Desatoro zásad starostlivosti o zdravie moderného slovenského dieťaťa


Print Friendly, PDF & Email

Desatoro starostlivosti o zdravie moderného slovenského dieťaťa

Posielate nám hromadu emailov ohľadom vašich chorých ratolestí a my trávime hodiny odpovedaním. Preto sme zhrnuli všetky naše odpovede pod jednu strechu.

Aj keď nasledujúce slová nenapísal profesionálny spisovateľ, som si istý, že sa dostanú do rúk mnohých rodičov a budúcich rodičov. K tomu prispejete aj vy, ak článok láskavo pošlete svojim známym. Ak vám teda záleží na deťoch a máte ich radi.

Nič nás nemôže potešiť viac, ako keď nám napíšete radostný email o tom, ako je vášmu dieťaťu lepšie a že je zdravšie po istých zmenách, ktoré ste urobili.

Kiež by takýchto emailov bolo čoraz viac. Kiež by bolo čoraz viac uvedomelých rodičov, ktorí urobia pre deti to najlepšie a nie to, čo bezhlavo diktuje konzumná spoločnosť.

Pred tým, ako začnete čítať

– ak v článku nájdete zaujímavé informácie, odporúčam vám z času na čas sa k nemu vrátiť. V opačnom prípade je veľká pravdepodobnosť, že na mnohé dôležité veci časom zabudnete.

– článok môže byť občas aktualizovaný

– aký osoh vám môže článok priniesť? Môžete vychovať zdravšie deti. Môžete svojim deťom významne pomôcť, ak už trpia rôznymi chorobami. Môžete ušetriť nemalé peniaze na nezmysloch, ktoré propaguje dnešná doba a zároveň ušetriť hromadu peňazí bezhlavo míňaných na varenie nezmyslov.

– uistite sa, že počas čítania používate zdravý sedliacky rozum a logiku, ktoré sú veľmi často lepšie ako najlepšie renomované, svetoznáme, avšak zmanipulované  a podľa žiadaného výsledku prispôsobené (pseudo)výskumy, ktoré sú platené z vrecák ziskuchtivých korporácií.

Choroba ako štandard?

Choroba sa ako plazivý had votrela do spoločnosti a čoraz viac sa stáva štandardom – normálom. Zápalové procesy a poruchy imunity u detí sú v industrializovanom a vyspelom (??) svete také časté, že na chorobnosť detí si spoločnosť akosi zvyká a mnohí to považujú za neoddeliteľnú a normálnu súčasť života.

Nezriedka si môžeme od rodičov detí a dokonca aj lekárov vypočuť, že „veď to soplenie a angínu ma dvakrát ročne skoro každé dieťa, však je to normálne“. Toto je výsledkom modernej medicíny, ktorá nerešpektovaním prirodzenej biológie tela od jej vzniku (konvenčnej medicíny založenej na chémii) túto prirodzenú biológiu devastuje.

S pozdvihnutým prstom varujeme, že ak sa spoločnosť nespamätá, nevzoprie sa ortodoxnej medicíne a dovolí jej naďalej šíriť jej bludné chemické praktiky, choroba sa skutočne stane úplne bežnou vecou a štandardom a zdravý človek bude raritou.

Ak sa trochu zamyslíte nad realitou, pochopíte, že od toho nie sme veľmi ďaleko. Vari ste sa nestretli napríklad s varovaniami, že rakovina bude ako chrípka, všade?

Bežné choroby moderných ratolestí

Časté nádchy a iné zápalové procesy, chronicky znížená imunita – tie sú signálmi budúcich vážnych ochorení. Alergie, astma, epilepsia, poruchy vstrebávania, hyperaktivita, poruchy zraku, cukrovka, artritída (najmä reumatická), kazivosť zubov! (úplne normálna vec, že?!), rakovina…

Mnohé choroby, ktorými sú moderné deti postihované, boli kedysi považované len za starecké ochorenia. A kde sme dnes? A kde budeme zajtra?

