Európska lieková agentúra varuje, že liek proti cukrovke zvyšuje riziko rakoviny štítnej žľazy


Print Friendly, PDF & Email

(Ethan Huff, Natural News) Európska lieková agentúra (EMA) vydala tento týždeň upozornenie o bezpečnosti liekov predpisovaných na cukrovku 2. typu a obezitu, ktoré potenciálne zvyšujú riziko vzniku rakoviny štítnej žľazy.

Semaglutid, účinná látka nachádzajúca sa v široko používaných liekoch proti cukrovke a obezite ako sú napríklad lieky z názvami Ozempic, Wegovy a Rybelsus, je spájaná so zvýšeným rizikom rakoviny štítnej žľazy u pacientov, ktorí užívajú tieto lieky podľa predpisu lekára.

Uvedené lieky, známe ako „agonisty receptora glukagónu podobného peptidu-1“ (GLP-1), vyrábajú spoločnosti Novo Nordisk, AstraZeneca, Eli Lilly a Sanofi Winthrop, pričom všetky o nich musia do 26. júla 2023 predložiť EMA doplňujúce informácie.

Upozornenie EMA na možné bezpečnostné riziko nemusí nevyhnutne znamenať priamu príčinnú súvislosť medzi liekom a hlásenou nežiaducou udalosťou. EMA ho používa na to, aby pomohla lepšie určiť, či existuje alebo neexistuje príčinná súvislosť, a to tak, že skúma čokoľvek, čo jej výrobcovia liekov pošlú ako súčasť doplnkovej informačnej požiadavky.

„Spoločnosť Novo Nordisk si je vedomá upozornenia a požiadavky EMA a poskytne dôkladné vyhodnotenie všetkých relevantných údajov na objasnenie tejto témy,“ uviedol Lars Otto Andersen-Lange, riaditeľ pre styk s médiami v Novo Nordisk.

Andersen-Lange dodal, že všetky súvisiace produkty spoločnosti Novo Nordisk, vrátane semaglutidu, sú na trhu už viac ako desaťročie a že údaje o bezpečnosti zhromaždené z postmarketingového dohľadu nad liekmi nepreukázali žiadne „presvedčivé“ dôkazy, ktoré by ich spájali s rakovinou štítnej žľazy.

(Súvisiace: Zachytili ste našu skoršiu správu o tom, ako dnes lekári zabíjajú viac ľudí ako rakovina?)

Veľké farmaceutické firmy kritizujú výskumníkov za odhalenie rizika rakoviny štítnej žľazy pri liekoch proti cukrovke a obezite – tvrdia, že ich štúdia obsahuje „dôležité obmedzenia“

Ako obvykle, spoločnosť Novo Nordisk a ďalšie farmaceutické firmy zodpovedné za výrobu rizikových liekov naďalej popierajú, že ich produkty sú akýmkoľvek spôsobom nebezpečné.

V skutočnosti zašli dokonca tak ďaleko, že sa zamerali na novú štúdiu odhaľujúcu súvislosť ohľadne možného rizika rakoviny s tvrdením, že obsahuje „dôležité obmedzenia“.

Prírodná liečba osteoartritídy

Niektoré z „dôležitých obmedzení“, ktoré zdôraznil Andersen-Lange, zahŕňajú absenciu overenej identifikácie prípadu, neadekvátnu diferenciáciu opakujúcich sa udalostí, potenciálnu nesprávnu klasifikáciu udalostí a nepotvrdenú expozíciu drogám, ak máme citovať jeden mediálny zdroj.

Ide o priekopnícku štúdiu francúzskych výskumníkov, ktorí sa zaoberali údajmi z databázy francúzskeho národného systému zdravotného poistenia. Pri analýze dát si všimli zvýšené riziko rakoviny štítnej žľazy u jedincov, ktorí užívajú príslušné lieky, najmä medzi prvým a tretím rokom ich užívania.

Časopis Diabetes Care údajne zverejnil dva komentáre k štúdii, z ktorých jeden naznačuje, že „detekčná zaujatosť“ by mohla spôsobiť, že lieky spôsobujú rakovinu štítnej žľazy, aj keď v skutočnosti nespôsobujú. Druhý naznačuje, že štúdia môže byť neplatná, pretože nezohľadnila obezitu ako mätúci faktor pri rakovine štítnej žľazy.

Je zaujímavé, že informácie o predpisovaní liekov Ozempic a Wegovy od spoločnosti Novo Nordisk obsahujú varovanie o riziku vzniku nádorov C-buniek štítnej žľazy.

Výrobca tiež v literatúre o predpisovaní lieku uvádza, že účinná látka semaglutid je spojený s „nádormi C-buniek štítnej žľazy závislými od dávky a trvania liečby“ u hlodavcov, ale že ľudské rakoviny zostávajú „nezistené“.

Záver

Tých, ktorí majú v rodinnej anamnéze rakovinu štítnej žľazy, varuje americký Úrad pre lieky a potraviny (FDA) pred užívaním lieku Wegovy, pri ktorom sám výrobca uznáva, že s ním nie je niečo v poriadku, pokiaľ ide o riziko rakoviny.

