Mocný elixír, s ktorým dokážete rozpustiť aj obličkové kamene


Print Friendly, PDF & Email

Ako rozpustiť a vyplaviť obličkové kamene: Recept na prírodný elixír

Každý, kto niekedy mal obličkové kamene vie, že sa jedná o veľmi bolestivý zdravotný problém. To platí obzvlášť vtedy keď sú kamene uviaznuté v močovodoch spájajúcich obličky s močovým mechúrom.

Aj keď sa takýto kameň dostane až do mechúra, stále musí prejsť cez močovou rúrou, aby sa dostal z tela von.

Keď sa tento problém vyskytne u mužov, lekári ho neraz nazývajú mužským pôrodom. Je to preto, lebo u mužov je močová rúra oveľa dlhšia ako u žien.

Z uvedeného dôvodu príde veľmi vhod, ak poznáte tento prírodný recept. Rozpustenie a vyplavenie obličkových kameňov dokážete predísť takýmto bolestivým príhodám.

Čo presne sú obličkové kamene?

Predtým, než prejdeme k samotnému receptu na náš liečivý elixír, povedzme si najprv trocha viac o tom, čo sú to vlastne tie obličkové kamene.

Obličkové kamene predstavujú depozity minerálov. Sú tvorené prevažne z vápnika (oxalát vápenatý), ktorý sa usádza v obličkách a môže priamo v nich vytvoriť malé kamienky.

Najdôležitejšie je však ich umiestnenie.

Kamienky môžu v obličkách pretrvávať celé týždne, mesiace a dokonca i roky bez toho, aby sa nejako prejavovali.

Ak sa však kameň premiestni do močovodov alebo močovej rúry, nasleduje prudká bolesť chrbta či oblasti podbrušia. Neraz to sprevádza aj mútny moč. Niekedy sa im preto hovorí aj močové kamene.

V tomto štádiu sa lekári snažia o to, aby pacient vypudil kameň prirodzeným spôsobom. Robí sa to pomocou zvýšeného príjmu tekutín, za súčasného užívania analgetík pre utíšenie prípadnej bolesti.

Niektoré obličkové, prípadne močové kamene sú však tak veľké, že ich vybratie si vyžaduje operáciu alebo ich rozbíjanie ultrazvukom.

Treťou možnosťou je kombinácia vyplavenia s užívaním elixíru ako tento, ktorý pomôže s rozpúšťaním kameňov. Tie sa buď úplne rozpustia alebo zmenšia a potom aj ľahšie vyplavia von.

Recept na elixír pre vyplavenie obličkových kameňov

Na prípravu nášho prírodného elixíru budete potrebovať nasledovné suroviny:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

 • 1 pohár čistého javorového sirupu
 • 2,5 dcl extra panenského olivového oleja
 • 300 gramov citróna (so šupkou)
 • 300 gramov koreňa petržlenu
 • 2,5 dcl nefiltrovaného, nepasterizovaného bio medu

Postup prípravy

1. Očistite citróny a nakrájajte ich na kúsky (s kôrou), vložte ich do mixéra a rozmixujte.

2. Ďalej očistite a olúpte korene petržlenu, nakrájajte ich na kúsky, pridajte do mixéra a rozmixujte s citrónom.

3. Následne pridajte javorový sirup, med a olivový olej a ešte raz pomixujte až kým nezískate hladkú, dobre rozmiešanú hmotu.

4. Tú potom skladujte vo vzduchotesnej sklenenej fľaši alebo nádobe v chladničke.

Užívanie

Každé ráno zjedzte na lačný žalúdok jednu polievkovú lyžicu tohto elixíru.

Tiež sa uistite, že počas dňa vypijete dostatočné množstvo tekutín, najlepšie čistej nebublinkovej vody.

Ako funguje tento elixír?

Hlavnou aktívnou zložkou tohto elixíru je citrón. Jeho konzumácia je výborná na terapiu odstraňovania obličkových kameňov, pretože zvyšuje kyslosť moču a tým rozpúšťa vápnikové kamene prirodzeným spôsobom.

Petržlen je tiež dôležitý. Je prírodnou močopudnou látkou, ktorá vám pomôže zväčšiť množstvo produkovaného moču, ktorý potom kamene vyplaví.

Med je nápomocný v upokojovaní podráždenej výstelky močovodov a tiež im zabezpečuje antibiotickú ochranu.

Javorový sirup zasa robí celý elixír chutnejším a teda aj príjemnejším na konzumáciu.

Záver

Ak máte problémy s obličkovými kameňmi, pouvažujte o využití tohto receptu na ich úplné alebo čiastočné rozpustenie a následné vypudenie.

Elixír je vďaka javorovému sirupu a medu dokonca aj veľmi chutný.

No a najdôležitejšie je, že sa ukázal skutočne efektívny na riešenie tohto bolestivého ochorenia, s ktorým sa teraz ľahšie popasujete.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zdroj: A Powerful Remedy for Dissolving Kidney Stones

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobrý deň,

  priznám sa, že v recepte mi prekážajú minimálne dve veci:

  1. všetky prísady sú uvedené v gramoch a decilitroch, len javorový sirup v „pohároch“. Pohár predsa môže mať najrozličnejšie objemy…
  2. Ďalej píšete, že javorový sirup je tam len preto, aby bol elixír chutnejší a príjemnejší na konzumáciu – je teda vôbec potrebný, ak človeku stačí sladkosť medu? Alebo prečo namiesto neho nepridať viac medu, ak v elixíre plní úlohu funkčnej zložky?

  Vopred ďakujem za fundovanú odpoveď!

 2. špekulant

  Koľkodecilitrový pohár sa myslí?

 3. Peter.
  Pite brezovu vodu. Mám to na sebe vyskušane. To čo sa tu píše nepomôže aspoń mne nie

 4. Brezovu vodu? To odkial kupujete, alebo si ju vyrabate?

 5. Na margo toho citrónu, citujem,
  „Hlavnou aktívnou zložkou tohto elixíru je citrón. Jeho konzumácia je výborná na terapiu odstraňovania obličkových kameňov, pretože zvyšuje kyslosť moču a tým rozpúšťa vápnikové kamene prirodzeným spôsobom.“

  Chuť potraviny neurčuje její kyselinotvornost, nebo zásadotvornost. Kyselost citrónu způsobují organické kyseliny. Ačkoliv je citrón kyselý, je zásadotvorný. Naopak živočišné bílkoviny (měnící se na aminokyseliny), přestože nemají kyselou chuť, působí v metabolickém procesu kyselinotvorně. Pokud jich je nadbytek a nejsou využity k tvorbě tělesných bílkovin, odčerpávají k neutralizaci kyselin z organismu zásadité látky.

  Hlavní zásadotvorné prvky v organismu jsou vápník, draslík, sodík, hořčík, železo. Je–li v organismu převaha kyselin, organismus je neutralizuje těmito prvky a bere si je ze zásob organismu (odvápnění kostí, kazivost zubů apod.). Avšak náš organismus potřebuje také kyselinotvorné potraviny, protože mu dodávají cenné živiny.

  Zdroj: http://www.urinoterapie.eu/u_k_tema_acidobaze.htm

 6. Treba piť pivo a mate kľud.

 7. Treba pit denne 1 pivo Pilsner Urquell nie studene az dokonca zivota a choditnuz len pripadne na kontroly u Urologa .

Pridajte komentár

*