Rozmýšľajte, prosím! Robte niečo pre svoje ratolesti a robte to uvedomelo, logicky a nielen mechanicky na základe bludov založených na ekonomike a chémii. Rozmýšľajte nad základmi biológie človeka. Myslite na slová, ako voda (nie malinovky, čaje, mlieko… ale H₂O, voda), vzduch, pohyb, ovocie, zelenina, príroda, rodičovská láska, komunikácia, dotyk, pohladenie, prechádzky, úsmev, radosť… Nevytráca sa toto všetko čoraz viac zo života detí?

Zabudnite na výdobytky moderného sveta, ako je biela múka (vrátane bieleho chleba), keksy, lízanky, mliečne čokolády a iné cukrovinky, kravské mlieko  (hlavne nedomáce), pudingy, cukrami napakované jogurty a krémiky, detské výživy (hlavne tie z obchodu), malinovky od výmyslu sveta, McDonald a podobné fast-foody (tieto rýchlo-občerstvenia vašim deťom veľmi rýchlo zabezpečia aj choroby).

Chráňte svoje ratolesti od nehoráznych bludov v školských kuchyniach, lebo výživa v týchto zariadeniach je horšia ako výživa v mnohých rozvojových krajinách.

Veľmi smutnými príkladmi výživy na školách sú buchty na pare, rezance s tvarohom a bielym cukrom, dukátové buchtičky s pudingom, len a len biele pečivo, nadmiera živočíšnych bielkovín, propagácia kravského mlieka (aj napriek vedeckým dôkazom o tom, že nie je zdravé).

A kde sa podeli vitamíny a enzýmy (ktoré sa ničia už pri cca 50-60 stupňovej teplote), minerály a vláknina (ktoré určite v bielej múke neostali). Kde sa podela čistá nesýtená voda, ktorej dieťa potrebuje denne vypiť od 500-1500 ml v závislosti na veku?

Už vám to trochu dochádza?

Choroby nie sú normálom

Iste mi dáte za pravdu, teda aspoň väčšina z vás, že žiadne, ani tie najbežnejšie choroby u detí nie sú ničím normálnym. Veď ak by boli, asi by ste nevyhľadali túto stránku a ak by ste sa na ňu náhodou omylom dostali, nezotrvali by ste na nej ani 5 minút.

Ak by boli normálnymi, nevideli by sme čoraz preplnenejšie čakárne u pediatrov.

Rodičia často hovoria, že ich deťom napríklad biela múka, biele cukry, sladkosti, kravské mlieko a iné, nerobia žiadne problémy a sú úplne zdravé. A neraz som sa na vlastné oči presvedčil, že tie isté deti sú zahlienené, soplia, majú raz – dvakrát ročne angíny, kašlú, majú vyrážky, nespia dobre, pomočujú sa, majú poruchy správania, nosia okuliare, majú poruchy koncentrácie a podobne.

Rodičia však žijú v presvedčení, že všetko je v poriadku, keďže sa tieto choroby znormalizovali, tak, ako si ich znormalizovala spoločnosť. Pravda je ale taká, že nič z uvedených príkladov nepatrí do slovníka zdravia a k pojmu „zdravé dieťa“.

Pojem „zdravé dieťa“

Pre istotu si vyjasnime, čo je normálnym štandardom zdravia dieťaťa (a veruže nie len dieťaťa) a aké je to vlastne zdravé dieťa. Optimálne zdravé dieťa je také, ktoré nesoplí každý polrok (a dokonca ešte viac).

Zdravé dieťa nemá angíny a ak áno, tak len veľmi výnimočne (počítajte na roky, nie na mesiace).

Imunita zdravého dieťaťa si účinne a bez akejkoľvek chemickej intervencie dokáže poradiť s baktériami, vírusmi, alergénmi a inými bežnými patogénmi z prostredia a jedla.

Zdravé dieťa je čulé a dokáže sa koncentrovať na denné úlohy v škole a v domácnosti. Zdravé dieťa má pokojné správanie, nie je hašterivé, plačlivé, neposedné a hyperaktívne.

