Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

ADHD: Hyperaktívne deti alebo aktívny farma-marketing?


Print Friendly, PDF & Email

hyperaktivita u deti

Počet receptov na psychotropné látky pre deti sa medzi rokmi 1995 až 2000 viac než zdvojnásobil.

Toto zistenie odhaľuje dokumentárny film Garyho  Nulla o následkoch nadmerného používania “myseľ pozmeňujúcich“ liekov  u detí.

 

Tento film sa zameriava  na deti, ktoré boli diagnostikovane s diagnózou hyperaktivity a poruchy pozornosti (ADHD), hoci dôkazy správneho overenia tejto diagnózy zatiaľ chýbajú.

Tragické dôsledky podávania psychofarmák našim deťom

Namiesto adekvátneho vyšetrenia sú deti často označené touto diagnózou jednoducho preto, že sa správajú ako typické deti, vrtia sa, odvrávajú, neobsedia a sú hyperaktívne.

Táto diagnóza je často stanovená len na základe výpovede a odhadov od rodičov alebo učiteľov, bez uváženia ďalších potenciálnych faktorov ako rodinné prostredie, strava alebo enviromentálne vplyvy (toxíny).

Konečný dôsledok pre tieto deti, ako ukazuje spomínaný dokumentárny film, je takmer vždy medikamenózna liečba.

Možno ste si všimli zvýšené zaoberanie sa touto poruchou (napr. plagáty na školách) hlavne na začiatku školského roku. Toto je starostlivo načasovaná marketingová schéma zameraná na zvýšený predaj silne pôsobiacich liekov, ako napríklad Ritalin vašim deťom.

Smutné je, že táto stratégia funguje.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Mnoho dorastových psychiatrov súhlasí, že v čase keď deti začínajú nový školský rok, dochádza k výraznému nárastu predpisovania liekov proti hyperaktivite.

Niektoré spoločnosti dokonca uvádzajú na trh cukríkové formy týchto liekov. Niet sa čo potom čudovať , že tieto lieky prinášajú zisky okolo 1 biliónu dolárov ročne.

Je iróniou, že deti sú nabádané, aby nebrali nelegálne drogy,  ale  sú im  podávané psychotropné látky s podobným účinkom.

Tieto lieky sú často predpisované bez toho, aby rodičia boli oboznámení so závažnými, až potenciálne smrteľnými nežiaducimi účinkami (psychotické symptómy, bolesti hlavy, nespavosť, halucinácie až arytmie).

Mnohé z týchto liekov sú nielen potenciálne nebezpečné, ale aj zbytočné, ak dieťa je liečené vhodne.

Ako liečiť ADHD prirodzene, bez chémie?

Je mnoho bezpečných a efektívnych alternatív ako liečiť tento stav a niektoré z obzvlášť účinných metód zahŕňajú:

 • príjem dostatočného množstva omega 3 mastných kyselín
 • trávenie viac času v prírode
 • vyhýbanie sa konzumácii spracovaných potravín a jedál
 • nahradenie nealkoholických nápojov, džúsov a pasterizovaného mlieka čistou vodou
 • zníženie alebo vyradenie obilnín a cukrov zo stravy
 • dostatok ovocia a zeleniny

Je pochopiteľné, že mnohí z tých rodičov, ktorí súhlasia s konvenčnou liečbu psychofarmakami, urobia tak preto, lebo veria, že to pomôže ich deťom.

Môžu byť často aj pod nátlakom z obvinenia o zanedbávaní starostlivosti, ak odmietnu takúto liečbu.

Stop Candida

Čo by ste mali vedieť

 • tieto liečivá sú veľmi silné (Ritalin je silnejší ako kokaín) a spôsobujú dlhodobé zmeny v mozgu dieťaťa
 • majú závažné nežiaduce účinky
 • ADHD je takmer vždy spojená s faktormi z prostredia čo stravy a môže byť liečená zmenou týchto faktorov (ako sme spomínali vyššie).

Preklad: Veronika

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V roku 2014 plánujem investovať čas do výskumnej práce s max. 30 ADHD deťmi.
  V rámci štúdie ide o 1 mesačnú krániosakrálnu terapiu v rozsahu 4 hodín rozložených na 8 stretnutí, 2xtýždenne po 30min (10min vstup+20min ošetrenie).
  Podmienky účasti:
  1. diagnostikovaná vývinová porucha (MKCH 10, DSM IV)
  2. vek 7-18 rokov
  3. 100% spoluúčasť rodičov v procese vyhodnocovania

  Lokalita: Bratislava – okolie
  Poplatok: bezplatne

  V prípade otázok a záujmu ma prosím kontaktujte s krátkym motivačným listom individuálne na adrese [email protected].
  Následne Vám bude zaslaná prihláška. ďakujem!

