestorolu patria medzi ich najpredávanejšie a najziskovejšie výrobky všetkých čias.

Podľa organizácie Health Impact News, len za minulý rok ich predaj dosiahol úroveň 140 miliárd dolárov.

Z uvedeného dôvodu bude musieť dôjsť k prepracovaniu smerníc a protokolov ohľadne usadzovania povlakov v cievach a artériách, hovoria autori štúdie a dodávajú, že „prínosy liekov na cholesterol boli prehnané“.

Pravdou však je, že ich prínosy neboli iba nadnesené, ale totálne na 100% vyfabrikované a sfalšované. To isté platí aj pre lieky na depresiu a vakcíny.

V roku 2013 publikoval portál Natural News správu, že lekári napojení na medicínsku a farmaceutickú lobby sa snažia o to, aby lieky na cholesterol užíval každý tretí človek.

Išlo o ťah, ktorý mal farmaceutickým firmám a nimi sponzorovaným lekárom zabezpečiť astronomické príjmy.

Keď boli následne skúmané konflikty záujmov, bolo ťažké, ba priam nemožné nájsť skupinu lekárov, ktorá by nemala žiadne finančné väzby na farmaceutický priemysel.

Nová štúdia hovorí, že súčasné podávanie vakcín deťom nie je bezpečné

Tretia významná štúdia za posledné dni, ktorá diskredituje farmaceutické firmy, bola publikovaná v Žurnále amerických lekárov a chirurgov (Journal of American Physicians and Surgeons) sa týka detských vakcín.

Zistila, že skutočnosť je opäť raz úplne iná ako to, čo sa dlhé roky tvrdí rodičom pri očkovaní ich detí.

Napríklad, úrady odporúčajú očkovať Hexa vakcínou (obrna, hepatitída B, záškrt, tetanus, čierny kašeľ a Heamophilus influenzae typ B) spolu s vakcínou proti pneumokokom.

Táto kombinácia sa v súčasnosti podáva deťom počas prvého roka života až 3 krát!

Skutočnosť je však taká, že uvedená kombinácia nebola nikdy testovaná na bezpečnosť, uvádza medicínsky výskumník Neil Z. Miller.

Záver

Takže tu to máte! Reputácia farmaceutického priemyslu, tak ako aj vládnych úradov, nemá žiadnu kredibilitu. Preto by im už ľudia nikdy viac nemali dôverovať.

Najlepším spôsobom, ako si zachovať zdravie, je praktizovať zdravý životný štýl, ktorý zahŕňa vyváženú stravu, cvičenie a techniky na upokojenie mysle ako sú joga či meditácie.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: organicandhealthy.org

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň, som váš veľký fanúšik, mnoho zaujímavého sa tu dozviem, a v drvivej väčšine zdieľam názory z článkov, avšak v tomto článku sa mi nepáči priveľmi zdôrazňovaná snaha, aby ľudia nedôverovali lekárom a medicíne a že všetci lekári sú súčasťou lobby. Určite to nie je pravda, určite je viac takých ako ja, a čo sa týka vytvárania a prehlbovania nedôvery ľudí voči medicíne a lekárom, tiež je to nie správna cesta. Keď som ako študentka medicíny študovala francúzsku školu homeopatie, pán doktor nám povedal : keď budete mať akútny zápal slepého čreva, nerozmýšľajte nad homeopatiou ale bežte do nemocnice a liečte medicínou, a keď budete mať chronické ochorenie, použite homeopatiu. A to si myslím, že by malo platiť vo všeobecnosti. Spojme dobré z oboch smerov, nechajme si poradiť od odborníkov a používajme aj svoj rozum, vedomosti a hlavne zdravý životný štýl, a bude to všetko súladiť.

 2. Perunová A

  Súhlasím s článkom od Bádateľa.net nie len tým,že lieky sú bezcenné,ale naviac tým,že spôsobujú i ďalšie choroby ako ich uvádzajú ich pribalové letáky a tiež i moje potvrdenie pri ich užívaní a pri tom stačilo len tak málo vysadiť tie všetky humusy a odvtedy som u doktora dlho predlho nebola a som úplne zdravá.

  Toto potvrdili aj mnohé nemocnice v celom svete hlavne v kanade,v Izraeli a v Anglicku,kde sa nemocnice stali nefunkčné kvôli štrajkom doktorov, výpadkom energie a podobne. Šokujúce bolo na tom to,že náhle poklesla úmrtnosť viac než o 50% a ostatným pacientom sa začalo ich zdravie zlepšovať aj bez tých takzvaných liekov,ktoré nevyliečia choroby,len niektoré príznaky chorôb.

  S Máriou hore súhlasím s návštevou doktorov pri akútnom stave, úrazom a používania svojho rozumu so zdravím životným štýlom.
  A čo sa týka nedôvery k tým to doktorom hlavne k všetkým predpisovačom liekom,môžu si za to len sami tým,že ich čakárne sú stále preplnené znovu a znovu kvôli vracajúcim sa tým istým nikdy nevyliečeným pacientom až na výnimky tých, čo použili svoj zdravý rozum a prestali k nim chodiť.

  Zdá sa,že doktorov absolútne nič na tom netrápi,že ich tí istí pacienti opakovane navštevujú s tou istou diagnózou a zhoršeným stavom choroby,že by to bolo kvôli ich nerozlučiteľnému priateľstvu?

  Ak by doktori naozaj vyliečili,v čakárni by mali najviac dvoch-troch chorých,ale úplne nových ľudí.

  Aby sa doktorom dalo vôbec dôverovať,museli by prejsť na alternatívnu medicínu, ale i tam musia byť chorí obozretný vybrať si nie ziskuchtivého doktora,ale slušného.

 3. Viete neviem čo na to mam povedať.AK čitať tieto članky možno sa zblazniť.Kto hovori pravdu???Jedni hania druhich.Kde je pravda.Ako sa maju orijentovať ľudia???Zatiaľ platia jedne normy o chviľu budu druhe.Doktory zabudli prisahu a stali sa obchodnikmy.Zle je to.Zabudli sme kto sme.

 4. Všetko je o peniazoch, ľudia sú chamtiví a nenažraní…

 5. Anorganické chemické látky do živého organizmu nepatria. Keby v ňom boli potrebné, boli by sme sa s nimi už narodili.

Pridajte komentár

*