Zdravé dieťa má výborný zrak, ktorý ostáva výborným až do neskorej staroby (je tragédia, ako si spoločnosť zvykla na okuliare. A oftalmológia sa ziskov nevzdá ľahko).

Vráťme deťom zdravie! Majú na to právo

Musíme uznať, že naši rodičia a hlavne starí rodičia sa tešili zdraviu tak, ako my nad naším zdravím dnes plačeme. Isteže, zomierali na infekčné choroby z nedostatku hygieny a teplej vody (nie preto, že neboli vakcíny!), ale ich zdravie bolo omnoho lepšie. Toto právo – byť zdravým, sa mladším generáciám odopiera.

Je nespočetné množstvo zdravých starých rodičov, ktorých deti sa už zdraviu tešia menej a ich vnučky a vnuci majú vážne zdravotné problémy. Ako im teda zabezpečiť, aby sa právo na zdravie stalo realitou?

Keď chcete (obaja) počať

Počatie dieťaťa je tak vznešená udalosť, že si vyžaduje prípravu. Aspoň 6 mesiacov pred počatím zabezpečte:

 • detoxikáciu organizmu (u oboch rodičov)
 • prestaňte fajčiť
 • prestaňte piť alkohol a kávu (kávu aspoň obmedziť na 1x týždenne)
 • nevyprážajte
 • zmeňte stravovanie (dostatok ovocia a zeleniny a iných plodov, nerafinované cukry a soľ, výrobky z celozrnnej múky a pod.)
 • nenoste mobil vo vrecku – vlnenie ma vplyv na kvalitu spermií (u mužov) a ruší elektromagnetické pole u rozmnožovacích orgánov (ženy i muža)
 • pite 2 litre čistej nesýtenej vody denne
 • dostatočne sa hýbte
 • spite 7-8 hodín súvisle
 • psychická pohoda, oddych, modlitba, meditácia, príjemná hudba, vysporiadanie vzťahov a pod.
 • doprajte si dostatok času navzájom a s rodinou a priateľmi
 • „nečumte“ toľko na TV (idiot box – americký slang), ak nechcete, aby z vás oboch urobil idiotov (pardón za pravdivý výraz) a neskôr aj z dieťaťa.

TV sa čoraz viac vzďaľuje od informatívneho média a prikláňa sa k prostriedku na manipulovanie verejnej mienky.

Ak raz niečo rozbije vašu rodinu a urobí aj z dieťaťa spoločenskú trosku, bude to hlavne TV a ani o tom nebudete mať najmenšiu potuchu.

Keď ste (obaja) už počali

Jednoducho dodržiavajte to, čím ste začali a ak ste ešte nezačali, bez meškania začnite. Možno ešte nie je neskoro.

– Mamičke (áno, už) sa odporúča zvýšiť príjem čistej nesýtenej vody na 3 litre denne. Dehydrovanie významne prispieva k únave, depresii, nevoľnostiam, rannému zvracaniu a iným ťažkostiam počas tehotenstva.

Ortomolekulárna medicína odporúča v prvom trimestri 3 g vitamínu C denne, v druhom trimestri 5 g a v treťom trimestri 10 g denne, čo je úplne bezpečné a osožné. Rozmyslite si dobre, ci počúvnete lekára, ktorý vás od toho bude odhovárať, aj keď o vitamíne C nemá ani základné objektívne vedomosti, alebo počúvnete tých lekárov, ktorí sa vedou o vitamíne C desaťročia zaoberajú. Hľadajte vitamín C s čo najmenším listom zloženia a hlavne bez sladidiel ako aspartám. Ak nenájdete, napíšte nám.

– V žiadnom prípade nepite coca-colu a iné malinovky.

– Zvýšte príjem čerstvej surovej zeleniny. Jete surové jablká? Tak prečo máte problém hrýzť surovú brokolicu, kaleráb, či karfiol? Chutia výborne v takomto stave a dobre nahradia vápnik z kravského mlieka, ktorý sa nevstrebáva a robí v tele šarapatu.

