Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Indická aplikácia na trasovanie kontaktov sa zmenila na sofistikovaný sledovací systém


Print Friendly, PDF & Email

Indická aplikácia na trasovanie kontaktov sa zmenila na sofistikovaný sledovací systém

(Ethan Huff, Natural News) Teraz, keď cirkus s koronavírusom (Covid-19) už skončil, sa India pokúša premeniť svoju aplikáciu pre trasovanie kontaktov na nový nástroj hromadného dohľadu, sledovania a špionáže.

Ministerstvo elektroniky a informačných technológií pôvodne vyvinulo „Aarogya Setu“, ako sa aplikácia nazýva, v roku 2020 na začiatku plandémie.

Vládni úradníci v tom čase indickým ľuďom sľúbili, že ide len o „dočasné riešenie dočasného problému“, z čoho vyplývalo, že aplikácia bude nakoniec deaktivovaná a úplne odstránená. (Súvisiace: Pamätáte si, keď Apple a Google falošne sľubovali to isté?)

Aj keď môže byť pravdou, že Aarogya Setu sa už nebude používať pre „dohľadávanie“ ľudí v Indii podozrivých na infekciu covidom, teraz sa bude používať na všeobecnú tyraniu a kontrolu indickej verejnosti – a to všetko pod zámienkou „zdravotnej starostlivosti.“

Najnovšie marketingové pretláčanie Aarogya Setu nazýva aplikáciu „pohodlným nástrojom“ pre Indov, ktorí si môžu napríklad objednať schôdzky u lekára.

Indickí predstavitelia hovoria, že sa stane jedinou aplikáciou v krajine pre všetky veci súvisiace so zdravotnou starostlivosťou. Mnohí zástancovia súkromia však z toho majú obavy.

„Aplikácia ukladá údaje o polohe a vyžaduje neustály prístup k Bluetooth používateľov, pričom odôvodňuje svoje invazívne nastavenie ako nevyhnutné na to, aby ľudia vedeli, či boli v blízkosti osoby nakazenej Covid-19,“ píše Natalie Wintersová z portálu The National Pulse o novej aplikácii Aarogya Setu, hoci Covid-19 už mal akože pominúť.

„Aplikácia potom umožňuje úradom nahrať zhromaždené informácie na vládou vlastnený a prevádzkovaný server, ktorý poskytuje údaje osobám vykonávajúcim lekárske a administratívne úkony potrebné v súvislosti s Covid-19.“

Indická vláda do aplikácie v tichosti pridala klauzulu, aby si umyla ruky od zodpovednosti za možné úniky údajov

Nanešťastie pre Indov je aplikácia Aarogya Setu povinná pre milióny z nich.

Úradníci oznámili, že vládni aj súkromní zamestnanci si ju budú musieť stiahnuť, zatiaľ čo niektoré samosprávy, ako napríklad Noida, zaviedli aplikáciu povinnou pre všetkých obyvateľov.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Tým, ktorí aplikáciu odmietnu, hrozí väzenie až na šesť mesiacov. A možno najhoršie na tom je, že indická vláda nenesie žiadnu zodpovednosť v prípade porušenia súkromia používateľov, čo sa pravdepodobne aj stane.

Zmluvné podmienky pre aplikáciu obsahujú výslovnú klauzulu, s ktorou musia používatelia súhlasiť, pričom sa potvrdzuje, že „Indická vláda nebude zodpovedná za… akýkoľvek neoprávnený prístup k vašim informáciám alebo ich úpravu.“

„Aplikácia Aarogya Setu je sofistikovaný systém sledovania, ktorý je zverený externému súkromnému operátorovi bez inštitucionálneho dohľadu, čo vyvoláva vážne obavy týkajúce sa bezpečnosti údajov a súkromia,“ napísal ako varovanie na Twitteri Rahul Gandhi, líder strany Kongres v Indii.

„Technológie nám môžu pomôcť udržať bezpečnosť, ale strach nesmie byť využívaný na sledovanie občanov bez ich súhlasu.“

Právne centrum Software Freedom Law Center tiež odsúdilo aplikáciu Arogya Setu za narúšanie súkromia ľudí a uviedlo, že indická vláda bude teraz môcť voľne zdieľať akékoľvek údaje, ktoré nazhromaždí, s „prakticky kýmkoľvek chce“.

Stránka MIT Technology Review tiež udelila aplikácii jednu z piatich hviezdičiek v hodnotení jej dôsledkov na súkromie s odvolaním sa na obavy z ukladania údajov a zhromažďovanie nepotrebných informácií.

Indická vláda tvrdí, že zdrojový kód aplikácie je verejný a ľudia by sa nemali obávať. Nezávislí technologickí experti však tvrdia, že kód aplikácie na strane servera ešte nebol verejne zverejnený.

