Liek proti rakovine Avastin zanechal 12 diabetických pacientov slepých. Úrady začali vyšetrovanie


Print Friendly, PDF & Email

Liek proti rakovine Avastin zanechal 12 diabetických pacientov slepých. Úrady začali vyšetrovanie

(Ethan Huff, Natural News) Liečivo proti rakovine, ktoré sa často používa aj na liečbu cukrovky, je predmetom vyšetrovania po tom, čo spôsobilo u 12 diabetických pacientov slepotu.

Avastin je injekčný liek proti rakovine vyrábaný švajčiarskym farmaceutickým gigantom Roche. Ide o liek, ktorý sa radí do skupiny monoklonálnych protilátok.

Zdravotnícke úrady v pakistanskom Pandžábe, kde sa incident odohral, ​​tvrdia, že v súčasnosti vyšetrujú dvoch distribútorov injekcií Avastinu, ktorý obsahuje účinnú látku nazývanú bevacizumab.

V Pakistane je bevacizumab licencovaný na použitie rovnakým spôsobom, akým bol prvýkrát schválený na použitie v Spojených štátoch amerických v roku 2004, najmä na liečbu rakoviny hrubého čreva. Odvtedy dostal bevacizumab zelenú aj na použitie pri liečbe rakoviny pľúc, obličiek a mozgu.

Úrad pre reguláciu liečiv v Pakistane (DRAP) nedávno dal bevacizumabu povolenie, aby sa používal aj pri liečbe kolorektálneho karcinómu a iných foriem metastatických karcinómov.

(Súvisiace: V roku 2008 americký Úrad pre potraviny a liečivá (FDA) vyhlásil, že Avastin je proti rakovine prsníka zbytočný.)

Pakistanskí predstavitelia sa domnievajú, že injekcie Avastinu by mohli byť kontaminované nepovolenými toxínmi

V USA regulátor FDA povoľuje používanie lieku Avastin aj iné ako pôvodné účely, ale iba v prípadoch, keď sú lekári plne oboznámení s produktom a môžu preukázať jasný dôkaz, že použitie lieku na konkrétnu aplikáciu je vedecky podložené.

Jedným z takýchto účelov použitia, ktoré FDA uznáva, je užívanie Avastinu na diabetickú retinopatiu – závažné ochorenie oka. V Pakistane však Avastin pre tento účel nebol schválený.

„Použitie pri diabetickej retinopatii je použitie mimo pôvodného určenia lieku na blokovanie rastu abnormálnych krvných ciev v oku,“ uviedli predstavitelia pakistanského liekového regulátora vo svojom vyhlásení.

„Keďže bol tento liek vydávaný, riedený a prebaľovaný za nehygienických podmienok a neschváleným spôsobom, nie je možné zistiť jeho bezpečnosť, čo môže viesť k poškodeniu a strate zraku u pacientov.“

Podľa Javeda Akrama, provinčného ministra pre špecializované zdravotníctvo, pakistanská polícia práve vypočúva dvoch mužov, o ktorých sa predpokladá, že sú zapojení do distribúcie Avastinu po celom Pakistane.

Zbohom vysoký krvný tlak

Liekový regulátor odvtedy požiadal o stiahnutie všetkých podozrivých 100-miligramových injekcií Avastinu, o ktorých sa agentúra domnieva, že sú kontaminované a ktoré mohli byť vyrobené nelegálne.

„V Pakistane bola strata zraku spôsobená Avastinom identifikovaná úradmi ako prípad kontaminácie dodávateľom tretej strany,“ uviedla pre agentúru Reuters spoločnosť Roche vo svojom vyhlásení.

„Predaj a distribúcia registrovaných injekcií Avastinu bola zastavená až do overenia ich kvality prostredníctvom odberu vzoriek a laboratórnych testov na ochranu verejného zdravia.“

Pakistanské zdravotnícke úrady nariaďujú všetkým zdravotníckym pracovníkom v krajine, aby okamžite prestali distribuovať, vydávať a podávať Avastin, a aby všetky zostávajúce šarže dali do karantény a vrátili ich príslušnému dodávateľovi.

Široká verejnosť v Pakistane je vyzývaná, aby tento liek proti rakovine nepoužívala na liečbu akýchkoľvek očných ochorení.

„Všetok terapeutický tovar musí byť získaný z licencovaných lekární a iných autorizovaných a licencovaných maloobchodných predajní,“ uviedol liekový regulátor. „Autenticitu a stav produktov je potrebné dôkladne skontrolovať. V prípade akýchkoľvek pochybností sa poraďte s lekárnikmi alebo inými zdravotníckymi pracovníkmi.“

Ide naozaj len o kontamináciu, alebo o výhovorku a zastierací manéver?