Kojenie

Robte všetko preto, aby ste kojili aspoň 6 mesiacov a ak môžete, kojte aj 3 roky. Kojenie je okrem iného aj budovanie imunity.

Ak nemáte mlieko, alebo ho máte nedostatok, alebo ho bábätko odmieta, pravdepodobne ste nedodržali niektorú z horných zásad a je narušená metabolika organizmu.

Ak dieťa mlieko odmieta, mlieko môže mať zvýšenú aciditu v dôsledku prekyslenie tela. Ak pijete kávu, Coca-Colu, nezdravo jete, nepijete cca 3 litre vody denne a pod., neočakávajte, že chúďa dieťa bude piť kyslú tekutinu, ktorá vychádza z prsníka.

Kojenie, prikrmovanie a tvrdá strava

Zapamätajte si prosím jednu vec. Bacuľaté bábo neznamená zdravé bábo. Často je to naopak.

Ak máte pocit, že je bábätko chudé a podvyživené, v poriadku, zvážte rozumné prikrmovanie. Pod spojením „rozumné prikrmovanie“ si prosím nepredstavujte len sunar (a iný industriálny prach oficiálne prehlásený za najlepšiu výživu pre kojencov), kravské mlieko, či na smrť rozvarené detské výživy napakované bielym cukrom a bohvie čím ešte.

Nie sme zvieratá, ale ak rozmýšľate logicky, stále sme cicavce a všetky ostatné cicavce žijú bez sunaru, kravského mlieka, detskej výživy a iných smutných moderných výdobytkov.

Bábätká, aj keď sú bábätkami, stále potrebujú denne dostatočné množstvo čistej vody, ktorú treba dopĺňať hlavne ak nepijú dostatok materského mlieka.

Aj keď si vďaka bludnej propagande spoločnosť navykla a stala sa závislou na kravskom mlieku, nie je to to najzdravšie, čo by malo bábätko piť, ba naopak. Napokon, dostatok kvalitných a ľahšie vstrebávateľných živín je v zelenine a strukovinách, ktoré určite nie sú silnejšími alergénmi ako je kravské mlieko.

Je smiešne obávať sa reakcií na zeleninu (a neskôr na strukoviny a ovocie a iné plody) a pritom napájať dieťa silným alergénom, ktorým kravské mlieko bezpochyby je.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Je smutné pozerať sa na rodičov, ktorí po najmenšom zaplakaní dieťaťa vytiahnú z kočiara fľašu mlieka a už aj ním napájajú dieťa. Vyzerá to ako trest za ten plač.

Ak už skutočne musíte použiť mlieko (napríklad preto, lebo máte poruchy laktácie a dieťa ešte nie je schopné jesť nemliečnu stravu), zvoľte kozie mlieko a až keď je evidentné, že dieťa nepriberá na váhe a výške, použite kvalitnú mliečnu formulu, ktorú treba vylúčiť čo najskôr po tom, ako je dieťa schopné prijímať tvrdú stravu.

Nebojte sa opatrne skúšať podávať dieťaťu jemne rozmixovanú zeleninu a neskôr aj ovocie a strukoviny. To všetko možno dobre zriediť prevarenou teplou vodou tak, že sa vytvorí hustota podobná kravskému mlieku.

Ak máte strach o sterilitu alebo pesticídy, neutralizujte ich čistým práškovým vitamínom C. Ten dieťaťu nemôže uškodiť. Dieťa hneď po narodení môže a dokáže bez akýchkoľvek problémov prijať od 200 do 1000 mg vitamínu C denne, čo je len na osoh.

Nekupujte dieťaťu žiadne detské výživy. Robte ich doma a robte ich v surovom stave – bez bieleho cukru, „sterilizované“ vitamínom C.

Zeleninu, ovocie, strukoviny rozmixujte na jemno a zrieďte malým množstvom prevarenej teplej vody, ktorá nepresiahne teplotu 60 stupňov. Občas môžete použiť aj horúcejšiu vodu.

