Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Koniec liekom na cholesterol: Jediná dávka týchto orechov ho zníži na 30 dní


Print Friendly, PDF & Email

cholesterol-studia

Toto je zrejme najšialenejšia štúdia, akú som tento rok videl. Jej dôsledky môžu byť ďalekosiahlejšie, než si dokážeme predstaviť.

V súčasnosti ľudia s vysokou hladinou cholesterolu užívajú každý deň lieky na jeho zníženie, ktoré však sami o sebe predstavujú veľké zdravotné riziko.

Prírodná liečba osteoartritídy

Najčastejšie ide o lieky zo skupiny statínov. Tie majú mnohé závažné vedľajšie účinky, napríklad spôsobujú svalovú slabosť, bolesti a tiež môžu vážne poškodiť mozog.

Viac podrobnejšie o tom píšeme v tomto článku.

Nedávno vedci uskutočnili objav, ktorý môže úplne vyriešiť problém s vysokým cholesterolom a doslova zmiasť z povrchu zeme obrovský biznis s liekmi na jeho znižovanie.

Brazílske (para) orechy a cholesterol

brazílske para orechy

V spomínanej štúdii sa vedci podujali skúmať, aký vplyv bude mať konzumácia brazílskych orechov na hladinu cholesterolu v krvi.

Testovaným dobrovoľníkom podali dávky 0, 5, 20 a 50 gramov brazílskych orechov (približne 0, 1, 4 a 10 orechov) a potom v rôznych časových intervaloch merali ich hladiny zlého LDL a dobrého HDL cholesterolu.

Výsledky ich priam šokovali.

Hladiny zlého cholesterolu sa začali znižovať a dobrého zvyšovať už po 9 hodinách od konzumácie. A najúžasnejšie na tom bolo, že k tomu stačila jediná dávka brazílskych orechov!

Pre porovnanie, liekom trvá približne 4 dni, kým sa po nich začnú hýbať hodnoty cholesterolu v krvi a musia užívať každý deň.

K výraznejšej úprave hladín dochádzalo už pri dávke 20 gramov, čiže približne 4 až 6 brazílskych orechov. Podrobnejšie uvedený vývoj ukazujú nasledovné grafy z predmetnej štúdie:

Graf 1 – Zlý LDL cholesterol

cholesterol-graf1

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Graf 2 – Dobrý HDL cholesterol

cholesterol-graf2

Ak sa na spomínané grafy podrobnejšie zahľadíte, vyplýva z nich ešte jedno veľmi dôležité zistenie. A to, že hladiny cholesterolu sa nielenže upravili už po 9 až 24 hodinách, ale vydržali celých 30 dní.

Inými slovami: Namiesto každodenného užívania liekov s potenciálne nebezpečnými vedľajšími účinkami stačí raz za mesiac skonzumovať 20 až 50 gramov brazílskych orechov a máte po starostiach.

Liečba osteoporózy

Za čo vďačia brazílske orechy svojmu účinku na cholesterol

Vedci predpokladajú, že za svoj účinok na znižovanie zlého a zvyšovanie dobrého cholesterolu vďačia brazílske orechy predovšetkým vysokému obsahu selénu.

Selén je v tele súčasťou približne 20 enzýmov, ktoré majú silné antioxidačné účinky. Dokáže chrániť telo pred degeneratívnymi ochoreniami ako sú cukrovka či laterálna skleróza.

Je veľmi dôležitý aj pre správnu funkciu imunitného systému, kardiovaskulárneho systému (hlavne ochrana pred koronárnym ochorením srdca) a bráni tiež oxidácii lipidov.

V tejto štúdii sa ukázalo, že ďalšou vlastnosťou selénu je ochranný účinok na cholesterol.

Veľkou prednosťou brazílskych orechov je, že obsahujú vysoké množstvo aj iných dôležitých živín ako napríklad:

 • nenasýtené mastné kyseliny
 • bielkoviny
 • vláknina
 • minerály horčík, fosfor, vápnik, zinok, železo, draslík a meď
 • vitamíny E a B6

Záver

Ako sme už uviedli v úvode, ide zrejme o najdôležitejší objav roka, ktorý vás môže ušetriť od užívania nebezpečných liekov na znižovanie cholesterolu.