Ukazuje sa, že veľkým faktorom úspechu spoločnosti Novo Nordisk ako farmaceutickej firmy je práve semaglutid. Spoločnosť je teraz druhou najhodnotnejšou v Európe, zaostáva len za francúzskou skupinou luxusného tovaru LVMH.

Najnovšie správy o metle toxických liečiv nájdete na stránke BadMedicine.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Cukrovka 2. typu nie je choroba, preto nie je dôvod jesť akékoľvek tabletky.

  • A kto je za európskou liekovou agentúrou!

   Agentúra je štátny orgán?

   • Takto, po ockovani proti covidu je tu v tichosti medii taky masivny narast rakoviny, ze debily vratane tupych ci upisanych lekarov uz budu tvrdit povod vzniku rakoviny skutocne pomaly vo vsetkom, hoci aj v rafinovanom cukre!
    Ale vacsina vymytych opichancov im to samozrejme zozerie, ti si zriedka priznaju svoju blbost vo vieru v Pfizera a pod.

    • Každú chvíľu v našom okolí niekto mladý alebo aj starší zomrie. Ale tých mladých zomiera akosi priveľa. Naposledy pár dní nazad jeden mladý v obci kúpil dom, že si ho porobí a v spánku ho kleplo – zrazenina. Ďalší – prípad sused cca 50 ročný staval dom a tiež ho z ničoho nič kleplo a dom stojí rozrobený s trčiacimi roxormi do neba a v západe slnka pôsobí ako nejaký strašidelný pamätník. Tiež je aj tej rakoviny nejak prirýchlo a priveľa.
     Z mojej skúsenosti viem, že je už dosť ľudí čo o tom očkovaní a následkoch medzi sebou hovoria a niesú to žiadni takí ako väčšina z nás na bádateľovi ale bežní praktickí, priemerne mejnstrím konzumujúci ľudia. Ale dosť ľudí ešte stále žerie jeden podvrh – keď človek zomrie na rakovinu tak to berú ako jasnú vec – že čo už. Ale, že predtým nemal rakovinu a náhle na ňu zomrel tak to im síce pripadá divné ale zas nie až tak divné aby za tým niečo začali hľadať.
     Pohrebné ústavy a patológie – teda aspoň u nás v okrese – tak tých niektorých majiteľov/zamestnancov osobne poznám a preto že ich poznám tak tomu žiadnu šancu nedávam, že vyšli s pravdou von čo majú každodenne na stole. Ale zatiaľ patológovia nemusia zatĺkať lebo zatiaľ sa ich nikto extra nepýta – zatiaľ ľudia nechcú vo väčšine uveriť tomu, že ľudí vakcínou alebo v nemocniciach „liečením“ vraždili.

     • Je to tak, ako pises. Kedze v nasej gubernii ma vacsina zaockovancov dve davky, tak vlna umrti prichadza pomalsie ako napr. v Japonsku, kde ma ockovanec 4 a viac davok. Pravda je taka, ze mnohi z nich to hodilo za hlavu a uz sa k tomu nechcu vracat, ale ani nic nerobit so sebou. Dalsia skupina zdovodnuje narast rakoviny tym, ze sa pocas plandemie neliecilo, nediagnostikovalo a pod. Pravda je vsak taka ako si pisal a okrem toho, takyto obrovsky narast by tu z uvedeneho dovodu nebol! No a nakoniec okrem vernych svedkov Pfizerovych su tu este ti, kt tvrdia, ze ak sa im doteraz nic nestalo, tak su uz za vodou. Mne sa po plandemi najviac zhnusili lekari, ktorych som ani predtym az na vynimky nemusel. Krasne vyslo najako, ako su bud korupcne prepojeni na farmakomafiu alebo doslova tupi a naivni! Oni nesu hlavnu vinu a zodpovednost za nasledky ockovania, lebo bud tupo do neho tlacili alebo mlcali ! Zase cest vynimkam !

  • Dobre.mam ju,ale niejem lieky.Ale mam niekedy aj 10 jednotiek.To pry este ide.Ale strasia neuropatijou,vredmi atd.Je to podla mnia opat medialna masaz.