 2. Neni nahodou tato tzv. ‚ADHD diagnoza‘ u deti len nepochopenim tychto deti zo strany tzv. ‚dospelych‘ alebo tzv. ‚profesionalov‘ ? Taketo deti su prirodzene deti, ktore funguju prirodzene tzn. ze nemaju radi nas obmedzeny system a spolocnost. Tito tzv. ‚profesionali‘ alebo ‚odbornici‘, ktori maju v hlave same teorie a vobec neziju v realite nevedia pochopit taketo prirodzene deti, lebo tie ich teorie ich skresluju vnimanie. Ja sa domnievam, ze tie deti maju problemy, lebo vo svojom okoli narazili na nevedomych egoickych ludim alebo na nevedomy egoicky system, inak povedane, maju to koli tejto spolocnosti.

  Ja som pozeral taketo dokumentarne filmy.

  • Podobny clanok som citala o depresii. Ze lieky na depresiu (antidepresiva), vobec neliecia, len su zdrojom prijmov pre farmaceuticke spolocnosti. Toto je nieco podobne. Nic nie je ciernobiele, treba to brat s rezervou. Deti nie su urcite na 100% diagnostikovane exaktnou metodou, ako sa v clanku pise, ale ADHD nie je len mytus. Rodicia deti s ADHD casto nemozu pracovat, minimalne matky takychto deti, nakolko celu svoju energiu, aj v skolskom veku potrebuju na zvladnutie svojich potomkov. Je to mimoriadne vycerpavajuce. Ak sa stanovi diagnoza korektne, t.j. nezamiena sa len prilis zive dieta za dieta s hyperaktivitou, tak lieky nezatracujme. Zatracujme nespravne diagnostikovanie. Uz len nakoniec poviem – a to sa vratim na zaciatok ;-), ze mne antidepresiva zachranili zivot, a vdaka nim mam aku taku kvalitu zivota, dokonca mam krasnu rodinku. Co sa tyka reakcie na clanok, pisem ho ako matka dietata s ADD (porucha pozornosti bez hyperaktivity – nastastie 🙂 )

   • dovolim si dolozit dve slova 🙂
    1. prezit vdaka antidepresivam
    2. prezit napriek antidepresivam
    hm – mne diagnostikovali vela veci, mal som byt uz davno po smrti… a zijem, nikdy som sa necitil tak silno a zdravo, ako dnes (ci vcera alebo zajtra) – a to vtedy, ked som vyhodil vsetky lieky. ale nie depresia, skor alergie. ale pozor, nikomu neodporucam. mam milion dovodov sa hodit pod vlak, no tak uradost nikomu neuorobim. je to na dlhe pisanie, ale uzviam si zivot, v ktorom ma maloco rozhodi. a to pozor – mam kopec zodpovednosti, ako kazdy iny.
    ale jedine co beriem su vitaminy, mikrovlakniny, mineraly a antioxidanty. cize nic farmaceuticke. dnes ludia nemaju ciel. to je vazny problem.
    cize velmi davam doraz na dve slova – VDAKA alebo NAPRIEK ?

 3. Peníze s cejchem smrti – Příběh ze zákulisí psychofarmak
  Money With A Stigma Of Death

  ZEMĚ: USA
  ROK: 2010
  DÉLKA: 95 minut
  REŽIE: n/a
  JAZYK: čeština
  TITULKY: české
  Mnozí psychiatři chtějí, abyste věřili, že čelíme epidemii duševních chorob a že řešením jsou psychotropní léky, chcete-li psychofarmaka.
  Celá desetiletí pracují na tom, aby veřejnost přesvědčili, že jejich léky jsou pro řešení každodenních lidských problémů nepostradatelné. Ale zeptejte se psychiatra, stejně jako jsme to udělali my, a přizná, že psychiatrie ve skutečnosti na duševní problémy nemá odpověď.

  Ke shlédnutí online:
  http://www.mustwatchtv.cz/11-zdravi/70-penize-s-cejchem-smrti-pribeh-ze-zakulisi-psychofarmak/

 4. Odporucam precitat si knihu Johna Virapena – Neziaduci ucinok smrt –
  a to vlastne aj staci

Pridajte komentár

*