Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Tento prírodný recept vás zbaví obličkových kameňov bez operácie


Print Friendly, PDF & Email

Ako sa prirodzene zbaviť obličkových kameňov len so 4 ingredienciami

Obličkové kamene sú z pevného minerálneho materiálu a pripomínajú kryštál. Tvoria sa v obličkách alebo v močovom trakte.

Močové kamene sa nevyskytujú príliš často – len u 1 z 20 ľudí na celom svete.

Obličkové kamene vznikajú vtedy, keď je produkcia moču nízka a/alebo ak sa v moči nachádza priveľké množstvo látok, ktoré kamene vytvárajú.

V spojitosti s nízkou produkciou moču môžeme spomenúť dehydratáciu, ktorá je jednou z hlavných príčin vzniku obličkových kameňov.

Obličkové kamene spôsobujú veľké bolesti. Keď kameň prechádza cez močovod, ktorý spája obličku s mechúrom, pacienti si často sťažujú na silnú bolesť v boku a v chrbte v oblasti pod rebrami.

Bolesť sa niekedy šíri až do dolnej časti brucha a slabín.

Takmer každý obličkový kameň prechádza z obličky cez močovod a močový mechúr a následne cez močovú trubicu.

Príjem veľkého množstva tekutín uľahčuje vyplavovanie obličkových kameňov, aj keď pre väčšinu ľudí je nevyhnutné užívať aj lieky proti bolesti.

Ďalšími príznakmi obličkových kameňov býva neobvykle sfarbený moč, krv v moči (v niektorých prípadoch), zimnica, horúčka a nevoľnosť.

4 prísady, ktoré vám pomôžu zbaviť sa močových kameňov

Na začiatok budete potrebovať tieto 4 prísady:

 • 2 uhorky
 • pár lístkov z mäty
 • 1 liter vody
 • prírodný, organický med

Uhorky obsahujú viaceré B-vitamíny, vrátane B1, B5 a B7 (biotín). B-vitamíny pomáhajú zmierniť úzkosť a znižujú niektoré škodlivé účinky stresu.

Okrem toho uhorky obsahujú aj množstvo vlákniny a vody – dve základné ingrediencie pre správne trávenie.

Mäta má silný protizápalový účinok a podporuje trávenie. Prirodzene zmierňuje nevoľnosť a dokáže uľaviť žalúdku od plynov a porúch trávenia.

Med prináša úľavu od zápalov a miernej bolesti. Podobne ako uhorky a mäta, med tiež napomáha tráveniu. Je to vynikajúce a zdravé prírodné sladidlo a nápoju, ktorý si teraz pripravíte, dodá príjemnú chuť.

Zbohom vysoký krvný tlak

Voda je zložkou, ktorá je pri obličkových kameňoch nenahraditeľná. Ak sa ich chcete zbaviť, denne by ste mali vypiť minimálne 3,5 litra vody.

Voda pomáha uvoľniť obličkové kamene a podporuje močenie, čo sú dve základné veci v boji s močovými kameňmi. Dostatok vody vám pomôže vyplaviť z tela toxíny a zmierniť bolesť.

Tu je postup, ako si pripraviť nápoj, vďaka ktorému sa môžete obličkových kameňov zbaviť:

1. Dajte všetky prísady do mixéra (uhorky nešúpte).

2. Mixujte, kým nezískate hladkú hmotu.

Tento nápoj odporúčame piť po raňajkách, alebo ak sa kamene vyplavujú pomaly, doprajte si jeden pohár 30 minút pred každým hlavným jedlom.

Fakty o obličkových kameňoch

Majte na pamäti tieto informácie:

1. Najčastejším typom obličkových kameňov sú práve tie vápnikové; spôsobuje ich nadmerná konzumácia soli a anomálie v metabolizme a/alebo močovom ústrojenstve.

2. 4 hlavné rizikové faktory vzniku obličkových kameňov sú dehydratácia, strava, rodinná anamnéza a obezita.

3. Nízky príjem tekutín a nadmerná konzumácia živočíšnych výrobkov a/alebo slané jedlá zvyšujú riziko vzniku obličkových kameňov.

4. Najlepším liekom je prevencia. Aby ste predišli vzniku močových kameňov, pite dostatočné množstvo tekutín, znížte príjem soli, vápnik prijímajte s mierou a obmedzte príjem živočíšnych bielkovín.

5. Väčšina obličkových kameňov sa sama vyplaví cez močové cesty v priebehu 48 hodín. Na to, aby ste sa v tomto časovom rozpätí zbavili kameňov aj vy, musíte piť dostatok tekutín.

6. Voľnopredajné lieky proti bolesti v niektorých prípadoch nemusia stačiť. Na utlmenie bolesti vám môže lekár predpísať protizápalové lieky podávané injekčne a narkotiká.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujem za dobrý a chutný tip, vraj je dobrá aj citrónová šťava proti obličkovým kameňom a piesku v moči.

 2. ale HLAVNE aby ludia nepouzivali uhorky z obycajnych obchodov ak si taku kupite nechajte ju par dni lezat a uvidite co sa s nou stane FUJ!

 3. Ako prevenciu používam výživový doplnok Chanca Piedra (Phyllantus niruri). Citrónovú šťavu z jedného citróna pijem čistú pred každým bežeckým tréningom, počas ktorého je úbytok tekutín najväčší (občas pridám aj magnézium). Urológ mi kedysi odporúčal aj citrónovú kôru. „Bádateľ elixír“ vyskúšam preventívne, lebo obličkové kamene momentálne nemám – iba drobné flebolity.

 4. Vladimír Rusó

  Veľmi nebezpečná je pre ľudí s malými obličkami varená paradajka. Paradajky obsahujú kyselinu oxalovú, ktorá je v organickom stave užitočná. Ale po uvarení má veľké chlpaté kryštáliky, ktoré neprejdú cez drobné cievy obličiek a vytvárajú litiázu

 5. …vďaka všet.za užitoč.informácie…

Pridajte komentár

*