   • Nie je to masáž, naozaj sa to môže posunúť, do takého štádia.
    Každý cukrovkár by si mal nechať urobiť vyšetrenie tepien na nohe /spodná časť dolnej končatiny/, ide hlavne o dve tepny zásobujúce prsty a ostatnú časť chodidla. Ide o Art. dorsalis pedis a a Artériu tib. posterior. Dá sa to aj prstami vypalpovať pokial máte cit na končekoch prstov-ucítite na miestach kde sú tieto tepny pulz. Ak je hmatný, tak trofických vredov a komplikácii na nohe by ste sa nemali obávať-noha je dobre zásobená a ťažké problémy sa vám vyhnú, pokiaľ to funguje aj na jednej z týchto tepien tak to pôjde-amputácia predkolenia nehrozí! Neuropathia je však o nervoch na d. končatinách a preto mravenčenie, pocit studených nôh, tŕpnutie je príznak neurophatie. Cvičenie, masáže, pravidelné natierenie nôh Indulónou alebo dostatočne hydratačným krémom je žiadúce, suchá pokožka praská a infikuje sa najmä na chodidle, aj ťahať nohy vo vode v člne alebo vodnom bicykli pomáha -masáž vodou.
    Teraz to najdôležitejšie pre všetkých, prestaňte piť a jesť všetko, čo je sladené glukózo – fruktózovým sirupom- je to najhoršie pre telo a cukrovkára. Cukor /sacharóza/ telo musí rozložiť a potrebuje viac energie a keď máte pohyb a dostatok tekutín, je to pre telo brnkačka avšak glukózo -fruktózový jed sa ukladá priamo na orgány srdce, pečeň /tukovatenie/. Telo nie je uspôsobené na extrémne dávky fruktózy! Žite zdravšie obmedzte plastové obaly na potraviny- sklo je budúcnosť zdravia našich detí.

    • Starostlivosť o nechty je super dôležitá, nikdy nezastrihnite do kruhu aby sa nezapálili okraje nechtov /zarastanie nechtov/, tam najskôr vznikne hnisavé ložisko a ukrutne to bolí- diabetik musí strihať nechty rovno-upozornite aj svojho pedikéra !
     Každú ranu na nohe nepodceňujte, ak sa zle hojí alebo je zapálená-nasadiť antibiotiká a urobiť vyšetrenie hore opísané, to je pre diabetikov super dôležité.

     • Preštudujte si niečo o tomto svinstve ! Glukózo-fruktózový sirup!!!!
      V Amerike sa vyrába z kukurice a v Európe z pšenice, okrem pesticídov použitých pri pestovaní sa hlavne v Amerike kľudne používa GMO kukurica. Ako viete, že vám nesladia vaše potraviny americkým g-f sirupom? Lacnejší vyhráva!
      https://www.nehladu.cz/je-glukozo-fruktozovy-sirup-skutecne-horsi-nez-cukr/

     • Ak nemáte uvedené tepny hmatné, podstúpte vyšetrenie tepien na dolných končatinách a v prípade nedostatočného prekrvenia končatín, ak vám neponúkne lekár vhodnú alternatívu, riešte svoj problém na špecializovaných pracoviskách cievnej chirurgie v Bratislave alebo Praha IKEM, inak je možné, že prídete o prst, potom nohu, záleží aký šuflikant sa toho ujme. Na Slovensku to ide s medicínou dole vodou, ale platy lekárov stúpajú- Absurdistan. Je rozdiel liečiť a liečiť a to si treba uvedomiť. Nebuďte hlúpi, výška úplatku vám nezaručuje kvalitu, ak ste na nesprávnom mieste.

     • P.S. Žiadne peniaze vám nezachránia zdravie ak nie je s vami Boh.

     • JoFa: Rany diabetikov sú obvykle prasknuté žilky. Treba krém na spevnenie žíl. Musí byť nezávadný, treba ho natierať dlhodobo.

    • JoFa: Presne ako hovoríš. Treba sa pohybovať a človek nebude mať cukrovku.

 2. Ono je tých liekov na diabetes typu II., ktoré evokujú (v menšom alebo i väčšom merítku) rakovinu – zrejme – viac.

  Citujem:
  „Európska lieková agentúra (EMA) vydala odporúčanie na kontraindikácie a upozornenia pre pioglitazón s cieľom redukovať mierne zvýšené riziko rakoviny močového mechúra.
  Ukončením prehodnotenia antidiabetík s obsahom pioglitazónu a výskytu rakoviny močového mechúra, Výbor pre humánne lieky (CHMP) pri Európskej liekovej agentúre (EMA) potvrdil, že tieto lieky zostávajú opodstatnenou možnosťou liečby u niektorých pacientov s diabetes mellitus typu II, ale existuje malé zvýšené riziko rakoviny močového mechúra u pacientov, užívajúcich tieto lieky. Konkrétne sa jedná o lieky Actos, Glustin, Competact, Glubrava a Tandemact.
  Pacienti majú svojmu lekárovi bezodkladne hlásiť, ak spozorujú krv v moči alebo iné príznaky v súvislosti s močovým mechúrom (ako sú bolesti pri močení alebo nutkanie na močenie).“

  Odkaz:
  https://www.sukl.sk/hlavna-stranka/slovenska-verzia/bezpecnost-liekov/bezpecnostne-upozornenia/europska-liekova-agentura-odporuca-nove-kontraindikacie-a-upozornenia-pre-pioglitazon-s-cielom-redukovat-mierne-zvysene-riziko-rakoviny-mocoveho-mechura?page_id=2718

  P.S: Vyvstáva vo mne otázka, či nie je prvotným zámerom tých bohatých západných farma-firiem – vyrobiť liek napr. na diabetes, ale s patologickými vedľajšími účinkami, ako sú rôzne typy rakovín (štítnej žľazy, močového mechúra, prsníka, prostaty..) a to s následnými vysoko-pravdepodobnými fatálnymi závermi pre pacienta.

