Lítium-iónové batérie elektrických bicyklov a kolobežiek spôsobujú stovky požiarov v New Yorku a San Franciscu


Print Friendly, PDF & Email

Lítium-iónové batérie elektrických bicyklov a kolobežiek spôsobujú stovky požiarov v New Yorku a San Franciscu

(Arsenio Toledo, Natural News) Elektrické bicykle a kolobežky poháňané lítium-iónovými batériami vyvolali v New Yorku a San Franciscu stovky požiarov a vyžiadali si mnoho úmrtí a zranení.

Tieto nehody vyvolávajú obavy o verejnú bezpečnosť v súvislosti so šírením elektrických dopravných prostriedkov.

Vyšetrovanie ukázalo, že jadrom problému je používanie neštandardných alebo niekedy aj poškodených lítium-iónových batérií. Namiesto pomalého tlenia a následného vznietenia, ktoré by nastalo v priebehu niekoľkých minút, tieto požiare často vedú k náhlym explóziám.

V priebehu jednej minúty dokáže požiar lítium-iónových batérií masívne narásť a vymknúť sa spod kontroly. (Súvisiace: Elektrické autá na Floride horia po hurikáne Ian.)

Požiare lítiových batérií spôsobili v New Yorku viac ako tucet úmrtí

Požiarna komisárka Laura Kavanaghová v New Yorku počas brífingu o verejnej bezpečnosti poznamenala, že počet požiarov spôsobených lítium-iónovými batériami od roku 2021 každým rokom exponenciálne rastie.

„Teraz, žiaľ, vidíme v meste stále viac a viac takýchto extrémne rýchlo sa šíriacich, veľmi silných požiarov s určitou pravidelnosťou,“ pokračovala. „K tomuto týždňu došlo v dôsledku lítium-iónových batérií k 131 požiarom, 76 zraneniam a 13 úmrtiam.“

Len tento rok bolo lítium-iónovým batériám pripísaných už 24 požiarov. Pri najsmrteľnejšom incidente v meste podpálila lítium-iónová batéria obchod s e-bicyklami a zabila štyroch ľudí v bytoch vyššie. Majiteľ údajne porušil viaceré pravidlá týkajúce sa počtu zariadení na mieste a spôsobu ich nabíjania.

„Stačí, že jeden malý batériový článok je chybný, prebitý alebo poškodený, a naraz sa uvoľní obrovské množstvo energie vo forme tepla a toxických horľavých plynov,“ varoval šéf hasičského zboru v New Yorku Daniel Murray.

„V priebehu niekoľkých sekúnd prejdete od žiadneho požiaru k úplnému požiaru ,“ varoval hlavný hasičský maršál v New Yorku Daniel Flynn.

„Toto je niečo, čo sme doposiaľ pri náhodných požiaroch v minulosti nevídavali. Požiare lítium-iónových batérií sa správajú takmer ako zápalný oheň, ako podpaľačstvo, ako vyliatie benzínu. Rýchlosť, ktorou sa šíria, je neskutočná.“

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Požiar spôsobený lítiovou batériou podpálil bytový dom v San Franciscu

Kapitán Jonathan Baxter, hovorca hasičského zboru v San Franciscu, priznal, že mesto zažilo len tento rok 24 požiarov spôsobených lítium-iónovými batériami.

Od roku 2017 zaznamenalo San Francisco celkovo viac ako 200 požiarov spôsobených lítium-iónovými batériami, pri ktorých bolo osem osôb zranených a jedna usmrtená.

V jednom konkrétnom zničujúcom prípade chybná lítium-iónová batéria spôsobila požiar na 959 Powell Street v San Franciscu v štvrti Nob Hill, neďaleko čínskej štvrte, pričom takmer vyhorel 12-bytový obytný dom.

V neďalekej štvrti Tenderloin boli dvaja ľudia nútení vyskočiť z okna bytového komplexu, aby unikli požiaru šíriaceho sa v ich byte, ktorý spôsobila prehriata batéria e-kolobežky zapojená do nabíjačky v blízkosti vchodových dverí bytu.