Hovorí sa tiež, že indická vláda prepracovala svoju webovú stránku CoWIN, pôvodne určenú pre rezervácie na covidové očkovanie, ako nový portál na propagáciu univerzálneho imunizačného programu krajiny.

Záver

Ak sa vám páčilo čítanie tohto príbehu a chceli by ste si prečítať viac podobných príbehov, zamierte na stránku Tyranny.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Nieco na doplnenie k tejto teme:
  https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sef-nokie-chytre-telefony-s-6g-ztraceji-na-vyznamu-prichazeji-cipy-do-tela/ !
  Nuz asi sa v buducnosti vykaslem na mobil uplne! Nebudem moct nakupovat, cestovat, platit a pod.?! Tak sa zariadim inac! Zo mna satanisti neurobia svoju roboticku hracku !

  • Inteligentný merací systém IMS – elektromery, vodomery, plynomery, tzv. SMART metre – vo svete známe ako SMART Meter KIllers – fungujú zhruba na tomto systéme – konkrétne ide o zber metadát týkajúcich sa nielen odberu energie, ale ide aj o zber metadát z mobilných telefónov, počítačov a inteligentných a čipovaných vecí, a to aj s dosahom na susedov, resp. od susedov. Tieto informácie odosielajú 3 spôsobmi:
   1/ Rádiovým signálom – ak je centrum dispečingu v dosahu signálu /pomocou vysielačky zabudovanej v merači/.
   2/ Cez systém GMS mobilných operátorov – ak má centrum zberu informácií uzatvorenú zmluvu o tejto službe s poskytovateľom GMS.
   3/ Cez systém silových vodičov PLS – elektrárne – celá prenosová sústava. Málokto vie, že internet by ste mohli užívať nielen cez pevné „telefónne“ linky Telekomu – ale aj z obyčajnej elektrickej zásuvky v domácnosti. Toto je vecou dohody hráčov na trhu. Kto nevie „pochopiť“ – elektrina sa dodáva vo frekvencii 50-60 Hz – internet 900 Hz – takže ono je to niečo ako viacsmerný a viacprúdový prenos dát cez optické káble, akurát sú to elektrárenské káble. Dôležité – podľa príslušnej vyhlášky – SMART /IMS/ elektromery musia mať príslušné moduly, tieto moduly musia byť diaľkovo spustiteľné a modulovateľné. Teda – vedia aj „ožiť“. Napríklad obsahujú aj tzv. PLS modem pre prenos dát cez silové vodiče. Prakticky tieto IMS merače dokážu registrovať čierny odber elektriny aj GRID elektrinu vlastnej výroby – cez charakteristiky elektromagnetického pola v okolí – dosah až /zatiaľ/ 25 metrov /blúdivé prúdy/, dokážu odhaliť tzv. obchádzanie elektromeru – to dokáže aj bežný elektrikársky elektromer – merať odber na fáze – teda čierny odber sa nepremietne do stavu elektromera, ale distribučné centrum vie presne – koľko elektriny sa v okamžitom čase reálne spotrebovalo. Takéto niečo sa na „ruský“ spôsob /trubka v zemi/ dalo robiť len s analógovými elektromermi – Rusko už tiež prešlo na IMS a veľmi razantné – elektrina už nie je štátna.
   Potom sú tu aj retranslačné snímače – ak nie ako známe nechutné „vežičky“ – každopádne už zabudované v KAŽDEJ pouličnej lampe, na ktorej si obec vymenila žiarovky za LED!

   Čiže – sledovací systém tu máme dávno cez IMS /SMART/ – tie tzv. „aplikácie“ slúžia „len“ k rozšíreniu dát, čo sa týka špecifík – odpočúvanie rozhovorov, zdravotného stavu a biologických funkcií, možno pribudnú „čuchomery“, „náladomery“, teraz aktuálne teplomery v bytoch – kreatívnym zmrdom a ajťáckym debilom posadnutým inováciami IT a našou Total Control, sa medze nekladú!

   • Viete – je to sranda, keď si ľudia lámu hlavu nad tým, ako budú kontrolovať dodržiavanie nariadeného limitu maximálnej teploty v byte, a pritom v každom byte je niekoľko mobilných telefónov, a aj ten najjednoduchší má zabudovaný TEPLOMER! No debil – lám si hlavu ďalej – bonzáka aj s GPS a Bluethooth máš priamo v domácnosti! Nezabudni si ho pošúchať!

    • Ak vám na dvere zabúcha kontrolór teploty v byte, treba mu dať dávku slznotvorného plynu do tváre. Po 2-3 takýchto skúsenostiach by už tí kontrolóri nikde ani nepáchli.

