Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Lieky na cholesterol sú najviac predpisované lieky so zveličovanými prínosmi a zľahčovanými vedľajšími účinkami


Print Friendly, PDF & Email

Lieky na cholesterol sú najviac predpisované lieky so zveličovanými prínosmi a zľahčovanými vedľajšími účinkami

(Lance D. Johnson, Natural News) Najviac predpisovaná trieda liekov na svete sú lieky proti vysokému cholesterolu nazývané statíny, ktoré sa stali jednou z najkontroverznejších intervencií modernej medicíny.

Inhibítory hydroxymetyl glutaryl koenzým A reduktázy (HMG-CoA), teda medzičlánku tvorby cholesterolu v tele, sa už vyše dvadsať rokov považujú za bezpečné a účinné. Lekári pritom často preháňajú ich výhody a bagatelizujú negatívne vedľajšie účinky.

V súčasnosti je na trhu dostupných šesť statínových liekov s účinnými látkami – pitavastatín, atorvastatín, rosuvastatín, pravastatín, simvastatín a fluvastatín (obchodné názvy liekov sa môžu líšiť od názvov účinných látok).

Tieto lieky účinkujú tak, že znižujú hladinu lipoproteínového cholesterolu s nízkou hustotou (LDL-C) približne o 20 až 50%. Znižujú tiež hladiny triglyceridov o 10 až 20% a spôsobujú možné zvýšenie hladín cholesterolu s vysokou hustotou lipoproteínu (HDL-C) v sére o 5 až 10%.

Farmaceutické firmy tvrdia, že podľa ich štúdií statíny znižujú riziko kardiovaskulárnych príhod a úmrtnosti zo všetkých príčin o 10% na každé zníženie hladiny LDL-C o 1,0 mmol/l.

Existuje však niekoľko známych vážnych rizík týchto liekov a ich dlhodobé užívanie predstavuje ďalšie život ohrozujúce stavy, ktoré môžu úplne negovať ich preháňané klinické výhody.

Medzi pár z mnohých rizík patria myalgia (svalové bolesti) a rabdomyolýza (rozpad svalových vlákien), novovzniknutá cukrovka typu 2 a akútne poškodenie obličiek vedúce k hospitalizácii.

1. Chronická bolesť, myalgia a rabdomyolýza

Jedným z menej známych vedľajších účinkov statínov je rabdomyolýza. Aj keď je jej riziko zriedkavejšie, spôsobuje rýchly rozpad kostrového svalstva, čo vedie k svalovým bolestiam, slabosti, zvracaniu a zmätenosti, ktoré ovplyvňujú každodenný život.

Cochranov prehľad, ktorý zahŕňal deväť vedeckých štúdií, zistil, že u 3 551 z 37 939 (9,4%) pacientov sa vyvinuli symptómy myalgie.

Výskyt rabdomyolýzy sa zdvojnásobil u pacientov, ktorí boli v skupine užívajúcej vyššie dávky statínov v porovnaní so skupinou užívajúcej nižšie dávky statínov. Tieto prípady rabdomyolýzy môžu tiež vyvolať tubulárnu obštrukciu (zlyhanie obličiek) spôsobujúcu tubulárne poškodenie a ischémiu (nedokrvenie), čo vedie k proteinúrii a ďalším problémom s obličkami.

Ďalším menej známym vedľajším účinkom statínov je myopatia (nervové ochorenie kostrových svalov) s významným zvýšením sérovej kreatínkinázy (metablická porucha pri výrobe energie). Tento stav postihuje až 1 z 1000 pacientov užívajúcich statíny.

2. Poškodenie buniek a cukrovka typu 2

Statíny sa tradične spájajú s mitochondriálnou dysfunkciou a poklesom energie, ako aj so znížením hladín koenzýmu Q10, ktoré sú dôležité pre kardiovaskulárne funkcie.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Menej známym problémom so statínmi je ich náchylnosť na nižší farnezylpyrofosfát a geranylgeranylpyrofosfát. Sú to konečné produkty mevalonátovej dráhy, ktorá je životne dôležitá pre rast buniek.

Zníženie týchto látok, spolu so zmenami v obsahu cholesterolu v bunkách kostrového svalstva, v konečnom dôsledku mení tok iónových kanálov. To potom vedie k slabému vychytávaniu vápnika, rýchlemu poškodeniu buniek a bunkovej smrti.

Farmakologický účinok statínov môže tiež narušiť signálne dráhy inzulínu, poškodiť funkciu beta buniek pankreasu a viesť k inzulínovej rezistencii s plne rozvinutým diabetes mellitus (cukrovkou).

V metaanalýze 13 klinických štúdií sa vyskytol nový prípad cukrovky na každých 255 pacientov užívajúcich najmenej štyri roky statínové lieky.

Ďalšia metaanalýza 5 štúdií tiež zistila súvislosť medzi užívaním statínov a zvýšeným rizikom vzniku cukrovky. Vyššia dávka statínov zvýšila riziko, že pacientovi bude diagnostikovaný novovzniknutá cukrovka typu 2.

3. Akútne poranenia obličiek vedúce k hospitalizácii

Veľká retrospektívna observačná analýza zistila vyššie riziko hospitalizácie kvôli akútnym poškodeniam obličiek u pacientov užívajúcich statíny. Analýza zahŕňala viac ako 2 milióny statínových pacientov bez predchádzajúcej anamnézy chronického ochorenia obličiek a ďalších 59 636 statínových pacientov s chronickým ochorením obličiek.

Len za štyri mesiace od začiatku užívania statínov bolo v skupine s chronickým ochorením obličiek v anamnéze 1 896 hospitalizácií (3,2%) pre akútne poškodenie obličiek.

Ďalších 4 691 hospitalizácií bolo pre akútne poškodenie obličiek u pacientov, ktorí nemali v anamnéze ochorenie obličiek (0,2%). Vyššia dávka statínov bola spojená s vyšším počtom hospitalizácií.

Ako vidíme existuje mnoho spôsobov, ktorými tieto populárne lieky na predpis doslova rozkladajú ľudí zvnútra, ničia mitochondriálne funkcie, bránia rastu buniek, zvyšujú bunkovú smrť, narúšajú muskuloskeletálny systém a posielajú ľudí do nemocnice s komplikáciami diabetu a akútnym poškodením obličiek.

