Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Dlhoročný klimatický aktivista tvrdí, že CO2 nemá takmer nič spoločné s klímou


Print Friendly, PDF & Email

Dlhoročný klimatický aktivista tvrdí, že CO2 nemá takmer nič spoločné s klímou

(Rhoda Wilson, The Expose) Pred pár týždňami medzinárodná sieť pre klimatické spravodajstvo „CLINTEL“ oznámila tisíceho signatára ich „Svetovej deklarácie o klíme“.

Tisícim signatárom sa stal David Siegel, ktorý diskusiu o klíme dlhodobo sleduje. Nedávno nahral zaujímavé 40-minútové video prezentujúce jeho aktuálny pohľad na klimatické zmeny. V tejto prezentácii využil množstvo podnetov práve od medzinárodnej siete CLINTEL.

Čo je CLINTEL a o čo sa snaží

CLINTEL je globálna sieť kritických vedcov a inžinierov, ktorá má jednoduchý odkaz: „Neexistuje žiadna klimatická núdza“.

Áno, klimatické zmeny existujú a nemožno ich ignorovať, ale CLINTEL zdôrazňuje, že neexistuje žiadny dôvod na paniku ani žiadny dôvod pre poplach. Vedci z CLINTEL-u dôrazne odmietajú zavádzajúcu, nerealistickú a deštruktívnu globálnu politiku nulových emisií CO2 („NetZero“).

„Rozpočty na CO2 nie sú založené na vede, ale na strachu. Ničia energetický systém, obmedzujú ľudské práva, živia extrémizmus a tlačia ľudstvo do hlbokej fyzickej, duševnej a finančnej krízy,“ napísal CLINTEL .

David Seigel je podnikateľ a autor. Svoju prvú knihu o klimatických zmenách napísal už v roku 1991. V posledných rokoch tvorí videá týkajúce sa rôznych tém od makroekonómie cez spracovanie dreva až po investície do klimatických zmien.

„Veril som Paulovi Ehrlichovi o populačnej bombe a veril som Al Goreovi, že CO2 spôsobuje otepľovanie. Potom mi v roku 2016 niekto povedal, že „veda o klíme je ustálená“.

Ak je to ale skutočne veda, potom nemôže byť ustálená. Rozhodol som sa pozrieť na to trocha bližšie, aby som o tom zistil viac. Takže som strávil posledný rok skúmaním.

Napísal som aj veľký článok na platforme Medium.com, ktorý si prečítalo viac ako 300 000 ľudí. Odvtedy pokračujem v štúdiu, učení a komunikovaní toho, čo som sa naučil o klíme a iných nedorozumeniach,“ povedal Siegel v rozhovore pre CLINTEL.

„Stále nevieme, čo skutočne poháňa našu klímu. Neexistuje spôsob, ako môžeme s akoukoľvek presnosťou predpovedať ďalších 100 rokov jej vývoja. Mne je však jasné, že CO2 nemá s klímou takmer nič spoločné. Veľkými ťahúňmi sú orbitálna mechanika a tektonika zemských dosiek. Stále sa však máme čo učiť.

Rád sa riadim heslom „nasleduj peniaze“, čiže zisťujem, kto má z rôznych vecí a udalostí finančný prospech.

Chcel by som vidieť veľkú správu o tom, ako tečú peniaze mimovládnym organizáciám, koľko míňa OSN na vzťahy s verejnosťou, ako sa univerzity spoliehajú na Climate Industrial Complex (Klimatický priemyselný komplex) a ako je väčšina skupín motivovaná peniazmi a nie snahou pomôcť životnému prostrediu.

Ak sa chystajú využiť ľadové medvede, lesné požiare, búrky a klamstvá, potom je jasné, že ich cieľom je získavanie finančných prostriedkov. Dnes je pritom v hre veľmi veľa peňazí.“

Zemská klíma sa mení, vždy sa menila

Teplota Zeme stúpa už vyše 200 rokov, teda od konca malej doby ľadovej. Nemá to ale nič alebo len veľmi málo spoločného s ľuďmi, ktorí vypúšťajú oxid uhličitý („CO2“).

Napriek hysterickým titulkom žiadny vedec nikdy nezmeral vplyv CO2 produkovaného ľuďmi na klímu. CO2 nie je jedovatý plyn; práve vám vychádza z nosa, poznamenáva Siegel na svojej webovej stránke .

