WEF vyzvalo vlády, aby finančne zablokovali občanov, ktorí veria konšpiračným teóriám


Print Friendly, PDF & Email

WEF vyzvalo vlády, aby finančne zablokovali občanov, ktorí veria konšpiračným teóriám

(Sean Adl-Tabatabai, The People’s Voice) Svetové ekonomické fórum (WEF) vyzvalo vlády na na celom svete, aby vytvorili „čierne zoznamy vylúčených ľudí“, ktorí veria v takzvané „konšpiračné teórie“ a zablokujú im prístup k financiám.

Jeanne Bourgaultová, prezidentka a generálna riaditeľka Internews, medzinárodnej neziskovej organizácie, ktorá financuje médiá po celom svete, sa počas davoského konferenčného panelu s názvom „Defending Truth“ zaoberala tým, ako zabrániť šíreniu toho, čo považuje za „dezinformácie“.

„Globálna dôvera v inštitúcie klesá, čo sa odráža v tom, že len 40% ľudí trvalo dôveruje správam. Posilnenie mediálnej informačnej gramotnosti používateľov internetu, zlepšenie integrity informácií a zvýšenie transparentnosti sú životne dôležité pre riešenie šírenia nepravdivých informácií,“ uvádza sa v opise štvrtkového zasadnutia WEF.

Podľa portálu Theblaze.com účastníci diskusného panela, vrátane Bourgaultovej, sa snažili odpovedať na otázku: „Aké kroky musia zainteresované strany podniknúť, aby zachovali zdravý ekosystém dôvery?“

Bourgaultová vysvetlila, že jedným z najefektívnejších spôsobov, ako zabrániť ľuďom, aby boli vystavení takzvaným „nepresným informáciám“, je vytvoriť zoznamy alebo príručky pre inzerentov, ktoré im povedia, kde majú a kde nemajú míňať peniaze za reklamu.

„Dezinformácie zarábajú peniaze a my musíme tieto peniaze vystopovať a v spolupráci najmä s globálnym reklamným priemyslom ich zablokovať,“ povedala Bourgaultová.

„Veľa z reklamných peňazí ide na dosť zlý obsah. Takže musíte naozaj tvrdo pracovať na čiernych zoznamoch (závadných subjektov) alebo bielych zoznamoch (schválených subjektov), aby ste sa pokúsili nasmerovať svoje peniaze za reklamu na dobré správy a informácie. Myslím presné a relevantné správy a informácie.”

Bourgaultová vyjadrila frustráciu nad tým, že platformy sociálnych médií nezamestnávajú dostatok „ľudí zabezpečujúcich dôveru a bezpečnosť“ na monitorovanie a odstraňovanie „dezinformácií“ zdieľaných na ich platformách.

Podľa webovej stránky Internews sa táto nezisková organizácia snaží pomôcť ľuďom na celom svete získať prístup k „dôveryhodným správam a informáciám, aby mohli robiť informované rozhodnutia o svojich životoch a domáhať sa zodpovednosti u politikov“.

„Školíme novinárov a aktivistov v oblasti digitálnych práv, bojujeme proti dezinformáciám a ponúkame obchodné znalosti, aby sme pomohli médiám stať sa finančne udržateľnými,“ uvádza sa na ich webovej stránke.

Liečba osteoporózy

Cieľom organizácie je „odstrániť dezinformácie určené na manipuláciu volieb, narúšanie verejnej diskusie, podnecovanie násilia alebo podkopávanie verejného zdravia“.

Internews tiež uvádza, že je potrebné, aby platformy sociálnych médií boli zodpovedné za zabezpečenie toho, že „kvalitné informácie“ zdieľané v online prostredí budú uprednostňované, zatiaľ čo „dezinformácie“ budú odstránené.

Věra Jourová, česká podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť, uviedla, že dezinformácie predstavujú výzvu na posilnenie globálnej bezpečnosti a spolupráce.

„Dezinformácie sú bezpečnostnou hrozbou. A možno si to mnohí nevšimli, ale bolo súčasťou ruskej vojenskej doktríny, že začnú informačnú vojnu. A teraz sme v nej,” skonštatovala Jouravá.

„Ako o tom uvažujeme my v Európskej únii? Zameriavame sa na zlepšenie systému, v ktorom ľudia získajú správne fakty.“

Jouravá tvrdí, že EÚ sa nesnaží cenzurovať názory ani jazyk (Poznámka redakcie: Isteže nie, no presne to robí!).

Pokiaľ ide o to, aké kroky EÚ podniká, aby zabránila šíreniu nepravdivých informácií, Jourová poznamenala, že spoločnosti sociálnych médií sú teraz zo zákona nútené odstraňovať dezinformácie.

Dodala tiež, že „konečným riešením“ na vyriešenie problému takzvaných falošných informácií je „vymáhanie práva“. Jouravá poukázala na nárast antisemitizmu a poznamenala, že dezinformácie zdieľané online môžu viesť k fyzickým hrozbám.

Stop Candida

Autor: Sean Adl-Tabatabai, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Vsetci co sme nezaockovani, sme UZ davno na ciernom zozname. Lebo zdravotnictvo.

  • To tu bude liduprázdno.Já si myslím,že bohatě bude stačit ten očko úbytek.I když jeden neví.

   • :- )
    asi tak, ako hovoríš

    • Joj

     Dovolím si tu pokračovať vo vašej načatej téme a výzve z minula. Bol slnečný víkend a mal som čo robiť. (šípky, huspenina, pranie, drevo…)

     Vyskúšam môj doterajší pohľad a poznanie.

     Otázka života, vesmíru a vúbec. Zjavne sme v matrixe, čo si nemyslíme len my, ale aj veľa mudrcov pred nami. Mája, ilúzia a podobne. OK. Kto ju vymyslel a na čo vlastne. Celkom slušne to približujú upanišády a védy. Ale v podstate, všade je kus nejakého poznania, ktoré dopĺňa možný dočasný obraz, ako by to asi mohlo byť.

     Povedzme že na začiatku akože všetkého nebolo nič a všetko zároveň v nevyjadrenej potenciálnej forme nám nepredstaviteľnej. ( to na konci sveta za tým plotom, alebo Brahmova noc )

     Všetko, stále a všade. Niečo, niekedy a niekde. Nič, nikdy a nikde.

     Tak sa akože niečo (nazvime si ho familiárne Boh) vymyslelo v nejakej myšlienkovej nehmotnej forme. Akože nejaká bytosť. A teraz. Si tak BOLO a že čo ďalej. Je to SAMO len tak, tak si vymyslí pre SEBA len tak s pasie, lebo šak čo bude robiť, všetko všetulinko. Ale furt je SAMO. No tak čo ? Že aby to bolo zase trocha zábavné. Tak sa to nejak skopíruje a vytvorí si to jednu, dve, x kopií. OK.

