Napriek tomu, čo vám hovoria médiá, vaša sloboda neprichádza z vakcíny


Print Friendly, PDF & Email

Napriek tomu, čo vám hovoria médiá, vaša sloboda neprichádza z vakcíny

(Matt Agorist, wakingtimes.com) – Vytvára sa presvedčenie, ktoré v súčasnosti šíria médiá hlavného a štátne úrady, že sa ľuďom môže znovu vrátiť ich sloboda. Stačí si len vyhrnúť rukáv a nechať sa zaočkovať.

Toto podporujú mnohí samozvaní odborníci, prirovnávajúc to doslova k „medovému motúzu aby dostali k zaočkovaniu viac ľudí.

„Je to podložené vedou. Je to rozumné. Znovu môžete objať svoje vnúčatá. Ak ste čakali na ostrihanie, na návštevu u zubára, teraz to môžete urobiť,“ povedal pre CNN bývalý riaditeľ amerického Centra pre kontrolu ochorení (CDC) Tom Frieden.

Predstava, že ľudia zo strachu z nakazenia sa vírusom COVID-19 odmietali objať svoje deti a vnúčatá láme srdce. Ešte znepokojujúcejší je však fakt, keď si niekto myslí, že sa na základe toho, či sa ľudia dajú alebo nedajú zaočkovať, môže tá sloboda udeliť alebo neudeliť.

„My vieme, že sa ľudia chcú dať zaočkovať, aby sa mohli vrátiť k vykonávaniu obľúbených vecí s ľuďmi, ktorých majú radi,“ povedala riaditeľka CDC Rochelle P. Walenskyová v minulotýždňovom vyhlásení.

„Sú isté činnosti, ku ktorým sa teraz v súkromí svojich domovov môžu plne zaočkovaní ľudia vrátiť.“

Podmieňovať slobodu vakcínou je opakom slobody

Okrem očividných problémov toho, že si ľudia myslia, že im vláda vie povedať, kedy a kde môžu vidieť a objať svoje deti a vnúčatá, je tu aj mlčky obsiahnutý princíp slobody. Vyžadovanie vakcíny za „slobodu“ je presným opakom „slobody“.

Ide o bohapusté vydieranie. Je irelevantné, či súhlasíte alebo nesúhlasíte s individuálnosťou voľby zaočkovať sa.

Aj keď veľa ľudí bude v týchto situáciách nútenej liečby a umlčiavania kritikov zrejme prevolávať vláde na slávu, váš osobný postoj k vakcínam by nikdy nemal viesť k strate slobody – u nikoho.

Nikto by nemal byť vládnymi reguláciami alebo spoločenským tlakom nútený k prijatiu nejakého lieku či liečby, vrátane vakcín, proti svojej vôli. To je samotný základ slobody.

Skutočná sloboda je vybrať si, či vakcínu chcete, alebo ju odmietnete. Je to úplne jednoduché. Mnohí ľudia by zo zaočkovania mohli mať prospech a malo by byť výhradne len ich voľbou, práve tak, ako sa možno niektorí ľudia rozhodnú nedať sa zaočkovať.

Naše individuálne slobody nám nie sú udeľované vládou ani výrobcami vakcín. Sú neodňateľné. To je samotný základ mnohých Ústavy a Listiny práv, kde sa uvádza:

„Tieto pravdy pokladáme za samozrejmé, že všetci ľudia sú stvorení ako vzájomne rovní, vybavení svojím stvoriteľom istými neodňateľnými právami a medzi ne patria život, sloboda a hľadanie šťastia.“

Nikde sa neuvádza, že nám naše slobody môžu odňať, keď sa rozhodneme nezaočkovať. Napriek tomu sa to však začína stávať bežnou predstavou, presadzovanou mainstreamom a vládou.

Hlavní útočníci na slobodu

Hlavný útok vedie istá Leana Wenová, pohotovostná lekárka a hosťujúca profesorka na Milkenovom ústave Fakulty verejného zdravotníctva Univerzity Georgea Washingtona a predtým zdravotná komisárka pre Baltimor.

V rozhovore pre CNN s Chrisom Cuonom Wenová vyjadrila svoju nespokojnosť so štátmi, vracajúcimi sa do normálu bez toho, aby ako dôvod pre ten návrat propagovali vakcínu.

„Potrebujeme im ujasniť, že vakcína je spiatočným lístkom k životu pred pandémiou,“ uviedla Wenová, dodajúc, že znovu sa otvárajúce štáty (ako napríklad Texas či Florida) neumožňujú vláde propagovať vakcínu ako vstupenku k normálu.