Záver

Téme vysokého cholesterolu a jeho prírodnej liečbe sa samostatne venujeme v elektronickej knihe, ktorú sme pred časom publikovali. Viac informácií o nej nájtede TU a o českej verzii e-knihy TU.

V knihe sa dozviete veci ako napríklad to, aké sú všetky riziká liekov proti cholesterolu (statínov), čo robiť, ak vám lekár nechce dovoliť tieto lieky vysadiť, aká je pravda o nízkotučnej strave, aké sú príznaky a čo je skutočná príčina upchávania krvných ciev, ako cievy vyčistiť, ak už sú upchaté a množstvo ďalších užitočných informácií.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Lance D. Johnson, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V dnešnej dobe je úspešný človek ten, ktorý v 40-tke neberie žiadnu tabletku na chronické choroby. Najúspešnejší jedinci neberú pilulky ani po 70-tke…

 2. mariankosmac

  Teraz nejako naháňajú na preventívne prehliadky. Otec tam išiel a sanozrejme mu predpísala tabletky na cholesterol. Tak si to musel kúpiť za cca 8e a teraz krabička leží doma, lebo už berie tablety na tlak a nechce toho hltať tolko. Farmakomafia má zarobené a človek šuplík plný liekov.

 3. Pentagon začíná omezovat přísun vojenské pomoci Ukrajině, protože peníze docházejí

  https://aktax.cz/pentagon-zacina-omezovat-prisun-vojenske-pomoci-ukrajine-protoze-penize-dochazeji/

  • holistický prístup

   … aké peniaze?!? – z tých gigantických dlhov?!? … alebo aké?!?

  • …a posledné zdroje pre Izrael a Hamas USA vyškrabávajú z celého sveta aby sa nabalili-zachránili vo veľkom konflikte ktorý chcú rozdúchať. Ale chyba lávky… síce ho čiastočne rozšíria – bude im to dovolené ale potom tam zahučia – vyčerpajú sa úplne – je to pasca nastavená Globalistami.
   A český p-rezident už hovorí o rokovaniach Okrajiny s Ruskom v roku 2024. Ale žiadne rokovania nebudú…denacifikácia bude pokračovať.
   Západu sa všetko sype, elity USA sú v strašných problémoch. Im už nič nebude vychádzať – tak sa situácia vo svete vyvíja. USA/Západ bojuje o existenciu.

   • Israismael

    Amerike sa všetko sype , pravda ..No a keď sa rozcapne Amerika ,rozcapne sa aj západ ..preto chcú vyvolať cez satanovu synagógu Izraela veľkú vojnu aby následne zasiahla celý svet
    News Gaza:11.11.2023
    Generálny riaditeľ nemocnice v Gaze povedal, že „v komplexe Shifa sa musí zriadit masový hrob na pochovanie mučeníkov pretože nemôžeme ísť von, aby sme ich pochovali“..Mnohí zranení,medzi nimi mnoho detí v nemocnici v Gaze sú v tragickej situácii po pokračujúcom izraelskom ostreľovaní okolia komplexu nemocnice ..Neuveriteľné čo dokáže tento sionisticky štát ,až kam sa odváži prísť a vraždiť(nemocnice) .

    • Áno, ale je tu jedno „ale“. V pôvodnom pláne Globalistiov už teraz nemal existovať Západ a ani Rusko ale tá vojna, ktorá dnes prebieha mala existovať a nakoniec sa mala otočiť proti Židom v maximálnom merítku a mal nastať finálny židovský holokaust.
     Ale – to „ale“ je v tom, že USA elity a Západ dnes ešte existujú a nekontrolovateľne nadobudli svoju moc a vytrhli sa z pod riadenia Globalistov, ktorým zasahujú do ich Globálnej politiky a ohrozujú aj samotných Globalistov.
     Ten 4000 ročný biblický plán zotročenia ľudstva Globalistom ohrozuje ich nástroj – elita USA, ktorá už nechce poslúchať svojho pána ale ako rebel chce ten plán Globalistov napĺňať podľa svojho – a teraz je to jej záchrane. Preto chce USA elita vyvolať vojnu aby zdrojovo posilnili a nezrutili sa. Ale prvoradou úlohou Globalistov je zabrániť USA v ich posilnení v tej vojne a vyvolaní jadrového konfliktu proti Rusku, ktorý by prerástol do jadrového Armagedonu.
     Ciele Globálnej elity a Elity USA sa v niečom zhodujú a v niečom stija absolútne proti sebe.

     • Inak to čo sa deje v Gaze – to genocída..a ukazovateľ toho ako vyzerá agresia bez akýchkoľvek zábran. Aj Srbi si „užili“ sionistickú západnú agresiu keď civilné objekty bombardovalo NATO a kontaminovali pôdu a vodu muníciou z rádioaktívneho odpadu.
      A Vietnam jakbysmet,….darmo nám budú od 89 teho púšťať ramba 1 až X – teho ako bojuje za záujmy ľudí okupovaných krajín. Spomínam ako známi keď idiotiny po 89 tom u nás púšťali alebo boli na VHS kach – jsjnsa na to vrhali – na tú propagandu.

     • mariankosmac

      Rambo 1 ten bol ešte dobrý…ostatné už boli sraxky.

     • Povedz, koľko potomkov bibických Židov je dnes v Izraeli, resp. na svete? Potomkovia Chazarov nie sú semiti a teda ani biblickí Židia.

 4. Chcem sa opýtať, (keďže máme v tento večer na Bádateľovi editovaný zdravotný článok), že či má niekto z vás skúsenosti s liečivou rastlinou pod názvom:
  Kalísia voňavá (Callisia fragrans).

  P.S: 1 – Ja som si ju objednala pred pár týždňami – tinktúru (30 ml), ale zatiaľ som ju neotvorila, z dôvodu, že užívam i iné prírodné doplnky, t.j. – nie som zástancom prílišného miešania rôznorodých „tekutín“.