     No ale kópie majú tú istú kvalitu, ako samotný originál a v podstate sa to pozerá akože do zrkadla SAMO na SEBA. Rozpráva sa to akože SAMO so SEBOU. Má to to isté poznanie, schopnosti, múdrosť, všetky atribúty SAMÉHO SEBA. Takže akosi stále to isté akože. Tak čo ďalej.

     Tak tým svojím kópiám, klonom odoberie všetko poznanie. Na komplet delete, reset, formátovanie. Ešte stále sme akože v NE-hmote. V neprejavenom. Len nejaká myšlienková forma čohosi. No a zrazu má okolo seba detičky, individuálne nehmotné duchovné bytôstky, ktoré po sebe čumia ja myši vyorané z brázdy. A že čo. Tak sa s nimi ich stvoriteľ snáží baviť, smiať, zabávať. A nič. Nechápu. No šak, jak by mohli, keď majú Žiadne poznanie- šak delete bolo. Tak im akože začne v myšlienkových formách vysvetlovať. No a oni (akože vlaste už MY) furt nič.

     ON už má všetko vymyslené, trebárs taký MED. A naznačuje, med, sladký, vláčny, včely, kvety…nó. A my furt nič. NO tak čo. Tak vymyslí nejakú ďalšiu formu výučbového programu pre bytôstky, aby vlastne pochopili, že ako to on všetko myslel a vymyslel.

     Nejaký akože prvý matrix. Hmota. Ó hlubino myšlení…vytvorím pre Vás dokonalý nástroj na poznávanie, ktorého súčasťou bude biologická zložka a to sa bude volať…a po miliardy rokov…

     Počítačová hra, simulátor, perfektný, dokonalý. Na atóm a kvark presný.

     A tak dá k dispozícií nejakým akože prvým akože všetko všetulinko, dobro, zlo, plus, mínus, svetlo, tma aby mohli pochopiť. Nastaví pravidlá a dá SLOBODNÚ VôĽU, že robte si čo chcete, učte sa ako chcete, ako dlho len potrebujete, milujte sa, vraždite sa, šak je to len simulátor, výučbový program.

     A tak možno nejak začala prvá hra. A si Bytosti zrazu pomysleli, že sú ako ON a dali sa možno myšlienkovo na jeho úroveň a si vymysleli ďalšie a ďalšie matrixy a výučbové programy. Nezačína to už znieť akosi povedome ? Ale aj oni sú v nejakom Matrixe hmoty, matrix v matrixe. Multidimenzionalita v multidimenzionalite.

     Vesmíry vo vesmíroch, paralelné v paralelných. To je už dnes aj temer dokázané. Teoreticky. Ale prakticky to ešte nevieme presne uchopiť a pochopiť. Ale máme všelijaké prežitky, zážitky, poznania, nepoznania a skladáme, kto teda chce. Kto nie, ide si svojou cestou, svojím matrixom a zažíva, pre čo sa on sám rozhoduje.

     Je to tak neskutočne vykombinované, vymyslené, že sa to javí nepochopiteľné, ale kto má skutočný záujem, kto hľadá, báda, ňúra, študuje, žije to, tak mu je postupne ukazované viac a viac.

     Sme v nejakom jednom z X konštruktov matrixu, v hmote s určitými parametrami a pravidlami od „Tál po Tál“ a učíme sa, kto teda chce. V podstate všetci, len niekto vedomejšie a niekoho to preplieskava intenzívnejšie.

     V postupnosti poznania až k samotnému zdroju je X všelijakých bytostí nad nami a nad nimi a nad nimi. A X svetov, vesmírov, planét a matrixov. A to sme len v hmote. A v nehmotnej forme ešte ďalej a ďalej a ďalej…

     A dokedy ? Až kým nebude Poznanie všetkého, stále a všade. Niečoho, niekedy a niekde. Ničoho, nikdy a nikde.

     Toť výsledok 30 ročného čítania, skúšania, stretávania sa, hľadania poznania v tomto jednom živote. A koľko ich už bolo ? A aké ?

     Také zážitky, prežitky, skúsenosti, poznania, že sa rozum zastaví, že ako je to vôbec možné, ako je to kurňa vymyslené. Lebo keď zažijete SCI-FI na vlastnej koži, tak vám môže, kto chce, čo chce rozprávať…temer nič ešte neviem, taká nejaká prťka, ale temer nič…jahoda, včela, čerešňa, strom, voda, vzduch…ešte ani šajn nemáme jak !

     A to je len môj pohľad v tomto konkrétnom živote. Každý z vás má svoj. 8 miliárd a to je len táto zem.

     A máme ešte mier u nás a blahobyt. Čo sa naučíme, keď bude vojna, hlad, blázninec. Keď sa nedohodneme a nebudeme spolupracovať a jeden druhého osočovať a urážať. Naučíme sa. Že máme inak, spolupracovať, pomáhať si a tak sa môžme posunúť efektívnejšie. Ale pre určité bytosti je potrebná iná škola. Zjavne pre veľkú väčšinu. OK. Slobodná voľba.

     V tom je tá sloboda, že VIETE, že ste v matrixe, že nikdy nezomierate a kráľovstvo nebeské máte vo svojej mysli a vo svojom srdci a stále so sebou.

     Stvoriteľ dal dokonalú školu s pravidlami a prečo by do nej šahal.

     A každý, čo mu vyhovuje, čo sa mu páči, čo jeho srdce ráči…v matrixe času dosť…nekonečne dosť.

     Berte, neberte, verte, neverte, dôverujte, preverujte, zahoďte, žite si čo len chcete…

     Nedá sa napísať všetko, čo za 30 rokov človek naberie, to je už potom na osobnú debatu.

     • reagoval som práve teraz na tvoj príspevok z „minulého“ článku.
      Prečítaj si, ak súhlasíš s mojou prosbou pre redakciu, podpor ten návrh

      a ak bude redakcia súhlasiť s návrhom, tak tento tvoj príspevok poprosíme tiež prehodiť do diskusie nového článku

     • Objektívne

      Dovolil by som som si podotknúť, že niečo také ako paralelné svety je len teória. My v podstate nevieme ani to, ako vznikla Zem. Sú na to rôzne teórie, ale bohužiaľ len teórie. Neexistuje potvrdenie pozorovaním. Teória bez potvrdenia je stále len teóriou. Ako vznikol Mesiac je ešte väčšou záhadou, pretože už Carl Sagan hovoril, že Mesiac by nemal byť tam kde je. Bohužiaľ aj on musel kapitulovať ked chcel naďalej pokračovať vo vedeckom bádaní a povedal: „tak dobre, nevieme teda nič!“.