  A súhlasím s komentom vyššie od Doda, že ak sú títo pacienti zapichaní, tak ich imunita je ešte viac oslabená a organizmus sa dokáže brániť len veľmi ťažko.
  Je pravdou i to, že ľudia, ktorí boli v rakovinovej remisii a v r. 2021 sa nechali opichať Pfizerom.., tak tieto rakoviny sa im vrátili, naviac – akoby zosilneli a – metastázovali.
  Takže tie depopulačné tlaky na človeka – zo strany satanistov – sa valia z každej možnej i nemožnej strany a nič iného nám nezostáva, ako byť bdelí a všetko si predom preveriť a naštudovať (napr. i tu – na Bádateľovi).
  A hlavne – riadiť sa intuíciou, srdiečkom..

  • Ten mechanizmus nemusí byť zákonite chemický – vychádzajúc z konceptu GNM – rakovina – pokiaľ nie je výsledkom otravy karcinogénmi a ožiarenia – vo väčšine ide o psychosomaticky nespracovaný konflikt. Aj podľa GNM – cukrovka 2 – je výsledkom odmietania niečoho – čo ale ostáva nespracované. Čiže potláčaný stres. Preto treba tieto konflikty „prijať“ – zadefinovať – a spracovať.

   Lieky na cukrovku 2 potláčajú symptomatiku – nie príčiny. A môžu byť tak synergickým efektom nespraovaného konfliktu a cielenej otravy.

  • Nechápem, prečo Ti prichádzajú na um také desivé otázky. Kto vidí zámer škodiť ľuďom pri výrobe liekov, vakcín atď. znamená, že týmto procesom vôbec nerozumie, že má bujnú fantáziu, príp. môže ísť o osoby s paranoidnou poruchou (veria, že motívy iných ľudí sú vždy zlomyseľného charakteru).
   Je obecne známe, že tak ako všetky lieky, aj lieky na diabetes môžu spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. Tieto, spolu s frekvenciou ich výskytu a s kontraindikáciami, uvádzajú príbalové letáky k liekom. Okrem toho sú (pre lekárov a farmaceutov) určené podrobnejšie informácie (dostupné sú na internete: adc.sk, kde sa dá dozvedieť veľa užitočného).
   Výnimočne sa môže stať, že sa ukáže vážnejší vedľajší negatívny účinok niektorého lieku. Taký liek – v SR ŠÚKL – stiahne z trhu (pozri na .adc.sk). Vo svete bolo takto stiahnutých už mnoho liekov. Niektoré medzitým stihli spôsobiť veľa škôd a utrpenia (napr. v 50-tych rokoch liek na spanie Contergan – tisíce tehotných žien, ktoré ho užívali, porodili zmrzačené deti – vygúgli si: aféra Contergan). Príčinou bývajú rôzne nedbalostné pochybenia výrobcov, zanedbania, ale nie zámer!
   Pozn.: človek je tvor nedokonalý, robí chyby. Napr. pri zlých či nedokonalých riešeniach pri výrobe lietadiel, áut, ale aj pri ich pilotovaní či riadení, a najmä ak je chýb viac, vznikajú havárie. Nie je mi však známe, že by potom niekto šíril hystériu a niekoho obviňoval zo zámeru škodiť (až na zopár prípadov z minulosti, kedy pilot s depresiou úmyselne havaroval a so sebou usmrtil aj viac ako 100 osôb).
   K tomuto ešte poznámka: radšej venuj pozornosť desaťtisícom zbytočne usmrtených ľudí vo vojne! Iba kvôli tomu, že určití diktátori vyslali vojakov na smrť so zámerom podrobiť si územie a ľudí, rozšíriť svoju moc, zväčšiť bohatstvo atď. Vojny (od staroveku) zmrzačili či pripravili o život milióny ľudí a spôsobili také utrpenie, že sa to vôbec nedá s ničím porovnávať! Určití ľudia sa však radšej vyžívajú v diskusiách o… 🙉🙄🙉
   Preto odporúčam viac sa vzdelávať a na svet a ľudí sa pozerať objektívne, nezaujate a bez spoľahlivých dôkazov nešíriť hoaxy, paniku a nevynášať nespravodlivé súdy…

   • Pán Wilhelm,
    ďakujem za Váš koment (s úctou + prezieravosťou, si dovolím Vám – vykať..)

    Citujem Vás: „Nechápem, prečo Ti prichádzajú na um také desivé otázky. Kto vidí zámer škodiť ľuďom pri výrobe liekov, vakcín..“ – ďalej už radšej ani nechoďme!