Niektorí komentátori špekulujú, že možno tieto „kontaminované“ injekcie Avastinu sú len ďalšou maskovanou experimentálnou operáciou na testovanie liekov, rovnako ako „vakcíny“ proti Covidu-19.

„Dáte si ďalšiu neoverenú injekciu?“ napísal jeden človek.

Za prvých deväť mesiacov po úvodnom schválení vygeneroval Avastin pre spoločnosť Genentech, hlavného predajcu lieku v Spojených štátoch, až 1,7 miliardy dolárov!

Najnovšie správy o tom, ako jedy od farmaceutického priemyslu ničia ľudské zdravie, nájdete na stránke ChemicalViolence.com.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Israismael

  Mimo tému : ale veľmi dôležitú pre nás na Slovensku ..mnohí ľudia brali včerajšie voľby ako možnosť privodiť zmenu na Slovensku ,aby sa snáď a ja to dúfam začalo ľuďom žiť a dýchať oveľa slobodnejšie a ľahšie …
  Trochu viac o tom tu:
  https://vitazstvosvetla.org/dolezite-smerovanie-slovenska-po-volbach/

  • He – len aby to nebolo svetlo Svetlonoša – Lucifera.

   • Israismael

    Odveky boj zla, temna proti Svetlu je od 2020 v plnom prúde, ba dnes dokonca takmer na vrchole v pozemskom svete.. Preto je dôležité ho odhaliť..Najviac ho ma človek v sebe.. Ale podnietene to je aj vonkajšími vplyvmi ľudí.. Odhaliť treba dnes všetko čo je temné, odkiaľ ide, odkiaľ sa šíri, kto ho rozsieva.. A to aj na úrovni štátov, nielen jednotlivého človeka … Už som písal ze USA a Izrahel sú Novodoby Babylon..
    Pravdepodobne prichadzaju silné a viditeľne udalosti, keď už nebude pochýb o ničom.. Hlavne v roku 2024 a ďalšie 2 roky.. Maximálne do roku 2030 ma byt všetko hotovo (samozrejme ze agenda2030 nevyjde).. Boj temna vers Svetlo.. Niet pochýb kto vyhrá!

 2. Obšírne kecanie, mám radšej text nabitý informáciami. Volebný výsledok je zmanipulovaný a katastrofálny, na verifikáciu môjho tvrdenia nebude treba ani rok…

  • Israismael

   Pravdaže že aj keby bola manipulácia tak to neprikvacia ľuďom na nos..To sú tajné manipulácie ,ale u nás im to nevyšlo ako chceli …bol tam iný vyšší zásah ,aby si tu u nás (západné kruhy ) neurobili manipuláciou z ľudí dobrý deň …máš o manipulácii info na inom webe , ak chces ,napr na aeronete ..Manipulácia sa však netýkala ,ak teda bola , víťaza volieb ..

   • Ešte moja krátka poznámka k 30.9.2023:

    Spomínam si, že krátko pred voľbami mediálne prezentovali opozičné strany (hlavne Smer + Republika), že v zmysle novo-schváleného zákona, si po skončení volebných hodín vo všetkých okrskoch budú prefocovať ich straníckymi ľuďmi (a tým i kontrolovať) výsledky volieb.

    Zatiaľ s tým žiadna (kvázi-„poškodená“) strana nevyšla, že by nebol súlad so ŠÚ SR.

    P.S: 1 – Sledovala som tie voľby cez web ŠÚ SR takmer do rána a každých 10 min. boli aktualizované volebné čísla.

    Ťažko je mi niečo prejudikovať (o tom mali byť tie prefotené a komparované hárky opozičných strán so Štatistickým úradom), ale po 1:00 hod. až do 5:00 hod. sa začali tzv. „presýpacie“ hodiny a to v neprospech Republiky + Maďarov, i SNS a to všetko na úkor PS + SaS (ktorá vstala de-facto z mŕtvych).
    V desatinách % tratil priebežne i Hlas, rovnako tak v stotinách % i Smer, Oľano, KDH.. – a to všetko – v prospech liberálov!

    Rozumiem tomu, že by tieto pohyby interpretovali tým, že Bratislavský (ergo – nadpriemerne – liberálny) kraj, bol definitívne spočítavaný až medzi medzi poslednými (nerozumiem prečo – keď iné väčšie kraje, napr. Košický, Prešovský.., mali zrátané hlasy oveľa – oveľa skôr..)

