Zázračný liek na prostatu: Chráni pred jej zväčšením aj rakovinou

zväčšená prostata

Zväčšenie prostaty (tiež známe ako benígna hypertrofia prostaty) a rakovina prostaty sú v podstate u mužov pomerné časté ochorenia.

Predpokladá sa, že až polovica mužov bude viac či menej trpieť týmto problémom pri dovŕšení 50. roku života. U osemdesiatnikov toto percento bude až 80%.

Zbohom vysoký krvný tlak

Mnohí z tých, ktorí trpia ochorením prostaty, o svojom zdravotnom stave ani nevedia až dovtedy, kým sa u nich neprejaví znížený prietok moču a následné je im urobený PSA test.

Prečo operácie prostaty nie sú riešením

Problémom je, že operácie prostaty často narobia viac škôd, ako osohu.

Z toho, čo bol na začiatku malý zdravotný problém sa vytvorí niečo naozaj závažné: Operácia prostaty môže zanechať muža impotentným a neschopným udržať moč.

Už nehovoriac o tom, že sa operovalo niečo, čo by muža aj tak nebolo zabilo.

Našťastie, existujú prírodné spôsoby na liečbu rakoviny prostaty, ktoré nezhŕňajú používanie liekov na predpis alebo operáciu. Jednou z takýchto terapií je koreň zázvoru.

Súčasný výskum o zázvore a rakovine prostaty

Jedna súčasná štúdia vykonaná v USA a neskôr publikovaná v Britskom denníku výživy (British Journal of Nutrition) zistila, že extrakt zo zázvoru bol schopný usmrtiť rakovinové bunky prostaty a zdravé pritom nechal nedotknuté.

To zázvoru dáva výhodu oproti konvenčným terapiám akými sú chemoterapia či rádioterapia, ktoré si nevyberajú a zabíjajú tak zdravé, ako aj choré bunky.


Naša rada: Zistite, ako odstrániť únavu, znovu získať energiu a omladiť celé telo. Viac info tu

V uvedenej štúdii podávali mužom s rakovinou prostaty 100 mg zázvoru na 1 kg váhy denne (čiže zhruba 7 gramov zázvoru u 70 kg muža).

Terapia trvala 2 mesiace. Na jej konci sa zistilo, že rakovina prostaty bola kompletne vyliečená.

Prírodná liečba osteoartritídy

4 spôsoby, ktorými zázvor pomáha liečiť rakovinu prostaty

Zázvor je sľubnou terapiou na rakovinu, pretože na rakovinové bunky pôsobí na niekoľkých frontoch naraz:

 1. Má silné protizápalové a antioxidačné vlastnosti.
 2. Prerušuje reprodukčný cyklus rakovinových buniek. Tým dokáže predchádzať rastu a šíreniu nádorov.
 3. Podporuje apoptózu. Inými slovami, zázvor vyvoláva samovraždu rakovinových buniek.
 4. Nepôsobí toxicky na iné rýchlorastúce bunky. Ide o zrejme najdôležitejšiu jeho vlastnosť a týka sa prevažne buniek v tráviacom trakte, ktoré sa vyznačujú rýchlym rastom.

Chemoterapia má obvyklý problém, že je obzvlášť zhubná pre bunky slizníc tráviaceho systému.

To potom vedie k častým nevoľnostiam, vracaniu, bolestiam v ústach a ďalším vysoko nežiaducim vedľajším účinkom.

Okrem toho, muži užívajúci zázvor získajú aj ďalšie jeho zdravotné prínosy. Ak by sme mali menovať len zopár, tak ide prevažne o zlepšenie krvného tlaku, artritídy a cholesterolu v krvi.

Záver

Muži, ktorí sa obávajú o zdravie svojej prostaty, no hľadajú prírodné prostriedky, by sa mali poohliadnuť po zázvore – či už čerstvom, alebo vo forme doplnkov.

(Poznámka: Ak nemáte radi chuť zázvoru, možete užívať aj extrakt z neho. Kvalitný zázvorový doplnok zoženiete na Slovensku TU, v Česku TU)

Pravidelná konzumácia zázvoru, spolu s vyhýbaním sa strave bohatej na cukry a spracované potraviny, dokáže urobiť pre zdravie prostaty starnúceho muža ohromný rozdiel.

Zdroj: Ginger Root is a Miracle Cure for Prostate CancerPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Páčil sa vám tento článok? Potom odoberajte ZDARMA nové články emailom! Ako odberateľ zároveň získavate 15% zľavu na všetky naše e-knihy a výživové doplnky DrBuzgi. Prihláste sa tu:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

 1. Navyše zázvor pomáha mužom aj inakšie, býva súčasťou mnohých výživových doplnkov pre mužov…má afrodiziakalne účinky

 2. Peter says:

  Ja zazvor použivám a mám veľmi dobré skusenosti.

 3. Peter says:

  A ešte taká malá perlička zazvor je český názov, slovenský je to ďumbier.

 4. Ako sa uziva ten zazvor v tomto pripade pre muzov ? Ja som pila caj s medom. Celkom mi to chutilo, ale som zacala kaslat, az neprimerane. Jedna sestricka, ktora ma bohate zdravotnicke skusenosti povedala, ze to mohlo byt nasledkom toho. Potom som na lacno jemne nastruhaneho so stavou z polovice citrona a 2 dcl vody pila asi 1 mesiac a zasa mi to nerobilo dobre. To je individualne. Takze otazka je, ako to u:-)ivat u muzov ?

 5. Jirka says:

  Strouhám si zázvor a dělám si z něj čaj. Někdy používám do něj med, když jeho teplota spadne pod 40 stupňů. Po použití se má zázvor z čaje sníst, nebo ne?
  ing Jiří Janča píše, aby se třeba NIKDY nejedla zelenina z vývaru zeleninové polévky, protože okyseluje.
  Jinak test PSA není zdaleka tak přesný, jako je jiný test, který bych tady chtěl zveřejnit, ale počkám si na vyjádření administrátora.

 6. Paljo says:

  Krasne užitočne novinki

 7. Ryal jessica says:

  Boh žehnaj Dr. Sebi pre jeho obdivuhodné dielo v mojom živote, som bol diagnostikovaný herpes / HIV od roku 2010 a ja som bral svoje lieky, nebol som spokojný som potreboval dostať HERPES.HIV z môjho systému, hľadal som o niektoré možné liek na opary / AIDS videl som komentár k Dr Sebi, ako liečil herpes / HIV s jeho bylinné medicíny, kontaktoval som ho a on ma vedení. Požiadal som o riešenie, začal liek na moje zdravie, poslal mi liek cez UPS SPEED POST. Vzal som si lieky, ako je predpísané ním a 8 dní neskôr som bol vyliečený z herpes / HIV, ďakujem drsebicellfood1@gmail.com~~V Dr. Sebi ešte raz ďakujem SIR
  dr sebi vyliečiť tečúcou vírus, pridajte ho na WhatsApp +2348158836673 môj USA vetva číslo 19147094469

  1 rakovina liek
  diabetes 2. kúra
  3 vyzváňanie ucho
  4 herpes liek
  5 bradavice liek
  6 HPV liek
  7 Hiv
  7 dostať svoje ex späť
  8 tehotenstvo bylinné medicíny
  Zväčšenie prostaty 9

Pridajte komentár

*