Posledné video Davida Siegela o klíme (v angličtine) si môžete pozrieť tu:

Prírodná liečba osteoartritídy

V tomto jeho najnovšom videu o klimatických zmenách začína slovami:

„Vieme, že teploty stúpajú, ale možno nestúpajú tak, ako si myslíte, a príčina vás môže prekvapiť. Toto video poskytuje nový pohľad na klimatickú vedu pohľadom na dôkazy skleníkového efektu a ďalších jeho možných príčin.

Začnime s definíciou klímy. Klíma je to, čo sa stane s teplotou počas najmenej 30 rokov, všetko ostatné je „počasie“.

Skleníkové plyny nedokážu zadržať teplo. Nepôsobia ako deka. Nevedia akumulovať teplo. Jediné, čo dokážu, je absorbovať a znovu vyžarovať teplo v náhodných smeroch.

Skleníkové plyny teplo neodrážajú, ale veľmi rýchlo ho pohlcujú a znovu vyžarujú… Špeciálne podmienky v Antarktíde spôsobujú, že skleníkové plyny vyžarujú teplo priamo do vesmíru a tým ochladzujú Zem – je to, akoby v Antarktíde nebola žiadna troposféra.“

Aký je skutočný vplyv CO2 na teplotu klímy

Pomocou grafickej ilustrácie Siegel ukázal, ako zdvojnásobenie CO2 zo súčasných 400 na 800 dielov na milión častíc (ppm) vzduchu by zvýšilo teplotu o 1 stupeň (pred industriálnou revolúciou bol CO2 na úrovni 350 ppm).

„Pre zdvojnásobenie objemu CO2, aby sme dosiahli 800 častíc na milión, by sme museli spáliť asi trikrát viac fosílnych palív, než celé ľudstvo spálilo v doterajšej histórii. A aj to by možno pridalo len jeden stupeň,“ vysvetlil Siegel.

„Vedeli ste, že skleníky zvyčajne bežia na približne 1 000 dielov CO2 na milión častíc vzduchu, aby pomohli rastlinám rásť?“

Metán je veľmi silný skleníkový plyn. Na rozdiel od toho, čo ste počuli, metán momentálne veľmi nezvyšuje rovnovážnu teplotu.

„Pri našej súčasnej rýchlosti produkcie metánu by zdvojnásobenie jeho množstva v atmosfére trvalo takmer 300 rokov,“ uviedol Siegel a opäť ilustroval, čo by sa stalo, keby sa metán zdvojnásobil.

„Metán, chemický vzorec CH4, ktorý sa meria v jednotkách „diely na miliardu“, je taký vzácny, že zdvojnásobenie množstva, ktoré máme teraz, by zvýšilo rovnovážnu teplotu asi o 0,012 stupňa Celzia…

Pridanie väčšieho množstva metánu do atmosféry by nemalo prakticky žiadny vplyv na klímu. Všetci klimatológovia to vedia, ale mnohí by prišli o prácu, keby to povedali nahlas“.

Mýtus o skleníkových plynoch je zničený

Po zničení mýtu o skleníkových plynoch, ktoré údajne spôsobujú globálne otepľovanie, Siegel pokračoval v opise vplyvu orbitálnej mechaniky, teda spôsobu obehu Zeme okolo Slnka.

„Vplyv Slnka sa mení, keď sa zemská os nakláňa a kolíše,“ vysvetlil.

Siegel potom porovnaním oficiálnych údajov so skutočnými nefalšovanými údajmi demonštruje, ako klimatickí alarmisti „klamú, manipulujú a znásilňujú údaje“, aby slúžili ich agende.

„Takisto vám ukážem, ako skutočne funguje klíma na Zemi. Videli sme, že skleníkový efekt je nepatrný a že motorom zmeny klímy je orbitálna mechanika. Naša klíma je oveľa zložitejšia než len zjednodušený pohľad „energia dnu, energia von“.

Energetická bilancia Zeme je výrazne modifikovaná jej geografiou. Druhým typom rovnováhy je to, čo nazývam „tepelná rovnováha“. A deje sa to v rozsahu desiatok a stoviek rokov. Práve tu je jadro pre pochopenie klímy.