    P.S. 2 -Takže – z môjho cítenia – mám určité vnútorné rozpaky a neviem v t.č. s istotou povedať, či boli, alebo neboli tieto voľby – objektívne (spočítané), zvlášť, ak v tom bol „aktivovaný“ ESET.. (Pozn.: ak tomu tak bolo, otázka znie, či to fakt neprekážalo žiadnej strane, že je tu stret záujmov, nakoľko očividne Eset (vr. jeho konateľa – Trnku), úplne otvorene – financuje PS-ko a to – naviac zo štátnej kasy od prezidentky, ktorá im v posledných dňoch pred voľbami, darovala niekoľko stotisíc EUR?!)

    Zrejme s výsledkami už Nikto nič nespraví, pretože politický valec už ide ďalej, bude sa kreovať nová vláda a áno – pre mňa osobne – napriek tomu, že tým žijeme už dlhé volebné roky, myslím tým – voľbou Menšieho Zla, je pre mňa – určite – vláda SMER+Hlas+SNS (pozn.: nič lepšieho tu v t.č., žiaľ – nemáme!!).

    P.S.3 – Z mojich skorších komentárov som na Bádateľovi čitateľná, že PS-ko a ich LGBT + UA+USA+EÚ ideológia, ale – hlavne tá ich – PROTI-slovenská agenda, je pre mňa na tisíce km – vzdialená. Sorry – tak to proste v mojom Vnútri – rezonuje!

    P.S: 4 – Ale zas, nikdy nie je tak, aby nemohlo byť – horšie. Elegantným a prezieravým spôsobom sa Národ (aspoň) politicky zbavil takých kreatúr, ako je Naď, Heger, Šeliga, Žitňanská, Káčer, Nvotová, Nicholsonová – nezabúdajúc na Borka Kolára + suitu Pčolinských, takže – udiali sa aj – pekné veci.. Znovu – uhol pohľadu.

    P.S: 5 – A ešte je stále je fajn, že si tu môžem napísať to, čo mám v t.č. (politicky) na srdci..

    Vďaka za pochopenie!

   • Suhlas s tebou Israismail… uz dlhsie mam pocit az presvedcenie, ze tu je uz trochu dlhsie „zasah zhora“do vyvinu polit. situacie aj u nas. Staci sledovat co sa deje napr v USA… kongres a rozpocet… az dodatocne schvaleny ale len na 45 dni s podmienkou zastavenia vyzbrojovania -Okrajine. Nehovoriac o tom co sa deje v pozadi o com vacsina ani netusi… boj o zachranu civilizacie. a co sa deje vobec v geopolitickom priestore. Na stole je uz uplne nova sachovnica. Ako spravne hovoris, svetlo vitazi.

    • Israismael

     Všetko je Danka bezpečné riadené k demolácii temna na planéte ! ..postupne,pomaly ,ale všetko musí byť zničené a pointa je tá ,že to temno sa zničí samo sebou a zdemoluje ..preto je to všetko pod kontrolou na Zemi ,pod kontrolou vysokých svetlých bytostnych a aj anjelskych síl ,a samozrejme pod kontrolou Najvyššieho Stvoriteľa neba a zeme !

     • No je to vidieť, že temní sa žerú navzájom čím ďalej viac keď sa ľudia nenechávajú vtiahnuť do ich hier a provokácií a vedia ako s nimi bojovať – ako sa im vyhnúť – ako im nepodávať ruky. Nie je to úskok z vypočítavosťi keď dobrý človek nechá trpieť zmetka a nepomôže mu – má pomáhať až keď je o to ním požiadaný…. Je to ako oddeľujúci sa olej od vody, zlí ničia zlých, vypočítavaví sa nechávajú oklamať vypočítavými, strašne zúria a snažia sa nad nimi získať buď mentálnu nadvládu aby sa im to už nestalo ale vždy príde ďalší chytrejší a zasa sú tam kde boli pretože sa vnútri sami nezmenili….a potom zo zúfalstva by už aj vraždili. Presne to je ono – zlo pozžiera zlo a pôjde to až do maxima ale tá Žulová stena ktorá stála tisícročia vzdialená je už tak strašne blízko….a príde okamžik kedy to vo vedomí ľudí naberie exponenciálne tempo aj v hmotnej úrovni na Zemi.
      Už teraz je to tak, že človek má čo robiť aby hodne neklesol v tom uragáne očisty a nieto ešte aby urobil poriadok na Zemi a to ešte ani nevie ako – ak nechce pôsobiť svojvoľne – rozvratne.
      Poslednú dobu – a to je dobre – sa mnohí ľudia oslobodili od falošných dlhov voči iným – a to aj v rodinách – myslím dobrých pomáhajúcich ľudí a nie tých, ktorí mali vždy všetkých na háku a mysleli len na svoje ego na úrovni – tí boli vždy oslobodení od falošných dlhov voči iným ale aj od . skutočných dlhov.
      Každý deň človek vidí ako zlovolní majú menej a menej zdrojov energie, snažia sa ju od iných získať všemožne a strašne tým trpia.
      Odstrihávať ich treba od seba a nám milých ale bez toho aby sme im bezdôvodne ublížili – aby sme sa voči nim zaťažili – aby sme sa k nim energeticky a karmicky pripútali.