     Inak mobil ako teplomer nie je spoľahlivý. Ak ho držíte v ruke alebo dlhšie pracuje (pozeráte videá), tak sa zahrieva, čo skresľuje nameranú teplotu. To by im neprešlo.

     • I-pody predsa rozoznajú vaše biologické funkcie a či ste v pohybe. A každý chce mať mobilček pri sebe v izbičke – ideálny špión. To by sa musela rodina dohodnúť na nejakom spoločnom úložisku s tou správnou teplotou. Bonzáčik vás môže vyselektovať-vytipovať, aby merali práve u vás. Ono nejde o správne údaje – ide o zámienku na TEROR!

     • zvrhlý deduško večerníček

      DDT
      03/10/2022 at 19:19
      Nieco na doplnenie k tejto teme:
      https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sef-nokie-chytre-telefony-s-6g-ztraceji-na-vyznamu-prichazeji-cipy-do-tela/ !
      Nuz asi sa v buducnosti vykaslem na mobil uplne! Nebudem moct nakupovat, cestovat, platit a pod.?! Tak sa zariadim inac! Zo mna satanisti neurobia svoju roboticku hracku !
      ______________________________________________________________________________

      Chápem že to je prvá vec čo človeka napadne, ale nie každý žije niekde v riti na dedine a pred počítačom žerie fazuľu s odritnou jaternicou a občas si vyhoní ako tuto Maroško. Človek chce ísť s priateľmi vonku, s babou do kina, do reštiky, na dovolenku, žiť trochu ! Takto sa vlastne sám dobrovoľne poodrezávaš, a čo ti zostane ? Prečo by sme kôli nejakým psychopatickým Schwab-om mali všetci skončiť takto ? Nakoniec ti aj tak zaklopú na dvere … 🙁

     • Nesmúť, deduško🙁
      Typ, ako si úplne jednoducho, a pritom kvalitne ochrániť zdravie pri súčasnom bytovkovom magorizme tohto druhu som tu, na našom Bádateľovi, v minulosti zverejnila (ako odpoveď na príslušnú otázku našej niekdajšej spolubádateľky-informátorky píšucej pod zn. Eva, neskôr Jean …a kamže sa nám táto stvora podela??)

      Bolo to už po zavedení podobného „pokrokového“ šialenstva aj v našom paneláku – no teba tu, zvrhlík, vtedy ešte nebolo… Takže ešte raz a z mojich vlastných skúseností pre teba, večerníček – ty môj / náš objektívny + empatický advokát🙂

      Na pomerové merače tepla som opatrne nasunula, resp. navrstvila stiahnuté, avšak nepoškodené obaly z keksíkov Mila alebo Anita; na každý merač po 2 až 3 obaly (podľa toho, koľko sa súceho obaliva v smetnom koši našlo). No a pri „ústí“ som toto dvoj-trojvrstvové opatrenie (ako stvorené práve na tento účel) priškrtila gumkou do vlasov. Éto vsjo.
      Toho dňa merania spotreby tepla som bola doma, keď tu zrazu hlučné búchanie na dvere: „Nevieme vás odčítať!“ Samozrejme, že sa vysvetlilo (aj sa na 2. strane pochopilo, našťastie!), že ide o ochranu spotrebiteľa, a nie o cielený podvod. Odvtedy pravidelne, vždy deň pred odpočítavaním telefonát: „Prosíme pozhadzovať alobaly, zajtra robíme odpočty…a potom si ich môžete dať nazad.“ No, nemohla som; po demolácii už nesadli. Takže – po dlhšej pauze – šup-šup kúpiť nové nezdravé keksíky, ktoré mozog poškodia hádam o čosi menej (?) ako EMG smog – aby tak obe mozgové hemisféry mňa aj mojich rodinných príslušníkov zostali ešte aspoň ako-tak funkčné…
      Pri jednom z ďalších meraní som sa práve čerstvo rozhodla ochrániť aj pankreasy rodiny, a práve toho dňa som keksy už nekúpila. Ešte šťastie, že večer predtým pršalo, a teda vysypať z koša sa nešlo, no a ráno sa už nestíhalo… Vytiahla som teda z mojej zberne odpadkov štyri obaly (viac ich tam nebolo) – takže nastokla som ich na merače iba po jednej vrstve; ešte že boli predtým iba zľahka zvlečené, nepoškodené…
      Na druhý deň mi však z SBD volali… znova namerali 0,00 merných jednotiek.
      Takže – zvrhlík – úplne stačí jediná vrstva alobalu!
      …ako fajn, že predošlý deň ostali smeti v koši. Aj dážď v správnej chvíli dokáže obohatiť o nový poznatok🙂
      P.S.: Deduško, mne sa pred iba niekoľkými mesiacmi ešte podarilo zohnať starý typ mobilu, bez zbytočných „módnych“ sliediacich doplnkov, kvôli ktorým bol vytvorený. Pospytuj sa ľudí navôkol, trebárs v maringálnych oblastiach. A vymeň tvoj „inteligentný“, „bystrý“ za ich nesliediaci. Zvrhlík – kto hľadá, nájde! Tak šup-šup do toho😉

     • zvrhlý deduško večerníček

      Počuj Emilka, ja som si vždy myslel že v obale od Mila rezov a pod. toho alobalu až tak veľa nebude. Ale keď vravíš že ti to funguje , tak OK ! Dikes za info !

