Pozor: Táto obľúbená izbová rastlina môže zabiť dieťa za 1 minútu a dospelého za 15 minút


Print Friendly, PDF & Email

Pozor: Táto obľúbená izbová rastlina môže zabiť dieťa za 1 minútu a dospelého za 15 minút

V podstate som stratil svoju dcéru. Položila si kúsok listu z tejto rastliny do úst. Jej jazyk opuchol a začala sa dusiť.

Tejto rastline venujte dostatočnú pozornosť. Existujú však aj iné rastliny s podobnými vlastnosťami, ktoré sú rovnako toxické.

Buďte mimoriadne opatrní, keď necháte niekoho doma s rastlinou s názvom Dífenbachia.

Táto rastlina veľmi skoro usmrtila moju dcéru. Vyskytuje sa v mnohých domácnostiach i na pracoviskách a je rozhodne nebezpečná!

Každá jej časť, ktorú tvorí šťava, je toxická (obsahuje šťaveľan vápenatý).

Úmrtie detí môže nastať za jednu minútu a úmrtie dospelých za 15 minút. V prípade, že máte túto rastlinu doma, alebo vo svojej práci, odporúčame vám ju vykoreniť.

Ak sa jej náhodou dotknete, vyhnite sa kontaktu s očami, pretože s najväčšou pravdepodobnosťou oslepnete.

Záver

Hoci Dífenbachia obsahuje jedovatú šťavu, ktorá spôsobuje opuch jazyka a následne vedie k úmrtiu človeka, patrí v súčasnosti medzi bežne pestované izbové rastliny.

Táto tropická rastlina pôvodom z Brazílie má široké zelenobiele listy a pri optimálnych podmienkach dokáže zakvitnúť.

Pri manipulácii s touto rastlinou buďte opatrí a vždy používajte gumené rukavice. Pri kontakte s niektorou jej časťou vyhľadajte lekársku pomoc.

Ak máte deti alebo domáce zvieratá, odporúčame vám túto rastlinu v domácnosti nepestovať.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zdravím – jestli mohu – poznámka: Už je to hodně let – Jeden muž přišel domu opilý a viděl v láhvi kousky – byly to řízky Difenbachie – ale on myslel, že jsou to okurky a vypil to. Měl strašné pálení celého zažívání, hrozné. Vzal si k napití ale opět alkohol. Paní mu zavolala záchranku. No a zjistili, že ten alkohol – co měl v krvi a co si přidal mu zneutralizovali jed z květiny a on přežil. měl popálené zažívání – Je to zajímavé, ale ta bolest, hlavně že to přežil. My jsme při těchto květinách- 3 druhy – odchovali 3 děti, různá zvířátka a nikdy se nic nepřihodilo. Musí se poučit, že květiny se natrhají a rozhodně nesmí dávat do úst, a co teprve jíst. Moc zdravím.

  2. MuDr-lant

    V mnohých domácnostiach majú mnoho „ženských KRAVÍN“ čo tam nepatria. Nenájdete však živé užitkové koreniny ako rozmarín čo chráni pečeň pred rakovinou,
    saturejku, tymián, bazalku či iné koreniny všestranne užitočné v kuchyni a pri ochrane zdravia aby nebolo toľko bedákania !

Pridajte komentár

*