Wi-Fi: Neviditeľná hrozba, čo vám pomaly ničí zdravie. Chráňte sa takto

wifi-hrozba

V živote počas 21. storočia sa len ťažko vyhneme radiácii z mobilov a množstva wi-fi vysielačov.

V skutočnosti sme týmto žiarením obklopení všade kam ideme – v práci, reštauráciách a dokonca aj v našich vlastných domovoch.

Wi-Fi: Pomalý zabijak, ktorý nás pomaly ničí

Najdôležitejšou otázkou, ktorú si musíme položiť je, či wi-fi žiarenie predstavuje zdravotné riziko.

Ako už určite viete, bezdrôtové prístroje ako telefóny, notebooky či tablety používajú wi-fi vysielače na to, aby sa spojili so sieťou. Sú to práve tieto elektromagnetické vlny, označované aj ako WLAN, ktoré predstavujú pre ľudské zdravie riziko.

Najhoršie na tom je, že veľa ľudí zvykne tieto fakty ignorovať, pretože majú len malú alebo žiadnu vedomosť o vedľajších účinkoch spomínaného žiarenia.

Podľa nedávnej štúdie vykonanej Britskou zdravotnou agentúrou môže žiarenie z wi-fi vysielačov vážne ovplyvniť rast tak rastlín, ako aj ľudí.

Zdravotné riziká wi-fi radiácie

Zistilo sa, že wi-fi radiácia spôsobuje tieto zdravotné problémy:

 • časté a silné bolesti hlavy
 • chronická únava
 • problémy so spánkom
 • bolenie a zvonenie v ušiach
 • nedostatok koncentrácie

Teraz, keď už viete, čo vám môže žiarenie z wi-fi zariadení spôsobiť z dlhodobého hľadiska, je potrebné, aby ste pristúpili k ochranným opatreniam.

Chrániť však musíte nielen seba, ale hlavne svoje deti, na ktoré toto žiarenie negatívne vplýva najviac.


Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) je črevnými parazitmi nakazených 3,5 miliardy ľudí, čiže 50% svetovej populácie. Tuto zistíte, ako sa parazitmi nakazíte, aj ako sa ich zbavíte.

Vyhnúť sa mu úplne nedá, ani keby sme sa neviem ako veľmi snažili. Je to nemožné, pretože naše životy na bezdrôtových prístrojoch už závisia až príliš veľa.

Avšak existuje niekoľko užitočných tipov a trikov, ktoré vám a vašej rodine výrazne pomôžu chrániť sa pred škodlivým wi-fi žiarením.

Čítajte preto ďalej a dozviete sa, ako správne a bezpečne používať vaše bezdrôtové zariadenia, ale aj vysielače ako sú wi-fi routery alebo modemy.

Ako chrániť seba aj deti pred elektromagnetickým žiarením

Pre účinnú ochranu pred wi-fi radiáciou dodržujte nasledovné zásady:

 • odpojte domáce wi-fi vtedy, keď ich nepoužívate
 • vypnite všetky wi-fi zariadenia v noci pred spaním
 • ak už napríklad telefón nevypnete, aspoň ho umiestnite čím ďalej od seba a nikdy ho nenechávajte pri hlave na nočnom stolíku či nebodaj pod vankúšom
 • neumiestňujte wi-fi modem alebo router v kuchyni, spálni, ani na miestach v blízkosti ktorých sa často nachádzate
 • vymeňte vaše domáce bezdrôtové telefóny za klasické na šnúru
 • keď pracujete dlhé hodiny s notebookom, zapojte si sieť na kábel, nie cez wi-fi

Záver

Nezabúdajte, že wi-fi radiácia nebolí, ani sa z krátkodobého hľadiska nijako neprejavuje.

Jej efekt sa dostavuje síce pomaly, no o to závažnejšie a trvalejšie môžu byť dôsledky. Tie si často dokonca ani nemusíte vedieť spojiť, že ich príčinou je uvedené žiarenie.

