Postačuje strava na dosiahnutie odporúčaných dávok vitamínov?


Print Friendly, PDF & Email

Mnohí sa pýtajú,

Prečo je nutné dopĺňať výživové prvky ak je človek optimálne zdravý?  

Ak by človek žil na ideálnej bio (alebo organickej) strave, bohatej na ovocie a surovú zeleninu a na iné plody, nebolo by nevyhnutné siahať po výživových doplnkoch. Žiaľ, kapitalizmus nás čoraz viac ťahá ďalej od ideálnej stravy. Navyše, plody čoraz viac strácajú na výživových hodnotách, hlavne vďaka používaniu pesticídov a, novodobo, genetického modifikovania. Vplyvom toho je taktiež čoraz viac demineralizovaná pôda. Už v roku 1936 Dokument Senátu č. 264, 74. Kongres, 2. sedenie, varoval o demineralizácii pôdy. Je evidentné, že dnes je situácia horšia. Konzumácia biostravy je teda pre zachovanie optimálneho zdravia bezpodmienečná. Čím viac sa človek odkláňa od biostravy, tým viac je nutné siahať po výživových doplnkoch.

   

Prečo sú tradične odporúčané dávky (ODD) neadekvátne  

ODD boli stanovené pred niekoľkými dekádami, ešte v časoch, keď plody z prírody obsahovali vyššie výživové hodnoty. Tieto, dekády staré ODD, ostávajú, pod vplyvom farmaceutických konglomerátov, nezmenené. Do úvahy sa tiež neberú mnohé nestranné výskumy, dokazujúce zvýšené potreby výživových hodnôt. Napríklad, už v 70. rokoch Dr Linus Pauling bol oceneny Nobelovou cenou za jeho zistenia, že šlovek je jediný cicavec, ktorý si nedokáže dlho udržať zásoby vitamínu C v organizme. Zistil tiež, že pre optimálne udržanie zdravia by človek mal prijímať cca 3000 mg vitamínu C denne. Jeho výskumy neboli nikdy nikým spochybnené, avšak, po Paulingovej smrti boli odložené do zásuvok univerzitných knižníc. ODD pre vitamin C teda zostáva na smutnej úrovni 65. mg denne. 

Prečo je nutné pri niektorých chorobách užívať vysoké dávky výživových doplnkov?

Jednoducho preto, lebo po rokoch chronického nedostatku výživy a výsledného prepuknutia choroby, je potrebné intenzívne tieto nedostatky nahradiť – nie chémiou, ako to býva bežné, ale tým, čo organizmu roky chýbalo. To nie je možné nijako inak ako vysokými dávkami konkretného výživového prvku.Jednoducho tiež preto, lebo metabolická medicína má vynikajúce výsledky korigovania väčšiny chorôb megadávkami výživových prvkov (vrátane kyslíka a vody).

Pripravill: Damian

Liečba osteoporózy

Kampaň za pravdu v medicíne

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

damiansk[zavinac]hotmail[bodka]co[bodka]uk

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*