Ak sa to netýka priamo vás, no máte v rodine alebo medzi priateľmi ľudí, ktorí berú na cholesterol lieky, určite tento článok s nimi zdieľajte!

Bez pochýb vám za to budú do konca života vďační.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Jitka Zámečníková

  Dobrý den, poprosila bych o radu. Na cholesterol mám předepsaný od lipidového lékaře Lescol XL 80 mg tablety s prodlouženým uvolňováním užívám 1 tabletu ráno a Ezetrol 10 mg tablety užívám 1 tabletu ráno. Pokud začnu brát brazilské (para) ořechy léky mám vysadit nebo je to až po domluvě či konsultaci se svým lékařem v lipidové poradně? Děkuji za odpověď.

 2. Moja mama takmer denne zje hrst pomiesanych orechov, medzi nimi aj para orechy. Spomenutu davku 20g skonzumuje kazdy tyzden uz ccca 15 rokov. Pred asi 2 rokmi jej zistili vysoky cholesterol. Aj ten dobry, aj zly. Takze som velmi skepticka co sa tyka tohto „supervyskumu“ 😉

  • 1. Neviete, aký cholesterol by mala, ak by oriešky nejedla. Možno oveľa vyšší ako má teraz.

   2. Aký „vysoký“ cholestreol jej zistili? Je známe, že dlhodobo bola norma cholesterolu stanovená na 6,3 mmol/l. Len nedávno ju znížili na 5 mmol/l či niekedy dokonca na 4,6 mmol/l. Je dôvodné podozrenie, že tak urobili preto, aby mohli viac ľuďom predpisovať lieky.

   Ak teda vašej mame zistili cholesterol napríklad 5,6 mmol/l, tak ide o perfektne zdravú hladinu, no podľa lekárov a súčasných umelo znížených noriem je už vysoká.

   • S týmto súhlasím! Preto netreba behať k lekárom, lebo oni hneď dokážu človeka vystrašiť a doslova do písmena urobiť z neho pacienta závislého! Mňa sa už pokúšali asi 3 krát s veľmi vážnymi diagnózami, a iba vďaka svojim starým rodičom som ich nebrala vážne… inak by som už ani nežila, ako v prípade mojich asi 10 rovesníkov, ktorí boli „disciplinovaní“ pacienti a poslúchali mladého zajaca s titulom MUDr. čo nabifľoval dristy modernej medicíny!

 3. dobrý deň, chcelo by to dať aj zdroj takýchto informácií, aby sem si mohli overiť odkiaľ ste čerpali..

 4. dobrý den,už 2 měsíce a možná i déle ,jím para ořechy a nic.Stále je vysoký.Poradte něco ještě jiného,prosím.Nechce se mi brát léky.

 5. Zkusila jsem před kontrolou u lékaře, dobré , že jsem si pochutnala, ořechy mám ráda. Ale výsledky se nezměnily, sorry.
  Jinak dobře , že jste zmínili , jak se stále snižují hranice cholesterolu pro „zdravého “ pacienta, taky pamatuji hodnoty přes šest… ale je třeba mít víc marodů. Ach jo….

 6. Aj ja som vsadila podľa odporúčania Bádateľa na para orechy.Moje výsledky výšky chlesterolu však vôbec kladne neovplyvnili,ani po opakovaných odberoch.Slovom táto rada,tak bombasticky prezentovaná,nestála za nič!
  Ako tu čítam reakcie ľudí,nefunguje to u nikoho.Takže prosím o serióznejšie informácie.
  S pozdravom…..Edita

