Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Pesticídy v potravinách, pohroma pre naše zdravie


Print Friendly, PDF & Email

Pesticídy v potravinách sú pre zdravie našich spermií hotovou pohromou

Pesticídy narúšajú správnu činnosť endokrinných žliaz a bránia tvorbe spermií. Pre tvorbu spermií a ich zdravie sú doslova pohromou.

Muži, ktorí konzumujú viac ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov, majú len 5,1% podiel morfologicky normálnych spermií, zatiaľ čo muži, ktorí konzumujú malé množstvo ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov, majú 7,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

Mnohé z výskumov jasne dosvedčujú, že nízky počet spermií a najhoršiu kvalitu spermií majú muži, ktorí najčastejšie konzumujú potraviny s vysokým obsahom pesticídov, a to aj napriek tomu, že strava týchto mužov je zdravá a pozostáva z ovocia a zeleniny.

Len pre porovnanie – muži, ktorí sa zúčastnili výskumov a vo svojej strave mali najmenšie množstvo ovocia a zeleniny ale zato s maximálnym obsahom pesticídov, mali počet spermií približne 171 miliónov.

Avšak muži, ktorých strava sa síce zakladala na veľkom množstve ovocia a zeleniny, no tiež s obsahom pesticídov, mali počet spermií len približne 86 miliónov.

Prečo pesticídy poškodzujú našu plodnosť a zdravie spermií?

1. Pesticídy patria medzi tzv. endokrinné disruptory, čo znamená, že môžu mať nepriaznivý vplyv na optimálnu tvorbu spermií.

2. Na vzorke mužov bol vykonaný výskum ktorý potvrdil, že muži, ktorí konzumovali väčšie množstvá ovocia a zeleniny s obsahom pesticídov mali len 5,1% podiel „morfologicky normálnych“ spermií, zatiaľ čo muži, ktorí sa vyvarovali konzumácii potravín s obsahom pesticídov mali 7,5% podiel morfologicky normálnych spermií.

3. Pesticídy majú škodlivý účinok aj na zdravie žien – môžu mať za následok rakovinu prsníka či náhle zníženie počtu vajíčok u žien.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Veľmi zaujímavé ALE aký to má význam pre mňa ako spotrebiteľa? Ako si mám merať pesticídy v mrkve v Lídli alebo ľadového šalátu v Kauflande a podobne? Som iba nútený jesť to čo si kúpim! Ta potom je mi načo takýto článok?

  2. clanok je velmi nepresny, mal by vysvetlit ake faktory ovplyvnuju to, ze muzi maju vseobecne vyse 90 percent abnormalnych spermii, dalej ci pocet 170 milionov je celkove mnozstvo na ejakulat teda na 6-8 ml, alebo len na ml, a hlavne v akych krajinach sa studia uskutocnila, je predsa vseobecne zname ze napr. v usa je pouzivanie pesticidov a ich akumulacia v potravinach vyraznejsie ako napr. u nas…

  3. Stačí pokud se ovoce či zelenina před spotřebou namočí na 10-15 minut do roztoku vody a octu nebo vody a sody bicarbony? A tím se sníží obsah pesticidů z povrchu ovoce. A prosím zdroj z čeho jste čerpali informace pro článek? Děkuji

Pridajte komentár

*