Intertropická zóna konvergencie („ITCZ“) je to, čo definuje trópy a určuje poveternostné vzorce na každej pologuli. A mení sa podľa slnečných cyklov a usporiadania kontinentov,“ vysvetlil Siegel.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. svatoslav butora

  Prajem pekný deň v nepekne organizovanom svete, do ktorého stále niekto injektuje to, čo je vedecky neoverené a čo v lepšom prípade patrí medzi vedecky sa tváriace sci-fi. Nebezpečnú injektáž Sveta Ľudí podporujú rádoby celosvetové globálne inštitúcie (OSN a OSN-WHO atď.), ktoré sa v rukách súkromných bohatých elementov (i ľudí i firiem) a ktoré sa v závislosti na financiách určitých nemenovaných štátov lačniacich po svetovláde globálne skazili.
  Injektáž Sveta Ľudí teóriami a nepodloženými neoverenými tvrdeniami o uhlíkovom ohrození životného prostredia, ktoré globálni injektori podsúvajú cez hlúpych ale silných činiteľov vo vládach ako globálnu politiku sa sústredila na klímu a klimatické zmeny a na skleníkový efekt a na kysličníky CO a CO2 a na metán CH4. Máme mať strach z ich globálnej „múdrosti“ tz. z moci ich prázdnej nevedomosti.

  Pritom je známe, že v priemere 75% základu (plus/mínus 10%) skleníkového efektu generuje/vytvára vodná para rozpustená v ovzduší. Zostatok skleníkového efektu generujú všetky ostatné plyny v atmosfére a rozptýlené častice prachu, pričom tak veľmi „nebezpečný“ plyn CO2 má na skleníkovom efekte úplne nepatrný podiel.
  Celá Agenda OSN a vlád kvákajúcich o uhlíkovom ohrození a skleníkovom efekte a „dekarbonizácii“ je pre Svet Ľudí nebezpečným šialenstvom pochádzajúcim z hláv nevzdelaných Svetovládnych Idiotov, ktorých cieľom je vytvoriť tržný priestor pre ich obchodné a politické ciele s ich výhľadovým plánom pre ich svetovládny despotický otrokársky systém. Namiesto rozumného mixu dostupných energií títo nevzdelaní ale mocní Idioti vo vládach a v OSN priamo vyraďujú z energetického mixu uhlíkaté palivá a dokonca i jadrové elektrárne!!! Namiesto regenerácie fotosyntézy a činnosti rias v oceánoch a činnosti lesov na súši ponúkajú títo nevzdelaní Idioti pre Svet ľudí biedu a nedostatok a nimi riadený úpadok civilizácie.
  Nie sú schopní uviesť pre nedostatok znalostí o termojadrových procesoch na Slnku náhradné termojadrové syntézne reaktory na Zemi, ale opovažujú sa ničiť kvalitné energetické systémy a životy ľudí a ekonomiky štátov!!! Nie sú schopní kvalitne riadiť štáty v ktorých účinkujú, ale sú schopní zo svojich svetovládnych postov ničiť – čiže „riadiť“ – svet. Produkujú globálny marasmus vo všetkom čo podnikajú. Pritom by stačilo, keby im niekto poradil, aby sa napr. obrátili na viac ako 100 rokov známu syntézu methanolu z CO2 a z CO s použitím vodíku vyrobeného napr. elektrolýzou z elektriny z jadrových elektrární alebo z veterných elektrární. Z methanolu sa dá okrem iného syntetizovať čistá zmes frakcií benzínu. Títo svetovládni Idioti zaradili v útrobách Zeme obnovujúci sa zemný plyn (áno, po vyťažení ložísk zemného plynu sa podzemné ložiská plynu do 15 rokov plus/mínus znova obnovujú; ale pre riaditeľov zániku Sveta Ľudí je to neobnoviteľný zdroj!) medzi nebezpečný zdroj energie! Prečo? Lebo nevedia robiť nič rozumné, len šíriť ich mocenskú neznalosť a schwáboviny a gatesoviny do celého sveta.

  • Lebo táto tyrania slúži na depopuláciu. Im sa nejedná o klímu, len toto využiť a klamať a likvidovať prebytočných ľudí! Na Zemi práve títo tyrani sú „prebytoční“!