    Samozrejme, všetko sa odvíja od toho, čo má človek naštudované a tiež čomu (nie slepo) – VERÍ! Pokiaľ sa ma tu snažíte presvedčiť, že vakcíny (napr. na Covid) sú z medicínskeho hľadiska „kóšer“ (i napriek dnes uverejnenému redakčného článku), tak mám za to, že si žijete v nejakej vzduchoprázdnej – pričom zrejme dobre platenej – bubline, odtrhnutej od reálneho Života. Ste naivný Rojko (a ja vám tu nechcem udávať žiadne psychiatrické diagnózy, ako to robíte Vy, ale zrejme – podľa seba – súdim Teba..), ktorý si myslí, že vláda SR i EÚ + USA, robí všetko v prospech občanov SR a že práve oni chcú pre nás to „najlepšie“.. Fakt – mi stačili roky 2020-2021 – Pandémia Covidová + „Očkovacia lotéria“. Budíček, prosím!

    K liekom a ich príbalovým letákom (ktoré spomínate vyššie).
    Už som tu písala, že som bola operovaná v 4/2023 (a áno – vďaka Bohu, operácia dopadla v môj prospech) a následne lekár mi predpísal na dlhodobé užívanie lieky, ktoré v obsahovom letáku mali pre pacienta (ergo – pre mňa) nasledovné upozornenia – ako nežiadúce účinky:

    – opuch v oblasti tváre, úst alebo jazyka, spôsobujúci ťažkosti s prehĺtaním,
    – porucha glukózovej tolerancie, diabetes mellitus (cukrovka)
    – hypertenzia (vysoký krvný tlak)
    – vredy žalúdka
    – silná dýchavičnosť (sipot), kašeľ alebo ťažkosti s dýchaním,
    – náhly pocit slabosti alebo závratov, ktoré môžu viesť ku kolapsu alebo k strate vedomia,
    – slabosť svalov (myopatia), únava,
    – alergické reakcie,
    – zákal očnej šošovky (katarakta), zvýšený tlak v oku, ktorý spôsobuje glaukóm,
    – rozmazané videnie.

    Viete, zámer – nezámer. Chyby sa dejú všade, žiaľ.. Ale ak človek stratí zdravie kvôli užívaniu nejakého lieku (napr. fatálnu rakovinu, infarkt..), tak už vtedy veľmi nerieši, či to bol zámer farma-firmy, alebo kvázi – nešťastná náhoda.

    P.S: A čo sa týka predpísaných liekov vyššie, verte mi, že som neužila ani jednu pilulku a snažím sa to riešiť alternatívnym spôsobom..
    A som tu – teším sa každý deň zo života. A ospravedlňujem sa, že Vám reagujem až takto neskoro, ale – bola som si užiť dnes piatkový večerno-nočný život v našom meste s bohatým kultúrnym + historickým programom, s oslavami konca školského roku, s oslavami Petra+Pavla, kde bolo tisíce ľudí, a – bolo to fajn sledovať, že mesto žije (v porovnaní s letom r. 2020).

    Prajem Vám, nech sa Vám v živote darí!
    A proces hľadania Pravdy, verte, že je to – nekonečný proces. Myslíte si, že niečo viete a o nejaký krátky Čas zistíte, že ste na úrovni stredoškoláka (v tom lepšom prípade..) Pretože dnešná pseudoveda, sa ukáže ako niečo nicotné a pre človeka – prázdne.. Ale viem si predstaviť, že tu – už mi rozumieť – nemôžete..

   • Jak plandémia covidu je na totálku jasný podvod a vopred pripravená genocída tak aj Španielska chrípka bola podvod a vopred plánovaná genocída. V oboch prípadoch ľudia zomierali na vakcíny a „liečbu“ a „opatrenia“. V dobe Španielskej chrípky ľudí , ktorí sa nechceli podvoliť opatreniam zatvárali, mlátili alebo strieľali ako prašivých psov priamo v uliciach miest.
    Aj v tom čase ľudia prišli na to, že išlo o podvod a vraždenie ľudí. Proste žiadna pomoc chorým ľuďom ale najprv bol úmysel vyvolať umelý problém – plandémiu a potom ponúknuť riešenie – „liečbu“ = vraždenie liekmi – ich nesprávnym dávkovaním, vakcinami atd.
    Ja čudujem že môže ešte niekto takto rozmýšľať – veď všetci pohlavári sveta verejne vyhlasujú, že treba ľudstvo vyvakcinovať, otráviť, zgenderizovať – psychologicky vykastrovať, vybomardovať, transhumanizovať, znížiť populáciu vakcinačnou politikou.
    Všetci zástupcovia elít o tom verejne hovoria bez obalu.
    Potom mám veriť, že lieky pri ich výrobe v takomto svete nepodliehajú tomuto zámeru?

 3. vilma partyková v rozhovoru o urinoterapii, zdraví,…
  cca 45 minut
  – léčba po COVID očkování
  – léčba při selhání ledvin a urinoterapie
  – vliv léků na organismus
  https://youtu.be/PDd3-epjK88

 4. „„Podľa mňa by sa mali zvýšiť poplatky na ambulantnej pohotovostnej službe. Dnes sa platia dve eurá a v nemocnici na urgentnom príjme desať eur. Nie je dostatočne motivujúce, aby ľudia zvážili, s čím tam prídu. Máme problém ambulantné pohotovosti udržať,“ hovorí Palkovič pre Denník N.

