Nemeckí vedci úspešne vkladajú falošné spomienky do ľudských myslí


Print Friendly, PDF & Email

Nemeckí vedci úspešne vkladajú falošné spomienky do ľudských myslí

(Ethan Huff, Naturalnews.com) – Spomenuli ste si niekedy na niečo z minulosti, čo sa v skutočnosti nikdy nestalo?

Ak áno, tak tento jav sa nazýva falošná spomienka a vedci v Nemecku tvrdia, že vymysleli spôsob, ako v mozgoch ľudí vyvolať a vložiť do nich takéto falošné spomienky.

Úplne jednoduchý spôsob, ako vytvoriť falošné spomienky

Výskumníci z viacerých univerzít vykonali sériu experimentov na testovaných pacientoch, v ktorých im do myslí umelo zaviedli falošné spomienky.

S využitím psychologických techník a trikov, ktoré sa silno spoliehajú na silu predstavivosti prostredníctvom opakovania, tím subjektom úspešne implantoval falošné spomienky. Konkrétne výskumníci vytvárali fiktívne príbehy o detstve účastníkov, obsahujúce isté pravdy, zmiešané so lžami.

Potom tieto upravené príbehy znova a znova opakovali, až dokým ich účastníci nezačali pokladať za pravdivé.

Účastníkom spočiatku hovorili, aby len spolupracovali, pretože vedeli, ktoré časti príbehov sú lži. Po nejakej dobe sa však fiktívne úryvky stávali čoraz zahmlenejšie, a to až do tej miery, že účastníci už viac nedokázali odlíšiť pravdu od fikcie.

Po skončení tohto procesu potom výskumníci smer obrátili a s použitím obdobných techník odstránili všetky nimi vložené falošné spomienky.

Ukázalo sa, že ide o skoro rovnako jednoduchý proces ako počiatočné vkladanie falošných spomienok.

 „Dobrovoľníkov len požiadali, aby identifikovali zdroj spomienky, pričom objasnili skutočnosti, že falošné spomienky sa dajú vytvárať prostredníctvom opakovaného, vyvolaného spomínania, ktoré sa samo osebe môže stať formou podmieňovania,“ uvádza RT.

Môžu orgány činné v trestnom konaní psychologicky zneužiť podozrivých tým, že im pri výsluchu implantujú falošné spomienky?

Počas radu opakovaných sedení si dobrovoľníci postupne uvedomovali prítomnosť falošných spomienok, čo im umožnilo zbaviť sa ich ako fiktívnych.

Svojím dielom prispeli aj rodičia, ktorí s výskumníkmi na vytváraní tých falošných spomienok spolupracovali, vysvetľujúc svojim deťom, čo sa stalo.

Po nejakej dobe sa väčšina účastníkov vrátila do normálu. Následný test asi po roku zistil, že 74 percent účastníkov, teda takmer tri štvrtiny, nielen úplne odvrhlo falošné spomienky, ale tiež zabudlo, že im boli kedy implantované.

 „Keď dokážete týchto ľudí dostať do bodu, že si to uvedomujú, môžete im umožniť zostať bližšie k svojim vlastným spomienkam a rozpomínaniam a vylúčiť sugesciu z iných zdrojov,“ hovorí psychologička Aileen Oeberstová z Hagenskej univerzity.

Prírodná liečba osteoartritídy

Desivé na tom všetkom je, že to má ďalekosiahle dôsledky, najmä v oblasti orgánov činných v trestnom konaní a v trestnom súdnictve.

Ak dokázali výskumníci použitím takých jednoduchých taktík úspešne implantovať falošné spomienky, je možné, že to isté robia aj žalobcovia, policajti a ďalšie zložky orgánov činných v trestnom konaní.

„V každodennom živote na falošných spomienkach záležať nemusí – je jedno, keď vám poviem, že som mal včera na večeru kurča a nie pizzu,“ hovorí odborníčka na falošné spomienky Elizabeth Loftusová.

„Na veľmi presnej spomienke však záleží vtedy, keď hovoríme o právnych prípadoch. Záleží na tom, či mal ten zloduch vlasy kučeravé alebo rovné, alebo či išlo to auto na červenú alebo na zelenú.“

V komentároch k príbehu sa čitatelia RF zamýšľali nad celým rozsahom tejto formy psychologickej manipulácie.