Krémiky si vyrábajte výlučne doma. Bude to zdravšie a ušetríte. Na prípravu používajte len biele jogurty, čistý tvaroh, med (až po 1. roku dieťaťa), melasu, kakao, karob, škoricu a pod.

Prosím zabudnite na podvyživené krupice, hlavne na tie z bielej múky.

V žiadnom prípade nedávajte deťom výrobky zo sóje!

Vďaka nasledujúcemu receptu som si získal u mnohých detí veľkú obľubu.

Pohánkovú múku (alebo inú alternatívu) zalejte prevarenou teplou (cca 70-80 stupňovou) vodou alebo ovseným, ryžovým či kozím mliekom. Nevarte to! Je to úplne zbytočné.

Vytvorte jemnú kašu podľa vkusu. Pridajte kakao alebo karob alebo škoricu alebo kombináciu (podľa vkusu) a oslaďte zdravým sladidlom (melasa, med, hnedý cukor). Ak to náhodou dieťa nebude mať rado na prvýkrát, zvykne si a veľmi rýchlo si to obľúbi.

Musíte kupovať jogurty sladené bielym cukrom? Je ťažké kúpiť biely jogurt a rozmiešať v ňom melasu, alebo hnedý cukor či med, kakao, škoricu alebo kúsky ovocia?

A ak do toho pridáte tvaroh, dieťa môže mať zdravší, nekonzervovaný, mamičkou pripravený krémik.

A čo všetko lepšie, zdravšie a často aj lacnejšie by dieťa mohlo mať, nebyť tých prekliatych reklám….!

Verte, je mnoho spôsobov, ako vychovať zdravé dieťa. Len sa musíte zbaviť závislosti na propagovaných bludoch.

Zuby

Dieťaťu, ktorému rastú zúbky a je nervózne a plačlivé, patrí do pusy očistená a umytá mrkva, petržlen, kaleráb, jablko, hruška a iné.

To zvyčajne pomôže nielen plaču, ale aj ľahšiemu prerezávaniu sa zúbkov, ktoré budú tiež zdravšími vďaka patričnej výžive a dostatočnému tlaku vyvíjanému na zuby (o dôležitosti tlaku zubári mlčia).

Zásada je hrýzť, hrýzť a stále len hrýzť. Nie žuť na smrť uvarené čalamády.

Už jediný kaz je obrazom narušenej metaboliky tela. Nepodceňujte to, ako to podceňovali naši rodičia, keď nás kŕmili horalkami, buchtami, palacinkami, šiškami, detskými výživami… a nedovolili nám jesť surové jablká, lebo ich chceli na zaváranie, alebo orechy, ktoré chceli do koláčov! Nerobme tie isté chyby a neopakujme rovnaké bludy!

Oči

TV – idiotbox! Nielenže človeka pripraví o rozum a spoločnosť o zdravú rodinu, ale aj o oči, a to hlavne deti. Prečo hlavne deti? Lebo oko visí na 6 svaloch.

Tieto svaly sa u detí vyvíjajú (vlastne mali by sa). Sedením pred TV, PC a nadmerným čítaním kníh (a pri zlom svetle) sa očné svalstvo nevyvíja, ale naopak, ochabuje (atrofuje) alebo prílišným namáhaním tvrdne.

Presne tak, ako vaše bicepsy. Oftalmológii, vedy ortodoxnej, sa na tieto záležitosti nepýtajte, lebo tá sa z predaja okuliarov, šošoviek a operácií veľmi teší a nemieni vyjsť s pravdou o očiach von.

Ste to vy, kto sa môže postarať o zdravý zrak a zdravý chrup dieťaťa. Buď bude vaše terajšie bábätko chodiť k zubárom a očiarom celý život len tak, na prehliadky, alebo tam bude chodiť celý život tiež len tak, po okuliare a plomby – vďaka vám.

Nezvaľujte zodpovednosť za chrup a zrak dieťaťa na systém. Je to vo vašich rukách.

Pohyb, slnko, vzťahy, psychika, láska…

…to sú veci myslím každému jasné a preto prejdime na riešenie častých problémov.