Ďalej naznačila, že pre znovuotvorenie potrebuje vláda zabezpečiť vyžadovanie vakcinácie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Máme veľmi, veľmi malé okno príležitosti pre naviazanie politiky znovuotvárania na stav zaočkovanosti,“ povedala.

Wenová ďalej vyhlásila, že sa slobody musia obmedziť, inak ľudia nebudú stáť v rade na vakcínu. Obyvateľstvo prirovnala doslova k somárovi, idúcim za medovým motúzom, teda za pred nimi sa pohojdávajúcimi ich slobodami.

„Lebo ak sa všetko znovu otvorí, čo bude tým medovým motúzom? Ako podnietime ľudí, aby sa dali zaočkovať?“ opýtala sa.

Nato vyzvala CDC a prezidenta Bidena o „oveľa smelšie vystupovanie“, aby ľuďom povedali, že ak sa dajú zaočkovať, môžu robiť všetky tieto veci… Inak budú ľudia chodiť von a užívať si tieto slobody aj tak.

Predstavte si ľudí túžiacich po slobode bez toho, aby ich nútili sa zaočkovať… hrôza.

Povolenie na núdzové použitie neznamená, že je to spoľahlivo overené a bezpečné

Mnohí vedci a zdravotníci posledných niekoľko mesiacov všetkých ubezpečujú, že táto vakcína je úplne bezpečná, tým, že bola schválené na základe núdzových opatrení, hoci neprešla – podľa definície – žiadnymi dlhodobými štúdiami.

Každý, kto tvrdí, že vie, čo sa stane o rok alebo viac po podaní tejto vakcíny, len vyslovuje hypotézy. V skutočnosti to dnes nevie nikto (hoc mnohí tušia a nie je to nič dobré).

Navyše, po očkovaní bolo len v USA hlásených tisíce úmrtí, a to aj vrátane úplne zdravých mladých ľudí. Lenže zakaždým, keď po očkovaní niekto zomrie, tak nám niekoľko dní po ich smrti povedia, že ich smrť nemala s vakcínou nič spoločné.

Hoci by to tak naozaj mohlo byť, samotné počty úmrtí po vakcinácii by mali byť dôvodom na dôkladnejšiu kontrolu.

V článku na stránke The Epoch Times, ktorý bol následne overený stránkou Newsweek a potvrdený ako pravdivý, sa počet úmrtí po vakcinácii blíži k 2 000 (k začiatku marca 2021, dnes je to už viac).

V e-maile pre The Epoch Times sa CDC vyjadrili, že k 8. marcu 2021 bolo podaných vyše 92 miliónov dávok mRNA vakcín proti ochoreniu COVID-19, pričom po vakcinácii došlo k 1 637 úmrtiam.

V období medzi 14. decembrom a 26. februárom bolo do systému pre zaznamenávanie nežiaducich následkov očkovania VAERS nahlásených 25 072 incidentov po očkovaní vakcínou mRNA buď od spoločnosti Moderna alebo Pfizer/BioNTech (jediné dve vakcíny podávané počas posudzovaného obdobia).

V súčasnosti sa na stránke VAERS zobrazuje len 1 136 úmrtí, lenže tieto čísla sú, podľa predstaviteľa CDC, ktorý kontaktoval Epoch Times, vyššie.

Tých 1 136 úmrtí predstavuje 4,5 percenta z celkového počtu nahlásených nepriaznivých účinkov. Z tých, ktorí zomreli, ich 94, alebo tiež 8,3 percent, zomrelo v rovnaký deň, ako boli zaočkovaní. Ďalších 150 (13,2 percenta) zomrelo na ďalší deň. Ďalších 105 zomrelo o dva dni a 68 o tri dni neskôr.

Celkovo ich do týždňa zomrelo 587 (51,7 percent), 215 zomrelo v rozmedzí 7 až 13 dní a 124 v rozmedzí 14 až 20 dní.

K 85,8 percentám úmrtí došlo u ľudí nad 60 rokov. U ľudí vo veku 20 – 29 rokov bolo 5 úmrtí, vo veku 30 – 39 rokov 10, vo veku 40 – 49 rokov 23 a vo veku 50 – 59 rokov 69 úmrtí.

