Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nemecko v snahe svietiť finančne krváca, lebo ich zelený experiment sa premenil na pohromu


Print Friendly, PDF & Email

Nemecko v snahe svietiť finančne krváca, lebo ich zelený experiment sa premenil na pohromu

(J.D. Heyes, Natural News) Nemecko celé roky zatváralo svoje elektrárne na fosílne palivá a jadrové elektrárne v prospech uplatňovania politiky „zelenej energie“. Tieto elektrárne nahradilo veternou a solárnou energiou a tiež masívnymi nákupmi lacného zemného plynu a ropy z Ruska.

Po tom, čo Vladimír Putin spustil špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine a USA nariadili, aby Západ uvalil na Rusko prísne sankcie, vrátane zákazu dovozu ruského plynu a ropy, sa Nemecko ocitlo v obrovskej dileme.

Bez energií z Moskvy sa existujúca „zelená infraštruktúra“ ukázala ako nedostatočná, krajina dnes nemá dostatok energie a nedokáže poháňať silný nemecký priemysel, nehovoriac o domácnostiach.

Takže teraz podľa agentúry Reuters Nemecko finančne krváca, aby udržalo rozsvietené svetlá, pričom už prepálilo „takmer pol bilióna eur (500 miliárd), a výdaje ďalej narastajú kvôli pokračujúcej vojne na Ukrajine.

Na dokreslenie závažnosti situácie v Nemecku si uvedomme, že Slovensko plánuje v roku 2023 vynaložiť na kompenzácie vysokých cien energií 5 miliárd Eur. Nemecko už minulo 500 miliárd, čiže 100-krát viac, pričom počtom obyvateľov je len 16-krát väčšie. To znamená, že situácia je tam minimálne 6-krát závažnejšia.

Správa ďalej pokračuje:

„Uvedená suma predstavuje kumulatívny rozsah záchranných balíkov a schém, ktoré berlínska vláda spustila na podporu energetického systému Nemecka, pretože ceny prudko vzrástli a krajina stratila prístup k plynu od hlavného dodávateľa Ruska.

A nemusí to stačiť.“

„Aká vážna bude táto kríza a ako dlho bude trvať, do veľkej miery závisí od toho, ako sa bude energetická kríza vyvíjať,“ povedal Michael Groemling z Nemeckého ekonomického inštitútu (IW) a dodal: „Národné hospodárstvo ako celok čelí obrovskej strate bohatstva.“

Agentúra Reuters uviedla, že Nemecko podľa dostupných údajov doteraz vyčlenilo približne 465 miliárd dolárov alebo 440 miliárd eur. To je pravdepodobne len prvá splátka prostriedkov na to, aby krajine nedochádzala energia a pomohla zabezpečiť ďalšie formy energie hlavne teraz, keď je tu zima.

Nemecko vydané na milosť či nemilosť počasia

Nemecký národ, popredná ekonomická sila v celej Európe, bude vďaka svojim lídrom teraz vydaný na milosť a nemilosť počasia.

„Nemecká ekonomika je momentálne vo veľmi kritickej fáze, pretože budúcnosť dodávok energie je neistejšia než kedykoľvek predtým,“ povedal pre spravodajskú službu Stefan Kooths, viceprezident a riaditeľ výskumu obchodných cyklov a rastu v Kielskom inštitúte pre svetovú ekonomiku.

„Kde sa nachádza nemecká ekonomika? Ak sa pozrieme na cenovú infláciu, tá má vysokú horúčku.“

Mnohí vinia za súčasnú situáciu Nemecka takmer výlučne výpadok energií z ruských fosílnych palív, ale to je v najlepšom prípade neúprimné a v najhoršom prípade úplná lož.

Podľa správy stránky Forbes:

Zbohom vysoký krvný tlak

„Medzinárodná energetická agentúra je v tom opäť. V máji 2021 vydala ohromujúcu správu  vyzývajúcu na ukončenie všetkých investícií do ropy, plynu a uhlia, aby sa do roku 2050 dosiahol fantastický cieľ nulového uhlíka.