    • Zvrhlý: Čo tu pletieš frajerku a krčmových kamarátov. Určite si chodil s handrou na hube a nechal sa opichať, lebo výhody.

   • Ešte dodám, že limitujúcim faktorom dosahu SMART metrov je zatiaľ maximálna povolená výška ich tzv. emisného smogu vyžarovaného meračom – teda tým aj jeho dosah, nakoľko by takto mohol zasahovať do iných zariadení. Avšak podľa údajov z USA od odporcov týchto zariadení – merače majú až 6 m dosah s úrovňou nebezpečného žiarenia poškodzujúceho ľudský organizmus, jeho obehovú sústavu, činnosť mozgu a iné. Keďže už až 90% domácností na Slovensku má inštalovaný takýto nový merač – viete si predstaviť to svinstvo v bytovkách. Na dedinách to treba za každú cenu odtieniť – a srať na ich spojenie cez GMS – môžu používať PLS! Bude to zrejme záležať na politike konkrétnej distribučnej, v každom prípade vám kvôli vašej ochrane neoznámia nič a nedostanete ani vyhlásenie výrobcu o zhode zariadenia! Na odtienenie je najlepší hliník – napr. v bytovke už viete, ktorá vaša miestnosť susedí so skriňou, kde sú merače. Dostať hliníkové sieťky, možno použiť grilovací hrubý alobal – nakašírovať to na steny. Hliníkové žalúzie – inštalovať napr. za nábytok a zakryté priestory.

    Vyhľadajte tému SMART METER KILLERS!

    https://www.youtube.com › watch?v=Q1wqb03ITI4
    Smart meter killer – YouTube
    How to use a tesla coil to cripple or kill a smartmeter
    ————————–
    A potom si načítať ďalšie z ponuky YT.

    Článok:
    Nové inteligentné merače nie sú také inteligentné: Tichý zabijak spoločnosti Utility

    Susan Brinchman: „Inteligentné merače … sú škodlivé pre všetky biologické bytosti a môžu zasahovať do potravinového reťazca.“

    4. apríla 2011
    Píšem ako zakladateľ a riaditeľ Americkej koalície proti inteligentným meračom a nebezpečenstvám inteligentných meračov, aby som sa vás spýtal, či vaša organizácia pridá národné moratórium na inteligentné merače ako projekt.

    Inteligentné merače so škodlivými frekvenciami vysokofrekvenčného (rádiofrekvenčného) žiarenia v rozšírenej sieťovej sieti sú škodlivé pre všetky biologické bytosti a môžu zasahovať do potravinového reťazca. Nie sú riešením globálneho otepľovania a naše environmentálne organizácie sa o tom musia dozvedieť viac.

    Nájdite si chvíľku na to, aby ste sa dozvedeli, ako nové elektromery v skutočnosti spôsobujú mnohým ľuďom vážne choroby a predstavujú vážne riziko pre ostatných. Problematické frekvencie, ktoré merače používajú, v kombinácii s environmentálnymi faktormi, ktoré sa nikdy nezohľadnili, a chronická expozícia bez predbežného testovania zdravia alebo bezpečnosti viedli k rýchlo sa rozvíjajúcej katastrofe v oblasti verejného zdravia.

    Inteligentné merače sa tento rok nasadzujú v celej Kalifornii a v krátkej dobe sa ľudia začnú sťažovať na nespavosť, bolesti hlavy, závraty, zvonenie v ušiach, bolesti uší a ďalšie.

    Žiadam vás, aby ste navštívili http://www.smartmeterdangers.org , aby ste sa dozvedeli, čo vedci a odborníci skutočne hovoria o inteligentných meračoch a prečo propaganda verejnoprospešných spoločností nezadržuje vodu. Inteligentné merače škodia ľuďom a zvieratám oveľa viac ako mobilné telefóny. Inteligentné merače neznižujú spotrebu energie a podľa štúdií ju môžu v skutočnosti zvýšiť. Inteligentné merače spôsobujú požiare a elektrický oblúk. Inteligentné merače spôsobujú „špinavú elektrinu“.

