Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Pozor na tento inak prospešný minerál! Môže spôsobiť obličkové kamene


Print Friendly, PDF & Email

oblickovy-kamen

Obličkové kamene. Keď už ich raz máte, určite ich neprehliadnete.

Spôsobujú totiž silnú pichavú bolesť, ktorá prichádza znenazdajky a s najväčšou pravdepodobnosťou skončíte v nemocnici na pohotovosti.

Obličkové kamene bývajú u nás jedným z najčastejších problémov s močovými cestami.

Bolo preto vykonaných viacero štúdii s cieľom zistenia ich príčiny.

No a nedávna štúdia odhalila, že príčinou vzniku týchto zhlukov skryštalizovaných minerálov v obličkách môže byť nadmerný príjem zinku.

Čo konkrétne zistila štúdia ohľadne zinku

Štúdia, ktorá zistila príčinnú súvislosť medzi zinkom a tvorbou obličkových kameňov, bola publikovaná v žurnále PLOS ONE.

Jej vedúci autor, Dr. Thomas Chi, ktorý je asistujúcim profesorom medicíny na Katedre urológie Kalifornskej univerzity v San Franciscu, skúmal účinky zinku na vínnych muškách.

Verte tomu či nie, no vínne mušky dokážu produkovať kamene veľmi podobné tým ľudským. To z nich robí perfektný modelový príklad pre štúdium obličkových kameňov.

Na tejto štúdii participovali aj Buckov inštitút pre starnutie a Výskumný ústav Detskej nemocnice v Oaklande.

Vedci spoločne skúmali ako zinok, oxaláty, vápnik a ďalšie druhy minerálov vplývajú na tvorbu kameňov u ľudí, aj vínnych mušiek.

Prišli na to, že zmena úrovne oxalátov v moči (inak známy rizikový faktor obličkových kameňov) sa zvýši, ak sa zvýši príjem zinku.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zaujímavé tiež bolo, že ak keď sa znížil príjem zinku, oxaláty tento pokles nasledovali.

Ďalšie príčiny obličkových kameňov

Výskyt obličkových kameňov je za posledných 30 rokov stále na vzostupe. Odhaduje sa, že niekedy počas svojho života postihnú až 19% mužov a 9% žien.

Dôvody?

Prvým, najvážnejším dôvodom je nedostatočné pitie tekutín.

Ďalej sú to: málo cvičenia, operácia na podväzovanie žalúdka za účelom zníženia váhy pri obezite a konzumácia potravín s vysokým obsahom cukru a soli.

Okrem vyššie uvedených môžu k tomuto ochoreniu prispieť aj rodinná anamnéza (genetické faktory) a časté infekcie.

Dr. Chi vysvetľuje: „Ak sa vám raz vytvorí obličkový kameň, potom šanca, že sa vám do 5 rokov vytvorí ďalší, je až 50%.

Všimol si ďalšiu zaujímavú vec a to, že za posledných 25 rokov nebol vynájdený žiadny nový liek na prevenciu obličkových kameňov, pričom v súčasnosti používané lieky nie sú dostatočne účinné.

Záver

Na základe výsledkov tejto štúdie sa odporúča, aby ľudia kvôli prevencii obličkových kameňov neprekračovali odporúčanú dávku denného príjmu zinku.

Ak si myslíte, že patríte medzi ľudí v rizikovej skupine, poraďte sa so svojim lekárom ohľadne ďalších možností, ako zredukovať šance rozvoja tohto ochorenia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Excess Amount of This Ingredient May Lead to Kidney Stones

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Je tu chybny udaj nejedna sa o vinne musky, ale o ovocne musky – Drosophila melanogaster.

Pridajte komentár

*