  Odkaz na bylinu + jej zdravotné benefity -nižšie:

  https://www.vase-zdravie.sk/bylinne-produkty-herballmedix/kalisia-vonava-callisia-fragrans-elixir-zdravia

  P.S: 2 – Život je hlavne o tom, že:
  „Nevyskúšaš – Nevieš! „

  • Marek Košice

   ajša : Ničomu never. Alebo inak : Všetko o čom čítaš aké má „extrovné benefity“ vydeľ aspoň číslom 5.
   Z dôvodu lepšieho predaja produktov/služieb, alebo kníh (ktoré brutálne zveličujú liečebné účinky toho, čomu sa kniha venuje – a tak sa to lepšie predáva…).

   • Marek, ani ty nicomu never,vsetko je iluzia

   • Vies odlisit fantoma od cloveka?

   • „Ničomu never“ (alebo deľ 5-timi) !

    Rozumiem tomu, Marek, o čom rozprávaš, hlavne – ak sa to týka hromadenia biznis-peňazí na opačnej strane. A som pomerne opatrná, čo do seba „vložím“.

    I keď..
    Niečomu by Človek mal Veriť, minimálne Sám Sebe (myslím tým – svojej Intuícii, Vedomiu a až tam niekde ďalej – Rozumu)..
    Bez toho, že by si neveril ničomu a nikomu, tak by si nemohol zjesť ani rožok a chleba z obchodu, lebo nevieš, z akej múky je upečený, ev. či sú tam už nie zomleté šváby na drobnú múčku, nemohol by si vypiť ani pohár vody z vodovodu (možno plného nezrecyklovaných antibiotík), nemohol by si sa ani poriadne vzduchu nadýchnuť, lebo nevieš, čo za bordel nám tu zhora padá, atď..
    Nemohol by si vlastne – v tejto zvrátenej dobe – ŽIŤ! (ak by si celkom ničomu neveril).
    A vlastne – to je primárny Cieľ globalistov. Pozabíjať ľudí vakcínamy, syntetickými liekmi, (p)otravinami, nápojmi, ak to nebude postačujúce, tak vojnami.
    Žijeme v dobe, ktorú sme si sami vybrali. Ver, alebo – never! Ja osobne – toho neľutujem.
    Takže z globálneho aspektu, ktorý tu bol riešený v redakčnom článku 9.11.2023, čo je proti tomu pár kvapiek do pohára vody bylinky – Kalísie voňavej, však ?
    Relativita, Uhol životného pohľadu, Priorita, Viera. Asi takto by som to v pohode a rada – uzavrela.
    Vďaka za porozumenie!

    • Miroslav Čižmár

     Najviac mi chutí filtrovaná voda zo skleneného pivného pollitráka. Aj pivo je najlepšie zo skla.

    • holistický prístup

     ajša,

     túto dobu si vybralo len veľmi málo človekov – sú tu uväznení chtonikmi („karmicky) – sú zacyklení s úmyslom úpadku a zničenia – prišli na skusy do inej doby, za inými poznatkami – človekovia, ktorí si „vybrali“ konkrétne „túto dobu“ sú veľmi staré duše, ktoré prišli prebúdzať z hlbokej psychózy – mnohí prišli pre svojich druhov, ktorí nie sú schopní sami sa vymaniť zo zajatia.

     • holistický prístup

      … oprava – hypnózy … chybička – nechybička …

     • holistický prístup,
      veď áno, súhlasím s Tebou, lebo:

      „Našu“ Zem, obývajú rôzne pozemské i mimozemské (napr. reptoloidné) – vysoko temné entity, ktoré považujú všetko, čo sa na Zemi nachádza, za ich vlastníctvo. Ľudí využívajú na „vysávanie“ ich emočnej (loosh) energie. Súčasne prebieha aj program genetického kríženia. Reptoši sú vysokí odborníci na hypnotickú manipuláciu a preto sa môžu zjavovať ako iné bytosti. Tých temných entít v „ľudskej koži“, sa po Zemi pohybuje naozaj veľa a nebudem ich tu definovať (nie je na to priestor..).

      Ale tento Svet je zatiaľ – duálny. Prichádzajúce a prebúdzajúce sa kozmické energie ľudí a láskyplné duchovné sily pracujú na tom, aby sa daný stav otočil a pomáhajú ľuďom v ich duchovnom raste. V posledných 10-ročiach k nám prichádza stále viac (starých) duší z najrôznejších častí Vesmíru, aby sa tu inkarnovali. Sú to tzv. indigové deti, alebo deti Novej doby. Mnoho z týchto Duší, sa v súčasnosti už nachádza v telách dospelých osôb a všetkými silami sa snažia o zvrhnutie doterajšieho temného proti-človečenského Systému kontroly.

      P.S: Bolo by to na dlhšie, ale viem, že – vieš..

 5. Na uloz.to je strasne vela knih.Vela knih na tej stranke bolo odstranenych. (Niesu Tam knihy, ktote tam kedysi boli, npr. Jeffrey Epstein black book, bola odstranena..)Kedysi stacilo napisat heslovite slovo a a naslo tam vsetko..Teraz tusim po Roku, ci dvoch je stranka nejako zasifrovana Zdravotne problemy= zly zivotny styl… Vedomie,Strava,cvicenie….to je zaklad.

 6. Kalísia voňavá (Callisia fragrans)

  Skúsenosť zatiaľ nemáme. Info od nášho učiteľa, akože „ľudového liečiteľa“ (cca.25 rokov sa tomu venoval, druhý 17 rokov), dobré je používať byliny, ktoré sú okolo nás rastúce, šak preto tu rastú a v pohode si vystačíme vraj s 10. Samozrejme sa nevylučuje, že niekto individuálne môže potrebovať akurát niečo špecifické. Alebo čo to pochopiť a riešiť to na informačnej úrovni.

  Všetko si treba pomerať, pozrieť, ak niekto „vidí“, nakoľko sa to dá naučiť.

 7. Aktualny stav rontgenoveho ziarenia, magnetickych burok, protonov a elektronov:
  https://swx.sinp.msu.ru/index.php

 8. Nieco pre snilkov, idealistov Ruska a naivnakov! Digitalna totalita sa zavadza VŠADE, ofce !!!
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/11/ruske-ministerstvo-zahranici-potvrzuje-ze-digitalni-rubl-nahradi-hotovost/ Vsetci maju jedineho pana, akurat medzi sebou rivalizuju a hraju divadielko pre plebs To je vsetko!