Problém č. 1 – Nedostatok vitamínu C

Sme jediný cicavec na Zemi, ktorý z istého dôvodu stratil schopnosť produkcie vitamínu C vo vlastnom tele. Všetky cicavce si produkujú v tele v priemere na váhu človeka cca 3 000 mg vitamínu C.

Koza si ho vytvorí denne až 12 000 mg. Toto množstvo (3 000 mg) nie je možné prijať v potrave.

Ortomolekulárna medicína už od 70. rokov odporúča pre udržanie si optimálneho zdravia prijímať po treťom roku života minimálne 3000 mg denne.

Do jedného roku života je to podľa mesačného veku – 100 mg na každý mesiac, teda napríklad 12 mesačné dieťa môže úplne bezpečne spapať 100 mg vitamínu C x 12 =1200 mg denne.

Počas akejkoľvek choroby, hlavne zápalov a infekcií, sa podáva do 3 rokov veku 100-300 mg (podľa akútnosti stavu) vitamínu C každú hodinu až do kompletného ustúpenia choroby. Po 3 roku sú terapeutické dávky ako u dospelého človeka, 500-2 000 mg každú hodinu.

Počas prijímania vysokých dávok vitamínu C je potrebné piť dostatok čistej nesýtenej vody, keďže vitamín C je vodorozpustný. Samozrejme, aj bez toho vitamínu C je potrebné prijímať dostatok vody.

Pozor na superbludy, ktoré šíria lekári ortodoxnej medicíny. Presvedčte sa sami pravidelným podávaním vitamínu C vášmu dieťaťu a uvidíte zmenu. Hlavne deti na buchtách, kravskom mlieku, sladkostiach, malinovkách, bielom pečive a pod. trpia nedostatkom vitamínu C, a to aj vtedy, ak lekár tvrdohlavo a neuvedomelo tvrdí, že ho má dieťa dosť.

Problém č. 2 – DEHYDROVANIE

Pije vaše dieťa od rána do večera mlieko, malinovky, džúsy, čaje, sirupy a podobné nápoje? Ak áno, nie je správne hydratované a s veľkou pravdepodobnosťou je chronicky dehydrované.

Najsprávnejším a najpotrebnejším nápojom, ktorý patrí do denného pitného režimu, je čistá, nesýtená voda.

Zabudnite na medicínou zaužívaný nešťastný pojem „tekutiny“. Zvieratám a rastlinám tiež nepodávame hociaké tekutiny. Nepijú ani coca-colu, ani malinovky, ani ovocné (aciditu spôsobujúce) džúsy ani nič podobné.

Je podstatný rozdiel dieťa napájať sladenými čajmi a čistou vodou. Mlieko nespomínajúc.

Príznakom dehydrovaného tela nie je smäd na prvom mieste. Smäd je už príznakom vážneho nedostatku vody.

Najčastejšími príznakmi chronického dehydrovania u detí je znížená koncentrácia, neposednosť, mrzutosť, nevysvetliteľná ospalosť, bolesti hlavy, zápaly, bolesti brucha, suché oči, zápchy. To neskôr vyúsťuje do komplikácií v podobe rôznych ochorení.

Problém č. 3 – Chronické zahlienenie a prekyslenie

Ďalší zásadný problém, ktorý je tvrdohlavo ignorovaný medicínou, a to aj napriek tomu, že oba stavy idú často ruka v ruke a spôsobujú choroby ako nádchy a iné zápaly, kašeľ, alergie, astmy, poruchy trávenia, rakovina, poruchy koncentrácie a správania – proste takmer všetko, ľahšie aj tie vážne ochorenia detí.

Každé telo, aj to zdravé, je príbytkom pre tisíce mikroorganizmov, ktoré sa stávajú problémom pri ich premnožení. Čo vytvára podmienky na ich premnoženie? Vysoká acidita (prekyslenie) a zahlienený organizmus.