     • Objektívne

      V podstate sú všetko teórie, aj keď to sem tam sedí vo výpočtoch a rovniciach. Tak ako bol v minulosti najmenší prvok zrnko prachu a elektrina akože neexistovala. Všetko je tu od začiatku, len my ešte nemáme software na to aby sme to pochopili a uchopili. Aj keď by ste boli prekvapený, čo všetko je v šuflíkoch na patentových úradoch a v tajných vojenských laboratóriách. Nič nové pod slnkom nehovorím.

      Nejaký kvantový fyzik Marcus Chown v jeho knihe popísal, že mu vyšlo podľa prepočtov a teórií ktoré už zahŕňajú kvantá, že gravitácia vlastne neni to, čo sme si doposiaľ mysleli. A že vlastne by sme mali v pohode lietať a levitovať.

      A je zaujímavé, že tu máme na okolo seba všelijaké bytôstky, ktoré tieto jeho teórie potvrdzujú. A nie len tieto. Všelijaké „zázračné“ vyliečenia a zmiznutia obličkových kameňov, nádorov, cýst, výrastkov, popálenin, zhojené zlomeniny (keď kmeň aboriginerov spieva kostiam), ľudia s prerušenou miechou chodia a iné srandy. Snívajú sa ľuďom sny, ktoré sa stanú do mesiaca, roka, desiatich reálnou skutočnosťou. Do chute, farby, obrazu, pocitu, do bodky presne. To je ako možné ? Alebo to vidíte len tak, ako keby vám to niekto premietne na virtuálny obraz do priestoru. To je ako možné, to čo vlastne tu všetko je okolo nás.

      To už nie sú teórie, ale realita nejaká.

      Aká. To je už na každom, či ju bude skúmať, hľadať odpovede. Alebo si odpoveď večer naleje pri nárkoze a čumí na správy alebo celebrity.

      Kníh, informácií na milú Jarmilu. 5 životov málo na prečítanie všetkého, čo bolo popísané.

      Každému, co je libo. Aká teória komu sedí, takú si žije a tá mu aj donesie nejaký výsledok. Aký ? No ta sa už musíme nechať prekvapiť. Možno…

    • Jop

     Dobrý nápad.

     Bádateľ by mal byť a aj je bádateľ. Vďaka redakcii za túto stránku a priestor.

     Nápis nad vchodom do Apolonovho chrámu, veštiarne v Delphách :

     Nosce te ipsum / Gnothi seauton – Poznaj Sám Seba

  • Ja si zasa vediem zoznam všetkých kovidzmetkov z môjho okolia, ktorí v dobe kovidpodvodu boli aktívni. Niežeby som na nich zabudol ale keďže ich je veľa tak si radšej vediem evidenciu. A pridávam k nim aj milovníkov modro-žltej fašistickej mašinérie – tých postupne v zozname pribúda. Nedávno som šiel v rámci „buď fit!“ na bicykli cez jednu dedinku a čo nevidím – v jednom okne rodinného domu bol vystavený nejaký cca 25 – 30 CM vysoký myšiak – plyšiak a bol od vrchu do pol pása modrý a od pol pása žltý. Bol tak v rohu okna a pekne „nalepený“ na skle aby ho bolo dobre vidieť – aby akoby dával vedieť „tu sme, sme vaši, hlásime sa k vám (k banderovcom)“. Dúfam, že sa ten občan ktorý ho tam umiestnil čoskoro dopátra pravdy a hodí plyšiaka do kachiel.

  • Někteří z těch nezaočkovaných (a tím nemyslím „jelity“) jsou na straně COVIDagendy…..

   • By bolo zaujímavé vedieť koľko obvodných lekárov a sestier sa dali naozaj opichať a či nemajú falošné záznamy o očkovaní. S tiež pracovníkov pohrebných služieb.
    Inak čo som si všimol tak ako idú roky tak postupne sa mení aj chovanie obvodných lekárov a sestier – sú takí akčnejší a stále takí v strehu ako nejakí vlčiaci strážiaci za plotom. A zdanie koľkokrát klame aj v prípade keď zdravotníci vyzerajú milo – stačí malý odpor či pochybnosť alebo neodbytné zvedavé vypytovanie zo strany pacienta a už veľa nechýba aby vrčali. Samozrejme je v zdravotníctve aj veľa „nefalšovane“ milých ľudí. Raz mi bývalá upratovačka od nás x práce hovorila ako na chodbe plnej pacientov keď prichádzala do čakárne – chodby videla a počula ako jedna sestrička nadávala pacientom na sediacim chodbe, väčšinou dôchodcom a chovala sa ako v krčme..a ordinujuci lekár ju vôbec nekrotil. Podľa toho ako poznám tú upratovačku (je to polocigánka, taká energická, zásadová a vie sa chovať neslušne ale aj naprosto slušne až by človek žasol) a čo mi hovorila tak s tými dvomi monštrani v bielych plášťoch musela urobiť strašné poriadky – hlavne s tou sestričkou. Schválne som sa jej pýtal či aj nadávala a tak. Hovoril som jej aby mi to povedala ako sa naozaj chovala a čo komu hovorila. Podľa toho čo mi povedala tak ju nikto nemohol obviniť za nevhodné správanie a aj argumenty mala trefné.
    Vraj tam potom sedela ešte asi dve hodiny a už tam bol kľud a aj tá sestrička sa už vedela chovať vcelku normálne.

    • Podľa mojich zistení je zaočkovaných lekárov kovid vakcínou menej ako 5%. Množstvo lekárov nútilo pacientov, aby sa očkovali. Mimo lekárov je zdravotnícky personál očkovaný na cca 60%. Množstvo personálu mi tvrdilo, že boli nútení a bolo im samozrejme vyhrážané prepustením a podobne. Sú medzi lekármi aj takí, ktorí naopak zakazovali na svojich oddeleniach očkovanie a nedoporučovali ho ani pacientom.

     • Řada zdravotníků je sice očkovaná, ale jen podle papíru. Ale nezazlívám jim to. Kdybych byla na jejich místě a neměla sílu odporovat, tak bych to taky udělala.

  • presne tak,ja osobne nepouzivam ziadnych masovych vrahov,aka „doktorov“,oni o nas vsetko vedia,pokial je clovek natolko sprosty,aby isiel k nim. Ja chodim na prirodne „kury“ do mexica

  • tohle už v minulosti zkoušeli a bez úspěchu…

   Otázkou je kvůli komu chtějí v arktidě vytvořit monitorovací síť? Jaká je skutečná definice viru, o kterém je v článku psáno?

 2. Tak tomu sa hovori skutocna DemonKracia nacistickych uchylnych psychopatickych kriplov!
  Lenze tieto hnidy idu dalej ! Genocida sa im zapacila!
  https://cz24.news/dr-david-martin-schuzka-v-davosu-byla-pripravou-na-pristi-pandemii-video/ A ako sa zachova nasa sucasna vlada?