    Štúdie prezentované verejnoprospešnými spoločnosťami sú internými správami. Nie sú to nezávislé štúdie. Mýlia sa. Preskúmanie údajov ukazuje, že inteligentné merače vyžarujú až 160-krát viac vysokofrekvenčného žiarenia ako mobilné telefóny pri ožiarení celého tela. Inteligentné merače sú zapnuté vo dne iv noci a počas celého dňa sa vyžarujú vysoké úrovne pulzného žiarenia. Inteligentné merače nepomáhajú; bolia.

    Tieto merače som zažil na vlastnej koži: mám dva na dome (jeden na každom konci) a som nimi denne mučený, bez pomoci od elektrární – ani s lekárskym potvrdením. Musím sa vyhnúť jednému koncu domu a zostať v strede a spať na gauči. Nemôžem vstúpiť do hlavnej spálne, kde je najproblematickejší elektromer. Trpela som prenikavým zvonením v ušiach, čo za menej ako rok viedlo k strate sluchu v oboch ušiach. Každý deň ma trápili zapálené dutiny a hlavy, problémy so spánkom a dokonca aj rakovina kože. Nie som sám.

    Niektoré ďalšie veľmi znepokojujúce skutočnosti:

    Inteligentné merače nepomáhajú s globálnym otepľovaním; Štúdie ukazujú, že inteligentné merače môžu spotrebovať viac energie.

    Inteligentné merače často stoja zákazníka viac – účty za energie často po inštalácii prudko stúpajú.

    Inteligentné merače zasahujú do súkromia; každý váš pohyb je sledovaný vo vnútri domu, pretože tieto merače zaznamenávajú presne to, čo robíte.

    Inteligentné merače sú bezdrôtové a systém sa dá ľahko nabúrať.

    Inteligentné merače vám môžu spôsobiť vážne ochorenie a dokonca spôsobiť smrť – môžu napríklad interferovať so signálmi srdca a aj to robia. To znamená, že sú ako mať vo svojom dome zbraň, ktorú na vás môže obrátiť ktokoľvek, kto má kontrolu, vrátane teroristov.

    Inteligentné merače môžu ohroziť bezpečnosť našej krajiny, pretože môžu byť ľahko napadnuté; elektrina nášho národa už nebude bezpečná a bude možné ju vypnúť na diaľku.

    Akonáhle budú tieto merače vo vašej domácnosti alebo firme, bude sa utilita veľmi snažiť udržať ich tam, pretože dokážu zarobiť miliardy zvýšením sadzieb počas špičky a účtovaním vám za ne.

    Potrebujeme vašu pomoc, aby sme ochránili Ameriku pred experimentovaním s novou, smrtiacou technológiou, ktorá bude umiestnená na každej budove v našej krajine, pokiaľ tomu nezabránime našimi kolektívnymi hlasmi.

    Pozývam vás, aby ste ma kontaktovali a pripojili sa k našej koalícii . Pozývam vás, aby ste sa dozvedeli o tomto novom probléme, ktorý ochorie milióny Američanov, zvýši utrpenie a vytvorí ešte väčšiu záťaž pre verejnú zdravotnú starostlivosť v našej krajine. Inteligentné merače sú pre Ameriku nedostatočne preskúmaným, smrteľným plánom. Zistite viac a zdieľajte to so všetkými svojimi čitateľmi!

    Susan Brinchman, La Mesa
    https://smartmeterdangers.org/news/silent-killer/

    https://www.engerati.com › energy-retail › ex-utility-chief-demonstrates-smart-meter-killer-app
    Ex utility chief demonstrates smart meter killer app | Engerati
    Ex utility chief demonstrates smart meter killer app. Voltage regulation and power factor correction at the grid edge offer a low-cost solution to energy saving and a lower carbon footprint

    • Nie je oveľa jednoduchšie zabaliť do alobalu ten smartmeter ako dávať sieťky a alobal na steny susediace so smartmetrom? Jeho obalením ho v podstate uväznite vo Faradayovej klietke a máte od neho pokoj.

