Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

USA presmerovali dodávky munície určenej pre Ukrajinu do Izraela


Print Friendly, PDF & Email

USA presmerovali dodávky munície určenej pre Ukrajinu do Izraela

(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Správa spoločnosti Axios, vydaná tesne pred prejavom prezidenta Bidena obhajujúceho pokračovanie financovania Ukrajiny aj Izraela, uviedla, že Washington sa pripravuje na presmerovanie dodávok munície určenej pre Kyjev Izraelčanom.

Novinár Barak Ravid napísal, že traja izraelskí predstavitelia, ktorí sú oboznámení so situáciou, uviedli, že „Pentagón plánuje z núdzových zásob USA poslať Izraelu desaťtisíce 155 mm delostreleckých granátov, ktoré boli pred niekoľkými mesiacmi určené pre Ukrajinu“.

To je ďalšia silná rana pre Zelenského, keďže masová podpora financovania Kyjeva v Európe tiež oslabuje.

Stránka InfoWars k téme uvádza:

Tieto 155 mm delostrelecké granáty, ktoré Ukrajina tak veľmi potrebuje, keďže zásoby ruského delostrelectva sú stabilné a oveľa kvalitnejšie, budú odoslané v najbližších týždňoch do Izraela, aby doplnili vyčerpané núdzové zásoby, ktoré majú USA v tejto oblasti.

Podľa dlhodobej bilaterálnej dohody totiž Pentagón skladuje muníciu na izraelskom území. Hoci tá stále patrí a je pod dohľadom americkej armády, súčasťou dohody je, že izraelské ozbrojené sily (IDF) k nej môžu so súhlasom USA v prípade vojny získať prístup.

Počnúc niekedy koncom roka 2022 sa tieto núdzové zásoby delostreleckých granátov v Izraeli začali posielať na Ukrajinu. Ale teraz, keď sa vojna v Gaze naplno rozbehla, Izrael sám potrebuje muníciu, a preto dostane dodatočné zásoby.

Tento krok je bezpochyby ďalšou ranou pre Zelenského vládu, ktorá od teroristického útoku Hamasu na južný Izrael dňa 7. októbra sa už viac nie je v centre pozornosti médií.

Medzinárodná tlač zamerala svoje 24/7 spravodajstvo na konflikt medzi Izraelom a Gazou.

Kľúčovou súčasťou ukrajinskej stratégie neustálej podpory, ktorá zahŕňala pomoc v hodnote desiatok miliárd dolárov prúdiacu zo Západu, bolo udržať Zelenského a ukrajinskú vec v centre pozornosti z hľadiska globálneho povedomia. Teraz sa tieto časy však skončili.

Hovorca Pentagónu Patrick Ryder, podobne ako ďalší najvyšší predstavitelia USA, sa snažil tento krok obhájiť a zdôraznil, že „môžeme podporovať súčasne Ukrajinu aj Izrael, pokiaľ ide o ich obranné potreby“.

„Zaoberáme sa komplexnou koordináciou v rámci ministerstva obrany,“ uviedol nemenovaný predstaviteľ americkej obrany .

Liečba osteoporózy

„To zahŕňa úzku spoluprácu s našimi bojovými veliteľstvami, aby sme zistili, ktorá munícia a vybavenie z amerického inventára môžu byť rýchlo dostupné pre potreby Izraela.“

Joe Biden sa vo štvrtkovom večernom prejave snažil pokračovať v téme, ktorú začiatkom tohto mesiaca nastolil americký minister obrany Lloyd Austin. Biden povedal, že Putin aj Hamas chcú „ničenie“.

Tu je sumár hlavných bodov Bidenového prejavu:

– Biden povedal, že v piatok požiada Kongres, aby povolil väčšie výdavky na vojnu na Ukrajine a „bezprecedentnú“ vojenskú pomoc Izraelu.

– Správy z médií hovoria, že žiadať bude približne 100 miliárd dolárov, čo zahŕňa aj pomoc pre Taiwan, ktorú Čína považuje za vysoko provokatívnu. Tiež má obsahovať financovanie bezpečnosti na americkej južnej hranici.

– Očakáva sa, že približne 60 miliárd dolárov bude pre Ukrajinu, keďže Biely dom chce schváliť balík výdavkov na vojnu, ktorý vydrží až do amerických prezidentských volieb v roku 2024.