Celkovým stanoviskom bolo, že v súčasnej spoločnosti obsahuje nejakú mieru ovládania mysle takmer všetko, čo sa využíva na sociálne riadenie spoločnosti.

Záver

„USA majú niečo účinnejšie, čo na jedných funguje ako mučenie a na druhých ako ovládanie mysle. Nazývajú to CNN,“ vtipkoval jeden z autorov komentárov na RF.

„Presne toto robia západné médiá,“ napísal ďalší.

„Len čo začne médium písať nejakú propagandu, t.j. vymyslené príbehy o akejkoľvek krajine, ľudí upadajú do hystérie.“

Poznámka redakcie:

Aj na Slovensku máme takéto subjekty, hovorí sa im „zapredané média hlavného prúdu“ a všetci dobre viete, o kom teraz hovoríme. A tiež viete, čo je ich momentálnou témou na vyrábanie masovej hystérie – falošná pandémia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: Naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ćlánok je 30-40 rokov „po opici“. Bohužiaľ. Bohužiaľ preto, pretože si ani zaboha neviem spomenúť, kam som tie Matovičove „úspory“ zakopal na Berényiho pozemku!

 2. „Spomenuli ste si niekedy na niečo z minulosti, čo sa v skutočnosti nikdy nestalo?“
  A ako mám vedieť či sa naozaj niečo stalo, na to, na čo som si spomenula?
  Čo ak sa nám vynoria spomienky z nejakého minulého života?… Pretože hlboký zápis ( povedzme až traumatický) môže ostať ako zápis/stopa na duši a volá sa to samskara. A vôbec sa naň nepamätáte.

  • Ak sa vám vynoria spomienky z minulosti, ktoré si nepamätáte, ide o fenomén „déja vu“. Nemôže ísť o minulý život, nakoľko prevteľovanie, reinkarnácia a podobné hinduistické nezmysly nejestvujú.

 3. Práve povedal Ján Lebl „Schválená vakcína je účinná a bezpečná“
  „Zaočkovaný tínedžer bude plnohodnotný človek“
  Jan Lebl prednosta pediatrickej kliniky v Motole.
  … Nemám slov

 4. https://otevrisvoumysl.cz/realita-mocipanu-vs-realita-kanadskych-obcanu/
  Realita mocipánů vs Realita kanadských občanů

  Ve zkratce…
  Kanadský premiér Justin Trudeau mluví o tom, jak je očkování proti covidu skvělé… a v zápětí reakce jednoho kanadského občana.

 5. https://zemavek.sk/imunolog-izolacia-a-ruska-su-najvacsia-katastrofa-nasa-imunita-potrebuje-podnety/
  Imunológ: Izolácia a rúška sú najväčšia katastrofa, naša imunita potrebuje podnety

 6. http://www.nwoo.org/2021/06/04/resetheus-pandemie-koronaviru-je-vedecky-podvod/
  Resetheus: Pandemie koronaviru je vědecký podvod

  Uvádějí další detaily a aktuality o svém marném pátrání po vědeckých důkazech celosvětové falešné pandemie koronaviru. Dosavadní poznatky povedou nevyhnutelně ke konci celého oboru virologie, který je založen na chybné a neprokázané teorie o virech, protože je postavená na vědeckém podvodu, stejně jako testování a očkování. Důsledky pro společnost i celé zdravotnictví budou převratné.

 7. http://www.nwoo.org/2021/06/04/mraz-prichazi-z-madridu-a-od-piratu/
  MRÁZ PŘICHÁZÍ Z MADRIDU A OD PIRÁTŮ

  Španělský premiér Pedro Sánchez představil téměř 700 stránkový dokument Espaňa 2050. Vláda plánuje sdílení domů, aut, vysoké daně, ….
  Nepřipomíná Vám to něco? Podle Sánchezova plánu „Španělsko 2050“ nebudou mnozí Španělé už vlastnit domy ani auta, pracovní smlouvy budou mít jen na dobu určitou, do penze ale půjdou až v 70. letech, razantně se omezí jejich konzumace masa, alkoholu a kouření, naopak se jim zvýší daně, každým rokem přijde do země na 200 tisíc nových migrantů, a to vše bude probíhat bez uhlíku.

 8. https://www.infowars.com/posts/oracle-vp-dies-of-covid-after-receiving-second-vaccine-injection/
  Oracle VP Dies of “Covid” After Receiving Second Vaccine Injection
  Šéf Oracle umiera po prijatí druhej dávky covidovej vakcíny

  Mal 54 rokov.