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Patrik says:

  Tento clanok urcite nepisal clovek znaly problematiky elektromagnetickeho ziarenia. Dlhe roky vlastnim koncesiu na amaterske vysielacie stanice a zo skusenosti mozem hned povedat, ze si dotycny/a nieco vyguglila, ale nerozumie tomu prakticky vobec.
  Fakt 1: Wifi je v europe povolene ERP vykon (vyziareny vykon ktory berie do uvahy aj zisk anteny 100 mW, Cize 0,1W. Kedze sila elektromagnetickeho pola klesa rovnako ako kazdeho ineho ziarenia s 2 mocninou vzdialenosti, tak 2 krat vzdialeny router ma 4 krat slabsi vykon atd.
  Fakt 2: Vezmime si priklad Bratislavy. Vykon takeho Fun Radia alebo Slovenskeho rozhlasu je 100 kW ERP. Cize 100 000 watov. Cize milion krat vyssi ako vykon bezneho wifi-rutra. Takze dajme tomu vo vzdialenosti 5 km od vysielaca co su take vinohrady, stare mesto ci petrzalka by sme namerali radovo niekolko sto milovoltov na vystupe z prisposobenej anteny. Cize napatie omnoho vyssie ako by sme namerali 5 metrov od wi-fi rutra.
  Fakt 3: Na kamziku je vyse 15 rozhlasovych a teelviznych vysielacov. SUcet vyziareneho vykonu je mnohonasobne vssi este aj pri Trnave ako par metrov od wifi rutra.
  Az budete nabuduce pisat o niecom, comu celkom nerozumiete, skuste sa poradit s niekym kto tomu rozumie 🙂

  • redakcia says:

   1. Práve pre to, že sila žiarenia sa zmenšuje s mocninou vzdialenosti sme v článku odporúčali nemať wi-fi v blízkosti tela.

   2. Rádia sa číria cez FM vlny (frekvencia okolo 100 MHz), wi-fi používajú mikrovlny (frekvencia 1900 až 2500 MHz). Tu teda nejde len o silu žiarenia, ale aj o to, že mikrovlny majú na telo iný účinok ako rádiové vlny.

   3. To isté ako bod 2.

   • Merick says:

    A aké účinky? Okrem akútnych účinkov pri fakt veľkých výkonoch, ako bolenie hlavy, nie sú známe žiadne chronické, ani neskoré účinky žiarenia.

  • Kura rozumie vajcu viac ako Ty… Pozri si skutočný názor ODBORNÍKOV vo filme: Plný sihnál….

  • Ladislav Urík says:

   Odkedy mám v byte WiFi tak mám všetky spomínané príznaky…raz vypadla elektrina kôli búrke takmer na celú noc..už dávno som sa tak dobre nevyspal….začínam mať rád búrky…

   • Petr says:

    to je presne ono, kdyz se rano zbudim velmi unavený hledám mobil, který je v takovém pripade omylem zapnutý…

  • Petr says:

   myslím že ty o tom nic nevíš, zkus třeba http://www.milanhein.cz

 2. rastoxx says:

  Tak ked to nieje silne ziarenie ,ako vysvetlis to ze po vypnuti wifi u mna v dome vsetci lepsie spime . Mam to dobre odskusane a to bez vodomia manzelky a deti.

  • zdeny says:

   To je jednouchy – vezmi měřák a změř jaké a v jakých frekvencích máš v baráku (v ložnicích) em pole při zapnuté WiFi… Pak svojí WiFi vypni a změř to znova. A vysvětlení je na světě – změna ve frekvencích WiFi bude okolo jednoho procenta, u telefonů (pokud nevoláš) bude po většinu času pod to jedno procento a v radiových frekvencích změna nebude – pokud tedy nežiješ na samotě u lesa.

 3. jano says:

  A naco si ho budem vypinat ked od susedov v baraku mam dalsich 10 sieti?

 4. Pato says:

  na zemi je tolko ziarenia ze si ani nedokazete predstavit, ci uz FM vysielace, telefony signal, satelity, wifi routre od vasich susedov ktore vam zdetekujem aj z vedlajsej bytovky a ludia zdravo ziju. Ja osobne mam Nkovy router 1m od seba z 3 antenkami a mam ho tu uz niekolko rokov a spi je a zije sa mi rovnako.
  Jeden pripad z miliona povedal ze vakcini su zle a teraz mame kvanta ludi co nedoveruju vakcinam, len tak dalej a mozno sa to stane aj s „nebezpecnim“ wifi.

 5. Lenka says:

  ak je to škodlivé, prečo to dávajú do nemocníc? Chorý človek má aj tak odpočívať…

 6. Martin says:

  http://www.elektrosmog-zony.cz/legislativa.html

  https://www.youtube.com/watch?v=sn2yNJH7i1s

  http://www.zones.sk/studentske-prace/fyzika/7880-vplyv-elektromagnetickeho-ziarenia-na-ludsky-organizmus/

  Nie všetkým ľuďom na svete poškodzuje elektromagnetické žiarenie (elektrosmog) a geopatogénne zóny rovnako.