     • Takto – keď zabalíte mobil do alobalu – nemôže sa pravideľne pripájať k operátorovi a začne vysielať v panickom móde, čo vybije baterku.
      SMART elektromer je neustále napájaný zo siete – energie má koľko potrebuje. Ak funguje ako vysielač alebo cez GSM – zakrytý by vysielal neustále, tiež v panickom móde, čo može dodávateľ vyhodnoťiť ako zasahovanie do zariadenia. Teoreticky ho môžem mať na háku – mne naozaj distribučná odmietla poskytnúť vyhlásenie o zhode a to som ich kvalifikovane žiadal ako technik BOZP, a že teda chcem poznať parametre vyžarovania. Váš návrh má jedno podstatné ale – elektromer môžete zabaliť zpredu – a o to viac vyžiari smerom do skrinky a do steny za ňou, kde mám v stene asi len 1 vrstvu tehly. Takže mám to urobené tak, že alobal a hliníkovú tácku mám nalepené na zadnej stene skrinky, pred tým sú káble a panel, na ktorom sú ističe a elektromer. Ten je tienený hliníkovou krabicou s otvorom pre kruhovú anténu, blikač a ciferník. Pred odčítaním to dávam dole, aj keď odčítači vedia – som im to vysvetľoval, ale oni si fotia stav a nemám chuť vysvetľovať niečo ich šéfom. Zatiaľ sa mi nepodarilo zohnať nejaký lacný merač elm smogu v okolí, aby som to zdokumentoval. Ale v ušiach mi píska – nie tinitus, ale píska – odkedy to mám – prestane keď vypadnem z obytných častí dediny. Čiže – chystám sa tieniť v izbe – nejakým veľkým obrazom a zo zadu nalepeným alobalom – problém je blízkosť kachlí a požiarno odstupová vzdialenosť. Môžem oklepať omietku a schovať AL sieťky pod ňu, ale ešte som sa ku tomu nedostal.

     • zvrhlý deduško večerníček

      Z tej dediny radšej nevychádzaj, pre bezpečnosť okolitého sveta ….
      Ako kvalifikovaný technik BOZP ti to vravím …

     • Kvalifikovaný troll exkrement – medvedie hovno ti môže závidieť!
      Len tipujem, že to sú LGBT slniečkárske dúhové hovná po Pride Parade – ktoré je to tvoje? Hovorí sa, že nekŕmte trollov! Naopak!
      https://d2gg9evh47fn9z.cloudfront.net/800px_COLOURBOX18794850.jpg

     • zvrhlý deduško večerníček

      Napíš ešte niečo Maroško ! Nech máme o tebe ucelenejšiu predstavu …. Vlastne počkaj! :O Nie som si istý či sa môžeš ešte viac zhovadiť ako sa zhovadzuješ počas celej tvojej „kariéry“ tuná …. Myslíš že to pôjde ?
      😀

      Inak ja len pevne verím že je to len koincidencia a že tu nehliadkuješ takto – pre teba zrejme neobyčajne pozde- kôli mne … 😀 😀 😀
      Vieš ako by ma to mrzelo …. kokos…. možno ani jesť by mi nechutilo .

     • Že prý pro ty frekvence tyto řešení fungují kontraproduktivně! A na hranách naopak jako antény. Ale odstínit by to jistě šlo, jako reaktor v atomové elektrárně. Ale spíš je schůdnější cesta vyhledání podobně jako geopatogeních zón i harmonizace škodlivých inferferencí orgonity? Každopádně to může způsobovat nemoc „šílených krav. Takto získané ecefalopatické? poškození mozku/neuronů a smyslová postižení, samozřejmě. A člověk je elektromagnetická bytost s veškerými procesy metabolismu v organismu řízenými v vzruchy po nervové soustavě – elektricky.
      https://www.youtube.com/watch?v=buiNWADqakM
      Zapněte si automatický překlad.

     • Ad moja reakcia „ako kvalifikovaný technik BOZP“ – aj distribučná ma zasypala vyhrážkami a citáciami vyhlášok – prečo musím platiť výpalné prostredníctvom ističa zaradeného pred elektropmer – aby som tak „chránil prenosovú sústavu pred preťažením“ – hoci tam už mám predradené poistky 35S/500V – ističe zabezpečujú distribučnej bezpracný zisk – je to analógia zásuvkového zákona o koncesionárskych poplatkoch. Teda – aj ja som im odpovedal vyhláškami a právami užívateľa, aby im bolo jasné, že sa so mnou pokúšajú vyjebávať a som si toho vedomý, vrátane ich povinností. A pochybujem, že niekto iný ešte reagoval rovnako. Technik BOZP = slangovo „malý právnik“ – čo môže spôsobiť budúce problémy pre zamestnanie v inej profesii, pretože zamestnávateľ vie, že s takto kvalifikovaným človekom už nemôže vyjebávať. A čomu nerozumieš trollko? Si z toho titulu nezamestnaný? Hulíš a vypisuješ?

     • zvrhlý deduško večerníček

      Ja musím chodiť do roboty Maroško. Však niekto musí aj robiť aby si mohol celé dni sedieť pred počítačom, vypisovať a cucať sociálku ! Čo myslíš, tie prázdne konzervy čo sa povaľujú po zemi okolo teba, („vepřové ve vlastní šťávě“, „klobása s fasolí“, atď ), že to kto platí ??
      😀 😀

   • zvrhlý deduško večerníček

    DDT
    03/10/2022 at 19:19
    Nieco na doplnenie k tejto teme:
    https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/sef-nokie-chytre-telefony-s-6g-ztraceji-na-vyznamu-prichazeji-cipy-do-tela/ !
    Nuz asi sa v buducnosti vykaslem na mobil uplne! Nebudem moct nakupovat, cestovat, platit a pod.?! Tak sa zariadim inac! Zo mna satanisti neurobia svoju roboticku hracku !
    ___________________________________________________________________________________