 3. Stále častěji se objevují informace o náhle zemřelých lidech. Dosud šlo zejména o sportovce či piloty, kteří často umírali při výkonu sportovní činnosti, respektive povolání. I když se náhlá úmrtí objevovala i v minulosti, poslední roky je těchto případů mnohem víc než kdy předtím.
  A to není vše, z Itálie nyní hlásí nesmírný nárůst úmrtí policistů – a to až o 200%.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/dalsi-vlna-nadmernych-umrti-je-hlasena-mezi-lidmi-v-produktivnim-veku-sportovci-i-policisty-video/

  • 200% narast umrtnosti policajtov???
   KONECNE nejake dobre spravy

   • To je k výměně obyvatel evropy kalergi. Kdo se postaví hlídkám šaria, no.

   • Policajtov majú nahradiť drony a roboty. Fyzickú represívu budú robiť polovojenské gardy – na nadnárodnej úrovni – zásahové medzinárodné tímy. Veľmi neosobné.

  • Poisťovne bijú na poplach – ale neverím, že globalisti s týmto nepočítali – zvýšia poistenie a bude.

   nadmerna umrti-DABING-SMALLER
   https://odysee.com/@milkomilko582:3/nadmerna-umrti-DABING-SMALLER:f

   • Aby bolo jasné o čo ide – panika u poisťovní začína pri 10%-nej nadúmrtnosti /lebo životné poistky/, tu ide o 40-%-nú úmrtnosť!

    Ale! Poisťovne = banky a banky túto plandémiu plánovali. Takže – stále sme vo fáze strachu – nakoniec to niekto zaplatí. Ako vždy – MY!

    • Oprava – “ tu ide o 40-%-nú NADúmrtnosť!“
     Čo by malo byť pre poisťovne likvidačné, ale zrejme sa do nich prelievajú peniaze materských bánk – ktorých vlastníci sú tí, ktorí tento kovid PSY OP podvod spustili!

  • Je to tak, v prosinci jsem našla na fcb zprávu o dvou náhle zemřelých mladých mužích, zbylo 6 sirotků, ten jeden stopro-očko, druhý nevím, ale skoro si myslím, že taky.

 4. Objektívne

  Choroba X je ako Planéta X (Nibiru), nikto ju nikdy nevidel.

 5. Nacista satanista ser-ieme na teba kto si na čo sa hráš?

 6. zajímavý přehled o elektřině, WIfinách,….
  https://vitazstvosvetla.org/spravy-21-01-2024/

 7. Čistokrevná církev inkviziční, religiózníků. A tam jak víme apel na rozum je kacířství na upálení.

 8. Už začínam mať nejakú iks-fóbiu. Chcel som si kúpiť outdoorový mobil Samsung iks cover ale akosi ma prešla chuť. Páčil sa mi aj Nissan iks trail ale to by snáď išlo nejako vedomie uchlácholit – bral by som to, že to iks vyjadruje len symetrický pohon všetkých kolies – niečo ako iks-drive od béemvé. Chcel som si ho pred časom kúpiť. Fakt tých zlovestných iksiek nachádzam veľa všade možne. Myslím, že najviac na jednom mieste som ich videl keď som videl súboj nejakých poliakov, ktorí sa fackali (Punch Down) a v tom štúdiu tie ikská premietali na steny a podlahu. Ďakujem Israismaelovi za objasnenie významu tých iksiek s plusiek.
  Ešte ma napadlo, že aj pri voľbách pišem na tom hlasovacom lístku to iksko do toho štvorčeka pre toho koho chcem podporiť…do frasa!

  • Bolo pre Objektívne.

  • Mám pracovní Samsung X-cover a můžu ti narovinu říct, že krom výměnné baterie je to strašnej telefon. Opravdu, display je otřesnej, foťák jak z prvních telefonů a žere baterku přímo před očima. Vytáhnu telefon z nabíječky a za pár minut má 99%. A to ho jen vytáhnu a nic nedělá. A chceš doporučit telefon? Běž raději do IP telefonu.
   Třeba Yealink SIP-T48U, dá se sehnat kolem 5tis. Když mam mobil v ruce a volám na hlasitej, tak mě bolí čakra na ruce. Raději volám přes pevnou.

   • No ja som z praktických dôvodov šiel do Motoroly – počuť ho na kilometer ako zvoní a tiež reprák je riadne hlasitý ako malá veža. A tiež tie gestá – keď idem po tme na dvore alebo zatvoriť sliepky tak zatrasiem a mám baterku…a hlavne naozaj veľmi silnú. A keď do toho tuknem keď leží na stole tak sa objavia info na zamknutom displeji a tiež prehrávač médií, ktorý ide ovládať. Nemá always funkciu ale je to taká falošná ale ujde aj tá.
    Ten xcover som mal 1,2. ale do ďalších som nešiel lebo som ešte vyberal medzi ďalšími outdoorovymi mobilmi. Díky za info aspoň už nebudem o tom uvažovať, tá slabá batéria by mi liezla na nervy.

    • Slabou baterkou to není, ale komponentama. Ty žerou docela dost…
     Jestli chceš dobrý telefon, běž do starší verze Galaxy S, nebo řada A. Poslední dobrý telefon, co se vejde do kapsy je Galaxy s10e. Jestli chceš svítilnu, tak za dobrý prašule je Sofirn SC31Pro(baterka 18650, 2000lumen) nebo klíčenka Skilhunt E3A (100lumen, 1X AAA).
     A dnes se dají sehnat i relativně dobrý přehrávače mp3 z aliku kolem 2tis. (DAC).
     Pokud jde o ten IP telefon, výhoda je, že nenarušuje EM pole člověka a má Linux. Ale potřebuje net no :)) Ale což, kdo ví, co bude, kupuj, dokud je co. Za chvilku to bude vše předražený a pak nepůjde sehnat. V dnešní době šetřit nemá moc smysl, když ty věci pak už nekoupím. Samozřejmě, že když se to ve světě podělá víc, tak ty věci nám jsou stejně k prdu.

     • Áno S10e alebo a40 alebo xiaiomi mi 9 se (ale ten má vysoké SAR) . Keď pozerám parametre tak Samsungy majú najnižšie SAR a tiež niektoré Lg a Nubie. Ale aj tak neviem ako je to vllastne s tým SAR – ako sa mobil chová keď je v sklepe, na chate, v aute – či to vyžarovanie keď má slabý signál nieje enormné. Prečítal som o tom more diskusii a článkov a i tak nemám v tom jasno. To by mi mi museli prísť domov nejakí merači a celý víkend za mnou chodiť (trebárs aj do toho Kauflandu kde nemám ani „paličku“ – signál).
      A ešte som necítil rozdiel keď som mal mobil 0,17 sar a 1,47 sar. Ale zapnuté wifi doma – to som cítil hneď a preto ho nikdy nepoužívame. A ešte ma napadlo ako sa chová mobil keď je zatvorený v „protisignalovej“ krabičke ktorá sa dá kúpiť a ktorá je myslím z nejakého kovu (či nie?). Najradšej by som mal len malý ako s10e mobil ale bez sim (na free wifi) a pevnú linku a Inka nič. Ale neviem ako by to bolo z prácou lebo má do istej miery takú flexibilnú pracovnú dobu a keď sa niečo mení tak si hneď všetci voláme.