 9. 31. mája ma v ambulancii navštívil 21 ročný chlapec. Po očkovaní proti koronavírusu vakcínou AstraZeneca má už dva týždne horúčky a cíti sa strašne. To sú jeho slová… Pýtal sa, či sa má zaočkovať aj druhou dávkou? Nuž, čo by ste mu poradili?“ pýta sa vo svojom facebookovom statuse pediater MUDr. Michal Slivka.

  „Ja som sa zaočkovať nedal. Ani sa očkovať na Covid nedám. Očkovanie nepokladám za výhru. Iba ak tak farmakologických firiem. Verte mi, celé roky sa
  snažia, nás, lekárov, korumpovať.
  Ponúkajú všelijaké výhody za predpis ich liekov – kúpime vám stoličku, knihu, posteľné prádlo (chápete?), pôjdete na tri dni na dovolenku bezplatnú do Nízkych Tatier, ak predpíšete 30 balení nášho produktu… nuž čo dodať?

  Prekonal som koronavírusovú infekciu v marci, prebehla pod obrazom dvojdňovej teploty a ľahkého pokašliavania a karanténu som absolvoval strihaním viniča v našej záhrade. Pred troma mesiacmi som napísal status, v ktorom som varoval pred následkami očkovania vakcínou Astra Zeneca v dôsledku tvorby krvných zrazenín, porúch srdcového rytmu, a vyzýval som k obozretnosti. Dočkal som sa veľmi nepríjemných odoziev…

  Počas posledných troch mesiacov mi viacerí zaočkovaní pacienti s hrôzou vyjadrovali svoje nepríjemné skúsenosti, ktoré zakúsili po očkovaní…
  Želám vám všetkým, aby ste svoju hlavu používali len nie na nosenie čiapok, ale aj na rozmýšľanie!“ píše MUDr. Slivka.

  • a znova je tuna uzasny problem, lebo dotytycny veri ze
   virus existuje

   • Janko… nemôžeš poprieť, že tu nie je nejaký nový vírus , ktorý napáda pľúca.

    • vírus možno nie, ale biologická zbraň asi áno – mám pocit, že tá v rôznych formách tu gunguje odvtedy, odkedy svet riadi sionský boh („budem ťa trestať chorobami za neposlušnosť do štvrtého pokolenia…“, „rozvrátim, rozvrátim, rozvrátim túto zem, neponechám kameň na kameni…“, „živí budú závidieť mŕtvym“ atď, atď…) – nemám pri sebe tzv. „svätú“ bibliu, takže nedávam odkaz na citáciu – ThDr. René Balák, PhD by v tomto stopercentne vedel pomôcť. Smutné, zato oči otvárajúce je to, že po odborných a objektívnych vyjadreniach o jedinečnej „vakcíne“ začali mocní videá tohto múdreho a bdelého Človeka blokovať.
     Vážená redakcia, bolo by možné občas ponúknuť nám aktuálny článok – s Vaším komentárom – aj od tohto Človeka, ktorému dôverujú veriaci aj ateisti?

    • Správne siÓnsky zmrd – nie boh!

     • ?ale mu dávame! (však si aj zaslúži)
      boh = veľký, a on je skutočne veľký – ale sadistický vrah, a nie Láska. Veriaci sa možno chytajú za hlavu; mali by si najskôr prečítať bibliu, až potom veriť všetkému a hocikomu.
      Obdivujem Stvoriteľa Otca, že tento veľký dokonalý Človek (a nie duch) tu takéhoto preklamaného, krutého, krvilačného, narcistického sion-boha po celý čas trpí. No, dokonalá Láska je taká. Nikdy netrestá, a vždy odpúšťa. „77-krát“. Čiže donekonečna. Príkladom je Ježiš. Nemá s krutým bohom spoločný ani gombík na košeli.

     • Pomáhať nepriateľom je to isté ako škodiť priateľom.

 10. https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2021/06/04/are-you-ready-for-a-vaccine-_1820_passport_1920_-that-includes-your-entire-life-history.aspx
  Are You Ready for a Vaccine ‘Passport’ That Includes Your Entire Life History?
  Ste pripravení pre vakcinačný pas, ktorý bude obsahovať celý váš životopis?