– Izrael má dostať vojenskú pomoc vo výške približne 10 miliárd dolárov a zvyšok pôjde na americkú južnú hranicu, Taiwanu a potenciálne ďalším oblastiam v Ázii a Tichomorí.

Prezident Biden sa vo svojom prejave pokúsil porovnať Hamas s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

„Hamas a Putin predstavujú rôzne hrozby, ale majú spoločné to, že obaja chcú úplne zničiť susednú demokraciu, úplne ju zničiť,“ povedal.

Avšak bez ohľadu na Bidenove povrchné pokusy porovnať tieto dva konflikty a ako je americkou „povinnosťou“ podporovať obe vojny, Ukrajina už zjavne nie je prioritou číslo jedna pre amerických obranných plánovačov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. mariankosmac

  Ukrajinci to asi zjavne nedajú a Američania nebudú podporovať prehratú vojnu. Proti slabším Palestíncom si skorej trúfnu.

 2. Nedávno skončené politické debaty na 78. Valném shromáždění OSN přesvědčivě potvrdily, že svět prochází radikálními, tektonickými změnami. Před našima očima se vytváří nový, spravedlivější multipolární světový řád. Obrysy budoucnosti se rýsují v boji. Mezinárodní většina, která tvoří 85 % světové populace, prosazuje spravedlivější rozdělení světového bohatství, civilizační rozmanitost a důslednou demokratizaci mezinárodního vývoje. Proti ní stojí úzký okruh států vedených USA, které se snaží neokoloniálními metodami zpomalit přirozený běh událostí a udržet si nadvládu, která se jim vzdaluje.

  Přední vojenský analytik Martin Koller rozebírá souvislosti, přítomnost a možné budoucí události.
  https://paralelne.cz/2023/10/20/bude-valka-konflikt-na-blizkem-vychode-a-globalni-politika-ocima-martina-kollera/

  • Separ na výlete v Číne v totálnom šoku: Strašné, čo tam robia s ľuďmi! Všetko to videl
   „“Umelcovi sa v hudobnej sfére darí a nemôže si sťažovať. Momentálne si užíva Čínu, ktorá ho šokovala takmer vo všetkých smeroch. „Ľudia sú tu enormne mimo, sú to roboti a nerozmýšľajú racionálne. Veľmi málo ľudí to hovorí po anglicky, majú tu všetko zakázané. Majú tu sociálny kredit, ktorý ťa skenuje. Keď ideš rýchlo v aute alebo prejdeš na červenú cez prechod, tak ti to strháva body aj celej tvojej rodine,“ opisuje hudobník s tým, že ak má v krajine niekto zlý sociálny kredit, tak mu zakážu jazdiť metrom alebo vlakom.

   To však nie je jediný problém, s ktorým sa reper v krajine draka stretol. „Nedá sa tu používať skoro žiadna aplikácia, ktorá je u nás úplne bežná… Keď tu chceš fungovať a používať celosvetovo používané aplikácie, tak si musíš stiahnuť ďalších 7 aplikácií, aby si tie aplikácie mohol používať cez prenesené VPN,“ povedal Separ.“
   https://www.cas.sk/clanok/2857687/separ-na-vylete-v-cine-v-totalnom-soku-strasne-co-tam-robia-s-ludmi-vsetko-to-videl/
   ———————-
   Ak BRICS s hegemónom Čínou znamená ten „lepší“ multipolárny svet – tak s tým choď do riti!

   • Jozef 22/10/2023 at 22:54 má pravdu, i v EUhnoji se realizuje čínský sociální kreditový systém, ale je „přizpůsoben evropským potřebám“.
    Na netu se dají najít videa, jak funguje čínský sociální systém – nemáš potřebný kredit – máš omezené nebo zakázané cestování, a to i k rodičům, příbuzným,… chceš studovat na určité škole? – musíš mít potřebný kredit. Chceš se oženit? čínský sociální kredit ti sdělí, který protějšek si můžeš vybrat.
    *****
    Pokud jde o české seznamky, tak některé obdobný systém praktikují – nabízí pouze omezené množství partnerů, pokud chceš větší výběr musíš zaplatit…

    • Jednou jsem shlédla nějaké YouTube českého kluka co pobývá v Číně.Ten tvrdil,že to tam tak horké není.Ale bydlí na venkově a tam je to asi mírnější.
     Tak nevím,asi by bylo nejlepší se tam vypravit nebo mít zprávu od někoho,koho člověk opravdu zná a kdo by mu nelhal

     • mariankosmac

      Čína je velká. Iné to bude na dedine a iné v meste. Ten systém v číne je daný obrovskou preludnenosťou čínskych megamiest. Mravce v mravenisku majú tiež tvrdý režim. A z ludí v preludnených mestách sa stávajú mravce – bioroboti. Slovensko je oproti číne dedina.