  Vysvetľuje, že poplatky sú témou pre ľudí, „ktorí chodia na urgentný príjem s bolesťami brucha, ktoré majú tri týždne, ale povedali si, že idú z kostola a oplatí sa im zastaviť na pohotovosti“. „Zvýšiť ich treba a hovoríme o týchto sumách – 20, 30 až 50 eur. Treba myslieť aj na skupiny ľudí, ktorí si to nemôžu dovoliť, sú v hmotnej núdzi, a aj na to, že sa poplatok vráti, ak tam príde človek, ktorý to naozaj potrebuje,“ dodáva Palkovič.“
  https://www.cas.sk/clanok/2815211/palkovic-o-vyssich-poplatkoch-na-centralnych-prijmoch-zaplatime-na-urgente-20-az-50-eur/
  ———————————
  Satanisti! Potrebujú nás utrápiť! Čiže „logicky“ – tých, čo to nepotrebujú má odstrašť poplatok, a ten čo to naozaj potrebuje – ak nemá 50 eur – má smolu?! Hovädo! A keď niekto kvôli tomu zomrie?! Však už si zvykajme!

  • Progresivne Slovensko a SAS su pesiaci Sorosovcov, nuz a Hlas sa k nim tlaci tiez, lebo co by neurobili pre prachy, pravda?!
   https://www.hlavnespravy.sk/uz-o-tom-niet-pochyb-cim-viac-to-budu-novinari-zatlkat-tym-viac-o-tom-treba-hovorit/3187798
   Takze DennikN a SME len siria ich program, kt vychadza z Agendy 2030, resp. je to tzv. Great reset!

   • Ak veríš tomu, čo si napísal, aj tomu, čo napísal ktokoľvek a hocikde, potom sa nečuduj, že je to tu (v SR) ako v blázninci…

   • Hlas a Pelle – tí budú za každú špinavosť – a je jedno či budú v koalícii alebo v opozícii. A ak náhodou nebudú za každú špinavosť tak len dočasne a z vypočítavosťi. Celému projektu Hlas a Pellemu neverím ani slovo.

  • Určite si spomenieš na Zajacove 20 korunáčky, tam sa to začalo a už to neskončí-prechod od socializmu na kapitalizmus- z hovna do sračiek. Platiť a platiť.., platíme si za to, že nás rýchlejšie zabíjajú- pardon „liečia“ ďalšími a ďalšími liekmi, pritom stačí to, čo bolo generáciami osvedčené a používať lieky, ktoré boli počas komunizmu účinné a hlavne dlhodobo overené, no a samozrejme lacné. Prišli sme o všetko o našich vlastných výrobcov liekov, potravín…zmenili sa a podhodnotili komunistické normy, zvýšilo sa množstvo jedov vo výrobe aj prvovýrobe a to všetko súvisí s chorobnosťou, čím je menšia tým menej liekov je potrebné a naopak. Prečo počty autistov stúpli niekoľko násobne od obdobia komunizmu? Sme v riti a treba už zase začať budovať a zbaviť sa satanistických poskokov, inak bola vakcína iba rýchlejší krok do rakvy a to si treba uvedomiť a prestať sa hnať len za peniazmi, zvolniť uskromniť sa a zdravšie žiť

   • Chcel som tie Zajacove 20-korunáčky spomenúť – dnes cca 60 eurocentov – ako sa na protest proti tomuto v ambulancii upálil jeden dôchodca! Namiesto toho, aby prestrelil niekomu hlavu na ministerstve! A dnes tieto drzé ku.vy chcú 50 eur za pohotovosť! To je 1.500 korún! Všetko je to len otázka – koľko im dáme priestoru – toľko ho zaplnia!

    https://spravy.pravda.sk › domace › clanok › 137939-dochodca-svoj-pokus-o-upalenie-neprezil
    Dôchodca svoj pokus o upálenie neprežil – Domáce – Správy – Pravda
    Košický dôchodca Viktor O., ktorý sa 27. januára v čakárni zdravotného strediska pokúsil o samovraždu upálením, v nedeľu zomrel. Popáleniny na 68 percentách tela, popálené dýchacie cesty a vek hrali proti nemu.

 5. V knize ,/název si teď nevybavím/ jeden lékař psal že mu dealer doporučil předepisovat nový lék na cukrovku rychle a v hojném množství než lidé přijdou na vážné vedlejší účinky a bude muset být stáhnutý z trhu. Vědí už předem že distribuují jedy, hadi. Málo kdo čte příbalový leták k lékům a když tak bere uvedené informace na lehkou váhu. Lékař mi chce přece jen to nejlepší, neublížil by, myslí si. Od lékaře si nevezmu ani lízátko. Nejsem u žádného registrovaná a když vidím napsáno MUDr. přijde mi nevolno. Dá se najít i dobrý lékař který pomůže ale toho podpořím keš když ho budu potřebovat .Zatím své tělo poslouchám ,řekne mi co potřebuje. Lékař to neví ,často neumí pomoct ani sám sobě ,jen tipuje ,diagnózy jsou často mylné ,léčí něco úplně jiného . Co čekat od instituce kterou začátkem minulého století v Československu zakládala Rockefellerova nadace a hezky dohlíží nejen na studium nových lékařů?