Prekyslené telo a zahlienenie vzniká predovšetkým nedostatkom vody, kyslíka, minerálov (ktoré majú aciditu neutralizovať) a nadmierou cukrov, živočíšnych ťažko vstrebateľných bielkovín, lepku (biela múka), mlieka (mastné kyseliny, cholesterol, laktóza, tažko vstrebateľná bielkovina a vápnik atď.), malinoviek (najmä coca-cola, fanta a pod.) a iné.

Najväčší problém predstavuje kravské mlieko a syry. Každý hádam vie, že mlieko zahlieňuje a prekysľuje. Ako je to možné, keď „obsahuje toľko vápnika“ (ako to propagujú inštitúcie), ktorý by práve mal tú prekyslenosť neutralizovať?

Odpoveďou je to, že vápnik z kravského mlieka je nevstrebateľný, keďže je blokovaný živočíšnymi bielkovinami a mastnými kyselinami.

Zbavte telo dieťaťa vysokej acidity a zbavíte ho tak množstva súčasných aj budúcich problémov a chorôb.

Problém č. 4 – Nedostatok výživy

O tom už bola reč. Deti napchávame od rána do večera a neuvedomujeme si, že tie ratolesti sú chronicky a niektoré aj akútne podvyživené.

Stav 1: Zastavte útok na deti kravským mliekom, bielou múkou, rafinovanými cukrami a soľami, malinovkami a sladkosťami a budú zdravšie.

Pošlite na deti armádu surového ovocia, zeleniny a iných plodín, doprajte im dostatok čistej nesýtenej vody denne, pohyb, slnko, lásku, úsmev a budú ešte zdravšie.

Stav 2: Pokračujte s tým prekliatym mliekom, bielou múkou a múčnikmi (alebo skôr mučiteľmi), cukrami a malinovkami, a vaše deti budú chorľavé a farmaceutické giganty, zubári i očiari budú na nich zarábať a tešiť sa peniazom.

Buď dospejete k jednému stavu, alebo k druhému. Choroba nie je sranda. Preto tu kompromisy nemajú miesto.

Akokoľvek sa rozhodnete, raz si spomeniete, čo ste tu čítali. Potom na seba budete buď hrdí alebo horko zaplačete. Taký je svet a kapitalistický systém. Ale aj tak môžeme o mnohých veciach slobodne rozhodovať.

Na uliciach vidíme, ako detičky v kočiaroch držia v rukách zemiakové lupienky, tyčinky, lízanky, piškóty, malinovky a pod. KTO im to dal do rúk?!

Alebo inak, KTO im nedal do rúk jablko, mrkvu, pomaranč, orechy, vodu a pod.?! KOHO rozhodnutie to bolo? KTO ich to tak naučil?

Problém č. 5 – iné

Environmentálne toxíny, detská toxická kozmetika (najmä oleje na báze parafínu, iným názvom minerálny olej, petrolátum, ďalej šampóny obsahujúce sodium laureth sulfát a podobné vysokotoxické ingrediencie), vzduch, nebezpečné a imunitu devastujúce vakcíny, nedostatok pohybu, medziľudské vzťahy, peniaze a zisk, politika a pod.  

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dobry den, chcel by som uzivat denne 3 g vitaminu C a bol by som rad ak by ste mi odporucili osvedceny vyrobok.
  Srdecna vdaka.

 2. dobrý deň,

  chcela by som Vás poprosiť o radu. Priajateľ má 3r. chlapca, ten je neustále nachladený, zahlienený, má astmu. Nemá vyváženú stravu, najmä tým, že býva na 2 miestach. U nás mu robíme krémy z bielych jogurtov a tvarohu, medu, ovsených vločiek, kakaa. Zeleninové polievky, avokádo, snažíme sa vyvážiť stravu, vajíčka od sliepok z voľného výbehu. Keď sladké tak sušené ovocie, každé ráno sušené mlieko. Na druhej strane neraňajkuje, iba čaj a potom v škôlke raňajky, bielu múku, sladkosti, puding z obchodu, chipsy, praclíky. Ako mu môžme pomôcť??? Ďakujem

Pridajte komentár

*