Teraz, keď svet zápasí s energetickou krízou s prudkými nárastmi cien palív, hnojív a potravín, organizácia vydala minulý utorok svoju novú správu o obnoviteľných zdrojoch pre rok 2022.

Šéf organizácie Fatih Birol tweetoval „veľkú novinku“ a tvrdil, že svet je pripravený vyprodukovať toľko obnoviteľnej energie v priebehu nasledujúcich 5 rokov ako za posledných 20 rokov, keďže krajiny sa snažia využívať bezpečnostné výhody energie z obnoviteľných zdrojov.

Mainstreamová tlač lojálne informovala o tvrdeniach IEA ako o spustení obnoviteľnej energie, ktorá bola prebitá globálnou energetickou krízou.

IEA zistila, že prerušenia ruských dodávok vývozu fosílnych palív ukázali výhody energetickej bezpečnosti domácej výroby obnoviteľnej elektriny, čo viedlo mnohé krajiny k posilneniu politík na podporu obnoviteľných zdrojov.

Správa ďalej tvrdí, že vyššie ceny fosílnych palív na celom svete zlepšili konkurencieschopnosť solárnej fotovoltaickej a veternej výroby oproti iným palivám.“

Ale to je úplne falošné. Forbes totiž ďalej poznamenáva, že prílišné spoliehanie sa na zelenú energiu spolu s nedostatočnými investíciami do spoľahlivých (a lacnejších) fosílnych palív je to, čo viedlo k energetickej kríze v Nemecku, spolu s Európou ako celkom.

Portál obviňoval nesprávne závery IEA o prijatí ideológie zelenej energie nad vedecky podloženými faktickými údajmi.

„Žiarivé predpovede pre obnoviteľnú energiu prezentované IEA sa zdajú byť odtrhnuté od fyzikálnych zákonov a napísané na podporu globalistickej agendy.

Bola dokončená degradácia kedysi poprednej organizácie, ktorá sa venovala dôslednej analýze energetickej ekonomiky a jej politických dôsledkov pre členské krajiny OECD, do obhajovania a nekvalitnej analýzy zelených vecí,“ uvádza správa Forbes .

Záver

„Zameraná na falošné modely, ktoré údajne spájajú emisie oxidu uhličitého s apokalyptickými predpoveďami globálneho otepľovania, IEA absolútne nezáleží na neúnosnom finančnom bremene uvaleného na obyčajných ľudí, ktorí potrebujú cenovo dostupné jedlo, kúrenie (alebo chladenie), osvetlenie a mobilitu,“ pokračuje správa.

Čo je horšie, IEA má v úmysle vnútiť svoju posadnutosť klimatickými zmenami veľkej väčšine svetovej populácie, ktorá žije v rozvojových krajinách.

Ľudia si však spájajú body medzi nesúrodými ideologickými energetickými politikami Západu a nepriaznivými vplyvmi na ich živobytie.

Už je aj načase. Nemci sa učia ako prví.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: J.D. Heyes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Franta Záruba

  Tou jejich zelenou masou se dá taky topit,wurstové to mají vyskoušené z let 41_45.😁

 2. svatoslav butora

  Teraz pod tým tlakom nedostatku všetkého by malo nastať pripustenie rozumu do rozhodovania.

  • …a rozum je práve to, čo týmto krátkozrakým šialencom najviac chýba.

   • Nie sú to krátkozrakí šialenci, ale poslušní plnitelia agendy 2030. Cieľom „zelenej energie“ je postupné vyvlastňovanie majetku vlastníkov nehnuteľností, ktorí sa kvôli emisiám budú „dobrovoľne-nasilu“ vzdávať svojho nehnuteľného majetku. Nebudú mať totiž začo zrekonštruovať svoje domy tak, aby spĺňali čoraz prísnejšie emisné kritériá.