  Saying COVID-19 demonstrated a need for universal, electronic identification systems, the European Union unveiled a new digital wallet that can carry not only your health information, but all of your financial details as well as your professional credits and licensing.
  Toto sa pripravuje v EÚ a bude k nemu prístup na celom svete. Budeme tam mať nahratú svoju zdravotnú dokumentáciu, očkovania, účty, vodičský preukaz, všetky naše licencie…

 11. https://tadesco.org/norimbersky-proces-2-0-se-pripravuje-a-co-vatikan/
  Norimberský proces 2.0 se připravuje. A co Vatikán?

  Krizi covid-19 je nutné přejmenovat na „Skandál Covid-19.“ Všichni zodpovědní musí být stíháni. Mezinárodní síť 1000 právníků a 10 000 lékařů soudně žaluje největší delikt všech dob. Podvod covid-19 je největším zločinem proti lidskosti, který byl kdy spáchán.

  Reiner Fuellmich stojí v čele právníků vedoucích proces proti WHO a světovým lídrům (Gates, Hancock, Fauci…) za to, že spáchali zločiny proti lidskosti, definované v Mezinárodním trestním zákoníku. Proběhlo slyšení přibližně 100 mezinárodně uznávaných vědců, lékařů, ekonomů a právníků. Skandál covid-19 nebyl nikdy zdravotním problémem. Ve skutečnosti šlo o upevnění nelegitimní moci, získané kriminálními metodami zkorumpované „davoské kliky.“

 12. ,,Mnohokrát opakovaná lež se stává pravdou”
  To platí už od nepaměti….

 13. Jednoduchá

  ….Maroš skús pouvažovať, možno na niečo prídeš a možno potom aj niečo nájdeš :-)……..sa smejem, aj my sme ako deti chodili na Jána ku skalám a čakali sme, kedy sa tie ,,poklady budú ukazovať“ , a aj sme sa dočkali :-(….:-)…..no neva, mali sme aspoń ako deti kopec zážitkov / aj bez pozer.TV a mob. …./ a práve na takéto rada spomínam……. ono je pravda ako tvrdíš ty ametyst, že človek si niečo pamätá z min.životov a pritom si vôbec nespomína, ako a kde sa mu to presne udialo…..no čítala som, že ak to človeka ,,ťahá“ k dákemu miestu alebo ho veľmi zaujíma nejaká krajina, je možné, že tam voľakedy žil……….. toto čo je opísané v dneš.článku sa dnes presne deje s ,,covidocirkusom“…..smutné, ako to vplýva na ľudí….aj ten dokt.Slivka má rozumné názory, NO ,,verí na cov.“ a to už rozumné vôbec nie je :-(, presne ako to napísal John……

 14. Jednoduchá

  …Marošenka, zrejme dáky alkohol či? čo to vlastne je ,,provokatér“ ?…..v poriadku, ak si našiel, uži si, no ,,priměřeně“, inak ťa hlávka bude bolieť :-(……….a to už by v poriadku véééľmo nebolo :-(….:-)…….

 15. „Nemeckí vedci úspešne vkladajú falošné spomienky do ľudských myslí“ – OPRAVA – IZRAELSKÍ!!! vedci úspešne vkladajú falošné spomienky do ľudských myslí. To je pôvod celej technológie!

  Moja dcéra prešla týmto brainwashingom. Pracovala pre vládu v zahraničí. Dôsledok – úplný rozvrat našich vzťahov. Problém spočíva v tom, že takto indoktrinovaný človek doslova „zháňa dôkazy“, aby si takúto konfabuláciu potvrdil. Doslova si vytvorí „kokon“ falošných spomienok. Čiže nejde len o falošné spomienky – ide o naprogramovanie osoby do určitej úlohy!

  Mám fyzické dôkazy – písomné – jej listy, že bola až do konkrétneho obdobia normálna. Ešte raz – pracovala pre vládu a keďže bola v kontakte s najvyššími predstaviteľmi – prešla previerkou a jej súčasťou bol aj brainwashing! Ale pozor! Tento braiwashing začína už v materskej škôlke – dieťa sa učí veriť inštitúcii a prestáva veriť rodičovi! To s mojou dcérou je len vyšší level.

  2021-06-04 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-06-04-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

  • Je to pomerne jednoduché – manipulátori vedia, že pre dcéru je jej otec prirodzená autorita, resp. rozhovormi rekognoskujú, kto je najväčšia autorita v rodine a potom zaútočia pri vytváraní falošných spomienok práve na túto autoritu a saturujú ju autoritou inštitúcie. Bežne to robia scientológovia.