  • Pravdu mas, uz davno name jednu svetovu vladu.Nezabidajme ze techniku kyoru teraz vidime Bola vytvorena niekolko desiatok rokov dozadu. Rov ako to je aj s globalismom, ten je uz davno tu…

  • Marek Košice

   A niektorí ľudia sú sadisti, pretože AJ KEĎ SI PLNE UVEDOMUJÚ to, o čom píšeš, chcú do tohto sveta priniesť dieťa. Pritom paradoxne dieťa rodičov, ktorí dôverujú mainstreamu a nemajú problém nechať seba (a svoje dieťa/deti) zotročiť systémom „v plnej paráde“, bude trpieť NAJMENEJ. NAJVIAC bude v tomto svete trpieť dieťa rodičov, ktorí „vedia ktorá bije“, vedia, že toto je MATRIX plný mega a giga klamstiev. Takí rodičia mu totiž povedia ako sa v skutočnosti veci majú, a dieťa sa ZBLÁZNI z toho, že si bude vedomé ako ho od škôlky do konca života (staroby sa pravdepodobne nedožije) VŠADE KLAMÚ „autority“, mainstreamové médiá (ktovie, alternatívne už možno o pár rokov nebudú?…), A HLAVNE Z TOHO, že vo svojom okolí bude mať drvivú väčšinu (pretože nová generácia bude „stratená“…) takých rovesníkov, ktorí budú dôverovať satanistickým KLAMSTVÁM a podporovať ich…..

   Ja sadista nie som, dieťa do tohto sveta neprivediem. A keď niekto aj napriek tomu vštetkému áno (a je si vedomý skutočnosti), tak je to ZVIERA AKO VYŠITÉ….Ukojiť svoj rodičovský pud S TÝM, že dieťa bude žiť V PEKLE, TAK, AKO ŽIJEME MY. Ono ale bude žiť v pekle OD ŠKôLKY, my sme sa tieto veci (o ktorých sa píše napr. na tejto stránke) dozvedeli AKO DOSPELÁCI….. Dieťa „uvedomelých“ rodičov to bude vedieť od škôlky……A to ho poznačí viac, než nás. Jeho život bude nevýslovné DUŠEVNÉ UTRPENIE.

   • Sorry kamo, ale to je totalna blbost.Praveze Nova generacia, vychovana ludmi ktori do vsetkeho vidia, maju obrovsku sancu vychovat silne osobnosti, ktore nebudu podliehat hypnose a korupcii

    • Marek Košice

     Angličan : A čo s tými osobnosťami, KEĎ SA NEBUDÚ MôCŤ REALIZOVAŤ a budú trpieť medzi drvivou väčšinou (pretože aj väčšina z „vedomých rodičov“ proste neustriehne svoje dieťa, ktoré sa bohužiaľ stane ovcou…) oviec? Čo myslíš, koľko percent z detí „novej generácie“ (ktoré sa rodia v tomto období), narodených vedomým rodičom sa POVZNESIE nad svinstvo typu WEF, WHO, heliocentrický fake model sveta, podvodné lety do vesmíru, podvodná sexualita („skratovacia“), podvodné stravovacie odporúčania (nízkotučné alebo vegánske), atď, atp…..??? …. ANI JEDNO PERCENTO…….. 😀 …. Skôr tak JEDEN Z TISÍCKY.

     Dokonca tu na fóre prakticky všetci podliehate hypnóze „rozmnožuj sa aj keď ti o rozmnožovanie nejde“, „vybíjaj sa, aj keď je to smilnenie a vybíjaš si tým duchovnú energiu“…. Takže prečo píšeš o nepodliehanie hypnóze? Aj ty si zhypnotizovaný skratovať svoju sexuálnu & duchovnú energiu. PRÁVE TOTO JE SATANISTICKÝ RITUÁL!!! …Takže – vážení „duchovní“ čitatelia tohto fóra, ste zapojení do satanistického rituálu, a to orgzamovať/ejakulovať NADARMO. Podobne, ako vyhadzovať zožatú úrodu v plnej kvalite DO NEJAKEJ BAŽINY, alebo do rokliny.

    • mariankosmac

     Elity sú krok pred nami a samozrejme že už majú vymyslený ten systém tak aby ničili i budúce generácie a narobili z nich biorobotov. Preto má teraz tolko mladých psychické problémy, to predtým nebolo. Mentálne choroby u mladých sa za poslednú dekádu zdvojnásobili. Netvrdím že každé dieťa bude psychiatrický pacient alebo biorobot a teraz nemajte deti, ale nádej že budúce generácie na tom budú lepšie než my tu asi tiež nie je. Možno v ďalekejšej budúcnosti.

     • Kazdopadne mate prevdu, nevieme co za SVINSTVO pochaju detom po narodeni do tela.. Ak chcete budovat OSVIETENU KOMUNITU, (tym myslim nas), kazdy musi byt v niecom dobri, specialists, jeden vie ako sadist bandurky, a druhy vie ako vytrhnut zub..
      Treba budovat spolocenstva ako vo filmoch proti zombikom

      Hele ludia ja stale verim, preto sa vzdelavam, doroboty nechodim ale chodim na zaujimave miesta a spoznavam ludi. Zial za poslednych 6 rokov som osobne spoznal Len jedneho, ktory nieco robi aby vybudoval spolocenstvo. Ale to zijem v Anglicku nie na Slovensku.

     • Vychádzajúc z tvrdenia technológov, že dokážu scanovať a sťahovať „myslenie“ mozgu /chybne to nazývajú vedomie, ktoré je mimo tela – mozog je prijímač nie vysielač/, a aj ho nainštalovať do iných hláv – nebude to to očakávané upgrade, ale debilizácia. Neustále odvádzajú pozornosť a sústredenie sa ľudí na to dôležité. Radšej budem v kuse ožratý, ako raz zhypnotizovaný.