Záver

Pri desaťtisícoch nepriaznivých udalostí, spolu s takmer 2 000 úmrtiami, hlásenými po podaní vakcíny, je toto významný štatistický údaj na to, aby sa aspoň vztýčila varovná vlajka a pokračovalo sa opatrne.

Lenže mainstreamové médiá, veľké technologické spoločnosti a tiež vláda sa rozhodli presadzovať tvrdenie, že vakcína je 100%-ne bezpečná a že ju potrebujeme pre slobodu. Naozaj nebezpečné časy.

Liečba osteoporózy

Autor: Matt Agorist, Zdroj: wakingtimes.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „Napriek tomu, čo vám hovoria médiá, vaša sloboda neprichádza z vakcíny“
  ???
  Prepáčte redakcia – poznám primer „Krovie sa chveje!!!“ – a čo?!

 2. aká šľachetnosť zrazu od nich – dlhovekú neslobodu nášho žitia nahradili slobodou umierania?

 3. https://zemavek.sk/historia-sa-opakuje-rakovina-verzus-ivermektin/
  História sa opakuje. Rakovina verzus Ivermektín

 4. https://www.naturalnews.com/2021-04-16-covid-19-injections-spreading-new-variants-coronavirus.html
  Covid-19 injections are spreading new “variants” of coronavirus
  Covid-19 injekcie rozširujú nové „varianty“ korona vírusu

  • Vďaka, Včelička – tento link mnohým čitateľom pomôže.

   My skúsenejší bádatelia vieme, že vírus prenášajú predovšetkým tí, ktorým ho priamo naočkovali. A možno aj tí, na ktorých ho preniesli zaočkovaní. Avšak zdraví nezaočkovaní by ho nedostali nikdy, keby nám poverení permanentne nezamorovali vzduch, vodu aj potraviny toxínmi, ktorými likvidujú našu prirodzenú imunitu, s ktorou sme sa narodili a mledzivom (kolostrom) ju podporili.
   Keď som bola dieťa, tak nie a nie pochopiť, PREČO si „láskyplný boh“ vyvolil na spoluprácu ten najskazenejší národ. To, že boh Sionu nemá nič spoločného s Láskou, Pravdou, čistotou, morálkou, ani so Stvoriteľom, teda s Otcom CELÉHO ľudstva (a nielen tej nosatej, krajne nenásytnej, lživej partie, teda skupiny samo-Vyvolených, kde aj panna dokáže do troch dní porodiť 33-ročného syna…) – to celé mi došlo až oveľa, oveľa neskôr…
   Zhrniem: umelo vytvorené vakcíny nechránia pred vírusmi; v lepšom prípade organizmus oslabia, v tom horšom poškodia; neraz spôsobili trvalú invaliditu či smrť. A sú hrozbou aj pre okolie. Takže – teraz na jar, kým ešte nie je dostatok živej potravy – zaočkovaným sa radšej, pokiaľ možno, vyhnúť. No a keď zozelenie príroda a bude v nej čo-to pod zub, potom sa ich už báť nemusíme – vakcínami neoslabovaný a surovými potravinami posilňovaný organizmus by si mal aj s umelo vytvorenou nákazou poradiť.

   • Melanie Howard

    Nanešťastie, všetci tie potraviny kupujeme a kupovať budeme . Všetci musíme piť vodu. Tak čo s tým? 🙁

    • už len budovať si prirodzenú imunitu – kupovať domáce potraviny (nie z reťazcov), jesť divé byliny… Často vetrať, chlórovanú vodu nechať v pohároch odstáť aj celý deň. Nápoje z obchodu (a ešte z plastov!) nekupovať vôbec. Z nápojov v skle – možno pivo, neviem. Ale sladené farebné nápoje určite nepiť. Chlieb – jedine kváskový. Variť si strukoviny. A dostatok čerstvej (aj ľahko zaparenej) zeleniny z čistého hospodárstva.

 5. Je to ako s Pc anivírovým programom… musíte vyrábať aj vírusy aby sa vám predával…

  • To patrilo k Jean…Covid-19 injections are spreading new “variants” of coronavirus

  • Presne, ametyst, je to obchod.
   …lenže komu budú predávať vakcíny, keď národ vykape?

   • Takže to obchod nie je, ale samofinancovaná autogenocída – po vzore tzv. Hitlerovho kata – keď si odsúdenci a ich rodiny museli financovať náklady s ich popravou gilotínou! Takto by tí zmrdi museli siahnuť do vlastného vrecka – aj keď samozrejme investovali do marketingu a výskumu genocídy. A to všetko vždy platí spotrebiteľ.