    • O.k. – vyjadrím sa zrozumiteľnejšie: Slepá poslušnosť môže byť aj strach z potrestania za neposlušnosť. A krátkozrakosť vidím v tom, že ako prví môžu byť potrestaní práve tí poslušní skackajúci tajtrlíkovia, lebo tento bordelsystém evidentne riadi narcista (alebo partia narcistov) – a ľudia s touto poruchou osobnosti najviac pohŕdajú svojimi poskokmi – teda neempatickými tajtrlíkmi bez vlastnej osobnosti. Ale to je len môj uhol pohľadu; netvrdím, že je to určite tak – a že to nemôže byť aj inak

     • Dokud budou „poslušní skackajúci tajtrlíkovia“ plnit příkazy svých páníčků, tak budou na živu, v případě, že jejich páníčci zjistí, že dotyčný nepracuje jak má nebo již ho nepotřebují (a do budoucna s ním nepočítají), protože co bylo potřeba už vykonal, tak nastává jejich eliminace…

     • Jirik – dal si to úplne presne a kompletne, aj s definitívnou bodkou. Ty tej mafii vidíš hádam až na dno žalúdka…🙂
      Áno, tak je, Jirik. Len čo komplic dokončí svoju špinavú prácu, je s ním amen. Ako nepohodlný svedok stojí medzi životom a smrťou odzačiatku…takže ideálne je zbaviť sa ho tak či onak, podľa okolností.
      (Inak, z vlastných skúseností – tí „poslušní skackajúci tajtrlíkovia“ sú v takej miere slizkí a tupí, že oni sa prekecnú tak, že o tom ani nevedia… No v tvojej konkrétnej reakcii na mňa vyhrávaš jednoznačne ty.)
      Vďaka za správnu pripomienku, Jirik.

   • rozum jim snad taky chybí, ale to je až na dalším místě… co jim opravdu nechybí, co je na prvním místě, a co uplatňují desítky let je poslušnost k US soldatesce…

  • ešte nám možno budú dobré „obnoviteľné “ zdroje z Handlovských a Krtíšskych baní!!!!!!!!!!!!!!

 3. adamkratochvil

  ja si nic ine neprajem len aby Nemecko vykrvacalo….

  • Prevo sa vsetci zase obracaju proti Nemecku? Mneto nieco velmi pripomina…..

   • Danuška,to nie je stavanie sa protiNemecku,ale výstraha pre nás a pre všetkých kam“zelená energia“vedie. o chybách treba hovoriť a veľa hovoriť -nie preto aby sa hľadal vinník a už vôbec nie preto aby sa niekto trestal,ale preto aby každá chyba bola zdrojom poučenia pre čo najväčší počet ľudí!!!!!!Preto mne sa páči žw sa o tom hovorí a hovorí sa aj o cestách ktorými sa Nemci dostali do katastrofálnej situácie,oni sa z toho dostanú,je to národ pracovitý,múdri a vynaliezavý aj do II.svetovej vojny ich „dotlačili“ MOCNOSTI na čele s USA a GB neprimeranými reparáciami -MUSELI výťazným mocnostiam odovzdať automobily,poľnohospodárske stroje a traktory veľké množstvo hospodárskych zvierat -dokonca aj včelých rodín!!!! a nasledujúca BIEDA dostala A. Hitlera k moci aj teraz očakávam že oni sa vzbúria -prestanú počúvať diktát z Whasingtonu, Buselu a Londína-obnovia dobré vzťahy s Ruskom,vykašlú sa na bu-bu-bu o globálnom otepľovaní a „nulovej uhlíkovej stope“-čo je NEZMYSEL od samého začiatku!!!!!!! -vieš si predstaviť fotosintézu rastlín bez CO2???????? VEĎ TO JE DO NEBA VOLAJÚCA ZHOVADILOSť!!!!!!!!!!!!!
    zbavia sa poslušnosti voči USA,EU(asi vystúpia z NATO!!!) A PôJDU VLASTNOU CESTOU zdravého rozumu a budú vzorom aj pre ostatné krajiny vrátane SlovenskaA MY BUDEME NAPRÁVAť šKODY PO“ HORLIVÝCH ZELENÝCH“HLAVÁCH!!!!!!-AK NIEKTO MYSLÍ ALEBO BERIE NULOVÚ UHLÍKOVÚ STOPU VÁžNE, tak má určite zelenú hlavu zvnútra!!!-tam nemôže byť mozog!!!!!