      Inglés – to Španielsko nič? Aj kvôli tomu, že je to jedno z centier GMS, a teda asi aj iný prístup.

    • Angličan – všimol som si jeden fenomén vo vedľajšej dedine, kam chodím nakupovať, atď. Nevidel som tam škaredé dieťa! Takže ak deti reinkarnujú /Edgar Cayce/ – zrejme to ich dušičky vidia v tom lepšom osude. S pár mladými ZŠ som sa aj rozprával – sú veľmi bystrí a pohotoví! Tie debilizačné lockdowny – a odtrhnutie od školy, mali podľa mňa na tých inteligentnejších zjavne pozitívny vplyv – začali sa rozvíjať sami. Veď o tom je inteligencia.

 9. A co na to povie nasa „narodna“vlada? Bude ticho alebo nieco podnikne? Ma gule alebo len tamponiky?
  https://skspravy.sk/slovensko/politika/uhrik-vlada-nesmie-nechat-slovensko-globalistickym-pandemickym-korporaciam-napospas/

  • Ja zo zasady neverim zidnemu politikovi…ziadnemu.Uhrik atd atd politik je here uz to pochopte.. Skuste si zalozit stranu, najdite zaujimavych ludi, uro te si kampan ako to kedysi robil Kotleba( protesty na kameru, nechat SA bit of policajtov , socialne media, ale nezabudajte, vsetko musi byt nakamerovane…td) nebude to dlho a ozvu sa sponzori…a potom sa zacina politicka kariera.Ak neprijmete sponzorov, tak vas znicia…skrze skorumpovanych uradnikov..

   • Absolute odporucam kazdemu vzdelavat sa v oblasti marketingu, sociologie a psychologie… A potom sa vam otvori ,,3oko,, budete vidiet..ako co a vsetko zapada ako puzzle

    • A Protokoly Sionu. Problém je potom stretávať sa s blbcami a zúriť nad ich nechápavosťou.

     • Ano, tam je to vsetko pekne vysvetlene. Ale odhalitti klamara pomoze len studium reci tela, manipulacie, no a vzdelavanie sa v psychopatii, sociopatii,narcizme, egocentrism, skratka ucit sa o poruchach osobnosti.

  • „V súčasnosti existuje vážne riziko, že najchudobnejší a najzraniteľnejší ľudia budú ušliapaní v tlačenici za vakcínami,“ povedal Tedros. To prehlásil ešte v r.2020.

   Vakcíny(okrem iného) -prílev financií pre WHO, nemala by sa táto zmluva podpísať. Po podpísaní zmluvy by sa mohol onedlho objaviť vírus – dôvod na vakcináciu, rúška, lockdowny, obmedzovanie slobody……

 10. Bývalý analytik CIA: Západ se připravuje na vojenský převrat proti Zelenskému

  https://aktax.cz/byvaly-analytik-cia-zapad-se-pripravuje-na-vojensky-prevrat-proti-zelenskemu/

  • Samozrejme, Nosati investovali Vela penazi na oboch stranach.Ukraina je predana. ZZelinsky bude nahradeny.Moj tip je, ze ,,zahadne zomrie,, odstahuje celu rodinu a csetci prevezmu nahradnu,,novu,, identity a busy zit niekde jako milionari…

   • Marek Košice

    *multimilionári…….. A kľudne to bude môcť byť za kruhovou Antarktídou – a teda vo svetoch, ktoré sú oficiálne neexistujúce.

    Predstavme si situáciu, že Zelenský nevie (A TO JE VEĽMI PRAVDEPODOBNÉ, až takmer isté) o tom, že Zem je plochá a že za kruhovou Antarktídou (ktorá obkolesuje nám známy svet) sa nachádzajú iné, nám neznáme svety (svetadiely, ostrovy…)…

    Zelenského s rodinou naložia do lietadla (AK sa nerozhodnú radšej ich zabiť)… Lietadlo vzlietne, piloti „ktorí vedia ako to je“ mu povedia :

    „Letíme tam, kde vás na 100% nenájdu, pán Zelenský….Je to svet, v ktorom nebol (až na pár jednotlivcov) nikto z vám známeho sveta…….Tam si idú „svoje“, v médiách nevedia ani „Ň“ o ničom, čo sa deje na vám známych svetadieloch…….Nepoznajú Bidena, Putina, nikoho…….Samozrejme ani vás…… Pri tomto lete vás oboznamujeme so skutočnosťou, že Zem je plochá a Vy budete PLNE V BEZPEČÍ, plne anonymný bez potreby zmeny identity, plastík, maskovania sa….Budete môcť žiť medzi ľuďmi, kde absolútne NIKTO nebude vedieť kto ste, takže môžete začať úplne ODZNOVA, akurát ako multimilionár…. Už sme pre vás vymysleli váš „fake“ životopis, je stručný, ale bude to úplne stačiť na to, aby ste pred novými ľuďmi ospravedlnili váš obrovský majetok, ako muž, ktorého absolútne nikto nepozná, no je multimilionár…. Ak by ste, pán Zelenský, chceli tým ľuďom porozprávať o tom že existuje aj im neznámy svet (Amerika, Austrália, Ázia, Afrika, Amerika Európa), budú vás mať za PSYCHOPATA rovnako, ako by vás mali za psychopata vo Vám známom svete, keby ste im povedal, že Zem je plochá, Antarktída je kruhového tvaru a za ňou sa nachádzajú svety, ktoré ľudia žijúci „V Amerike, Afrike, Európe, atď…“ NEPOZNAJÚ, a sú viac než presvedčení o ich NEEXISTENCII….. U nich to funguje rovnako ako u nás – Antarktída je prísne strážená. Tiež žijú v ilúzii, že Zem je guľatá…. Ich „plochý svet“ s ich známymi svetadielmi „previedli“ do podoby GULE….rovnako, ako v prípade „nášho“ sveta….. PLNE DôVERUJÚ „mainstream vede“, mainstream médiám, školským učebniciam, atď….Sú zhypnotizovaní ROVNAKO ako vy………. Takže…odporúčame vám, rodinka Zelenských, aby ste o tom vlastne ani nepremýšľali….. UŽÍVAJTE SI absolútne nové prostredie, úplne odlišné historické pamiatky, hudobné skupiny ktoré nepoznáte, filmy, ktoré ste nikdy nemali možnosť vidieť, hercov, herečky, celebrity…z ktorých nepoznáte ABSOLÚTNE NIKOHO ani z obrázku…..Majte sa krásne……..a buďte šťastní, pretože….ste dostali výsadu, akú dostáva za dekádu len niekoľko málo ľudí z „vám známeho sveta“……….“