    Funguje to ako parná píla na spracovanie dreva – paru si vyrába z energie odpadového dreva.

    • Máš pravdu, Maroš, slovo obchod by kvôli správnemu pochopeniu čitateľa malo byť v úvodzovkách. Podobne aj slovné spojenie obchod s drogami, či aktuálny nonsens vakcína je sloboda.
     Vo voľných textoch sa často ponecháva priestor na dôvtip čitateľa, možno aj zámerne. Dokonca neraz aj v „odborných“.
     A čo hovoríš napr. na minulorežimový, z každého kúta na nás zízajúci oxymoron Bojujeme za mier! ?

     • Žiaden minulorežimový – svetový „mier“ je predsa svetový „dôvod“ prečo NWO. „Mier“ neprotivenia sa totalitnej svetovláde. Preto musíme bojovať. Keď si mám vybrať „mier“ = zmierenie sa s otroctvom – vyberiem si bojisko – ono to aj tak nič iné ako bojisko nie je. Proti nám má onedlho stáť umelá inteligencia – už len názov „inteligencia“ je sprostý marketing – doteraz nezvláda ani biolióntinu toho, čo mozog za sekundu – ha – a doteraz má problém so zložitou vetou. Takže v podstate – proti ľudstvu nebudú stáť ako subjekt nejaké super technológie, ale ak tak ľudia proti ľuďom. A vtedy v princípe nič nie je dopredu stratené.

 6. Pred 80-timi rokmi: „Arbeit macht frei“! Dnes: „Vaķzine macht frei“! Aká podobnosť nielen v názvoch, ale aj v systémoch!!!

  • a tych istych potomkov

   • Tí potomkovia sú dnes 27 členovia Európskej komisie, ktorí nie sú volení. Menujú ich zástupcovia farmaceuticko-chemického kartelu. A svojich zástupcov majú v jednotlivých vládach. EK má k dispozícii zase dosadených, nie volených 54 000 úradníkov. Títo tvoria nepreniknuteľnú stenu medzi EK a voleným Európskym parlamentom, ktorí nemá žiadne právomoci. 27 členovia EK prakticky vládnu Európe. EP je len také zdanie demokracie. A zhruba pol miliardy Európanov sa len diví a preklína to, čo prichádza z Bruselu.

 7. https://www.naturalnews.com/2021-04-16-naomi-wolf-bill-gates-destroying-western-freedom.html
  Naomi Wolf says Bill Gates is destroying Western freedom and ushering in a “bio-security state”
  Naomi Wolf hovorí, že Bill Gates ničí Západnú slobodu a uvádza nás do „biologicky bezpečného štátu“

  Bill Gates is a billionaire bully
  Bill Gates je miliardárový tyran

  More related news about Bill and Melinda Gates can be found at Evil.news.
  Viac správ spojených s Bill a Melida Gates môžete nájsť na http://www.evil.news

  evil v slovenčine znamená zlo

 8. Dobrý deň, zaujímavý názor ,
  Skutočná sloboda je nie je v tom, čo píše autor článku : Podmieňovať slobodu vakcínou je opakom slobody „ , akú si vybrať vakcínu si vybrať , či ju chcem alebo nechcem a odmietnem ju . Podstata je v tom, prečo nás nútia k tomu, čo vieme, že je podvod. Nemocný človek potrebuje pomoc, ale overenými liekmi nie obchodom zo zdravím, prostredníctvom “ liekov “ .
  Podstata je v tom odhaliť pozadie kapitalistického systému. A tou podstatou je zločin proti človeku, proti civilizácii ako ju poznáme, zneužívaním zdravotníctva .
  LB.

 9. https://www.naturalnews.com/2021-04-16-spike-proteins-pfizer-moderna-vaccines-clots-inflammation.html
  Spike proteins in Pfizer, Moderna Covid-19 vaccines linked to deadly blood clots, brain inflammation and heart attacks
  Spike protein vo Pfizer, Moderna Covid-19 vakcínach je spojený so smrteľnými krvnými zrazeninami, zápalom mozgu a srdcovými infarktami

 10. https://www.hlavnespravy.sk/po-vakcine-johnson-johnson-trpi-otec-siedmich-deti-cievnou-mozgovou-prihodou-a-je-ochrnuty/2505326
  Po vakcíne Johnson & Johnson trpí otec siedmich detí cievnou mozgovou príhodou a je ochrnutý