  Cca 1-ej desatine celkovej svetovej populácie nepoškodzuje zdravie elektromagnetické vlnenie.
  Títo ľudia nie sú citliví-senzibilní na všetko žiarenie a možno ich prirovnať k mačkám,mravcom termitom a iným podobným živočíchom,ktoré toto škodlivé žiarenie vyhľadávajú a pre nich je táto energia pozitívna.

  Podobne sa správajú i z rastlinnej ríše niektorá druhy ako napr. žihľava a niektoré stromy.
  Citlivé rastliny napr. domáce kvety ničí to žiarenie a hynú.

  Úrady nehovoria pravdu o škodlivosti elektromagnetického žiarenie a s nárastom rôznych žiaričov posúvajú čísla noriem o škodlivosti stále vyššie aby mohli predávať škodlivé žiariče,podobne ako lekárska komora s farmako priemyslom o krvnom tlaku a pri cholesterole upravujú čísla smerom dole, aby mali viac chorých a predali viac liekov,ktoré nikdy nevyliečia.

  Vo Francúzku je zákonom zakázané postaviť vysielač na streche domu.

  A čo sa týka TV a radiovych vysielačov,tak TV vysielače s analogovým vysielaním ešte z minulosti s kmitočtom do 960 MHz z výkonom 700-1000 W práve poškodzovali zdravie a ľudia v ich blízkosti od nich mali závažné choroby ako bol prípad v 70-80 rokov TV vysielača v Prahe,kde experti z Nemecka dokázali vysokú chorobnosť zapríčinenú TV vysielačom. Po znížení výkonu o 2/3 sa chorobnosť znížila.

  Vyššie kmitočty nad 1000 MHz poškodzujú zdravie už pri malých výkonoch ako je WIFI a mobilné telefóny a ich vysielače,mikrovnka a iné doplnky a príslušenstvo typu blutouth k PC.

 7. dannero says:

  rádiové vlny a stejně tak i mikrovlny jsou na úplně opačném spektru frekvencí elektromagnetických vln, škodlivé záření začíná až teprve u ultrafialového záření které přechází na radioaktivní, takže čím pomalejší frekvence tak tím bezpečnější, tím pádem jsou rádiové vlny bezpečnější než světlo, to ale neznamená že je člověk nemůže vnímat, ale rozhodně neškodí víc než červené světlo nebo sálavé teplo (infračervené záření) které je hned vedle toho mikrovlnného.

  • Martim says:

   Opravujem vo vete: ,, z výkonom 700-1000 W“
   Správne ma byť: z výkonom 700-1000 kW, nie watov,ale kilowatov.

   Dannero,
   červené svetlo z led červených diód s vlnovou dĺžkou do 640 nm sa úspešne využíva na liečenie pomocou biolamp a ich svetelný tok prenikne najhlbšie až 25 mm do všetkých tkanív a najnižšie modré svetlo s vlnovou dĺžkou 460 nm.
   Infračervené led diody- emitujúce infrasvetlo 680 – 750 je pre ľudské oko už neviditeľné a je využívané v diaľkových ovládačoch.

   Infračervené svetlo sa dnes využíva na kvalitnejšie a zdravšie kúrenie.
   Pomocou tepelne vodivých nekovových vrstiev sa získa čisté, zdravotne výhodné a energeticky úsporné teplo,ktoré nevyrieva vzduch,ale iba predmety a ľudí v miestnosti.

 8. jozo says:

  Vsetci, co pisete,ze wifi je neskodne, nemente nic,zite dalej tak ako doteraz, je to vase zdravie a vasa zodpovednost.
  Vsetci ostatni co neskodnosti wifi az tak neverite, dajte co najblizsie k wifine kvet a nechajte ju zapnutu nonstop. Ak ten kvet naraz z nicoho nic skape, zamyslite sa nad tym.