     • Presne tak. Niekto má úmysel strašiť čínskym systémom, ktorý je aspoň z ekonomického hľadiska tŕňom v oku USA. Na jednej strane na alternatíve mnohí jasajú nad strategickým spojenectvom Ruska a Číny a na druhej podkopávaním čínskeho zriadenia velebia kolektívny Západ. Komu to asi prospieva?

     • Ono záleží aj na tom kam to v Číne speje keďže Globalisti hádžu do koša svoj výtvor USA/ Západ ako svetového hegemona a policajta a nahrádzajú ho Čínou a tiež Iránom.
      Životne im ten plán z Čínou a digitálnym nwo závisí na Rusku – či Rusko dokáže ustáť tlak starého hegemona – USA/západu.
      Ono to je tak, že ak ten tlak Západu/USA Rusko ustojí a zároveň ustojí aj ich kolaps tak už ten plán Globalistov urobiť z Číny centrum celosvetového digitálneho koncentráku nebude realizovaný a postupne Ruská federácia začlení pod svoje riadenie aj procesy riadenia Globalistov a všetko v nej pretvorí na pozitívne ľuďom prospešné dianie.
      V podstate ak by padlo Rusko v boji proti USA/Západu tak by ten digitálny koncentrák bol veľmi rýchlo zavádzaný po celom svete v podaní SionUSA/Západu a Globalisti a Čína by tiež nenemietali – nebránili by Rusko a trhali by ho na kúsky – každý podľa svojho . Ak vyhrá Rusko v boji proti zomierajúcemu Západu tak nebude ani ten digitálny koncentrák v podaní Globalistov, ktorí riadia Zem tisícročia pretože Rusko aké z toho boja zákonite vzíde ten tlak už ustojí. Teraz Rusku a Globalistom ide o prežitie – sú situační spojenci proti USA/západu, ktorý v boji o svoje postavenie – na svoju záchranu – chce rozpútať na východe veľký vojnový konflikt. Globalisti to vedia a preto robia všetko preto aby zdroje USA boli čo najviac rozdrobené, rozčlenené a nie sústredené na jednom bojisku kde by mohli vo svojej krátkozrakosti spustiť jadrovú vojnu. SionUSA sami spustili divadlo Izrael vs Palestína aby mali dôvod rozpútať veľkú vojnu ale Globalisti im tam pripravujú pastičku do ktorej sa chytia a ešte viac vyčerpajú, uviaznu tam viac ako na Ukrajine – a jediná ich záchrana – podpindosníci v Rusku už nebudú mať takú moc im nijako pomôcť lebo ten posledný čas na prevrat v Rusku je len teraz plus cca 4 mesiace. Potom už nie.
      Čínsky ľud a tiež všetky národy sveta – ich záchrana od jarma digitálneho koncentráku či už v podaní USA alebo Globalistov závisí na prežití Ruska, čisto len na tom.

   • oldmarxista pamprlik

    vyzera to tak ze ciny sa zmocnila nosata chzarska mafia globalistickych satanistov. ale klidek strganim to dame

    • Miroslav Čižmár

     Historicky si Čína vytvorila vlastnú oligarchiu a aristokraciu. Neskôr sa stala kolóniou a potom totalitnou republikou s komunistickou ideológiou. Komunistická strana prevzala úlohu aristokracie. Kreditný systém oslabuje moc oligarchie a upevňuje moc ideológie. To je možno dôvod, prečo má Európa problém zaviesť kreditný systém. Oligarchia je tu silná.

     • Miroslav Čižmár

      V Európe je veľa papalášov, napojených na oligarchiu. Jarčuška veselo tancuje s primátorkou Prievidze počas lockdownu, zatiaľ čo policajti mlátia invalidného dôchodcu na zemi. V Číne by zmlátili Jarčušku rovnako, ako invalida. Slobodný národ si vytvorí vlastnú oligarchiu. Britská koloniálna nadvláda zničila čínsku oligarchiu, preto tam má komunistická ideológia takú moc, že dokázala zaviesť kreditný systém. U nás to nehrozí. Máme príliš veľa Jarčuškov, Matovičov a Pročkov.