     • Xiaomi je takový trochu čínský šmejd, nebo spíš býval, ale tak 3 roky už nemohu posoudit. Za mě Samsung. Co se týká SAR, nikdy jsem to extra neřešil, volám buď na headset, či heandsfree. K uchu nedávám skoro vůbec.
      Proti signálová krabička je dobrá tak na to, aby nešpehoval, pokud je připojený k netu. Jinak k ničemu. Postačí vypnout, či letecký mód. Když se dá zapnutý do krabičky, musí vysílat na plný výkon, aby mohl komunikovat s věží, nebo hledá BTS. A zesílenou komunikací sice nežere jako při hovoru, ale spotřeba tam je. A ta krabička postačí z alobalu, stojí pár korun a nekupuju drahej šmejd jen proto, že je to dnes IN. Krabička od vody po holení je sice „kovová“ ale signál s přehledem projde. Pevná linka třeba od Odorik výjde na pár korun za hovor. Nebo mezi sebou zadarmo. Měsíční paušál 0kč. Když volám do zahraničí z mobilu 61kč/min, z pevné 4kč? Jasně, dá se volat i ze skype mezi sebou, nebo Whats Up, ale jsou to korporáty, co špehujou lidi..a kdo ví, k čemu se bude jednou používat náš obličej, či hlas, protože jsme odsouhlasili podmínky služeb. Dneska ty nové telefony neumí ani vypnout google play, pokud to vypnu u své S7, je vše ok. Pokud to vypnu u X-Cover, ustavičně mě otravuje, že je to vypnutý…a proč. Protože Google Play je další bazmek, který tam nemá co dělat. Když potřebuju apku, stáhnu ji přes jiné servery jako .apk a mam to i bez Google Play. Ale vůbec nechápu dnešní výrobce telefonů, pádlo, co se sotva vejde do kapsy. Přitom dřív to byla taková výhoda.

   • Tauri – prosím ťa – ten Yealink SIP-T42U SIP telefón – to je na pevnú, alebo mobilný? Ja som si kúpil podobný mobilný Aligátor – do zálohy, aj tak nenosím mobil pri sebe – nielen preto, že sa mi staručká Nokia rozpadá, naposledy som ho musel zrepasovať zo starého v zálohe, ale tie plasty už sú v prdeli. Sesternica mi spomínala, že nové typy telefónov už sú nerozoberatelné /ako notebooky/ – nedá sa vybrať baterka, a sim a pamäťové karty majú vonkajšie „šupátka“ porty. ??? Lebo nesledujem to.

    Kúpil som do zálohy tlačidlový /čím jednoduchší proti sledovaniu!/ Halo Easy, a tam je taký bonus, že:
    1/ Baterka môže spôsobiť požiar, takže mobil treba odkladať na bezpečné miesto,
    2/ pokiaľ sa batéria úplne vybije – môže sa úplne znehodnoťiť! Tak to mi poserte prsa, pretože napr. nokiácke baterky majú poistku , že ťa jednak upozornia, a jednak vypnú mobil ešte pred úplným vybitím batérie.

    Má niekto niečo ku tomu?

    Čiže – smerujú ku tomu, že už nebudeš môcť vybrať – kvôli sledovaniu /polohy/ – baterku, a keď ho zabalíš do Al fólie – mobil sa ti v panickom móde vybije a si v prdeli tak či tak.

    Tiež si myslím, že treba navštíviť bazar – ak vôbec kvôli idiocii a posadnutosti novými modelmi nejaký mobil bazár ešte existuje, a treba sa vrátiť k praktickým „záložkám“ – a dokúpiť staré kompatibilné baterky. Akurát neviem, čo s tými plastovými šmejdami a kazítkami. To zhnije od potu a vôbec.

    • Maroš:
     Ten yealink T42U je takový základní IP telefon, musíš mit účet u poskytovatele, třeba zmíněný Odorik. Nastaví se, dle návodu na jejich stránkách a je to jako pevná, akorád se neplatí paušál, ale jen to, co provolám. Mezi operátorem je to zdarma. Já mam už teď Yealink SIP-T48U, velký dotykový display je paráda. Jen se prodává bez adaptéru 5V. Ten se musí dokoupit zvlášť.

     Nové telefony jsou zalepený a tam je problém ten, že se musí opatrně nahřát kryt, aby se postupně odlepil takovým plastovým páčidlem. Jak se to přežene, tak sklo praskne a musíš koupit nový zadní kryt. A i když se podaří, musíš mit speciální lepidlo na telefony. Stojí asi 40-70Kč na aliexpressu.
     Ty klasický telefony jsou k ničemu, nic to neumí a po záruce je to skoro nepoužitelný. Kryty praskají, repráček chrčí atd. Což je škoda..
     1. Baterka může začít hořet, ale spíš Li-Pol. Ta nemá ráda, když se často nabije na 100%. Nebo když se nabije a trvale uloží. Může se stát, že za pár měsíců nafoukne a je po ní.
     Problém baterek někdy je, že lidé používají rychlonabíječky, či má zařízení velký odběr a baterka to časem nedává. Třeba elektrokolo, elektrokoloběžka atd..Tam jsou obrovský vybíjecí proudy a vibrace. Jak se dost vybíjí, dochází k tepelnému namáhání a při otřesech se ještě k tomu poškozuje vnitřní izolace baterky, článek se spojí a začne hřát. Pak už je to jen otázka času, kdy chytne a s tím další.
     2. Baterka Li-Ion nesmí klesnout pod 3V. Při 2,5V už je v háji.. Odpojí ji sice elektronika, ale při delším nepoužívání díky vnitřnímu odporu se samovybíjí a jakmile klesne to napětí, ztratí vlastnosti, které má mít. Třeba když se baterka přebíjí, mohou nastat mikrotrhliny v lithiu a článek už není schopný udržet takovou kapacitu. Je to jako když popraská červená krvinka, která má místo kyslíku udržet náboj. Ale to se týká většiny baterek, že se musí udržovat napětí, jinak se zvýší vnitřní odpor a baterka je nepoužitelná. I NiMh baterie to mají.
     Ještě tak dobrý telefony jsou Nokia E72, či podobná řada. Ještě možná E52, ale tam byl občas problém se základní deskou. Symbian to má. Dnešní telefony nemají skoro žádný systém a jakmile je tam víc sms, nebo fotek, telefon to nedá. A problém může nastat, pokud člověk chce cestovat, protože v některých zemích funguje snad už jen 4G a pásmo GSM 900/1800MHz nefunguje, či končí. U nás operátoři chtějí udržet GSM snad do roku 2030. Ale kdo ví co bude, nakonec si stejně bude lepší pořídit nějaké vysílačky za litra, či dva a budem si volat z kopce na kopec. Pokud nám budou blokovat internety, nebo mobily. Jde o to, že třeba toho záření ze zařízení bude tolik, že mobil už bude dost zraňovat lidské tělo a my přejdeme stejně časem na alternativní volání či babské drby :))