  • Marek Košice

   Daniel : Spamätaj sa, človeče….Nič nie je zmanipulované. Ako dôkaz (pre mňa) slúži fakt, že kamaráti a známi (bez ohľadu na pohlavie) okolo mojej sestry vo väčšine volili PS. Mamkyne kolegyne vo väčšine volili PS.
   (Z mojej rodiny PS nevolil nikto)
   ČO NA TO POVEDAŤ? MôME BYŤ RADI, ŽE PS NEVYHRALO.
   Tých 18% ktoré získali je proste REÁLNYCH. Ľudia sú j*bnutí. Neviď za tým manipuláciu s hlasmi. Taká je smutná realita, ľudia rozumovo degradujú.

   • Marek Košice

    Nebyť voliacich dôchodcov, vyhralo by PS. Mali by sme dnes zapáliť „sviečku vďaky“ za dôchodcov, ktorí volili SMER. Nie preto, že SMER je super, ale preto, že nevyhralo PS, ktoré je najväčším zlom v slovenskej politike. A skládková lejdy dnes poverí SMER k tomu, aby zostavil vládu.
    TAK TO SOM VEĽMI, ALE VEĽMI ZVEDAVÝ, ako bude vyzerať zostavená vláda… Šokuje Fico tým ako zostaví vládu? Alebo nešokuje? Uvidíme…

    • To je polopravda. Nebyť bratislavskej a košickej kaviarne , Progresívne Slovensko by utrpelo fiasco. Tradičné slovenské univerzitné mestá sa za 30 rokov stali baštou liberalizmu. Podobne je tomu už tradične v ČR (Praha, Brno). Čudné je, že vraj málokto na Sovensku chce dúhovú ideológiu, migračné kvóty a taktiež green deal, a napriek tomu mnohí volia zlo, presadzované Bruselom a USA. Médiá hneď spustili krik, že demokracia na Slovensku je ohrozená a Šimečka by si mal kúpiť Pellegriniho postom premiéra SR. Jednoducho, za každú cenu znemožniť Smeru SD zostaviť vládu.

     • Marek Košice

      Aká polopravda? Kto tvorí bratislavskú a košickú kaviareň? REÁLNI ĽUDIA.

 3. Mám z výsledku volieb divný pocit akokeby sa to všetkým nejako pokazilo či trocha vymklo z rúk a teraz to bude tak že kto príde s lepšou fintou. Jak keby sa pre istý okamžik pre všetkých ich pôsobenie začínalio od nuly. Ale len v tom zmysle, že kto prvý vyštartuje s niečím čo mu zaručí nejakú istotu a tiež nejakú istotu, že sa mu jeho plán, ktorým podchytí iných nestane katastrofou úplne na dobro. Smerákom na tlačovke nejako do spevu veru nebolo, mám pocit, že už vedia, ako asi bude vyzerať koalícia ale nevedia ako to urobiť aby z toho vyšli pred národom čistí nevinní von. Ja by som povedal, že to ako sa bude Smer správať pri vzniku novej vlády, že to bude jeho súd pred národom – bude na očiach mnohým keďže doň vkladali svoju nádej. …a mám nejakého tušáka, že tá potvora Matovič s jeho bandou nás ešte z niečím nemilo prekvapí viac než PS.