    • Marek Košice

     * Alebo Zelenskému s rodinou nechajú miesto stoviek miliónov miliónov P䍅. Prečo by ho neokradli…Nebude sa môcť komu sťažovať V NOVOM SVETE….. Rodina Zelenských tam „spadnú z čistého neba“, nikto stamadiaľ o nich nikdy nepočul a nevidel ich. TAKŽE by bolo BRUTÁLNE KRAJNE NEPRAVDEPODOBNÉ, že by Zelenského „neošklbali“ tí, ktorí mu zabezpečia „Život v anonymite až do smrti, ktorá môže prísť aj v starobe, ak sa o seba budete dobre starať“…. 5 miliónov by im stačilo na dožitie…bez toho, aby museli začať pracovať. Akurát by žili skromnejšie než doteraz.

     • holistický prístup

      Marek,

      je skvelé, že si sa rozhodol nikdy nepoznať čistý svet detí – že ich nikdy „nechceš“ mať – je škoda, že sa takto nerozhodli aj Tvoji rodičia.

      Poznám viac „týpkov“ – aj vysoko odborne fundovaných, ktorí plodili deti a následne opustili partnerky aj s maličkým dieťaťom (hneď po prvom dieťati), pretože im prekážalo práve to dieťa – v starobe sú však hrdí na svoje deti – tie deti, ktoré im prekážali a tie sa im odmieňajú falošným záujmom – občas prídu k „opustenému tatíčkovi“, polichotia, pohladkajú ich narcistické ješiťácke EGÁ, zhrabnú milióny, … toto sa opakuje pravidelne – „tatkovia“ majúci viac takých detičiek sa pred svetom vychvaľujú, aké skvelé majú detičky a detičky … tie si žijú z jeho EGA veeeľmi dobre.

      redakcia“: podľa akého kľúča zverejňujete cenzúrované disk. príspevky?!? – niekto tu onanuje a rozsieva svoje … bez cenzúry a poniektorí podliehame cenzúre, ba dokonca blokácii …

     • co mate vsetci poti zelenskemu?

     • nema svetlych, tak musi pouzit temnych

     • on za slovanov bojuje, no mnohi tomu nechapu

    • Miroslav Čižmár

     Niektorí ľudia by nemali mať deti, dokiaľ sami nedospejú.

     • holistický prístup

      MČ,

      ja to vidím inak – v skutočnosti nám pomáhajú dospieť až deti … dovtedy nie sme úplní …

     • vsetko je karma, „dieta “ zadlho do vtelenia pozna svoich buducich rodicov

     • HP – zo sociálnej psychológie-etológie viem, že narodením dieťaťa sa konkrétne v otcovi spúšťa ochranný reflex. Časovo od do – to funguje dovtedy, kým si dieťa neuvedomí vlastnú existenciu, strach zo smrti, kým sa nezačne hádzať o zem, aby si niečo vynútilo cca okolo 4. – 5. roku života. Je to čas, keď muži uvažujú o opustení rodiny, lebo sú ženami odstavení na druhú koľaj. Lebo feminizmus!

      Ženy sa snažia rodiť „Benjamínkov“ práve kvôli tomu, aby si udržali manželstvo. Otázkou je – čo je manželstvo. Žena by mala byť mužovi družkou, milenkou, kamarátkou. Alfa + alfa. Ale manželstvo je zmluva so štátom, s mocipánom.

      Cigáni to majú vyriešené – keď sa prevrátil čln s celou rodinou a Araňa kričí „Deži – zachráň dzeci!“ – Deži jej kričí „Ser na dzeci – zachráň pi.u – zrobíme ďalšie!“

      Preto celé toto židomarxistické sociálne inžinierstvo, feminizmus, komunizmus – rozkladá v prvom rade vzťah muža a ženy, ako základ plodenia a výchovy pokolenia, zázemie – deti ako produkt rodiny – sa ideologicky doslova unášajú! To nie je o deťoch – to je o mužoch a o ženách. Je mylné, že deti musia byť prvoradé! Sú dôležité, ale až po. A aj preto sa z nich stávajú zbrane jedného rodiča proti druhému. A stále platí, že povinnosťou rodičov je „vyhnať deti z domu“ – aby diverzifikovali! Ale infantilov závislých na mamahoteli a otcovom vreckovom vychováš stále ako závislákov – a neslobodných, a neschopných vychovať vlastné deti. Naši predkovia sa kedysi nemohli ísť vyšťať pred jaskyňu, aby im niečo neskočilo za krk! Takže egomaniaci a zbabelci – do akého pekelného sveta sa dnes nemajú rodiť deti?!

     • holistický prístup

      Maroš,

      čo tak „rozprávka“ O troch grošoch“ (minulosť, súčasnosť, budúcnosť – v jednote – udáva smerovanie: včera – DNES – zajtra) – najviac ochraňovaný je vo vyspelých kultúrach ten, kto je najslabší a to sú práve deti – toto muži často nie sú schopní prijať a cítia sa byť odstavení na vedľajšiu koľaj – je prirodzené, že pre matku je najdôležitejší práve jej veľmi krehký, slabý potomok – tomu venuje nielen svoje telo, z ktorého dieťa čerpá poživeň, teplo, … ale predovšetkým ľúbosť – to nie „feminizmus“ je príčinou – ten je len sťa dôsledok „patriarchátu“ … krok za krokom rozkladajú CELOK – práve cez „inštitúciu ŽEL-MAN-STVO“ … církví, inštitúcie, sekty, spolky, … aj v tunajších diskusiách je to citeľné.