 7. Šokujúce odhalenie: Lieky na cholesterol zdvojnásobujú riziko cukrovky
  14:30 11.02.2016 BRATISLAVASPRÁVY » ZDRAVIE
  Je možné, že lieky, ktoré vám predpisujú lekári, vám môžu iným spôsobom škodiť.
  Dlhodobá štúdia publikovaná v časopise Journal of General Internal Medicine ukázala, že ľudia, ktorí užívajú statíny majú viac ako dvojnásobne vyššiu pravdepodobnosť vzniku cukrovky v porovnaní s tými, ktorí ich neužívajú. Okrem toho majú až o monštruóznych 250 percent väčšiu pravdepodobnosť vzniku tohto ochorenia v spojení s komplikáciami, vrátane poškodenia nervov, obličiek a očí.
  Nežiaduce účinky statínov sú „alarmujúce“
  Profesor Ishak Mansi, špecialista na internú medicínu na University of Texas, ktorý viedol štúdiu povedal, že zistenia sú „alarmujúce“ a dodal, že takáto korelácia „predtým nikdy nebola zistená.“ Dokonca ho štúdia donútila zamyslieť sa, aké lieky bude predpisovať pacientom.
  „Som skeptický voči predpisom pre ľudí s nižším rizikom … Mám obavy z dlhodobých účinkov na obrovskú populáciu zdravých ľudí, ktorí užívajú tieto lieky naďalej po mnohé roky.“
  No zaujímavé je, že Mansi neodporúča, aby ľudia prestali užívať lieky na cholesterol, pretože „…statín je základným kameňom v liečbe kardiovaskulárnych ochorení a bolo jasne preukázané, že znižuje úmrtnosť a progresiu ochorenia.“ Tvrdí však, že odhalenia v štúdii môžu byť motivačným faktorom pre niektorých ľudí, aby prestali fajčiť alebo schudli.
  Ďalšia štúdia, ktorá potvrdzuje negatívny efekt statínov.
  Vedci zistili, že statíny „deaktivujú“ kmeňové bunky, ktoré sú spojené s opravou buniek tela. Následkom toho je psychický a fyzický pokles s vedľajšími účinkami od svalovej bolesti a únavy cez diabetes po pečeňové dysfunkcie. Závery boli zverejnené v časopise American Journal of Physiology – Cell Physiology.
  Ja som mala tiez cholesterol 11 a po liekoch my bolo zle a efekt ziaden.Potom som si citala vedlajsie ucinky (dovtedy som sa spoliehala na lekarov) potom som zistila ,ze jedny lieky mam na znizenie a dalsie mi ich zvysuju ,tak som ich hodila do kosa a liecim sa prirodne a mozem povedat z uspechom. Tu mate navod ako znizit cholesterol.Ja uzivam lecitin ,jablckovy ocot,kivi jablcka citrusy,cibulu cesnek a vratila som sa k pravemu maslu a masti.

 8. Ste super !!!

 9. Dobry den, mam dokaz, ze u mna sa hladina cholesterolu a 3 acylglycerolov zvysuje so zvysovanim protilatok aTPO aTG, zatial mam stitnu zlazu eufunkcnu, avsak priznaky hypofunkcie su. Ked sa znizia protilatky, tak aj tieto hladiny klesaju. Suvislost vidim v tom, ze ide o autoimunitnu reakciou a oslabenu detoxikacnu funkciu pecene, zapalovy proces. Telo sa snazi zmiernit zapal zvysovanim cholesterolu. Stavila som na pestrec mariansky a kurkuminoidy s piperinom a uz po 2 dnoch mi lepsie travi, to je prvy dobry efekt. Predtym som bala pestrec tiez a cholesterol je v norme, este idem znizovat tie triacylglyceroly. A kedze selen je v tych para orechoch a je dolezity pri premene tyroidalnych hormonov, tak ich urcite zaradim do jedalnicka. Podla mna nestaci si zobrat len jednu vec a dufat v zazrak. Telo je komplexny system, a treba hladat suvislosti a zmenit v stravovani aj dalsie veci. Poznam vela zien, co maju hypofunkciu stitnej zlazy a vobec nevedia, ze problem moze byt v peceni alebo co je to vobec autoimunitny zapal. A ze to moze suvisiet s estrogenovou dominanciou (kolko z nich berie HAK a hormonalnu liecbu a vobec nikto im nepovie, ze esteogen sa tiez rozklada v peceni a vytvara skodlive medziprodukty a negativne ovplyvnuje stitnu zlazu napriklad…), nedostatkom progesteronu a dalsimi vecami…

  • Dobry den, mate prosim nejake studie o vasich nazoroch. Mam rovnaky problem-zapaly v tele-autoimunitne ochorenie a vysoky cholesterol /7,94/

Pridajte komentár

*