  • Máš dobrého tušáka , Matovič dúfa on je Dúfaj , Achnaton a dúfa dobre °°

  • Často si kladiem otázku, či Matovičom sľubovaných 500 EUR za účasť vo voľbách nie je korumpovaním voliča. Navonok to vyzerá tak, že nezáleží na tom, kto ho volil alebo nie, ale v skutočnosti voličovi muselo byť jasné, že tú 500 eurovku môže dostať iba vtedy, ak Matovič vo voľbách uspeje …

   • A kde to máš napísané?! Vy si sami robíte mozgové blokády!

    Už začínam byť presvedčený – a aj Matovič z toho asi vychádza, že 95% Slovákov si nevie napísať žiadosť o niečo! Debil bude radšej celý mesiac robiť za 500, než by sa mal niečo naučiť – napríklad aj požiadať niekoho gramotného o pomoc. Dnes som chcel pomôcť pár rodinmá – nech si zarobia na zimu peniaze – až na pár jednotlivcov – títo blbci hneď pozerajú bokom do diaľav – a nevedia si to ani po lopate predstaviť – obrať tých, čo ich roky okrádali – o svojich 500 euro! A nehľadajú riešenia, ale aby sa to nemohlo podariť! No neokrádaj takých sprostých ľudí! Už niekto vie, kde budú a či zablombované knihy o účasti na voľbách? Lebo to je len orientačná informácia. A zavádzajúca! Lebo stačí čestné vyhlásenie debili. Jáj – ale ako ho napísať že! Ja na rozdiel od grázlov sprostých ľudí neojebávam – ale v poslednej dobe ich začínam už nenávidieť! To sú mlynské kamene na krku! Tu sa debil radšej dá za 300 eur opichať, ako by mal zájsť na matriku za 500. Srať na vás!!

    • Pán Maroš , prosím, ako budete ohľadom tejto veci postupovať? Ďakujem za odpoveď a trpezlivosť.

     • Treba si to uplatniť v ich centrále a to je celé. Dôkazné bremeno – že som bol voliť, nahradím čestným vyhlasením. V popiske identifikácie voliča uvediem popíšem volebný okrsok a približný čas volenia. Tam je totiž fyzický záznam o mojej účasti – ale nikto mi úradný výpis nedá!!! Tie tzv. volebné listiny sú len opisy základných zoznamov voličov. Nikto nikomu nebude vydávať potvrdenia, že vtedy a vtedy volil – toto treba nahradiť čestným vyhlásením – s na matrike – obecnom úrade overeným podpisom. Samozrejme – kópia. No a 2. triedou doporučene. Náklady cca 6 eur.

      Ja sem žiadne mustry, v ktorých si tu budete dopĺňať iniciály, dávať nebudem. Čiže aký postup? No vôbec vo veci konať! Alebo serte na 500 eur. Tí zmrdi okradli národ o miliardy a ja sa mám rozpakovať vypýtať si od nich 500 eur? Po dnešnom dni a stretnutí s idiotmi sa o vaše peniaze nestarám. Prečo mne nikto nič také neporadil? A ešte ma nejaký zúrivý ko.ot napadol – asi matovičovec, PS – aby som išiel vyfajčiť ko.ot Smeru. Stačilo, starajte sa!

      ZOZNAMY VOLIČOV
      Stály zoznam voličov
      https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2004/333/20110701
      ———————
      Dnes som prevolal cca 10 eur len kvôli známym a kamarátom, aby sa zmobilizovali. Mohol som si ten kredit ušetriť. Seriem na vaše peniaze! Ešte do papule vám ich napchám, že!

     • Heroic Losers Hrdinští lúzři (2019) CZ dabing 1080p x264
      https://prehrajto.cz/heroic-losers-hrdinsti-luzri-2019-cz-dabing-1080p-x264/60217ed52e3cc

 4. oldmarxista pamprlik

  tak ako obvykle. skoncili demokraticke kapitalisticke volby a obivatelia vyspelich demokracii nie su spokojni z vysledkom mensieho slobodneho zla.a je tu obvykli kapitalisticky pocit velkokapital nas zase ojebal ako pri super vyhodnej zlave v lidli.to je ono

 5. Oldmarxista pamprlík. Vaše psaní má vela hrubých právopisných chyb . V ktorej tríde ste si vyšiel školu ? To je ostuda !

 6. To zas bude, prvé čo spravia, že všetkých lumpov zbavia obvinení a dajú im odškodné

 7. Len tak: Oľano sa do parlamentu dostal vďaka prísľubu, že ak bude vo vláde, tak každý kto sa zúčastni volieb dostane 500eur! Ak si pozriete ako volila „marginalizovaná“ komunita tak tam sa čísla pre Oľano pohybujú okolo 90%! Považujem to za podvod, volebnú korupciu či dokonca zneužitie neschopnosti mnohých z tejto komunity logicky rozmýšľať (česť výnimkám)! Myslím si, že by bolo korektné, keby sa Oľan-u zrušili volebné výsledky!