  • Potvrdzujem-toto sa stalo aj s mojou dcérou, keď začala pracovať v európskych štruktúrach.

   • Zena – myslel som, že je v tom len moja EX manželka /syndróm zavrhnutého rodiča/ – ale toto sa stalo s „deckami“ cez 30 rokov! Ľudia musia pochopiť, že vláda si naozaj privlastňuje ľudí. Len kto mojej teraz cez 40-ročnej dcére vysvetlí – že jej vôľa jej už nepatrí. Lebo to tak je! Ukradnuté deti!

 16. https://zemavek.sk/kde-je-koronavirus-vedci-ho-nenasli-ani-v-jednej-zo-187-vzoriek-zssk/
  Kde je koronavírus? Vedci ho nenašli ani v jednej zo 187 vzoriek ZSSK

  • tak to je peknééé.. konečne si niekto na SK dal tú námahu 🙂
   Chápem ZSSK, lebo ľudia prestali cestovať vlakom zo strachu z vírusu.

 17. https://otevrisvoumysl.cz/fauciho-odhalene-emaily-rousky-nefunguji-covid-je-umely-a-vakciny-jsou-zbytecne/
  Fauciho odhalené emaily: „Roušky nefungují, covid je umělý a vakcíny jsou zbytečné”

  Ve zkratce…
  V posledních pár dnech se zveřejnily tisíce emailů Anthony Fauciho, jednoho z předních představitelů v USA, který měl na starosti reakci na covid pandemii, a který také financoval neetický výzkum „získané funkce” ve Wuhanském institutu virologie. Více ve videu.

 18. Takže tu máme nové označenia mutácií podľa gréckej abecedy, hovorí WHO …britská je alfa, indická delta.
  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/recka-abeceda-mutace-koronaviru_2105312317_kuc

  No a štúdia z Izraela zistila, že zápal srdcového svalu môže súvisieť s očkovaním.
  https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/koronavirus-ockovani-vedlejsi-nezadouci-ucinky-myokarditida-izrael_2106020649_ako

 19. https://www.infowars.com/posts/world-economic-forum-pushes-mit-program-that-automatically-detects-disinformation-narratives-online/
  World Economic Forum pushes MIT program that automatically detects “disinformation narratives” online
  Svetové ekonomické fórum pretláča MIT program, ktorí automaticky zisťuje „dezinformačné príbehy“ online

 20. https://www.infowars.com/posts/watch-live-new-fauci-emails-contain-damning-details-msm-in-full-damage-control/
  Watch Live: The Truth about Cancer and the Covid Vaccine
  Pravda o rakovine a covid vakcíne

  The mask is coming off the NWO’s anti-human agenda & the truth is horrifying
  Maska sa odkrýva o NWO proti ľudskej agende a pravda je hrôzostrašná

 21. Jednoduchá

  ….tak to je Maroš smutný ,,príbeh“ o tebe a tvojej dcére…..verím tomu, že si skúšal, čo sa dá, aby ste si to ako sa hovorí vysvetlili, si rozumný človek, iste si sa o niečo pokúšal, či? ….teraz ani spolu nekomunikujete? ani sa nestretávate ? ak nie, musí to byť pre teba náročné……………… či má človek 5 detí, alebo jedno, rád sa totiž stretne aspoň raz za čas s každým jedným………
  …milá Jean, to je výborná správa ! nenašli, lebo nemohli….. nič také totiž neexistuje……………

 22. https://www.banned.video/watch?id=60bab8f83c14d86a4b2f1b49
  FULL SHOW: The Truth About Cancer, COVID, And The COVID Vaccine
  Pravda o rakovine, covide a covid vakcíne

  Once again The War Room brings you an amazing lineup of special guests with guest hosts Ty and Charlene Bollinger who bring their expert analysis on the corrupt agenda of Big Pharma and the health of the masses. In the second hour, the Bollingers are joined by the Health Ranger, Mike Adams, who gets deeper into what is going on with the Covid-19 spike protein, Dogecoin, and legalized human compost. In the third hour, Roger Stone joins the Bollingers for a conversation about Fauci’s lies, and Covid-19 vaccines.