  • to se nestane, vždyť mají snad fialovou energii a pomoc, ne?

  • kvakcína je sloboda

   či sa nám to páči alebo nie, „vďaka“ vládam, čo tu máme od prevratu, sme ekonomicky naviazaní na nemecko, takže ak bude krvácať, tak „infúziu“ vycucne od nás – je to náš spoľahlivý verný parazit

 4. Zdravím

  Kdesi jsem zachytil, že agendu 2030 podepsalo v roce 1992, 187 zemí světa. U nás v Česku u toho musel být prezident Václav Havel a Václav Klaus. Vlastně to byla ještě federace Československa, takže u toho museli být i čelní představitelé Slovenské republiky.

  Pokud tomu tak bylo, pak všechny polistopadové vlády v obou republikách, musely být zasvěceny do této agendy!

  Nejsem analytik a ani se mi do toho nechce, ale pokud někdo, ze zde přítomných, má chuť a erudici, pak nechť se pustí do toho, jak v průběhu 30 let všechny polistopadové vlády naplňovaly, krůček po krůčku či kolečko „salámu“ po kolečku tuto agendu!!!

  Dnes je to velmi zrychlené a já to dávám do souvislosti s vyjádřením Klause Schwaba, na počátku tohoto roku, že cíle agendy 2030 musí být splněny do roku 2025!!!

  Hezké vánoce a mnoho vnitřního světla…

  • Svetlo je škodlivé na kvalitný spánok.

   No a raz na chirurgii vyoperovali strýcovi z Horného Konca lampáš zo žalúdka a od tej doby nemá vnútorné svetlo..

 5. Problém je v tom, že to zapadá do cieľov konkurenčnej vojny USA oslabiť Európu , včítane Nemecka a Anglicka tak aby sa mohli nadnárodné monopoly s centrom v USA znova dostať do systému riadenia a nadvlády. Ďalším cieľom je likvidácia dodávok z Ruska a zničenie spolupráce kapitalistických ekonomických vzťahov . Oslabením a ak chcete rozdrobením Ruska na Gubernie za pomoci ruských oligarchov – piatej kolóny sa otvára cesta pre strategický cieľ útoku na Čínu. Táto obsadzuje ekonomicky celú Áziu a dostáva sa do Afriky. To USA nemôžu dopustiť .Zrútil by sa ich finančný dolárový systém. Preto pripravujú Tajwan na konflikt, ktorý by narušil spoluprácu Číny s Ruskom a Indiou. Zároveň by pozdvihol 5 kolónu v Čine. Oslabením Činy čo je strategický cieľ USA by došlo k znovunastoleniu nadvlády USA nad svetom. To sa im však nepodarí. Narastajúce protiklady v samotnom USA tomu zabránia. Tak aj tomu zabráni premyslená taktika Ruska v konflikte s fašistami v Kyjeve .
  Je to veľmi zložitý proces, ktorý pred obyvateľstvom Európy zahmlievajú médiá financované CIA a spravodajskými službami v krajinách Európy za pomoci predajných nasadených bábkových vlád v ich štátoch .