  • “ že ak bude vo vláde“ – to máš od koho – dnes po mne vyskakoval jeden chuj práve kvôli tomuto, lebo ja mám dôkaz priamo z materiálov OĽANO – žiadna podmienka vo vláde! Šírite lži, ktoré majú ľudí odradiť od uplatnenia si tohto nároku! Keby si len trošku rozmýšľal, takéto korupčné vyjadrenie by ho stálo ako verejného činiteľa 8 rokov basy!

   Zmluva
   so Slovenskom
   Verejný prísľub zo dňa
   10. septembra 2023

   8. ODMENA 500 EUR ZA ÚČASŤ VO VOĽBÁCH
   Všetkým ľudom, ktorí prídu voliť 30. septembra 2023, vyplatíme odmenu 500€ v čistom.
   https://www.obycajniludia.sk/zmluva-so-slovenskom/
   ——————————-
   Namiesto toho, aby ste zhromažďovali dôkazy a printscreen než to zmizne – roznášate svoje overené debiliny! Ako môže ku.va volič rozhodovať kto bude vo vláde?! Načisto vám jebe?!

 8. Odtajněno: Jak USA oklamaly Rusko v otázce rozšiřování NATO

  https://aktax.cz/odtajneno-jak-usa-oklamaly-rusko-v-otazce-rozsirovani-nato/

 9. Kreml: USA a Velká Británie „de facto“ stojí za explozí plynovodu Nord Stream

  https://aktax.cz/kreml-usa-a-velka-britanie-de-facto-stoji-za-explozi-plynovodu-nord-stream/

 10. A teraz niečo o hodnotách, charaktere a slizkosti politických strán a ich politických predstaviteľoch:

  Milí priatelia,

  viacerí z Vás podpísali verejnú výzvu politickým stranám a žiadali od nich odpovede, či budú podporovať zákon o registrovaných dôverníkoch. Teraz Vám chceme dať spätnú väzbu.
  Argumenty, prečo sme proti zákonu o registrovaných dôverníkoch sú podrobne opísané vo verejnej výzve. Tu sú v skratke: Siroty majú právo vyrastať s najbližšími rodinnými príslušníkmi. Registrovaní dôverníci nemôžu mať práva, ktoré nemajú ani manželia. Výnimočnú podporu manželstvu treba rozširovať, nie zužovať. Registrovaní dôverníci sa od registrovaných partnerov líšia len v tom, že partnerstvo musí byť vzájomné a výlučné. A to sa dá ľahko doplniť do zákona. Odmietame túto salámovú metódu.
  Ako to dopadlo? Dostali sme odpovede od štyroch politických strán a hnutí: KDH, SNS, ĽSNS a Republika. Odpovede sme nedostali od OĽANA, SME RODINA, HLAS, SMER a Aliancie. V niektorých prípadoch sa nám podarilo zistiť aktuálnejšie stanovisko vďaka Konzervatívnemu summitu, pri iných uvádzame aspoň ich hlasovanie v minulosti.

  Tento raz to bude veľmi dlhý mail, preto Vám to najskôr zhrniem.

  OĽANO neodpovedalo. Niektorí konzervatívni poslanci v hnutí by za registrovaných dôverníkov nehlasovali. Igor Matovič sa vyslovil za prijatie registrovaných dôverníkov. Anna Záborská, ktorej Kresťanská únia kandiduje v koalícii s OĽANO však v registrovaných dôverníkoch vidí riziko.
  SME RODINA neodpovedala. Milan Krajniak, podpredseda SME RODINA podporuje registrovaných dôverníkov.
  SNS odpovedala listom predsedu a jednoznačne vylúčila podporu registrovaným dôverníkom a pripojila aj zoznam konkrétnych opatrení na podporu rodiny a manželstva.
  KDH odpovedalo. Všeobecne sa dištancovalo od registrovaných dôverníkov s tým, že ich nemá v programe. Angažovanie Viliama Karasa predkladateľa návrhu nijako nerozšírilo ich program.
  ĽSNS odpovedala konkrétne na položené otázky a jednoznačne odmietla podporiť registrovaných dôverníkov.
  Republika odpovedala listom predsedu obsiahlo v rámci položených otázok a jednoznačne odmietla registrovaných dôverníkov.