„Stalo sa veľmi populárnym pohybovať sa po San Franciscu na týchto zariadeniach,“ povedal Baxter. „Ale výroba týchto produktov predbieha legislatívu, ktorá by zabezpečila, že sú čo najbezpečnejšie.“

Záver

K elektrickým kolobežkám a bicyklom by sme chceli vydať zopár odporúčaní.

Pokiaľ je to možné, neskladujte ich doma ani v pivnici, hlavne ak bývate v bytových domoch. Ich prípadné vznietenie alebo výbuch môže spôsobiť požiar v celom dome a škody spôsobíte aj susedom.

Keď ich uvidíte odstavené v blízkosti zateplených činžiakov, odtiahnite ich ďalej. V prípade požiaru by sa totiž mohla od nich chytiť izolácia domu. To isté urobte, ak budú v ich blízkosti zaparkované autá.

Okolo odstavených elektrických kolobežiek by mala byť vždy bezpečnostná zóna aspoň 5 až 10 metrov. Ideálne by bolo, ak by sa nepovaľovali kade-tade po chodníkoch, lebo nielenže ohrozujú svoje okolo, ale často aj zavadzajú.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Arsenio Toledo, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nejen to aby vice dojeli jezdi po the beze svetel
  Krizovatky bez dani prednosti

  Motorcyclists na dalnicich mezi auto se predstavuji jizdou na zadnim dokonce prednim kole.
  Mnozstvi zkriplovanych zabitych
  MLADYCH
  Bolesti 6

 2. V nasej gubernii nas zase neorestajne praskuju ako besne psy, ako mandalinky, ale ziadny politik sa k tomu nevyjadri, ani vladny a ani opozicny. Nuz tak si vyberte z farizejov v nadchadzajucich volbach. Vsetko to jedna svoloc, co za cent aj mater preda!

 3. P.s.: Vlastne letuschopne vojenske lietadla uz nemame, rovnako ani civilne – okrem par vladnych, tak otazka znie, ktori „spojenci“ nas akymi strojmi otravuju a kde vzlietaju !!! Na zaklade akeho dohovoru sa toto deje !!!

 4. Videozáznam z Číny ukazuje obrovská parkoviště s tisíci téměř nových e-aut. Vozidla tam však nečekají na své majitele, kteří se vrátí z nákupů. Právě naopak: byla tam hromadně zaparkována, aby shnila.

  Záběry jsou děsivé. Jen na jednom místě jsou zaparkovány desítky tisíc e-aut. Kanál „serpentza“ ve svém videu ukazuje originální záběry z Číny. Tvůrce v něm vysvětluje, že většina zaparkovaných vozidel má na tachometru méně než 31 mil, tedy necelých 50 kilometrů.
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/stovky-tisic-elektroaut-jednoduse-hniji-na-parkovistich/

  • Aj predajcovia elektromobilov na Slovensku momentálne ponúkajú brutálne zľavy na elektrické autá. Niekde aj 20%. Po počiatočnom ošiali ich automobilky navyrábali veľké množstvá a teraz ich nikto nekupuje. A po minuloročnom náraste ceny elektriny až na 6-násobok ľudia vidia, že zo dňa na deň sa im môže jazdenie na elektrických autách brutálne predražiť.

 5. Chcelo by to upresniť, že ide o lítiovo-kobaltové články. Lítium-železo-fosfátové články sa tiež radia medzi lítium-ionové, ale nehoria, tak ako kobaltové.

 6. Jen takový malý požárek v Praze – minulý týden tam vyhořel byt od zaparkované elektrické koloběžky…Nájemník se „ztratil“, ostatní mají zničený nábytek po hašení, majitel je sice pojištěný, ale sehnat v Praze řemeslníka je nadlidský výkon (shořel i kus střechy). A to byla jen blbá kolobrnda…

  • Taký bojový plyn nevyrobím ani z výberovej fazule prekladaný s udeninou a vajciami spolu s cibulou na cesnaku , prasklo by mi žlčnikove okolie °°

 7. svatoslav butora

  Vládnuci Západní Nevedomci si vzali do svojho politického slovníku „environmen-talizmus“, aby zakryli ich vlastnú duševnú mocenskú prázdnotu. Títo WEF a OSN sluhovia Sveta Kapitálu stratili normálny zdravý rozum a zavádzajú a zvádzajú Živý Svet Živých Ľudí do stavu ne-živých a ne-mysliacich spotrebiteľov ich mocenskej prázdnoty. S nimi Svet Ľudí nečaká nič dobrého, len demo(n)kratické „šťastie“ démonizovaných otrokov. Autori mocenských globalistických Agend a ich podvodných dekarbonizačných „environmentálnych“ politík si zaslúžia byť zo Sveta živých mysliacich Ľudí vyzmizíkovaní.

