Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Viete, že stromy liečia? Onkológ Vám o tom nepovie


Print Friendly, PDF & Email

3 liečivé stromy, za ktorými nemusíte chodiť ďaleko

Liečivá sila stromov nie je úplne prehliadaná. Nie nadarmo sa používajú i na skrášľovanie nášho okolia. Bohužiaľ, mnohí ľudia, ktorí hľadajú liek v prírode, liečivú silu stromov nevidia.

Stromy nám vo svojej veľkosti ponúkajú veľmi silné liečivé účinky. Treba ich len správne využiť.

Pri čerpaní liečivej sily zo stromov musíte postupovať ohľaduplne. Často sa využíva práve kôra stromov. Pri jej zbere by ste mali byť opatrní, inak by ste mohli strom popri liečení vašej choroby zahubiť.

Dbajte na to, aby ste neolúpali kôru stromu okolo celého obvodu jeho kmeňa (v tvare „opaska“). Spôsobili by ste tým prerušenie cirkulácie vody a živín získaných z pôdy, ktoré sa potrebujú dostať aj do listov.

Ak potrebujete kôru, zbierajte ju na jar a na jeseň, kedy je beztak potrebné konáre stromov orezať.

1. Lipa (lat. Tillia)

Tento krásny strom sa teší veľkej obľube, pretože je veľmi odolný a prekvitá aj po orezaní. Tento strom môžete pomerne často nájsť na parkoviskách alebo v rezidenčných štvrtiach.

Za jej pevným zovňajškom sa ukrýva množstvo užitočného pre ľudí i včielky.

Lipu milujú najmä včely, pretože im ponúka hojnosť nektáru a peľu zo svojich početných voňavých kvetov. Lipa kvitne v júni a začiatkom júla.

Pre ľudí je kvet lipy významným srdcovým tonikom, zmierňuje srdcové palpitácie a dobre pôsobí na hladinu dobrého cholesterolu a krvný tlak.

Lipa je vhodné tonikum aj pre nervový systém a v zimnom období podporí váš imunitný systém.

2. Judášovec kanadský (lat. Cercis canadensis)

Judášovec je nádherný strom, ktorého ružové kvety na jar krásne kontrastujú s tmavou kôrou jeho kmeňa. Je to jeden zo stromov, ktoré sú skutočnou pastvou pre oči.

Zbohom vysoký krvný tlak

Liečivé účinky judášovca spočívajú práve v jeho kvetoch. Našťastie tento strom nenarastá do príliš veľkých rozmerov a jeho kvietky hravo nazbierate aj bez pomoci rebríka.

Sú bohaté na vitamín C a majú výbornú kyselkavú chuť. Zdokonalia mnohé šaláty, sirupy, octy, marmelády a môžete ich použiť ako vkusnú dekoráciu pri pečení.

Ich nedozreté semenné struky, ktoré pripomínajú struky hrachu, sú rovnako chutné. Všetky časti judášovca majú sťahujúce účinky, najmä kôra z koreňov.

Judášovec úspešne lieči aj problémy so žalúdkom, ako napríklad podráždenie, hnačky a dyzentériu.

3. Ginko dvojlaločné (lat. Ginkgo biloba)

Ginko je pravdepodobne najznámejšia živá fosília vo svete rastlín. Túto odrodu zastupuje len jeden druh stromu a vyskytuje sa na zemi už 200 miliónov rokov.

Pestuje sa aj pre svoje listy vejárovitého tvaru a dobre zvláda aj teploty sálajúce z asfaltiek. Na jeseň sa jeho listy sfarbujú do zlatista a opadávajú všetky naraz.

Liečivú silu ginko ukrýva práve vo svojich listoch.

Ginko je známe tým, že dobre vplýva na mozog a pamäť, ale veľmi účinne pomáha aj očiam. Je jednou z mála rastlín, ktorých zložky dokážu prejsť aj hematoencefalickou bariérou.

Dobre si poprezerajte stromy vo vašom susedstve. Spravte si vlastný výskum a spoznajte ich bližšie.

Budete veľmi prekvapení, čo všetko vám okrem tieňa a pestrej palety jesenných farieb môže poskytnúť javor, dub či niektoré „vždyzelené“ stromy ako tuja.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Tlamka Jozef

    Názor:
    Zo stromami je treba komunikovať ako so živými bytosťami……..aktivovať naše ľudské zmysly na širokospektrálnu komunikáciu a kvantový energetický synchrónny
    kontakt vrátane spoločného „dýchania impulzov“ z koreňov stromov….
    Najlepšie je strom obísť pravotočivo, obejmúť a so zavretými očami s ním komunikovať ráno, keď je ešte plný energie po komunikácii s „vesmírnou
    energiou/……Jozef

  2. Jojka-violka

    Stromy sú naši lekári dodávajú nám energiu skôr ako sa chceme napojiť na energetický systém strom pozdravíme a poprosíme o jeho energiu ,po objatí sa poďakujeme. Stromy medzi sebou komunikujú a tzv sa držia za ruky pod zemou,sú to krásne čisté bytosti s vysokou inteligenciou je to živá bytosť,ktorej vibrácie obsahujú znášanlivosť,súcit a pravdivosť ,tieto vlastnosti by mali mať aj ľudské bytosti,tak by sa svet premenil na skutočný prenádherný raj o ktorom ľudské ucho nepočulo a ľudské oko si nevie predstaviť. Lenže ľudia mali ,majú vždy bližšie ku roztržke,bezcitnosti a klamstvu na ich vlastnú škodu pre obyčajnú sprostú matériu ani netušia o čo prichádzajú na konci života ľutujú,že musia to nahonobené bohatstvo nechať tu a nebudú sa vedieť odpútať a čo si môžu zobrať, je len ich zlé svedomie. Vážme si svoju krásnu prírodu je to naša kolíska a zem naša matka neničte ju prosím ….. Jojka

Pridajte komentár

*