  • DeeDee says:

   jen pro zajimavost. Pred par lety vysel clanek o danskych skolackach, co delaly pokusy se seminky rerichy blizko wi-fi a semínky daleko od wi-fi. Tehdy se kolem toho hodne narecnilo ohledne skodlivosti zareni. Ale kolik lidi ten test delalo taky? A co zjistili? Ja jsem nezjistila rozdil vubec zadny. Oboje seminka se vyvijely stejne. Tak si rikam, jestli ty skolacky, nemely wifi nekde v tmavem sklepe a druhou misku nekde u okna…
   To uz spis mi prijde duveryhodnejsi komentar rastoxx, ze se jeho rodina lepe vyspi, kdyz vypne wifinu. Je to z vlastni zkusenosti. Co clovek precte nemusi byt pravda. A nektere veci je snadne overit. Dejte tedy tu kytku vedle wifiny a druhou nekam do podobnych svetelnych podminek. Abyste nebyl prekvapeny, kdyz jejich vyvoj bude stejny..

 9. erik says:

  moderná technika je nebezpečná len do miery sprostosti ľudí. nenechávať telefń pri sebe v izbe počas spánku, pravidlo 1. kt ma doma učili 🙂

 10. vavi says:

  Som elektrosenzibilná a chcem všetkých varovať, že sme si už zničili svet. Nedá sa tu už žiť, žiarenie okolo nás je strašne silné. Žiadne štvorce vzdialenosti nefungujú, pokiaľ je priamo vidieť vežu signál vás ožaruje na stovky metrov. Každý, kto má zapnuté prenosy na mobile ožaruje všetkých okolo. Každý, kto telefonuje, ožaruje všetkých okolo. Z wifín a bezšnúrových telefónov na zbláznenie bolí hlava. Wifiny nepatria na školy – je to zabíjanie mozgových buniek a genetická degenerácia našich detí, taktiež strácajú schopnosť sa učiť pri zapnutých wifinách. Všade kde je viac ľudí to žiari ako v jadrovej elektrárni, i keď v inej frekvencii. Netelefonujte v autobusoch, vo vlakoch. Upozorňujem, že všetci žijete na hrane elektrosenzibility a keď to u vás prepukne, nebudete sa mať kde skryť. Pískanie v ušoch, ktoré za ticha počujete, je E-M žiarenie, zlý spánok, to sú wifiny v okolí, denná únava – detto, je to zo všetkých tých žiaričov okolo nás. Jediná záchrana je začať si odvykať od mobilov a žiadať v školách káblové pripojenia, detto doma a v zamestnaní. Vrátiť do ulíc telefónne búdky, aby sme neboli závislí na mobile. A vyhliadnite si nejakú vhodnú jaskyňu, kam sa v núdzi uchýlite – to je trochu s humorom na záver, ale žiaľ krutá pravda.
  Komunikujem s MZ SR a ˇUVZ a vec ignorujú – normy sú podľa nich dodržané, všetko je O.K. problém neexistuje. Šetrite sa pred žiarením, dlhodobá záťaž zhoršuje stav – hranica senzibility je individuálna.

  • No konečne niekto s vlastným názom, či hlavou?

  • v.zamenaw says:

   EM záření – při nižších frekvencích rádiové vlny, při středních mikrovlnné záření, při vyšších viditelné světlo a při extrémně vysokých frekvencích rentgen a ionizující gama záření. Energie mikrovln je zanedbatelná už oproti viditelnému světlu, a potřebujete stovky wattů, aby to vůbec něco začalo dělat (viz mikrovlnná trouba). Elektromagnetické vlnění funguje na úplně jiném fyzikálním principu, než zvukové vlnění, a pokud něco v noci slyšíte, buď je to elektrospotřebič, co vydává za provozu tento zvuk (bývají to televize nebo ledničky), a nebo máte z nějakého důvodu poškozený sluch. Pokud slyšíte záření slabé wifi, divím se, že vám puštěné rádio nevypálilo oči svým zvukem.

 11. kominár says:

  Nrorumiem,načo je akýkoľvek spotrebič zapnutý v noci keď všetci spia.
  O 23,00 mi automaticky všetko vypína.Spánok pred polnocou je najdôležitejší,min.2 hodiny.Tak či tak v telke nič normálne nedávajú…

 12. TairikuOkami says:

  Jeden pribeh zo zivota. Rodina si chcela do svojho domu nainstalovat wifi, tak si zavolali priatela, ktory bol cisty IT fanatik, doma mal vsetky mozne novinky a zariadenia, vratane wifi samozrejme. Ten clovek im povedal, mate prave narodene dieta, neradim vam, aby ste si teraz davali wifi, pockajte kym trocha vyrastie. Je to len jednoducha rada od obycajneho cloveka, ale kto cita medzi riadkami, pochopi.

Pridajte komentár

*