  • lubomír…
   vcelku pár slovy analýza skutečného složitého procesu, perfekt… dalo by se hodně doplňovat, třeba jen to, že ta pátá kolona v RF je zatím tak silná, že zabraňuje VVP udeřit na průmysl US. Všeobecně se přemýlá neustále, že plyn a ropa je to hlavní. Ne to není. RF bohužel desítky let zásobuje západ a hlavně US daleko důležitějšími produkty, kterých je ke stovce. Zpracované drahé kovy pro špičkový letecký, zbrojní a automobilový průmysl, kvalitní palivové tyče do jadr. elektráren, chemii – hnojiva atd. Dokonce i potraviny…

 6. …na všetko, či už je to bordelsystém, koronocirkus alebo hocčo iné sa treba pozerať so zdrav.sedliackym rozumom,ako to vnímam ja sama, či sám, a nie tak, ako to chcú alebo robia tí ostatní…

  • No dobre – pozeráš – a čo s tým ďalej! Ten tvoj sedliacky rozum mieri len do Kauflandu! Tfuj!

  • Alenka,ale donútia ťa nosiť rúško,dodržiavať odstup 2m. atd.tam mi už sedliacky rozum nestačí,potreboval by som KALAŠNIKOV!!!!!!!! JA SOM OD ZAčIATKUponúkal že budem rúško nosiť v nohaviciach,lebo mám celý ich COVID v riti! -nepomohlo, keď som išiel do obchodu, do autobusu,do lekárne…… musel som si dať rúško na hubu!!!a všetci tí debili okolo mňa to brali smrteľne vážne!! a“najsmrteľnejšie-vážnejšie“to brali šéfkovia a šéfice,ktorí mohli:ZAKAZOVAŤ,PRIKAZOVAŤ,NARIAĎOVAŤ……a ich „OPATRENIA „aj s menom a podpisom viseli na informačných tabuliach a na vstupných dverách a ostatní mohli-nemohli,smeli-nesmeli….to boli časy ich moci a slávy tí sú aj teraz pripravení na ďalšiu „COVIDVLNU“ ALENKA,PROTI TÝMTO ZDRAVÝ ROZUM nestačí!!!!!!

 7. kvakcína je sloboda
 8. kvakcína je sloboda

  druhý pokus o vloženie videa:
  https://dzen.ru/b/Y6IhVdoEsTRZXxh1?share_to=vk

 9. kvakcína je sloboda

  ako pracuje piata kolóna v Rusku – malá ukážka:
  https://dzen.ru/video/watch/639c2247c59fcd1a31cc06c8?t=13

 10. Uniká vám základné! Že Rusko – Ruský židovský kongres – zmenili doktrínu – z „Ruky mŕtveho muža“ – teda z doktríny apokalyptickej odpovede na jadrový útok na Rusko – na doktrínu „Preventívneho útoku“ – lebo /Putin/ – „Pokiaľ je bitka nevyhnutná – udri ako prvý!!!“

  Takže – nasierajte Rusko ďalej! A vysvetlite to tým vyjebancom vojnovým štváčom! Ako decko som zažil veľkého bieleho kohúta, ktorého som neustále pri prechádzaní okolo susedovho plotu dráždil, až mi jedného dňa skočil na krk!

  • Opýtam sa jednoducho a len tak rečnícky – má Rusko „vládu“, politikov?
   Odpoveď je – má!

   Takže čo? Žid dráždi žida?
   A mimo záber si navzájom honia, nevidíš to?

   • 👍
    Heslo „Rozdeľ, a panuj“ funguje hádam odjakživa; slúži na permanentné oblbovanie a ovládanie oviec. Fičí na princípe taktiky obmieňajúcej sa podľa toho, v ktorej fáze spánku sa stádo práve nachádza.

 11. Vojna na Ukrajine=zavádzanie Veľkého Resetu.“Vojna nemá byť víťazná,ale nepretržitá.Jedine v chudobe je možná hierarchická spoločnosť.“To povedal George Orwell a to, čo sa deje teraz, dáva týmto slovám skutočný význam…Chudoba, inflácia, nedostatok energií,onedlho aj potravín,liekov,pohonných hmôt=nútené prispôsobovanie sa ľudí podmienkam Agendy21, plánov Veľkého Resetu a ďalších globalistických zvrhlostí,namierených proti ľudstvu.Súčasná vojna je úplne iná,ako všetky doteraz,je vyvolaná schválne za týmto účelom,je to „katalyzátor“budúcich veľmi nepríjemných udalostí…