   • Čo je na tom zlé keď človek ide na červenú alebo jazdí ako debil tak mu strhnú body. Ale skôr by som mu zakázala šoférovať ako cestovať vlakom. Takisto výber partnera je úspešnejší keď sú približne rovnako majetní a majú podobné názory.
    Všelijaké aplikácie sú aj u nás kontrolované a cenzurované. A skúste si niečo prečítať napríklad na ruských stránkach či sa podarí bez VPN. Kamery sú tiež všade, aj na dedinách. Výletom do lesa úspešne bránia premnožené útočiace medvede.
    Kamarát z Lýbie si po prehratej vojne hľadal novú krajinu a vybral si ako najlepšiu krajinu na život a podnikanie práve Čínu. Vzhľadom na jeho bohatstvo sa mohol usadiť kdekoľvek. Je obchodník, ovláda šesť jazykov (ale po čínsky sa musel doučiť).

 3. To čo je teraz v Číne,to onedlho čaká aj nás…

 4. To, že sa konflikt odohráva na území Izraela a Gazy, je zrejme (žiaľ) stav len – dočasný a naviac – umelo evokovaný a kvalitne riadený globálnymi žido-elitami. Politická a finančná sionistická žumpa v USA, potrebuje zrejme pred voľbami presunúť pozornosť a pokračovanie výroby zbrojariny a zabíjania z ukrajinského debaklu – po Rusku – na ďalšieho nepriateľa – Irán a vyvolať tak „nesvätú“ vojnu na oblbnutie západného hamburgerového obyvateľstva v zmysle, ako „oni“ bojujú za svetový mier!

  P.S: 1 – A ak tento vojenský atak mal viesť k presťahovaniu Izraelcov do Novej Chazárie, tak Zelenský si domácu úlohu dostatočne dobre nesplnil, nakoľko nedokázal pre nich na UA, pripraviť bezpečné územie (i keď nechcem tvrdiť, že tam už v t.č. – v západnej časti – nežije nadpriemerný počet židov-chazarov).

  P.S.2 – Ešte sa vnútorne pýtam, akú „úlohu“ zohrajú v tomto židovsko-moslimsko-kresťanskom vojenskom konflikte tmavší imigranti, operujúci v Západnej Európe v počte cca 4-5 mln len v DE, z ktorých desať-tisíce pochádza z ISIS, Talibanu a iných militantných moslimských zoskupení, tváriaci sa v t.č. ako spiaci, napriek tomu, že domáci (bieli) im poskytujú za nič-nerobenie – finančné dávky, ubytovanie, stravu a de facto majú z Moci úradnej (ex offo) i vyššiu policajnú bezpečnosť a ochranu v hosťujúcom štáte, ako má pôvodné domáce (biele) obyvateľstvo, pretože predsa: Black Lives Matter !!

  P.S:3 – Tento starý Svet vo veľkej miere, smeruje skutočne do žeravého Pekla, pretože je zrejme ľuďom duchovne – bližšie (to Peklo), ako pomyselný Raj..

  – len taká krátka úvaha..

  • Vyzerá to, že (včera) v noci si položím otázku a na druhý deň mi príde odpoveď k téme – vo forme čerstvo editovaného článku, ev. videa niekde na alternatíve.

   K môjmu komentu vyššie – k P.S.: 2
   „Alarmujúci nárast antisemitizmu ohrozuje európskych Židov po dátume 7.10.2023.

   Takmer každý Žid v Európe sa dnes cíti ohrozený, povedal novinárom vo štvrtok 19. 10. 2023 predseda Európskeho židovského združenia rabín Menachem Margolin. Hovoril o prudkom náraste antisemitských incidentov v celej západnej Európe. Po vojne medzi Izraelom a Hamasom došlo k bezprecedentnému 1 200 %-centnému nárastu výziev na násilie voči Izraelu, sionistom a Židom“.
   celý článok v odkaze nižšie.

   https://www.hlavnespravy.sk/alarmujuci-narast-antisemitizmu-ohrozuje-europskych-zidov/3296360

   Pozn.: To luciferské – Divide et impera – platí stále, to znamená v t.č. moslim proti židovi (ev. opačne) a v zákulisí 3-tí hráč (hlavný organizér – Satanista-Iluminát) sa teší, ako mu to (zatiaľ) super funguje, pričom si treba uvedomiť ten fakt, že Satanistický kult nenávidí všetkých ľudí – a to bez ohľadu, či je to Žid, Arab, Američan, Slovan..

