Môže Vás Vaša domáca wi-fi pomaly zabíjať?


Print Friendly, PDF & Email

domaca-wifi

Žijeme v modernom svete. Tento moderný svet nám prináša množstvo otázok, na ktoré ešte nevieme s určitosťou odpovedať.

Časom však prídeme na to, že práve vymoženosti nášho sveta nás pomaly ale isto zabíjajú, aj keď si to nechceme pripustiť. Podobné otázky by sme si mali položiť aj v prípade rozumného používania mobilných telefónov alebo domácej wi-fi siete.

Čo ak za zhoršeným zdravotným stavom Vás a Vašej rodiny je práve domáca wi-fi?

Samozrejmosťou nášho každodenného života sú dnes mobilné telefóny a wi-fi zariadenia, ktoré nás obklopujú 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Nanešťastie, posledné štúdie nám čoraz viac prezentujú až horibilný obraz o tom, ako tieto zariadenia ničia naše životy – mentálne, ale aj fyzicky.

Pozrime sa preto spolu na to, ako nás tieto zariadenia postupne dovedú doslova až k smrti.

Nespavosť

Máte problém s nespavosťou? Celú noc sa prevaľujete v posteli a neviete prečo? Vaša zapnutá wi-fi alebo telefón, ktorý máte na stolíku pri hlave môže byť tou skutočnou príčinou.

Štúdia z roku 2007 má v tom úplne jasno. Ak počas noci nechávate svoju wi-fi zapnutú alebo ležíte vedľa svojho najlepšieho priateľa – mobilného telefónu, vytvárate si z dlhodobého hľadiska garantované problémy so spánkom.

A preto jedna dobrá rada: Pre kvalitu Vášho spánku skúste na noc vypínať Vašu wi-fi. Navyše, ani zapnutý telefón nie je práve to najvhodnejšie mať počas spánku pri hlave.

Poškodzujú rast buniek

Štúdia uskutočnená na dánskych deťoch odhalila problémy s koncentráciou u detí, ktoré zaspávajú vedľa zapnutého telefónu.

Ďalšia štúdia ukázala, ako wi-fi zariadenie v miestnosti dokáže úplne zastaviť rast rastlín. O podobnej štúdii sme písali aj v tomto článku.

Znižujú mozgovú aktivitu

Kvôli problémom dánskych detí s koncentráciou sa vedci pokúšali zistiť, čo vlastne 4G žiarenie z telefónu u detí spôsobuje.

Liečba osteoporózy

Výsledky boli viac než šokujúce. Vplyvom tohto žiarenia dochádza k zníženiu aktivity mozgu u detí.

Potrebujete viac?

Pri ďalšom testovaní bola skupina 30 zdravých mužov a žien vystavená wi-fi žiareniu.

Najprv bola skúmaná kapacita pamäte bez wi-fi žiarenia a následne na to boli testovaní jedinci vystavení jedno-hodinovému wi-fi žiareniu.

Čo si myslíte, čo sa zistilo?

Nanešťastie pre ženy, v tomto prípade vyšli z tohto testu horšie. Po jedno-hodinovom pôsobení wi-fi žiarenia na ženský mozog sa zistilo, že ženský mozog sa začal spomaľovať…

Nestojí toto aspoň na zamyslenie?

A aby ženy neboli jediné, ktoré pod vplyvom wi-fi žiarenia sú poškodené, poďme sa pozrieť, čo vyzistila skupina ďalších vedcov v skúmaní wi-fi žiarenia na mužské pokolenie.

Je to to najhoršie, čo môže skutočného muža postihnúť. Výskum jednoznačne potvrdil, že žiarenie ovplyvňuje mužskú plodnosť, vďaka nemu sú spermie pomalšie a pri dlhodobom vystavení muža takémuto žiareniu dochádza až k poškodeniu DNA.

Ako ste si mohli prečítať vyššie, vedeckých výskumov a jasných dôkazov o tom, ako žiarenie z našich mobilných telefónov a wi-fi poškodzuje naše zdravie, je dostatok. Avšak vieme si dnes predstaviť život bez nich?