  „Mladý, zdravý“ otec siedmich detí utrpel mozgovú príhodu a je ochrnutý v kritickom stave po tom, čo dostal Covid injekciu od Johnson & Johnson

 11. Ide do tuhého, včera bolo v oficiálnych správach, že naša vláda dala EU súhlas, že na Slovensku sa nesmú používať iné vakcíny iba tie čo sú vyrobené na základe mRNA a ľudia, ktorí si dali pichnúť klasickú vakcínu, musia byť preočkovaní vakcínou mRNA. Tiež vláda odsúhlasil, že všetci obyvatelia budú zaočkovaní.
  Neviem síce o žiadnej klasickej vakcíne na covid, ktorá by bola na Slovensku k dispozícii, možno sa dali niektorí zaočkovať v zahraničí.

  • O klasickej neviem ani ja, možno tým myslia vektorovú od AstraZ, Sputnik či čínska..? Ale tým pádom by odstavili Sputnik.

 12. Žiadna vakcína nieje bezpečná, poznám štúdie!!!!
  Aj Polio je horor vakcína a ostatné tiež, bohužiaľ ľudia sa neinformuju z faktov…

 13. Toto video sa oplatí vypočuť, resp. prečítať preklad:
  https://gloria.tv/post/DVGUuT98wSPu1mDY2BPWZMcwp

 14. https://blog.hlavnespravy.sk/26541/nedajte-sa-oklamat-vakcina-nie-je-sloboda-vakcina-je-loz/
  Nedajte sa oklamať! Vakcína nie je sloboda! Vakcína je lož!

 15. https://tadesco.org/nemecka-politicka-promluvila-zaznam-z-mp4-prelozen/
  Německá politička promluvila. Záznam přeložen

  Koronavirus byl celou dobu jen záminka. A to teď musím říct naprosto jasně a zřetelně, viděla jsem to černé na bílém, vím, o čem mluvím. Jde hlavně o to, aby světová populace byla minimalizována a redukována. To celé bylo naplánováno už v roce 2019, když byla Merklová na setkání Bilderberger.

  Zamyslete se a připomeňte si ty jednotlivé výroky – ne, očkování nebude povinné, nyní se to stává povinností. Bez očkování nesmíš to a to, bez testu nesmíš nakupovat, … To všechno je už dávno naplánováno. Tak, to bylo zaprvé.

  Všechno nám odeberou, a to musím říct naprosto jasně. Už nemáme čas. Už nemáme vůbec žádný čas.

 16. https://childrenshealthdefense.org/defender/vaers-reports-clotting-disorders-all-three-emergency-use-authorization-vaccines/?itm_term=home
  Latest VAERS Data Show Reports of Blood Clotting Disorders After All Three Emergency Use Authorization Vaccines
  VAERS data released today showed 795 reports related to blood clotting disorders with 400 attributed to Pfizer, 337 to Moderna and 56 to Johnson & Johnson between Dec. 14, 2020 and April 8, 2021.

  Krátky obsah:
  Po všetkých troch vakcínach (Pfizer, Moderna, Johnson a Johnson) sa tvoria krvné zrazeniny.

 17. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vedlejsi-ucinky-ockovani-na-covid-19-ktere-v-televizi-neuvidite/
  Vedlejší účinky očkování na Covid-19, které v televizi neuvidíte

  Vedlejší účinky očkování na Covid-19, které v televizi neuvidíte. Jedná se o autentická videa osob, které postihly závažné vedlejší účinky.

 18. Dnešný článok Dr. Mercolu:
  https://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2021/04/17/the-ugly-truth-about-covid.aspx
  The Ugly Truth About COVID
  Nepekná pravda o COVIDe

 19. https://blogs.mercola.com/sites/vitalvotes/archive/2021/04/16/large-study-shows-rashes-are-a-covid-vaccine-side-effect.aspx
  Large Study Shows Rashes Are a COVID Vaccine Side Effect
  Veľká štúdia ukazuje, že vyrážky sú vedľajšie účinky z COVID vakcíny

 20. https://www.euportal.cz/Articles/43503-plosne-lockdowny-zivoty-nezachranuji-ale-naopak-zkracuji-cilem-soucasne-globalni-covidove-revoluce-je-trvala-totalita-at-uz-ji-nazyvame-velkym-resetem-ci-jinak.aspx
  Plošné lockdowny životy nezachraňují, ale naopak zkracují. Cílem současné globální covidové revoluce je trvalá totalita, ať už ji nazýváme Velkým resetem, či jinak