   • Presne.!!!Ked mám byť úprimný tak Globálne oteplovanie je Lož 1!!! Na základe toho klamú ludí že vlastne preto je chemtrails dobré a v iných prípadoch chemtrails popierajú že také sa nerobí a ked už tak to by možno mohlo spôsobiť to globálne oteplovanie. Pravda o vakcínach všeobecne:Nepotrebujete žiadne očkovanie to je dalšia Lož že bez neho zomriete.Potrebujete len zdravo žiť.bodka. Školské vzdelanie je dobré no nie z dnešným učivom vymývajúcim mozgy. A kto vlastne ešte stále verí tomuto svetu??? A ludom v nom?

   • Bravoooo

  • takýto ľudia, pokiaľ majú jasno aj v tisíckach ďalších oblastiach života chýbajú v školstve ako soľ

  • Anthony Moravian

   všechny ply ne, pouze ty, co mají více než 2 atomy. Proto je kysličník uhličitý skleníkovým plynem a uhelnatý nikoliv, metan, vodní pára ano, kyslík, dusík ne. Samozřejmě, že CO2 z působení homo sapiens je takřka bez vlivu na klima, takové upšouknutí sopky je jiná liga..

  • Elena Trubanová

   Nemám vysokú školu,nevedela by som sa takto presne vyjadriť,ale presne takto to cítim.Za socializmu nám „hnusní kapitalisti“ ničili planétu,pretože ničili pľúca planéty.Dnes to už nie je pravda,kašlať na pľúca,ktoré to na svoj život potrebujú,ktoré po tej úplne zničenej uhlíkovej stopě stratia základnú zložku svojej výživy.Podobné je to i v medicíne.Dlhé roky tu začínali vírusy bivakovat,keď nastúpil chlad a sychravé počasie. V letných horúčavách nikdy žiaden hromadný výskyt ale teraz je to naopak. Mám pocit,że medicína a zvlášť farmakológia sa teraz skôr zameriavajú na vývin nových chorôb,nie na liečenie a predchádzanie starých. Dnes v podstate stačí mať nejaké poznatky o probléme,sám seba vyhlásiť za najväčšieho svetového odborníka v ňom,ale najdôležitejšie je mať dostatočné finančné krytie svojej „odbornosti“. V tom prípade je možné presadiť svoj názor za jediný správný,a kolegov,ktorí ho odmietajú,úplne znemožniť. A nielen kolegov,aj tých,ktorí o nás všetkých rozhodujú vo všetkých celosvetových organizáciách,vládach,parlamentních. Tito preberajú vďačne názory týchto tiež vedcov a omielaju ich donekonečna ako mantru,nehľadiac na to,či to pomôže ľudstvu,alebo len im osobné. A títo svetoví vedci s podporou vlád vedia,ako protivníka odstaviť,resp.zničiť.

 2. Všetci vedia, že teraz sa globálne otepľuje. Od septembra sa bude globálne ochladzovať.

  • …nebudem tu davat linky a atd koho to zaujima tak si to dohlada a zisti veci okolo toho … ono ani tak nejde ani o globalne oteplovanie ako o “ celo slnecno-sustavove oteplovanie ( informacie cerpane z roznych zdrojov vratane NASA) vsetko sa da pekne najst… cize pointa je ze sa otepluje na vsetkych planetach nasej sustavy…tym padom je „problem“ slnko a jeho cykly….

 3. Vnútrozem je oblasť do 8000 km od severného pólu.
  Stredozem je oblasť od 8000 km do 12 000 km od severného pólu.
  Krajozem je oblasť od 12 000 km do 18 000 km od severného pólu.
  Mrazozem je od 18 000 km od severného pólu.

  Vo Vnútrozemi sa globálne otepľuje od februára do júla.
  V Stredozemi je stabilná teplota.
  V Krajozemi sa mierne otepľuje od augusta do decembra.
  V Mrazozemi mrzne celý rok.

 4. …ozaj dobré a trefné komentáre, vdaka…

 5. Tapeme,vajatame,dristikujeme,sme múdri ako MUDr.radio , každý vie veľké h…o,ale to je ok,nebudeme držať hubu, veď o tom to tu je,niekto po krúti hlavou, iný si potuka po čele,je to v norme,čas ukáže,človek sa poučí, zmení názor,asi iba idioti ho nemenia,chce to len čas a trošku hravej zvedavosti.

Pridajte komentár

*