 6. Ani úžasná organizace nemusí být čistá ,ale je krytá dobrým jménem, penězi a vlivnými lidmi v pozadí.
  https://m.vk.com/wall-78071920_53872

 7. Sladidlo obľúbených diétnych nápojov a žuvačiek aspartam bude konečne oficiálne vyhlásené WHO za rakovinotvornú látku
  https://www.infovojna.bz/article/sladidlo-oblubenych-dietnych-napojov-a-zuvaciek-aspartam-bude-konecne-oficialne-vyhlasene-who-za-rakovinotvornu-latku
  —————————–
  Aj áno – aj nie!
  ———————–
  Odporúčam…

  Téma:
  1. Celoslovenská konference záchrany Slovenska
  2. Slovenský národní plán záchrany (SNPZ)

  Hosté:
  Vladimíra Vítová – předsedkyně ANS
  Dagmar Weissabelová, Národný krizový štáb Slovenska
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2023-06-22-studio-helen-komentare-ans-k-aktualnimu-deni/
  ———————————
  K tomu poznámka – sústreďte sa na pojmy občina, soviety, rady – a opäť sme v strete komunizmus vs. fašizmus-kapitalizmus. Veľmi sofistikovaná manipulácia – slovenský utopický komunizmus?

  SNPZ
  https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/slovensko-ma-svoje-zachranne-lano-snpz
  ——————————–
  Nosatý provokatívny odchyt poslednej slovenskej inteligencie?
  Prečo nejdú do volieb? Pekné myšlienky – len má to svoje prvky idealizácie – a to je manipulácia.

  • V článku sú 2 videá z konferencie SNPZ. Odporúčam začať tým druhým – a konceptuálnym príhovorom toho druhého pána po Petrovi Ševcovi ml. Peter Ševc záhadne zomrel zhruba v období, keď aj ThDr.Balák. Jeden skúsený vojak, druhý na úrovni duchovného vodcu.

   Ide mi o to, že všetky nebezpečné iniciatívy sa likvidujú 1/infiltráciou, 2/ priamym založením hnutia na odchyt odhadovanej iniciatívy – kto pozná procesy riadenia, vie odhadnúť dopredu reakcie riadeného. Tak žiadne poznámky k tomu, že tu niečomu Slovensku neprajem. Len sa nenechám nachytať!

   Bez účinného média nemáte šancu niečo zmeniť! Keď toto hnutie chce niečo – úprimne – zmeniť – musí pracovať s nástrojmy! Už tu bola jedna „proruská“ strana – ale jej manažér robil všetko preto, aby nenaplnila ciele – tým že cielene nič nerobil srávne. Takto sa cielene rozptyľujú volebné hlasy – mrkva somárovi pred nos.

   Protokoly sionských mudrcov sú manuálom riadenia vypracovávaný židmi storočia – a možno aj viac. Treba mať rešpekt! Žiadne Slovensko sa nepozviecha, pokiaľ toto nebude povinné čítanie. Musíte poznať a ovládať zbrane protivníka!

   Design lexikon – je veľmi ľahké nahradiť mantru slobodomurárov „humanizmus“ – mantrou v rodnom jazyku Slovákov = „človečenstvo“. No a navlečiete si vyšívanú – ani nie slovenskú – košieľku – ale slovanskú – a máte symboliku! Odtrhnutú od vlastného národa – a zaradenie do „slovanského internacionalizms“ – čo je analógia projektu lóže Lebka a kosti 322 – internacionálny socializmus, určený pre Slovanov. Najprv ich rozoštvať a potom ich nasrať a rozoštvať tým , že sa ich pokúsiš nasratých spájať! Aréna psích zápasov!

   A kto cielene používa symboly v procese riadenia? Satanisti! Tí nedajú bez toho ani ťuk! Pozor na tieto veci!

   • Zaujímavý pohľad a má to logiku. Jediné čo mi chýba je návod a resp. riešenie. Ak všetci pochopíme čo si práve napísal, aké je riešenie, akú stranu máme voliť aby sme dosiahli uvedený cieľ. Akú stranu a kto ju má tvoriť a prečo ešte nie je? Veľa otázok no ja chcem návod a riešenie a nielen ja.
    Máš veľa informácií, to poskytujú médiá a internet, ale nemáš žiadne riešenia, osobnosti-morálne bezúhonných, neúplatných a ochotných obetovať aj život pre blaho spoločnosti. Na čom teda postaviť tvoju filozofiu obrody?

    • Opäť mi neprechádza komentár, zdvojený komentar, ale ten prvý neprešiel. Môžeš mi to vysvetliť, veď ty máš s redakciou dobré vzťahy?

     • Už 3 krát som sem dal komentár, v ktorom nie je nič hanlivé ani urážajúce, či sprosté vyjadrenie a píše mi zdvojený komentár a nie je uverejnený. Prečo sa tu mám strapňovať s týmito hovnami? Kto tu tomu velí ku..a?