 21. Vakcinácia je alternatívne riešenie, ale na báze kvantovej medicíny len prvý krok
  na víťazstvo nad pandemiou….historické paralely existujú……Jozeft

  • „vakcinácia“ by mala byť výlučne na prírodnej báze – anorganickým chemickým zbraniam živý organizmus nerozumie a nedokáže ich vstrebať bez oslabenia až poškodenia orgánov

   • C-19 je biologická živá zbraň ….a Emily Tvoja veta „vakcinácia by mala byť
    výlučne na prírodnej báze“ je 100 % východisko, na báze fenoménu A.Einsteina a chápania života a zdravia človeka v interakcii genómu včely a človeka…
    je to na dlhšiu reč, túto alternatívu mám na báze superintuície a imaginácie
    po prežitej klinickej smrti a VŠ štúdia objasnenú a spracovanú…
    ak Ťa táto téma oslovuje, súhlasím aby Ti redakcia dala moju mailovú adresu a môžeme spolupracovať na odbornej úrovni……

    • Je mi jasné, Jozeft, že Covid-19 je biologická zbraň (len mi nebolo jasné, aký pôvod vakcíny máš na mysli).
     Táto oblasť zdravovedy je moja srdcová záležitosť…áno, Jozef, mám záujem, aby mi redakcia dala Tvoju e-adresu.

     Takže, redakcia, odošlite mi, prosím, Jozefovu e-adresu. Ďakujem.

 22. Jednoduchá

  …presne tak Maroš, sloboda neprichádza z vakcíny…a presne tak ako to spomenul David Icke v 1 príspevku ,,Ľudia sa začínajú zobúdzať“ …..a ja verím tomu, že zostanú už ozaj ZOBUDENÍ………

 23. Mila redakcia a spolucitatelia. Ja si myslim ze ziadnu slobodu nam nechcu vratit. Tym sami priznavaju ze nam ju zobrali. A este jedna vec keby sa Slovaci a vsetci ludia na planete rozhodli ich ignorovat a nepozerat spravy a media tak by tu ziadna pandemia nebola. Sami si ju berieme ked sme si davali do obchodu tie nahubky uz respi. A testy? Ved uz bez testu nikam nepojdete. Toto je ta sloboda. Uz nezaockovanych nebudu chciet nikde pustit. Len mozno do obchodu. To je ta sloboda. Len bude horsie. Ludia na SR nemaju gule sa spyknut proti vlade ani keby im umieral niekto velmi drahy na tu zmutovanu chripku. Daju si ti nasi Slovaci siahnut na vsetko na svoju slobodu a nekonciace tyranie do nosa, na dusiace deti a na blizkych v nemocnici ktoreho nemozu ist navstivit. Dokedy este ludia to ma zaist aby sa uz Slovensky narod zobudil??? Nikde. Slovaci su budu poslusny a utlacany.

  • Zvykne sa vravievať: „Slobodu vám nikto nemôže vziať, ani darovať. Slobodu môžete len dobrovoľne odovzdať.“

   Netreba si slobodu ani brať späť. Úplne postačí, aby sa jej ľudia prestali dobrovoľne vzdávať.

  • Ale su prevadzky kde sa da bez ruska… A tam nosim plnu penazenku.. A ine vlastne ani nepotrebujem. Sloboda nie je nutne cestovat daleko. Slobodne sa smejem na svojej ulici.. Slobodne si myslim to co chcem a tak aj konam. Je to na dlho cez mobil pisat.

 24. Jednoduchá

  …súhlasím s názorom redakcie…….milá Emily, teraz je za nami tma, lebo je už večer, a pred nami temnota, lebo slniečko teraz spí :-(….:-)…….nebuďte z toho taká smutná, určite to pôjde k lepšiemu !….dobrú noc a pekné sny :-)…….

 25. Jednoduchá

  …p.Dušan, robíte to výborne!…..akurát 1 vec mi napadla, či už je človek bez rúška alebo s ním, VŽDY treba mať nielen tú peňaženku, ale aj tie peniažky v nej, bez nich sa človek môže tak akurát po obchode prejsť a nakoniec odíde bez nákupu :-(….:-)…..

 26. Jednoduchá

  …v poriadku Emily, ja viem ako to myslíte, len som vás chcela trochu ,,naladiť na inú nôtu“…….stále však treba veriť, že sa to bude meniť, pre väčšinu z nás k lepšiemu ……

Pridajte komentár

*