    Chápem že to je prvá vec čo človeka napadne, ale nie každý žije niekde v riti na dedine a pred počítačom žerie fazuľu s odritnou jaternicou a občas si vyhoní ako tuto Maroško. Človek chce ísť s priateľmi vonku, s babou do kina, do reštiky, na dovolenku, žiť trochu ! Takto sa vlastne sám dobrovoľne poodrezávaš, a čo ti zostane ? Prečo by sme kôli nejakým psychopatickým Schwab-om mali všetci skončiť takto ? Nakoniec ti aj tak zaklopú na dvere … 🙁

 2. mariankosmac

  India je stredovek, dve tretiny Indov nemajú smartfón. Ked tak, nejakú hlúpu nokiu tlačidlovú.

  • „Podľa Indickej asociácie pre internet a mobilné telefóny sa očakáva, že počet používateľov internetu v Indii dosiahne do júna 2018 500 miliónov. Táto správa odhaduje, že zhruba 291 miliónov používateľov mestských mobilných telefónov a 187 miliónov vidieckych používateľov. V blízkej budúcnosti sa národná telekomunikačná politika 2018 zameria na nové technológie, ako je 5G, na podporu kvalitnejších dátových služieb za dostupnejšie ceny, aby sa dostali k vidieckemu aj mestskému obyvateľstvu. “
   https://alltechbuzz.net/sk/najlep%C5%A1ie-telef%C3%B3ny-do-30000-35000-a-najlep%C5%A1ie-telef%C3%B3ny-do-XNUMX-XNUMX/
   ————————————————
   Novovek modernizovaného otroctva mobilným telefónom sa ti páči viac?

  • niet nad obycajny tlacitkovy telefon!

 3. Zvrhlý deduško večerníček a DDT.
  Neviem deduško čo riešiš, každý má predsa slobodnú voľbu, životné priority, nejaké možnosti a tak sa aj zariadi, pokiaľ sa nepodarí Great reset zastaviť. DDT má pravdu a nemusí žiť niekde v riti na dedine, ale sa môže odsťahovať preč z veľkého mesta a prispôsobiť sa dobe! Rýchlo sme zabudli ako to bolo s očkovaním proti covidu, vtedy sa tiež ľudia rozhodovali buď podľa gauča alebo charakteru !

  • zvrhlý deduško večerníček

   Vieš, len Great reset nezastavíš tým že pred ním utečieš . A kovid blázninec nezastal vďaka nášmu odporu, nie? Ale samozrejme, môžem sa mýliť ….

 4. Objektívne

  Najlepšie asi tlf.vypnúť, alebo si zadovážiť klasický starší na telefonovanie. Tie strašie majú výhodu, že dokážu byť aj mesiac na príjme bez nabíjania.

  • To je ako v tom „vtipe“:

   – Dobrý deň, volám Vám z FBI.
   – Áno, viem!
   – Odkiaľ?
   – Dovolali ste sa mi na vypnutý mobil! 😏

 5. kvakcína je sloboda

  k tým elektromerom – na jar mi namontovali nový elektromer, už nemusí chodiť odpočtár odčítavať stav, majú to online, takže ma môžu vypnúť kedykoľvek a ani netuším, či mám možnosť sa niekde ohradiť voči tomu

  • Udržuj paniku, no to samé je u vodoměrů ale stejně ho šli zkontrolovat do baráku jestli jim ciferník štimuje s daty. A před 5? lety jsem si všiml na plynoměru že ze dne na den naskočilo 80m3, nějak to přeskočilo. Teď by mne trefil šlak 70 x 70, pět litrů za nic cca. 230€?

   • 🙂 Ještě víc, počítal jsem málo a blbě.

    • Vyžiadaj si – porovnaj dáta z centrály!

     • To není „chytrý plynoměr ale kdysi se vztekali a je hodně let že se zaseknul a museli ze zákona počítat průměrnou potřebu, když jsme tím topili tak vybrali asi „dáreček.

   • kvakcína je sloboda

    vodomer mám starý klasický, ten budú meniť zrejme až tomuto vyprší životnosť; a neudržujem paniku, iba konštatujem, aká je skutočnosť;
    a ešte jedna vec- ak si niekto myslí, že kokovidový cirkus skončil, tak sa teda, ale že fakt mýli – tí hajzli si dali len pauzu a vymýšľajú, ako spojiť viac strašiakov dohromady!!