Záver

Na Záver Vám prinášame prehľad patológii, za ktorými môže byť práve Váš mobilný telefón alebo domáca wi-fi sieť:

 • Leukémia u detí
 • Nádor na mozgu
 • Malígny melanóm
 • Astma
 • Kardiovaskulárne ochorenia
 • Poškodenia Imunity
 • Hormonálna nerovnováha
 • Niektoré ľahšie formy cukrovky

Okrem uvedených môže wi-fi vyvolávať tiež poruchy spánku, bolesti hlavy, Alzheimerovú chorobu a poslednú dobu veľmi časté poruchy u detí známe ako ADHD.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Článok pripravený v spolupráci s www.drbuzgi.sk

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Rudo - elektrosmog

  Poškodzovanie zdravia mikrovlným žiarením novodobou technikou si ľudia nevšímajú až vtedy keď sa necítia vo svojej koží a začínajú pociťovať, stres, nervozitu, zlé trávenie, nespavosť a pozorujú na sebe nekonečnú únavu.

  Doktori nám príčinu zhoršeného zdravia so zničeným metabolizmom nevedia vysvetliť hoci pravou príčinou sú žiarenia z GPZ a elektrosmogu radšej o tom o tom mlčia a skôr nám ponúknu jeden z množstva psychotropných liekov na predpis.

  Úrady nám o tom všetko taja a tak sme odsúdení na pospas len kvôli tomu, že na svete je až 75% vedcov a vlád je skorumpovaných a jedná štvrtina z nich pracujúca pre naše blaho proti ním absolútne nič nezmôžu a tak sme žiaľ odkázaní riešiť to zlo sami.

  Mobilný telefón nám poškodzuje zdravie ako uvádzate len keď je zapnutý v pohotovostnom režime položený na nočnom stolíku v blízkosti hlavy, ale ten náš miláčik nám poškodzuje zdravie ak je priložený rovno na mozgu s ohrozujúcim kmitočtom 900 až 1800 MHz až o 70 krát viac.
  Všetci tí čo bývajú v bytových domoch nám môžu potvrdiť koľko WIFI ich ožarujú od susedov spočítaním pri kliknutí v pripojeniach na svojich PC ešte vyššou frekvenciou.
  Koľko vysielacích a prijímacích antén mobilných operátorov nás ožaruje takmer z každého 4. bloku a ďalších TV a rádiových vysielačov.

  Dnes nám už výrobcovia presných meracích prístrojov na meranie elektrosmogu ponúkajú prístroje na meranie všetkých škodlivých kmitočtov, len čo z toho, že nás prístroj informuje o neželanej škodlivosti z elektrosmogu a žiadne kroky s tým nik ďalej nepodnikne a zostáva nám len jediná možnosť odsťahovania.

  https://www.youtube.com/watch?v=sn2yNJH7i1s

  http://elektrosmog.voxo.eu/rizika-ziarenia

  https://www.google.sk/search?num=50&site=&source=hp&q=skodlivost+wifi+ziarenia&oq=%C5%A1kodlivos%C5%A5+wifi+%C5%BEiareniu&gs_l=hp.1.0.0i22i30.1582794.1582794.2.1584802.1.0.1.0.0.0.0.0..0.0….0…1c.1.64.hp..0.1.14.eB7LYUA_I2Y

  http://www.voxo.eu/elektrosmog/frekvencie-zvuky

 2. Bez wifi se neobejdu doma ani v práci, proto mě jeho vliv na zdraví zajímá, vážně zajímá. Ale článek, který jen vysype z rukávu pár nepodložených tvrzení a v závěru se dovolí holedbat tím, že přinesl jasné důkazy, je jen strašák a novinářský guláš horší než články v bulváru. Nehledě na to, že některá tvrzení odvolávající se na „studie“ jsou úplné nesmysly. Např. wifi máme v kancelářích i doma všude a žádné květiny nám růst nepřestaly, ani ty, které stojí hned vedle antény wifi routeru. Proto jsem přesvědčen, že i kdyby byly výsledky studií pravdivé, jsou v tomto článku překroucené. Také bych mohl napsat, že radioaktivita ničí geny a zabíjí. Ano, ale kdo z vás doma nemá přirozené radioaktivní záření vycházející ze zemské kůry? Záleží tedy především na správné interpretaci takových studií. Proto jsem napsal, že tento článek je jen snůška nepodložených tvrzení a žádné důkazy nebyly čtenáři předloženy. Až autor uvede konkrétně, o jakou studii šlo, jak silné wifi záření bylo použito a alespoň ve statistických číslech uvede míru působení, tak se můžeme bavit o hodnověrné informaci. Radek

 3. Rudo - elektrosmog

  Radek, dojímam sa,že si tiež jeden z mnohých pritakávačov zo štátnej správy,keď si tu prispel ako upokojovač a spochybňovač zla ako slniečkar z dajakej mimovládnej neziskovky,alebo z niektorých skeptických klubov a o nebezpečných mikrovlných žiareniach nemáš ani len potuchy.

