Lekári po prvý raz oficiálne zmrazili a znovu oživili ľudskú bytosť


Print Friendly, PDF & Email

Lekári po prvý raz oficiálne zmrazili a znovu oživili ľudskú bytosť

„Chcem, aby bolo jasné, že sa nepokúšame posielať ľudí k Saturnu.“

(ZH) – Jedným z najväčších problémov skúmania najodľahlejších končín vesmíru je obrovské množstvo času, ktoré si vyžaduje.

Nebude to však možné bez pokroku v biofyzike, ktorý by ľudským bytostiam umožnil vstúpiť do stavu pozastaveného žitia (alebo cestovania rýchlosťou vyššou, ako je rýchlosť svetla).

Teraz sa však zdá, že lekári dosiahli pokrok v ozajstnom zmrazení a opätovnom oživení ľudských bytostí.

Prelom vo vedeckom poznaní

Profesor Lekárskej fakulty na University of Maryland Samuel Tisherman viedol tím, ktorý skutočne uviedol ľudskú bytosť do stavu pozastaveného života.

Pre časopis New Scientist Tisherman povedal, že nahradil ľudskú krv ľadovo chladným fyziologickým roztokom (problém zmrazovania živých bytostí je totiž kryštalizácia vody, ktorá poškodzuje bunkové štruktúry a následne opätovné zahrievanie tela).

Celú skúšku nazval „trochu bizarnou“.

Pacienta potom vybrali z chladiaceho systému a presunuli na operačnú sálu, kde podstúpil dvojhodinovú operáciu, po ktorej mu znovu vrátili krv a telo zahriali na normálnu teplotu.

Tisherman hovorí, že celú správu o postupe podá v novej vedeckej štúdii, ktorá vyjde v roku 2020.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Jeho cieľom je skôr prerušiť život na dobu dostatočne dlhú k vykonaniu naliehavej operácie než technológiu využiť pre cestovanie vesmírom.

Pripomenul príbeh mladého muža, ktorého dobodali a nemal už dosť času na vykonanie operácie:

„Iba pár minút predtým to bol zdravý mladý muž, a potom bol náhle mŕtvy. Keby sme mali dosť času, mohli sme ho zachrániť. Chcem, aby bolo jasné, že sa nepokúšame posielať ľudí k Saturnu. Snažíme sa získať viac času na záchranu životov.“

Pravdaže, je len otázkou času, kedy sa do veci vloží všetkými obľúbený podnikateľ z odvetvia technológií („Nedokážem sa nestarať do objavov iných, a keď mi neveríte, opýtajte sa Vernona Unswortha“) a nepochybne poznamená, ako by sa dala využiť pre cestovanie vesmírom a podporu jeho PR agendy.

Tisherman tiež neuviedol, koľko štúdií bolo vykonaných pred touto úspešnou. Experiment mal požehnanie od Úradu pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), ktorý nepožadoval súhlas pacienta, pretože ho už nebolo možné zachrániť inak.

Záver

Najväčšou prekážkou zostáva zamedziť poškodeniu človeka pri opätovnom zahrievaní – reperfúznemu poškodeniu.

„Zatiaľ sme ale neidentifikovali všetky príčiny reperfúzneho poškodenia,“ povedal Tisherman.

„Tak či onak budúcnosť, ktorú sme si mohli predstavovať iba vo filmoch, teraz stojí pri našich dverách…“

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroj: themindunleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Jozef Tlamka

    Jestvuje epifýzny vitálny exponencionálny fenomén, na báze vesmírnej kvantovej systémovej celostnosti..
    Tam je možné nájsť podstatu a formu cestovania časom na planéty našej slnečnej sústavy…….kvantový entanglement….vizionár Jozef

Pridajte komentár

*