     • Ja nemám s redakciou dobré vzťahy v zmysle tom, že by som nekritizoval, a myslím, že redakcia ma toleruje len preto, že časom pochopila – že sme na rovnakom brehu – aj keď každý iným spôsobom. Ja tu v žiadnom prípade neovplyvňujem uverejňovanie komentárov – jedine keď tak tých mojich „vulgárnych“. Že neprejdú tiež

      A keby si si pozrel moje staršie veci – tak by si vedel. že tu prebehli vážne konflikty.

      Teraz vysvetlím jednoduchú vec – keď vštupuješ do obchodu, či zábavného priestoru, či informačného priestoru – síce si zákazník /tu neplatiaci/, ale musíš rešpektovať pravidlá majiteľa priestoru! A tu môžu vznikať problémy. Odkiaľ pokiaľ. Skrátim – ak ja tu chcem niečo v informačnom poli dosiahnuť – hádam sme našli s Badatelom ten prienik. „Kompromis“. Ale to nie je absolútna zhoda.

      Nám sa tak kráti čas, že sa z toho ešte oje.eme!

   • Maroš, chodte tu všetci do riti, môžete si tu diskutovať o počasí s takýmto prístupom .

    • JoFa – ja keď sem dám návod čo urobiť – tak mi zajtra NAKA vykopne dvere! Provokuješ?

     Uvedom si, že národ je diverzifikovanejší, ako jedna sekta stmelovaná tisícročia!

     Čiže moja odpoveď – urobíme z „holubicových“ Slovákov sektu vyvolených!

     Keď celé Nemecko v 30.rokoch ovládalo 2% židov – tak by to malo ísť – či?

     Takže do riti keď tak s tvojou priateľkou – aspoň to nemusím vyťahovať!

     Odteraz si dávam na teba pozor!

     • To je smiešne, čo si napísal, ak by NAKA chcela, tak už tam máš prievan doma zato čo si tu popísal.
      Robíš zo mňa diverzanta? Slováci a sekta,? To som práve písal /neuverejnené/, že je momentálne nerealizované. Ak sekta za Slovensko na morálnych hodnotách, tak rád sa pridám a NAKu čakám, kokotov so samopalmi som tu ešte nemal, iba mi bude ľúto tých dverí, žena s tým bude mať zbytočné starosti, ak zabúchajú a povedia: Dobré ráno sú tri hodiny , otvorte! – sme NAKA ko..ti. Ešte im aj kávu urobím než ma spáskujú.
      Čoho sa bojíš, veď nemáš info ako Lučanský, také nuly ako sme my sa nezabíjajú, len strašia a ty už evidentne si…
      Ale pravdu máš, daj si na mňa pozor, ja som za pravdu a spravodlivosť a takí sa vždy likvidovali, to je historicky doložiteľné.

     • NAKA sa k našim čitateľom môže dostať len cez nás. No ako zvykne hovorievať comrade Blaha, No pasarám! (Neprejdú!) 🙂

     • A je to Peter Švec mimochodom. Ty vlastenec.

     • „Čiže moja odpoveď – urobíme z „holubicových“ Slovákov sektu vyvolených!“
      Samozrejme, ale s Dankom asi ťažko, to soudruzi nezvládli, keď už, tak by som použil Anku, tá má aspoň úroveň a výtlak.

     • Prijímaš túto opravu?

      https://www.hlavnydennik.sk › 2021 › 02 › 28 › zomrel-plukovnik-ing-peter-svec-byvaly-zastupca-nacelnika-generalneho-stabu
      Zomrel plukovník, Ing. Peter Švec, bývalý zástupca náčelníka …
      V sobotu v neskorých večerných hodinách zomrel známy pilot, bezpečnostný expert a hlavne veľký Slovák a nádej pronárodnej politiky, Peter Švec. Osudným sa mu vraj stal Covid. Informáciu priniesol Peter Marček, ale potvrdili aj kolegovia z Národnej koalície.
      ———————–
      A čo keď nie som veľký vlastenec, ale iba obyčajný SlováK?
      ———————
      Rozdiel medzi ševcom a švecom je ten, že v slovenčine je to stále obuvník. Čím nechcem dehonestovať Šveca – len vysvetlujem, ako došlo k zámene – ty vlastenec.

     • Choď na to druhé video dole na predposledného účastníka – tam pochopíš podstatu – kam to radikálne smerujeme – a po týchto /nás/ sa pôjde – a netvár sa ako idiot! Ja za Slovensko zomriem! Ziadne zdrhanie nebude, a toho sa zmrdi boja! Ale nie som idiot, aby som robil taktické chyby!
      https://www.podtatransky-kurier.sk/spravodajstvo/slovensko-ma-svoje-zachranne-lano-snpz
      —————————-
      Nasrať ma môžeš – ale nevyprovokuješ! Vymeň ženu za Annu Malíkovú s veľkým výtlakom – a vyjeb sa na dvere!

   • 👍👍👍

 8. Najlepší a najúčinnejší liek na cukrovku je zelenina v čerstvom stave, optimálne v BIO kvalite.

Pridajte komentár

*