  Na celom svete boli uskutočnené presne štúdia o tom s varovaním ľudí na mnohých miestach zamoreným elektrosmogom, aby poznali príčiny chorôb z technických žiarení.

  A čo sa týka niektorých druhov rastlín, zvierat a ľudí tiež ti o tom chýbajú poznatky o ich citlivosti na GPZ a elektrosmog tým, že citlivým rastlinám, zvieratám a osobám škodí menej ,alebo absolútne nič a naopak málo citlivým z troch skupín to mikrovlné žiarenie ešte pomáha ako žihľave ,mačkám a necitlivým osobám, len tých je na celom svete cca 7%.

  Zo zemskej kôry neuniká plyn radón všade tam kde neexistujú ložiska uránovej rudy ale len tam kde sa urán vyskytuje a výnimku môžu tvoriť i tektonické zlomy a meranie radónu sa robí na Slovensku aj v Čechách.

  Podložené pravdivé štúdie a tvrdenia o škodlivosti elektrosmogu existujú a množstvo chorých ľud z ich dôsledkov,len sa nemôžu dostať na svetlo sveta verejnosti skoro so žiadnych medií a tak zostali i naďalej v podzemí.

  • Rudo, děkuji za Vaši reakci, jsem tomu rád, že omezení elektrosmogu obhajujete. Mrzí mne však, že si hned děláte o komentátorovi jasné avšak nepravdivé závěry, že jsem snad z nějaké vládní organizace či jiného spolku. Jako většina z nás tady v Česku bojuji sám za sebe.

   Když jsem článek začal číst, doufal jsem, že se dozvím nějaká podložená fakta o škodlivosti wifi a elektrosmogu. Místo toho jsem ale zase jen obdržel seznam negativních vlivů, jak bývá v takových článcích neblahým zvykem. Článek vyjmenovává kde co od nespavosti, přes vlivu na rostliny až po poruchy plodnosti, ale ani jednou není uvedena míra rizika. Jestli se nespavost působením wifi prokázala u jednoho ze sta nebo u devíti lidí z deseti. Jestli má na uvedené škodlivé jevy vliv slabé wifi „od souseda“, to ve vedlejším pokoji, wifi přímo vedle postele a nebo jestli se škodlivý vliv wifi projeví až u silnějších zdrojů používaných průmyslově. Nic takového ani v náznaku článek neobsahuje. Proto stále trvám na tom, že článek je jen hloupý strašák na lidi, který nic konkrétního neříká. Stále jen tvrdí, že cosi bylo prokázáno a že je to jasný důkaz, ale z hlediska vědeckého nemá tento článek vůbec žádnou hodnotu.

   Ještě pokud je o onen radon, tak se Rudo naprosto mýlíte. Nevím jak u Vás, ale u nás v Brně má povinnost měřit radon každý, kdo začne stavět obytný dům. Většinou se naměří míra rizika radonu střední a stavba není v Brně zkolaudována, pokud nemá v základech certifikovanou protiradonovou izolaci. To znamená, že riziko radonu je tady všude. Ovšem co lidé, kteří bydlí v domech už dávno postavených? Ty s radonem musejí žít a žili s ním i naši předkové, naštěstí ale neměli tak dobře utěsněná okna.

   Takže za mne shrnuji: O škodlivosti wifi zveřejnit měřitelná fakta, statistiky, odkazy na zmiňované studie a ne jen uvést seznam padesáti škodlivých vlivů. Pak budu spokojeným čtenářem a budu moci pouvažovat o tom, zda mi to wifi stojí za to.

 4. Kto by mal pochybnosti o tom, že je žiarenie z mobilov, wifi, parazitné frekvencie škodlivé, nech ma prosím kontaktuje. Keď testovali vplyv žiarenia na ľudský organizmus, zapli žiarenie len na pár minút. My sme v reálnom živote v tomto žiarení 24 hodín neustále. Nedá sa to ohmatať, nepáchne to, nevidno to, čiže veľa ľudí s myslí, že problém neexistuje.

Pridajte komentár

*