     • holistický prístup

      Maroš,

      ešte doplním – povinnosťou rodičov nie je VYHNAŤ deti z DOMU, ale pripraviť ich na samostatný život – vychovať sokolíky a orlíčatá so silnými krídlami, aby mohli samostatne lietať – hniezdo domova je však pre nich dôležité v akomkoľvek veku – a sme znova pri rozprávke „O troch grošoch“.

 11. Akbsa chce niekto vyliecit:
  1. Idem k lekarom na vysetrenia.
  2. Nenecham sa nimi zastrasit( sponzorujr ich farmaceuticky priemysel,tupy doctor veri ich vyzkumom ze liecivo je v poriadku . A tak prijime 2 tyzdnovu ,,staz,, dovolenku niekde kde je teplo v hoteli.Vsetko zaplatene sponzormi, aby predpisoval ich product .
  3. ,,NAJDOLEZITEJSIE a NAJTAZSIE je SAMOVZDELAVANIE. (biologia,chemia,botanika,STRAVA, fitnes, spiritualita ( odporucam bibliu novy zakon, je to najednoduchsia verxia ako najst klud. Skratka Chaos ktory sa musime naucitovladat.) a to nespominam, ze si treba dat do poriadku medziludske vztahy, praca, stres dlhy (ETIKOTERAPIA)
  4. Motivacia toto je snad najdolezitejsie , soznaj kto si, aky si, …
  5. VYTRVALOST disciplina, sebazapretie, odriekanie, mucenie sa dovtedy dokial to clovek nezacne mat rad. ZVYK JE ZELEZNA KOSELA… Vacsinou to su zlozvyky ale aj cechy,

  Jednoducho ak sa chce clovek vazne vyliecit tak sa musi ODPOJIT od stareho ja.. Ako povedal jezis,,Musis sa znovu narodit( mentalne a duchom) vtedy savylieci aj telo, ake jazvy ostavaju.
  Ale jezis povedal, ze cesta je velmi uzka… Vysvetlim mas cukrovku??? A nadvahu?? Tak zmenim cely svoj zivot , uz nikdy nebudes zrat sladke a cukor, Jak sa vyliecis a vratis sa na stare kolaje choroba sa ti vrati tiez..To preto Vela lidi ktori SA vyliecia z rakoviny , dostalo ju naspat, bo sa vratili na stare kolaje.Zmena osobnosti trva dlho, nievmesiac, nie rok.

  Stary pocitac, novy lepsi operacny system…

 12. Tajná svetová finančná elita disponuje rozsiahlymi vedomosťami a znalosťami.

  O časť týchto vedomostí sa delí s vojensko-priemyselným a s tzv. „izolacionistickým komplexom“. Svet je organizovaný týmito tromi oblasťami. Tok väčšiny peňazí (cash flow) je riadený ľudskou – alfa tajnou organizáciou s názvom – Incunabula.

  Súčasťou tejto tajnej siete sú rovnako Ilumináti, ktorí však nepatria medzi členov uvedenej organizácie. Ilumináti sú prepojení s ďalšími organizáciami šľachty s európskymi koreňmi. Tieto silné inštitúcie možno chápať ako strany trojuholníka, kde Incunabula tvorí preponu a vojensko-priemyslový a izolacionistický komplex – jeho odvesny.
  Najvyšší predstavitelia Incunabuly majú vždy k dispozícii plány na najbližších 20-100 rokov.
  Tieto skupiny sa pripravujú na Armagedon, ktorý nazývajú – chaos ľudstva a ktorý považujú za vše-zničujúcu globálnu katastrofu. Podľa nich má prísť čas, kedy úsilie jednotlivých národov o sebazáchovu zničí globálny obchod, komunikáciu i politiku. Má dôjsť k veľkej vojne, behom ktorej zahynie minimálne 30% svetového obyvateľstva. Je to jedna z možných realít vývoja v 21.storočí.

  Plán Incunabuly je – odstránenie hotovosti (a to sa v t.č.- deje). Má v úmysle zaviesť elektronickú menu, ktorá umožní všetko kontrolovať a zaviesť dôkladnejší analytický rozmer (rozumej: analytickú kontrolu) do vonkajších i vnútorných záležitostí každého jednotlivca.
  Chce sledovať vytvárania najrôznejších vzorov u ľudstva, aby mohla manipulovať udalosťami a zachovala si a upevňovala svoju dominanciu alfa organizácie. Uvažuje o definícii nového systému a realizácie systémovej zmeny.

  Pokiaľ si ľudstvo uvedomí, že táto dominancia už dosiahla kritického bodu, má Incunabula v pláne nastolenie globálnej vlády, ktorá by mala na Zemi – akože – priniesť stabilitu a uplatňovať politiku, ktorá – zase akože – má ľudstvu pomôcť.
  Incunabla však nikdy nepočítala s takým masovým rozvojom počítačových technológií a internetu. Tento vývoj jej plánovačov dokonale prekvapil a zaskočil a po dobu 10 rokov bol pre nich veľmi znepokojivou témou. Ako som tu už pred pár dňami spomínala, internet sa však organicky rozrástol nevídaným tempom, na čo nebola Incunabula pripravená.

  P.S. 1 – A eliminovať elektriku spôsobom, že by bol odstavený Internet, na ktorom stoja banky, dôchodkové fondy, poisťovne, daňové úrady, obchody, hospodárstvo, ekonomika, energetika.., ten kolaps a chaos by tu nastal za 3 dni, kedy by začali ľudia rabovať obchody, v prípade, že by nebolo možné zaplatiť za žrádlo cez registračnú pokladňu .. a pre žvanec chleba, by sa začali navzájom zabíjať.
  Bohužiaľ, žiaden z tých žido-satanistických scenárov sa pre obyčajného človeka nejaví priaznivo, napriek tomu, že ani oni – tzv. Plánovači budúcnosti – nedokážu počítať so všetkými premennými, nakoľko doba sa vyvíja viac dynamicky ako lineárne.