  Hlas neodpovedal, ale jeho predseda sa vyslovil za prijatie registrovaných dôverníkov.
  Smer neodpovedal a jeho súčasný postoj nepoznáme. Pri pôvodnom návrhu sa však drvivá väčšina klubu SMER zdržala hlasovania a nepodporila registrovaných dôverníkov.
  Aliancia neodpovedala. Ich kandidát v parlamente Gyimesi hlasoval proti registrovaným dôverníkom.

  Strany ako je PS, Saska a Demokrati sme neoslovovali a nemíňali poštovné z Vašich darov na zbytočnosti. Ich názory sú extrémistické a ich kandidáti jasne podporujú a podporovali aj registrované partnerstvá. Nikomu nebudeme odporúčať, koho máte voliť, ale prosím hádam už toľko ublížiť rodine a manželstvu nechcete, aby ste volili strany tohto druhu. Pôvodné hlasovanie strán o registrovaných dôverníkoch nájdete na tomto linku.

  Pri voľbe pozerajte na skutky, nielen na slová. Strom sa pozná po ovocí. My konkrétne sme sa pýtali na jednu tému, ktorú nikto iný nepokrýval a je dôležitá, ale neznamená, že sa máte rozhodovať iba podľa nej. Existuje veľa tém, ktoré treba zvážiť a hoci finančná podpora rodín je dôležitá, prioritu majú hodnoty. A bude treba ich v budúcnosti riešiť.

  Čo sa naše deti budú učiť v školách, či sa dokončí alebo zastaví transsexuálna revolúcia, ktorá začala Lengvarského podpisom. Ako odoláme tlaku medzinárodných súdov, keď slovenské najvrchnejšie poschodie súdnej moci odovzdávame do rúk liberálom? To sú strategické chyby. Už sa nám to kruto vracia v rozhodnutiach Najvyššieho správneho súdu, keď tento súd zrušil dobré rozhodnutie krajského súdu a núti ho uznať ako ženu biologického muža s mužskými pohlavnými orgánmi.

  Mnohí sa pýtate, koho voliť. V Aliancii za rodinu však máme pravidlo nestraníckosti a veríme, že hodnoty manželstva a rodiny majú byť pre všetkých spoločné. Veríme a oceňujeme všetko dobro, ktoré jednotlivé strany urobili a povzbudzujme ich viac a viac. Vo voľbách Vám želám skutočne veľa múdrosti. Buďme pravdiví, ale aj spravodliví.

  S úctou
  Anton Chromík

  Predseda
  Aliancia za rodinu

 11. Depopulácia sa poriedne ešte len rozbehne a tí, čo ju budú podporovať a tlačiť sa stanú vlastizradcami a zločincami z vlastnej vôle ! Šimečka povedal jasne pred voľbami, bude tlačiť očkovanie mRNA a tí čo ho odmietnu nebudú mať nárok na bezplatnú zdravotnú starostlivosť (chudák primitívny si myslí, že zmení ústavu a ľudia očkovaní by v takom prípade platili zdravotné poistenie atď.) a časom budú úúplne vylúčení zo spoločenského života ! Tento primitívni nacista so svojimi psychoptami s IQ hojdacieho koníka si myslia, že im to prejde ! Ak sa naplnia predpoklady lekárov, tak čoskoro ich voliči nebudú medzi živými, zostaneme tu len MY nepodvolení ! A to bude potom iná muzika ! Ešte niečo ohľadom tých, čo pretlačili vynálezcov jedu mRNA na nobelku – https://www.zvedavec.news/komentare/2023/10/9803-miliardari-se-snazi-zmensit-svetovou-populaci.htm ! Len tým potvrdili, že všetko čo sa deje je jeden veľký podvod a zločin ! Už verejne a otvorene !

  • Marek Košice

   A čo to značí? Že v Pekle už dávno SME, a po smrti tela nie je žiadne Peklo potrebné ani možné.

   • Dnes zomrela nádejná operná speváčka Patricia Janečková vo veku 25 rokov boj s rakovinou
    nezvládla °°

    • Israismael

     Mladá ,krásna , a úspešná bola …Ja jej prajem z celej duše aby našla to svoje čisté a jasné Svetlo tam hore vo výšinách ..Nech ju sprevádzajú anjeli krásnym spevom a bytostni pomocníci s krásnym zjavom !

    • Pamätám si ju ešte ako 12 ročnú víťazku v nejakej talentovej súťaži.