 8. Este nieco nelichotive, aj ked sa v tom clovek troska straca… niekt. lekari hovorili, ze do 5 a ini teraz hovoria, ze do 10 rokov odídu…
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/zkuseny-kanadsky-lekar-75-procent-zemre-do-10-let-video/ . Tak ci onak, ziadne optimisticke vyhliadky nie su. A aby sa to zrejme zrychlilo, vsetku vyrobu vakcin idu premenit na mRNA mnamky! Takze treba chranit vsetky deti a tych, kt uvazuju o ockovani na cokolvek, hoci na malariu pred exotickou dovolenkou a pod.

 9. Elektrické kolobežky a cyklisti na chodníkoch nemajú čo hľadať. Preto je to chodník. Chodník podľa platnej legislatívy môžu používať len cyklisti – deti do 10 rokov. Samozrejme, že na Slovensku toto porušovanie nikto nerieši. V Paríži aspoň zakázali požičiavať elektrické kolobežky kvôli množstvu úrazov spôsobených kolobežkármi.

 10. Jednoduchá

  …vďaka za inf. ….

 11. Naši slovanskí bratia:
  https://sk.news-front.info/2023/08/02/americky-signal-pre-alexandara-vucica/
  „Reakciu lídrov RS, ktorí sa dostali pod sankcie USA, najlepšie vystihol predseda parlamentu Nenad Stevandić. Ten vyhlásil, že „dostať sa na americkú čiernu listinu je odmenou za dôslednosť, nezlomnosť a pevnosť tvárou v tvár vydieraniu a vyhrážkam“.“

 12. Potíž je v tom, že lepší baterie nemáme.
  Rada neskladovat doma je taková hraběcí rada. Když to necháte na ulici, už to tam nenajdete.

 13. JoFA je preinkarnovaný Maroš.

  • Myslíte si, že keď to tu Maroš zabalil, že ho budem nahrádzať? Tak na to zabudnite, píšem len keď sa mi chce a nie za peniaze. Intuícia vás práve sklamala, ten kto príde po Marošovi, vás tu bude manipulovať denne, ja som viac-menej už povedal, čo som chcel a moje názory sú vám známe, tak ak bude nejaká zaujímavá diskusia, možno prispejem.

   • Ko.ot si a ko.ot zostaneš.

    • Nemyslím, som a domnievam sa mysliaci, tak som sa z tejto pozície už posunul. Ty sa skôr spamätaj, tvoje skraty sú stále častejšie, tú veľkú pauzu by som ti doporučil aj zo zdravotných dôvodov a závislosti.

     • holistický prístup

      Fazuľkovie Jožinko,

      nože nám prezraď, čím Ty – podľa Teba najdokonalejšie mysliaca ha-ha-ha- RABIN-ovca – myslíš … to je snáď len zlý sen – šplháš si to splháš – vyšplhal si sa na najvyšší konár vysokánskeho stromu – už len založiť lano so slučkou a …

      PS: kydaním špiny na na mňa a Maroša špiníš len a len sám seba. Maroš je na rozdiel od takých, ako si aj Ty, skutočne chýbajúcim.

 14. Ekologicky nezávadné kolobežky – skutočné bio. Do kopca sa treba nechať vyviezť na korbe nejakého miestneho prdítka.
  Ale dolu kopcom to jede jak drak… akurát počítať s občasnými odreninami.

  https://m.youtube.com/watch?v=XSzHn5A2MPE&pp=ygU1MjozNCBMYXMgbW90b2NpY2xldGFzIGRlIG1hZGVyYSAgR3JlYXQgQmlnIEhpc3RvcmlhcyA%3D

Pridajte komentár

*