 23. https://www.banned.video/watch?id=60bac8f73c14d86a4b2fa97e
  Fauci Lied And People Died
  Fauci cigánil a ľudia zomierali

 24. https://www.naturalnews.com/2021-06-04-connecticut-mom-son-heart-condition-post-vaccination.html
  “It’s terrifying”: Connecticut mom speaks out after teen son develops heart condition post COVID-19 vaccination
  „Je to desivé“: Matka z Connecticutu hovorí o tom ako jej syn mal problémy so srdcom po COVID-19 vakcíne

  Connecticut resident Rachel Hatton’s son was diagnosed with a serious heart condition days after taking the COVID-19 vaccine. In a recent interview with NBC Connecticut, Hatton recounted what his 17-year-old son Gregory went through post-vaccination.
  Išlo o 17 ročného chlapca, ktorý mal vážne problémy so srdcom po Covid vakcíne

 25. https://www.hlavnespravy.sk/po-znamych-novinaroch-najnovsie-zomrel-znamy-pravnik-44-po-tom-co-propagoval-ockovanie/2563986
  Po známych novinároch najnovšie zomrel známy právnik (44) po tom, čo propagoval očkovanie

  Ešte 18.4. 2021 JUDr. Roman Jurík, PhD na svojom facebookovom profile propagoval očkovanie, ktoré sám podstúpil, pred niekoľkými dňami však Spotrebiteľské centrum, pre ktoré pracoval, oznámilo, že 30.5. 2021 „nás navždy opustil“

  Advokát Roman Jurík sa pridal k tým, ktorí veria, že vakcína je sloboda.

 26. http://www.hlavnydennik.sk/2021/06/05/nositel-nobelovej-ceny-sokuje-vsetci-covid-ockovani-skor-ci-neskor-zomru/
  Nositeľ Nobelovej ceny šokuje: Všetci covid očkovaní skôr či neskôr zomrú!

  Uznávaný virológ Luc Montagnier dospel k záveru, že očkovaných proti koronavírusu čaká časom istá „náhla smrť“ spôsobená zlyhaním obranyschopnosti ich organizmu.

  „Pomalý zabijak“
  Wu-chanský vírus bol údajne navrhnutý tak, aby „zabíjal pomaly“ prostredníctvom časovo oneskorenej smrti.

 27. „Béla bol choré dieťa a do piatich rokov [7] trpel silným ekzémom [7] v dôsledku očkovania chybnou vakcínou proti kiahňam a jeho znetvorenie tváre mu spôsobilo vyhýbanie sa ľuďom. [8]

  V roku 1888, keď mal sedem rokov, náhle zomrel jeho otec, riaditeľ poľnohospodárskej školy. Jeho matka potom zobrala Bélu a jeho sestru Erzsébet, aby žili v Nagyszőlős (dnešný Vynohradiv , Ukrajina) a potom v Pressburgu ( Pozsony , dnešná Bratislava , Slovensko). Béla dal svoj prvý verejný recitál vo veku 11 rokov v Nagyszőlős k pozitívnemu kritickému prijatiu. [9] [ Potrebná stránka ] Medzi skladbami, ktoré hral, ​​bola aj jeho vlastná prvá skladba, ktorá bola napísaná pred dvoma rokmi: krátka skladba s názvom „Kurz Dunaja“. [10] Krátko nato ho László Erkel prijal za žiaka. [11]“
  Béla Bartók
  https://en.wikipedia.org/wiki/B%C3%A9la_Bart%C3%B3k

  Tiež osobné, pretože moja dlhoročná priateľka pochádzala z Bartókovej rodiny.
  REPLAY: „v dôsledku očkovania chybnou vakcínou proti kiahňam a jeho znetvorenie tváre mu spôsobilo vyhýbanie sa ľuďom“.

 28. Ďakujem Jean a Por bádateľ zaujímavé články niektoré mrazia napríklad ze môžu zomierať aj ľudia ktorý boli na výteru znasilnovanie ako sa tomu vravi to vážne akože je to prepojené nejako z umelov inteligenciou ved to niesu ludia ale démony všetci čo sa na tom podieľajú no dúfam pevne verím ze spravodlivosť zvytazi musí ale proroctva sa ešte nenaplnili takže neviem živý budu závidieť mŕtvym v najbližších dňoch ma prebiehať Norimbersky proces 2 tak som zvedavý ci aj tam nebudú spiklenci

 29. Jednoduchá

  …… ja tiež stále verím, že spravodlivosť zvíťazí a dobre to pre nás väčšinu ľudí skončí……

Pridajte komentár

*