   K P.S.3 – Trochu inak – (jerry).
   Dnes som „náhodou“ natrafila na video (24:12 min), ktoré sa volá: „Bez slov, ale za tisíce slov..“

   Človek natočil večerný životný „kolorit“ – kultúru, hlavne mladých ľudí v centre večerno-nočnej Moskvy – vzdialenosť od BA cca 2000 km na Východ a od 6:23 min. do 18:55 min. skomparoval detto – z ulíc centra Londýna – cca 1600 km z BA na Západ, ako večerná kultúra a zábava mladých ľudí, vyzerá zas v tejto „vyspelej“ západnej demokracii. A od 18:55 min. do konca, zase prestrih na večerné centrálne ulice Moskvy.

   Pozn.: 1 – RaJ nám síce kapitalisti zrušili, ale Reštaurácie zostali a namiesto jedální, tu máme rôzne zahraničné kebabizne, Pizzérie, Hamburgárne atď. A hospody, Bary? Všade človečenská „plnka“, takže to finančné „peklo“, nebolo vo videu – pre „účastníkov zájazdu“ – zrejme vôbec relevantné a pálivé..

   Pozn.: 2 – Večerný centrálny Londýn, konkrétne – districkt SOHO a London-the Capital of GB, vyzerá už ako reálne multi-kulti „Predpeklie“ (neviem k tomu nájsť adekvátnejší terminus-technikus ..)
   A skutočnosť, že zo svojho najbližšieho životného prostredia, vyrobili „občania“ Londýna za pár hodín jednu tečúcu a nikde nekončiacu smradľavú skládku stovák ton odpadu bez toho, že by sa nad tým niekto vnútorne pozastavil, že – pre Krista Pána, v akom Inferne som sa to – ocitol ?! Všetkým tam – to „Predpeklie“, vnútorne prišlo ako niečo absolútne – normálne, ešte si tam sadli na chodník medzi tie odpadky a v pohode si – pojedali a popíjali (možno mimo kamery sa tam logicky – priživovali aj krysy a potkany..)
   A opakujem, nejednalo sa o žiadne moslimské getá – niekde na okraji Londýna.

   https://www.pokec24.cz/blog/clanek-i-video-beze-slov-ale-za-tisice-slov-aneb-rozdil-center-moskvy-a-londyna/

   P.S. Nie je vyhnutne nutné, aby ste presledovali celé video. Kľudne si ho môžete zostrihať, pretože pointa veci je nanajvýš – zreteľná..
   Vďaka za porozumenie!

 5. trochu jinak:

  RaJ (restaurace a jídelny) nám kapitalisti zrušili….
  …a jít dnes do hospody? Podívejte se na ceny. to je PEKLO!

 6. Gerhard Schröder: USA donutily Ukrajinu odmítnout mír s Ruskem.

  https://aktax.cz/gerhard-schroder-usa-donutily-ukrajinu-odmitnout-mir-s-ruskem/

 7. Biden prohlásil, že USA vybudují „Nový světový řád“

  https://aktax.cz/biden-prohlasil-ze-usa-vybuduji-novy-svetovy-rad/

  • Miroslav Čižmár

   To znamená, že idú do svetovej vojny. Iba víťaz svetovej vojny dokáze nastoliť svetový poriadok.

 8. Íránský ministr obrany brigádní generál Mohammad Rezá Aštíání v pondělním telefonátu se svým Syrským protějškem Alím Abbásem označil brutální agresi Izraelských okupačních sil proti Gaze za „politickou sebevraždu.“

  https://aktax.cz/iran-brutalni-agrese-v-gaze-je-pro-izrael-politickou-sebevrazdou/

 9. Na Zozname píšu že Putin mal zástavu srdca, kŕčovito sa zvalil na podlahu a prevracal oči.
  Tie kŕče by skôr naznačovali epileptický záchvat…. ale
  je dovolené písať médiám neoverené informácie označené ako mohol by , možno mal, pravdepodobne mal mať atď. Nový čas, Topky nemali by byť zakázané za neoverené správy? A to sa týka aj iných článkov a tie ich nadpisy, otvorím a obsah o ničom.

Pridajte komentár

*