  Pozn.: Tzv. Plánovači Incunabuly pôsobia mimo náš systém, preto nemôžu byť identifikovaní ani sledovaní. Pokiaľ by ich náhodou zrazilo auto a museli by vyhľadať ošetrenie v nemocnici, určite by mali k dispozícii diplomatické pasy a boli chránení imunitou. Okrem toho neexistujú žiadne záznamy o ich existencii. Ak by ich identita vyšla predsa len nejakým spôsobom najavo, nepochybne by bola – falošná.
  To len na margo svetovej vládnucej hierarchii, o ktorej občan tohto Sveta – ani len netuší..(a má za to, že dedko Biden s vysokým stupňom Alzheimera, tu o niečom – rozhoduje).

  P.S. 2 – Je to prevzaté z rozhovoru s dr. Nerudom ešte z r. 2017 v Nemecku (a dnes v r. 2023 vidieť, že si idú svoje, i keď je možné, že sú v určitom časovom sklze..
  Ale z reálneho globálneho pohľadu, je už – o 1 minútu 12:00 hod.)

  P.S.3 – Nižšie dávam odkaz na satanistické psychopatické šialenstvo, akým zvráteným spôsobom „formujú“ myslenie detí akože – na ihrisku.

  https://t.me/genIvanSevcik/3350

 13. Mimo témy, aby sme nezabudli, ako sa očkovalo proti covidu …..následky

  https://www.infovojna.bz/embed/y78gyUvh99wjSbhg

  • Považan

   Zaujímavý koment pána Kamaza, uvidíme možno, čo sa tak často v matrixe nevidí a opať sa stretneme, každý presne tam, kde si svojimi myšlienkami a konaním prípravil ďalšie LOAD, aby zažil a vyskúšal to čo ešte dostatočne nepochopil a čo bude treba…

  • Miroslav Čižmár

   Mám z toho pocit, že najviac sa konca sveta boja ateisti.

   • Je to logické, ten kto si myslí, že žije len jeden život, tak preto aj tak žije. „Po mne potopa“. Všetci sme na ceste poznania a každý niekde. Máme slobodnú voľbu učiť sa, ako sa sami rozhodneme. Preto poznanie a akože pravda oslobodzuje.

    • seneca žijeme ozaj len jeden život, ak by sme žili aj ďalšie, tie predchádzajúce si nebudeme pamätať. Ja osobne chcem dožiť len tento svoj život, ktorý mám s mojou rodinou, priateľmi, pretože viem že potom už nebudem nikdy, tak ako pred narodením.
     Tiež si nemyslím že ateisti sa boja najviac konca sveta. Za prvé, nevieme kedy koniec sveta bude, za druhé ak ateista neverí že je nebo, neverí ani že je peklo. A ak má aj ten ateista čisté svedomie nemusí sa ničoho báť. Peklo často prežívame tu na Zemi.
     Ak niekto verí na reinkarnáciu ako si vysvetliť že v r.1950 bola zaľudnenosť planéty 2,5miliardy a dnes je to 8 miliárd ak sa nemýlim. Reinkarnovať by sa malo napr. stále len tých 2,5miliardy a čo to rapídne pribúdanie ďalších, ako to vysvetliť?
     Všetci sme na ceste poznania a každý niekde inde……. niekto nemá na výber, napr.tí chlapci čo zbytočne zomierajú vo vojne, ich cesta poznania končí tam.

     • Reinkarnovať sa nemusíte hneď po smrti. Kľudne môžete až o 300 rokov neskôr alebo hoci aj o 500 rokov skôr, lebo čas tu nehrá rolu. Čiže kľudne môže byť 20 miliárd (alebo 200 miliárd) duší, ktoré čakajú až na ne príde rada alebo si vyberú inú časovú epochu. Tiež ste opomenuli fakt, že môžu vznikať nové duše (vyčleniť sa z Jednoty), rovnako ako staré duše zanikať (začleniť sa späť do Jednoty).

     • Príliš zložité na pochopenie nepoznaného. Časová epocha našej planéty tiež nie je nekonečná, raz príde zánik skôr či neskôr, načo sa zamýšľať nad reinkarnáciou a nepochopiteľným. Vie niekto ako vyzerá duša? Je to energia, hmla,odraz terajšej podoby človeka? Pamätá si duša svoju minulosť, rodičov ,svoje deti, vnukov, priateľov? Je pravda že sa po smrti stretneme so svojimi blízkymi? Vidí duša čo sa deje na Zemi z ich blízkymi, má duša emócie, no radšej nie, ak by mala vidieť že sa napr.ich deťom deje niečo zlé. Nikto z druhej strany sa neozval, nepovedal,ano stretneme sa. Život po živote aký žijem teraz už nikdy nebude a ten je skutočným zázrakom na Zemi. To ostatné je iba nádej že predsa len sa život smrťou nekončí, bez nádeje že bude lepšie aj v terajšom živote sa žiť nedá.
      Ale môže to byť ako píšete, je veľa múdrych kníh, ktoré napísal niekto kto má mimozmyslové vnímanie, rozšírené vedomie či ako to nazvať možno má otvorené tretie oko, vidí toho viacej než bežne mysliaci človek žijúci v realite.

 14. Mimo témy -páči sa vám hudba Thomasa Bergersena? Koncerty naživo sú určite pre fanúšikov tejto hudby veľkým zážitkom.
  https://www.youtube.com/watch?v=crfkhbhCyek
  https://www.youtube.com/watch?v=IwRPc2041Sc

 15. Galaxia andromeda

  Ukladanie cholesterolu a jeho zvysenu hladinu v krvi ovolyvnuje najma chlor vo vode z verejneho vodovodu. Vyhybajte sa prechlorovanej vode!!!!
  Viac vam ludkovia pomoct neviem.

 16. Jaoslav Schram

  Prestal jsem uzivat statiny a jine jedy. ve forme pilulek. Dostal jsem prisernou zacpu a zanet achilovky. Ztracel jsem pamet. Nikdy predtim jsem zanet achilovky nemel a lecim ho uz 1 rok!
  Vsechny leky jsem vysadil, beru pouze aspirin cardio, vitaminy D a B komplex. Dari se mi ted dobre. Pamet opet finguje.
  Zdravotnictvi je spojeno s Big Pharma. Zajem neni lidi lecit, ale jejich zdravi poskozovat, aby byli zavisli na lekarske peci. Vydelavat penize. To se podari, kdyz bude vetsina lidi nemocnych.

Pridajte komentár

*