     Potom sa mi stratila (žiaľ) z dohľadu a až dnes som sa tiež dočítala o jej smrti vo veku len 25 rokov – z dôvodu rakoviny prsníka, na ktorú sa liečila 2 roky a popri ťažkej chemoterapii dokázala ešte aj spievať na pódiách..
     R.I.P.

     Ave Maria – J.S. Bach a jej sólo od cca 2, 14 min.

     https://www.youtube.com/watch?v=GiNyV6AK7kM

     • Israismael

      Anjelsky hlas ..Bude dúfam tesitelom duši aj vo výšinách ..Pozemský koniec ,nie je však koncom ani pre jedného človeka …preto sa aj nesprávne povie že ODPOCIVAJ V POKOJI ..iný systém a kolobeh stvorenia to nedovolí odpočívať ..Život práveže ide ďalej ..len telesná schránka konci na Zemi..Ľudský duch sa musí poberať ďalšími cestami za zdokonalenim..Veď kto tomu neprozumie ,tak má možnosť to nájsť ak len bude chcieť aby porozumel..pozemska kniha Ducha Pravdy je na Zemi už skoro 100 rokov ..Kto hľadá nájde!..čas sa však už ukrutne kráti

    • pretoze dostala do tela rakovinu,via Jabs

   • Israismael

    Peklo =zem ,ale peklom sú aj sféry ktoré sú ešte nižšie než táto planéta ,ktorá ako posledná ešte patrí do sféry hrubej hmotnosti 3D ,ale ešte sa počíta do sféry Svetlých planet kde pulzuje život človeka ,aj keď už vplyvom temných síl klesla z pôvodnej duchovnej dráhy …Preto musí prísť očista Zeme od všetkých temnôt aby mohla duchovne stúpať ..
    Jediné šťastie pre túto zem v týchto časoch je to,že sa našlo dosť ľudí ,ktorí sú dostatočne svetlými aby sa nestala katastrofa…Spomeňte si na Sodomu Gomoru, to boli dve mestá kde žilo v každom okolo 100 tis ľudí ) ..našiel sa len jediný ,ktorý sa našiel hodný zachrániť ..LOT ..Jediný čistý ľudský duch v pozemskom tele …milosť dostala aj jeho rodina..A to bolo všetko…Svet je údajne dnes horší ako Sodoma a Gomora ..Čo môžme čakať ako ľudstvo ?..2x malo možnosť záchrany pochopiť Slovo od Najvyššieho a vyvinúť ľudské duše (nie tela).. Raz za pozemského života Ježiša v hovorovom jeho Slove a raz za pozemského života Abdrushina v spísanom jeho Slove …Biblia je súhrn ľudského slova,a preto nie je úplne do detailu suznacna s Pravdou ..Vo svetle Pravdy je spísané Posolstvo a napísané Slovo rukou niekoho ,kto mal ako človek s božou iskrou (Duch Pravdy) poverenie od Boha podobne aké mal Ježiš ..

 12. Jednoduchá

  …vďaka Israismael za zauj.príspevok….

 13. Zatiaľ čo pre občanov SR znamenal dátum 30.9.2023 deň volebný, keď sa pýtame a čakáme na odpoveď: Quo vadis – Slovakia, tak v tento istý Deň, ergo: 30.9.2023, bola v Moskve majestátna Oslava s mega-koncertom a to: z dôvodu – NÁVRATU vybojovaných území: Donbas – Novorossija (Doneck + Lugansk), Záporožia, Chersona pod územnú i administratívnu správu Ruskej federácie.
  O tejto pompézno-víťaznej oslavy v Moskve s veľa desiatkami tisícov Rusov, vr. z Donbasu, som v našich MSM veľmi – nečítala, musela som si to „četnúť“ na ruských weboch..

  P.S. 1 – Mohli by si to pozrieť slovenskí (ale nielen SK) vojnoví štváči, vr. Čaputovej, Naďa, Šimečku, Sulíka, ale aj Bidena, Scholza..

  P.S. 2 – Na UA – vojna ukončená víťazstvom Ruska, ale SK-presstitúti, budú ľuďom v MSM každý deň tlačiť kaleráby do hlavy s tým, ako Zelenský s jeho AFU dobýva naspäť „svoje“ územia.

  P.S. 3- Spätne oceňujem redakčný článok zo dňa 26.9.2023 – Seymour Hersh: „Vojna skončila… Rusko vyhralo“.

  Odkaz na Oslavy v Moskve:

  https://www.youtube.com/watch?v=gj57A5SH6pQ

Pridajte komentár

*