Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Európska únia zakázala tvrdenie, že voda zabraňuje dehydratácii


Print Friendly, PDF & Email

EU ako ZSSR

Bruselskí byrokrati boli nedávno zosmiešnení po tom, čo vydali zákaz pre výrobcov nápojov tvrdiť, že voda bráni dehydratácii.

K tomuto prekvapivému zisteniu dospeli európski predstavitelia po takmer 3 ročnom bádaní.

Výrobcovia balených nealkoholických nápojov majú odteraz zakázané podľa zákona používať toto tvrdenie o svojich výrobkoch, inak čelia možnému trestu odňatia slobody až na 2 roky.

Oponenti uvedeného rozhodnutia vyhlásili, že Európska únia ide jednak proti vede a jednak proti zdravému rozumu.

Euro horí, Európska únia sa rozpadá a pozrite sa na nich: vysoko platení a dôchodkovo zabezpečení úradníci sa zaoberajú samozrejmými vlastnosťami vody a snažia sa nám zabrániť uplatňovať naše právo hovoriť to, čo je evidentná pravda.

Ak by ste hľadali príklad poukazujúci na hlúposť celého európskeho projektu, tak tuto ho máte.

Britský Národný ústav zdravia (NHS) hovorí jasne o tom, že pitie vody bráni dehydratácii a že ľudia by mali piť minimálne 1,2 litra vody denne.

Britské ministerstvo zdravotníctva spochybnilo rozhodnutie Európskej Únie

Jeho hovorca sa vyjadril: „Samozrejme, že voda hydratuje. My podporujeme Európsku Úniu v snahe o zabránenie používania falošných tvrdení o rôznych produktoch, no musíme sa taktiež riadiť zdravým rozumom za každých okolností“.

Nemecký profesor Dr. Andreas Hahn and Dr. Moritz Hagenmeyer, ktorí radia výrobcom potravín o tom, ako propagovať svoje výrobky, sa opýtali Európskej komisie, či toto tvrdenie o vode môže byť použité na obaloch.

Naformulovali tvrdenie, o ktorom si mysleli, že nie je kontroverzné v úmysle otestovať nový zákon umožňujúci určité zdravotné tvrdenia o výrobkoch, ktoré podliehajú schváleniu Európskej Únie.

Požiadali o povolenie použiť nasledujúci výrok: „Pravidelná konzumácia väčšieho objemu vody môže znížiť riziko vzniku dehydratácie a rovnako tiež zabrániť zníženiu výkonnosti“.

Avšak Európska agentúra pre štandardy potravín (EFSA) odmietla schváliť toto tvrdenie.

Na schôdzke v talianskej Parme 21 vedcov došlo k záveru, že znížený obsah vody v ľudskom tele je prejav dehydratácie a nie niečo, čo by mohlo byť kontrolovateľné pitím vody.

Rozhodnutie EFSA už nadobudlo formu direktívy Európskej Únie

Člen Európskeho parlamentu poznamenal, že v tomto svetle predošlý zákon o správnom zakrivení banánov dáva perfektný zmysel a ďalej uviedol: „Musel som to čítať 4 alebo 5 krát, aby som tomu uveril.

Liečba osteoporózy

Toto je perfektný príklad toho, čo Brusel vie robiť najlepšie… Stráviť 3 roky s 20 oddelenými spismi a zorganizovaním konferencie pre 21 profesorov v Parme, kde oni potom rozhodnú s plnou vážnosťou, že pitná voda sa nesmie predávať za účelom predchádzania dehydratácie.

Potom z toho urobia zákon a jasne vyhlásia, že ak by niekto sa predsa len opovážil predávať vodu za účelom predchádzania dehydratácie, tak sa dostane do vážnych právnych problémov.

Regulácie Európskej Únie snažiace sa pozdvihnúť potravinové štandardy v členských štátoch sú často kritizované.

Pravidlá zakazujúce ohnuté banány a zatočené uhorky boli zrušené v roku 2008 po tom, čo spôsobili medzinárodne zosmiešnenie.

Profesor Hahn z inštitútu Potravinových vied a ľudskej výživy na Leibniz univerzite v Hanoveri uviedol, že Európska komisia urobila ďalšiu chybu so svojím súčasným nariadením.

Aká bude naša reakcia k tomuto prípadu?

Povedal by som to takto: „Nie sme ani prekvapení, ani potešení. Európska komisia sa mýli, takýto výrok mala najprv autorizovať. Je to predsa nad slnko jasné každému, kto v minulosti pravidelne konzumoval vodu a kto nie. Obávame sa, že je niečo naozaj veľmi zlé v tomto európskom štáte“.

Profesor Brian Ratcliffe, zástanca rozhodnutia Európskej komisie a hovorca Spoločnosti pre výživu povedal, že dehydratácia je obyčajne spôsobená klinickými príznakmi a že človek môže ostať adekvátne hydratovaný aj bez pitnej vody.

Ďalej uviedol: „Európska Únia hovorí, že pitie vody neznižuje riziko dehydratácie. Pôvodné tvrdenie výrobcov balenej vody sa snažilo indikovať, že v ich výrobkoch je niečo špeciálne zabraňujúce dehydratácii, čo nie je pravda“.

No, tak k tomuto už naozaj nie je čo dodať…

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: The Telegraph

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*