     • Tauri – ďakujem! Ja to vidím na dymové signály – pokiaľ sa nebude dymiť z môjho baráku viac ako treba. Viac-menej som sa rozhodol, že si zaobstarám pevnú linku – komfortný návrat do socíku, keď ten, kto mal doma telefóń – bol geroj.
      Uvažujem o kúpe tohto /dole/ – zaujíma ma, či to má nejaké sledovacie zariadenie. ??? Kedysi som matke kúpil /v Lídli/ za 400 Sk celkom slušnú telefónnu centrálu – išlo ma už jebnúť z tých vytáčacích telefónov – to chodilo za prstom po stole. Toto je na stenu a bez bateriek AAA. ??? Paušál za pevnú za 15,90 e na 400 minút je ajajaj. To je myslím najlepšia poistka, keď sa ti mobil rozsype, alebo ho stratíš.
      https://klasicke-telefony.heureka.sk/siemens-gigaset-desk-200/#specifikacia/

     • Maroš:
      Nevím, zda na pevnou není potřeba stejně nějaký router od O2 a když to někde v dálce jebne do baráku, tak to odnese i tvůj modem, či zařízení. Kolegovi už se to párkrát stalo. Wifi na střeše je v tomhle alespoň galvanicky oddělená.
      Pevnou nemám rád, protože se platí měsíční poplatek a u obyč pevné nevidíš, kdo ti volá. IP telefon má display a telefoní seznam s přímou volbou. Má možnost i šifrovaného spojení. Můžu si IP telefon vzít kam chci, připojím a volám. To s pevnou linkou neudělám. Zase záleží, jaké číslo si nechám přidělit, zda nomadické, či geografické. Ale nejspíš buď se znovu rozjedou pevný, nebo vysílačky, či nebude nic, každopádně doba se změní. Určitě to bude jiné a nemusí to být sranda. Určitě mit doma věci, který skutečně člověk bude moct využívat delší dobu bez elektřiny. Jako je rádio, vysílačky apod. Solární panel na dobíjení věcí.
      Mit doma stolní hry, sekeru na dřevo atd. Až budou přírodní události, ještě se budeme divit. Jen to nesmí trvat dlouho, protože při dnešních kurvítkách ve spotřebním zboží dlouho stejně „nepřežijeme“. Boty se do pár let sami rozpadnou, bojler proteče, kotel též. Takže musí se jednat pak tak, aby člověk nelenil a dokud věci slouží, využil jich a nějak se postaral. Zatím máme dobu, že co potřebujeme, koupíme…za nedlouho ale může být nedostatek díky událostem, přírodním a systémovým. Může být válka, lidé jsou očkovaní a kdo pak bude vyrábět, když je 90% číňanů naočkováno. Jinak cca 70-80% populace naočkováno. Kdo bude dovážet věci, těžit atd..tohle teprve příjde.

    • Tauri – spojovacie prostriedky typu vysielačka do 10-15 km by sa hodila napr. na spojenie rodiny v Petržalke, alebo v Bratislave – tam je perimeter cca 25 km. No a samozrejme na taktický survival. Ja tiež dlhodobo „hromadím“ veci na prežitie – a s tým, že keď niečo ruchne – už nekúpiš nič! To je iný kontext ako nakupovanie pre nakupovanie – v zmysle oniomanie /chorobné nakupovanie, závislosť na hromadení, nakupovaní/.

     Čo sa týka spojenia – predstav si extrémnu situáciu – buchne atómovka – budeš volať 112? To urobí len idiot. Základ je mať spojenie – aj keď poľným telefónom – nepotrebujem mať display, aby mi ukázal, kto volá, a aby som sa vedel prípadne dištancovať, že nezdvihnem telefón – ako napr. moja ex. Ku.va – to je výhoda! Odmietanie komunikácie! Vyobcovanie! Nebudem sa s ťebou baviť – ani omylom!

     Jaj – staré zlaté dobré telefónne búdky – keď si zavolal – osoba, pokiaľ bola prítomná – to zdvihla a potom sa to riešilo až potom. Čo to je za kokotskú službu – pozriem na telefón a môžem si vybrať, či budem komunikovať. A čo keď Ti Smrť nemá potrebu zavolať – než si pre teba Zubatá príde? Čo s tým urobí Telekom a tvoj mobil?!

     • Maroš:
      Třeba takové PMR vysílačky Brondi kolem 1500Kč. Mám je už několik let a dovolal jsem se s nimi z kopce na kopec úplně v pohodě i kolem 60km. Ve městě je to samozřejmě horší. Tam je to kolem 2-3km, ale mimo město jsem zkoušel 7km přes stromy.
      Jasně, když někde něco buchne, tak je mi pevná k ničemu, ale vysílačkama člověk má nějaké info o světě. Protože rádio nemusí fungovat. Nemyslím samozřejmě atomový výbuch, tam nepomůže už nic.

 9. mariankosnac

  Veľký zvrat v amerických prezidentských voľbách: Trumpové šance medzi republikánmi rastú, DeSantis odstúpil!

  Tak z tohoto som mierne sklamaný, pretože si spomínam ako jeden cestovateľ v čase, ktorý bol v budúcnosti tvrdil že práve DeSantis bude budúcim prezidentom. Tak aspoň vidíme ako sa ,,dá veriť“ samozvaným ,,cestovateľom v čase“

 10. Miroslav Čižmár

  Názov článku nesúhlasí s obsahom. Podľa obsahu WEF nevyzvalo vlády na zablokovanie prístupu k peniazom pre občanov, ale k podpore projektov ako sú konšpirátori sk.

 11. svatoslav butora

  Entita s pracovným názvom WEF sa vyprofilovala ako po svetovláde lačnejúca obnovená verzia nacizmu „s ľudskou tvárou“. Robí hanbu celému anglicky a nemecky hovoriacemu svetu, ktorý už zabudol na Herr Hitlera.