  • Odpočtári chodia aj k nám, hoci máme takéto elektromery – je v tom aj určitá kontrola fyzického stavu – plomby atď, a tiež ide o pracovné miesta – robia to ľudia, ktorý vykonávajú na plný úväzok inú prácu a toto je „brigáda“. Čiže – rozhodne nám tieto elektromery nemontujú „aby nás nemuseli obťažovať“. Vyhnúť montáži sa dá len za cenu odpojenia. Teraz inak.

   V prípade odpájania bežne prišiel technik a odcvikol dráty na stĺpe. SMART elektromer je možné odpojiť – a tým pádom aj hacknúť – na diaľku. Ale – ak by neodcvikli dráty – riskovali by obchádzanie a čierny odber. Takže myslím – odcviknú – tak to robia údajne aj v Anglicku, kde merače „nahradili“ poplatnými-predplatnými odbernými automatmi – čo chcú zaviesť aj u nás. Ale teraz mi ide o zber metadát cez SMART elektromer. Teda povedzme – odcvikli ma, ale pokiaľ ja nejako nevyradím elektromer z mojich rozvodov – ak nakopnem elektromer – oživím aj túto sviňu. U jednej fázy je to jednoduché – odpojím predtým aktívne vodiče za 1-fázovým ističom – krabica č. 1 – ale tým pádom musím vradiť ďalší istič – ak ho už nemám v byte – resp. ak ich nemá elektrocentrála – ale tá ich má kvôli vlastnej ochrane. Elektrocentrála je drahá elektrina – priemerne 1,2 l benzínu za hodinu, čo pri výkone 3000 W, je zhruba 2,4 eura = 80 centov za 1 kWh, čo pri starých cenách 15-17 centov je tiež 5-násobné zdraženie, ale ak aj počítam náklady na kúpu elektocentrály – a neviem, koľko vydrží – nekupujte veci čipmi na reguláciu otáčok – to sú budúce kazítka – tak je to otázka nielen úspor, ale aj určitej slobody – minieš toľko, na čo nevyhnutne potrebuješ elektrinu a nemôžeš sa dostať do dlhovej pasce!

   Určite im nedám 5-násobok doterajšej ceny elektriny, pretože to je práve tá cesta, ktorá vedie k budúcej exekúcii – Great reset. Uvidíme, čo s cenami vody. Drevo zatiaľ korporácie neovládli. Čiže jedlo, teplo, voda áno – elektrina príležitostne kvôli strojom, PC, Internetu, ohrevu bojlera. Variť čaj vonku na liehovom variči, kartuši /aj na balkóne – pevný lieh horý jedovatým plynom!/. No prehodnotíme svoje potreby – reklama sa zredukuje na obyčajné oznamy – bez naliehavosti – o 20 rokov zistíte, čo všetko nepotrebujete! A to bude to, čo nebudete vlastniť a aj bez toho „budete šťastní“ Vyrábať sa bude asi už len na zákazku.!

   • „Pevný lieh je ľudovým názvom pre bielu tuhú látku, ktorú tvorí zmes chemických organických zlúčenín hexamín a trioxymetylén. Ani jeden z uvedených hlavných komponentov nemá priamo veľa spoločného s liehom – azda len to, že ide o organické horľaviny, tak ako pri liehu. Tento názov získali tablety asi preto, že boli vyvinuté s cieľom dať liehu menej nebezpečnú, ľahko skladovateľnú a najmä neprchavú tuhú formu. Horia bez viditeľného dymu, no výpary nie sú úplne neškodné – pri spaľovaní sa môžu tvoriť nízke koncentrácie nasledovných plynov: formaldehyd, amoniak, dusíkaté plyny a kynaovodík (viac info. o bezpečnosti » tu). Jedlo by sa preto nemalo zohrievať priamo, ale na panvičke alebo v ešuse a použitie v interiéri je podmienené dobrým odvetraním priestoru. Ďalšou výhodou tohto paliva je, že pri horení sa pevný lieh neskvapalňuje, takže netreba preň nádobku, stačí položiť napríklad na kovovú plochu a horiaca tableta drží svoj tvar a pomaly sa zoškvarí takmer bezozvyšku (viď. foto) – ostáva len trochu mazľavého čierneho tuhého popola. “
    https://hiking.dennikn.sk/ar/1612/esbit_varic_na_pevny_lieh.html

   • kvakcína je sloboda

    neviem, či chodia odpočtári aj fyzicky, mám elektromer pri plote

    • Určite áno. A vonku je to exponované vandalom a zlomyselníkom!

     • kvakcína je sloboda

      je to podľa predpisu, nemala som na výber, ale bývam v tichej ulici, kde je to bežné, rovnako tak majú ľudia vonku plynomery

   • Oprava – ak nakopnem elektrocentrálu.

 6. Tady je něco k „dojírně.
  https://pravyprostor.net/?p=150136#comments

 7. …vďaka za zauj.informácie….

Pridajte komentár

*