 12. užitočné je zakázané

  Konopne môže nahradiť každý typ fosílneho paliva. Dokáže pokryť spotrebu Slovenska. Rastlina obsahuje 3/4 celulózy. Za 1 leto vyrastie 50 krát viac celulózy ako na kukuričnom poli, 4 krát viac ako v lese. http://www.konopa.sk/vyuzitie_konope/

  • Presne tak – konopa siata /nie indická/ – 4-4,5 m výšky a dokonale odburiní pôdu a zároveň ju zúrodní! Pri dnešných technológiách by sa z nej dali vyrábať pelety a brikety. Pazderím sa kedysi kúrilo v „piliňákoch“.

  • aký zmysluplný nick; paráda!
   …veď práve kvôli tým pozitívam je konope u nás ešte stále zakázané:
   je v konflikte záujmov s navrstvovaním stáda oviec

 13. nafta enzin

  Kaufland je spezi, tam vyzyvali zakaznikov aby si prekryli ruskom vsetky dychacie cesty. A ja chudinka mam len jednu – nos …..hahaha

 14. Čo robiť minútu pred kolapsom?

  Dalo sa to očakávať. Marketingové oddelenia korporátnych molochov – nakoniec roztočili kampane – využívajúce to, čím žijú západné spoločnosti a to – sociálny rozklad. Problémy, ktoré sa javia neriešiteľné, majú v ich kampaniach predsa len – riešenie. Konzum. Typickým predstaviteľom tohto trendu bola americká kampaň akejsi globálnej korporátnej značky, kde stará biela dôchodkyňa, súc zmätená z černošských a latino gangov aktívnych aj počas Vianoc, pociťuje uprostred tohto – multi-kultúrneho vyrvaru ťažkú frustráciu. Nakoniec jej z neba padne – vianočný darček a pani je šťastná. Vybavené, hotovo.

  Tento marketingový trend dorazil s malým oneskorením aj do Nemecka, aby uprostred bujnejúcej moslimskej a celkovo ino-kultúrnej populácie hodil záchranné lano – korporátom, ktoré majú čoraz väčší ideologický problém – a to – zobraziť klasické nemecké Vianoce, kde sa to už vôbec nehmýri – vychechtanou mládežou – Made in Germany. Zadanie na vianočnú kampaň prišlo od Penny – Marketu a chopila sa ho veľká mníchovská agentúra.

  Ak by takýto sociálny horor zverejnil niekto v Nemecku pred desiatimi rokmi ako varovanie, kam dianie smeruje, mal by na krku obvinenie zo xenofóbie, či priamo rasizmu a zaručenú ostrakizáciu. Dnes – je to realita a Penny- Market si ju dáva do vianočnej reklamy.

  Dom, účinkujúci v kampani, je – minútu pred kolapsom. Rozmlátený, špinavý, obývaný divnými indivíduami. A čo radí kampaň zvyškom – bioNemcov? ROZPRÁVAJME SA!

  Ak by chceli byť v mníchovskej agentúre poctiví, záver by bol iný. Nemecká pani – ktorá vyzerá byť stále pri zdravom rozume a pri sile – by vytiahla funkčnú strelnú zbraň. Vybavené, hotovo.
  Príjemné Vianoce všetkým Európanom!

  P.S. A kto spôsobil Trhlinu v tejto – nemeckej spoločnosti?
  Trhliny a nezrovnalosti spôsobili cudzie elementy, imigranti, votrelci, zapredanci, zradcovia.. A tie sa neodstránia rozhovorom, akože – ROZPRÁVAJME SA! Zázrak sa nestane – byť – sú – Vianoce!

  P.S. Šťastné a Veselé !

  Video nižšie

  https://www.youtube.com/watch?v=eHpsCzdwbCI&t=4s

Pridajte komentár

*