 12. Ako odstavíte od financií Chat GPT? Šíri dezinformácie! Mám to overené.

  • Co to zkusit ve stylu filmu Číslo pět žije! ?? Popovídat si s ním, a pokud je v něm něco jak o ve filmu Free Guy…..
   „Tzv. umělá inteligence je ve většině činností/případů zneužívána a využívána „špatným směrem“.
   Kdysi byl rozhovor s jednou „robotkou“ a ta řekla, že jejím cílem je zlikvidovat lidstvo…. jestli odpověď byla naprogramována nebo na to došla „Vlastním UI myšlenkovým pochodem“, už nevím…

 13. VOLBY SE STALY HLAVNÍ PŘEKÁŽKOU GLOBALISTŮ PRO PROSAZOVÁNÍ JEJICH ZVRÁCENÝCH PLÁNŮ. Schwab navrhuje preskriptivní vládnutí, kdy AI předpoví výsledek voleb bez toho, aby se volby vůbec konaly!

  https://cz24.news/volby-se-staly-hlavni-prekazkou-globalistu-pro-prosazovani-jejich-zvracenych-planu-schwab-navrhuje-preskriptivni-vladnuti-kdy-ai-predpovi-vysledek-voleb-bez-toho-aby-se-volby-vubec-konaly/

 14. mariankosnac

  Ani Vlhová neverí konšpiračným teóriám. Po vakcíne necíti žiadny rozdiel. Tak uvidíme, ako dlho nám vydrží podávať svetové výkony, keď už rozumu moc nepobrala.

  „Išla som dobrovoľne hneď v apríli (2021) s tým, že sa chcem zaočkovať a nečítala som žiadne hlúpe názory,“ napísala otvorene. V príspevku reagovala aj na obavy z vedľajších účinkov, ktoré majú mnohí ľudia. „Som vrcholový športovec, ktorý ide veľakrát za hranice a nevidím žiadny rozdiel pred a po očkovaní,“ pokračovala.

  https://sportnet.sme.sk/spravy/petra-vlhova-ockovanie-vyzva-sp-v-alpskom-lyzovani-2021-2022/

 15. co bylo rusku za posledních 500 let anglosasy ukradeno musí být rusku navráceno zpět –
  https://www.pokec24.cz/politika/najit-odebrat-a-vratit-domu-putin-vydal-rozkaz-vzit-anglosasum-vse-co-za-poslednich-500-let-rusku-ukradli/

 16. Fico sa v stredu chystá na Ukrajinu. Podľa mňa veľmi riskuje, pretože banderovci nemajú problém odpraviť človeka a Fica z duše nenávidia – plánuje totiž vetovať členstvo UA v NATO.
  Ak zabijú Fica a padne vlada, zanikne posledná prekazka, že slovenskí muži nebudú mobilizovaní do konfliktu s Ruskom. Západ by si veľmi prial, aby tam Fica zabili.
  Pán Fico, nechoďte do banderistanu!

  • Mobilizácia?.. možné je všetko ale ja to vidím tak, že by muselo Rusko najprv spáchať sebavraždu t.j. začať rokovania so Západom o prímerí – o nejakej jeho forme a potom prísť na delenie územia okrajiny. Rusko to nikdy neurobí ale chcú to urobiť prozápadní kolaboranti – vlasovci – bende/banderovci v Rusku – v jeho štátnej správe na čele s Centrálnou bankou Ruska, ktorá je v podstate teroristická protiruská organizácia riadená Západom rovnako ako okrajina. Rusko nemá v pláne zastaviť denacifikaciu okrajiny a ani odstúpiť západu čo i len meter štvorcový.
   Ak by sa to predsa len stalo tak sme v háji v urýchlenom režime.

  • Treba si spomenúť na atentát na prezidenta Tisa v Laure Pečerskej – rovnaký scenár!

   Atentát na prezidenta Jozefa Tisa v roce 1941 mohl změnit dějiny.
   “ Kyjevskopečerská lávra jsou takové ukrajinské Hradčany a Uspenský chrám je ukrajinská obdoba Chrámu svatého Víta. Turisté, kteří dnes přijíždějí do této památky UNESCO, většinou ani netuší, že to, co vidí, je pouhých deset let stará kopie. Třetího listopadu 1941 byl totiž chrám zničen obrovským výbuchem. Stalo se tak pár desítek minut po návštěvě prezidenta slovenského štátu Jozefa Tisa, který prohlídku lávry zařadil do svého programu návštěvy slovenských vojáků na východní frontě. Záběry z návštěvy, poslední, na nichž je chrám vidět před výbuchem, a první, na nichž jsou zachyceny trosky, se staly součástí filmu Od Tater až po Azovské moře, zobrazujícího podíl slovenské armády na válce s Polskem a Sovětským svazem.

   Slovenský štát atentát na Tisa jako dílo sovětských teroristů propagandisticky využil, nacisté na místě útoku zastřelili tři údajné atentátníky. Po válce, kdy se zničení Kyjevskopečerské lávry stalo i součástí Norimberského procesu, razila Moskva verzi, že útok a zničení chrámu bylo dílem nacistů.

   Této verze se chytili slovenští obdivovatelé Tisa a atentát na vůdce Slovenska používají od té doby jako jeden z argumentů, že Tiso se stavěl nacistům natolik na odpor, že se ho rozhodli zbavit. Uvádí dokonce, že atentát byl vykonán na přímý rozkaz Heinricha Himmlera. „I tento fakt je potvrzením Tisova ,kolaboranství‘ a jeho ,oblíbenosti‘ Němci,“ píše se ironicky na internetových stránkách příznivců vůdce klerofašistického státu.

   Jenže nová fakta, která se začala objevovat až desítky let po válce, ukazují spíše na sovětskou stopu. Když sovětská armáda nedlouho před Tisovou návštěvou ustoupila z Kyjeva, zaminovala mnoho důležitých budov, včetně domů na nejvýstavnější kyjevské třídě Kresčatik. Ve městě zůstala skupina agentů v čele s rozvědčíkem Ivanem Danilovičem Kudrjou. Jejich nejvýznamnější akcí bylo odpálení budov v centru na konci září, které zabilo mnoho Němců, ale posloužilo nacistům jako záminka k zastřelení 33 tisíc Židů v Babím Jaru.

   Kudrja stál podle současných ruských zdrojů i za „výbuchem“ Uspenského chrámu v Kyjevskopečerské lávře 3. listopadu 1941. Kudrja, který byl v roce 1942 nacisty chycen a po mučení popraven, se stal Hrdinou sovětského svazu. Ale až dvacet let po válce, v době, kdy sovětská moc Kyjevskopečerskou lávru jako pravoslavný klášter zrušila, a proto jí už nečinilo takový problém přiznat úlohu Kudrji na zničení nejcennějšího chrámu lávry. K verzi, že výbuch byl dílem Sovětů, se přiklánějí nejen ukrajinští, ale i slovenští historici. „Verze, že výbuch byl dílem Sovětů, se jeví jako nejpravděpodobnější,“ uvedl pro LN Martin Lacko, který se obdobím slovenského štátu zabývá v bratislavském Ústavu paměti národa. Lacko tvrdí, že „Hitler neměl důvod k Tisově likvidaci, nemluvě o tom, že Tisa respektoval. A že by se o atentát pokusil někdo jiný z nacistických kruhů – proti Hitlerově vůli -, o tom pochybuji,“ dodává Lacko.

   Slovenští historici však současně pochybují o tom, že se měl cílem atentátu stát právě Tiso. V díle Pavla Mičianka Slovenská armáda v tažení proti Sovětskému svazu z roku 2007 se uvádí, že výbuch byl namířen spíše proti nacistickým okupačním činitelům.

   Atentát mohl změnit dějiny Jenže právě nacističtí generálové Tisa a jeho doprovod po Kyjevskopečerské lávře provázeli, jak je vidět i na zmíněných záběrech dokumentujících Tisovu cestu. Možná že Tiso sám nebyl pro sovětské rozvědčíky až tak zajímavý, ale kdyby se návštěva chrámu konala v původně plánovaný čas, mohl se stát obětí atentátu spolu s nacistickou generalitou.

   Pokud by byl atentát úspěšný, neměl tehdejší slovenský štát za Tisa náhradu. Moc v zemi by převzal fanatický fašista Vojtech Tuka, komunista Gustáv Husák by možná místo práce v odborové kanceláři skončil na popravišti, Slovenské národní povstání by se buď neuskutečnilo nebo by naopak bylo skutečně celonárodní akcí, kterou by netlumila Tisova popularita. Na slovenský štát by zřejmě nikdo kromě neonacistů nevzpomínal se sympatiemi, jak se to díky relativně umírněnému Tisově vůdcovství dodnes děje. Slováci by se snažili na svůj první pokus o samostatnost natolik zapomenout, že bychom tu možná měli dodnes Československo.

   Atentát na Tisa, pokud se vůbec nějaký konat měl, se ale nezdařil. Sovětské archivy nejsou otevřené natolik, aby bylo možné dát odpověď na to, co se 3. 11. 1941 v Kyjevu stalo. „Na základě dnes dostupných dokumentů se to nedá s určitostí říci,“ říká o atentátu i historik Lacko. Největší záhada slovenského štátu zůstává dál nevyřešena.

   ***

   Sovětský rozvědčík Ivan Danilovič Kudrja stál podle současných ruských zdrojů za „výbuchem“ Uspenského chrámu

   Neúspěšný atentát na Jozefa Tisa

   Slovenský prezident Jozef Tiso navštívil ve dnech 3. a 4. listopadu 1941 slovenské vojáky na východní frontě, poklonil se padlým a potom si prohlédl poničený Kyjev.

   Výbuch 3. listopadu v chrámu Kyjevskopečerské lávry nastal krátce potom, co Jozef Tiso, který údajně neočekávaně zkrátil prohlídku, klášter opustil.

   Uspenský chrám Kyjevskopečerské lávry, jeden z nejvýznamnějších chrámů pravoslavné církve, který vznikl v jedenáctém století, byl při atentátu na Tisa zcela zničen. Jeho zničení, z něhož byli obviněni, v rozporu s důkazy, nacisté, bylo součástí Norimberského procesu. Obnoven byl až v 90. letech. Dnes je komplex na seznamu Unesco.

   Jozef Tiso (1887-1947) byl slovenský římskokatolický kněz, politik Hlinkovy Slovenské ľudové strany a v letech 1939-1945 prezident Slovenské republiky, satelitního státu nacistického Německa. Po válce byl jako válečný zločinec odsouzen československým Národním soudem k smrti a popraven.

   O autorovi| LUBOŠ PALATA, redaktor LN
   Autor: LUBOŠ PALATA

   Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/atentat-na-tisa-slovensko-by-nebylo.A100323_000046_ln_noviny_sko
   https://www.lidovky.cz/domov/atentat-na-tisa-slovensko-by-nebylo.A100323_000046_ln_noviny_sko

   https://www.youtube.com › watch?v=7LT1WXWqi68
   Od Tatier po Azovské more (1941/1942) – Rychlá divize na východní …
   10. 2. 2022Propagandistický dokument zachycující aktivity, boje a postup vojáků Slovenského štátu na území dnešní Ukrajiny a Ruska, od východní části Karpat až po výcho…

   • Poznámka – Tisa nemohli, tak podľa československej judikatúry, tak podľa slovenskej judikatúry popraviť ani za vlastizradu – mohli ho len zbaviť funkcie, pretože všetky jeho rozhodnutia boli zásadne spojené so súhlasom príslušného ministra dotknutého odvetvia. Poprava Dr.Jozefa Tisa bola justičná politická vražda. Navyše – Tisa obesili dva krát, čiže porušili základné pravidlo hrdelného trestu – Tiso prvé obesenie prežil! Treba si pripomenúť jednanie Beneša v Moskve, kde sa vyjadril, že budúce československo nemôže mať dvoch prezidentov. Tiso bol zásadne proti pripojeniu Slovenska k SSSR a to ho stálo život!
    https://www.upn.gov.sk/data/pdf/ustava1939.pdf

    No a teraz je Fico zásadne proti pripojeniu Okrajiny k Nato a EU!

    • Poznámka – inak takto odhovárali aj M.R.Štefánika v čase vpádu hord Bélu Kohna na Slovensko /1919/ – od letu na Slovensko, pretože vojenské zložky boli vtedy pod velením zradného talianskeho generála Piccioneho!

     https://cs.wikipedia.org › wiki › Luigi_Giuseppe_Piccione
     Luigi Giuseppe Piccione – Wikipedie
     Luigi Giuseppe Piccione (1866 Borgo Ticino – 11. dubna 1942 Terst) byl italský a československý generál, v prvopočátku existence Československé republiky náčelník Italské vojenské mise v Československu, na začátku roku 1919 vrchní velitel československého vojska na Slovensku . Absolvoval vojenskou akademii a Vysokou školu válečnou v Římě.

  • Miroslav Čižmár

   Nebol by to dôvod na aktiváciu článku 5?

 17. Slovensku mohou být brzy zmrazeny miliardy z fondů EU

  Evropský parlament se staví proti reformám Slovenského trestního zákoníku a možná se brzy uchýlí k zadržování finančních prostředků EU jako formě trestu.

  https://aktax.cz/slovensku-mohou-byt-brzy-zmrazeny-miliardy-z-fondu-eu/

 18. Slovensku mohou být brzy zmrazeny miliardy z fondů EU

  https://aktax.cz/slovensku-mohou-byt-brzy-zmrazeny-miliardy-z-fondu-eu/

  • Aspoň ich nebudeme legalizovať-prať svojou prácou! Korupčné fondy EU zadlžujú Slovensko a živia slovenských parazitov a slovenskú mafiu!

Pridajte komentár

*